Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) h1mpi válasza #45185024 (#449) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azért, mert aki Fury-ra várt már megvette az nV kártyáját. Lassan össze lehet vonni a két topicot :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#452) jani04 válasza daveoff (#448) üzenetére


jani04
aktív tag

Pedig ezen adatok alapján több az amd tulaj a fórumon:[link]

(#453) Joshi válasza jani04 (#452) üzenetére


Joshi
titán

Azóta én R9 290-ről váltottam 980Ti-re. :B
Egyébként Fury-ra vártam, de a HDMI 2.0 hiánya azonnal kizárta a lehetőségét annak hogy beszerezzek egyet. Ahogy idővel a teljesítménye is napvilágot látott, abszolút nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#454) Crytek válasza jani04 (#452) üzenetére


Crytek
veterán

Világszintről van szó....
Bármennyire is csúcskirály lenne az amd dx12-be a világ nagy részének a gépében intel vagy nv vga van így egy kiadó sem engedheti meg hogy na most akkor only amd-re tervezünk.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#455) jani04 válasza Crytek (#454) üzenetére


jani04
aktív tag

Szerintem erre a fórumra értette Pepeeeee.
Joshi:Én a 390x-re vártam de úgy döntöttem marad a 970.Jövőre meglátjuk mi kerül a helyére.Őszintén megmondva nem a teljesítménnyel van gondom a 390x esetében hanem az árával.

(#456) jani04 válasza daveoff (#448) üzenetére


jani04
aktív tag

Bocs ide szántam a hozzászólást:449

(#457) KAMELOT válasza jani04 (#455) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen, mert a 80K-s kártyát árulják 130K-ért!

(#447) Ren Hoek: Kezdő ára 550 dolcsi lesz, ameihez hozzájönnek a dolgok! 190K környékén fog szórakozni! Ezzel az árral nem piacképes a kártya, ahogy a 390X ára sem!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#458) keIdor válasza jani04 (#452) üzenetére


keIdor
titán

Csak azt is figyelembe kell venni, hogy szerintem 90%-a nem tudná megfizetné a Fury-t, így hiába van több AMD-s. A kemény mag lesz max Fury tulaj.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#459) Venyera7 válasza Ren Hoek (#447) üzenetére


Venyera7
senior tag

Csak nem mindegy mennyit!Mig egy gtx 980 gyorsul pl.:10%-ot,addig egy amd ennel joval tobbet fog gyorsulni!

(#460) Erdei88 válasza Venyera7 (#459) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezeket honnan veszed? Mi ez a mesemondás?

(#461) Crytek válasza Erdei88 (#460) üzenetére


Crytek
veterán

Ezt teszi az Abu féle agymosás.
Ennyire fejlett annyit gyorsul csak mire ott leszünk hogy minden game dx12-es lesz már fury 2 meg pascalok lesznek és hip hop elillan ez a bemagyarázott fölény és a mostani vga-kra a kutya se emlékszik.
(Na jó én fogok még 6-8 évig :DDD )

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#462) Venyera7 válasza Erdei88 (#460) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nezd meg akkora cpu limit van a fury tesztekben mint az allat!

(#463) keIdor válasza Crytek (#461) üzenetére


keIdor
titán

Az a vicc, hogy még mindig van aki beveszi... szomorú.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#464) Crytek válasza keIdor (#463) üzenetére


Crytek
veterán

De ha igaz is akkor is mire megy vele az amd?
Olyan ember mint én kevés van hogy egy VGA-val görcsöl 4-6 éveket. Csak itt magyar viszonylatba is rengeteget olvasom nap szinten ,hogy 290X-ről váltott 970-re 970-ről 980-ra 980-ról Ti-re szóval szinte 1 évet se "élnek" meg ezek a kártyák a kezekbe.
Szóval tök jól hangzik hogy a nagy dx12-es érában a 290X széjjel alázza akár a titán X-et is. Mire odaérünk már rég mindenki váltott másik vga-ra ... Szóval o ha igaz volna se lesz sok értelme.

Én már nem is abból a szempontból várom a dx12-öt ,hogy mivel lesz több jobb szebb mint a dx11 hanem hogy végre kiderüljön kinek lesz igaza.

Next PC Upgrade: 2022

(#465) Joshi válasza Crytek (#464) üzenetére


Joshi
titán

És akkor még nem is beszéltünk az nv által szponzorált játékfejlesztőkről, akik nem tehetik meg hogy egy amd kártyán jobban fusson az nv által támogatott projekt. ;]

(#466) Venyera7 válasza Crytek (#461) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem ABU fele agymosas,csak dx 12 alatt az nv kartyak alapbol limitalva lesznek TIER_2 miatt! :W

(#467) Crytek válasza Venyera7 (#466) üzenetére


Crytek
veterán

Komoly fogyatékkal élsz? Cseszheted te a tier 46-odat is ha nem lesz ki kihasználja teljesen a szinteket.
És mivel sokkal több intel (IGP) és NV tulaj van a világon mint amd gondolhatod ki az a barom aki tier 3-as gameket fog írni mikor a világ nagyja nem is támogatja.
Fel kéne ébredni az AMD féle álomvilágból.
Augusztusban jön a Gears of War ami már dx12-es lesz tippre tier 1-es lesz.
Én nem értek hozzá meg soha az életbe nem volt csúcs VGA-m ,de ezeket a tényeket csak az elvakult ember nem látja.

Azt is meg kéne értened végre (láthatóan nehezen megy) hogy mire oda jut a gaming ipar hogy keményvonalas TIER3-as DX12-es cumok lesznek az nv is már rég támogatni fogja.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#468) Venyera7 válasza Crytek (#467) üzenetére


Venyera7
senior tag

Kihagysz egy fontos reszletet a jatekokat nem pc-re fejlesztik hanem konzolokra!De nem is vitatkozok mert felesleges!

(#469) Erdei88 válasza Venyera7 (#462) üzenetére


Erdei88
veterán

CPU limit? Hol? 1600x900-ban? Mert én maximum ott tudom elképzelni. Felette bizony a vganak van nagyobb szerepe

(#470) KAMELOT válasza Venyera7 (#459) üzenetére


KAMELOT
titán

Bulldozernél is ezt mondták. Nem lett belőle semmi. GCN driver gyorsításánál is ezt modnták....gyorsult 5 játék kb. 10%-ot. Azóta kuka lett az egész! Majd ha játékokban bemutatják a gyorsulást akkor lehet róla beszélni. Sajnos az ára végett senki nem fogja venni. Lehet akármilyen gyorsulás. Ha talán ugyan azért az árért +20-30% gyorsabb kártyát kapnak akkor megveszik, továbbá nem e lesznek driver gondok, BS, bugok stb.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#471) AtHoS válasza Crytek (#467) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egy tier"128"-as játék nem fog futni tier2-es kártyán? Ha jól emlékszem "csak" effekt szinten lesznek lekapcsolva a magasabb tier-hez fejlesztett dolgok.

Nem vagyok nagy játékfejlesztő, de saját meglátásom szerint, ha konzolra lefejlesztették a magas tier igényű effekteket, akkor semmi értelme kivenni a PC-s portból. Nem hinném, hogy a sokkal nagyobb számú nv+intel GPU-k miatt külön erőforrást fognak pazarolni a magas tier igényű effektek "kiszedésére" a portolásnál (erre mondogatják, hogy sokkal egyszerűbb lesz)

Legfeljebb amelyik kártya nem támogatja, azon nem fog megjelenni minden effekt.

Javítsatok ki nyugodtan, ha nagyot tévednék :B nem figyelem folyamatosan és mélyrehatóan a fejleményeket.

read-only mode on the forum

(#472) daveoff válasza Venyera7 (#466) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem inkább nézd át mégegyszer ezeket a tier szinteket, és a limitációit. Egy dolog van amiben jobb a GCN, de hogy azt mikor fogják játékokban használni, és milyen arányban, azt nem tudni....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#473) Crytek válasza AtHoS (#471) üzenetére


Crytek
veterán

Erről van szó.Jelenleg semmit nem tudni mit hoz a jövő és a dx12 minden csak találgatás.
Majd ha itt lesz akkor lehet nézelődni kinek lett igaza a nagy találgatásba.

Next PC Upgrade: 2022

(#474) #85552128 válasza AtHoS (#471) üzenetére


#85552128
törölt tag

Kétlem, hogy az XO GPU-ja képes lenne olyan minőségű és mennyiségű effektekkel megbirkózni ami egy mai "modern" kártyának gondot okozna.
Az, hogy az architektúra "Tier 3" még nem jelenti azt, hogy minden jelenlegi GPU-nak van annyi erőforrása, hogy ezeket ki is tudják használni...

Úgy mellékesen az XO számítási teljesítménye 1.23 Teraflop, míg egy "szar" 960-é 2.3 Teraflop...
Úgyhogy éppenséggel pont hogy a multiplatform címektől nem kell félni, mert nem a Maxwell lesz a leggyengébb láncszem hanem a konzol GPU és ahhoz kell alkalmazkodniuk...

[ Szerkesztve ]

(#475) jedis válasza KAMELOT (#457) üzenetére


jedis
senior tag

Magyarázd már el nekem, hogy az AMD-nek miért is kéne, egy kb. 980-as teljesítmény színjén lévő kártyát a 4GB-os 960-as árszintjén adni ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#476) Venyera7 válasza AtHoS (#471) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem is fogjak csak letiltjak!Hiaba lesz erosebb az nv ha nem lesz olyan szep rajta a jatek!Ilyen modon kib@szott az amd az nvidiaval!

(#477) Erdei88 válasza jedis (#475) üzenetére


Erdei88
veterán

Arra gondolt a 390X egy felturbózott 290X , plusz 4 GB memóriával. Semmi nem indokolja a 30-40 ezer forintos felárat

(#478) keIdor válasza Crytek (#473) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanez ment a DX10-nél (+10.1-nél) meg a DX11-nél csak más kártyák voltak a főszereplők.
Azokból se lett semmi... a PH-ra meg kéne egy független ember cikkírónak, mert nagyon elmegy már az egész jósdaoldalba Abunak köszönhetően, mondjuk egyre kevesebben dőlnek már be szerencsére, leszámítva néhány embert.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#479) lowzor válasza Erdei88 (#477) üzenetére


lowzor
veterán

Mindig el lehetett adni az átnevezett kártyákat felárral, mert a vevők többsége a nagyobb számot meglátva jobbnak látja (legtöbben nem olvasnak utána, mielőtt vesznek valamit). Aprón pl még mindig többet kérnek egy 280X-ért, mint egy 7970-ért, közben a 280X egy olcsósított 7970.

(#480) HSM válasza lowzor (#479) üzenetére


HSM
félisten

Az még véletlenül sem jut eszedbe, hogy ez mondjuk azért is van így, hogy a 280X-ek drágábbak, mert akár 2-3 évvel fiatalabb kártyákról beszélünk? :U

(#478) Keldor papa: Ha nem beszélgetünk a jövőről, fejlesztés alatt álló dolgokról, akkor minek cikkíró, meg cikkek? Egy tesztet a jelenbeli sebességviszonyokról, képességekről akárki el tud készíteni, és a diagramokat sem kell nagy tudomány értelmezni....
Ebből van millió net-szerte....

[ Szerkesztve ]

(#481) Malibutomi válasza Erdei88 (#477) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 980 meg egy nem vagott 970, annal mivel indoklod a felarat? Tudom hogy nem egyforma az osszevetes, de a teljesitmenyszintek alapjan kezenfekvo.

Egyebkent miert nem vonul at mindenki az amd vs nv topicba? Ha valakit a kartya erdekelne benez ide es csak a flamewart talalja.

[ Szerkesztve ]

(#482) daveoff válasza Venyera7 (#476) üzenetére


daveoff
veterán

NV is lesz olyan effekt(DX12.1), ami AMD-n nem lesz elérhető, látványban ezek minimalis dolgok lesznek, most is vannak ilyenek.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#483) jedis válasza Erdei88 (#477) üzenetére


jedis
senior tag

Az AMD biztos mérsékelni fogja a 390X árát, mert véleményem szerint is kicsit sok, ahhoz képest, hogy FHD felett 1-2 játék kivételével hozza a 980-as sebességét. Most olyan 150-től indul minkét kártya. Igaz a 390X többet fogyaszt, de van rajta +4GB memó ( ami később még jól jöhet ) ! A sima 390-es már majdnem jó árban van, mivel 100 felett van még pár ezressel, és a tesztek szerint hozza a 290X sebességét. A plusz 4GB miatt, ez is jó alternatíva lesz, ha beköszön 100 alá.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#484) keIdor válasza HSM (#480) üzenetére


keIdor
titán

Itt az a baj, hogy AMD-ről van csak hír, az is csak pozitív lehet, a pénzügyi nehézségekről véletlenül sincs írva... Az nV-ről sincs hír, ha meg van is, az is maximum negatív. Ki kéne hozni ezt egy közepes/semlegesre, mert ez így nem oké, vagy szerinted igen? Nem az a baj, hogy írnak az AMD jövőbeli elképzeléseiről, az a baj, hogy csak arról írnak. De én vagyok a hülye, minek beszélek T3-ban, mikor csak egy ember ír cikkeket sajnos, ezért is lett elfogult a PH.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#485) KAMELOT válasza jedis (#475) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor én megkérdezem! Miért nem vesz senki FURY X-et ha jobb mint a 980 és 980Ti közeli teljesítménye van??? Elmúlt 2 hét alatt több mint 20 darab 980Ti vettek az egyik webshopon és nulla fury X-et!

(#477) Erdei88: Hát még ha csak 30-40K felár lenne ott jóval több van.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#486) HSM válasza keIdor (#484) üzenetére


HSM
félisten

Nem csak AMD-ről van hír. Többször volt cikkezve az Nv-féle jövőképről, volt a Pascal minta, volt a felhős játék, a VR kiegészítésük, csak ami hirtelen eszembe jut róluk mostanában.
Szóval egyáltalán nem csak az AMD jövőbeli elképzeléseiről van írás. :N

[ Szerkesztve ]

(#487) Malibutomi válasza KAMELOT (#485) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mashol meg ha felkerul par darab el is fogy azonnal. Lehet nem az az egy webshop a mervado.

(#488) jedis


jedis
senior tag

A Tier szintekkel kapcsolatban rémlik valami olyasmi, hogy ha valamelyik szintet nem támogatja egy kártya, azt tudja szoftveresen emulálni a CPU ( vagy legalább is egy részét, vagy effektet ). Szóval Ha pl. egy játék támogatja a Tier3-at, ott az AMD kártyák alacsonyabb CPU terheltség, mint egy olyan kártyán, ami csak a Teir2-őt támogatja. :U De nem vagyok benne biztos, mert a DX12 körül az elmúlt fél évben volt annyi kavar, hogy ember ( Gamer ) legyen a talpán, aki követni tudja ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#489) KAMELOT válasza Malibutomi (#487) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor akik vettek igazán megoszthatnák velünk a tapasztalatokat! Azért 270K kiadni egy kártyáért az már nem semmi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#490) peterm711 válasza keIdor (#484) üzenetére


peterm711
aktív tag

Ez így van, a Fermi-ig még próbált, pártatlan maradni, kisebb nagyobb sikerrel, de mióta kihozták a gcn-t, közvetlen nv szarozás megy a részéről, és nem is próbálja leplezni az amd fanatizmusát. Nem szerencsés dolog ez ha az ember házigazda és cikkíró :(

[ Szerkesztve ]

(#491) Erdei88 válasza Malibutomi (#481) üzenetére


Erdei88
veterán

A mellékelt ábrából kiindulva a +20% teljesítménytöbblet és a valós ;] 4GB memória :D
A 980 szerintem nem egy tuningolt 970

(#492) lowzor válasza HSM (#480) üzenetére


lowzor
veterán

:N Ugyanannyi garival rendelkező 7970-et kevesebbért lehet eladni egy 7970-et, mint egy 280X-et. Sőt egy rosszabb hűtéssel rendelkező Asus 280X pl drágábban elmegy, mint egy 7970 DC2, mert alapórajelen erősebb, meg újabb számozása van. Megnézheted aprón, a gari nélküli 280X-ek is a garis 7970-ek fölé vannak árazva.

[ Szerkesztve ]

(#493) Ren Hoek válasza Venyera7 (#468) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Valószínűleg fogalmad sincs mit jelent a DX12, mire jó, és mik a TIER bekötési szintek. Mi legalább vettük a fáradtságot és utánanéztünk legalább laikus szinten. Nyugodj meg, első körben 2-3 Async compute/shader jön, ahogy a konzolokon is van. Erre tökéletes a Maxwell2 architektúra is. A TIER2 miatt egy picit több CPU-t fog kérni és ennyi.

Komolyan gondolkodj már kicsit a fejlesztők fejével is. Kiadsz egy olyan motort direkt GCN-re írva konzolokénál sokkal több DX12 fícsörrel és magas sávszéligénnyel... de hoppá a usereknek csak épphogy 20%-a tudja 60 FPS-en hajtani, a többiek meg 15-el. Noormális lenne az ilyen? Eleve az AMD kártyáiból sincs mindenkinél akkora brutál sávszél, hogy általános legyen. Majd ha szépen elterjed a HBM akkor.

Abu jól összeszedte:
DX12 Abu tollából
[link]

Tehát a Maxwell2 egy kissé kiherélt, lebutított , visszafogja a fejlődést... de amúgy halkan hűvösen teszi a dolgát még mindig és DX11-ben FHD-n megy mint a meszes. Ettől függetlenül a Fury jó fejlesztés, csakhogy egy egész termékskálát rá kellett volna tenni a 3XX-ek helyett. Sajnos erre jelenleg nincs HBM kapacitás. Pedig ha mindkét oldalon elterjed a HBM, akkor igazi DX12 forradalom kezdődhet. Ehhez a fejlesztőknek is át kell állni agyban, és merészebben tervezni mondjuk egy FPS-t is több 100 egységgel, saját MI-vel, full rombolhatósággal stb... de a DX12 igazán a stratégiai,RPG játékoknak fog kedvezni, ahol sok async pipeline kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#494) Crytek válasza KAMELOT (#485) üzenetére


Crytek
veterán

Mert most még nem szabad venni erről beszélünk. Csak jövőre jön ki a főlényük :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#495) -Solt- válasza #45185024 (#449) üzenetére


-Solt-
veterán

Az biztos, hogy komoly mentális problémája van itt pár emberkének!

www.smart-bus.hu

(#496) KAMELOT válasza Malibutomi (#487) üzenetére


KAMELOT
titán

AZ is fura, hogy 1 darabokat raknak ki. Kiadok egy kártyát akkor már tolom is a kiskereskedőknek. Nekem az a gyanum, hogy szar lett és keveset gyártanak, mert nem viszi senki!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#497) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AMD vs NV topik

Offot fejezzük be itt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#498) HSM válasza lowzor (#492) üzenetére


HSM
félisten

Mégegyszer leírom, a gari nélküli 280X is fiatalabb szinte bármelyik 7970-nél, akár évekkel is. Ezen a garancia ténye sem sokat változtat. Mikor kijött a 280X, kb. egy hónapon belül már csak azt lehetett kapni.

(#499) Yllgrim válasza keIdor (#484) üzenetére


Yllgrim
őstag

Addig amig ez egy Radeon topik a hozzaszolasod ertelmetlen, ha hordanyi AMD rajongo jarna NV topikba fujolni, akkor meg megertenelek...

Ha nem jott volna meg a jelenlegi kartyam es lett volna jo aron Fury X siman vettem volna egyet, de hat nincs... :(

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#500) KAMELOT válasza Yllgrim (#499) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott nincs is mit fújolni. Az amit ígertek meg is jött. Nem össze vissza szintetikus teszteket rakocsgattak be.
Tudod szomorúan tapasztaltam, hogy 2 évig egy olyan kártyával játszottam, amiről azt hittem jó!
Ugyan az a konfig ugyan azok a beállítások BF3-ban, 1440p felbontás!
7970....45-55fps
680......60-85fps
980 (sajnos el kellett adni) az meg 105-115fps kiamxolva minden és OC nem volt!
Ugye milyen fura pedig a két kártya ugyan azon a szinten van és BF3 amd-s játék!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.