Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Dolpa válasza BeZol (#6797) üzenetére


Dolpa
tag

Lehet, hogy nem jött át, de nekem az előtte/utána rendszer is OC-s volt maxolva, 355W-on. Alapvetően a WK, az AC és a Bykski is ugyanúgy néz ki, ugyanakkora lefedettsége van, sok különbség nincs köztük, max kicsit máshogy rakják fel a thermal padeket, máshogy húzzák meg a csavarokat.

Azt jó volna tudni, mit mér GPU hotspotnak? Lehet, hogy a nyáknak egy olyan részét, ami nincs rendesen lefedve a blokkal, vagy nem úgy ahogy kellene. Végeredményben kevesebb lett és max 82-ig ment fel, ami bőven alatta van a max 110-nek. :)

Egyébként a tesztek alatt max 2822MHz volt a GPU utána már kifagy vagy driver reset van.

Azt a német csókát néztem én is néztem, elég sokat bénázott a Bykski felrakása közben, meg nem is jó csavarokat rakott nem is jó helyre, szóval ebből nem vonnék le sok következtetést.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#6802) abridabri válasza Krisz0418 (#6795) üzenetére


abridabri
veterán

Úgy oldották meg, hogy a valhalla memoriakezeleset úgy írták ,hogy a legsűrűbben használt dolgok beferjenek 128mb ba. Így gyakorlatilag amd-n végig a brutál gyors Infinity cachen fut.

[ Szerkesztve ]

(#6803) MPowerPH válasza abridabri (#6802) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi a felvilagositast, ezt en sem tudtam. Az nyilvanvalo volt, hogy ugy oldottak meg, ami az AMD -nek kedvez, ha mar tamogatott gyarto.

Don't Tread On Me

(#6804) Krisz0418 válasza abridabri (#6802) üzenetére


Krisz0418
őstag

Na erre voltam kíváncsi :R

Lehetne ezt több játéknál is igy megirni :C

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6805) FeRRaR1 válasza MPowerPH (#6767) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen, mindjárt.
Szép szombat volt úgy hogy kocsis napot tartottam csak most ültem gép elé.

propetya85

Csak most szedtem le a trialt, soha nem használtam még csak egy gyors tesztet toltam de mindjárt orvosolva lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6806) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Annak mi a magyarázata, hogy éppen játéjban vagyok a COD multiban és 2500+ a gpu clock, de ha kilépek és elindítom a 3dmarkot, akkor inkább 2400 környékén dolgozik csak? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6807) AuraSync válasza BeZol (#6797) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Igazából már mind1 is én speciel most fejeztem be a VGA tuningolgatást.
Ez a két screenshot ugyan azon a helyen készült közvetlen betöltés után.
Nézzétek meg a GPU órajelet és az FPS számot.
Igaz, hogy a Crysis Remastered egy optimalizálatlan kaka, de hogy tuning nélkül jobban menjen az már nekem sem fér bele és itt most nem 2-3 FPS-ről van szó.

OC:

No OC:



#6806 Sontir Fel:
Nekem ugyan ez a gondom volt, leírták feljebb, hogy a 3DMark jobban használja a VGA-t és ez által előbb eléri az energia limitjét a VGA és be throttling-ol. Kb röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6808) Sontir Fel válasza AuraSync (#6807) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Mar amikor elindul a teszt, akkor is alacsony az orajel es meg melegnek se mondanam a cuccot... mind1, nem kell ertenem, ezek szerint ez nem csak nalam ilyen... elfogadom :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6809) Krisz0418 válasza Sontir Fel (#6808) üzenetére


Krisz0418
őstag

Wattmanrol kuldj egy képet :R

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6810) Sontir Fel válasza Krisz0418 (#6809) üzenetére


Sontir Fel
őstag

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6811) laychi válasza AuraSync (#6807) üzenetére


laychi
veterán

Én HZD-vel futtattam benchmarkot a délután alap vs oc 128 vs 137 FPS.
Ahogy itt írtátok alap vs oc vrammal futtattam fasttiminggal.
2000-en több volt a min fps, 2150-en meg a max.
Lehet játékfüggő hogy mit szeret.
Legyen gpu vagy ram OC-ról szó.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#6812) FeRRaR1 válasza FeRRaR1 (#6805) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Update:

Úgy tűnik a Cooler Master V700, Seasonic beles 700 wattos tápom elköszönni készül.
Megtaláltam a számlát, 2014-es. Jó katona volt, de készül a végtelen wattok mezejére, ahol már nem érheti baj többé. :R

Gép kikapcsol ha nagyobb grafikai terhelést kap 2-3 perc után. Úgy látszik nem tetszett neki hogy a watt érték sokszor 702 volt a napokban.

laychi

Inkább ram chip függő hogy stabilan megy e a fast időzítésekkel 2150-en vagy lerontja őket. Silicon lottery. Nálam a minimum FPS-ek is magasabbak 2150-en. Többször mérve.

[ Szerkesztve ]

(#6813) Krisz0418 válasza FeRRaR1 (#6812) üzenetére


Krisz0418
őstag

Kezdjek felni a v1200-al? :F

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6814) FeRRaR1 válasza Krisz0418 (#6813) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Most ez komolyan kérdezed vagy szívatsz? :DDD

(#6815) Krisz0418 válasza FeRRaR1 (#6814) üzenetére


Krisz0418
őstag

Hat ez se mai :F

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6816) AuraSync válasza laychi (#6811) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Természetesen nem minden játékban van ez így és a tuning több FPS-t hoz.

De én azt biztos nem fogom tesztelgetni, hogy az adott játékban éppen milyen beállításon menjen a VGA. :N

Anno amikor bejöttem a topic-ba pont ezt szajkóztam, hogy felesleges a tuningolgatás.
Aztán csak csak elkezdtem én is és sodródtam az árral.

Most visszaértem arra a pontra hogy ennyi volt. :DDD

Pörög a VGA mint a veszett, termeli a hőt, növekszik a zaj de érdembeli előrelépés nem történik FPS ügyileg.
120 vagy 130FPS annyira mind1 és engine függő is.

Több nagy teszt oldalt is követek és van ahol 15 de van ahol csak 3FPS-t hoz az OC.
De a 15 is úgy hogy az is már 100+ FPS átlag.

Ja és a 4K gaming-et sem az OC fogja megmenteni. :N

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6817) FeRRaR1 válasza Krisz0418 (#6815) üzenetére


FeRRaR1
őstag

De nem 1200 watt felett hajtod az 1200 wattosat. Mikor vásárolok korábban mindig arra figyeltem, hogy 60-80% legyen tuning mellett is a max táp kihasználtság, most meg átléptem többször a 100%-ot. Illetve a táp és az elektronikája öregszik, romlik az idővel. Pl már biztos nem tudna 1200 wattot, előélet függő persze. Viszont egyszer eljön az a pont hogy csere. Próbáltam megúszni, hiába a 850 az ajánlott AMD szerint a 6900XT mellé, de ha most bele nyalt a 700-ba és akarok majd egyszer egy ryzen 9 5900 vagy 5950-et oda már végképp kevés lett volna.

Ne aggódj, tiedben van tartalék, használd amég jó.

Megnéztem ezen nem 10 ha nem 5 év gari volt :(((
Megint törhetem a malac perselyt pedig most törtem fel múlt héten új hátsó lámpákat vettem a hétvégi verdára ;]

Mindegy, asszonynak ne szóljon senki.

Szerk.: [link] Itt a 2013-as PH teszt.

[ Szerkesztve ]

(#6818) Pro!Petya válasza laychi (#6811) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nálam 6/6 (x2) mérésnél jobb a 2150 fast mint a 2000 fast, akármilyen értéket nézek.
Ez inkább az hogy valakinek bírja a ram a van akinek nem.
A minimum fps-ek meg azért nőnek annál aki vissza veszi 2000-re, mert a 2150-et nem bírja és szét throttlingolja magát szerencsétlen.
A min fps ami legszembetűnőbb érték ami jelzi ha instabil a dolog.

#6807AuraSync
Majd ~280MHz-es difinél azaz durván 10% -os OC-t, elveri default de úgy hogy fps -ben meg 10%-ot ráver..
Erre a mérésre azért ne sokat alapozz, de főleg inkább semmit. :DDD
Itt megint valami kőkemény user error van vagy egyéb nyalánkság amit megint meg kell fejtenünk. ;) :(((
Nem tudom hogy csinálod hogy csak nálad vannak ilyen kaliberű anomáliák :U

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#6819) Krisz0418 válasza Pro!Petya (#6818) üzenetére


Krisz0418
őstag

Visszavettem 2100ra, igy okes a dolog.

Mondjuk ez egy kicsit "meehh" érzés. Van egy baszo hutesu kártyám, prémium anyaghasznalat, mindenfele csilivili cucc aztan van benne egy "gyenge" chip. Legalább valogattak volna ki, ha mar felarat kernek egy strixert :C

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6820) Pro!Petya válasza Krisz0418 (#6819) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ilyen készlethiány mellett kb 0 a minőség ellenőrzés, gyártósorról egyből doboz és így is "csak" hónapos késések vannak a teszem azt a féléves helyett ahol tesztelni is kéne közben.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#6821) MPowerPH válasza Sontir Fel (#6806) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdekes ez, mert nekem TS alatt joval magasabb orajelekre kepes a VGA, mint mindjuk Witcher vagy TombRaider alatt. A power limitet is elobb eleri, meg joval melegebb is.

Don't Tread On Me

(#6822) AuraSync válasza Pro!Petya (#6818) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

"user error"
Tudom rakjam újra a Windózt megint. :))
Elég nagy juzer error volt már az is, hogy egyáltalán valaha bejöttem ebbe a topic-ba. :DDD
Vagy az, hogy egyáltalán átváltottam AMD-re.
Vagy az, hogy egy felső kategóriás VGA-t tuningoltam +5FPS-ért.

User error-t akkor mond egyik ember a másiknak amikor halvány lila fingja nincsen a problémáról.
Amíg te magad ki nem próbálod addig soha nem fogsz megbizonyosodni a problémáról csak osztani fogod az alapokat, win reinstall, driver reinstall, tankold tele a kocsid és hasonló baromságok.

Napokat szopok vele hogy végre tudjam használni azt a hardver-t amit vettem nem kis pénzért aztán egy alapból OC VGA-val rendelkező ipse egy random "szakmai" fórumon megpróbálja megmagyarázni, hogy hogyan viselkedik a REF VGA-m a gépben és hogy én miért vagyok balf@sz. :B

Igen bevallom én voltam a balfax hogy ref VGA-t vettem és nem mindjárt egyből egy CW-el Red Devil-t vagy vízhűtéses antituning ROG-ot. :R

Nem mondom azt, hogy csalódás az AMD mert a FreeSync csodálatos élmény egy 65 colos TV-n, de szoftver ügyileg még mindig kispályások és ezt többen is mondták itt már főleg ami a tuningot illeti.

A GTA5 egy elég régi játék. Na ha mindent maxra teszek 2XMSAA 1440p van olyan szitu ahol éppen csak megvolt a 65FPS-em. (ha nem teszek élsimítást akkor meg durván recések az élek)
Asszem ez rápecsételi arra a dolgot, hogy még mindig nem értük el a 4K géjminget fél millás VGA-kkal és hogy még az 1440p 120FPS is kihívás egy ilyen VGA-nak.

Na most hogy megvolt a reggeli miatyánk asszem leköszönök a topic-ból.
További keresnivalóm itt nincs mivel ilyen user error-os beszólás után már segítséget nem fogok kapni.
Könnyű annak aki csak bencsmárkra vette a VGA-t nem kell játékokkal szenvednie.
Nézegessétek csak az eredményeiteket, sőt tegyétek ki a falra bekeretezve hogy lásd mekkora májer vagy a 20k GS pontoddal egy olyan VGA-val ami 1440p + RT-ben megpusztul mint róka a fagyos vízben.

Köszi az eddigi "segítséget" jó hétvégét. :R

Ja és a SAM ereje legyen veletek ha már máshogy nem lehet plusz FPS-t kicsikarni a drága VGA-ból. :U

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6823) pRoject22 válasza AuraSync (#6822) üzenetére


pRoject22
őstag

Na ez azért durva volt... :U

¯\_(ツ)_/¯

(#6824) Jacek válasza Krisz0418 (#6779) üzenetére


Jacek
veterán

Mert nem figyelsz :D

(#6825) BeZol válasza AuraSync (#6822) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, sztem is "user error".
De pl. mikor én cyberpunkot teszteltem, és ugyanazokon a részeken mászkálva nézegettem az fps értékeket, volt hogy ugyanazt a tájat nézve kevesebb fps volt elsőre, majd rá pár másodpercre több, majd megint vissza le és ez ismétlődött mert ki tudja miket csinálj a játék a háttérben. Ez nem kártyaspecifikus, mindegyik kártya ugyanezt csinálta.
Ezért is lettek kitalálva a benchmarkok, hogy mindig 100%-ban azonos szituáció legyen reprodukálva.

Én a magam részéről 1 esetben vagyok a benchmarkolás ellen: multiplayer játékok.
Amikor Battlefield szériákat lebenchmarkolják beépített benchmarkkal cpu és gpu scalingre is, akkor az minden csak nem realitás, mert multiban teljesen más terhelést kap a hardver... Sokkal durvábbat.

Amíg ha az Nvidiáknál ha túl van húzva a memória, akkor jön az artifact, addig úgy néz ki AMD-nél inkább ha túl van húzva (vagy nem kap elég feszt/áramot) a gpu chip, akkor van inkább artifact, és nem a memóriától (én csak fast timing 2-vel tudtam reprodukálni), de ettől még ezek szerint egyesek nem csak gyengéb gpu chipet, hanem még gyengébb memóriamodulokat is kaptak, és ugyan nincsen artifact, de hibázgat a memória és ezt ugyan képügyileg nem látni, de az fps kárára megy egyeseknél.

A gpu tuningolástól pedig annyira nem érdemes elzárkózni, mert míg régen jobb esetben max 3-5%-ot volt érdemes húzni 1-1 kártyán és efelett biztosan volt vmi játék ami kifagyott, addig a 6xxx széránál bőven-bőven lehet tartalék.
Lásd én esetem:
Time Spy alatt gyárilag gondolom a 2430MHz-et sem tartja (kb ennyin szoktak a customok végigmenni), mert benéz 2300MHz környékére, szélsőséges esetben 2200MHz-ig is.
A finomhangolás végeztével értelmes keretek között lazán tartja sokkal hűvösebben a 2475MHz-et, kicsit melegebb hőfokig engedve a 2600MHz-et, jobban megtolva neki pedig 2735-2745MHz-et tartja ott is, ahol előtte 2200-2300MHz közé is benézett...

Átmenve pl. metro exodusba ami time spy szintűbb terhelés jelent, simán 2740-2760MHz-et tatja jó hűtés mellett esélyesen 24/7.

Tehát mindenki tegye fel magának a kérdést, hogy megéri-e a tuning.
2200-2300MHz-es aljakhoz nézve azért nem kicsit odébb van a 2750MHz környéke (+20% környéke) úgy, hogy a stabilitás is megoldható!

(#6826) Jacek válasza AuraSync (#6822) üzenetére


Jacek
veterán

Én ahogy láttam itt a folyamatot a szopást nem az AMD generálta hanem te.

(#6827) Sontir Fel válasza MPowerPH (#6821) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ezért nem értem a dolgot :K

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6828) MPowerPH válasza Sontir Fel (#6827) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezert is csodalkozok, hogy itt sokan a TS -re alapozva tesztelik ki a VGA -jukat. :N Az nem egy orulten GPU intenziv alkalmazas, bar meg mindig jobb, mint a Superposition.

Don't Tread On Me

(#6829) Dolpa válasza Jacek (#6826) üzenetére


Dolpa
tag

Sokan azt hiszik, hogy ha már be tudnak rakni a gépbe egy VGA kártyát, akkor már szakértők, mindent is tudnak.
A PC szerelés/tuningolás is egy "szakma", persze lehet hobby szinten is jól művelni ugyanúgy mint pl. az autószerelést. Azért mert én meg tudom tankolni a kocsimat, eszembe nem jutna nekiállni szerelgetni meg tuningolni, mert hülye vagyok hozzá. Elviszem a szerelőhöz, szopjon vele ő. :D

Ha meg a "user error" tanácsokat kap, azt inkább meg kell köszönni és nem hátat fordítani vagy struccot játszani. Na ennyit a Vasárnapi miséről.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#6830) Pro!Petya válasza Sontir Fel (#6806) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Mert nagyobb terhelést kap, ezért vesz vissza az órajelből.
Ameddig a hűtés és a beállításaid engedi addig megpróbálja a kártya amaximumot kihozni magából.
Amint bármilyen limitbe ütközik , legyen ez hő, cpu , fps cap stb stb, akkor korrigál azalapján.

#6821MPowerPH
4K-ban játszol? Ha igen, azért karcsú a TS nálad mert az csak 2K benchmark emiatt lehet több a fogyasztásod & alacsonyabb órajeled gamek alatt. Arra ott a TS Extreme.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#6831) BeZol válasza Pro!Petya (#6830) üzenetére


BeZol
őstag

A TS extreme az tényleg durva :DDD (órajelek is lejjebb mennek picit és a fogyasztás is durvább)

Legutóbb el is felejtettem megújítani az ottani rekordomat, na mind1, itt a régi eredmény, ami mai napig szintén numero 1. hely ;]

Ez is erkélymodos eredmény volt, csak akkor még nem volt annyira hideg és sima TS-en is tudtam utána javítani, egyébként legalább +20 fokot hozzá kéne adni a hőfokokhoz és akkor szobahőmérséklet. Hát ja, durva terhelés az fix.

Alább a sima TS terhelés (főleg a fogyasztás az érdekes):

Mindkettőnél ugyanazok az MPT beállítások voltak! +10% fogyasztás a TS extreme.

[ Szerkesztve ]

(#6832) MPowerPH válasza Pro!Petya (#6830) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, akkor meg is van a magyarazat, igen, 4k -ban jatszom. Es jah, sima TS alatt eleg a kartyanak 460W max, Witcher -ben meg 510W-nal indul, es ahogy atmekegszik a kartya, beall 480W -ra, de azt fixen tartja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6833) deo1977


deo1977
tag

10 bitet bekapcsolva van lassulás, nem is kevés 19700 vs 20400, lehet az oka hogy a monitoromon ilyenkor csak 120Hz-en megy a freesync premium? 8 bitnél tudja a 144Hz-et.
V-sync mindig ki, alapból.
Ahogy néztem nem fog többet menni a red dragon 2580/2680-ig ment 368W max limittel, feljebb nem mentem. Szépen visszavettem 2550/2650-ra 2150F mem és 327W max limittel
50%-os ventivel,zárt házban,minden játékban tartja a 2600-at. Ezzel most kibékülök :D

(#6834) Sontir Fel válasza Pro!Petya (#6830) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Alapvetően értem, csak annyiban fura, hogy már az elején se megy fel olyan magas órajelre pedig akkor még a hőfokok is barátságosak. Mind1, nincs nagy jelentősége. Nem benchmarkra vettem a vasat, hanem játékra, csak kicsit furcsáltam a dolgot :R ettől függetlenül elégedett vagyok, csak a 2 ég garancia bosszant kicsit, bár mintha itt olvastam volna, hogy a Sapphire 3-at a gyárira is, csak velük kell leharcolni majd :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6835) Pro!Petya válasza BeZol (#6831) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+1 :K

#6832MPowerPH
;)

#6833deo
Esetleg egy kis UV-t bejátszhatnál , úgy is szépet tudnak menni halkabban / hűvösebben.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#6836) Ubi82 válasza Sontir Fel (#6834) üzenetére


Ubi82
őstag

Sapphire Customer Support megmondja neked SN alapján, ami a bolt szerint 24 hónap arról kiderült, hogy 36 (nálam, és a legtöbb bolt 24 hóval árulja) :D Állítólag régiónként függ...Annak sem lehet köze hozzá hogy China/Taiwan :U

[ Szerkesztve ]

(#6837) Danex válasza Ubi82 (#6836) üzenetére


Danex
addikt

A sapphire 6800 referencia kártyám akkor lehet 3 év garis?

(#6838) Sontir Fel válasza Ubi82 (#6836) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Köszi írtam is nekik, kiváncsi lettem :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6839) Ubi82 válasza Danex (#6837) üzenetére


Ubi82
őstag

Lehet, de 100%-ban ők tudják megmondani :DDD Nálam bejött, elvileg a boltot is kikerülhetném probléma esetén ( Valszeg a kis- és nagyker is a gyártónak küldené hiba esetén ). Legtöbb gyártónak van EU-s supportja :) ( Asus régen pl Hollandia volt ).

(#6840) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Bocsánat, ismételten televágom képekkel a topikot :C

Megnéztem mennyi a különbség stock vs oc között. SAM minden esetben be volt kapcsolva.
Nálam a stock is 2400-2420mhz körül mozgott.

Borderlands 3 Stock.

Borderlands 3 OC.

Horizon zero dawn Stock.

Horizon zero dawn OC.

The division 2 Stock.

The division 2 OC.

Cyberpunk Stock.

Cyberpunk OC.

Itt vannak a wattman OC beállításaim. MPT-t nem használok.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6841) pRoject22 válasza Krisz0418 (#6840) üzenetére


pRoject22
őstag

Én megmondom őszintén, hogy ebben a jelenlegi helyzetben amikor 400-500K egy ilyen VGA és alig lehet kapni, ha gariztatni kell akkor lehet hónapokat vársz rá szerintem nem éri meg az a plusz pár fps miatt szarrá húzni a VGA-t.

Nekem 1440p-hez jelenleg így áll és mindenre is elég;

¯\_(ツ)_/¯

(#6842) Krisz0418 válasza pRoject22 (#6841) üzenetére


Krisz0418
őstag

Alapbol is 2400mhzet megy ha defaultra rakok mindent, memoria is vissza van veve 2100ra. Mpt-t nem hasznalok, hofokok meg boven rendben vannak. Nekem is eleg alapon is nyilvan 1440p-re :D

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#6843) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
EGY 6800XT melyik AMD porci hajtja ki 1440p ben?
Azt látom hogy a mostani 2700X-em kevés.
Vega 64 hez képest, ott ahol 90-95 FPS volt, ott most 110-115. Nem hinném hogy csak ennyivel tud többet.

(#6844) pRoject22 válasza sakto (#6843) üzenetére


pRoject22
őstag

5800X

¯\_(ツ)_/¯

(#6845) sakto válasza pRoject22 (#6844) üzenetére


sakto
őstag

Köszi

(#6846) pRoject22 válasza pRoject22 (#6844) üzenetére


pRoject22
őstag

Ekkora VGA-hoz legalább 8 magos proci kell, minél jobb lap jó chipkészlettel, hogy minél gyorsabb ramot betudj tenni.

¯\_(ツ)_/¯

(#6847) fisi válasza AuraSync (#6822) üzenetére


fisi
senior tag

Ezt a szintű "sírós kisgyerek" viselkedést- már ne is haragudj de nem értem. Minden szar, mindenki hülye, szar a szoftver szar a vga stb.
Értem én- hogyne érteném nekem is ez az első huzamosabb ideig meglévő AMD vga- m eddig csak Nvidiák voltak. Egyik ebben jobb a másik abba, de a szoftban emlékeim szerint az nvidiánál nem nagyon elehetett semmit állítani, na de itt..

Valahol aláírom hogy igen, igazad van méregdrága vga-k és még mindig 2K- ban nehéz hozni egy 144 fps átlagot, de...
Azért az megvan, hogy egy nemrég full csúcs kártyánál sokkal erősebb a 6800- 6900xt?? Néhol odaver a milla feletti 3090- nek is. RT gyenge de ebben is hozza a 2080 ti teljesítményét, és még várjuk ki a végét, nem biztos - hogy az AMD nem fog kitalálni egy DLSS jellegű dolgot..
Szóval értem én, keserű a cukor, de miért is?? Venni kell akkor egy 3080- at, vagy várd meg a Ti verziót, és majd megnyugszol... :C
Képzeld el mit érezhetnek a 2080 ti tulajok, akiket a 6000 széria, és még a tulajdon cégük is az nvidia kb 3 hónap alatt tett elsőkből , na jó nem utolsókká- de no...
Theát ott tartunk hogy szar minden- van egy csúcs vga-d ami TS- ben lehet nem hoz rekordot de akkor is csúcs.. Most akkor sajnálnom kellene téged? :F

[ Szerkesztve ]

(#6848) hackeeeee válasza Ubi82 (#6715) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényeg, ha a 2 beállítás között 100 pont különbség van, ha mást nem állítasz. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#6849) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nu, egy érdekesség.. félig a kártyához is kapcsolódik, de..

szóval, belefutottunk egy ilyen jelenségbe. A lényeg, h jelentkezik nekem is 6800XT-vel, és sógornál 3070-nel is. Esetleg használja a kártyát valaki TV-vel, és találkozott már hasonló jelenséggel?

Véleményem szubjektív...

(#6850) Ubi82 válasza hackeeeee (#6849) üzenetére


Ubi82
őstag

Nálam is TV-n van a gép, ilyen probléma egyszer sem fordult elő, sima 6800 Nitro :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.