Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) stratova válasza RootRulez (#5150) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

A max.HD 6670. De ha a grafikus teljesítmény az elsődleges szempont adott pénzből, életképesebb egy Athlon II 750 K + HD 7770 felállás.

[ Szerkesztve ]

(#5152) RootRulez válasza stratova (#5151) üzenetére


RootRulez
félisten

Jelenleg egy 7770-em van és és hamarosan FM2-re váltok AM3-ról.

Épp ezért kérdezem, hogy elég lesz a 750K vagy együtt tud működni egy 5800K-val is és akkor érdemesebb lehet azt venni? :F

...
Bár mivel miniITX konfig lesz még gondolkodom a 740-esen is, mert az jóval kevesebbet eszik/hűsebb. :U De ezt hagyjuk is, mert már kitárgyaltuk, hogy jó az a 750K is, ha arra kerül a sor)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#5153) attiati válasza RootRulez (#5152) üzenetére


attiati
veterán

Sokkal kevesebbet nem eszik a 740 se, ne zavarjon meg a hivatalos tdp, teljesítményben majdnem ugyanott vannak. 5800k-val dualban nem tud együttműködni a 7770.

(#5154) RootRulez válasza attiati (#5153) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor nem kell APU-s proci. :N

Így 750K felé hajlik a dolog, köszi!

═════════════════════════════════════════

(#5155) solfilo válasza RootRulez (#5150) üzenetére


solfilo
veterán

Az 5300-nál nincs DG, felette viszont igen, max 6670 GDDR5-tel mennek együtt.
Ez az oldalváltás mindig megtréfál... :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5156) frescho válasza RootRulez (#5152) üzenetére


frescho
addikt

7770 mellett nem megy CF-ben az IGP. A 750 nem sokkal fogyaszt tobbet a 740-nel, csak atcsuszik a 65W-os hataron. Egy 72W-ot fogyaszto processzor is a 100-as csoportba kerul. A 750k melletti ervek:

- visszafoghato a 740 orajelere, ha sokat enne
- konnyen tuningolhato, ha plusz ero kell
- egyszeruen "optimalizalhato" (TC kikapcsol, Vcore az alpra belo, max szorzo TC-re allit)

https://frescho.hu

(#5157) stratova válasza RootRulez (#5152) üzenetére


stratova
veterán

Trinity, modelltől függetlenül nem tud együttműködni HD 7770-nel és a többi GCN-kártyával sem (HD 7750-től felfelé GCN a 7000-es paletta).

Nem nagy az eltérés 740 és 750K fogyasztása között. Ami az ITX "választékot" illeti, az itteni és külhoni tapasztalatok alapján FM2A75M-ITX-et én kerülném (3+1-es VRM). Ha kapható, legalább FM2-A75IA-E53-ra kellene hajtani (ez sem OC-lap, de a VRM 4+1-es). A friss FM2A85X-ITX sem olyan spórolós már (VRM 4+2).

[ Szerkesztve ]

(#5158) RootRulez válasza stratova (#5157) üzenetére


RootRulez
félisten

Jaja, vagy az új 85-ös ASRock lesz vagy a 3. MSI lap, ami még kapható iponon. :K Még a hűtőn morfondírozok, ami jól hűtő a 100W-os procit azon a kicsi helyen, felfér a lapra és befér a házba...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#5159) stratova válasza RootRulez (#5158) üzenetére


stratova
veterán

Hangosan is morfondírozhatsz róla itt, a ház és a ráfordítandó keret megadása mellett. Kis magassághoz nagy valószínűséggel valamilyen top-folw megoldás fog passzolni (legalább nem csak a procinak jut egy kis légáramlat).

[ Szerkesztve ]

(#5160) Whysperer válasza tankal (#5140) üzenetére


Whysperer
addikt

CM tx hangos. De volt most valami test amibe az kapta legroszabbat es volt fuu nem jut eszembe melyik ami olcso vokt de sokkal jobb ezeket ajanljak Gelid Tranquillo es a Xigmatek Gaia ezek jok nagyon es 10 ezer alatt vannak. Ezt a kettot ajanljaknsokan de vannak meg ezek is.

Ezt talaltam forumon.

" TX-3,AC 64 pro gyenge,legalább is ettől erősebbekket ajánlunk amik a következők:Arctic Cooling Freezer 13 7300ft Ez állítólag baromi halk és egész jól hűtCooler Master Hyper 212+ 7600ft Ezt nem kell bemutatnomOCZ GLADIATOR 7800ft Ezt nem ismerem,de a tesztekben jól szerepelt.Scythe Katana 3 7200ft Ő a legolcsóbb és a Scythe még nem adott ki gagyi hűtőt.Xigmatek Gaia SD1283 7200ft Ebben van rendesen kakaó,tud hűteni,viszont állítólag van hangja ha beindul...Ezek mindegyike alkalmas a feladatra amit rábíznál...és a paszta jár hozzájuk."

Vagy van meg a EKL Alpenföhn Sella ez is klassz bar ha beferne akkor egy EKL Alpenföhn Broken de az aztan lehut mindent . Nekem az FX8120-at huti tinningolva megy nonstop de pl netezes kozben nem is megy a venti. NA MAJD LATOD. kalappal. Hja es akarmelyiket valasztos de jo kis AC pasztat azert alakennek. :C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#5161) tick


tick
aktív tag

hali,
dualVGA/hybrid cfx esetén használaton kívül leáll a videokártya ventilátora?

Everything that has a beginning... has an end

(#5162) juve600 válasza frescho (#5156) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv
- egyszeruen "optimalizalhato" (TC kikapcsol, Vcore az alpra belo, max szorzo TC-re allit)

ezt leirhatnád nekem részletesebben ,hogy kell beállitani

asrockfm2a75dgs
athlon II X4 750K

kombom van
hogy tudom a legtöbbet kihozni belőle,milyen beállitások mellett megy stabilan

thx

(#5163) RootRulez válasza stratova (#5159) üzenetére


RootRulez
félisten

Érdeklődtem, de nem nagyon jön rá válasz. :(

Mindegy, jövőhétig csak jön néhány értékelhető...

═════════════════════════════════════════

(#5164) Gabesz26 válasza RootRulez (#5163) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Tegnap pont volt egy hasonló kérdés a HTPC topikban, arra válaszoltam ezt. Remélem segítség neked is ;)

[ Szerkesztve ]

(#5165) canniball válasza canniball (#5149) üzenetére


canniball
nagyúr

Az időpont kitolva, a kérdés többi része továbbra is áll.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5166) RootRulez válasza Gabesz26 (#5164) üzenetére


RootRulez
félisten

Ebben a felsorolásban épp nem szerepel, a CM GeminII M4, ami jelenleg legközelebb áll hozzám. :K

═════════════════════════════════════════

(#5167) kopidoo válasza canniball (#5165) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én sajnos nem tudok segíteni. :(

(#5168) stratova válasza RootRulez (#5166) üzenetére


stratova
veterán

Vagy ott van még a régi favorit Scythe Big Shuriken. Ebben a tesztben szerepel mindkettő (ill. az általam írottból a régi és az új is).

[ Szerkesztve ]

(#5169) Gabesz26 válasza RootRulez (#5166) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Csatlakozom stratova véleményéhez, én is a Scythe big shuriken-t favorizálnám. Goose-T-nek volt mind a kettő, azaz épp a Gemini-t cserélte le egy Scythe-ra.

(#5170) RootRulez válasza stratova (#5168) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, közbe javasolták ezt a Scythe Big Shuriken 2 Rev.B-t, ami még jó lehet... Halkabb és hűsebb is, igaz drágább is valamivel...

═════════════════════════════════════════

(#5171) Vartanus


Vartanus
őstag

A tápos topikban már kérdeztem ezt, de semmi reakció így gondoltam hátha itt kapok választ :DDD

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#5172) rendesadam válasza Vartanus (#5171) üzenetére


rendesadam
tag

Ha itt megnézed a tápokat (két gold 450-es van, nem tudom pontosan melyiket nézted, de kb azonosak az adatok), akkor azt láthatod, hogy 20 és 50 százalék környékén is hajszállal vezet a 360-as, plusz ugye ennek a terheltsége van közelebb az optimálishoz, szóval ha minden forint számít, akkor szerintem a 360-as a nyerő.

(#5173) Vartanus válasza rendesadam (#5172) üzenetére


Vartanus
őstag

Végülis ki tudom préselni azt a plusz 10K-t a 450ért és mivel 1-2%-kal lesz csak rosszabb hatásfok,viszont lesz moduláris kiépítés azt veszem szerintem,köszi a segítséget :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#5174) #22743424


#22743424
törölt tag

Találtam egy remek kis tesztet ahol az AMD A10-5800K/5700 et A8-5600K/5500 procikat hasonlítják össze.
A tesztben a 6670-es ddr5 illetve ddr3-as memóriával felszerelt videokarival DG-ben futtatott alkalmazások és játékok közti különbséget is lehet látni.[link]
Sztem még most sem teljesen kiforrott a DG-ben való működés, talán majd a következő generáció.
üdv cybermanus

[ Szerkesztve ]

(#5175) #22743424


#22743424
törölt tag

Más:
Nézegettem a külföldi fórumokat és ott is ezt írják, hogy akinek vannak problémái a bios beállításokkal (mint nekem ) azoknak ajánlott a 4 pinről 8 pinre való cpu atx átalakító használata illetve a memória alaplap támogatási lista elolvasása, vásárlás előtt. Ugye itt már nem érvényes az mint régen, hogy csak a 100w felett levő processzorokhoz kell a 8 pines mivel az alaplap is max 100w-ig képes kezelni a procikat. Például az enyém FM2A75 Pro4-M. Stabilitási szempontból igenis kell a 8pin.
üdv cybermanus

(#5176) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, ha egy hűtés rámegy az FM1-es procikra, akkor az jó az FM2-esekre is?

═════════════════════════════════════════

(#5177) #22743424 válasza RootRulez (#5176) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen rámegy teljesen kompatibilis a 2 foglalat. Anno még a xigmatek gaia-t am3+-hoz vettem de egy a felfogatása az FM1 illetve FM2 foglalattal.
üdv cybermanus

(#5178) RootRulez válasza #22743424 (#5177) üzenetére


RootRulez
félisten

Na, örülök, csak akkor nem tom miért nem így van odaírva a hivatalos oldalra meg a webshopokhoz is... (bár a webshopokon nem lepődök meg)

═════════════════════════════════════════

(#5179) Findzs válasza Vartanus (#5171) üzenetére


Findzs
addikt

"Seasonic G-360:
-80+Gold,360W teljesítmény,nincs moduláris kábelezés kb 20-24000huf.

Seasonic G-450:
-80+Gold,450W,moduláris kábelek, 31-33000Huf-os ár.

A fent vázolt rendszerhez túlzás lenne már a 450W-os táp? A 450-es csak a fél moduláris felépítés miatt tetszik jobban,ha a 360 is ilyen lenne már meg vettem volna,illetve szerintetek a moduláris kábel ér-e plusz 10K-t?Ha viszont a hatékonyságot nézem sokkal jobban járok egy átlagban 30-40%-osra hajtott 360-as táppal mint egy 20-28%-osra hajtott 450-essel?"

ha tuti nem lesz belerakva több eszköz illetve vidkártya én a 360 -ast venném
a modularitásért tuti nem adnék +10 ezret
nekem a 400 -as aurumnak csak pár vezetéke szabad azt meg szépen el lehet tüntetni a hdd rekeszek mögé

egyébként az aurum is egy kiváló táp és csendes gold minősítéssel olcsóbb ,mint a fentiek és ki lehet fogni 5 év garral is

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5180) Vartanus válasza Findzs (#5179) üzenetére


Vartanus
őstag

Az a nagy helyzet hogy mivel erősen moddolt gép lesz,ventivezérlő panel(ek) 6-7 venti,hidegkatódcsövek,ledsorok,3 HDD+1 SSD,aztán ott a vízhűtés szivattyú,a hangkari meg kitudja még mi lehet jól jön majd a plusz csatlakozó. A moduláris meg hát ízlés dolga,nekem megér annyit,másnak nem,előző tápom is félmoduláris volt és annak ellenére hogy van egy böhöm nagy házam is jól jött hogy egyes kábeleket le s föl tudtam csatlakoztatni. :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#5181) #40731136


#40731136
törölt tag

Most nézem, még január végén érkezett új bios a lapomhoz. Gigabyte F2A85XM-D3H. Nézegettem mi az újdonság:
Support AMD APM (Application Power Management) function
Ezmiez? Érdemes miatta frissíteni a biost?

(#5182) Strix Aluco


Strix Aluco
aktív tag

Egy AMD A8-5600K ha jó lapba kerül, 2*4 GB 1866 MHz társaságában, nagyjából melyik dVGA teljesítményét hozza, ha mindenképpen össze akarjuk hasonlítani valamivel?

Köszi!

(#5183) Borokafa


Borokafa
őstag

Lefutott már itt közülünk valakinek 1169-es gpu órajelen valamiféle teszt?
Nálam most így megy, de teszteknél behal.

(#5184) BlueAthlon válasza Borokafa (#5183) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Persze, a superPI :)

Viccet félretéve léggel hűtve tuti hogy behal ezeken az órajeleken... Vízzel jobbak az esélyek... Esetleg majd a ricsike steppingje segít ezen is kicsit...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#5185) Borokafa válasza BlueAthlon (#5184) üzenetére


Borokafa
őstag

Akkor megnyugodtam, nem erőlködök tovább :D :D

[ Szerkesztve ]

(#5186) Simid válasza Strix Aluco (#5182) üzenetére


Simid
senior tag

A HD6670 DDR3 szintje kb.

(#5187) Findzs válasza #40731136 (#5181) üzenetére


Findzs
addikt

energiatakarékossági funkció persze, hogy érdemes én felraknám
tuningnál ki szokták kapcsolni

dual biosos a lapod elrontani se lehet, pendrive -ról pikk pakk megvan

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5188) #40731136 válasza Findzs (#5187) üzenetére


#40731136
törölt tag

A C6 state is energiatakarékossági funkció, aztán ki kellett, hogy kapcsoljam mert attól ciripelt a táp mint a háborodás. :((( Remélem ez nem olyan haszontalan cucc.

Lehet holnap feldobom, aztán megnézem van-e valami új benne, hátha lehet már alulfeszelni a procit biosból...

[ Szerkesztve ]

(#5189) Findzs válasza #40731136 (#5188) üzenetére


Findzs
addikt

nem mond már tényleg az is cincogott? :U

pont most fogom lecserélni az asrock fm2a85x extreme4-m -re az fm2a75m-dgs lapomat és nézegettem azt a gigabyte -ot is ami neked van, meg az olcsóbb tesóját a hd3-at bár az 4+1 -es ezért, meg a 2 ram foglalat miatt tuti nem (nem fér el a ramom a cpu hűtőtől csak ha leveszem a ramról a bordát a 4 -es ram foglalatnál meg átrakhatom a 2-4 be vagy a 3-4 -be még utána kell olvasnom, hogy fogja szeretni a rendszer )

akkor lehet jobb, hogy nem őket választottam :U

mindenesetre próbáld ki az újabb biossal is a cicergést hátha megszűnik

többek között pont a cincogás miatt cserélek igaz, hogy kikapcsoltam a c6 -tot és megszűnt de tuningolni nem mertem a gyenge vrm áramkör miatt
meg hosszú távra szeretném a lapot (bízom benne, hogy a kaveri bele fog menni) és az fm2a75m-dgs -ben viszont nem bízom hosszú távon, elég kis nyomi szegény :B

bár nálam sosem tudni, lehet kijön a crysis 3 és annyira megtetszik, hogy kidobom az 5800k -t is és belerakok egy 750k -t egy 7770 -el

kicsit eltértem a tárgytól bocs :B

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5190) #40731136 válasza Findzs (#5189) üzenetére


#40731136
törölt tag

Attól tartok, elég nagy az esély, hogy olyan lapot fogsz kifogni, ami ciripelni fog/vagy a táp fog tőle. Ezelőtt egy Asus F2A85M-LE-m volt, azzal is ciripelt a táp. Elvileg ez a modern (olcsóbb) lapok velejárója, mert valamit spórolnak a VRM-ek készítésénél.

Valóban, nekem is a procihoz legközelebbi foglalatba nem férne be a ram, szerencse, hogy az eggyel távolabbiiba kell rakni a ram-ot alapértelmezésként, ha dual channelt szeretnénk.

Én nem szeretnék tuningolni, max egy kicsit alulfeszelni. Momentán ezt nem lehet, mert a CPU VID-et csak pozitív irányba engedi léptetni, vagy csak én nem találom a megfelelő funkciót...

(#5191) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

Szerintetek az miért van hogy 750K-nál ha manuálban állítom a szorzót bármilyen értéknél a WIN7 nem hajlandó újraindulni de auton meg igen. Asrock extreme 4 lapom van.
Előre is köszönöm.

Üdv: T

(#5192) Findzs válasza #40731136 (#5190) üzenetére


Findzs
addikt

már van itt a fórumon valamelyik kollégának ilyen extreme 4 -es lapja és nem panaszkodott cicergésre remélem nem futok megint bele :U

mindjárt jön valaki akinek van gigabyte lapja és segít
tuti alul lehet fesszelni ott is, azért nem gagyi lap az :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5193) Triumph válasza Triumph (#5191) üzenetére


Triumph
tag

BIOS frissítés megoldotta :)

(#5194) gabo9201


gabo9201
senior tag

Megjött ide is a "Trinity". :)
ASRock FM2A55M-DGS
AMD A4-5300
1x4GB 1600MHz Kingmax (a későbbi bővíthetőség miatt)
Egy gyors 3Dmark06:

Szerintem határozottan nem rossz egy 10,5K-s procitól. A fogyasztása nagyon alacsony, kikapcsolt CnQ-val 35W Idle és terhelve sem ment 95W fölé.
Aki netezésre és kisebb játékokra venne gépet ez tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#5195) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Nekem is megérkezett az A10-5800K.
Csináltam is egy gyors tesztet 4000MHZ-en.
Kingston HyperX DDR3 Blu 1600MHz 8GB
Kingston SSDNow V100 64GB
Gigabyte AMD FM2 F2A55M-HD2,szerintem ezzel a lappal van valami,mert azt a bizonyos honlapot az 5800K-val is elég nehezen hozza be.

[3DMark]

[ Szerkesztve ]

(#5196) #24650752 válasza Dzsabba (#5195) üzenetére


#24650752
törölt tag

Milyen honlapot hoz be nehezen? Az a V100 SSD is új szerzemény, vagy megvolt?

(#5197) Dzsabba válasza #24650752 (#5196) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

[naccsa] ezzel szokott vacakolni.
Persze,hogy perpillanat semmi baja,de tegnap este 1 óra bfbc2 után használhatatlan volt.Ma reggel sem volt tökéletes,viszont pont most volt reboot és érdekes módon most semmi baja.
Az ssd már egy éve megvan.A teszt programok szerint semmi baja és [ezeket] is mindig beállítom.
Tudom,hogy ez egy kis apróság,de szerintem nagyon furcsa,hogy egy ilyen egyszerű honlapot nem képes szaggatás nélkül megnyitni,miközben a "durva" 3D-vel semmi baja (BFBC2,Sc2.MW3,Skyrim)

(#5198) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

Az Asrock extreme4-nél hogy lehet beállítani hogy a proci pwm-ben menjen mert lapon full on-on van az automatic beállítást meg nem értem mert ott csak egy levelt lehet beállítani és nem azt hogy folyamatosan változtassa a venti fordulatszámát.

Előre is köszönöm.

Üdv:T

(#5199) zsola32 válasza canniball (#5149) üzenetére


zsola32
őstag

szia
memória kérdésre:

én ezt a memóriát vettem karácsony előtt a gépembe:
[link]

akkor "csak" 13 ezerbe került, azóta nagyon felmentek az árak, ahogy nézem.
aTe FM2-es konfigodhoz is jó, én egy Asus F2a85-m-be vásároltam.
1866 mhz-en használom.

ha visszaolvasol az aA10-es topicban, írták néhányan hogy ráfarafgtak a ramokkal, amik nem voltak rajta a kompatibilitás listán.

remélem tudtam segíteni:
üdv: zsola

(#5200) gabo9201 válasza Dzsabba (#5197) üzenetére


gabo9201
senior tag

Én megnyitottam, de megy szépen.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.