Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alkoholista nevelde

Hozzászólások

(#501) KROK640 válasza EmberXY (#500) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, a napi kettő 69 a rejtély miatt van. Ugyanezért van lóhere napi kétszer a kertben.

Hogy (most) mikor van gyémánt nem tudom, de régen elvileg mindennap ugyanúgy nem volt esélyed kifogni, max cápával.

Amúgy azt vettem észre az elmúlt napokban - csak mostmár tuti biztos is vagyok benne - hogy minél magasabb szintű az alkesz annál gyorsabban is regenerálódik az energiája. Egy 6-os meg egy 8-as alkesz között nem csak a 32 vs 40 energia a különbség, hanem az is, hogy nulláról az egyik 10-ig hamarabbb visszatöltődik mint a másik. Mindkettőnek ugyanolyan háza van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#502) EmberXY válasza KROK640 (#501) üzenetére


EmberXY
addikt

De utólag belegondolva a napi 2 db 69-est egy kicsit most nem értem. Ugyebár a rejtély megoldása - elvileg (már semmiben nem vagyok biztos a szopófantom után :D ) - az, hogy 3 olyan számot kell megjátszanom, aminek az összege 69, és ebből legutolsó infók alapján 1-et legalább el is kell találnom.
De ehhez #mifaszért kellene, hogy a kihúzott számok összege is 69 legyen, hiszen ez csak a megjátszott számokra vonatkozik? Ezt most tényleg tegyük már tisztába, mert nem értem, tegnap valamiért elsiklottam e fölött. :D

A mikor van gyémánt kérdésre: én hiszem azt, hogy bármikor, csak mivel rohadt kicsi az esély, és nyilván az idő is szerepet játszik, ezért ilyen rohadt ritka. Valami olyasmire emlékszem az esélyekből, hogy kb 1:5000-hez az esély, namármost "optimális esetben", ha valaki az élő szövet a fémvázon vagy hooolvancsuzi, akkor naponta kb 180-at tudsz vasazni, persze ehhez irgalmatlan energia és aktivitás kellene, nyilván ilyen még talán a scripteseknél sincs... Szóval gyakorlatilag ha egyfolytában 27 napig bányásznál, kb akkor lenne meg az 5000 folyamat, ami még mindig nem garancia arra, hogy a gyémánt is meglenne.
Szóval nem értem, hogy lehet valakinek már 2 db, de mindegy, mást nem tehetünk, mint hogy keressük tovább.
Egyébként ma reggel találtam egy aranyat, szóval a sikerélmény mára szerintem megvolt.

Az energia visszatöltésre nem tudok mint mondani, tudtommal csak a házzal vagy az alvással lehet növelni. Azt sem tartom kizártnak, hogy rövid alvásokkal valaki gyorsít ezen, eleinte én is csináltam, de most már nincs rá szükség, mert pl a vasazás csak 8 energiát vesz le, és mire elfogyna, be tudok rúgni, ami meg ugye maxra tolja.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#503) EmberXY válasza KROK640 (#501) üzenetére


EmberXY
addikt

Közben azt veszem észre, hogy a vasazás gyakorlatilag minimális bevételét a piac viszonylag szépen kárpótolja, mivel mind a 4 főzde fossa magából a piát, időnként el is tudom adni, ilyenkor befolyik pár zseton.

Up the Irons!

(#504) KROK640 válasza EmberXY (#502) üzenetére


KROK640
veterán

Naponta kétszer van olyan húzás, amikor ha a megfelelő számokat tetted meg, akkor meglegyen a rejtély.
A megrakott számok összege kell annyi legyen, és min 1 találatnak kell lennie azokból a számokból. Így naponta kétszer biztosan van esélyed megjátszani

Szerintem szintenként is nő az energia regeneráció sebessége, arra akartam utalni. Esetleg valami alkesz spec lehet. Mert a példában egyik alkesz sem alszik semennyit amikor 0-ról 10-re felmegy az energiája és ugyanolyan házban lakik. A karakterosztály meg nem befolyásolja

Piac és pia eladás jó ötlet, kezd nekem is nagyon sok fölös készlet halmozódni :)
Az előbb rúgtam be ma először, eddig dolgoztam, ugyanis a pénzem tartósan 1-200$ között mozgott és a kertet át akartam rendezni végre barackra. Meg hát valamikor pálinkafőző is kéne, fúú még mindig csak 19.-edikes vagyok...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#505) EmberXY válasza KROK640 (#504) üzenetére


EmberXY
addikt

De várjunk egy percet, itt valami nem kerek... Vagy én ittam sokat, ami lehet, mert szabadságon vagyok. :D

- Megjátszok 3, a rejtélynek megfelelő számot, én speciel a 22, 23, 24-gyel csináltam meg.
- Ebből a húzásnál kijött mondjuk 1, hiszen ez a feltétel, de hogy a másik két kihúzott szám micsoda, az totál érdektelen, nem? Számomra a rejtély akkor is megvan, ha a kihúzott számok pl 22, 1, 5, vagy nem?
Tehát mi indokolja, hogy a kihúzott számoknál is legyen 2 olyan húzás, amikor 69 az összeg? :F

Az energiához: Valóban van olyan prémium cucc, hogy 2 AP-ért 3 napig 30 %-kal gyorsabb regenerálódás, nem kizárt, hogy van, aki ezt igénybe veszi.
Valóban lehetnek más opciók is, nekem még nem tűnt fel eddig.

Vodkát most visszavettem a piacról, mert valaki szarér-hugyér alám ajánlott, helyette kiraktam egy hordó páleszt.
A kertnél a baracnál a 16 az optimális, így 16 pálesszal folyamatosan tudsz haladni szüret és főzés, nincs üresjárat.

Up the Irons!

(#506) somogyib


somogyib
őstag

A küldetésekben kicsit megragadtam.
Semmi motivációt nem érzek, hogy a többit teljesítsem. :)

(#507) EmberXY válasza somogyib (#506) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is ugyanígy vagyok, amit lehetett, már megcsináltam, a többire meg egyáltalán nincs kedvem. :D

Up the Irons!

(#508) somogyib válasza EmberXY (#507) üzenetére


somogyib
őstag

A dianás, metil, törlés dolgokhoz kell valami skill? Azok hogy működnek?

Most egyébként a gyémántra hajtok, meg a lottót is nyomom, de eddig sehol semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#509) EmberXY válasza somogyib (#508) üzenetére


EmberXY
addikt

Dianás, metil, azokhoz elvileg az alkesz spec pontoknál kell megfelelő helyekre leosztani, ehhez vagy újra kell osztani, vagy fizetni kell...
Metil elvileg a pálinkafőzésből jön bizonyos eséllyel.
Törlésről fogalmam sincs, ezek nekem is teljesen sötét foltok.
Előbb lesz meg kb az aranyhal, vandálkodás, rablás és ezek, mint amiket felsoroltál.
Nekem még a szopófantommal is meggyűlt a bajom, megrekedtem. ;]

Gyémántra hajtok én is, az eddigi tapasztalatok után még egy darabig hajthatok is, mert az csak a mesében létezik kb.

Up the Irons!

(#510) KROK640 válasza EmberXY (#509) üzenetére


KROK640
veterán

így van, spec pontokkal jönnek le.
Metilt is a pálinkafőző dob, vagy nézz szét a piacon. Néha van fent metil, 0,1 másodpercig aztán elviszi valaki. Ez script nélkül értendő.
Törlést a napközi sörözőben tudod megvenni és 100-at kell meginni belőle

Pont jókor és szopófantom nekem sincsennek meg a hülye időpontok miatt.
A gyémánt nekem a legutolsó dolog lesz kb. Ugyanis semmi értelme, ha megvan hát megvan, de semmi előnyhöz nem juttat, ellenben nagyon hosszú időre leköti az energiát és az időt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#511) EmberXY válasza KROK640 (#510) üzenetére


EmberXY
addikt

De az összes küldi közül talán a gyémánt a legnehezebb, ha már belefogtam, megpróbálom végigvinni.
Berúgások miatt is jön az XP, nameg a pia eladásokból jön némi lóvé, hanem a fémekből is, csak gyémánt nem jön.
Ma egyébként feltűnően sok réz jött, mintha kezdene elmozdulni az esély a magasabb irányba így hogy már napok óta baszatom neki.
Kezem már lekopott, de hát ez van. ;]

Szerk.: Csuzi barátunk visszatért, ma már 2-szer berúgott és online van. Leosztatlan pontjaiból ítélve 2 berúgás és 4 garázdálkodás eddig.
Kíváncsi leszek, meddig tart a lendülete. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#512) KROK640 válasza EmberXY (#511) üzenetére


KROK640
veterán

Meg szerintem a legfölöslegesebb. Semmit nem ad, se extra pénzt se semmit. Ok, egy rangot igen, de nem értem sokan miért arra mennek már az elején, mikor szerintem az anyagi biztonság és a skillek kihúzása fontosabb, de hát kinek hogy

Jah, látom én is h visszatért, de talán script nélkül. rangpontban több mint 1000-el le van maradva, és remélem ez ígyis marad :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#513) EmberXY válasza KROK640 (#512) üzenetére


EmberXY
addikt

" miért arra mennek már az elején"

Én már nem az elején tartok, főzdék megvannak, küldik, rejtélyek nagy része is megvan, igazából ez is csak egy a sorban.
Anyagi biztonság így is megvan, hát annyi fémet összeguberáltam már, hogy félig teli van a luxusvilla széfje is, ráadásul a piabiznisz is hoz lóvét.
XP-t ad, ugyanúgy berúgok 34 percenként, igazából nem akadályoz semmilyen fejlődésben.

Ami ezután jön, az már kevésbé múlik a randomgenerátoron, talán a lottó 3-ast kivéve (az előbb volt egy 2-esem :D ).
Az aranyhalhoz is van spec prémium funkció asszem 2 ap-ért, ha kell, de a gyémánthoz kb semmi sincs, azért akarom ezt letudni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#514) KROK640 válasza EmberXY (#513) üzenetére


KROK640
veterán

Nálam a gyémántnál tök alap lenne, hogy cápám is van hozzá.
Gondolom a 34 perc két rókával és egy detoxxal jön ki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#515) EmberXY válasza KROK640 (#514) üzenetére


EmberXY
addikt

A 34 perc az a standard berúgás 4 rókával, nem kerül pénzbe.
Cápa nincs, majd hétvégén gondolom lesz valamikor bónusz, max az dob az esélyeken valamit, bár tudtommal már több mint egy hete találtak utoljára gyémántot.

Up the Irons!

(#516) somogyib válasza EmberXY (#513) üzenetére


somogyib
őstag

Lottón nekem már kétszer volt kettesem, de a hármas nem jön be.

(#517) EmberXY válasza somogyib (#516) üzenetére


EmberXY
addikt

Eddig szerintem Bacsa-nak volt egyedül hármasa.
Én ugyanazokkal a számokkal játszok, és egy csomószor van 1-es, és most először 2-es. Előbb-utóbb hátha megunja a randomgenerátor és bedobja a 3-ast is, na akkor abba is hagyom a lottózást, mert máshoz nem kell, csak a pénzt viszi.

Up the Irons!

(#518) KROK640


KROK640
veterán

Na, nekem közben meglett a fogtündér is.
A pont jókorhoz sosem vagyok ébren még, a fantomhoz meg már ...
Pedig már csak ez a kettő hiányzik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#519) EmberXY válasza KROK640 (#518) üzenetére


EmberXY
addikt

Gratula!

Olvastam az üzenőfalon, hogy hirtelen sokaknak meglett, szinte már az is teljesen tiszta, hogy mit kell hozzá csinálni. :D
Én sorban haladok, először a fantom legyen meg.

Up the Irons!

(#520) KROK640 válasza EmberXY (#519) üzenetére


KROK640
veterán

Kösz :)
Nekem már napokkal korábban meglehetett volna, mert tudtam, hogy mi kell, csak sajnos a feltételek nem voltak adottak hozzá :(
Én azt csinálom mindig amelyiket éppen megtudom.

Jöjjön egy kis stat :
Név: KROK Életkor: 40 nap
Berúgások száma: 252 Pénz: 0 $

Beváltatlan Tapasztalat: 0
Vandalizmus: 1250 Szeszfőzés: 1250
Horgászat: 1250 Rablás: 544
Presztízs: 1250 Garázdálkodás: 1250
Munkakészség: 1250 Guberálás: 1250
Koldulás: 1250 Támadás: 1250
Védekezés: 1250 Gyorsaság: 243
Kocsmai Bunyó
Győzelem: 6 db Bunyózási pont: 59
Egyéb infó
Megtalált lóherék: 13 db Játékidő: 7465 perc
Kifogott aranyhalak: 0 db Nálad lévő üvegek: 547 db

788db krumplim van, 566 sör, 45 bor, 9 pálesz, 315 vodka

Rejtélyek meg ugye akkor most a fogtündérrel együtt már 7/9. Küldetések állása: 16 / 39 (41%)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#521) somogyib


somogyib
őstag

Ne izéljetek már! Mi kell a fogtündérhez? :D

(#522) EmberXY válasza somogyib (#521) üzenetére


EmberXY
addikt

Fog meg tündér. :D
Mostmár nekem is megvan a rejtélyes cím, mielőtt még Stiffler berak pár újat, aztán megint kutathatjuk hetekig a megoldásokat. :D

Up the Irons!

(#523) somogyib


somogyib
őstag

Most, hogy így belejöttem a bunyóba megpróbálom összehozni a 10 győzelmet.
Egy már van. :D

(#524) EmberXY válasza somogyib (#523) üzenetére


EmberXY
addikt

Nagyon sokan úgy bunyóznak, hogy kb alig van valami skilljük, nekem mindhárom skillem maxon van már.
Ha meglesz a gyémánt (valamikor 1 és 4 év között), akkor nekem is a bunyó lesz a következő, vagy az aranyhal...

Up the Irons!

(#525) somogyib válasza EmberXY (#524) üzenetére


somogyib
őstag

A bunyópontot hol lehet növelni? És mit jelent egyáltalán?

Mert támadásba, védekezésbe, stb. én is toltam tapasztalati pontot, de a bunyópontot nem nagyon értem, hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(#526) KROK640 válasza somogyib (#525) üzenetére


KROK640
veterán

Na azt én sem tudom, sőt az egész bunyópontos rendszert nem értem.
Egy győzelemmel 77 pontom volt, most épp 6 győzelemmel 59 van.

Ember : Akkor ezekszerint meglett a fantom is! Gratulálok! :D
Nekem az hiányzik meg a pont jókor, mindkettőt ismerem, csak nem vagyok olyankor ébren :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#527) EmberXY válasza somogyib (#525) üzenetére


EmberXY
addikt

A bunyópontról fogalmam sincs, de még a bunyót se nagyon értem, kicsit kesze-kusza. Még nem tartok ott, csak a rejtély kellett. :D

Up the Irons!

(#528) EmberXY válasza KROK640 (#526) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszi, igen, meglett a fantom nagy nehezen, már-már végleg kezdtem elengedni. :D

Szerintem érdemes minél előbb megcsinálnod a hiányzókat, mert már nagyon sokaknak megvan mind, nem lepődnék meg, ha Stiffler még betolna néhányat, aztán lehet megint kutatni, hogy mi merre.

Up the Irons!

(#529) EmberXY


EmberXY
addikt

Csak megéri keresni azt a rohadt gyémántot, mert ha gyémánt nincs is, legalább időnként aranyat is lehet találni:

Már 2 aranyam várja a jobb árfolyamot.

Up the Irons!

(#530) KROK640 válasza EmberXY (#528) üzenetére


KROK640
veterán

Nem is bánnám betolna még párat :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#531) KROK640


KROK640
veterán

Sikeresen elvégeztem a huszadik osztályt is, ezzel művelt alkesz lettem.

Jöjjön egy kis stat :
Név: KROK Életkor: 42 nap
Berúgások száma: 262 Pénz: 353 $

Beváltatlan Tapasztalat: 0
Vandalizmus: 1250 Szeszfőzés: 1250
Horgászat: 1250 Rablás: 1250
Presztízs: 1250 Garázdálkodás: 1250
Munkakészség: 1250 Guberálás: 1250
Koldulás: 1250 Támadás: 1250
Védekezés: 1250 Gyorsaság: 250
Kocsmai Bunyó
Győzelem: 6 db Bunyózási pont: 59
Egyéb infó
Megtalált lóherék: 14 db Játékidő: 7666 perc
Kifogott aranyhalak: 0 db Nálad lévő üvegek: 562 db

788db krumplim van, 566 sör, 45 bor, 4 pálesz, 404 vodka

Rejtélyek 7/9. Küldetések állása: 16 / 39 (41%)

A karim maxos majdnem 1000 pont kell még a gyorsaságra és meg is vagyok :)

Holvancsuzi pedig lecsúszott a harmadik helyre :

helyezés alkoholista rangpont
#1 KROK 16298
#2 Henti 14552
#3 hoolvancsuzi 14172
#4 pufi 10804
#5 Piszok Alfréd 10800
#6 Traktoros Pista 9953
#7 Szifonis 8605
#8 Zsibbadt Zed 8552
#9 Malibugaben 7994
#10 Diógenész 7892
#11 Mangesz 7762
#12 CorbenDallas 7186
#13 Picur 6902
#14 Breakst 6557
#15 RandomName 6486
#16 Roach 6358
#17 ÉnTeŐ 6217
#18 Munsti 5790
#19 Margit 5495
#20 Gyuszi 5440

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#532) EmberXY válasza KROK640 (#531) üzenetére


EmberXY
addikt

Mai napon én is Szaktekintély lettem, lassan de biztosan hajtok a teljes züllés felé. ;]

Up the Irons!

(#533) KROK640 válasza EmberXY (#532) üzenetére


KROK640
veterán

Gratulálok, én meg pont jókor ébredtem reggel :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#534) EmberXY válasza KROK640 (#533) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor én is gratulálok!
Megvan az összes?

Szerk.: Stiffler mintha egy kicsit el lenne tűnve, nem?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#535) KROK640 válasza EmberXY (#534) üzenetére


KROK640
veterán

A fantom nincs meg, mert mint kiderült ki is kéne előtte raboljanak, és az napok óta nem sikerült senkinek :( plusz még mindig fent kell(ene) lenni olyankor amikor nem szoktam. Majd valamikor behúzom.

Igen, Stiff mintha eltűnt volna, de van családja, gondolom melója is. Elvileg a piac áttervezésébe vetette bele magát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#536) EmberXY válasza KROK640 (#535) üzenetére


EmberXY
addikt

A rablás szerintem nem kell hozzá, van, akit még soha nem raboltak ki, mégis megvan neki a fantom tudtommal.
Én sokkal inkább afelé hajlok, hogy naponta csak egy valakinek lehet meg.

Up the Irons!

(#537) KROK640 válasza EmberXY (#536) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, a rablást töbször hallottam már. Mondjuk az időpont miatt anélkül is igen necces nekem.
Lehet ebben a naponta csak egyvalakineknekben is ráció

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#538) somogyib


somogyib
őstag

Mindenkinek grat mindenhez. :D

Én most céltalanul tolom a berúgás/hányás kombókat, legalább felhozzam magam.

Persze közben megy a gyémántkeresés, de abban nem nagyon bízom, hogy meglesz.
Az aranyhalra legalább van háziállat, meg lehet betolni 2 AP-t a nagyobb esélyre (nekem is akkor lett meg).

Viszont gyémántra nincsenek ilyen plusz opciók.

(#539) KROK640


KROK640
veterán

Nos, akkor itt van, miért is nem játszok ezen játékokkal már a kaszinóban :

Szerencsekerék:

0 $ nyeremény: 30%
20 $ nyeremény: 35%
30 $ nyeremény: 20%
50 $ nyeremény: 10%
100 $ nyeremény: 3%
200 $ nyeremény: 1%
500 $ nyeremény: 0.4%
1 AlkeszPont 0.1%

Félkarú Rabló:

0 $ nyeremény: 70%
20 $ nyeremény: 17%
50 $ nyeremény: 5%
100 $ nyeremény: 3%
200 $ nyeremény: 3%
500 $ nyeremény: 1.9%
1 AlkeszPont 0.1%

Kaparós Sorsjegy:

0 $ nyeremény: 60%
25 $ nyeremény: 20%
50 $ nyeremény: 15%
100 $ nyeremény: 3%
200 $ nyeremény: 1%
300 $ nyeremény: 0.7%
500 $ nyeremény: 0.2%
1000 $ nyeremény: 0.1%

Dióhéjban :
Szerencsekerék : 65% esélyed van, hogy semmit nem nyersz, sőt ebből 35%, hogy még veszítesz is. 1 energia mindenképp ugrik.

Félkarú Rabló : 77% esélyed van, hogy semmit nem nyersz, sőt ebből 70%, hogy még veszítesz is. 1 energia mindenképp ugrik.

Kaparós Sorsjegy : 80% esélyed van, hogy semmit nem nyersz, sőt ebből 60%, hogy még veszítesz is. 1 energia mindenképp ugrik.

Mivel egy energiapont elmegy, gyakorlatilag akkor is veszít az ember, ha csak visszanyeri a pénzét.

Én nem tudom, hogy anno a mi időnkben mik voltak a számok, de arra emlékszem, hogy papagájjal konkrétan nehéz volt csak nullába is kijönni mondjuk 10-15 forgatás után, ellenben 1000$ extrával korántsem lehetetlen.
Sőt ... ha az ember rádobott a munkakészségből és a presztízsből, akkor - szintén papagájjal - simán lehetett hozni a kocsilopáshoz hasonló pénz/perc arányt, csak éppen a lecsukás veszélye nélkül.

Véleményem szerint az egyetlen amit megéri játszani az a piros és fekete, de ott a maximálisan tét sajnos túl alacsonyra van limitálva, így ha pluszba is jön ki az ember, az egy nagyon alacsony (kevesebb mint 100$) lesz :(

Ezzel ugyan élethű a kaszinó, de ugyanazt éri el amit a valóéletben : én ugyan oda be nem teszem a lábam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#540) KROK640 válasza somogyib (#538) üzenetére


KROK640
veterán

Gyémántra ott a cápa, csak hát az is úgy van beállítva, hogy igazi end game tartalom lesz

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#541) somogyib válasza KROK640 (#540) üzenetére


somogyib
őstag

Hát ha még azt is nézem, hogy a szálloda is kell hozzá, akkor kb. 2027-ben meglesz. :D

(#542) KROK640 válasza somogyib (#541) üzenetére


KROK640
veterán

Jah , hát azért elég sok idő kipörgetni ezt a játékot.

nem véletlenül nincs nekem eszemben sem keresni a gyémántot

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#543) EmberXY válasza KROK640 (#539) üzenetére


EmberXY
addikt

A kaszinóban én csak 2 félét játszok:
- a lottót játszom (hátha bejön a telitalálat, egyre többször van már 2-es), amíg meglesz a szükséges kihívás, utána hagyom én is.
- a szerencsekereket, mert ott van lehetőség akár AP-t is pörgetni, 1-szer már sikerült, úgyhogy nem lehetetlen, és tapasztalat, hogy még ha nem is nyerek semmit, igazából mínuszba nem tud menni, hiszen felveszem a segélyt, azt szoktam eljátszani. Egyébként is az a napi 100 dodó tényleg nem tétel, még ha elmegy, akkor se. A kereskedésből meg mindenből bejön annyi, hogy aki aktívan játszik, ez már tényleg aprópénz, cserébe ha AP-t pörget, már megérte, de pörgettem már 500-ast is, az pl már rögtön 5 napra fedezi a költségét, szóval szerintem a kerék megéri.
A többi valóban pénzkidobás, talán még a kaparóson lehet a saját árát visszanyerni, de értelmetlen.
Félkarúnak a nevében is benne van, hogy rabló.
Kő-papír-ollót egyszer próbáltam, túl bonyolult nekem. :D
A piros-fekete meg azért értelmetlen, mert bár 50 % az esély, kis tétekkel csak az idődet cseszed meg az energiádat, nagy tétekkel meg, lássuk be, nem szívesen tennék 50-50 %-ra nagyobb összeget, szóval ezért is értelmetlen.

A dobókockás küldetés az kb esélytelen, ahhoz egy vagyont kellene eljátszani, az tényleg annyira endgame, hogy már nincs is, a dobókocka meg a maga 1:6 esélyével kb már a biztos bukó kategória.

A gyémánthoz a cápa lényegében ott van mint lehetőség, előbb-utóbb ki lehet gazdálkodni, de felvet pár kérdést:

- ha valakinek kb 0 skillel is megvan a gyémánt 2-szer, akkor másoknak miért kéne erre vagyont meg egy fél életet költeni
- ha vennék egy cápát (majd valamikor :D), akkor egy másik állatot el kéne engedni, na de melyik ujjamat harapjam meg alapon a macska a kert miatt kell, mivel jelenleg 80-as a kert, tuti, hogy szüretenként rohadna ki 4-5 növény, a kutya meg a házőrzés miatt kell, mert ha egyszer már megtelik a széf, a lóvét muszáj valahol tartani, nem lehet állandóan guberálni meg vasazni se, ott van még egy csomó küldi.
Szóval én egyelőre úgy vagyok vele, hogy megpróbálom cápa nélkül a gyémántot, hiszen másoknak is sikerült, a Stiffler-féle random generátor útjai kifürkészhetetlenek. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#544) KROK640 válasza EmberXY (#543) üzenetére


KROK640
veterán

Lottót csak a küldi miatt játszom, már ha egyszer eszembe jut egyáltalán.
Régen a szerencsekerék sokkal rosszabb volt mint a félkarú, ami amúgy szintén adhat AP-t és a grafikája is jobb :)
Kaparóssal szoktam néha próbálkozni, oda van egy szisztémám, de amióta Stiff állított rajta valamit, azóta az sem működik, gyakorlatilag 100% bukó, max az elsővel nyerem vissza a sorsjegy árát, vagyis -1 energia az egész
A piros és fekete lenne itt a lehetőségek tárháza, a hogyan gazdagodjunk meg gyorsan útja, de olyan alacsony a max tét, hogy csak minimálisat lehet szakítani rajta :(

NA a dobókocka még amit ful leszarok, pedig azt tudom, hogy régen ha megvolt a két hatos egymás után, akkor a harmadik hatosnak már 50%-a volt.

Cápa : Régen nekem négy állatom volt, és a cápát miután megvan a gyémánt simán el lehet engedni. Mint ahogy idővel a Trex is váltja a kutyát, már ha egyáltalán kell.
Azért a legnagyobb háznak már eléggé komoly széfje van (150000$) és akinek ez tele van, azt nem fogja földhöz vágni, hogy 1-1 rablás 10-20$-t elvisz tőle, már ha egyáltalán sikerül. Engem pl napok óta nem tudnak kirabolni, pedig se kutyám, se macskám, semmi, és van akivel megbeszéltem, hogy raboljon ki. De én se tudtam napok óta senkit sem kirabolni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#545) EmberXY válasza KROK640 (#544) üzenetére


EmberXY
addikt

A rablás valóban csak kis tételekben működik, már ha működik, de nem vagyok biztos benne, hogy ahogy halad a játék és egyre táposabbak lesznek a karik, mondjuk a rablás skill maxra húzásával nem fog-e ez emelkedni.
Ha nem, akkor ez a része nem jól van optimalizálva, kvázi tök felesleges opció a játékban, mert lássuk be, egyébként épül rá prémium funkció is (rablás elleni védelem), szóval így értelmetlen.
A luxusvillára gyűjtök most, a fele már megvan. :D A széfben van kb 33 ezer, meg van pár ezer a vasban, gyűjtöm, a rohadt anyját, de nem akar jönni a gyémánt.
időnként a piacról is jön be lóvé, naponta pár ezret meg lehet keresni.

A cápára visszatérve: ELENGEDNI?!?! :Y 50 ezer menjen a semmibe? :D
Egyébként ha jól látom, 2X esélyt ad a gyémántra, ez a jelenlegi matek szerint kb azt jelentheti, hogy ha szerencséd van, akkor nem 1-2 hónapig vagy tovább kell kutatni, hanem csak a fele ideig. Hát az meg már nem mindegy? :D
A 0-t szorozhatjuk kb bármennyivel. Ugyanott vagy, ha kifogsz egy hétvégi bónuszt, az legalább ingyen van.

Up the Irons!

(#546) KROK640 válasza EmberXY (#545) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem a rablás jelenlegi formájában egy vicc, én már nem is kínlódok régóta a pénz széfbezárásával.
Amúgy max a rablás skillem, és még soha senkit sem sikerült kirabolnom(!) Ez szerintem sokat elmond ...
És akkor erre még kakas, kutya, Trex, rablás elleni védelem? Vegye meg aki akarja, nekem egyik sem kell.

nekem a piac se nagyon megy, van fent 70 vodkám 1120-ért, senki se akar lecsapni rá, meg árulok 100 sört is 2×50-es leosztásban, hátha elmenne ...

Én emlékszem, hogy régen négy állatom volt. Prémmel most is lehet három (rémlik h állat helyet is lehetett venni külön) , de ha nem fér az ember és a kell a slot, miért ne? A cápa a gyémánt után semmire nem jó, csak etetni kell meg játszani vele, gyakorlatilag csak nyűg.
Egyébként a jelenlegi felhozatalból az egyetlen állat amin morfondírozok az a tigris. Papagáj meg egér kéne, de egyik sincs.

Meg persze a szúnyog, ami segíthetné a plazmát (mostani ötlet, ebben a pillanatban ugrott be :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#547) EmberXY válasza KROK640 (#546) üzenetére


EmberXY
addikt

A vodkád valószínűleg azért nem megy a piacon, mert 16-ért árulod, de van, aki 5-ért... :D (egyébként az se kell a kutyának se :D )
Itt az a "baj", hogy kezd telítődni a raktár mindenütt, ugyebár sokaknál már mennek a szeszfőzdék, és jóval több termelődik, mint amit meg lehet inni, brigádokban is csak rohad a pia... Aki piacra akar rakni, az alámegy a kintlévő áraknak, és máris megérkeztünk...
Egy ideje már számítottam erre, és el is érkezett.
Erre még az is rájön, hogy a piac is még mindig a régi, soronkénti formátumú, ha egyben raksz ki valamit, azért nem kell, ha 1000 sorban, akkor meg utána kophat le az egered, mire leveszed, és újra kirakod (módosítani ugyebár nem lehet, totál logikátlan az egész).

Az állatoknál elvileg lehet venni egy plusz helyet pár AP-ért, de többihez már prémium kell. Fontolgatom egy ideje, de valahogy nem éri még el azt az ingerküszöböt, hogy fizessek érte. Kis közösség, kb meg is állt a fejlődésben, szerintem egyébként játszunk kb 20-30-an, a többi mind másodreg, vagy egyszeri érdeklődő, a játék motor meg még mindig elég fapados, bár dolgozik rajta folyamatosan.

Up the Irons!

(#548) somogyib válasza KROK640 (#546) üzenetére


somogyib
őstag

A piac nem csak neked nem megy. Az én pálinkámat se veszik már, korábban hamar elvitték.
Most feltettem nyomott áron egy keveset, hogy elviszik-e így.

(#549) KROK640 válasza somogyib (#548) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem azért van, mert lassan eljutottunk arra a szintre, hogy aki italokat fogyaszt annak már saját lepárlója vabn. Sajnos ez van, egyre kevésbé fognak menni ezek a dolgok, emlékszem régen is simán lehetett minimál áron is napokig árulni a cuccokat.

#547 EmberXY : most árat csökkentettem, hátha elmegy.
Szerintem ha van is, nem túl sok másodreg lehet, még aligha jutottak el szerintem sokan oda, hogy akkor új karakternek kezdjenek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#550) EmberXY válasza KROK640 (#549) üzenetére


EmberXY
addikt

"még aligha jutottak el szerintem sokan oda, hogy akkor új karakternek kezdjenek."

Nem is ezért vannak, ha vannak, hanem a meghívásos küldi miatt, vagy a pénz donate-elgetős farmolás miatt.
Csodálkoznék, ha mint a 400+ játékos valódi, egyedi játékos lenne. Online is a legtöbb eddig talán 50-60 volt, ha jól emlékszem, de átlagban 20-30 szokott lenni. Ezt meg úgy nem érdemes játszani, hogy hetente egyszer felnézek, akkor kb semmi értelme, hiszen amellett, hogy semmit nem fejlődik, úgy még a közösségi térnek sincs értelme, nem lehet úgy beszélgetni se, stb.

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alkoholista nevelde
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.