Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36201) -NoVa- válasza bringasisti (#36200) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ó, kössz. Kikerestem PDF-ben nagy felbontással, aztán böngészem. Meg jól dokumentálva holnap elugrok valami haldokival konzultálni, ha találok elérhetőt.

(#36202) bringasisti válasza -NoVa- (#36201) üzenetére


bringasisti
őstag

Rendszeresen adtak ki füzeteket, le kell az összeset rántani a netről.

BENEFON DELTA--------N8

(#36203) -NoVa- válasza bringasisti (#36202) üzenetére


-NoVa-
addikt

Kössz, este nyomozok. Karanténoztam oxigéndús vízbe, úszkál, bújik, relatív normálisan viselkesik egyelőre.

(#36204) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Update, ez szegény felborult, és most nem csak alszik. Drasztikusan gyors volt. Most gondolom az egész akváriumot illik majd gyógykezelni, bármi is volt.

(#36205) -NoVa- válasza bringasisti (#36202) üzenetére


-NoVa-
addikt

Szakemberrel átbeszélve vegyes baktérium és gombakezelést kap az akvárium 3 napig, szép neonzöld a víz. Aztán vízcsere és aktív szén a szűrőbe, vitaminozás, és bizakodás, hogy nem kell megismételni.

(#36206) bringasisti válasza -NoVa- (#36205) üzenetére


bringasisti
őstag

Reménykedjünk

BENEFON DELTA--------N8

(#36207) Warton válasza -NoVa- (#36201) üzenetére


Warton
őstag

Ez tök hasznos, már csak egy ugyanilyen kéne növényekre.

(#36208) -NoVa- válasza Warton (#36207) üzenetére


-NoVa-
addikt

Jogos, utánajárok, hátha van értrlmes kontent. Fonálalga jelent meg itt-ott, ha lefutott a gyógykezelés, beszerzek sziámi ormányosmárnákat, az lelegeli. Most ment az utolsó adag gyógyszer a vízbe, holnap csere + aktív szén a szűrőbe, hétvégére kész. Vicces cucc ez a Sera, szép rikító neonzöld lesz tőle a víz, Fallout hangulat:

Minden hal aktívan elvan, semmi tünet, az jó.

(#36209) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Már egy napja túl a vízcserén, az aktív szén szűri a maradékot. A felszínen úszó növényréteg körül a víz kicsit már habosodik néha, azaz újra kell önteni majd felszíni réteget evő baktériumot, meg a szűrő start baktériumkészletből is adagolok újra, miután kidobtam a szenet, de már nem zöld a víz, és vidáman elvannak a halak is. Így már csak két nagy. Tanulság, ha napokig nem látom valamelyiket, akkor inkább zaklatom a rejtekhelyeket, nem hagyom tartósan elbújni őket.


(#36210) bocsi22


bocsi22
csendes tag

Eladó Új!! Juwel Helialux led 1000 + Juwel Day+Night control /vezérlővel/
használva nem volt. gyári dobozban benne minden tartozék
Eladó áron alul 97000ft

(#36211) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Lehet abból probléma ha egy akvárium "túl van szűrve"?
64 literes akváriumom van.
Eddig alul volt szűrve egy oase filtrosmart 60 (300l/h) + eheim előszűrővel és egy egyszerű oase skimmerel. (30 liternek indult de nagyobb lett)

Most kB "ingyen" kapnék egy oase biosmart 850 (1550l/h) szűrőt. A skimmer és az előszűrő nélkül üzemelne tovább.

Jelenleg 8 neonhal méretű hal, meg 10 garnéla. [kép]

Nyilván nem új benne a motor úgyhogy legyen csak 1000l/h a teljesítménye igy is 17 szer forgatja át óránként.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36212) Gyb001 válasza Gyb001 (#36211) üzenetére


Gyb001
senior tag

Viszonyítás képpem a kerti tóban kB 15 éves ujkorában 10 000l/h teljesítményű szivattyú bőven megfelel 5m3 víznek. De ugye ez óránként kétszer forgatja meg. Az akváriumban meg 17x!!! Nem lesz ez sok?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36213) fjudors válasza Gyb001 (#36212) üzenetére


fjudors
aktív tag

a kémiai szűréshez az átfolyási sebesség a lényeg
a mechanikai szűréshez az áramlás

lsd
hamburger mattenfilter

pl

[ Szerkesztve ]

(#36214) Gyb001 válasza fjudors (#36213) üzenetére


Gyb001
senior tag

A biológiai szűrés feltétele meg az hogy: "baktériumok maximum 30 cm/perc sebesség mellet képesek megmaradni a szűrőfelületen és akadálytalanul végezni a feladatukat. ' [link]
De ugye ez nekem majdnem hogy lényegtelen. Bízok benne vagy majd hétvégén utána számolok hogy az oase jól méretezve e a szűrőt.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36215) Kristof93


Kristof93
senior tag

Szerintem abból lehet baj, hogy túl gyorsan folyik a víz a halaknak, főleg ha valami tóban élő fajtád is van.

(#36216) Alg válasza Gyb001 (#36212) üzenetére


Alg
veterán

1. Az Oase ezekhez a szűrőkhöz a vastagabbik csövet használja, kell majd átalakító, különben nagyon otromba lesz a hatalmas ki-befolyó az akváriumban.
2. jó eséllyel tejes erőn hurrikánt csinál, fojtani kell majd
3. ha használtan veszed, kezdd azzal hogy lecseréled a csőcsatlakozó gumi tömítéseit (GreenAqua-ban kapsz hozzá, gyárilag csak teljes csőcsatlakozó van mint cserealkatrész) mert ott szeret ereszteni, főleg ha fojtva van. Meg persze akkor üzemeld be amikor otthon vagy utána legalább 5-6 órát, hogy rá tudj nézni nem-e ereszt valahol.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36217) Gyb001 válasza Alg (#36216) üzenetére


Gyb001
senior tag

Megvettem, vettem hozzá egy eheim csapot meg szívó és nyomó oldali részt (esőzetető)
Viszont mikor raktam volna rá a csőre a csapot és a befolyót akkor a műanyag anya nem szorult rá.
Vegyek vastagabb csövet vagy van valami egyszerű megoldás rá? Jelenleg gyorskotozővel megy, de nem merem így hagyni. [kép] [kép]

kimenő ágon a csappal szabályozva esőzetővel nincs "örvény" az akváriumban.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36218) Alg válasza Gyb001 (#36217) üzenetére


Alg
veterán

Fordítva kell az anyát rárakni.

Feltekered a csapra ütközésig, utána húzod rá a csonkra a csövet és az anyát visszatekered a csőre.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36219) bringasisti válasza Gyb001 (#36214) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ezt kicsit se vedd komolyan!

BENEFON DELTA--------N8

(#36220) Gyb001 válasza Alg (#36218) üzenetére


Gyb001
senior tag

Akkor nem jött át a probléma, Rosszul fogalmaztam.
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36221) fecke78 válasza Gyb001 (#36220) üzenetére


fecke78
senior tag

Mi a baj tők jól rátekeredet :D
Tartani nem fog , de a menet az szuper :C

(#36222) Alg válasza Gyb001 (#36220) üzenetére


Alg
veterán

1. Nem szabványos vastagságú csövet raktál rá
2. Nem a csőhöz való méretű a csap
3. Nem eredeti, vagy gyári hibás alulméretes a csonk

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36223) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Még van 1 tálca szabad hely a szűrőmben, mit javasoltok bele?
Biomaster 850
Folyás irányban eddig ez van benne:
30ppm előszűrő szivacsok.
1 tálca bio labda (10 éves, fiókban találtam, de jobb mint ha üres lenne)
1 tálca 5 cm tm30 szivacs.
1 tálca nagy méretű kerámia gyűrű (10 éves, fiókban találtam, de jobb mint ha üres lenne)
2 tálca seachem matrix
1 tálca üres.
utosló kis tálcában vatta van.

Gondoltam arra hogy ph csökkentő szűrőanyagot vegyek, vagy a seachem purigen-re. De igazából így is túl van szűrve.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36224) fecke78 válasza Gyb001 (#36223) üzenetére


fecke78
senior tag

Nézz körbe hátha találsz még egy fiókot :)

(#36225) Kristof93 válasza Gyb001 (#36223) üzenetére


Kristof93
senior tag

Purigen jó dolog, tisztább lesz tőle a víz, mindegy mennyit szűröd szivaccsal.

A tőzeg mohától/golyóktól nagyon barna lesz. Nem baj, ha azt akarod, csak ne rakjál melléje purigent.

(#36226) bocsi22


bocsi22
csendes tag

68 000 Ft irányáron Eladó Új!!

Juwel Helialux Spectrum 1000 /100cm 48 W + Juwel Day+Night control /vezérlővel/
Beállítható a nappali az éjszakai világítás és a fényerő

.info a termékről
https://www.youtube.com/watch?v=Zf56xvSqFvc

Kompatibilitás a Juwel Rio 180, Juwel Trigon 350
de használható más akváriumokhoz vagy terráriumhoz is.

Használva soha nem volt.A gyárilag csomagolt dobozokban még a gyári fóliák is rajta vannak.benne minden tartozékokkal.

irányár 68 000 Ft
Csak személyes átvételre van lehetőség !Budapesten a XIV. kerületben

(#36227) stifi82


stifi82
aktív tag

Sziasztok! Van egy 120 literes akvárium t8 neon csövek voltak benne. Tönkrement a tranzisztor vagy transzformátor. Ajánlották hogy tegyek bele T8as ledet . A bolt adott egy 3000k-t az van benne az olyan meleg fehér.
Ezt még betenném mellé jó lesz: https://daniella.hu/search?q=LDV4058075817951&page=1&rows=15&sortCriteria=RANK_DESC? Vagy mit javasoltok?

(#36228) fjudors válasza stifi82 (#36227) üzenetére


fjudors
aktív tag

színhőmérséklet szempontjából jó lessz
4000K növény
6500K napfény
10000K tengeri

(#36229) Atis45 válasza stifi82 (#36227) üzenetére


Atis45
aktív tag

Vagy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36230) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Mi az ajánlott, egyszerű, olcsó módszer Budapesti csapvíz akvárium kompatibilissé alakítására, vagy ha nem az a gond akkor mit cseszhettem el?

Kb 6 liter vizet átszűrtem ezzel [link] felforraltam majd ahogy kihűlt tettem bele leírásának megfelelő mennyiségű ilyet [link] és hagytam egy éjszakát állni.
Tegnap reggel cseréltem a vizet, és tettem bele greenaqua micro, macro carbont. Most ahogy haza értem mind a 4 kis (~2-3 cm) anci elpusztult, minden más jól van (törpe szívóharcsa, neon hal, garnéla)
4 hete voltak itt az anci-k azaz két ilyen vízcserét túleltek, de ezt most nem.
Mi lehet a gond?
Ezen a csík teszten minden zöld tartományban van [link]

10% csere volt.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36231) Gyb001 válasza Gyb001 (#36230) üzenetére


Gyb001
senior tag

Ja és minden 2 hetente szoktam egy pici ilyen álgásodás gátló is. Kevesebb mint 1 ml 5-10 csepp. ( [link] )

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#36232) -NoVa- válasza Gyb001 (#36230) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az ancik nálam is kidoőltek sorra (Észak-Pest), Seaschem klórmentesítővel kezelt csapvíz + desztvíz kb kétharmad - harmad arányban.

Ellenben a lepény algaevők működnek hibátlanul és tartósan.

(#36233) fecke78 válasza Gyb001 (#36231) üzenetére


fecke78
senior tag

ro viz nem lenne jó ?
20 e környékén megkapod , én azzal oldottam meg 112L akvárium vizcseréjét , tele vagyok ancival , nálam jól megvannak

[ Szerkesztve ]

(#36234) bringasisti válasza fecke78 (#36233) üzenetére


bringasisti
őstag

Anci miért kíván mókolt vizet?

BENEFON DELTA--------N8

(#36235) Alg válasza bringasisti (#36234) üzenetére


Alg
veterán

Sot, anci melle minek algaolo (meg ugy egyaltalan…)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36236) fecke78 válasza bringasisti (#36234) üzenetére


fecke78
senior tag

Nem az ancinak mokolok , a növényem szereti ,nomeg patika tiszta a víz ,és eltünt az alga problémám .

[ Szerkesztve ]

(#36237) fecke78


fecke78
senior tag

Mokolásról meg annyit , megtöltök egy 10 es meg egy 5 ös kanát , és abból pótlom az elpárolgot menyiséget , hetente csinálom 1x . Nem nagy kaland...

(#36238) Warton


Warton
őstag

A bölcsödém
Egyszerre szültek a xifok és a guppyk is, kb. két hetesek.

[YT link]
Xifo csak egy látható a videóban, guppy annál több. :DDD

(#36239) SzaLev


SzaLev
csendes tag

Sziasztok!
Volt kér sziámi ormányos márnám. Sajnos az egyik kiugrott az akváriumból (kb. 3 cm-es résen....-.
Mostanában a másik nagyon passzív, alig úszkál. :((
Ez normális? Esetleg beteg lehet vagy kéne venni mellé egy társat?

(#36240) SzaLev válasza SzaLev (#36239) üzenetére


SzaLev
csendes tag

Mármint 2 márna volt. elírtam

(#36241) bringasisti válasza SzaLev (#36240) üzenetére


bringasisti
őstag

Sok hal fél egyedül, de olyan is van hogy más fajta kell mellé akkor oldódik fel

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.