Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) astrojoe12 válasza Eugene Roe (#35699) üzenetére


astrojoe12
tag

Köszi!

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35702) astrojoe12


astrojoe12
tag

A külső szűrő után szerelt UV lámpát hogyan kell használni, napi szinten, vagy csak hetente egyszer 24órát?
Gondolom az utóbbi, de a leírásában ilyesmi nem szerepel. Egyébként nincs baj a tartályban, csak megelőzési célból használnám.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35703) Eugene Roe válasza astrojoe12 (#35702) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én napi pár órát használnám, és mástól is így hallottam.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#35704) astrojoe12 válasza Eugene Roe (#35703) üzenetére


astrojoe12
tag

Úgy látom ebben senki nem ért egyet a másikkal, nagyon sokféle véleményt lehet olvasni. Van aki szerint hetente 24 órát menjen, más szerint mehet foylamatosan, mások szerint napi pár órát csak... én a heti 24 óra mellett döntöttem, meglátjuk mi lesz belőle.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35705) bringasisti válasza astrojoe12 (#35704) üzenetére


bringasisti
őstag

Látod az eredményt, vagy nem látod. Ha állandóan megy fogy az áram, és egy cső egy évet bír ki. Ha a medence nem algasodik, akkor elég rövid időkre bekepcsolni. Az se mindegy, hogy milyen a liter/UV-C arány.

BENEFON DELTA--------N8

(#35706) astrojoe12 válasza bringasisti (#35705) üzenetére


astrojoe12
tag

Igen, ezt mondtam én is, majd megmutatja magát.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35707) astrojoe12


astrojoe12
tag

Sziasztok!
Vettem új vas- és foszfor csepptesztet. Ugye a szokásos módon van benne egy teszt folyadék és egy ellenőrző (előre bekevert értékű) kontroll foyladék. Elvégzem a tesztet a leírás szerint.
A teszt foyladék alapból sárga és bekeverve pont az ideális színt adja. A kontroll folyadék pedig átlátszó és bekeverve éppen csak sárgul, alacsony vas szintet mutat, pedig fordítva kéne lennie.
Az az érzésem, hogy felcserélték a címkéket a teszt- és a kontroll folyadék tartályain.
Volt már valaki így, lehetséges ez?

(A foszfor teszt ugyanígy végződött, a teszt éppen tökéletes értékű, a kontroll pedig nagyon alacsony értéket mutat. Ez is mintha össze lenne keverve a két címke.)

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35708) astrojoe12


astrojoe12
tag

Kiderült egy másik teszt segítségével, hogy az első teszt folyadék címkéje fel volt cserélve a kontroll folyadék címkéjevel. A márkát direkt nem írom le, mert egyébként jó termékei vannak, de erre is figyelni kell, ott is csak emberek dolgoznak.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35709) astrojoe12


astrojoe12
tag

Másik téma... adott egy 64/50 literes tartály. Sok a növény és lakik benne egy békés betta, egy anci és két páncélos törpe harcsa. Veszek még két harcsát, hogy legalabb négyen legyenek a csapat létszám miatt. Ez eddig a "centiket számolva" 25 centi, azaz huszonöt liter, marad még 25 liternyi élőhely. Hány darab neonhalat rakhatok be szerintetek? Előre is köszönöm!

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35710) fecke78


fecke78
senior tag

120 L akváriumon tds értéke 303
Jbl telefonos mérésével
pH-érték (pH)7.6
Karbonátkeménység (KH)10
Teljes keménység (GH)>21
Nitrit(NO2)0.5
Nitrát (NO3)100
szén-dioxid (CO2)<14.9
klór (Cl)0
ezeket mértem ,látom magas a GH/kh-m
Gondolkozom Ro beszerzésén , de nem tudom melyik a jó , és hogy mekkora kell ?
Ezek közül ?

köszi

(#35711) szat8 válasza astrojoe12 (#35709) üzenetére


szat8
tag

Ez a centis ökölszabály elég megtévesztő, sok minden befolyásolja, mennyi halat bír el az akvárium.
Szerintem ha sok a növény ahogy írtad, akkor vehetsz bele nyugodtan egy szép neonhal rajt, mert a harcsáknak és az anciknak más az életterük, nem zavarják egymást úszótérben, a betta meg vidáman ellesz mellettük. Minimum 10-et vennék, de simán elfér benne a duplája is, ha rendszeresen cserélsz vizet, amikor kezd felgyűlni a NO3 szint. Ha vannak gyorsan növő növényeid, akkor elég kéthetente 50%-ot így tippre, de ki kell tapasztalni, függ a tápozásodtól meg minden mástól is. :)

(#35712) Alg válasza fecke78 (#35710) üzenetére


Alg
veterán

Bármelyik, a különbség csak vízhozamban van. Döntsd el mennyit vagy képes várni amíg lefolyik a cserevíz...

Amúgy kell neked a lágy víz? Növények miatt nem, és gondolom a halaid is jól érzik magukat, az akva meg le van fedve + oldala letakarva, így a vízkövesedés sem akkora probléma.

astrojoe12: a centizés mint olyan nem túl szerencsés módszer, de szerintem egy 20as csapat kisméretű hal még beférhet - neonból inkáb a zöld neon, kisebbre nő. Ha normál neont akarsz az már kérdéses, 8-10 darab elfér jó szűrés mellett de nem fog olyan jól mutatni mint egy nagyobb csapat kisebb méretű hal. Az anci pedig jó eséllyel hamar ki fogja nőni azt az akvát.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35713) fecke78


fecke78
senior tag

Algával sok szenvedésem van , illetve növényekkel is sokkal probálkoztam , nem sok sikerrel , csak a igénytelenek maradnak meg , szeretnék valami szép gazt is az akvába

(#35714) szat8 válasza fecke78 (#35713) üzenetére


szat8
tag

Nekem sok próbálkozás után az hozott nagyobb változást ebben a kérdésben, amikor váltottam EL ProFito tápról 2hr APT1 Zero-ra.
Nem mondom, hogy pont ez a táp a kulcs, de nálam low-techben még úgy is sokkal jobb állapotban van most az akva, hogy 2-3 hete teljesen el van hanyagolva sajnos (most egyéb okokból nagyon kevés időm van rá).
A másik, hogy a fényből érdemes visszavenni pár hétig, és utána fokozatosan, hetente emelni vissza, kitapasztalva, hogy mekkora fényt bír el alga nélkül.
De ez csak pár általános tipp, segítő szándékkal. Hátha nálad is segít valamelyik.

(#35715) astrojoe12


astrojoe12
tag

Köszönöm a válaszokat! :R Veszek 10-12 sima neon halat. vagy a kisebbik fajtából 15-öt, majd meglátom mi lesz a boltban.

[ Szerkesztve ]

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35716) astrojoe12


astrojoe12
tag

Már fél éve küzdök fonal algával, kb akkor merült ki a táptalaj. A videón látszik, hogy felül szépek a növények, de alul kunkorodnak a levelek, algásodik és tönkre megy. Úgy tudom, hogy ez foszfát- és/vagy vas hiányra utal. Eddig nem volt külön szén adagolásom. A carbo megölt pár garnit fél napi adaggal, ezért azt nem használom. Helyette barkács co2 van egy hónapja, (citromsav és szódabikarbóna) ami alacsony és közepes co2 szintet biztosít, nekem nem is kell több, csak a carbo-t akarom helyettesíteni. Folyékony növénytápot adok a gyári adagolás szerint. Mit csináljak ezzel a fonal algával? Adjak külön foszfort és vasat?
- videó

GH: 12
KH: 8
ph: 6.8
klór: 0
nitrát: 20-25
nitrit: 0 - 0.5

[ Szerkesztve ]

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35717) fecke78 válasza szat8 (#35714) üzenetére


fecke78
senior tag

Haltápot nem szeretnék váltani jelenleg ez van , és azt hiszem még jó ideig ez lesz :

(#35718) Alg válasza astrojoe12 (#35716) üzenetére


Alg
veterán

Jó lenne először mérni, rendes cseppteszttel, legalább nitrátot, foszfátot meg esetleg vasat...
A növényeknek meg nyugodtan dugdoss tápkapszulát a gyökeréhez, meg nyírd meg őket mielőtt nagyon felnőnének a felszínre, a stemek (erős fény, sok táp és co2 nélkül) könnyen eldobálják az alsó leveleket ha hagyod hosszúra nőni.

Azt is csinálhatod hogy a régi, csúnya, algás alsó szárrészt kiveszed, és a friss hajtásokat (akár megcarbozva az akván kívül) dugdosod csak vissza.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35719) szat8 válasza fecke78 (#35717) üzenetére


szat8
tag

Bocsánat, nem írtam le pontosan, de nem haltápra gondoltam, hanem növénytápra. :)

(#35720) SSJmeszes válasza Alg (#35718) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Én most dobtam a 60L akvába 10db tropica tápkapszulát ADA tápozás mellé. Na ebből is tanultam, hogy nem kellett volna ennyi. Úgy nőnek a növények mint állat.. :( Legközelebb max a felét szúrom le. :C

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#35721) fecke78 válasza szat8 (#35719) üzenetére


fecke78
senior tag

ezt használom

(#35722) szat8 válasza fecke78 (#35721) üzenetére


szat8
tag

Nem mondom, hogy ez rossz, de érdemes lehet más tápot is kipróbálni. Persze legalább 1 hónap a próba, és az elején pusztán az átállás is okozhat egy kis sokkot a növényeknek, ezzel együtt algát is.
Én szkeptikus voltam, hogy miért ne lenne jó az előző tápom, de nálam ez megoldotta az alga problémát. Előtte már mindent próbáltam végigjárni, mi lehet a gond.
Az adagolást is érdemes átgondolni. Ha ilyen kevés növényed van, ráadásul a crypto fajták pl inkább gyökéren át vesznek fel tápot, és lassan is nőnek, akkor érdemes lehet felezni az adagot.
Ha nem heti, hanem pl napi vagy más sűrűbb alkalmakra osztod szét a tápozást, és nem egyben kapják hetente, az is segít az alga ellen.

[ Szerkesztve ]

(#35723) astrojoe12 válasza Alg (#35718) üzenetére


astrojoe12
tag

Csináltam foszfat és vas tesztet. Elszíneződés volt a is cseszekben, de csak minimális. A színskála minimum szintje alatt van mindkettő.
A növényeket vissza vagtam, az algás elhalt részt kidobtam a szép felső részt vissza ültettem.
Foszfor és vas is van a folyekony tápban, amit adok. Mikro plusz makro. A táp mennyiséget növeljem meg, vagy vegyek külön foszfat és vas tápot?

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35724) Alg válasza astrojoe12 (#35723) üzenetére


Alg
veterán

A nitrát/foszfát arány kb. 10:1 körül ideális, úgy hogy a nitrát valahol 10-20 között van... szóval tápot nem növelnék semmiképpen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35725) szat8 válasza astrojoe12 (#35723) üzenetére


szat8
tag

Azt mondanám, ha minimálisan kimutatható a foszfát és a vas, az a legjobb állapot. Felesleges, hogy sok legyen belőlük, de ha semennyi sincs, az persze hiánytüneteket okoz.
Viszont a nitrát 20 felett már nem kevés, úgyhogy a makrot semmi esetre se növeld szerintem. A makró elemek közül egyedül a kálium, amiből könnyebben alakulhat ki hiány, a nitrátot és a foszfátot már az is megoldja, ha van benne "elég" hal, és persze jó a szűrés. Ezesetben nem is feltétlenül kell makrot adni, vagy csak minimálisat.

De csalókák ezek a szintek. Sokáig mértem a vas szintet. Szinte nulla volt, mégis azt mondták, hogy túl sok a vasam, és azért van fonál algám. Tápot váltottam, a vasszint eléggé megnőtt, a növények pirosabbak lettek, az alga mégis eltűnt. Na ennyit a számszerű értékekről.

(#35726) astrojoe12


astrojoe12
tag

Köszönöm a segítséget! :R Akkor veszek külön foszfat és vas tápot. Remélem eltűnnek a fonal algák.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35727) szat8 válasza astrojoe12 (#35726) üzenetére


szat8
tag

Vasat szokott tartalmazni a micro táp, az nem szükséges külön. Persze ellenőrizd le a leírásában, hogy tényleg van-e benne.
Foszfát is csak akkor kell külön, ha valami miatt nullára csökkenne (pl aktív talaj).
Szerintem ha van egy jó micro tápod, és sikerül belőni a szükséges adagolást, akkor már fel siker.
Persze sok növény, kevés hal, és CO2 mellett szükség lehet macro tápra is, ezt ki kell tapasztalni.

(#35728) Alg


Alg
veterán

Ha jár valaki Bécsben a következő 1-2 hétben - van egy rakás makkegészséges Budephalandra "Red" meg Anubias Nana - bontom a 60l-es kockát és épül a 80-as, lesz bőven maradék, lehet vinni ajcsiba.

Meg ha valaki szeretné, egy közepesen karcos 60-as Dennerle kockát is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35729) astrojoe12


astrojoe12
tag

Sziasztok!
Van itt egy Sinkor led világítás, 60cm széles, pont mint az akvárium, 6000K, 3700 lumen WRB (3:2:1). Az akva bruttó 60 liter, 42 liter víz van benne.
Most 35-40 lumen/liter fényerővel megy kevés co2 beoldassal. A fényerő 45%-on van.

Ha azt szeretném hogy low tech módon 20 lumen/liter legyen a fénymennyiseg, akkor annyira le kell vennem a fényerőt (22%), hogy sötétnek tűnik az akvárium, főleg ha este a helység lámpája is fel van kapcsolva.

Nem jól számolom a lument, a három komponenst egyben kell figyelembe venni, vagy külön a megadott arányoknak megfelelően (3:2:1 wrb)?

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35730) astrojoe12


astrojoe12
tag

A bolti vizet gyorsteszteltem, amiben a halakat hoztam. A nitrát szint 500+, még soha nem láttam ilyet. Tudom hogy vannak olyan típusú akváriumok,amikben normális ez a nitrát szint, de a boltokban is ez szokott lenni? A tobbi érték rendben, kivéve a kemény vizet.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35731) Silentfrog válasza astrojoe12 (#35730) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ritkán cserélnek vizet, vagy a cserevíz is nitrátos. Egy boltba ismerősnek mondtam hogy miért nem tesz a szűrésbe nitrátszelektív gyantát ami drasztikusan lenyomná az értéket. 3
Sokba kerül 10-20 akváriumhoz rakni 0.5 -1 litert. Olcsóbb a vízcsere, bár arra meg sokszor nincs idő vagy kedv.
Valszeg mindig ilyen magas nitrát szintbe voltak a halak és megszokták. Tuti volt elhullás de annyi belefér nekik.

(#35732) astrojoe12 válasza Silentfrog (#35731) üzenetére


astrojoe12
tag

A kaliforniai egyetemen vizsgálták, hogy valójában milyen nitrát szint lehet veszélyes az akváriumi halakra. 450 fölött kezdtek el tüneteket mutatni és a fölött meg elhullani, alatta vígan voltak.
Mi azért szeretjük 20 alatt tartani a nitrátot, mert magasabb szint gátolja a növényeket más anyagok felvételében.

De akkor hogy működnek azok az akvárium fajták, amikben soha nem cserelnek vizet, akár évekig?

Egy fickó a fatherfish oldalon azt mondja, hogy sokkal több fajta baktérium van azokban az akvakban.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35733) szat8 válasza astrojoe12 (#35732) üzenetére


szat8
tag

A nitrátot fel tudják venni a növények.
Ha egyensúlyban van a halak és a növények mennyisége, akkor a nitrát nem nő folyamatosan.
Mindamellett mond pár érdekes dolgot az a bácsi, ami érdekes téma lenne itt a fórumon.
De amiket ő csinál, azok nem verseny akváriumok sok hallal, meg EI tápozással. Talán a Walsted módszerre meg az ADA módszerre is hasonlít, amit csinál, egy videóban emlegeti is ezeket.

(#35734) Alg


Alg
veterán

No eltartott egy darabig, de a neheze megvan...
Sokat szenvedtem mire megszületett, de talán nem lett olyan borzasztó ocsmány, legalábbis hozzám képest szerintem kimondottan jól sikerült, eddig tetszik.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35735) Alg válasza Alg (#35734) üzenetére


Alg
veterán

Már csak azt kellene eldönteni, hogy akarok-e hátra E. Mondevidensis/Vivipara/Cyperus Helferi "függönyt", vagy inkább valami hosszúkás levelű Cryptocoryne legyen...

Stem meg kárpit nem lesz, az 100%

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35736) astrojoe12 válasza Alg (#35734) üzenetére


astrojoe12
tag

Nagyon hangulatos lesz! :C
A növények bármilyen irányba elvihetik még. Majd rakjad fel, ha megvan.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35737) Alg


Alg
veterán

A harscape tetszett a boltos srácnak is, pedig ők nem kispályáznak :)
Végül 90%-ban Crypto-k kerültek be:

Ami a régiből jön:
- Anubias Nana
- Buce "red"
- pár tő Crypto Albida Brown

Ami új - ez kb fele-fele arányban saját ötlet illetve Liquid Nature srácok segítsége:
- Blyxa
- Crypto wendtii green
- Crypto Spiralis "Red"
- Crypto nurii "Rose Maiden" - ezt kibontáskor láttam hogy már penészes :( meglátjuk megmaradnak-e, ha nem majd jelzem a srácoknak, talán megszánnak egy cseredobozzal
- Crypto Parva
- Crypto Lutea Hobbit
- Microsorum "True needle leaf"
- Eleocharis Montevidensis "ADA"

Később még biztos változik, de kb látszik az irány: vékony, hosszúkás levelek mindenféle színvariációban :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35738) Alg


Alg
veterán

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35739) Silentfrog válasza Alg (#35738) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tetszik. :) Használsz valami kémiai szűrőanyagot, hogy ez a sok fa ne színezze a vizet?

[ Szerkesztve ]

(#35740) Alg válasza Silentfrog (#35739) üzenetére


Alg
veterán

Köszi - kicsit kopár még, szerintem kell majd még bele némi apró növényke a faágakra hogy több legyen a részlet... nézek valami mini levelű bucét szerintem

Igen, Purigent használok - már kimerülőben van, regenerálni kell - látszik hogy kicsit sárgás a víz...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35741) Alg


Alg
veterán

Ez meg a garnelas… CO2-t kivettem mert masik szekrenyre koltozott. A kovet meg lehetne fogkefezni, de egyelore hagyom inkabb legelonek… Ezen kivul par helyen van minimalis szakallalga, carbo kordaban tartja szepen. Szuro szivoagra meg kitalalok valami esztetikusabb megoldast…

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35742) fecke78


fecke78
senior tag

112 akvámhoz vettem ro lágyitot 300 tds ről 30 Liter vizcserével lement 180 ra majd viszaált 200 ra Gh 21 ről 16 lett KH 10 ről 6 ,heti 10litert lekapok , illetve a párolgást pótlom ro val . mikor kezdjek hozzáadni HG/KH+ om van ?
a tds mérőn csekkolom és ha 150 környéki , akkor megint csinálok egy cseptesztet gh/kh ra ? Meddig eshet a GH/KH , van erre valami szám ?

(#35743) astrojoe12 válasza Alg (#35741) üzenetére


astrojoe12
tag

A co2 adagolót a visszatérő ágra kötötted egy diffúzorral, vagy hogy van ez a képen?
Plusz egy garni...

[ Szerkesztve ]

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#35744) Alg válasza astrojoe12 (#35743) üzenetére


Alg
veterán

Inline diffúzor van a nyomógára kötve, bent van a szekrényben. Majdnem olyan hatékony mint egy reaktor, de olcsóbb, kisebb és gyengébb szűrővel is működik.

Cserébe ha jobban megküldi az ember a CO2-t, akkor szépen beködösíti az egész akváriumot apró buborékokkal, és kicsit nehezebb takarítani. Valamiért nekem most sikerült úgy belőni, hogy egy közepes co2 szintet úgy tart hogy közben nem ködöl.

Ha minden igaz ma/holnap megérkezik a nagyobb szűrő, szóval az a két cső is megszépül kicsit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35745) Eugene Roe válasza fecke78 (#35742) üzenetére


Eugene Roe
őstag

4-4 alá ne menjen a GH/KH, ha nem vagy profi. Nem kell ehhez GH/KH+, csak keverd be csapvízzel. TDS-t 200 körül már egész normális, 120 körül persze mégjobb.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#35746) Eugene Roe válasza Alg (#35744) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Sajnos messze van még a reaktortól, de tény, hogy jó kompromisszum, nekem is hasonló van :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#35747) Alg


Alg
veterán

Megérkezett a Biomaster 600, hát jó nagy dög az ecco pro-hoz képest :DDD Éppenhogy befért a szekrénybe, a CO2 palack már nem fér el mellette...

Volt egy kis gubanc, elsőre eresztett de aztán rájöttem, user error volt, megoldódott kb. harmadik szétszedés-összerakás után, mikor rájöttem végre.

Normál szűrőcső helyett szilikonnal raktam össze - nagyon ajánlom mindenkinek, sokkal puhább, lágyabb, ezért sokkal kezelhetőbb mint a többi merev cucc.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35748) fecke78 válasza Alg (#35747) üzenetére


fecke78
senior tag

fúúú az brutál ronda , én átlátszróa cseréltem

(#35749) fecke78 válasza fecke78 (#35748) üzenetére


fecke78
senior tag

Innét vettem

(#35750) Alg válasza fecke78 (#35748) üzenetére


Alg
veterán

Egyáltalán nem ronda - és bizonyára semmivel nem rondább mint az átlátszó lesz egy hónap múlva ;] és nem, nem fogom hetente pucolni a csövet. Ráadásul el tudtam vezetni úgy a szekrény mellett, ahogy a merev verziót biztos nem sikerült volna.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.