Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#681) SOAD19 válasza Fireman67 (#678) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszönöm Uraim!

Értem a burkolt "aranyos"-t. :) Hát na, hirtelen ez ugrott be valamiért sajnos. A szomszédban volt tűz, a serpenyőben lángolt valami, és valamilyen ok miatt, nem a legevidensebb megoldás (fedőt rá) ugrott be a fél-egy méteres láng láttán, ami már elérte a páraelszívót. :)
A víz eszembe se jutott, azt tudom, hogy tilos, mert csúnya dolgot tud csinálni a forró olajjal karöltve.
Aki felvette velem a jegyzőkönyvet, szerinte nem volt rossz megoldás, de akkor lehet csak kímélni akarta a lelkemet, vagy csak rám hagyta a dolgot, pedig direkt kérdeztem, hogy mi lett volna a legjobb megoldás ilyen esetben. Mondjuk a serpenyőben lévő olaj a liszt ellenére szépen lassan elaludt, viszont a páraelszívó kigyuladt, belül égett, ezzel nem tudtam mit kezdeni, de szerencsére hamar jöttek a kollégáitok.
És akkor, mit kell tenni, ilyen esetben, mikor nem tudod eloltani a tüzet? Ablakot ki kell nyitni, hogy az emelőkosaras kolléga bejuthasson, de ekkor nem kap jobban lángra a tűz, hogy folyamatosan kapja a friss oxigént? :F Illetve ha zárva vannak a nyílászárók, akkor legalább nem tud a helyiségen kívülre terjedni a tűz egy kis ideig, ergó nyernek egy kis időt a tűzoltók. Vagy rosszul gondolom?
Szóval pár mondatban leírnátok, hogy mi a teendő, ha nem sikerül eloltani a tüzet, hogyan tudom legjobban megfogni a tüzet, míg kiérnek a tűzoltók?
Illetve a páraelszívót hogy lehetett volna eloltani?
Amúgy el is gondolkodtam egy tűzoltó készülék vételén, ahogy látom nem is olyan vészes az ára (6k, ha jól láttam, de lehet benéztem valamit)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.