Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MaciG válasza Fireman67 (#136) üzenetére


MaciG
addikt

uhh Ez bitang egy gép. Egyszer meghajtanám. :) Pár éve elgondolkodtam azon, hogy elmennék tűzoltónak, de mint sofőr, csak aztán felvilágosítottak, hogy a sofőr is ugyanúgy oltja a tüzet,stb. azt letettem róla. :D De így jártam a mentősöknél is, h ott is orvos a sofőr... így végül a busz mellett maradtam

BANZAII

(#152) Fireman67 válasza MaciG (#151) üzenetére


Fireman67
tag

:D Még jó, hogy nőgyógyász nem akartál lenni, most kerülnéd a gyengébbiket! :D

Valójában a sofőr nem igazán oltja a tüzet közvetlenül, de az igaz, hogy az alapkiképzés az ugyan az. A mentős sofőr meg legfeljebb megtartja az infúziót, meg cipel.....
De mivel nekem hosszú évekig volt "civil" foglalkozásom, míg tűzoltó lettem, így van összehasonlítási alapom. Hidd el, felemelő érzés másokon segíteni, bármily nehéz is!

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#153) MaciG válasza Fireman67 (#152) üzenetére


MaciG
addikt

Ebben igazad van ,hogy jó érzés, de sajnos én olyan vagyok ,hogy egy szimpla vérvételnél i rosszul vagyok, én nem bírom az ilyesmit. Filmeke nincs baj vele csak élőben...

BANZAII

(#154) Fireman67 válasza MaciG (#153) üzenetére


Fireman67
tag

Akkor inkább kerüld a tűzoltókat! :DDD
Egy segítségnyújtó semmit nem ér, ha a vészhelyzetben ő szorul segítségre..... :N
Nem véletlen kötelező boncoláson részt venni az alapkiképzésen minden újoncnak.
Már itt kiszűrik, aki nem közénk való.
BUÉK!!!!!!!
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#155) Fireman67 válasza Fireman67 (#154) üzenetére


Fireman67
tag

Üdv Néktek Tűzoltók!
Avartűz mentes szép tavaszi napokat kívánok Nektek!
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#156) Kornel213


Kornel213
tag

Üdvözletem!
Örülök hogy van ilyen fórum! Gondolkodok hogy elmenjek-e tűzoltónak, elég fiatal vagyok 2 héten belül leszek 20. Lenne egy pár kérdésem először is a fő gond hogy júniusban el kell utaznom 1 hétre és júliusban szintén 1 hétre, gondolom a 20 hetes alapkiképzésről nem lehet elmenni 1 hetekre?(mert még beleesik az időpontba ha pl most kezdeném el)
Úgy tájékozódtam hogy kezdőként kb 130 ezer bruttót lehet keresni.
Előre is köszönöm a választ.
Üdv: Kornél

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#157) Fireman67 válasza Kornel213 (#156) üzenetére


Fireman67
tag

Üdvözöllek!
Bár én is a Te korodban mentem volna tűzoltónak, nem sok évvel később.
Ha van lehetőséged, felvesznek és be iskoláznak, akkor ne hagyd ki!
Természetesen nem engednek el a kiképzés alatt, sehova. Ez a néhány hét fel ér egy katonai kiképzés szigorával és elvárásaival.
A kereset az nem jár nagyon messze az általad írttal, legfeljebb 30 - at tévedtél.
Bár a Fővárosiak, lehet, hogy megkeresnek annyit....
Ennek ellenére, azt javaslom, hogy semmilyen alkalmi program ne tántorítson el attól, hogy egy életre szóló, helyes döntést, egy igazi hivatást el engedj magad mellett!
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#158) Kornel213 válasza Fireman67 (#157) üzenetére


Kornel213
tag

Köszönöm a választ :) Mindenképpen megfogom próbálni! Valószínű hogy megvárom a nyarat mert elég fontos programok.(külföldre kell utaznom)
Üdv: Kornél

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#159) Fireman67


Fireman67
tag

Sajnos, a Debreceni Reptéren már csak 4 - en maradtunk....
A többi tűzoltó lapátra került. Nekünk, még van kb. 5 hónapunk addig.
A mi sorsunk is pálya elhagyás, vagy munkanélküliség... :(((
Szomorú Magyar valóság..... :((
2011 - 04 - 06
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#160) Kornel213 válasza Fireman67 (#159) üzenetére


Kornel213
tag

Sajnálom :( De miért van ez? egy reptéren létfontosságú a tűzoltóság.

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#161) Fireman67 válasza Kornel213 (#160) üzenetére


Fireman67
tag

Olyan lett ez a politika, mint a sakkozás, aminek menet közben változtathatok a szabályain, mert sikerült egy sakkot adnom az ellenfélnek és innentől ehhez jogom van.
Ha az én családom ül közben a bírák asztalánál, a tudósítói páholyban, akkor még a világ is úgy fogja megtudni, hogy én sakk - világbajnok vagyok és a lehető legtisztább játékban legyőztem, az egyébként csaló ellenfelet. Így a lóval léphetek hosszában, a futóval kétszer, a parasztok meg éhen is dögölhetnek... Remélem, érthetően tudtam példát mondani, hisz tudjuk, a példák mindig sántítanak! :((

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#162) Kornel213 válasza Fireman67 (#161) üzenetére


Kornel213
tag

Igen érthető volt.. :(((

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#163) Fireman67


Fireman67
tag

Bohóc forradalom...

[ Szerkesztve ]

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#164) Fireman67


Fireman67
tag

2 hónapja elhagytam a "hivatásom."
Nem bántam meg, bárcsak hamarabb megtettem volna!
10 évig ettem a Magyar Tűzoltók keserű kenyerét.
A jó pillanatok, az emberek köszönő szavai és tekintete volt.
Egyéb öröm, vagy legalább köszönet soha nem jutott.
Sajnos ez a többi Kollégámra is igaz........
Remélem, hogy, ha egyszer ég a házam, lesz aki el oltsa.
TI többi "pernye huszár", tartsatok ki, míg lehet!

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#165) nepszter1


nepszter1
addikt

Volna lehetőségem tűzoltónak menni meg is felelnék az eü. meg pszihon is mert meg csináltam fizikain meg lazán . Csak az a gond nagyon kevés pénzt kapnak kézhez olyan 80ezer forintot . Úgy gondolom hogy még egy kicsit hanyagolom a tűzoltóságot pedig nagy álmom lenne csak a fizetés szörnyű . Így szerzek egy szakmát magamnak és ha minden jól megy akkor szakmám mellet tűzoltó leszek de ez már a jövő zenéje.

(#166) Fireman67 válasza nepszter1 (#165) üzenetére


Fireman67
tag

Szia!
Nagyon szomorú, hogy az anyagi oldal miatt nem lépsz be, ha megteheted!
Én ezért léptem ki.
Azt, hogy csak terrorral egyénileg megfenyegetve mondtak le a FIÚK a követeléseikről, arról meg senki nem mer beszélni.......én sem! :(((
Ennek ellenére azt javaslom, hogy ha megteheted szerelj fel. Nem uralkodnak ezek örökké! :F

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#167) nepszter1 válasza Fireman67 (#166) üzenetére


nepszter1
addikt

Persze sokat gondolkodtam én ezen , csak ingyenes az oktatás és még ösztöndíjas is kapok mellé ha jól tanulok . Csak még 19vagyok és még " gyerek " szeretnék maradni tanulni bulizni stb . Persze megtehetem ezt a tűzoltóság mellet is csak nem akarok ilyen hamar felnőni . CNC gépi forgácsolónak jelentkeztem .A másik meg hogy alapítsak családot havi 80-90 ezer forintból ? Sehogy :(
A jövőmre is kell gondolnom

[ Szerkesztve ]

(#168) Fireman67


Fireman67
tag

A www.langlovagok.hu sok kérdésre ad választ az érdeklődőknek!

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#169) bubus66 válasza nepszter1 (#167) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#167) nepszter1

Szia én is sajnálom, hogy az anyagi dolgok érdekelnek, ha tűzoltónak,jelentkezel,akkor kell, hogy legyen hivatás tudatod. Én 20 évig szolgáltam. 6 éve vagyok szolgálati járadékos, a mai napig forr a vérem,ha meg hallom a Tűzoltó autó szirénáját. A mai technikával vonulni, meg dolgozni már egy csodálatos dolog, talán Fireman67 kolléga emlékszik az TÜ1 és az IFA-kra, az IFA-k azok valami förmedvények voltak.

Fireman67

Nem is tudtam, hogy van ilyen topick,gondoltam én is rá, hogy létre kellene, hozni.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#170) Fireman67 válasza bubus66 (#169) üzenetére


Fireman67
tag

Helló Kolléga!
Sajna nagyon igazad van. De, mint mindig, ebben is van de.
Én is 10 évig csak hivatás szeretetből oltottam a parazsat, és itt jön a de', már havi állandó mínuszt "termeltem" anyagilag.
Ahogy mondod, a szívem facsarodik, ha csak rá gondolok, hogy még évekig kergethettem volna a szikrát....
Sajdul a lelkem, ha szirénát hallok, vonulást látok.
Néhány hete volt "szerencsém" egy tűzesetnél segíteni táplálást szerelni. Elmondhatatlanul élveztem.
Az SZPK másnap felhívott és megköszönte a közreműködésem, mert az önkéntes félraj nagyon igényli a segítő kezeket. Hát, ez is jól esett.

bubus66
Használjátok ezt a topikot, Nektek és a szimpizőknek készült anno.
Sajna én csak egy pályaelhagyó gyahur vagyok most már..........

Üdv!

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#171) bubus66 válasza Fireman67 (#170) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt, hogy ott hagytad a pályát nem jelent semmit sem, azért te a lelked mélyen tűzoltó vagy és az is fogsz nem maradni. Nem mint a mostani állomány. Mert az én volt, szolgálati helyemen se lehet elmondani, hogy olyan szuper lenne ez a fiatal állomány. Igaz tegnap voltam bent, a vonulósok közül a SZPK és rajta kívül még 2 ember (a 13-ból) volt akivel még szolgáltam, együtt. Ja itt kezdődik a hivatástudat te nálad aki képes volt ilyen topicot létre hozni.

Ki kellene valahogyan emeltetni ezt a topicot, hogy többen jönnének ide

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#172) bubus66 válasza Fireman67 (#170) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#170) Fireman67

Te reptéri tűzoltó voltál? Mert akkor abba még nekem is kérdezni kellene. Mert a Hiv.Önk. Tűzoltóságoknál teljesen más járművek vannak. Igaz azok is tudnak habosított vizet ellő állítani de csak töredéket, mint a reptérieké.
Mert a Mercik is csak a vízmennyiség 10%-ákt viszik habképző anyagból.

Viszont én különbséget tudodok tenni a felszerelések, és az autók között. TÜ1-sel kezdtem a vonulást, aztán jött a GAZ66 (muki) IFA, és végül a Mercedesek, hát azért itt már különbséget lehetett tenni a többi szerkőzött.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#173) Fireman67 válasza bubus66 (#172) üzenetére


Fireman67
tag

bubus66!

6 évig szolgáltam a Airport Debrecen KFT - nél.
Előtte 4 évig voltam "sima" tűzoltó.
Volt alkalmam a különbségeket kitapasztalni.
Nagy különbség a vonulási idő: Hivatásoknál: 2 perc / laktanya elhagyás
Önkénteseknél: 8 perc / laktanya elhagyás
Reptéren: 2 perc / beavatkozás megkezdése.
3 perc / 6000 liter - t ki kell lőni. / 12000 literből
Olyan, mint a pince, - és üzemanyag tüzek együtt, sok veszélyeztetett emberrel.
A járművek nehezek, sok oltóanyaggal.
A hírérték sokkal nagyobb, nemzetközi.
Az SZPK -- nak másodpercei vannak dönteni, évekig vizsgálják.

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#174) bubus66 válasza Fireman67 (#173) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen köszi ezért kérdeztem, mert én csak úgy láttam a reptérieket. Próbáld meg egy moderátoral felvenni a kapcsolatot, és Címlapos írásnak kitteni segítek, amiben kell. Ahogy írtad, hogy többen meg ismerjék a a mi munkánkat. A másik tény és való ha már hivatás tudattal valaki felszerel TŰZOLTÓNAK (hangsúlyozom, hogy nem a katasztrófavédőnek) ahogy írtad, egy pár hsz-ben, akkor büszke lehetsz arra, hogy létre hoztál egy topikot (ami majdnem elveszett a süllyesztőbe) ha innen egy emberkét is betudsz juttatni. Ami sikerült is ahogy elolvastam.

Magyar Köztársasághoz hű leszek; az Alkotmányt és az alkotmányos jogszabályokat megtartom; szolgálati kötelezettségeimet ha kell, életem kockáztatásával is teljesítem.

Direkt írtam mielőtt kijavítanál. 2 esküt tettem!!

ubi dolor ibi vigiles.(Ahol a fájdalom ott a segítség!) (Szent Flórián)

A Tűzoltók védőszentje Barcs

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#175) bubus66 válasza Fireman67 (#173) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen sajnos, alapfokú iskolán meg említtetek és tanultunk is valamit a reptéri tűzoltókról. Csak keveset ezért kérdeztem a reptéri munkátokat. Viszont, az az egy jó volt 1989-ben mikor alapfokún voltam láttam az Atomerőművet (Paks) belűről. Csodálatos, volt az ottani akkori kollégák, abban az időben a mi fizetésünk 10-szeresét kerestek. én biztos nem kerestem volna annyival többet inkább kiszedtem a hullát és az égő gáz palackot.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#176) Fireman67 válasza bubus66 (#175) üzenetére


Fireman67
tag

Sajna itt nem mindent lehet leírni, amit anno láttunk, hallottunk, tanultunk.
Egy része nem publikus, más része, talán még most is titkosnak minősül, harmad részen a civilek megrémülnének. :DDD
Viszont egyedül állónak mondható, hogy civileknek "mesélhetünk", mert ilyen fórum szerintem nincs még egy Magyarországon. Tényleg súlyos tűzoltó hiány van és valóban akár innen is kedvet kaphat néhány belevaló srác, hogy belevágjon. Sajna, mint burkoltan írtad is elég sok "anyámasszonykatonája" keveredett, elsősorban "hátszeles" emberke a "BULL"- ok közé az utóbbi néhány évben.
Bár nem sok Modit ismerek itt a Ph-n, de azért egy - két debreceni srácot megkérdezek, az ottani fórumon, hátha tudnak segíteni, ennek a topinak a kiemelésében.

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#177) bubus66 válasza Fireman67 (#176) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha meg adod az engedélyt akkor én meg kérdezem nem akarok semmibe bele folyni de tényleg igazad van szerintem nem sokan vagytok akik betudják mutatni a tűzoltó hivatást. Én is szeretnék segíteni, mert a mai napig Tűzoltónak érzem magam, és ( NEM KATASZTRÓFA VÉDŐNEK). Én szégyellem magam, hogy egy dandártábornok, (BGY, ja meg PS soha nem volt TŰZOLTÓ. és nem is LESZ!!) a becsületünket sárba tiporta. Muszály sok mindent sajnos burkoltan írni, én vállalom, ( nem reklám) meg mertem osztani a (PS hülyeségit a FB lásd 46-évig fizettem TB-t érdekes nem?) Erre más nap meg kerestek az NV-től kérdezem én 20 éves BM múlttal a hátam mögött mit akar egy NV 82-85n születésű gyerekekkel mikor azt sem tudják mi az a Dragunov!!

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#178) pockhome


pockhome
senior tag

most, hogy én is rátaláltam a topikra, engem is érdekelne hogyan lehet bekerülni.
terveimben az NKE egyetemre fogok menni, de hogy ebből mi lesz, még nem tudni :D
szóval egy-két bennfentes infó érdekelne hogy hogy is van ez :)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#179) bubus66 válasza pockhome (#178) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tűzoltó szeretnél lenni? 35 éves korhatár a fizikai pszichikai teszt sikeres elvégzése ( most megint nem kell érettségi). Nagyon nagy hivatás tudtam plusz mindegy, hogy ki hova kerül alap fokú iskola, ott minimum egy boncoláson részt venni. 24/48 óra nem jelent semmit sem, azt nem csak neked a családnak is el kell viselni. Ez nálunk így működik. Ha sikerül, akkor még adok egy két jó tanácsot. Tájékoztass bennünket.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#180) pockhome válasza bubus66 (#179) üzenetére


pockhome
senior tag

vagy katona, de elsősorban vadász/ vagy helikopterpilóta.
nem, nem vicc, komolyan is gondolom :)

hát, igen. ez a hátulütője ennek :(

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#181) bubus66 válasza pockhome (#180) üzenetére


bubus66
nagyúr

Amit felsoroltál, ahoz mindegyikhez hívatástudat kell. Én 20 évig Tűzoltó voltam, és most. Ha van ismertség akkor most is azt mondom inkább Tűzoltó légy. A világ egyik legszebb(és legcsúnyább) szakmája. Itt nem a pénzt kell nézni, mert 90 ezerért nem lehet kockáztatni senkiért az életed, egyetlen egy estben a hivatás tudatnak érzed a szakmát.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#182) Fireman67


Fireman67
tag

Srácok!
Én szedtem le öngyilkos - (t) jelöltet 380 v - os oszlopról és a csak azért élt még, mert rossz két vezetékre feküdt rá. Erre a parancsnokom letolt, mert a mentő kötelet nem tettem a derekára. ( megjegyzem, ennek említésére le akart ugrani) Oltottam terményszárító tüzet, félrajjal, erre a Pk, letolt, hogy "milyen tüzelő anyaggal megy a szárító. (az oltást a megbízott szakember is elismerte) Hoztam ki gázpalackot égő házból. (egy már vonulásunkra felrobbant) Pk. letolt, mert egyedül mentem be érte, hogy Kollégám legalább élve megússza. De sorolhatnám az "elismeréseket"..... :D Kedvenc mondása volt a minimálbérünkre: " ennyit sem érdemeltek". Mindezek ellenére újra és újra ezt választanám!!!!! Aki ezt nem így gondolja, az még a közelébe se menjen egy tűzoltóságnak. Többen kerestek priviben, hogy szeretnének jelentkezni, vagy ismerősük tervezi ezt. Kollégám már adott néhány infót, hogy először a fejünkben döntsük el, ezt a választást, mert addig nem fog a felvételi sikerülni. Jó hír, hogy talán most már tényleg rátermettség is dominál, nem csak "kereszt apu".
A rossz, hogy tényleg keménynek kell lenni, hogy átmenjünk a felvételin.
A tűzoltóságokon fel kell iratkozni, hogy értesítsenek, ha felvételi vizsga van! Ha kilöknek az ajtón, mássz vissza az ablakon!
Egy Kollégám anno jelentette, hogy a többiek átverték a szolgálati beosztással, ezért késett. Azt a választ kapta, "ha még egyszer át lehet verni, ki lesz rúgva". Szóval, ez nem a dedó!!!! ;)

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#183) pockhome


pockhome
senior tag

Es milyen kovetelmenyeknek kell megfelelni?
Azt hallottam hogy minden reggel 10 huzodszkodas, ha az nem megy akkor hazakuldenek. Igaz ez?
Ill. milyen felveteli van?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#184) firemanus82


firemanus82
senior tag

Üdv!

Csatlakoznék én is... :Y

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#185) bubus66 válasza pockhome (#183) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#183) pockhome

Ez nem igaz a 10 huzoszkodás.

A felvételihez meg kell csinálni a Cooper tesztet. (2000 m futás időre korcsoport szerint, fekvőtámasz, felülés, stb)
ha ezek meg vannak orvosi vizsgálat, meg pszichológia, (itt is meglehet hasalni). 35 év a felső korhátár, utolsó információm szerint ( megint nem kell érettségi). Ha ezek mind sikerültek, akkor van esélyed bekerülni.

#184) firemanus82

Jó, hogy jöttél, jó az az információm, hogy megint nem kell érettségi? Meg a Cooper teszteben mi van bent még?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#186) firemanus82 válasza bubus66 (#185) üzenetére


firemanus82
senior tag

Hát ez az amit most én sem tudok!

De egy biztos: ha felvesznek, egy hónap rendészeti képzés bentlakásos (pl. Miskolcon,), aztán 5 hónap alapfokú tanfolyam a KOK-on (kötelező bentlakással!) majd moduláris vizsgák. Most végzett az első csapat! Kiváncsian várom őket! :DDD

Én most államvizsgázom majd az NKE (Zrinyin). Kevés időm jut sajna a fórumokra, de igyekszem azért... :P

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#187) firemanus82


firemanus82
senior tag

Nekem annó : 2000m, fekvő, felülés, húzódzkodás volt. De a zászlós suli felvételin kellett fekvenyomni is(?)

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#188) bubus66 válasza firemanus82 (#186) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mi van főtiszt leszel? Nekem valaki azt mondta, hogy 3 hónap, alaki kiképzés, és utána van 4 hónap lapfokú.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#189) Fireman67


Fireman67
tag

Érdekesen változik a világ!
Még néhány éve rendőrségi felkérésre sem segíthettünk, egy "különleges helyen, vagy körülmények között", csak eszközökkel maximum. Szigorú igazgatói utasításra, nem konfrontálódhattunk a lakossággal, mert ha legközelebb ugyanott tüzet oltunk, vagy műszaki mentünk, akkor "kikaphatunk" érte.....
Most meg rendészeti oktatás, hatósági feladatok? Mi lesz ennek a vége? Lelövik a beavatkozó tűzoltót??? :(

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#190) bubus66 válasza Fireman67 (#189) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nagyot változott a világ, és sajnos még nem tűzoltók irányítják az OKF-t addig ez lesz. Megvan erről a véleményem, ahogy 1998-2002 között is meg volt, szinte ugyan ez a páros volt az OKF vezér és a belügyminiszter.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#191) bubus66 válasza Fireman67 (#189) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#189) Fireman67

Kolléga kész az 1 Hsz nézd meg, hogy jó-e?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#192) Fireman67 válasza bubus66 (#191) üzenetére


Fireman67
tag

:D Nagyon jó lett és ez nem az én érdemem!
Köszönöm az aktív közreműködésed! :R

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#193) bubus66 válasza Fireman67 (#192) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nincs mit, nagyon szívesen, bármikor állok rendelkezésedre.

Tessék aktív kollégák, már android alkalmazásban is van szolgálati naptár.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#194) kengyel válasza bubus66 (#193) üzenetére


kengyel
nagyúr

Bár én nem vagyok szakmabeli ,de ez a naptár még nekem is jól jöhet valamire . Én is ebben az ütemtervben dolgozom és ki is fogom próbálni. Köszönöm bubus . És még egy dolog minden elismerésem a szakmabeli uraknak ,és a topic létrehozásának :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#195) Fireman67


Fireman67
tag

A TŰZ és az Ő ereje:

A kezdet:

Keresi az "ennivalót":

Terjeszkedik:

Minden feltétel adott:

A megállíthatatlan:

Ha nem állják útját:

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#196) bubus66 válasza Fireman67 (#195) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#195) Fireman67

Hát ez jól leégett. Csak hamu maradt belőle.

(#194)kengyel

Persze, hogy jó neked is hiszen ugyan úgy betudod állítani a napokat mikor mész dolgozni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#197) Fireman67 válasza bubus66 (#196) üzenetére


Fireman67
tag

Rengeteg gyakorlat szólt arról, hogy meggyújtani, aztán minél hamarabb eloltani.
Ez akkoriban arról szólt, hogy figyeljük meg a tüzet, az intenzitást, a továbbterjedést.
A fotókon direkt nem látszódnak a tűzoltók...de őrzik, figyelik a lángot.
Ettől, csak az volt érdekesebb, mikor több tucat gázpalackot gyújtottak, illetve robbantottak fel a szemünk, láttára ( a fülünk hallatára ) egy Szolgálat Pk. továbbképzésen. Megfigyelhettük melyik mennyi ideig, milyen típusú és intenzitású hőterhelést bír.

Van egy régi érdekes történetem! A topik "első hozzászólásának" első képén, van egy ősrégi, kézzel hajtható, loval húzott masina. Egy városi rendezvényen komoly előkészülettel építettünk egy szép házikót, tele éghető anyaggal. ( én voltam a tűzmester ) Az építmény szépen kezdett égni, így a feladat szerint egy lóval oda vontatták ezt a kis kütyüt, hogy demonstráljuk: ez semmire való, csak pisili a vizet, de majd a modern autóval a felkészült kollégák megmutatják..... Na itt jött a nemvárt fordulat! Az öreg veterán semmi perc alatt eloltotta a tüzet, de annyira eláztatta a sok szalmát meg faanyagot, hogy dolog volt visszagyújtani.
Persze ezt a civilek is kiszúrták, nagy volt a taps... :D

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#198) bubus66 válasza Fireman67 (#195) üzenetére


bubus66
nagyúr

2000-ben tűzoltó bál után mikor szabadnapon félig józanul mentünk oltani a barcsi ősborókást. Kerestem képeket de nem találtam, cudar világ volt. A fiataloknak, a példa a hívatás tudatról. A következő éveben (2001) Bolhó határban tűzoltó bál idején (miért ne) egy halálos baleset, a PK nem merte a fiatal állományra, bízni, szép ruhában szedtük ki a pácienseket. Megkérdezte a PK kiakar vele menni többen jelentkeztünk mint aki szolgálatban volt. Szép idők is voltak azok. Viszont a reptériekkel meg az Atom erőművi(láttam belűről 1989-ben alapfokún) tűzoltó kollégákkal nem cserélnék.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#199) bubus66 válasza Fireman67 (#197) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen lenéztük a veterán technológiát. Pedig a maga korban csúcs felszerelés volt.

Én különbséget tudok tenni (meg te is gondolom) a régi technika és az újjak között. A Gaz66 (muki) IFA és a Mercedesek között ég és föld különbség volt a Mercedesek javára, a 2 db 60 m-res gyors beavatkozóval, ami igaz csak 40 báron dolgozott (persze a tietek a reptéren ennek a jóval, többszőrösével) de nekünk ez mer nagyon nagy segítség volt.

Akkor itt van egy 1952 születésű veterán tűzoltó autó sörcsapolóval. 2 év melója van bent.

Egy kis paraméterek:

A barcsi tűzoltóság Csepel D350 típusú gépjárműfecskendője.

Kódszám: 603
Motor: 4 henger
P = 62 kW Vmax = 75 km/h
Víztartály: 3500 liter Szivattyú: MÁv AG 1000 liter/min Felépítmény: Ikarus
Gyártási év: 1952
Létszám: 1+5 fő

Barcs egykori szere

Veterán tűzoltóautó találkozó Nagykáta

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#200) Fireman67 válasza bubus66 (#198) üzenetére


Fireman67
tag

Szerintem Te tudod legjobban, hogy minden gyakorlat "sántít egy kicsit!
A valós szituációt nem lehet élethűen eljátszani.
Emlékszel a légópincés gyakorlatra: sötét, vezető kötél, füstbomba, légzőkészülék.....
Gyakoroltunk Ferihegyen igazi utasszállítóból mentést vészkijáraton ki, gépszárnyon le.
Nem volt egyszerű! Aztán az oktató hozzátette: " képzeljétek el hozzá a sötétet, a lángokat, a jajveszékelést, a halált..."
A reptéri tűzoltó látszólag lóg egész életében, hisz hol vannak a napi vonulások. Az is igaz, hogy 1000 buszbalesetre jut 1 légi. De ha egyszer bekövetkezik, egy életre szóló lesz. A felelősségtudatos emberbe ez évek alatt beleivódik.

Na látod öreg Kolléga, most tudok Neked újat mondani! :D
A reptéren, csak 10 bár van, ugyan is gyorsan, nagy mennyiségű víz kijuttatása a cél. Ezt nem "gyilkos nyomással", csak lassan, sokat.

[ Szerkesztve ]

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.