Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Adi válasza Grafiqs (#134) üzenetére


Adi
senior tag

Azért ezen a képen pár ''laza'' csúsztatást szépen ki lehet kapni... :((

1) A Macben SATA vinyó van fönt, hátul, a PC-ben egy PATA vinyó, ott lóg a szalagkábele.
2) A Macben 1 optikai meghajtó van elöl, a PC-ben kettő. Ha jól látom, ugyan csak egy kábel megy oda, de két tápkábel, amik igen jól látszanak, növeli a saláta-hatást.
3) A PC-ben van floppy, külön szalagkábellel, a Macben nincsen. Szintén a saláta-hatást növeli.

Meg egy duál G5-öshöz talán egy hasonló teljesítményű, valóban márkás PC-t kell rakni párba, pl. duál Xeonnal vagy Opteronnal. Azokon is általában igen szépen meg van oldva a hűtés, szélcsatornák, a kábelek elvezetve, stb.

Szóval ez a fotó finoman szólva sem válik az Apple javára.

ldm start-reconf primary

(#152) lapa válasza esteban (#131) üzenetére


lapa
veterán

thx. jól lebuktam hogy még az előző oldalt sem olvasom el :) . kár hogy kicsik a képek.

(#153) Grafiqs válasza Adi (#151) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ebben igazad lehet.
De itt a design a lényeg. Meg azért akárhogy is nézed a MAC-ben egyetlen kábel sincs. És ha
azt is nézed mennyibôl jönne ki (teljesítményben hasonló) dual-os 64bit-es rendszer hozzávaló
szoftverekkel együtt (64-bites grafiqs OP-rendszer, film vágó, stb, stb..). Nem hiszem, hogy
sokkal kevesebbôl jönnél ki. Akkor meg inkább egy olyat veszek amiben minden alkatrész a
legjobb minôségě és tökéletesen összetesztelt alkatrészekbôl áll a legkisebb kompatibilitási
probléma is ki van zárva. Egy az adott hardverekre kihegyezett oprendszerrel együtt.
Nem is beszélve a különbözô bluetooth antennáról meg egyebekrôl amik a PC-hez csak külön jó
pénzért vehetôk meg.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#154) aesir válasza Grafiqs (#153) üzenetére


aesir
veterán

Kijön kevesebből, és nem teljesítményben hasonló, hanem sokkal nagyobb teljesítményű.
Egyébként igazad van, valóban az a legfontosabb hogy a ZÁRT házon belül hogy néz ki a cucc. Ja meg a design egy gépnél VALÓBAN fontos:D

Van saját életem...

(#155) biker


biker
nagyúr

csak egy a gond: egy pc-met macre cserélném topikra a kutya se jelentkezne :(
pedig megtenném :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#156) Grafiqs válasza aesir (#154) üzenetére


Grafiqs
őstag

Na akkor szedegesd össze az alkatrész árakat árakat.

Mondjuk ez alapján legyen a jobbszélsô gép az etalon. Állítsd össze ugyanezt PC-bôl. :DD

Bővebben: link


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#157) aesir válasza Grafiqs (#156) üzenetére


aesir
veterán

Sorry...

Your session has timed out after a period of inactivity. Please return to the Store Menu to continue shopping.




You can also order from The Apple Store by calling 1-800-MY-APPLE.
Copyright © 2004 Apple Computer, Inc. All rights reserved.
See the Help section for information on sales policies.


Akkor erről ennyit...:D

Van saját életem...

(#158) anaqer válasza Grafiqs (#156) üzenetére


anaqer
veterán

''... és Isten a hetedik napon kikapcsolta Machintoshát!''
Ja, akkor már értem miért olyan a világ, amilyen. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#159) biker


biker
nagyúr

mac osx panther: 129$ (27.000HUF)
na mennyi is az a fos winxp?
és van benne annyi app mint a pantherben?
nem igazán... :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#160) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Itt egy aprócska kis teszt:

Bővebben: link

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#161) faster válasza Grafiqs (#160) üzenetére


faster
nagyúr

Az Apple tesztje? Vicces fiú vagy. :DD Mindjárt rajzolok én is néhány bitkolbászt, és akkor tuti mindenki PC-t vesz. :D

[Szerkesztve]

(#162) Grafiqs válasza aesir (#157) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor itt a link egy kicsit ''kijjebbrôl'' kattints a ''Buy now'' nevě szürke kerek gombra és ott a
jobb szélsô 3ezer dolláros gép legyen az összehasonlítás alapja.

Bővebben: link

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#163) Grafiqs válasza anaqer (#158) üzenetére


Grafiqs
őstag

Bele sem merek gondolni ha Isten PC-n dolgozott volna... :DDD
Lenne most egyáltalán élet... :DDD
Vagy megállna az élet... :DD

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#164) faster válasza Grafiqs (#162) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolom a kiváló Maces szoftver miatt nem tudsz ő és ű betűket írni. Ennyit az iso8859-2 kezelésről. :DD

(#165) Grafiqs válasza faster (#161) üzenetére


Grafiqs
őstag

Vegyél le 20%-ot a ''kamura''!
Na és még míndíg seholsincs a PC!!!

G

szerk: Ne felejtsd el a 64bit-es rendszert és a hozzá optimalizált OP-ot.


G

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#166) aesir válasza faster (#161) üzenetére


aesir
veterán

Nem csodálom hogy azt hiszik számítógépet vettek, amíg ilyen tesztekkel etetik őket:)

Van saját életem...

(#167) Grafiqs válasza faster (#164) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem azért! Sajnos ez a gép egy G4-es 9.2 OS-el és csak IE 5.5 van rajta. Az szarakszik.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#168) aesir válasza Grafiqs (#165) üzenetére


aesir
veterán

Grafikai célgép-teszt.

Nekem nem ez jelenti a VALÓDI számítási teljesítményt.

Bár amíg egy gépnél elsődleges a külső-belső dizájn, addig nem is értem minek tesztelgetnek?

Van saját életem...

(#169) faster válasza aesir (#166) üzenetére


faster
nagyúr

Nincs baj a Macek minőségével. Csak drágán mérik, a szoftverellátottsága pedig, bárki bármit is mond, messze nem olyan jó, mint az X86-os platformé. Ez van. Ami pedig a PC-k megbízhatóságát illeti, az én PC-im megbízhatóak.

(#170) Grafiqs válasza aesir (#166) üzenetére


Grafiqs
őstag

Várom a MAC G5 verô olcsó PC-det! ;]

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#171) aesir válasza Grafiqs (#167) üzenetére


aesir
veterán

Miért nem teszel rá másik böngésző? Megtehetnéd, nem?

(Mi köze a böngészőnek a karakterkészlethez?)

Van saját életem...

(#172) aesir válasza faster (#169) üzenetére


aesir
veterán

Az enyémek is, viszont a G5 kolléga napont 5x restartol.

Van saját életem...

(#173) Grafiqs válasza aesir (#168) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor mi?

FPS mennyiségek?
Ha igen akkor vegyél konzolt.

A Machintosh SZÁMÍTÓGÉP és nem játékgép.

Másrészrôl a szoftverellátotsággal sincs baj csak európában nem túl elterjedt a MAC (nincs
minden sarkon mac szaküzlet), másrészrôl nagyon sok olyan méregdrága szoftver amit a PC-re
külön kell megvenni Te az oprendszerrel együtt kapod.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#174) biker


biker
nagyúr

kinéztem egys gépet az store.apple.com-on

imac g5 1.8 + superdrive 1gb rammal, ez 380ezer forintnyi dollár.

aplle.hu:
256 rammal ugyanez 433.000ft és 512 rammal +130.000 :Y:Y:Y komoly, megéri megnézni.
usaban 225$ feláras az 1gb ram.

eről ennyit, ennyiért megéri repülővel kimenni, a szemétládák...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#175) Grafiqs válasza aesir (#172) üzenetére


Grafiqs
őstag

Olvasd végig a hsz-jeimet és megtalád a megoldást a sok fagyásra...

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#176) faster válasza biker (#174) üzenetére


faster
nagyúr

A $225 felár az 1gb ramért sem olcsó.(Gondolom, ez a különbözet a 512MB és az 1 GB ára között)

(#177) aesir válasza Grafiqs (#173) üzenetére


aesir
veterán

Ha megfigyelted én nem beszéltem egy szót sem játékról.
Légyszíves tájékoztass mi az amit nekem méregdrágán kell megvennem, de te ''ingyen'' kapod.

Van saját életem...

(#178) Grafiqs válasza biker (#174) üzenetére


Grafiqs
őstag

Errôl beszélek már mióta. Ezért nem terjedt el Európában. Mert a forgalmazók marha mocskos
drágán adják.
Érdemes a postán gondolkodni!
G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#179) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Sorry! Függeszük fel kb. fél órára?! Melóm van.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#180) faster válasza Grafiqs (#173) üzenetére


faster
nagyúr

Én szeretem az FPS-eket. De dolgozni is szoktam a gépen. Bocs, de erre a PC pont jó, vegyél te konzolt, ha gondod van.

(#181) aesir válasza faster (#180) üzenetére


aesir
veterán

Szerintem hagyjuk Kedves Kolléga.

Minden megrögzött Mac-hívő ellenáll az észérveknek és tapasztalatnak.:)

Van saját életem...

(#182) biker válasza faster (#176) üzenetére


biker
nagyúr

nem, 256-ra annyi, mert alapból annyi van benne!
az már nem olyan túlzó.
256>512 75$
256>1gb 225$

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#183) faster válasza biker (#182) üzenetére


faster
nagyúr

Jahm, az más. Akkor az már kábé egy PC-s tuningmemó ára. Remélem az Apple is CL2-es ramokat ad a G5-höz. :)

[Szerkesztve]

(#184) Grafiqs válasza aesir (#181) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ugyan úgy mint egy megrögzött PC-s!

Bár kiváncsi lennék mennyit érnél ezzel az álláspontoddal amerikában ahol, nem is ismerik a PC
csak a minôséget és megbízhatóságot jelentô MAC-et.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#185) Grafiqs válasza biker (#182) üzenetére


Grafiqs
őstag

Egyébiránt valóban nem is olyan drága, ugye a minôség!

G :C

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#186) t-shirt válasza Grafiqs (#184) üzenetére


t-shirt
veterán

nem ismerem a pontos százalékokat, azt tudom hogy a tengerentúlon népszerübb mint itt európában, de azt nem hinném hogy az usa-ban évente több mac-et adnak el mint pc-t

(#187) faster válasza t-shirt (#186) üzenetére


faster
nagyúr

5% alatt van az Apple részesedése világviszonylatban, úgyhogy nyugodtan kizárhatjuk azt, hogy az USA-ban nem ismerik a PC-ket. Én már nem is válaszolok ilyen hszekre, annyira szánalmasak, amikor valaki ilyenekkel próbálja bizonyítani az igazát. (Nem a tiedre gondoltam, félre ne értsd)

[Szerkesztve]

(#188) anaqer válasza Grafiqs (#184) üzenetére


anaqer
veterán

Bár imádom a mostanit, pár napig ezt be KELL rakjam aláírásnak. :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#189) WN31RD válasza Grafiqs (#184) üzenetére


WN31RD
addikt

''[...] amerikában ahol, nem is ismerik a PC
csak a minôséget és megbízhatóságot jelentô MAC-et.
''
Ilyen elképesztő idiótaságot már rég olvastam.
Csatlakozom a röhögők sorához... :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#190) Grafiqs válasza anaqer (#188) üzenetére


Grafiqs
őstag

:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C
:O :O :O :O :O :O :O :O
:((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((
:(( :(( :((( :(( :(( :(( :((

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#191) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Ha megkérhetem a kedves modi-t és a többieket, hogy ezek után csak érdemi
hozzászólásaikkal (és a másik fikázásávall OFF-olják szét) gyarapítsák a topikot.

köszönöm :)


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#192) faster válasza Grafiqs (#191) üzenetére


faster
nagyúr

Bagoly mondja.

(#193) Grafiqs válasza faster (#192) üzenetére


Grafiqs
őstag

:(( :C

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#194) rATdrAgOn válasza Grafiqs (#163) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Pedig szerintem Isten - ha letezik - pC-t hasznalt... nezz korul... ugy nez ki ez a vilag, mint ami normalisan meg van teremtve?! :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#195) rATdrAgOn válasza biker (#174) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Kollega, szerintem inkabb csak pattanjon at a hataron es ott nezen korul sogoreknal... ott is megdobbentoen olcsobbak am az Apple vasak.
(Az opcios listat meg hanyagold, a mac megeszi az atlagos cuclikat is. Rambol Kingstont tutira szereti - ValueRam szeriat szinte 100%-ban. Optikai meghajtok kozul is elboldogul szepen mindennel - olcson lehet bele rakni plusz ethernet kartyat, SCSI kartyat, ha muszaj... aztan videokartya fronton sem annyira a gaz, kozkezen forog az elterjedtebb hartyakhoz a Maces ROM image is, aztan flashelessel megoldhato a problema).
Az, hogy itthon ennyi, ez tenyleg gaz. Sot, nagyon gaz.
Mondjuk, ha itthon akarsz megfizetheto es jonak szamito macet venni, akkor vegyel e-macet. Szerintem az is meg boven jo. :)

Ha tul leszek a pegasos projekten, akkor asszem egy olyanra fogok palyazni. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#196) aesir


aesir
veterán

Mazochistáknak letölthető a Cherry OS, Mac emulátor PC-re.

Na ez nagyon vicces:D

Van saját életem...

(#197) consono válasza aesir (#196) üzenetére


consono
nagyúr

Mármint hogy honnan letölthető? Met az oldalukon nincs fent... Amúgy meg a doksi alapján úgy néz ki, hogy ez a ''csodálatos'' CherryOS gyakorlatilag a PearPC ellopása egy kis GUI-val megspékelve, legalább is a screenashotok alapján. És ha ez így van, akkor nem 80%- os sebességet hoz, mint ahogy ígérik, hanem max 8-at. Próbáltam a PearPC-t egy 2.4-es celkán 768 MB RAM-mal, de az otthoni G3-350-em sebességének kb. a 10-15 százalékát hozta, szóval szerintem még odébb van a normális sebességgel futó Mac emuláció. Pedig én is örülnék neki, ha egy ocsó PC-n is tudnám futtatni normális sebességgel a kedvenc oprendszeremet, meg a programjait. A Safari kimondottan jó lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#198) aesir válasza consono (#197) üzenetére


aesir
veterán

Valami hírben olvastam, de nem érdekel annyira hogy pontosan utánanézzek.
Ebből következik nem próbáltam ki, nem is fogom.
Szerintem egy kicsit komolyabb vas kellene alá mint a tiéd.
Sok sikert hozzá!

Van saját életem...

(#199) isapeti


isapeti
aktív tag

Nem olvastam végig az egész totyikot, szal sorry, ha ismétlek vkit, fôleg az elején
elhangzottakra reagálnék.
Az tény, hogy ''általános'' otthoni júzolásra a PC kényelmesebb, netezni meg hasonlók, de ez
sem azért van, mert a mac szar, hanem mert a PC-k túlsúlya miatt értelemszer?en több a játék,
gördülékenyebb a netezés (sortörés téma, stb), meg ilyenek. Különben rengeteg játéknak, fôleg
FPS-nek van mekes verziója is, és nagyon jól mennek régebbi gépeken is.
Grafikára, meg hasonló feladatok szempontjából egyértelm? a mac fölénye. Vki írta, hogy van
photoshop meg quark, ez tény, de amig egy 350Mhz-es (nem elírás) G4-es Mac Photoshopban
EPS raszterizálásban lealáz egy 3GHz-es P4-et, addig asszem nem mondhassuk, hogy
ugyanolyan jó PC-n kiadványszerkeszteni.
Még1x mondom, általános felhasználásra szerintem is jobb a PC, de graf. melóra a Mac a király.
Az meg, hogy nincs rá jó oprendszer, max viccnek jó... Az OSX Panthert nehogy már egy kalap
alá vegyük az XP-vel...

Stabilitás-ügyben: márkás PC-m és iMacG4-em van, egyik se fagyogat, nagyon stabilak. A
melóhelyen viszont szopunk a G4-es Macekkel, valszeg a memóriamodulok miatt, mer azok
ugye nem erdzsó almásak... Hardverstabilitás ügyben szerintem kb. egál a helyzet, de
szoftverügyileg a Mac-é a pálma.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#200) Brae válasza isapeti (#199) üzenetére


Brae
őstag

Megvan elégedve az anyós a géppel?:)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.