Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Feltöltőkártyás mobilnetben ki most a legolcsóbb? Kellene havi szinten 3 giga, de azért ne legyen baj az sem, ha épp nincs rá keret, ezért nem előfizetésest gondoltam.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#152) Andralin válasza E.Kaufmann (#151) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nem tudom, hogy a legolcsóbb-e, de én Domino Web SIM kártyát használok, mert nekem is csak időszakosan kell és rugalmasan felmehetek akár havi 10 GB-ig.

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/domino/domino_web

Ha neked csak 4GB kell az 4500 Ft-ba kerül pl.

(#153) club1 válasza E.Kaufmann (#151) üzenetére


club1
veterán

Nem bonyolult megtalálni a 3 szolgáltató megfelelő oldalait.
Vízfon
Tré
Nyomor
Nagyjából ebben a sorrendben ajánlott náluk 3 GB-ot felhasználni.

(#154) Sanyikabá


Sanyikabá
csendes tag

Sziasztok!

Látom sok itt a szakértője a mobilnetnek és a jelerősítésnek, ezért gondoltam kérnék tőletek egy kis segítséget.
Jelenleg van mobilnet előfizetésem a vodafone-nál 8gb adatforgalmi kerettel és tabletban használom egy huawei ideos s7 slimben
Specifikációk - http://mobilarena.hu/teszt/huawei_ideos_s7_slim_valahogy_igy_kell_ezt/specifikacio.html

A jel nagyon gyenge bent a házban. Alig lehet böngészni valamit , hspa vagy edge-n próbál kapcsolódni. Kint a kertben már jó , na de kint lógni nem lehet mindig.
A tableten micro usb kimenet van.
Kaptunk a vodafone-tól egy routert is ha wifin osztanánk a netet a házban. Vodafone Mobile Wi-Fi R206 típusú. Ez is micro usb-s.

Szóval van-e vagy tudtok-e valamilyen megoldást egy kis jelerősítésre hogy a házban is gond nélkül menjen a szörfölölés?

Üdv
Sanyibá

(#155) premete válasza Sanyikabá (#154) üzenetére


premete
veterán

Vidd ki a routert a kertbe.
Nálam pont fordítva van, a lakásban ~30 mbps, a kertben ~ 16 mbps.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#156) Andralin válasza Sanyikabá (#154) üzenetére


Andralin
aktív tag

Bárkinek akinek hasonló gondja van mobilnet vételével bátran ajánlom a D-Link DWR-512-es 3G wifi routerét. Én pont tegnap telepítettem egy ilyet tetőantennával olyan helyre, ahol alapból a mobilkészülékek csak EDGE kapcsolattal tudtak csatlakozni és most nagyon király stabil 3G netem van wifin keresztül. :))

Elég drága a kicsike, de azon ritka 3G routerek (profi és nem a hordozható kategória) egyike, amikben beépített 3G modem van és csatlakoztatható külső 3G antenna RP-SMA csatival. Az antennát kb. 5 méter magasságban tetőre szereltem, a modem pedig a padlástérben van.

Gyengébb vételi helyekre lehet kapni drága pénzért irányított 3G antennákat is, nálam tökéletesen elég volt egy saját készítésű 6-7 dBi nyereségű körsugárzó co-lineáris antenna is. Röhejesen olcsón kijön és akinek van egy kis szerelési, forrasztási gyakorlata a netes leírások alapján könnyen össze tudja dobni. Az egész alapja nagyon jó minőségű, profi vastag koax kábel, én H155-el csináltam de még jobb a H1000-es kábel. Kell hogy legyen adatlapja a kábel pontos paramétereivel, ez alapján kell méretezni, én 1800 MHz-re méreteztem és tökéletesen működik. Amikor elkészült, beletettem egy PVC csőbe, a modemhez való csatlakozáshoz RP-SMA csatit pedig egy antennaboltban forrasztották nekem a levezető kábel végére. :DD

(#157) premete válasza Andralin (#156) üzenetére


premete
veterán

Két baj van csak vele, nem mobil és lassú, nem tudja kihasználni a mobilnet sebességének felét sem. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#158) Sanyikabá


Sanyikabá
csendes tag

Még várnék pár ötletre...

(#159) club1 válasza Sanyikabá (#154) üzenetére


club1
veterán

Rakd ki az ablakba az R206-ost és állítsd csak 3G módra.

(#160) Sanyikabá


Sanyikabá
csendes tag

Változás negatív.
Nem lehet ehhez hozzá csatlakoztatni ilyen jel erősítő antennát vagy valami kütyüt ?

[ Szerkesztve ]

(#161) club1 válasza Sanyikabá (#160) üzenetére


club1
veterán

External Antenna Interface: No

(#162) Sanyikabá válasza club1 (#161) üzenetére


Sanyikabá
csendes tag

Francba... köszi azért.

(#163) zahoran.zk


zahoran.zk
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e ha nem majd útbaigazítotok.

Olyan kérdésem volna mi a piacon a legolcsóbb notebook-hoz kapható internet ami elég ha annyit tud hogy e-mailt tudok rajta küldeni se letölteni se videót nézni se semmi ilyesmire nincs szükség. Esetleg még annyi hogy az sem lenne hátrány ha feltöltőkártyás lenne mint pl. a Telenor Hypernet Praktikum csomagja.

Előre is köszi a válaszokat!

(#164) club1 válasza zahoran.zk (#163) üzenetére


club1
veterán

Túl nagy választék nincs. Az általad említett hipergagyinet Praktikum csomagon kívül ott a Domino web a Telekomtól (sávos díjszabású!), a Vodafone havi 3GB-ja szerintem erre már luxus.
Esetleg ha Digi előfizető vagy, ott még elérhető mobilnet (a Telenortól).
Vagy veszel 300 Ft-ért Praktikum +NET mini expressz feltöltőkártyát a Tescoban vagy Intersparban, és használod rajta a 3 hónapig ingyenes Klikk-et (havi 100 MB, túlforgalmazási díja nincs, csak lassítják). Talán ez a legköltséghatékonyabb megoldás.

(#165) zahoran.zk válasza club1 (#164) üzenetére


zahoran.zk
csendes tag

Köszi a felvilágosítást!

Ha jól értelek a legoptimálisabb 300 Ft-ért Praktikum +NET mini expressz de, ehez külön tudok venni stick-et is ? És ha lejár a 3 hónapom eldobom veszek egy újat és kezdődik a buli elölről?

Még annyi mert tényleg nem nagyon vagyok képben csak egy munka miatt kell hogy miért hipergagyinet a telenoros?

Üdv.ZK

(#166) club1 válasza zahoran.zk (#165) üzenetére


club1
veterán

3G modemet apróhirdetési oldalakon már 1-2 ezer Ft-ért lehet venni. Hipergagyinetnek én azért hívom a Telenor mobilnet hálózatát, mert attól függően hogy hol használod, teljesen másképp működik. Tehát hol hipernet, hol gagyinet, hol hipernyet.

(#167) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Van egy Huawei Ascend G300-as telefonom és valamiért nem működik rajta a 3G. Telenoros vagyok,megrendeltem a klikk szolgáltatást és nem akar csatlakozni :/ Tapasztalt valaki hasonlókat?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#168) club1 válasza barisj (#167) üzenetére


club1
veterán

2G sem működik? Mi van apn-nek beállítva a telefonon?

[ Szerkesztve ]

(#169) barisj válasza club1 (#168) üzenetére


barisj
aktív tag

Az sem. Mi az az APN és hol találom? :D VPN megvan,de APN-t nem találok xd

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#170) club1 válasza barisj (#169) üzenetére


club1
veterán

Android alapok fórumot is találsz itt valahol. :(((
Beállítások, további hálózatok, mobilhálózatok, hozzáférési pontok neve (APN) általában "net" szokott lenni, a Klikkhez "online" kell.

(#171) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A "legalapabb" (esetleg jobb vétel miatt külső antennás) 3G usb modemet keresném, mely szimpla netezésre lesz használva klikk kártyával (esetleg bluemobile), semmi voip vagy hívogatás. Melyiket kéne vennem? Ha megy XP-s géppel az nem baj... vagy esetleg ha együttműködik és bedugható a TP-LINK MR 3220-routerbe akkor nem kell, hogy XP-n menjen.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#172) p2pp válasza Sanyikabá (#158) üzenetére


p2pp
őstag

Minél magasabbra tenni az a biztos.
Ha van tetőablak oda vagy ha nincs
akkor a padláson amilyen magasra csak lehet.
Nálunk volt a régi tetőn 1 átlátszó üvegcserép, az nagyon bejött.
Ennyi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#173) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
elég rég íródott ide bejegyzés azért teszek egy próbát..
erről
lenne szó, idehaza vajon telenor 4g üzemelni fog?
kicsit nyűgben vagyok, van most egy huawei e5372 modemem és eléggé nyögve tud 5Mbits sebességet.
Mivel ügyfélszolgálat közölte talán lesz itt is 4g fejlesztés beruháznék egy fix modemre, sajna kicsit messze vagyok toronytól ~2km így most valamit érdemes lenne kiötölni rá. Vicc az egészben az múlt héten kiakadtam rajtuk előbb azt hittem eszköz nyamvadt meg mire nehezen kiderült szerelnek környéken..DE!!utána gyakorlatilag felére!!harmadára!! csökkent sebességem :W
vagyis 20ról 5re átlagban. van egy 4g antennám ami egyenlőre beltéri de töröm a fejem kiviszem felteszem valahova tető alá :U

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#174) club1 válasza ferke72 (#173) üzenetére


club1
veterán

Ha ez a d-link cucc tényleg csak a 800/900/2600 MHz-et tudja, akkor van egy rossz hírem: Jelen pillanatban a Telenor csak 1800 MHz-en nyomja a 4G-t. Nagyon vidéken lesz majd 800 MHz-es 4G-je isten tudja mikor.
Az E5372-es viszont tudja az összes hazai LTE frekvenciát, ráadásul nem rossz a belső antennája sem, nem is értem, miért kellene lecserélni. Mostanában sokfelé csökkent a Telenor 3G elérhető sebessége, de nem azért mert csökkentettek a térerőn, hanem egyértelműen látszik, hogy veszik el a sávszélt az új 4G rendszer számára. Azaz most még nyugton várnám a végkifejletet (4G-t) és nem ugrálnék a helyedben. Főleg nem vásárolnék hülyeségeket.

(#175) ferke72 válasza club1 (#174) üzenetére


ferke72
aktív tag

Igazad van erre nem gondoltam csak miért pont ott csapja le a 3G sávot ahol csuda tudja mikor fejleszt rá 4Gre...routert már kicseréltem E5372-re. Kb ugyanazt tudja mint az usb. És kint látom a ping is tökéletes a sávszél pedig ugyanúgy kuka. Antennán gondolkodtam viszont úgy érzem arról is lebeszélnél :U
Nagyvárosban 4G-n hasít nagyon kicsit bánom hogy voda későn hozta ki új csomagját. :(( Most marad ez jó ideig :U

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#176) ferke72 válasza ferke72 (#175) üzenetére


ferke72
aktív tag

úgy néz ki lehet megtaláltam megfelelő eszközt amit másnak is bátran ajánlok 4G-hez is ime
3G is remekül teszi a dolgát, és jó paraméterei vannak neki. Telenor közeljövőben úgy néz ki itt körzetben nem fejleszt sajnos és marad a 3G viszont átlag 15Mbit/s tud ami ha azt nézzük majd 2km-re lévő totony esetén baráti :K

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#177) club1 válasza ferke72 (#176) üzenetére


club1
veterán

Ha a 2 kilométerre lévő 3G cellából 15 Mbps-ot tudsz kisajtolni, akkor vidéken laksz. Ott pedig jó nagy valószínűséggel lesz 800 MHz-es 4G.

(#178) ferke72 válasza club1 (#177) üzenetére


ferke72
aktív tag

Igen szerencsére esélyes biztatni technikus nem bíztatott semmivel és elméleti maximumnak ezt jelölte meg sebességben,igaz túl is tudja lőni a router.Féltem tőle nem lesz jó , 4G sebességén nem estem hasra vagy nagyon terhelt részen mértem nagyvárosban.
4G toronynak nagyobb lesz hatósugara? :U

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#179) club1 válasza ferke72 (#178) üzenetére


club1
veterán

Nem a 4G-nek, hanem a 800 MHz-nek nagy a vételkörzete. A 2100 MHz-es 3G-hez képest minimum 2-3-szoros.

(#180) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Sziasztok! Adott egy Sony Xperia U készülék, Trés kártyával. Sajnos a topikjában nem sikerült hasznosabb információhoz jutni, talán itt közelebb kerülök a megoldáshoz.
Szóval az a bajom a készülékkel (mindamellett, hogy elég gyérül optimalizált), hogy a 3G-s kapcsolati jelerősség meglehetősen gyenge, pl. egy másik készülékhez viszonyítva. Olyan területeken (pl. Bp 3. kerület Szépvölgyi út), ahol elég maxon kellene mennie, van hogy alig 1 csík vagy annyi sea jel, továbbá utazás közben nagyon ingadozik is a jelerősség, mondhatni élvezhetetlen ezen netezni utazás közben. 2G-n nincs ilyen gond és amúgy is működik a készülék, talán még annyi, hogy 3G-ről 2G-re váltás között van úgy, hogy eldobja a vonalat hívás közben, ami elég bosszantó. :((( Elsősorban azt akarom kideríteni, hogy egy hardveres (antenna) probléma lehet? Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#181) club1 válasza D-Phrag (#180) üzenetére


club1
veterán

A készülék gyenge antennáján kívül annak is köszönhető, hogy a két T a 3G-t az elég magas frekvenciájú 2100 MHz-en nyomja. Ez Budapesten 200-500 méteres, nagyon vidéken kb. max. 7 km-es vételkörzetet jelent, így a cellák között elég sok helyen előfordul kisebb-nagyobb lefedetlen terület. Ha sokat beszélsz rajta, célszerű a készüléket csak 2G(GSM) módra állítani.

(#182) D-Phrag válasza club1 (#181) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Köszi ez elég precíz megközelítése a dolognak. :R Nagy valószínűséggel ez/ezek lehetnek a probléma fő forrásai. Hát tény, hogy ez igencsak elb@s.ott készülék. Inkább beszélgetésre használom, de mivel ezen van a nagyobb net, meg szoktam osztani és akkor pedig főként a 3G kellene.
Szavaidból ítélve sokat nem tudok tenni, hogy pozitív változás legyen, ill. felesleges szervizbe vinnem emiatt!?

(#183) club1 válasza D-Phrag (#182) üzenetére


club1
veterán

Még az a tippem, hogy állítsd csak 3G-re (ha Telenoros lennél, nem javasolnám, de a T hálózata sokkal jobban optimalizált), és nézd meg, hogy ténylegesen ilyenkor leszakadozik-e a hálózatról. Ha kevesebbszer, célszerű azon hagyni. Ilyenkor viszont jobban fog a készülék akkumulátora merülni.
Ha ez a készülék gyárilag gyenge antennával bír, akkor a szerviz nem tudom, hogy mit tudna vele tenni. De ha leadod a szervizbe, veszteni nem vesztesz semmit, max. azt a néhány hetet, amíg ott szórakoznak vele.

(#184) ferke72


ferke72
aktív tag

Alcatel routernél nem tudom hova tenni néha megadja magát..néha meg röpülnek a Mbitek..
telenor hálózat és van mikor kikapcsol szegény és mikor visszakapcsolom felcsatlakozik de net csak sokára lesz rajta ha lesz. Van saját memóriája nagyobb is mint bárminek ha jól tudom. És nem tudom eldönteni a kártya szórakozik vagy a hálózat vagy esetleg az eszköz omlik össze..vodás kártyát bármikor belerakom semmi gond vele,csak azon mutatóba van net.. telenor kártyát meg annyit cseréltem utóbbi időben mint más a zokniját..hálózatuk jó vagy jobb lehetne alig várom vidéki viszonyok között bekapcsolják végre a 800Mhz cellákat :Y

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#185) club1 válasza ferke72 (#184) üzenetére


club1
veterán

Már számtalanszor leírtuk a Telenor topicban, hogy a Telenor 3G hálózata gagyi, elég sokszor leáll. A 4G valószínűleg jobb lesz, főleg ha a Telekom fogja felétek kiépíteni (a keleti országrészben laksz).

(#186) ferke72 válasza club1 (#185) üzenetére


ferke72
aktív tag

igen ott és sokszor olvastam. köszi :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#187) ferke72


ferke72
aktív tag

Végére értem Telenor hálózat használat anomáliákra megvan a gyógyír ;]
Igaz tegnap kissé kibabráltak velem, valószínű hálózatuk itt megint "karbantartódott" csak vagy nem kommunikálják le vagy t...nak rá.. Érdekes módon délutánra egycsapásra "megjavult" B593 router..
Viszont elmondhatom ha működik a hálózatuk igen rossz lefedettség esetén is külső antenna (!) nélkül jó az átviteli sebessége :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#188) insight


insight
aktív tag

Sziasztok!

2 éve használok Telenor Hipernetet, zokszó nélkül stabilan 25-40 mbit sebességgel.
Tegnap óta ez belassult 1-2mbitre, de ha kihúzom/bedugom az LTE modemet, azaz újracsatlakoztatom a hálózatra, újra normál sebességre kapcsol. Ez kb 1 órán át tart, aztán megint belassul.

Mi lehet ez, esetleg hálózati hiba a viharok miatt? Vagy döglődik a modem? A router tuti jó.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#189) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Rendelkezünk egy vidéki házzal, ahol nagyon ritkán tartózkodunk, viszont ilyenkor néha szükség van internetre, ezért még nem köttettük ki a Telekomos adsl-t. Az év nagy részében potyára fizetni a havi 6e Ft-ot már kicsit soknak tartjuk, így arra gondoltam, hogy vennék egy feltöltős mobilnetet és szükség esetén ezt használnánk. Viszont a bökkenő az, hogy falu külterületéről lévén szó, a lefedettség elég botrányos. Konkrétan: Lakáson belül telefonálni vodás telefonnal lehet, kék, illetve pink sim kártyával viszont csak a ház meghatározott pontjain van ehhez elég térerő. Kint a telefonálás oké. Mobilnet: Csak telenoros netet volt alkalmam kipróbálni (ez van a családban). Lakásban bent Edge-re néha felmászik a készülék, de többnyire nem igazán lehet kapcsolatot létesíteni, de ez inkább telefon függő. Az udvaron némelyik telefon edge-n már úgy ahogy működik, de 3G kapcsolatot létesíteni (azt viszont 7Mbbs sebességgel) eddig csak egy telefon (Huawei Y530) volt képes. Erről a környékről van szó. A lefedettségi térképek sajnos nekem elég semmit mondóak, főleg erre a területre (gyakorlatilag 0 lefedettséget ígérnek internet szempontjából). A kérdés, hogy lehetséges lenne-e valamilyen padláson (csak cserép fedi) elhelyezett (akár irányított) antennával alkalom adtán stabil, legalább 1-2-3Mbit-es kapcsolatot létesíteni (adsl-el is csak 3-4 a max...) Ha igen, akkor milyen irányba lenne érdemes elindulni? Célozzam meg a jelenlegi legelérhetőbb 3G/HSDPA szolgáltatást valamilyen antennával+stick-el/mobil routerrel vagy gondoljak a közeljövőben bekövetkező fejlesztésekre és bízzak benne, hogy hamarosan elérhető lesz az LTE is a térségben és arra is képes eszközökből építsek valamit? (fogalmam sincs várható-e arrafelé fejlesztés és ha igen, melyik szolgáltató részéről) Melyik szolgáltató lenne esélyesebb? (Ok, hogy a Voda jobb telefonálásból, de adott helyen kérdés, hogy mobilnetből is jobb lenne, sajnos a környéken nem tudok ilyen nettel rendelkező embert).
A padlásra csak az antennát szeretném kitenni, mert nincs fűtve, sem szigetelve (és nem is szeretnék fűtést kiépíteni neki), a stick-et/routert stb eszközöket lent helyezném el a lakótérben. Eddig ilyeneket találtam a témában, érdemes lehet ezekkel szemeznem, vagy semmivel sem jobbak a házi parabola+stick kombónál? [link] [link]
A potyára fizetett havi 6k-t tekintve 10-20-25k bekerülési költség beleférne. Sajnos a szomszédból nem tudunk netet megosztani, mert az adsl kapcsolatok minősége is elég gyatra. Pedig olcsóbb és biztosabb megoldás lenne.

.

(#190) radio100jozs válasza 426os (#189) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Vodának Lakitelek Keleti szélén van antennája 3G-ben, ami 3 cellás, az egyik Nyárlőrinc felé néz (lefedi a települést), a másik cella Tiszakécske, a harmadik a Tisza-híd felé ad. Mivel síkvidék, így a bejelölt helyen mennie kell a 3G-nek egy USB-s stikkel, és a Vodának van is feltöltős netje. Én amúgy anno úgy használtam az ilyet, míg a faluban nem volt 3G-s antenna, hogy vettem hozzá USB hosszabbítót, és a azt kivezettem az ablakhoz a számítógéptől, vagy routertől, és így stabilan működött "negyed" vétellel is az internet.A Vodánál 5.990-ért adják USB modemmel az ilyen feltöltős csomagot, lehet érdemes kipróbálnod ott. Lakiteleken és Nyárlőrincen van T-nek is 3G antennája, de ahogy nézem kicsit másabb az irányítottsága, lehet ezért gyengébb ott, ahol vagy, és nekik is van feltöltős mobilnet csomagjuk. A Telenor 3G lefedettség ott hasonló, mint a T-Mobile, de pont Nyárlőrinc-Lakitelek között van fehér terület, a Vodának viszont végig a 451-es út mentén van 3G-je. Még egy, hogy a Voda vidéken a 900 MHz-es sávban fedte le 3G-vel az országot, míg a T-Mobile, és a Telenor 2100 MHz-en, ezért is lehet ott Voda 3G vétel.

[ Szerkesztve ]

(#191) club1 válasza 426os (#189) üzenetére


club1
veterán

A Lakitelek/Szentkirály/Nyárlőrinc háromszögben a Vodafone-nak full 3G lefedettsége van 900 MHz-en. Az persze igaz, hogy Kapásfalu mindhárom település 3G tornyától nagyjából egyenlően nagy távolságra van, de a 900 MHz-es cellákat itt bő 10 kilométerre lövik be.
A másik két szolgáltató 2100 MHz-es 3G szolgáltatása nem ér el odáig.
LTE még egyik szolgáltatónál sincs se Lakitelken, se Nyárlőrincen. Viszont érdemes figyelni, mert ha bármelyik településen bekapcsolják, tuti hogy 800 MHz-es LTE lesz, az pedig mindent le fog ott fedni.

(#192) 426os válasza radio100jozs (#190) üzenetére


426os
őstag

Köszi az infókat. Első körben megpróbálok valahonnan szerezni egy vodás sim kártyát, amin van internet is és azzal megnézni mi a helyzet. Ezek a torony infók elérhetőek valahol publikusan? Én sajnos még nem találtam ilyet, pedig kerestem korábban.

club1: Neked is köszi. Igen, ezt én is tapasztaltam, hogy kb. mindentől egyenlően messze vagyunk, a telefon (Telenoros) is hol Tiszaalpár, hol Szentkirály tornyára csatlakozik. Gondolom se Telekom, se a Telenor nem árulná el, hogy fog-e a közeljövőben LTE-t aktiválni a környéken. Akkor egyelőre ráállok a Vodás sim szerzésre, illetve figyelem a fejleményeket LTE ügyben, még úgy is van pár hónap az adsl hűségidejéből.

[ Szerkesztve ]

.

(#193) radio100jozs válasza 426os (#192) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Vodának a lefedettségi térképén a 3G/HSPA beállításnál főleg az Alföldön szépen kirajzolódik az antennák karakterisztikája, ebből olvastam én is ki az adatokat. A 4G/LTE a T-Mobile, illetve a Telenor év végére 97/95%-os kültéri lakossági lefedettséget ígért 800 MHz-en, a nemrég egymás között megkötött közös LTE800 hálózat kiépítése kapcsán tett sajtótájékoztató szerint, bár még a GVH bekavarhat.

(#194) 426os válasza radio100jozs (#193) üzenetére


426os
őstag

Update: Felhívtam a Telekomot és már lejárt a hűségünk, úgyhogy elkezdtem magam beleásni a témába. Azt találtam ki, hogy a lehető leghamarabb kipróbálom egy Vodás kártyával milyen a vétel, majd ha azzal megfelelő, akkor beszerzek egy stick-et, illetve egy azt fogadó wifis routert. Viszont gondolva a jövőre és a lehetséges LTE bővítésre, rögtön olyan eszközöket szerzek be, amik képesek lesznek az LTE kezelésére is (megfelelő frekvenciát tudó független/íthető stick, ha kell antenna, stb.). Ez így mennyire ésszerű gondolatmenet? Az említett térségben mennyire valószínű, hogy 800MHz-en fog futni az LTE?
Van valami ajánlott stick, ami jó vételi képességekkel rendelkezik, vagy nagyjából mindegy, hogy milyet veszek (Huawei/ZTE, külső antenna csatlakozási lehetőség)?

.

(#195) club1 válasza 426os (#194) üzenetére


club1
veterán

Az év második feléig 80% az LTE megjelenése ott.
MR3420-as TP-Link router a legolcsóbb megosztási megoldás. Kell hozzá egy kompatibilis usb-s modem (stick). A vele kompatibilis modemek listája.

(#196) radio100jozs válasza 426os (#194) üzenetére


radio100jozs
őstag

LTE területen sajtónyilatkozat van, hogy az év végére a T-Mobile, meg a Telenor 97/95%-os kültéri lakossági lefedettséget ígér. A két cég 1800 MHz mellé 800 Mhz-en, és a sűrűbben lakott heyleken 2600 MHz-en építi az LTE hálózatát. A Voda még csak novemberben izzította a 4G/LTE hálózatát, csak nagyobb városokban elérhető, de ők kissé lemaradtak a frekvenciaversenyben, szerintem ők csak 800 MHz-en, meg 2600 MHz-en építenek, bár nem tudom, hogy az 1800 MHz-es frekiből lecsípnek-e, bár kötve hinném, mivel a 900 Mhz-et elhasználták 3G-re, így a hagyományos GSM-re kell az 1800 MHz-es hálózatuk, de ezt nem tudom pontosan. Az biztos, hogy ha beruházol valamire, és megoldhatod, akkor LTE képes eszközt vásároljál.

(#197) 426os


426os
őstag

Mindenképpen LTE-s készüléket nézek majd. Az említett routerre is már rátaláltam, mint ajánlott darab.
Köszi mindenkinek.

.

(#198) insight válasza club1 (#195) üzenetére


insight
aktív tag

azt a routert nem ajánlom senkinek, én rengeteget szívtam vele. Használtam hozzá Huawei és ZTE USB modemet is.

Szakadozott, ledobált eszközöket (kb. 5-7 db volt rákapcsolva), gyenge volt a jel egy 10 centis ytong-fal mögött már. Próbáltam rajta csatornát állítani, nem sikerült. Sokszor újra kellett indítani, hiába frissítgettem szoftvert rajta.

Lecseréltem egy kb. ugyanennyibe kerülő D-Linkre, annak semmi gondja, stabil és erős a jel, soha nem kell újraindítani, nem dobál le senkit.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#199) club1 válasza insight (#198) üzenetére


club1
veterán

Írsz egy konkrét D-Link router típust is?

(#200) insight válasza club1 (#199) üzenetére


insight
aktív tag

D-Link DWR-116 4G

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#201) club1 válasza insight (#200) üzenetére


club1
veterán

Köszönöm.
A 3G/4G beállításainál az utolsó pontban van egy "WAN to bridge" beállítási lehetőség. Ez a WAN portból LAN portot csinál a leírás alapján. A kérdésem az, hogy ott a router dhcp kiszolgálója által kiosztott ip címet adja a rá dugott eszköznek, vagy bridge módban a mobilnet-szolgáltató által adott publikusat?

(#202) insight válasza club1 (#201) üzenetére


insight
aktív tag

Tudtommal a router DHCP-je dönt az IP-ről, a mobilnet teljesen el van szeparálva ettől. Sőt, a mobilnet (USB-modem) beállításait külön, PC-re dugva lehet csak módosítani, itt válik láthatóvá a telefonszám, jelszó, a SIM-adatok és a saját IP-je is. A routerbe csak be kell dugni, semmit nem kell állítani hozzá, egyszerűen kommunikál rajta keresztül. Ennek persze az előfeltétele, hogy ne legyen PIN kód a SIM-en, és a router szoftvere ismerje az USB-kulcsot.

Mondhatnám úgy is, hogy nem lehet észrevenni, hogy mobilnetet használ, teljesen elmaszkolja a mobilnet adatait.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#203) club1 válasza insight (#202) üzenetére


club1
veterán

Én letöltöttem a router manual-ját, abból is az derül ki, hogy elég sok hüleséget hordasz itt össze. Hagyjuk, majd veszek egyet, és kipróbálom. :(((

(#204) insight válasza club1 (#203) üzenetére


insight
aktív tag

te vagy a szakértő, én csak a happy user b.szki :-)

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#205) 426os


426os
őstag

Sziasztok, megint a 4G témában kicsit jártasabbaktól kérdeznék:
Ezen a területen szerintetek már a beígért 95%-hoz tartozó lefedettség van, vagy még esetleg várható, hogy hangolnak/bővítenek valamit év végéig? A Telenor térképén pont ott van fehér folt, ahol kellene a lefedettség. Igaz a térkép nem sokat mond, mert 3G sincs még ott, ahol szerintük meg igen (kültéren sem, beltéren meg még a 2G is szerencse kérdése).
Emlékeim szerint pár hónapja, amikor itt kérdeztem, akkor még kevésbé volt lefedve a környék LTE-vel, de már nem emlékszem pontosan.
Ha ez tűnik a véglegesnek, akkor padlásra kihelyezett antennával (modem pedig pár méter kábelen keresztül lent csatlakozna rá) vajon elérhető lenne min. 2-3Mbps sebesség (LTE vagy 3G-n)?

.

(#206) club1 válasza 426os (#205) üzenetére


club1
veterán

Még senkinek sincs ott 4G-je. De ami késik, arra várni kell. A gond az, hogy ritkán lakott térségről van szó, ettől nagyobb népsűrűséggel rendelkező helyek sincsenek még rendesen lefedve...

(#207) 426os válasza club1 (#206) üzenetére


426os
őstag

Értem, hát akkor még várok, bár egyre inkább szeretném letudni ezt az internet kérdést. Tök feleslegesen fizetem az ADSL-t, viszont néha mégis szükség lenne internetre. Ilyen formán simán megérné a feltöltőkártyás net még némi befektetéssel is (antenna, modem, új router)

.

(#208) club1 válasza 426os (#207) üzenetére


club1
veterán

Ha ott van adsl, akkor javaslom, hogy fizesd még egy kicsit. Ha pedig valamelyik szolgáltató megjelenik ott stabil 3G-vel vagy 4G-vel, ráérsz lemondani.

(#209) radio100jozs válasza 426os (#205) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akkor tavasz óta a Vodát nem sikerült tesztelni, hogy továbbra is csak a Telenort próbálod? A T-mobilnak, és a Telenornak csak év végére ígérték a 4G 97/95%-os kültéri országos lefedettséget, és jelenleg bőven nagyobb településeken sincs 4G. A Vodának meg még úgy sincs, bár ők meg most jövő tavaszra ígérték be a legnagyobb 4G-t, azaz a 98%-osat (megy itt a számháború), aztán meglássuk mi lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#210) 426os válasza radio100jozs (#209) üzenetére


426os
őstag

Akkor nem sikerült olyan eszközt szereznem végül, ami tud 900MHz-et, azóta meg nem foglalkoztam vele, csak most jutott eszembe megint.
Viszont közben néztem, hogy amúgy a Telekomnál van a számomra legkedvezőbb feltöltőkártyás csomag (bár a Voda sem rossz, ellenben a Telenor felejtős). Ha jól tudom, akkor a Telekom és Telenor használja majd egymás hálózatát, ezért is a Telenor lefedettségét linkeltem, mert a Telekomé kicsit kezelhetetlen a pdf-es megoldásával.

.

(#211) club1 válasza 426os (#210) üzenetére


club1
veterán

A Telenorét meg ne vedd készpénznek. Szép nagy sugarú köröket tudnak rajzolni, ahol a hétvégén voltam az Alföldön, jó ha a harmada igaz volt. Ráadásul én alapból a beltéri lefedettséget nézem a térképen, és kültéren hiányzott a kör kétharmada. Mondjuk ott éppen Telekom cella biztosította a lefedettséget.

(#212) balint74


balint74
újonc

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy Telenoros HUAWEI E5372 4G/LTE MIMO routerben hogyan kell bekapcsolni a kulso antenna lehetoseget? Van ugyan rajta 2db. TS9-es antennacsatlakozo, de az egvilagon semmit nem valtozik a jelszint ha radugom az antennat. Hallottam olyat, hogy masik firmware kell, hat le lett cserelve: Software version: 21.236.03.00.00 , Web UI version: 13.100.08.00.414 sajnos semmi eredmennyel. Nem kerult elo sehol kulso antenna bekapcsolasi lehetoseg a menuben. Ha valaki hasznal ezzel a tipussal kulso antennat, az irja mar meg, hogy pontosan milyen firmware-el birta mukodese a kulso csatikat...

Koszi!

Ui: Esetleg fuggetleniteni kell a routert es akkor jon elo ez a funkcio?

[ Szerkesztve ]

(#213) milkabrams


milkabrams
őstag

üdv
upc freedom m díjcsomagot szeretnék, mennyi lenne havonta ha nincs upc vezetékes csomagom? (csak parabolás tv)

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#215) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Melyik szolgáltatónál kapok olyan mobilnet-et aminek normális (100 körüli) a ping-je?
Kihoztam egy voda mobilnet M-et de vállalhatatlan a válaszideje. Olyan fél - egy percig tökéletes de 1 másodpercre felugrik 300-500ra...
Szóval von olyan mobilnet ami tudja a fix 100as ping-et? Azért furcsállom mert a telómon lévő vodás net (3g) tökéletes ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#216) kabelmania27 válasza body007 (#215) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Ebben a topikban választ fogsz kapni.

(#217) body007 válasza kabelmania27 (#216) üzenetére


body007
addikt

köszi, átmásoltam oda :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.