Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zyzz


zyzz
tag

Van valakinek tapasztalata, hogy Androidos telefonhoz USB OTG-n keresztül lehet-e használni mobil sticket?
Megkönnyíteni a dolgom (olcsóbb lenne), ha nem kéne külön előfizetnem mobilszolgáltatónál netre, hanem WIFI hiány esetén csak bedugnám a mobilsticket és netezhetnék telefonról.

(#102) Amantius


Amantius
senior tag

Használ esetleg valaki PC-n, több szolgáltató mobilnet elérését egyszerre? Úgy értem pl. Vodafone netet használok alapvetően, de szeretnék alkalmanként T-Mobile-os netet is. Nem lesz kavarodás? Nem ütköznek a szoftverek?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#103) Trebron09 válasza Amantius (#102) üzenetére


Trebron09
őstag

egyszerre nem is tudod használni szerintem... (win7-hez pl. nagyon sw se kell a sikeres csatlakozáshoz)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#104) Amantius válasza Trebron09 (#103) üzenetére


Amantius
senior tag

Az egyszerre alatt azt értem, hogy ma ezt, holnap azt.
Nálam is Win 7 van, de szoftver nélkül nem bírom működésre bírni. Ha már fel van telepítve, onnan megy, nem kell indítani (msconfigban ki is van herélve minden vele kapcsolatos), nem is indítom, mert úgy nagyon ótvar a net. Nélküle hibátlan.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#105) club1 válasza Amantius (#102) üzenetére


club1
veterán

Ez általában attól függ (már hogy lesz-e kavarodás), hogy a különböző szolgáltatóknál azonos márkájú modemet használsz-e. Ha mondjuk 2 szolgáltatótól van egy-egy Huawei és ZTE modemed, nagy valószínűséggel nem lesz gond. De ha mind a két modem ZTE, akkor már lehet. Én pl. két különféle Huawei modemmel nagyon sokáig küzdöttem két hardverprofillal, aztán rájöttem hogy egyszerűbb függetleníteni őket és feltenni hozzájuk a gyári (független) szoftvert. Függetlenítés nélkül a gyári szoftver (Mobile Partner) mindig úgy indult hogy kérte a függetlenítő kódot, ezért kellett függetlenítenem.

(#106) Amantius válasza club1 (#105) üzenetére


Amantius
senior tag

Értem, köszönöm.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#107) raulicio


raulicio
senior tag

Elnézést ha hülyeséget kérdezek, de nem találtam leírást erről.
Dual stand by kétkártyás telefonnal meg lehet-e csinálni, hogy az egyik kártyát csak netezésre, a másikat csak telefonálásra használom? Úgy értem, hogy mondjuk az netes kártya folyamatosan aktív és csak addig csatlakozik le, amíg a másikon hívást fogadok. Vagy amíg a netes kártya aktív, addig nem tudok hívást fogadni a másik kártyára és csak dual active kétkártyással lehet ezt megcsinálni?
Nem szeretnék egyszerre telefonálni és netezni, de nem szeretném manuálisan sem váltogatni, hogy melyik aktív.

(#108) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Mobilon osztom meg a net-et laptopra és néha EDGE néha 3G-t befogja csak eléggé kínszenvedés elérné a 3G-t de ha megvan nem szokta elveszteni, erre valamilyen erősítés vagy valamit lehet kötni?

(#109) club1 válasza mate1396 (#108) üzenetére


club1
veterán

A mobiltelefonok elég nagy részén lehet csak 3G hálózat használatát beállítani. Ha a tieden nem lehet ezt beállítani, akkor nem tudsz mit tenni azon kívül hogy a telefont kiteszed az ablakba.

(#110) xysdrtz


xysdrtz
tag

Sziasztok!

Telefonra szeretnék mobil internetet (3G). Javaslatot szeretnék olyanra, ami nem havidíjas, hanem nekem kell a kártyára tennem a pénzt. A szolgáltató mindegy. Többnyire féjszbúk chat-et használnám. :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#111) greyslay


greyslay
aktív tag

Hali. Nem tudom mennyire népszerű topic, de egy próbát megér.
Vodafones 500 megás csomagom van, ami elérte a limitet, a szolgáltató küld is sms-t hogy lelasították elértem stb.. de valamiért megnyitom a böngészőt és alapból bedobja a vodafone.netinfo.hu -t ahol ismét fogad egy szöveg hogy elfogyott az 500 mega, és alul ott van hogy "lassítva folytatom" majd ezt követően fogad egy weboldal nem érhető el üzenet - http://netinfo3.vodafone.hu:8080/default.aspx

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#112) club1 válasza greyslay (#111) üzenetére


club1
veterán

Mi a kérdésed? Hogy ez így jól működik-e? Nem, nem jól működik, a netinfo-t mostanában tákolják (szét vagy össze, nézőpont kérdése).

(#113) greyslay válasza club1 (#112) üzenetére


greyslay
aktív tag

A kérdés az hogy miért nem tudok rajta normalis weboldalakat behozni és miért az a sz*r jön be?

"embertelen ember munka"

(#114) club1 válasza greyslay (#113) üzenetére


club1
veterán

Kérdésed a Vodafone topicban tedd fel, ott gyorsabban válaszolnak. Ja és ne felejtsd el a kérdésed felvetésekor megírni, hogy konkrétan kártyás vagy havidíjas csomaghoz rendelted-e a zsebnet 500-at (már ha erről kérdezel). (Kártyásoknak ha jól sejtem nem lehet az 500 MB-ot túllépni még lassítva sem.)

(#115) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Huawei E3131 3g modemet a T-nél és van egy win 8-as laptopom nem hajlandó rajta működni, minden rendben fel is csatlakozik, de ha bármit megnyitok nincs netem, a T-t hívtam segítettek is a modem rendben van egy win 7-es laptopon próbáltam működik, ezen újra raktam a win 8 -at továbbra sem megy a net.

Ha valakinek volt ilyen tapasztalata írja meg legyen szíves, köszönöm! :R

(#116) Zsolaf válasza Zsolaf (#115) üzenetére


Zsolaf
addikt

Tárgytalan!

(#117) repvez


repvez
addikt

Sziasztok!
Nem tud valakimegoldást arra, hogy mi történhetett , ha a hónap végén a telenoros 5megás mobilstick netes kapcsolatot adattúllépés miatt lassitották 32/32-re, de az uj hónapban , hiába van meg a sebesség ujra az oldalak és a képek mégis olyan lassan és szaggatottan jönnek be mintha még mindig lassitva lenne.

A speed test szerint csak 0,09MB-os a fel és letöltés is, a letöltéskor 80kbit fölé nem ment a letöltés a feltöltés alatt viszont 1250kbit is volt.
Mi foghatja meg a letöltést, ha nem változott semmi a laptopon azota ?Sem program semmi,mégcsak a helyzete sem a gépnek .Hétfön este csökkenteték le ,kedden elvileg volt a fordulópont ,de még ma sem javult a helyzet attól függelenül, hoogy a csökkentést az adatok alapján csökkentették.

(#118) club1 válasza repvez (#117) üzenetére


club1
veterán

Amikor még én szívtam a telenyomorral, akkor még az a volt a hasonló kérdésre a válaszuk, hogy a korlátozás feloldására 72 órájuk van. Ha az után is csökkentett sebességgel lehet csak az adott technológián letölteni, akkor jelentsem be az ügyfélszolgálaton. Mivel nálad a letöltés maradt csak korlátozott, ott valami gond lehet a rendszerrel, tehát én már most rájuk csörögnék...

(#119) totiphoto


totiphoto
újonc

Sziasztok!

Stabil 3g kapcsolat problémájával kerestem fel a fórumot, remélem jó helyen járok.
Hálás lennék ha tudnátok nekem segíteni.
A dolog úgy néz ki, hogy stabilan(évekig), szeretnék egy mini PC-vel kommunikálni, megszakadás nélkül. A sebesség nem igazán lényeges a stabilitás viszont annál inkább.
Jelenleg olyat csinál a VMB(Vodafone Mobile Broadband), hogy az adatforgalmam egy idő után leáll de magát a kapcsolatot nem szakítja meg. Tehát úgy néz ki mintha még mindig lenne kapcsolat holott már nincs. Csak úgy lehet újjá éleszteni, hogy bontom majd újra kapcsolódok. Ez az amit a későbbiekben már ne tudok majd megtenni mivel a gép távol lesz.

Valami ötletetek?
Előre is köszi!
András

(#120) club1 válasza totiphoto (#119) üzenetére


club1
veterán

Stabilitást egy vacak 3G modemtől ne várj, ráadásul maga a mobilnet is bármikor megszakadhat. 100e Ft alatt nekem legstabilabbnak a beépített modemes 3G/4G routerek (Huawei B593, D-link dwr-921) bizonyultak, de még ezeket is időnként (havonta 1-2x) újra kell indítani.

(#121) totiphoto válasza club1 (#120) üzenetére


totiphoto
újonc

Valami megoldásnak csak kell lennie mivel szerintem egy csomó kis gép fut így szerte a világban, hogy bedobnak mellé egy 3g modemet meg egy sim-kártyát és felügyelik annak működését. Ezt persze lehet, hogy rosszul gondolom.

(#122) club1 válasza totiphoto (#121) üzenetére


club1
veterán

Rosszul, a 3G/4G usb modemek nem 7/24 órás működésre és rendelkezésre állásra vannak kitalálva. Bár csak 2G (EDGE) üzemmódba állítva kevésbé melegszenek és így stabilabbak is, ám még a szolgáltatók által naponta legalább egyszer kezdeményezett ip címváltás is elég sok szoftverének átmeneti vagy tartós gondot okoz. Gagyizással, meg az általam említett minőségibb (vagy még attól is drágább) eszközökkel tudod a rendelkezésre állást biztosítani. Gagyizás alatt pl. időzített újraindítást értek, ahol az újraindítás kiváltó tényezője pl. egy adott (távoli) ip elérhetetlensége.

(#123) totiphoto válasza club1 (#122) üzenetére


totiphoto
újonc

Köszönöm gyors válaszod. Közben egy másik forrásból is érdeklődtem ahol pont ugyan ezeket a megoldásokat említették amiket most te is. Illetve mondta az illető, hogy használjam a VMB helyett inkább egy sima Dial Up kapcsolatot. A Vodafone Mobile Broadband állítólag a folyamatos fejlesztések révén egyre kevésbé ad stabil, megbízható kapcsolatot. Most ezt sima dial up-ot tesztelem. Be van állítva, hogy ha megszakadna akkor kapcsolódjon újra. Meglátjuk.
Még egyszer köszi a segítséget!!

(#124) zsbacsi


zsbacsi
csendes tag

Sziasztok!

Valaki használ közületek ilyen t-mobile modemet?: https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&langId=-11&productId=621571

Ha igen, mennyire működik stabilan? Wifi-s hotspotként mennyire melegszik?

(#125) DZs


DZs
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 4G-s LTE USB Modem (Alcatel Onetouch) nem csatlakozik a hálózatra egy xp-s lapgépen, az alkalmazás felületen nem kattintható a "Kapcsolódás" gomb, míg egy win7-es asztali gépen működik. Elvileg az xp-vel is mennie kellene, viszont azt nem tudom, hogy azon a régi lapgépen csak USB 1.0 csatlakozók lennének.
Az ügyfélszolgálat nem tudott segíteni, mert a modem működik.
Köszönöm a tanácsokat!

(#126) csulok74


csulok74
csendes tag

Sziasztok! Gyéren lefedett területre keresek olyan USB modemet, aminek van külső antennacsatija. Olyan kellene, amire ha külső antennát dugok, akkor azt használja is.

Eddig a Huawei E1820-al próbálkoztam, de ennek az a kínja, hogy a külső antenna jelét csak akkor veszi figyelembe, ha ugyanazt a bázisállomást a belső antenna is látja - bármilyen gyenge jellel is. Nos nálam nem ez a helyzet, csak külső antennával látszik normális torony, viszont az a 13dBm-es antennával igen jól fogható. Kár, hogy az E1820-al ezt így nem tudom használni. Mindegyik FW ugyanígy műkdik ennél a készüléknél.

(#127) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok. Van egy 3G USB stickem, amivel elég gyakran megszakad a jel. Ha vennék jelerősítő antennát, akkor az orvosság lenne a megszakadásokra is, vagy csak erősebb lenne a jel amikor van?

A játék az nem játék!

(#128) club1 válasza Lézerparaszt (#127) üzenetére


club1
veterán

Semmi értelme nincs egyszerre több topicban feltenned a kérdésedet...

[ Szerkesztve ]

(#129) ferke72 válasza club1 (#31) üzenetére


ferke72
aktív tag

Szia!
ugyanezen antenna gondom van.tudnál segíteni?
mc csati ez mmcx?delock lte antennát akarok rátenni ezért kérdezem :)
köszi! :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#130) KToM73


KToM73
csendes tag

Hello. Tudnátok ajánlani unlockos stabil 3g routert? Igazából 4g kellene, de az ára fájó.
Előre is köszi!!!
Ui:nem USB!!!

[ Szerkesztve ]

(#131) adotanacsado


adotanacsado
csendes tag

Udv!

Szeretnek egy kis segitseget kerni,hatha valaki tapasztaltabb,mint en.
Elovettem a regi lapost,szepen letakaritottam majd odaadtam neki a 3gs tremobilos sticket,hogy telepitse fel szepen.
Felismeri,elkezdi,majd kiirja,hogy :"An earlier speedmanager plus/byteMobile Client installation exists on the system. this version must be uninstalled and OS resterted! "
Ok,de semmi ilyesmi nincs es nem is volt a gepen.
Tudom,gugli a baratom,ott azt otletelik,hogy C:/windows/system32 konyvtarbol torolni kell a bmutil.dll file-t.
Aham,de ilyet nem talal a registry.
Ilyenkor mi a teendo?

:F

"szerénység!ne tömjénezze magát!szerénység!ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."

(#132) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok,
Xperia X8 telómra szeretnék mobilnetet, Telenoros vagyok. Milyenre érdemes beruházni? Leginkább csak sportfogadnék,hardverapróznék és a facebookos pokeres játékkal játszanék. Köszi előre is a segítséget :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#133) club1 válasza barisj (#132) üzenetére


club1
veterán

Próbáld ki a klikket. Mivel az első 2 hónap ingyenes, legalább látni fogod, mire elég neked havi 100 MB, és annak megfelelően választhatsz majd nagyobb/drágább mobilnet csomagot.

(#134) barisj válasza club1 (#133) üzenetére


barisj
aktív tag

Rendben köszi. A 2. hónap után akár le is mondhatom?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#135) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.

Olyan 3g modemet keresek amibe lehet antennát tolni.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#136) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Nekem lenne egy kérdésem!
Van egy stickem ami Huawei E1750 es névre hallgat.szeretnék hozzá venni egy ZTE MF10 mobile megosztót!
Csak a kérdésem hogy kompatibilis-e az én stikkem a hotspottal!?üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#137) club1 válasza nonee (#136) üzenetére


club1
veterán

Inkább vegyél egy szolgáltatótól abszolút független 3G/4G routert, pl. TP-Link MR3420-ast. Abban biztos, hogy működik a modemed, meg még egy csomó másik típusú is.

(#138) krealon válasza club1 (#137) üzenetére


krealon
veterán

+1 :B

(#139) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem antennaügyekben járatos szakemberekhez. :)

Kinéztem egy TL-ANT2412D típusú körsugárzó antennát, ami a 2,4 GHz-es wifi frekire van méretezve és 12dBi a nyeresége.
Szerintetek ez az antenna mennyire használható 1900..2100 MHz-es frekvenciákra? Konkrétan egy 3G-s router (D-Link DWR-512) gagyi kis gyári 3G antennáját tervezem lecserélni erre, külső antennaként. Irányított 3G antennát egyéb okok miatt nem tudok/akarok felszerelni.

A router kis gagyi gyári antennájával beltérben határeseten van a 3G vétel, az esetek nagyrészében stabil, de néha akadozik, a router 3G térerőjelzője 1 csíkot mutat. Most ha kitenném szabadba ezt a fenti körsugárzót rövid (1 m) kábellel, akkor számíthatok jelentős javulásra? Szóval azon a párszáz MHz-el kisebb frekin azért még megmarad nagyrésze (ha nem is egésze) annak a 12 dBi-s nyereségnek, vagy teljesen használhatatlan lesz az antenna?

Sajnos a gyártó honlapján/antenna adatlapján nem találtam semmi erre vonatkozó karakterisztikát, ami a nyereséget a freki függvényében mutatná...

(#140) kali válasza Andralin (#139) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem feltétlenül akarsz 2.4 - 2.5 GHz jelölésű antennát venni a leírt célra, legalábbis szerintem...

(#141) krealon válasza Andralin (#139) üzenetére


krealon
veterán

Ez egy 1.2 meter hosszu kulteri WiFi (2.4GHz) antenna. 3G savon nem fog mukodni.

(#142) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan normális minőségű usb-stick típus, ami normálisan működik és nem hal meg, ha némi torrentezésre is van használva éjszakai letöltéskor.
A propelleresék 4g-s huawei stickje ugyanis fél év alatt meghalt, már csak fel/le dobál az eszköz, használni nem lehet, tiszta, új telepítésű gépen sem.
köszi

(#143) club1 válasza Isti2 (#142) üzenetére


club1
veterán

Egyszerre elég egy topicban megkérdezni. A másikban válaszoltam.

(#144) nepszter1


nepszter1
addikt

Ha veszek mondjuk 3 db telenoros kártyát és aktiválom a telenor Klikk szolgáltatást ugye az 3hónap ingyen net , utána eldobom a kártyát aktiválom a másikat és megint 3hónapig ingyen net ez lehetséges ? Meg hogyha lejár a 3 hónap lekell mondanom a netet ? Mert ugye az egyenlegen nem lesz 999.-Ft hogy levonja

(#145) club1 válasza nepszter1 (#144) üzenetére


club1
veterán

Mivel ezt egyre többen játsszák, előbb-utóbb a Telenor berág, és megszünteti a promóciót. Tehát hosszabb távra ne tárazz be Telenor sim kártyából...

(#146) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Sziasztok!

Van egy usb-s mobilinternetem. A kérdésem az lenne hogy ezt valahogy meg lehet osztani? Szeretném ha a számítógépen is lenne net ahogy most van ,de a mobiltelefonon is szeretnék netezni az online játékok meg egyebek miatt.

Ha lehet,akkor hogy és mi kell hozzá? Esetleg egy Link :) És persze valami aránylag olcsó megoldás érdekelne.

Köszönöm a segítséget.

Üdv. :R

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#147) club1 válasza KERESZTAPA9 (#146) üzenetére


club1
veterán

Ha kompatibilis vele az usb modemed: TP-LINK MR3420-as 3G/4G router

(#148) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

a mobilnet brutálisan lassítja a gépet (huawei e169 modem).
driver boostert ráengedve frissítette, de semmit nem javult. egy egész napot ment nélküle a gép wifin, semmi akadás.
a kártyát kivéve és telefonba rakva minden o.k. volt.
modemmel napi 3-5 alkalommal 20-30 percig gyakorlatilag használhatatlan a gép, annyira belassul, ilyenkor a hdd led folyamatosan világít.
minden usb porton kipróbálva ugyanez van.
cpu semmi extrát nem mutat, ram felmegy 80 fölé.
tehetnék valamit vagy vigyem a szolgáltatóhoz?

#?*@&!

(#149) club1 válasza zeon.hu (#148) üzenetére


club1
veterán

Másik gépen próbáltad a modemet?

(#150) zeon.hu válasza club1 (#149) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

még nem, nem nagyon van rá lehetőség, de majd megpróbálom.
esetleg egy régi asztalira gépre tehetem még rá.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.