Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D modellezés / programozás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) matis


matis
csendes tag

Hi!
Most kezdtem foglalkozni a 3D modellezéssel, a programozással kicsit régebben! A kérésem pedig az, hogy aki jártasabb a a 3D modellezésben, és az ehhez kapcsolódó témákban (milyen programmal jó modellezni, általáan milyen géppel, linkek a témához, stb., vagy bármi) az ne habozzon segíteni, please!
THX
:))

(#2) Zotya79 válasza matis (#1) üzenetére


Zotya79
csendes tag

Programok:
Discreet 3D Studio Max
Newtek Lightwave
Maya
Ezeknek itt van topikja, különösen a 3DS-ről olvashatsz sokat. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: Bővebben: link
Hogy milyen gép? Az ideális a minél nagyobb, minél gyorsabb. Proci, RAM, és bizony sok esetben a VGA is sokat számít.

(#3) Arhquis válasza matis (#1) üzenetére


Arhquis
aktív tag

A vga-t felejtsd el. Csak akko költs rá sokat, ha kimondottan szakmai vga-t veszel, amit támogatnak a progik. Az átlagos atikat és Nvidiákat nem.
Ilyen támogatott pl az Nvidia quadro.
Ezzel tudsz hardveres renderelést. De ez csak arra jó, hogy gyorsan megnézd, milyen is lesz. Az igazi csak software renderrel lesz.
Igyhát ramra, és nagy procira/procikra fel!

(#4) Zotya79 válasza Arhquis (#3) üzenetére


Zotya79
csendes tag

Hadd ne mondjam, hogy a Quadro mennyit ér... vagy a FireGL. Egyik ismerősöm is komolyan foglalkozik vele, de az ATI és az Nvidia kártyáit a pokolba kívánja...
Arról nem is beszélve, hogy ezek a PC-k mit érnek. Csak kínlódás velük a 3D. Lehet akármilyen bika gépet venni, az akkor is csak PC marad.

[Szerkesztve]

(#5) Jim Tonic válasza Zotya79 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egész olcsón lehet jó matrox karikat kapni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Zotya79 válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Zotya79
csendes tag

Igen. És az szerinted mennyire 3D? A Matrox közismerten nem a 3D modellezéshez gyárt kártyákat.

(#7) Zotya79 válasza Zotya79 (#6) üzenetére


Zotya79
csendes tag

Tény, hogy a Matrox-ok képe nagyon szép, de azokat a 2D-s képfeldolgozásnál, képszerkesztésnél használják, 3D-s teljesitményük nem kiemelkedő.

(#8) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Témát előrevivendő: www.design21.hu
Itt találsz meglévő konfigokat is, meg config ajánlásokat is.
De ha komolyan venni akarsz egy jó gépet hozzá, akkor már most hirdesd meg a fél vesédet a bolhapiacon.

(#9) Jim Tonic válasza Zotya79 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én úgy tudtam, a parhelia kártyák nem rosszak ebben. De ezek szerint rosszul.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Zotya79 válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Zotya79
csendes tag

A Pharhelia nem annyira professzionális felhasználásra készült. Azzal úgy tudom, inkább a játékpiacot célozták meg.

(#11) Jim Tonic válasza Zotya79 (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez tiszta, de azok annyira drágák egy kezdőnek, mint ő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) matis


matis
csendes tag

Hi!
THX a sok tanácsot! Úgy gondolom, hogy a Proci/RAM megoldást választom egy közepes kártyával. Mivel Az én pillanatnyi szintemen nem Shrek 3-at fogok csinálni, :D hanem a programokba szeretnék beletanulni, de azért mindent kösz, és ha vannak még ilyen használható tanácsok, kusza agytekervényeitek sűrű dzsungelében, akkor csak semmi cicó! :D

Kösz

ui.: szivesen vennék még linkeket a szoftveres résszel kapcsolatban (hol, mit, hogyan)

(#13) Arhquis válasza matis (#12) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ne linket, hanem egy kezdő könyvet vegyél inkább.
Ha mayázni akarsz, akkor: ''Maya: a 3D világa''
Maxhez meg igy hirtelen nem tok. De ahhoz sok a magyar forrás a neten.

(#14) Khraath


Khraath
csendes tag

Szerintem próbáld ki a Blendert.
Kicsit nehezebb használni a Mayanál, de ingyenes és nem kell a töréssel foglalkozni.
Ha tudsz egy kicsit angolul, akkor találsz hozzá rengeteg anyagot.
Nagyon szép képeket, animációkat lehet vele készíteni, főleg ha YafRayt használsz a rendeléshez.Bővebben: link
Hátránya, hogy magyar nyelvű doksik nincsenek, na meg nincs telepakolva automatizmusokkal.
Ha esetleg kicsit jobban szeretnéd látni a müködést, és szertnél minél több dologba beleszólni, akkor próbáld ki a POV-Rayt. Bővebben: link
POV-Rayhez nem kell külön könyv. A help menü alatt teljes dokumentáció és tutorial van.


[Szerkesztve]

(#15) return.value válasza Zotya79 (#10) üzenetére


return.value
tag

Mint Parhelia tulaj:

A Matrox mindig is komoly támogatást adott a CAD és képmanipulációs programokhoz. Ilyen a topicban már említett 3DSMax, Maya, Photoshop. (Pl az utóbbihoz a monitorodhoz hangolható színhelyes mézegető plug-in, stb..) Nem is beszélve a 3 monitor támogatásáról, illetve pl a 3DSMax-ban lévő többképernyős üzemmódról.

Szóval a Matrox sokkal inkább komoly felhasználásra van, mint játékra.

A jobb oldali featuras oszlopot érdemes nézni a link alján: http://www.matrox.com/mga/products/parhelia/256mb.cfm



(#16) valaky


valaky
tag

Hali!

A kérdésem lehet, hogy nem 100%-ban vág ide, de nem akartam új topicot nyitni.

Szóval egy 3d-s rajzprogramra lenne szükségem, amelyik egyszerűen használható. Nem is kell sokat tudjon: optikai kísérleti elrendezések lerajzolásához szeretném használni, tehát elég lenne, ha lencséket (homorú~, domború~, henger~), prizmákat, alapvető 3d-s objektumokat (téglatest, gömb, kúp, henger, gyűrű, cső) tudna rajzolni. Ha esetleg kis animációkat is képes produkálni, nem hátrány (pl. lézerimpulzus áthaladása a rendszeren). Nem baj, ha fizetős, van rá céges keret.

Előre is köszi!

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#17) RedAnt válasza valaky (#16) üzenetére


RedAnt
aktív tag

POV-Ray: szerintem ilyesmire (is) kivaloan alkalmas.
Kicsit bele kell jonni, mert ez egy programozasi nyelv, szovegfajlbol keszit kepeket, de egyszeru, es a helpben minden benne van ami kell.
Csak ajanlani tudom! Ja, es freeware!:C
Ha belejossz, olyan fotonszamitasokat es uvegtesteket csinalsz amit akarsz!:DDD
Lehet animalni is.
Bővebben: link

╚╦╦╦

(#18) valaky válasza RedAnt (#17) üzenetére


valaky
tag

Kipróbáltam, biztos jó kis prg, de sajnos nincs időm elmélyülni benne. Két gond van vele: hogy nem túl felhasználóbarát (a kollégák is használnák, a többségük azonban csak az egérrel kattingatnának), illetve hogy ingyenes. Maszekba ez persze nem gond, de most pont el kell költenünk x forintot szoftver beszerzésre.

Más ajánlatod nincs esetleg, ezek figyelembevételével?

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#19) RedAnt válasza valaky (#18) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Hat, en szemelyesen csak ezt ismerem, de talan megprobalhatod a Realsoft 3D-t. Az amolyan kattintgatos-modellezos, es fizetos:DDD
Bővebben: link

Jah, es az egyetemen egy srac tartott ebbol szakkort, en nem jartam ra, de a honlapja: Bővebben: link Innen az alapokat meg lehet tanulni ahogy nezem.


[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#20) valaky válasza RedAnt (#19) üzenetére


valaky
tag

Oksi, köszi a segítséget! De ha van még ötlet, akkor senki se hezitáljon! :)

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#21) Nyúltáp válasza valaky (#20) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

--félprofi kategória--
blender: ingyenes, egyszerű kezelhetőség ám mégis nagyszerű képeket lehet vele készíteni, viszont animációra nem annyira alkalmas.
Bővebben: link

truespace: nagyjából ugyanaz, mint blender, csak fizetős. ár: 80e-120e-ig (verziótól függően)

formZ: állítólag nagyon könnyű használni, barátságos kezelőfelület sötöbö. én még nem próbáltam. ár: ??
Bővebben: link

--profi kategória--
softimage XSI/cinema4D/Maya/3D studio max/lightwave3d

tudásban, kezelhetőségben (azon a szinten ami neked kéne) köbö ugyanott vannak. Egyedül a softimage XSI-t, és a Cinema 4D-t emelném ki. Előzőtt az ára miatta (115900 ft), utóbitt a magyar kezelőfelület miatt (gondolom nagy tudású kollégáknak nem jönne rosszul:) )

Kezelhetősége alap szinten egyáltalán nem bonyolult ezeknek a programoknak (plö vannak bennük beépített alap objektumok, kocka, gömb, kúp mittomén)
és rengeteg segédanyag található hozzájuk neten, ill. nyomtatott formában. (ilyen szempontból 3dstudio, és maya vezet)
áruk meg 100e-től 6-700e-ig terjed.
magyarországon 2 cég forgalmazza őket:
Bővebben: link
Bővebben: link

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#22) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sizasztok!
Tudtok ajánlani könnyen kezelhető,jó minőségű és ingyenes 3d modellező progit?

(#23) Nyúltáp válasza Darth_Revan (#22) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

#21

''--félprofi kategória--
blender: ingyenes, egyszerű kezelhetőség ám mégis nagyszerű képeket lehet vele készíteni, viszont animációra nem annyira alkalmas.''

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#24) valaky válasza Nyúltáp (#21) üzenetére


valaky
tag

Köszi a listát, meg hogy így kirészletezted!

Kell egy kis idő, míg megnézem a demoikat. Eddig a 3d studio max-ot próbálgattam, és ez tetszik a legjobban, csak attól tartok, hogy ez az, ami 700k-ba kerül... :((( Lehet, hogy szükség lesz egy 'B' tervre is...

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#25) Nyúltáp válasza valaky (#24) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

''csak attól tartok, hogy ez az, ami 700k-ba kerül''
bizony-bizony.
Mekkora keret lenne rá?
Csak arányaiban. 100e-es kategória, vagy inkább csak pár 10e-er?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#26) GBX válasza Darth_Revan (#22) üzenetére


GBX
aktív tag

Nos, jó 3d-s modellezőt akarsz?

A hozzávalók, agyag ,a saját két kezed, egy asztal, egy pohár víz, nagy adag tehetség , egy pár ecset és a témának megfelelő festék.

Az agyagot olyan formára gyúrod amilyenre csak tudod, viszont nem kell tökölni a poligonok normálvectorával, és realtime Global illuminationt és egyéb raytrace árnyákokat láthatsz és mindezt RÍLTÁJM.
Nincs renderelő alkalmazás, nem kell órákig várni mire megláthatod az általad elkészített model-t.

Nem kell az egeret használni mert mindkét kezedet szabadon használhatod a térben.

A tárgyat szabadon forgathatod stb..
Ja és említettem hogy a textúrázás is sokkal hatékonyabb?
Ecsettel úgy pingálod ahogy akarod.
Sajnos nincsenek visszavonási (undo) lehetőségek, maximum újrakezdheted az egészet.
Sajnos nem tudod feltölteni sem a netre sem pedig pendrive-re.
Sajnos ha megkeményedett, utólag csak vésővel+kalapáccsal lehet rossz hatásfokkal javítani.

Sok sikert.




[Szerkesztve]

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#27) valaky válasza Nyúltáp (#25) üzenetére


valaky
tag

Pár százezres nagyságrend van rá, és össze is jött a dolog... (Oktatói/Tanulói kedvezmény, stb...)
Szóval 3ds maxozgatni fogok! Már kb. másfél hete gyakorolgatom is, és hihetetlen jó dolgokat találtam benne. Most pl. az üveg-dolgok hoztak lázba, ahogy követi a reflexiót, fénytöréseket, stb... Állati jó!

Persze újabb kérdés, amire ötletet várnék: szeretnék pl. hengerlencsén áthaladt kör keresztmetszetű lézernyalábot rajzolni. Na de ezt hogy lehet??? (Henger, melynek egyik fele vonallá van fókuszálva/'összenyomva'...)
Illetve megoldható-e (biztos, hogy igen, mert még nem volt olyan amit nem lehetett volna...:) ), hogy úgymond a lézernyalábom legyen a fényforrás?

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#28) valaky válasza GBX (#26) üzenetére


valaky
tag

Köszi, de inkább maradok az egérnél... Nem kell utána kezet mosnom! ;]

De ha úgy érzed, hogy túl kezdő vagyok ahhoz, hogy itt rontsam a levegőt, csak szóljál... :U

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#29) Nyúltáp válasza valaky (#27) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

nos, ennek örülök..mármint, hogy összejött a dolog.
ajánlom, hoyg egy kevéske kis plussz befektetéssel vedd meg a 3d studio biblia legújabb részét (köbö 8e ft).

Hengerlencsét modellezd le. Nyomj rá egy üveg materialt (raytraced(sugárkövetéses) legyen, mert különben nem számolja a fénytörést sötöbö). Lézert meg egy egyszerű direct light-al hozhatsz létre.
Csökkentsd a hatósugarát akkorára, amilyen vastag lézert akarsz, aztán a render/enviroment alatt nyomj be egy volume light effektet, amit a pick light gombbal kapcsolj hozzá a direct light-odhoz.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#30) valaky válasza Nyúltáp (#29) üzenetére


valaky
tag

Kapok a progi mellé bibliát, de csak az 5-ös verziójút... Az is segítség lesz sztem.

Látom, kened-vágod a témát... :R Kicsit bonyolultnak hangzik így elsőre, de másodikra is. Mindjárt nekiesek...

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#31) Nyúltáp válasza valaky (#30) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

pedig egyszerű, csak nehéz így elmagarázni:)

amúgy 5ös bibliánál magyar nyelven nincs is újabb. de nem is nagyon kell. nincsenek olyan egetverő nagy változások 5ös és 7es max közt.
sok sikert a proghoz

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#32) Deapimp


Deapimp
csendes tag

Olcsó árak, profi oktatás kell még más? Jelentkezz most. Ne hagyd ki.
[Itt találod a további információt.]

(#33) Leopoly


Leopoly
újonc

Nézzétek meg a legújabb fejlesztésünket is, a Leopoly-t! :)
www.leopoly.com
Megalkottuk az első, ingyenes, teljesen online, közösségi 3D modellező szoftvert!

A szoftver fejlesztésénél az alapkoncepció az úgynevezett "evolúciós modellezés", és a lehető legkönnyebb kezelhetőség. Minden, felhasználók által alkotott és elmentett 3D objektumok, az összes felhasználó számára elérhető és továbbgyúrható. A modellek visszakövethetőek az egyes elmentett stádiumok szerint, így a kezdő gömb alakzatig az összes verzió fejleszthető!

Ha van otthon szemüvegetek és 3D monitorotok, modellezhettek valós 3D-ben, illetve az alkotásotok egy klikkeléssel ki is nyomtathatjátok!

Ha felkeltettem érdeklődéseteket, kérlek látogassatok el az oldalra, és segítsetek a további fejlesztésben egy feedback-el, vagy tegyetek fel bármilyen kérdést!

Üdv nektek,
www.leopoly.com

(#34) kislaki92


kislaki92
senior tag

sziasztok!megszeretnék ismerkedni a 3d modellezéssel...illetve egy nagy vágyam ,hogy a S.T.A.L.K.E.R.-hez fegyvereket készíteni...szerintetek melyikkel érdemes megismerkedni,belemélyedni...és az a kérdésem ,hogy van a dds file...az,hogy áll össze annyi darabból...tehát ha valamivel csinálok fegyvert ,akkor azt,hogyan tudom darabokra szedni?

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D modellezés / programozás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.