2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Oblivion HC modding vol.4 - Adabala - Angawey.

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Oblivion HC modding 4a - Adabala.

Egy külön postot terveztem szentelni a Construction Set-nek, de ezt egybekötöm a saját készítésű modommal, aminek elkészítése eléggé HC projektnek tekinthető. Két post lesz, első a modot mutatja be, egy kis Lore résszel, míg a másik fele a mod elkészítése alapoktól a készig. Az Adabala az első általam publikált mod, de nem az első amit készítettem; mindössze ezzel jutottam el odáig hogy képes legyek az elképzeléseimet minél jobban megvalósítani. Tanulva ennek hibáiból, összegezve az elkészültével járó dolgokat fogom megírni a Construction Set-hez tervezett cikket.

A mod alapvetően egy "player home", azaz egy otthon a karakterünk számára. Legalábbis ennek indult. Időközben egyre gyakorlottabbá váltam a CS-ben, így területe Cyrod egynegyde lett, és elkezdett bonyolódni, questet írtam hozzá, Lore-t szőttünk köré. Az utolsót élveztem a legjobban...

Maga az épületegység, a hozzá kapcsolódó kisebb létesítményekkel együtt alkotja Angawey-t, ami ayleid nyelven hellyel-közzel "Otthonom"-ra fordítható. Lenne, ha ayleidben minden ennyire egyértelmű volna:) Igen, az épület az Ayleidekhez fűződik. Technikailag, és stílusra a klasszikus ayleid város-struktúra, persze mindezt egyedivé alakítva, megtoldva saját fantáziámmal. Első, hogy Angawey egy érintetlen ayleid város, amilyennek a Cyrodban láthatóaknak is kellett lenniök valaha. A romok alapján, és az ayleid stílust elemezgetve jutottam el a végső koncepcióig, kissé ötvöz magában némi felsőbbrendű spártaiságot a gótikus építészet jegyeivel. Én interpretációm szerint fénykorukban ilyesmik lehetett mindegyik városuk. Néhány előzetes kép. Konfigodtól, és Oblivion telepítményedtől függően jobban rosszabbul is kinézhet.

Kültere.

Belterek.

Leana egykori lakhelye Lattamathiban.

Nilichisel, Angawey egyik szentélye Nilichi-nek, a Virágok királyának (Egykori Ayleid király)

Malatu Sancre Tor

Angawey külterei, tengarpart és a táj.

A Lore, és háttér.

Angawey önmaga Oblivion egy daedrikus síkja, melyet nem sokkal a White Gold bukása előtt hozott létre Malada egyik főpapja, egy bizonyos Mirasai mester. Mirasai az akkori idők egyik legnagyobb conjurer-e volt, az ő nevéhez fűződik az a tudás, mely akkor sem adatott meg egy halandónak, legalábbis kevésnek. Képes volt Oblivion síkjain "teremteni", ami így sarkítva nem teljesen igaz, hisz halandó nem emelkedhet a daedric prince-ek közé - vagy mégis?
Mindenesetre az Ayleid vezetés Mirasait bízta meg egy daedrikus birodalom létrehozásával, egy olyan biztonságos menedék megteremtésével, ahová a végső pusztulás előtt menekülni tudnak - természetesen csakis a vezetés és a felső kör. Mirasai elkészült jóval előtte Angawey-el, de korántsem szimpatizált a haldokló ayleid White Gold politikájával. Titokban két síkot hozott létre - Angawey ellentétét, az Amarpenia Lor-t, szabad fordításban "Dicstelen sötétség".
Mindeközben feltűnt egy bizonyos ayleid királynő, aki páratlan gyorsasággal tört egyre feljebb, s vált ismertté, nemcsak az ayleidek közt. Az ő idejében sorra estek el a kisebb királyságok, törzsek Alessia egyre erősödő inváziója miatt, ezért feltűnt a White Gold vezetésének az egyre nagyobb hatalmat birtokló fiatal királynő. Később pletykák kezdtek terjengeni, és neve Cyrod, és Skyrim szerte ismertté vált. Nem arról amiről a White Gold-párti ayleidek, ami őket felettébb zavarta...

Az Adabala
Ebben a korszakban, vesztüket érezvén, az ayleid vezetés több részre oszlott, majd a végső években két fél állt egymással, no és az idők kihívásával szemben. A White Gold pártiak voltak híresek zsarnoki, már-már elmebeteg módon brutális vezetésről, a könyörtelen rabszolgatartó politikájukról. Ők azok, akiket az Oblivion Lore-jából "Ayleidekként" ismerünk, hisz ők voltak messze nagyobb számban.
A másik fél egy egész más ideológiát képviselt, ami szöges ellentétben állt a véres törzsi hagyományokra épülő klasszikus ayleid felfogással, ugyanakkor éles ellentétben állt Alessia doktrínáival, és a Nyolcakkal. Kevesen voltak, és korántsem voltak annyira ismertek mint véreskezű fajtársaik. Ők elsők között büntették a rabszolgatartást, a nekromanciát, szigorú és kemény törvényekkel, de hellyel-közzel igazságos alapokon, faji megkülönböztetések nélkül (ami ebben az időben nagy szó volt) vezették gyarmataikat, királyságaikat. A White Gold eleinte megpróbálta őket leigázni, de véres kudarcot vallottak, s azok az elfek, akik ezekből a csatákból egyáltalán visszatértek, sohasem voltak képesek sem megértetni, sem megérteni azt, amivel szemben álltak. Egy isteni erő, egy láthatatlan, halálos erő, mely teljesen ismeretlen volt számukra - Az Adabala (Isteni erő).

Alessia és az Adabala.
Ahogy Alessia egyre inkább erősebbé vált, az ő látókörébe is bekerült ez a bizonyos királynő, ki ekkorra négy, vagy öt gyarmatot tudott magáévá, és irányította azokat. Mindezt oly módon, hogy saját Ayleidjein felül is, minden faj tisztelte őt, valamint sok más népcsoport annál is több tagja igyekezett birodalma fennhatósága alá kerülni, hogy elkerüljék a White Gold esztelen öldökléseit, és békében élhessenek. Alessia számára is meglepő volt, és hadüzenet helyett megkereste ezt a királynőt, a fennmaradt írások szerint valójában ő sem tudta miért teszi. Nara, és Alessia ( ahogy Nara hívta, Al-Esh), között barátság sohasem alakult ki, mindinkább egy ellenszenv, melyet később Nara húga volt képes megváltoztatni. Alessia szemét szúrta Nara gazdag, erős ayleid kisbirodalma, és főként Skyrim nordjaival (Lévén Nara húga, Leana félig Nord) való szoros barátsága, képtelen volt barátnak, s képtelen volt ellenségnek tekinteni.

Mindeközben a White Gold ideje a vége felé járt, Nara városain kívül alig néhány nagyobb Ayleid királyság tudott talpon maradni. Ezt kihasználva, az időnként meg-megjelenő Pelinal Whitestrake, néhány szövetséges Adabala-párti ayleid hadúr, és Nara időközben felcseperedett húga megpróbálta Nara hatalmát átvezetni, és megszilárdítani a még fennálló városokban, hogy Alessia győzelme esetén elkerüljék azok pusztulását. Néhány esetben ez sikerült, egyik ékes eredménye ennek Wendir felszabadítása, ahová, az akkor még igen fiatal Leana került mint királynő.

Nara és Leana féltestvérek, Leana félig Nord, félig Ayleid, mindketten a rettegett "Tűzkirály", Hadhuul gyermekei voltak, a napvilágot Ceyatatar termeiben látták meg. Soha nem tudták elfogadni vér szerinti apjuk mivoltát, hisz Hadhuul ellensége volt gyakorlatilag mindenkinek Cyrodiil-ben. Ő volt az a király, aki elvetette a tűz tisztátalanságáról szóló tanításokat, mely az ayleid hitvallás egyik alappillére volt. Emiatt a White Gold mellett az Adabala hívei is üldözték, hadban állt Morihaussal, és Alessiával is.
Nara nem sokkal Hadhuul halála előtt elszökött Ceyatatarból, az akkor még kislány Leanával. További sorsukról semmit sem tudni, egészen az Alessiával folytatott kapcsolatukig.

Míg Leana Wendir szövetséges királynőjeként vészelte át az ayleid birodalom bukását, addig Nara városait egyre-másra pusztították a White Gold párti ayleid mészáros seregek, valamint aljas módszerekkel igyekeztek Alessiával szembefordítani, ismerve kettejük közt fennálló ellenszenvet. Egyik emlékezetes példa Piukanda lakosságának lemészárlása daedrikus seregekkel, próbálván azt a látszatot kelteni, hogy Alessia támadta meg a várost. Tényleges harcra nem került sor kettejük közt sohasem, de Alessia, hatalomra jutása után, mindent elvett Narától, aki eközben 240. évét taposva, fiatal nincstelen ayleid nőként sokra nem számíthatott egy gyökerestül megváltozott korszakban, így Nenalataba költözött, lévén e város évszázadokig fennállt még Alessia uralma alatt is.

Nem úgy mint Leana, aki szoros barátságot kötött Alessiával, és segítségét kérte, hogy eljuthasson egy bizonyos helyre...

Angawey.
A White Gold ostroma alatt Mirasai meghalt, viszont tudását valamiféle telepatikus módon Narának átadta; ezzel még inkább növelvén Alessiával fennálló rossz viszonyukat. De Nara az utolsó, ki képes Mirasai módszereivel Oblivionba átlépni, mindezt persze következmények nélkül. Alessia pont ezt akarta, hisz tudta, hogy a főbűnös ayleidek egy Oblivion síkra menkültek; így szüksége volt Narára.

Néhány héttel később Nara megnyitotta Alessia, és a vele szövetségre lépett Leana és kis seregük előtt azt az Oblivion kaput, amely Angawey-be visz. De nagyot tévedtek...

Mirasai valójában két síkot hozott létre, és a gonosz, általa szivből gyűlölt főpapoknak, nemeseknek egész más úticélt adott meg mint a paradicsomi Angawey, melyet soha nem is nekik készített... Míg Alessiáék egy árva lelket sem találtak Angawey-ben, addig a vele párhuzamos síkon levő Amarpenia Lor-ban annál inkább tehették volna. Mirasai egy poklot hozott számukra létre, és feltehetőleg ma is ott vannak...

Az öreg ayleid pap nem volt buta, egyetlen fogadott lányára hagyta Angaweyt, aki nem más mint Leana. Ő volt az egyetlen, ki nem tudott visszatérni a daedrikus síkról, a foglyává tette évezredekre. Leana már Angawey-ben tudta meg Mirasai halálát, s azt, hogy az öreg mester miért tartja fogságban...

Eközben Nara eltűnt, azaz egy White Gold-os ayleid pap írásaiból megtudhatjuk, megátkozták. Ez a bizonyos pap, akit valamilyen okból itt hagytak a többiek, bosszút esküdött Nara, és egyúttal a White Gold ellen is. Narát megátkozta, gyakorlatilag élőhalottá tette, amint az 3E433 körül kiderül, ahol is egyre többen látták Nenyond Twyll romjainál a szellemét.
Ez a pap úgy döntött, hogy a többiek után megy, és "hősi" halált halva annyit öl meg közülük amennyit csak tud. Ő volt a kevesek egyike, aki ismerte Ivellont, a rémhírű börtönt. Alessia előtt az Ayleidek használták börtönnek, elmegyógyintézet-szerűségnek, Alessia idejében viszont az elfogott Ayleidek kerültek ide ironikus módon. Papunk tudta, hogy Artephius, Ivellon egyik kispapja volt a felelős azért a portálért, amely Mirasai daedrikus világába vezetett. Biztonsági okokból hagytak egy állandóan létező kapcsolatot közöttük.

A pap szépen átcsusszant Angaweybe ahol legnagyobb meglepetésére Leanán és Alessián kívül egy lelket sem talált. Ugyanakkor tisztában volt vele, hogy Pelinal Whitestrake egy gyilkológép harcost nevelt a fiatal lányból, így nem merte megkockáztatni a konfrontálódást, jó ideig Angawey területén bujkált, mígsem rájött, hogy nem jó helyre jött. Később esett le neki Mirasai trükkje, miszerint Amarpeniába kellett volna mennie, ahová a csatlósai kerültek.

Időközben Alessia meghalt, és rejtélyes módon holtteste Angawey-be került, mégpedig Leana által, aki itt temette el őt.
Naráról semmit sem tudunk, egészen a második éra vége körüli időkig, ahol felismerni vélték, az akkor még elszórtan éldegélő Ayleidek. Szellemszerű megjelenése volt, és egyre gyakrabban jelent meg pillanatok alatt Nenyond Twyll romjainál. Akkori feljegyzések alapján már a birodalmi tudósok is beazonosították őt, de nem tudtak magyarázatot adni, hogy létezhet egy személy ilyen állapotában ezen a létsíkon.

A papot nem sokkal ezután, élet-halál közt stagnáló állapotban találta meg Leana nem messze az Amarpenia portáltól, s meggyilkolása helyett megmentette az életét. Az egykori White Gold-párti csakhamar elkezdte felfogni az Adabala lényegét, és miért voltak ők, ayleidek mások mint az "elfek", és miért felsőbbrendűek bármelyiküktől. Rájött, hogy olyan hatalmat szolgált vagy kétszáz évig, amelyben tévesen hitt, tévesen hitte hogy ez a jövőjük, noha tudták jól hogy évszázadok óta a pusztulás felé rohannak. Azt is tudta hogy Leana minden gondoskodása ellenére hamarosan meg fog halni, így utolsó jótéteményként felszabadítja Nara lelkét az alól az átok alól, melyet ő maga hagyott rajta, még Nenalataban azon a bizonyos éjjelen.

Mirasai egy rövid ideig visszatérve Oblivionról, egy levélben közölte Leanával hogy "rabsága" hamarosan véget ér, mert Nara nemsoká megtalálja őt, lévén valaki megtörte az átkot rajta. Bár hosszú idő míg összetalálkoznak, ez idő alatt Leanának kellett találnia valakit, aki "felváltja" őt, de ezúttal már a fogság nélkül. Így Cyrod lakói közül kezdett keresgélni, mígnem megtudta, hogy Nara él, és Cyrodban őt keresi. Leana közben rájött, hogy az átkot az a bizonyos ayleid pap törte meg saját élete árán.

Eközben az Egyetemről Irlav Jarol még halála előtt egy magánexpedíció során összetalálkozik Narával szintén Nenyond Twyllnél, ahol szemtanúja lesz az ayleid nő földi létbe való visszatranszformálódásának. Nara kisvártatva eltűnik, Irlav Jarol pedig mélyen hallgat mindenről, jegyzeteit, és Narával kapcsolatos könyveit mélyen elrejtette az egyetem alatt nemrégiben feltárt szokatlan ayleid romok egyikében.
Csakhogy a romot rablók kirámolták, és az ott felhalmozott műkincsek szanaszét terültek egész Tam-Rielle szerte. Így került a Fallen Queen című könyv Phintiashoz 3E433 körül, és így juthatott hozzá az, aki utoljára találkozhatott a szép lánytestvérpárral, mielőtt örökre átvonultak Amarpenia Lor-ba.

Ha te leszel az, legelőször is töltsd le:)

Amarpenia Lor nincs kész, csak a hozzá vezető kapu áll Angawey szívében, de nem mehetünk át. Talán a következő epizódban ha lesz:)

Telepítéséről minden le van írva, a szokásos bemásolgatós sztori.

OBSE-t, ÉS Cobl-t igényel!

A modnak van egy patch-e, amely csak egy ESP-t tartalmaz. Letöltöd, és felülírod a csomagban levővel a már feltelepítettet. Majd ezután bejelölöd OBMM-ben, aztán Go...
Indítás után ha felbukkant a Phintias-os üzenet, akkor fut a mod. A további teendők egyértelműek, röviden lásd most.

Nyolc kérdést kell megoldanod, melyeket Leana ad fel neked. Mindegyik kérdés egy-egy ayleid városromban van elrejtve egy különleges ládikóban. ha meg tudod fejteni amit Lea kérdez tőled, megtudod a következő hely nevét, majd itt is találsz egy üzenetet, és így tovább, míg eljutsz oda, ahol megtalálod Nara, az elveszett királynő üzenetét, majd átléphetsz Angawey-be.

1. Phintias könyvében röviden írnak Naráról, Leanáról, plusz csatolmányokban az Arcane University régészeinek jegyzetei pedig említik Narát, ahogy rendre felbukkan pár száz évente Nenyond Twyllnél. A legutolsó bejegyzést az egyetem ayleid-szakértője, Irlav Jarol vitte fel, aki személyesen találkozott Narával, pontosan a valós életbe való visszatérése pillanataiban. Irlav említést tesz egy kinyithatatlan ayleid ládikáról Nenyond romjai mellett. Ide kell jönnöd, te vagy az akit kiválaszottak a hölgyek...

2. Nenyond Twyll c. könyvet olvasva egy Naráról szóló ayleid nyelvű versikét olvashatsz. A versből kell kihámoznod a következő úticélt. Ha beszéled az Ayleid nyelvet, nyert ügyed van. Ha nem, akkor csak légy résen, és a sok szó közül, ami egy-egy ayleidváros neve is lehet, megtalálod a megfelelőt.

3. Következő helyszínen Leana egyértelmüen fogalmaz: néhai királyságába, Wendirbe menj. Keresd meg azt az ajtót, amely "nem illik a képbe", menj be. Egy kis termecskében találod magad, Vvardenfell-ben. A szarkofág tetején Leana egyik kardját hagyta neked, és a következő feladványt.

4. Következő hely veszélyesebb, főleg low karival. A nagy ayleid romban, melyet nekromanták laknak, az egyel feljebbi szinten keresned kell egy "Greedy Necromancer" nevü arcot, ő több társával együtt egy kisebb teremben tartózkodik. A szoba tele van kalapácsokkal karddal warhammerrel, stb-vel, szétverték a ládát, hogy előtted megszerezzék Lea következő könyvét. Alighanem sok nekromantát meg kell ölnöd, emberünk ugyanúgy néz ki mint a többi. A könyvet nála találod meg. A célpont nem egyszerű, sok értelmetlennek tűnő kérdés egymás után. Leana azt írja a végén, "mindig csak az elsőt nézd"...

5. Következő helyszín a legnehezebb. Kétszintes ayleidváros, az alsó szintre három bejárat vezet. Nem mindegy melyiken mégy le, mert az automatikusan lenyíló rejtekajtók csak egy irányból járva nyílnak. Egy ilyen mögött találod a következő helyiség ajtaját, kis titokfolyosó, egy szarkofág mögött van az ajtaja a helyiségnek. Itt hét ayleid hadúr lakik, de mivel Leana meghívására jöttél, így nem bántanak. A csontvázrakás között lesz a ládika, benne a következő helyszínnel. Leana azt kéri, hogy hozz neki egy "ayleid gyereket". Itt nem árt ismét az ayleid nyelv ismerete.

6. Az utolsó helyszín. Ez a város valaha egy óvodaszerűség lehetett, a főbejárathoz igen közel van a külön terem bejárata. Az asztalon a következő ládika, és a Welke Bal, egy igen drága ayleid műtárgy, amit Leana rejtett el itt, és most neked adta. Következő helyszín Weye lesz.

7. Weye-ben a horgász háza mellett, a hídhoz közeli facsoportok egyikén találsz egyik fára szögezve egy levelet, miszerint keresd meg Nerussát a Wawnet Inn-ben. Nerussa beinvitál a lakrészébe, ahol egy földön levő kisméretű trapdoort, vagyis csapóajtót találsz. Ezen menj le.
Figyelem! Ha olyan modot is használsz, ami módosítja a fákat, pl Lush&Gaudy, stb, előfordulhat hogy a fára szegezett üzenet nem látszik. Ettől még ott van, csak a sarkai látszanak ki, mivel vanilla fához van igazitva a levél helyzete, a moddolt fák néha vastagabbak és kitakarják. Mivel a sarkai kilátszanak, így kicsit nehezebben de megtalálható. Később lehet javítom ezt, egyelőre így marad.

8. Egy földalatti ayleid romvárosba jutsz. E város volt az ayleidek korában Weye, erről kapta nevét később a horgász tanyája. Egy ép terme van, ahol Nara hagyott neked egy üzenetet az asztalon, a miniszobor melletti ládikában. És egy Varlakulcsot a böszmenagy ládában az asztal mellett. Mindkettőt vedd ki, és a szép fehér ajtón át eljutsz Angawey-be. Közvetlen a bejárat előtt egy hatalmas könyv, Leana hagyta itt neked, Angaweyről szól. Vedd fel inventory-ba. További levelek, emlékek Leana Moriseli-ben, a középső szobarész asztalfiókjában "Leana's Books" nevü fiokban lesznek.

Angaweynek sok része van, egyik érdekesség a Balaspania nevű helyiség, mely egyben Alessia nyughelye is. Ha tudsz ayleidül, megérted a szöveget a szarkofágon, egyébként nem:) Másik Malatu Sancre tor, ez Angawey külterületén van, egy nagy torony. A régi Sancre Tor helyett épült, a kiirtott ayleid nemzet emlékére. Oldalt lesz egy ajtó, mellyel a tetejére juthatsz fel.

A többit rád bízom, lesz mit felderíteni:)

A kérdésekre válaszokat nem írom le, próbálja mindenki megoldani. Végső esetben kérdezzetek:)

Külön köszönet GypsFulvus2-nek a PH fóromról a Lore terén nyújtött önzetlen munkáiért, és segítségéért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.