Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Üdv Mindenkinek!

Keresgéltem, nem találtam, nyitok :) Miért pont a PH-n ne legyen ilyen témájú topik, ahol egyébként is sok hasznos információhoz juthat az ember. Szóval, tisztában vagyok vele, hogy keveseket érint ez a terület, de talán akad pár billentyűs vagy leendő zongorista, aki kérdésére itt keresne választ. Ezenkívül természetesen bármilyen infó, hír, újdonság is jöhet, minden mennyiségben.


Az aktualitás, ami kapcsán felvetődött bennem a témanyitás ötlete, az az, hogy vásároltam egy Roland RD-700SX digitális színpadi zongorát, jövő héten érkezik meg. Kipróbáltam természetesen egy Roland szalonban, fantasztikus hangszer, köszönhető ez az új hangmintáknak és a progresszív kalapácsmechanikának. Pár link:

[link] Hivatalos Roland oldal

Pár kép:

[link] [link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) lorcsi válasza Viszlát (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

erdey_a igencsak törzstag lesz itt


csak hobbyból csinálod?

(#3) Viszlát válasza lorcsi (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem keresek pénzt vele, de nem is sufnizenész vagyok :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) TheReMiXeR válasza Viszlát (#3) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Isteni az a hangszer! Sajnos nem nekem, hanem a haveromnak van ilyen...
Nekem csak egy Casio Privia 400R -re futotta...

a kép utólag a cuccliról
[link]

Amúgy most akkor én sufnizenész vagyok? Mert pénzt nem keresek, zongorázni még nem tudok (ezt illedelmesen bevallom) viszont pc-n keresztül ''editálok'' és hasonló más kütyüzéssel foglalkozok.

Ez a sufnizenészet? Egyáltalán kell egy ilyen ''megkülönböztetés'' egy HANGSZERES TOPIKBA? Attól mert valaki suffnizik ( habár ugye nem tutom mit is jelent neked pontosan, de sejtem kikre gondolsz ) még lehet jó hangszere...vagy tévedek?


[Szerkesztve]

(#5) Viszlát válasza TheReMiXeR (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Neeem, egyáltalán nem így értettem, nem tudást vagy hangszerminőséget jelent :) Sufnizenészként én azokra gondolok, akik elbújva a világ elől, mindenki előtt titkolva néha pötyögnek egyet-egyet. Sztem ez nem negatív egyáltalán, csupán arra céloztam vele, hogy játszom emberek előtt :)

Megkérdezhetem milyen programokat használsz az ''editáláshoz''? Ezen a területen a kezdőnél is kezdőbb vagyok...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) TheReMiXeR válasza Viszlát (#5) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Okés... így már tiszta!

A kérdésed jóóó!

Mivel én nem tanult zenészként közelítettem az egészet teljesen más módszereket alkalmaztam, mint akik tényleg zenészek. A haverom akinek ilyen Rolandja van mint amilyen Neked lesz, Ő például Sonar-t, Cubase-t és sok más hasonszőrű szoftvert használ. Midi és társai...

Én mivel zeneszerkesztéssel (Vágási Feri és társai, azaz mixelés, remixelés...) foglalkozom, nekem a FruityLoops nevezetű szoftver jön be. Totális kapcsolat a hangszereddel usb-n keresztül, és számomra egszerű a kezelése... vagyis már megszoktam (vagy megtanultam?) ' 98 óta... Mesélni nem nagyon tudok róla, hiszen nem vagyok zenész, aki reflexből csinálja a dolgokat... Ha pc-s zenéléssel is akarsz foglalkozni, akkor tuti fogsz majd találkozni a föntebb említett programok egyikkével...
Pléne ha az emberenek ilye n fajin hangszere lesz mint Neked!!!

Én idén tervezem (sőtttt már le is van fixálva a zongoratanár) a tanulást, hogy az alapokat tudjam. Nagy zenész már nem lehet belőlem, hiszen azt igazából nem most kellene kezdeni, de hogy mit és mikor meg hol kell lenyomni, azt viszont szeretném tudni.
Hallás után elpötyögök mindent... ezért is látok benne fantazáiát... :))



Ja hogy lásd és halljad is, hogy mivel foglalkozom tessék egy pár saját szong
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#7) Viszlát válasza TheReMiXeR (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem értek Veled egyet! Az alapján amit leírsz, érzéked van hozzá. Hidd el nekem, nagyon sokan elcserélnék a gyakorlati kottaolvasásos tudásukat arra, hogy hallás után el tudjanak játszani valamit. Így azt gondolom, hogy ha megtanulod az alap dolgokat és aztán egyre többet, tulajdonképpen teret kap a tudásod. Jobban ki fogod tudni fejezni a zenédet, ha így jobban érthető. Egyébként is, sokféleképpen lehet tanulni. Nálam kicsit hasonló volt, 1 évig bírtam iskolai keretek között, aztán kis szünet, majd magamtól folytattam, hallás után és sokat gyakorolva az improvizációt. De ehhez kellett az az 1 év, hogy tudjam az alap elméletet. Szóval, hajrá! Mindenképpen megéri.

A programokról szólva, nekem egyszerűen majd egy olyan progi kéne, ami lekottázza azt amit játszom. De megjegyzem ezeket és ki fogom próbálni őket. Köszönöm!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) TheReMiXeR válasza Viszlát (#7) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Oks, hajrázom majd... :))

Izé, a progik azok ilyenek!

Cubase, Sonar... de tuti van olyan is ami csak kottázik...!

Azt használd amelyik a legjobban a kezedre áll...

Üdv.Én

(#9) Viszlát válasza TheReMiXeR (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem a hangszered, nem olyan rossz az. Nekem ami biztosan hiányozna belőle, az a kalapácsmechanika, de ez csak megszokás kérdése :) Ha lesz időd vagy kedved, néhány sample-t szívesen meghallgatnék.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) TheReMiXeR válasza Viszlát (#9) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Te, ez kalapács mechanikás.... gondoltam megsúgom ;)


infó:

Rövid leírás a termékről:
-88 billentyű új fejlesztésű, természetes súlyozású kalapácsmechanika
-HL Dual Elements hangforrás
-32x polifónia
-256 hangszín
-120 stílus
-80 dal
-effektek
-General MIDI
-dalmemória
-regisztrációs memória
-hajlító kerék
-Smart Media memóriakártya hely
-USB csatlakozó
-LED kijelző

itt egy másik kép [link]
ezen látszik, hogy nem szinti billek vannak rajta...
Ja meg 23kiló, kb. mint a Te Roland-od!

[Szerkesztve]

(#11) Viszlát válasza TheReMiXeR (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Oh, valami webáruház oldalán néztem, ott csak annyit írtak, hogy weighted keys... De akkor mi a gond ezzel?:)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) TheReMiXeR válasza Viszlát (#11) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Nincs vele semmi gond.... :)

Csak jeleztem, hogy akinek nincs majdnem fél millája a Tiédre, az megveheti ezt kettőötvené... :)

A haver majdnem elájult a billentyűk minőségétől... a kopogos szellem :))

Nekem csak az a bajom, amit soha nem fogok elfeledni... Hogy a haverom eladta az FP3-át, 1héttel azelőtt, hogy én ezt megvettem volna... Arra pályáztam, csak elkerültük egymást... az tokkal, vonóval mindennel karcmentesen 220K lett volna... szal lepetéztem...
Nézz utána, nagyon zsír cucc az is (Roland FP3) csak már nem kapható.

[Szerkesztve]

(#13) Viszlát válasza TheReMiXeR (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Ismerem a típust, játszottam olyanon 1 hétig, tényleg zsír cucc. Egyébként a 700sx a roland bemutatóban a legolcsóbb, 426.

szerk: ''Nekem csak egy Casio Privia 400R -re futotta...'' ezért gondoltam, hogy elégedetlen vagy valami miatt :)

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) TheReMiXeR válasza Viszlát (#13) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Azt csak azért írtam, mert tudom, hogy egy Roland cucc azért ''OTT VAN''.
Kipróbáltam és lepetéztem tőle...
A hangszínek, a kidolgozás, a minőség... elvarázsolja az embert és hát kicsit irígy is leszek rögtön :B ;)
Mondjuk arra amire egyenlőre nekem kell, még ez is sok.
Pusztán a kalapácsok és a 88 billenytű miatt is választottam a Casio-t.
Meg mindenféleképpen újjat akartam venni... hamár az FP3 nem jött össze. Azt is csak azért nézegettem, mert ismerősé volt és tudtam, hogy óvata még a legapróbb porszemtől is.

Majd a jövőben szeretnék egy szintit is, de csak ha már eléggé kiokított a leendő tanárom.
Aki egy kicsit szórakozott, de majd csak összejön az első találkozó.
Ha már a szomszédom, akkor ki kell használnom a lehetőséget...

(#15) Viszlát válasza TheReMiXeR (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Hát igen, még Roland viszonylatban is jónak számít és ahhoz képest nem annyira drága. A bemutatóteremben kipróbáltam az összes kalapácsmechanikás zongorát és számomra ez volt a legjobb. Pedig volt ott 5.7 milliós is, de egyszerűen nem volt meg az a hangja, kemények voltak a billentyűk, visszaütöttek :Y és sorolhatnám... Egyébként gondolkodtam 300sx-ben, de csak addig amíg le nem ültem a 700-as elé ;) De sztem aki 250 körüli árban gondolkodik annak tökéletes a 300sx.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Viszlát válasza Viszlát (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Kevéske infó róla: [link]

Kép nagyban: [link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) Viszlát


Viszlát
addikt

Felvetődött a kérdés bennem, hogy milyen billentyűkombót lenne érdemes venni hozzá. Nem kell óriási, de azért egy kisebb termet szóljon be kényelmesen.

Ilyesmi [link] kategóriában gondolkodom, de combo-k terén nem vagyok túl járatos...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) jasszer


jasszer
senior tag

Ahoy!
Mit gondoltok - abszolúte kezdőként - mi a legegyszerűbb (és legolcsóbb) megoldás ha egy olyan kisebb padot szeretnék amivel játszogatni lehet mondjuk Reason-nel?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#19) Viszlát válasza jasszer (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem vagyok nagy szaki ebben a témában, de egy haver ilyet használt és dicséri nagyon: [link] 35-38 ezer forint

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) jasszer válasza Viszlát (#19) üzenetére


jasszer
senior tag

Nem tűnik rossznak, köszi... Csak azt nem tudom h megérezném-e egy alsóbb árkategóriájú cucc és eközött a különbséget... :F

#21: Ahha, érthető. Lehet h próbálok kölcsönkérni majd egy minőségibb darabot és azon próbálkozom. :)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21) Viszlát válasza jasszer (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem szeretem fanolni a nagy márkákat, de általában a Rolandnál igencsak érezhető a különbség. Persze ők is árulnak normál színvonalú dolgokat és oda kell figyelni, de TheReMiXeR is megmondta, hogy hiába látszatra nem tud többet a Casionál amit vett, amikor leült a Roland elé, ''lepetézett'' :)


[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) erdey_a


erdey_a
őstag

Na ha már ajánlottátok, akkor benézek. Meg elteszem kedvencnek a topikot.
Most ugyan túl lusta vagyok témázni, de még akármi is lehet.


Nekem nincs komoly cuccom (iiletve sajna pénzem nincs rá) de egy ilyennel hobbizok idehaza: [link]

Korábban zenéltem egy szórakozóhelyen kölcsön cuccal (főleg mulatóst), de most hogy megvettem ezt a szintit (januárban jött meg), rá kellett jönnöm, hogy mennyire kiestem a gyakorlatból.
Kb. 5 éve nem volt billentyű a kezem alatt :(
Na de majd most!!! :DDD

Vérboci

(#23) Viszlát válasza erdey_a (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Üdv a topikban :)

Ha egyszer nagyon ráérsz, akkor tennél fel nekem valami sample-t, hogy milyen zongorahangja van a cuccodnak? Yamahával még csak hagyományos zongoraként volt szerencsém találkozni, azok meg elég jók, de digitálissal még nem volt dolgom...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) Viszlát válasza jasszer (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Ajánlottak egy Korg-ot is, de az kétszer ennyi ...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) Viszlát


Viszlát
addikt

Kicsit behaltunk :)

Ma volt kis időm végre alaposabban ismerkedni a hangszerrel, eszméletlen találékonyan oldották meg a keverést, azon a kis panelen teljesen jól el lehet navigálni a dolgokat...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) Viszlát válasza Viszlát (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

up

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Nekem egy Roland HP 237Re digitális zongorám van és nagyon-nagyon szeretem!!
Komolyzenét és könnyűzenét is játszok rajta és nekem tökéletesen megfelel!
Már 5éve megvan és eddig semmi bajom nincs vele.
Igaz az középkategória alján lehet vhol a maga 450.000Ftos árával,bár az tény, hogy a Menyasszonyomnak aki zongoraművész lesz ha minden jól megy 2év mulva,neki már nagyon kevés,tud rajta játszani,de hát azért nincs úgy megelégedve vele mint én.

gondoltam leirom! :DD

(#28) Viszlát válasza Bernardo20 (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

Miért kevés neki? A kalapácsmechanikára tippelek, de azért érdekelne.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) bandiras2


bandiras2
senior tag

Na itt talán tud vki segíteni.
Mennyit ér egy 1898-as zongora? Kicsit lepukkant az elmúlt 100 év alatt, de egyben van, és egy alapos hozzáértő szétszedés után a mehanikai ragadások is megoldódnának(néhány elemet pótolni kell a mehanikában+a bilenytyűk borítására is ráfér egy restaurálás) Lakásban tartott, garázsban infóim szerint sosem volt. Hatalmas sárgaréz tömbökből van a belső felépítménye. Kereszthúros.
Steinberg CS és Királyi udvari hangszergyár Budapest :F a felirat sajna kopott.
képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#30) Viszlát válasza bandiras2 (#29) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez maximum egy gyűjtőnek lehet érték, azokat meg ki tudja mikor mit érdekel. Egyébként nagyjából zéró az értéke... :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#31) Bernardo20 válasza Viszlát (#28) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Csak megtalatam a topicod vegre!
Nagyon becsapos tud lenni egy digitzongora,mert minden sokkal konnyebben szolaltathato meg rajta. Nem lehet egy rendes zongora mechankiajaval osszehasonlitani.
Ugyanakkor nehezebb rajta gyorsan jatszani,mert jobban kijonnek az egyenletlensegek.
Es ez mind a mechanikabol fakad.jol tippeltel. Persze ezek mar nincsenek meg a 1-2millios digitzongoraknal.
Peldaul,ha egy Beethoven szontat megtanulok otthon es tok szepen meg tudom formalni. Utanna megyek orara a fosulira ahol ugye rendes zongora van..hat anyazok rendesen mert nem sikerul megcsinalni azokat amiket otthon kapasbol megformalok..

Meg millionyi erzesbeli kulonbseg van a ketto kozott,amiket nem lehet leirni. :)

(#32) Bernardo20 válasza bandiras2 (#29) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Csak gyujotnek er valamit..szerintem nem szabad eladni,mert eszmeierteke van,penzt nem nagyon fognak erte adni.

(#33) Viszlát válasza Bernardo20 (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért az elmúlt 4-5 évben sok fejlődésen ment át ám a mechanikus felszereltsége ezeknek. Kíváncsi lennék mit szólnál ahhoz amit nemrég vettem és a topik elején írtam. Progresszív kalapácsmechanikus, ami többek között azt is jelenti, hogy a mély és magas hangok billentése más, csakúgy mint a hagyományos zongoránál. Én is abszolút híve vagyok a hagyományos kalapácsmechanikának és ezzel az újjal maximálisan meg vagyok elégedve :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) Bernardo20 válasza Viszlát (#33) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Biztos vagyok benne,hogy egyre jobban megkozelitik a digitális zongorák a sima zongorákat,sajnos nem nagyon vagyok naprakész a témában,mert nekem ez is tökéletesen megfelel...de kétségtelen,hogy ezek progresszív kalapácsmechanikus szerkezetek egész más lehetőséget kinálnak. Kiváncsi lennék a különbségre. :)

(#35) Viszlát válasza Bernardo20 (#34) üzenetére


Viszlát
addikt

Nos, Pesten a Kresz Géza és Katona József sarkán van egy Roland bemutatószalon. Ha időd engedi sétálj be és próbáld ki az RD-700SX-et és meséld el utána, hogy milyen volt :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) Bernardo20 válasza Viszlát (#35) üzenetére


Bernardo20
senior tag

hmmm...nem is rossz ötlet!! Ahogy lesz időm,meg fogom tenni oszt véleményezem! :D

(#37) Viszlát válasza Bernardo20 (#36) üzenetére


Viszlát
addikt

Voltál?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) Bernardo20 válasza Viszlát (#37) üzenetére


Bernardo20
senior tag

hú..az az igazság, hogy el is felejtettem.. :B de a vizsgaidőszak után elnézek.

(#39) Viszlát válasza Bernardo20 (#38) üzenetére


Viszlát
addikt

Ejnye!

A napokban volt szerencsém kipróbálni a zongorát egy 3,5 millás cuccon, végre kiélvezhettem igazán, valami eszméletlenül szól, már majdnemhogy jobban mint egy hagyományos :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#40) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

hmm srácok tud valaki nekem segíteni?

Roland AX-7 -hez keresek szintetizátor modult... hol hogy merre lehetséges kapni és milyen árban???
én pl:

Roland Jv1010, Jv2080-ra gondoltam...

(#41) Paci 44


Paci 44
újonc

Sziasztok.

Volna egy Roland FP-3 digitalpiano eladó! irány ár 250e ft.

tel: 20-3241-386

(#42) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

pont nyitni akartam ilyen témát ("zongora" -ra nem dobja ki) :)

segítséget szeretnék kérni:
story: 6 évet zeneiskoláztam, sokat gyakoroltunk, versenyre is jártunk rendesen. ez volt 4 éve, azóta szinte semmit. most költözés lesz, szeretnék venni magamnak vmit, elsősorban klasszikus zenéket játszani. keret jó esetben ~400k.

lehetőségeim:
1, veszek egy pianinot, es boldog vagyok. hátránya, h panel/téglába költözöm, szomszédok nem lesznek boldogok + sok helyet foglal, jót kell kifogni, hangolgatni, etc.
2, veszek egy digit.zongorát uennyiért, és itthon hétvégente gyakorlok pianinon. ebből mindenképp a fix kialakításút(legalább két szép láb, 3 pedál, fa meg minden), nem akarom cipelni sehova:)

van olyan, aki mostanában próbált digit.zongorákat és tudna mondani technológiai különbségeket? (Roland progresszív kalapács, Yamaha GH, GH3, ...). mennyire lehet ezeken megoldani a gyors játékokat?
márkában, bemutatóteremben tudtok segíteni, hova menjek, ahol ki lehet őket rendesen próbálni (és hagynak is:D)?
informatikusként nyilván szeretném összekötni géppel, de gondolom legalább egy(kettő) midi port mind1iken van... jól tévedek?

aki most a #1: Yamaha CLP-240

köszi
bébé

[ Szerkesztve ]

..

(#43) Viszlát válasza bbazsy (#42) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Annakidején én is kipróbáltam több márka legújabb vívmányait és végül a Roland nyert magasan. Az (akkor) új progresszív kalapácsmechanikájuk hihetetlen jó, gyors, nem puha, de akinek nem felel meg a gyári beállítás, az RD-700SX esetén menüből állítható. Persze, van ezeken midi is, de már USB is, ami eléggé megkönnyíti a PC-s dolgot.

Próbálgatni a Radnóti utcában lévő Zenegalériát javaslom, nagyon segítőkészek voltak. Épp nem volt a bemutatóteremben RD700SX, ezért beengedtek a koncertterembe és ott a Roland bemutatózenekar hangszerét nyomogathattam kedvemre, vagy 1 órán át. Tudom, ez a típus kicsit több mint 400, de ez a kalapácsmechanika van az FP-7-ben is ha jól tudom, de ott ezt biztosan meg tudják mondani.

Üdv, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) bbazsy válasza Viszlát (#43) üzenetére


bbazsy
őstag

köszönöm, első körben benézek hozzájuk, Rolandot is dícsérték.
esetleg Yamahas boltot nem tudsz?:)

az talán a legnagyobb bajom, h nekem bőven elég lenne 5-10 zongorás hang + egy erőteljes kalapácsmechanika, de ilyet még nem találtam. vagy van jó mechanikája és rengeteg számomra felesleges funkció drágán([link]), vagy ami "butább", abban nincs rendes mechanika.
ez főleg a Rolandra jellemző, Yamahak talán ilyen szempontból jobbak.

gh3 -as Yamahat is próbáltál, nem emlékszel véletlen?

[ Szerkesztve ]

..

(#45) Viszlát válasza bbazsy (#44) üzenetére


Viszlát
addikt

Próbáltam pár Yamaha-t, de egyrészt nekem túl műanyag érzésem volt tőlük, másrészt a Rolandot kipróbálva, örökre törlődött még az emlékük is :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) bbazsy válasza Viszlát (#45) üzenetére


bbazsy
őstag

na így már egyre jobban kíváncsi vagyok...
elvileg szerda-csüt odaérek a bemutatóterembe(mind yamaha, mind roland), majd beszámolok:)

köszi az eddigi tapasztalatokat

[ Szerkesztve ]

..

(#47) Viszlát válasza bbazsy (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Na, mire jutottál?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) bbazsy válasza Viszlát (#47) üzenetére


bbazsy
őstag

pont most jöttem meg a pécsi Tajtiból.
háát, nem volt szinte semmijük:D

volt 1 Yamaha, sima GHval. billentésre jó volt, viszont billentyűknek iszonyú műanyag érzésük volt, ilyet nem akarok (igaz, h ez fele annyiba kerül, mint amit nézek).
CASIOkat is mutogatott, az annyira nem érdekelt, Roland pedig nem volt..

marad a pesti üzlet...

tényleg ilyen műanyag az összes? :(
Yamahaknak van rendes, fa billentyűs hangszere, csak azok ilyen 7-800nál kezdődnek.

..

(#49) KilgoreTrout válasza bbazsy (#48) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Érdemes lehet szerintem elgondolkodni egy midi billentyűzet + midibox felálláson is. Pl. a Fatar gyárt nagyon jó mechanikákat és aztán ezt azzal bővíted, amivel akarod, ráadásul jóval olcsóbban ki is jössz.

Vagy, ami még költséghatékonyabb, ha veszel a gépedhez egy jó hangkártyát (50-60000-től már vannak kifejezetten zenélésre valók észrevehetetlenül alacsony latencyvel) és a gépre kötöd a billentyűdet, és különböző Vsti-ket hajtasz meg vele. Ezeknek a hangminősége már azonos v túl val egy 2-300.000-es szintién, és hát ...khm... végülis ingyen is hozzá lehet jutni.

pl: http://www.synthogy.com/pages/audio.html itt van pár audio demo (mondjuk ez az egyik véglet, ~40 gigányi zongora minta)
vagy pl Steinberg The Grand, de nekem például nagyon bejön a TruePiano is (truepianos.com - ez nem tisztán mintavételezett, hanem hibrid mintavételezés-szintézises technikát használ, látszik is a méretén, csak 50 mega)
Ráadásul így jóformán korlátlanul bővítheted újabb hangszínekkel a szintid, pl B3 orgonával...
http://www.native-instruments.com/index.php?id=b4ii&L=1

[ Szerkesztve ]

(#50) bbazsy válasza KilgoreTrout (#49) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi, de fentebb írtam, h nagyon nem ez a célom.
elsődleges célom rajta a zenélés, nem az, h gépre kössem és midivel szórakozzak.

tehát rendes, nagy, min 88as digitális zongora kell, zongora pótlásra (ha tehetném, h veszek egy zongorát/pianinót, akkor fel se merülne bennem, h digitálist válasszak)

Viszlát: most nézem írtad, hogy Yamahaknál neked is hasonló(műanyag) érzésed volt. Rolandnál ez ennyire más? (bár azért reménykedem, h Yamaháéknál is csak az alsóbb kategóriás(valami 150-200asat próbáltam) zongoráknál ennyire durva)

[ Szerkesztve ]

..

(#51) KilgoreTrout válasza bbazsy (#50) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Gépre kötve is lehet zenélni:)
Pl Jordan Rudess is így nyomja, meg egyre több profi zenész.

Abban mondjuk igazad van, hogy nem veheti fel a versenyt egy digitális zongorával abban, h egyből kész megoldást kapsz, értsd bekapcsolod és egyből játszol.

(#52) bbazsy válasza KilgoreTrout (#51) üzenetére


bbazsy
őstag

nem is azt mondtam, h nem akarom gépre kötni, de nem ez az elsődleges:)

..

(#53) Viszlát válasza bbazsy (#50) üzenetére


Viszlát
addikt

A Roland kész felüdülés volt és nem csak a drágább kategória. Talán az FP-2 volt az amivel kezdetekben szemeztem, már az is klasszisokkal jobb volt az általam próbált Yamaháknál, de aztán az RD700-SX még azt is mérföldekkel verte (csukott szemmel nem mondanám meg, hogy éppen nem hagyományoson játszom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#54) bbazsy válasza Viszlát (#53) üzenetére


bbazsy
őstag

lassan-lassan odaérek a szalonba, akkor kipróbálom őket.. csak érjek már oda :U

..

(#55) Viszlát válasza bbazsy (#54) üzenetére


Viszlát
addikt

Valami fejlemény? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56) Genius007


Genius007
őstag

Egy kedves ismerősömnek kellene egy (zongora) kotta, de sehol sem találom !

Europe - Tomorrow

Ha esetleg valaki tudja, hogy honnan lehet letölteni, vagy esetleg boltot, ahol meglehet venni, az kérem szóljon ! :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#57) bbazsy válasza Viszlát (#55) üzenetére


bbazsy
őstag

semmi, projekt teljesen áll
mármint a lakásos-költözős, míg az nincs meg és nem tudom mennyi pénz marad, addig nem csorgatom a nyálam+jelenleg ki se látszom a beadandó,zh,vizsga trióból..

majd ha nyáron lezárulnak a dolgaim, akkor mindenképp beszámolok!

..

(#58) Fairenc


Fairenc
újonc

Sziasztok!
Ma bukkantam erre a fórumra és örülök hogy normális embereket látok.
Szeretnék segítséget kérni tőlletek.
Pár napja kezdtem ismerkedni a szintetizátorokkal, elöször is a számítógépre szedtem le egy progit amin próbáltam gyakorolgatni.
Azt szeretném kérdezni hogy lehet -e tanár nélkül tanulni, pl a net segítségével, és hogy egy kezdőnek olyan 20 ezer körül milyen gépet tudnátok ajánlani.
Gépen már sikerül elnyomni pár dolgot, remélem menne tanár nélkül is.
Előre is köszi mindenkinek :)

(#59) jasszer


jasszer
senior tag

Újra itt. :)

Vettem egy alsókategóriás szinyót használtan, az első akadály elhárult. A következő: 24 évesen, nulla zenei előképzettséggel szeretnék megtanulni kicsit billentyűzni, h ha izzadva is, de le tudjak pötyögni pár dolgot ami eszembe jut...

Tudtok vmi oktatóprogit, ami a kezdetekben segít h egyáltalán megszokjam azt ami a kezem alatt van? (teljesen a leges-legelejéről)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#60) TheReMiXeR válasza bbazsy (#57) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Pedig jobb lesz ha megnézed a Casio Privia sorozatát... :K

(#61) TheReMiXeR válasza jasszer (#59) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

(#62) jasszer válasza TheReMiXeR (#61) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi a tippet, de vmi ingyenesre gondoltam első körben. Nem vagyok biztos benne h töretlen lesz a lelkesedésem, így nem áldoznék rá komolyabban. (3 rugó nem egy komoly összeg, de épp spórolni próbálok)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#63) jasszer válasza jasszer (#62) üzenetére


jasszer
senior tag

Asszem megvan a megoldás. Letöltök primkó midiket és berántom vmi olyan lejátszóba, ahol látszik a billentyűzet, kezdésnek talán ez lesz a legjobb. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#64) szilu84 válasza jasszer (#63) üzenetére


szilu84
tag

olyan lejátszó engem is érdekelne ahol látszik a billentyűzet, tudsz mondani valami ingyenes progit? :R

(#65) jasszer válasza szilu84 (#64) üzenetére


jasszer
senior tag

Ha találok belinkelem, Te is tégy így légyszíves. ;)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#66) szilu84 válasza jasszer (#65) üzenetére


szilu84
tag

oksa, amugy használtam egy progit: GuitarPro, de mint a nevében is benne van ezt nem igazán billentyűs hangszerhez találták ki, de van benne olyan opció, h mutatja a billentyűzetet.

(#67) jasszer válasza szilu84 (#66) üzenetére


jasszer
senior tag

Attól félek marad a Reason, nem találtam megfelelő progit. (sajnos derékszögben helyezkedik el a billentyűzet, kicsit nehezebb az élet úgy..)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#68) bbazsy


bbazsy
őstag

én erősen ajánlok egy tanárszerűséget, ha komolyabban gondoljátok.
ha nem, akkor viszont vannak alternatívák neten, de sztem az édeskevés..

tanár szinten gondolok elsősorban a zeneműv -esekre, őket sztem be lehet fűzni ilyen apróbb oktatásokra...

jelentem én úgy állok, h nagyobbacska lakás lesz, és jön a pianínóm:):)
ezt a pillanatot várom már:)

addig meg mindenkinek: [link] !

mod: ha nagyon kell, + tényleg érdekel, akkor tudok esetleg segíteni oktató szinten. de sztem ők normálisabb elektronikus, de inkább pianínóig nem foglalkoznak veled.

[ Szerkesztve ]

..

(#69) bbazsy válasza jasszer (#59) üzenetére


bbazsy
őstag

menj el antikváriumba/könyvtárba, keress alap szintű zongora füzeteket, etüdök pl alkalmasak ilyenre..

ha dobsz 5000000 privit hétvégén, akkor megkereshetem enyémeket. (bár alapszabály, h kottát soha senkinek:D)

DE. továbbra is, tartás, technika miatt fent tartom elöző postom.

..

(#70) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

pianino hangolásra tud vki embert Pesten?
ill mennyiért csinálja?

esetleg egy apróbb felújítást (nincs lerobbanva, csak 250km -t fog utazni) vállal? meg akkor át is festhetné:D

tud vki ilyet?

..

(#71) Viszlát válasza bbazsy (#70) üzenetére


Viszlát
addikt

Hétfőre felkutatom neked a számát, remélem megvan még. Anno unokatesóméknak csinálta, nagyon profi és olcsó munkát végzett.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#72) bbazsy válasza Viszlát (#71) üzenetére


bbazsy
őstag

köszönöm szépen, várom

..

(#73) bbazsy válasza Viszlát (#71) üzenetére


bbazsy
őstag

valami fejlemény? :U

nálam annyi, h befér a pianinó az új helyére, szóval jön :)

..

(#74) Viszlát válasza bbazsy (#73) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, nem felejtettem el, de sajnos akiről én tudtam az már nem csinálja. Viszont folyamatban van egy komoly szakember telefonszámának előkerítése, az Akadémián is ő hangol. Remélhetőleg ma vagy holnap utolérjük és akkor megosztom veled a számát.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#75) Genius007


Genius007
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Egy zongora kottát keresek, de nem igazán találom, elég sürgős lenne a dolog, remélem Ti tudtok segíteni! :B

One more night - Phil Collins

Jöhet akár Priviben is! :B :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#76) Viszlát válasza Genius007 (#75) üzenetére


Viszlát
addikt

Pár dollárért meg lehet vásárolni elektronikus formában szerintem, google-ben rengeteg találatot ad. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#77) bodom87


bodom87
tag

üdv!
Yamaha PSR-79-hez keresnék magyar használatit!
köszi

(#78) SzAdam44


SzAdam44
újonc

Sziasztok! Eladó egy alig használt karcmentes Roland HP 237
Re digitális zingora. 220 000Ft
Érd: 06 30 9843392

(#79) mancsii


mancsii
csendes tag

sziasztok. otthoni használatra szeretnék venni egy szintetizátort (kezdő vagyok). kettő között vacilálok, az egyik a yamaha psr-e323 a másik pedig a casio ctk-3000. szerintetek? ha van hasonló árkategóriában (max 50e) más ötlet, akkor azt is szívesen veszem. köszi

(#80) Sweet Lou 6 válasza mancsii (#79) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

bár én se vagyok szintetizátor szakértő, én a yamahát ajánlom. A családban van tőlük nem egy gitár, a minőségük kiváló, anyukámnak pedig egy szintetizátora, bár az egy jóval magasabb árkategóriából való annál, mint amit kinéztél. A Casio-t nem ismerem, de a Yamahával eddig nem volt rossz tapasztalatom.

sweetlou6.wordpress.com

(#81) gabyka


gabyka
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség nekem. Egy ismerősömnek van egy psr-450-ese és hozzá egy öreg (win98-as) számítógépe. A gond többrétű. Az öreg pc-t és vele együtt a floppy-lemezeket le kellene cserélni valami használhatóbb dologra. Miként lehetne úgy összekötni a pc-t a szintivel, hogy 'oda-vissza' működjön? Vagyis amit a szintin játszik azt felvegye, amit a pc-n szerkeszt le tudja játszani, persze mindezt midiben...aztán kérdés, hogy miként lehetne az egészet 'mobilizálni' vagyis ha zenélni megy, ne kelljen vinnie az asztali pc-t.
A harmadik kérdés, hogy milyen progit ajánlotok amivel lehetne midi-számokat szerkeszteni és utána más formátumba konvertálni win7 alatt? Tudjátok, én nem értek a szintetizátorokhoz (bár van a padláson egy ctk651), az ismi nem ért a számítógéphez, ráadásul van közöttünk úgy 200km :) azt hiszem innen szép nyerni :)

(#82) shaft72


shaft72
tag

Sziasztok!

Gondoltam feléleszteném poraiból ezt a totyikot :) Van itt a PH-n olyan, aki jól tud zongorázni, esetleg gyakran hódol is szenvedélyének? Én sok év amatőr pötyögés után nemrég adtam rá a fejem, hogy megtanuljak zongorázni (27 évesen), decemberben kezdtem, és kb. 2 hónapja csinálom tényleg intenzíven, tehát minden nap gyakorlás, tanár, stb. Egy Kawai KDP-80-as a hangszerem. Tele vagyok kottával, így kotta "csereberében" is benne vagyok :) Írjatok!

(#83) eos30d


eos30d
aktív tag

Urak segítsetek.. nem tudom milyen (hordozhato,mobil) digitális zongorát vegyek tanulni otthonra.... kb 200 lenne rá.. ORLA,yamaha,casio ?

[ Szerkesztve ]

(#84) dabadab válasza eos30d (#83) üzenetére


dabadab
titán

Az ismeretlen gyartoktol jobb egy kicsit ovakodni, egy digitalis zongorat a jelek szerint nem egyszeru a semmibol indulva osszerakni, konkretan az ORLA-nak eleg borzaszto hangja van. Nekem a Casiok sem jottek be - mondjuk lehet, hogy ebbe szerepet jatszott az is, hogy a Casionak nagyon sokaig csak a jatekcuccait ismertem es igy tudat alatt nem tudtam igazan komolyan venni. Ajanlanek Yamahat meg Rolandot, de nekik nem nagyon van stage pianojuk ennyiert.
Korg SP-250-et nezted? Kb. a te arkategoriad es jokat hallottam rola, bar szemelyesen nem volt hozza szerencsem.

DRM is theft

(#85) eos30d válasza dabadab (#84) üzenetére


eos30d
aktív tag

Nagyon koszonom hogy ily gyorsan reagalltal. Pont sokan az orlat ajanlottak tanulni. De jol elbizonytalanodtam.

(#86) dabadab válasza eos30d (#85) üzenetére


dabadab
titán

Az Orlaban Fatar billentyűzet van, ami - dp fórumok szerint - elég könnyű, jóval könnyebb, mint a Korg RH3-ja - itt ez persze bizonyos fokig egyéni ízlés meg egyebek kérdése is, de én mondjuk tanulni nem választanék könnyű billentyűzetet, mert mikor tanuljon meg rendesen billenteni az ember, ha nem az elején?

Hang tekintetében meg ezer demo van mindkettőről a neten, hallgasd meg őket, szerintem az Orla nagyon nem okés.

De mondom, nézd meg őket, lehetőleg olyan helyen, ahol egymás mellett nyomkodhatod őket.

Ja, ha már hang: ezeknél a beépített hangszórók elég gyengusok (nem csak ezeknél, a jóval drágább daraboknál is), egy jó fülhallgató rengeteget dob rajta (és a zongorára kötve szerintem nagyon-nagyon látványosan előjönnek a fülesek közti különbségek, olyanok számára is, akiket eddig nem foglalkoztatott ez a téma).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#87) eos30d válasza dabadab (#86) üzenetére


eos30d
aktív tag

Még egyszer nagyon köszönöm hozzászólásod.... :R

A legnagyobb baj most az ár, és a tanár rábólintott az orlára, mert fogtam és elvittem hogy az alsó kategóriákat hallgassa végig. (4 féle billentésérzékeny beállítás van rajta, lágy normál nehéz, úgy tűnik gyakorlatban is működik) bár én nem vettem észre,azt mondja ő érzi... de nekem még jelenleg a roland és a yamaha is közel azonosnak tűnik. Én majdnem azt lehet mondani hogy most a gyerekkel szeretnék megtanulni zongorázni és ugye én nem tudok játszani /még/. Egyedül a casio tűnt "puhábbnak" a többihez képest. De így ahogy írtad, szerintem minden relatív.

:) Van amúgy egy régi pianínó a nagymamánál, alkalmanként azon is tud majd gyakorolni...meg ugye ha a költségvetés engedné le cserélem jobbra.

(#88) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

Elektromos zongorát szeretnék vásárolni...
Ezeket a típusokat néztem eddig ki, de várok, ebben az árkategóriában, javaslatokat is.
Yamaha YDP-135R
Casio Privia PX-130 BK
Kawai CL 26 BK

Vélemények?

:R

(#89) Viszlát válasza gprspeter (#88) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia,

mivel zongorát írtál, nem szintetizátort, ezért ezeket mind hanyagolnám, a billentésérzékenységük miatt. A zongora, ha digitális is, az kalapácsmechanikás, nem billentésérzékeny. Ebben az árban (170-200) simán kapsz már rendes mechanikával rendelkező zongorát, mivel belépő szint, szinte mindegy, melyiket veszed.

Azt tanácsolnám egyébként, hogy ha értesz hozzá akkor te magad, ha tanulni veszed, akkor vegyél rá egy zongorázni tudó illetőt és menjetek el kipróbálni a kinézett hangszereket, úgy kiderülhet egy-két különbség.

Üdv, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#90) gprspeter válasza Viszlát (#89) üzenetére


gprspeter
senior tag

Típust tudnál mondani?

(#91) gprspeter válasza Viszlát (#89) üzenetére


gprspeter
senior tag

A Casio leírásában ez szerepel:
• új, három érzékelővel felszerelt kalapácsmechanika

(#92) Viszlát válasza gprspeter (#91) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem igazán tudom értelmezni ezt a három érzékelős dolgot, de ettől még lehet jó, ki kell próbálni. Közben rájöttem, hogy valószínűleg háromszintű billentésnehézséget tudnak biztosítani egy ilyen megoldással, nem rossz dolog alapvetően.

Ezen a szinten a Korgnak nagyon jó kis zongorái vannak, pl ez: http://www.hangszerker.hu/product.php?productid=514

200 alatt maradsz és állványt is kapsz hozzá. De továbbra is tartom, hogy próbáljatok ki párat, vannak különbségek a kalapácsmechanikás hangszerek között is, nehezebb, könnyebb.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#93) Chaser


Chaser
titán

Tanulásra vennék egy szintetizátort, de nem értek hozzájuk. Gépre mindenképp lehessen kötni, legjobb lenne usb-vel de midi is szóba jöhet, esetleg com/lpt port, nem tudom ilyenekkel csatlakoznak-e. 40-50k-ig gondolkodok első körben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) zetecR válasza Chaser (#93) üzenetére


zetecR
addikt

Valami ilyesmit keresek én is a lányomnak és magamnak is.

Gyerek koromban vágyaim netovábbja volt a Korg M1 és a Roland D70.
Mostani új készülékek közül melyik kategória tudhatja ez, ment ezek a régi legendák?

(#95) zetecR válasza zetecR (#94) üzenetére


zetecR
addikt

Végülis M1 lett.
Isteni. :)

(#96) mibog


mibog
tag

sziasztok!
olyan szintetizátort keresek ami sok hangszer hangján megszólaltatható , könnyen kezelhető és mégis profi és szép hangzása van. egyszerű pc-re köthetőség fontos.

milyen irányban kellene tapogatóznom?
árat nem írok, a legjobbat a legolcsóbban, mint mindenki én is ezt szeretném, csak nem kell bele grillfunkció és hátmasszírozó.
de a sok hangszer és szép hangzás kell.

ha zenélsz már egy ideje és van egy kis tapasztalat kérlek írd le! :)

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#97) Viszlát válasza mibog (#96) üzenetére


Viszlát
addikt

Kicsit több információ? Pl. teljes billentyűzetest szeretnél? Mire használnád?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#98) mibog válasza Viszlát (#97) üzenetére


mibog
tag

teljes billentyűzetes? hát nem tudom, biztos... igen... ne hiányozzon nekem egy se :D
mire használnám?
hogy megtanuljam a hangszer használatát és háttérzenéket készítsek mindenhova és magyar világsztár váljon belőlem :C :C :C :C

szeretnék a kottaismeretről elrugaszkodva zenelétrehozás irányba lépni. milyen szintit ajánlotok?
többet szeretnék mint tanuló minőség, most számítógépes programokat használok zenekészítésre de nem elég érzékenyek és nem túl szép a hangzás.

vagy esetleg a szintetizátor nem jó ötlet ha érzékenységet keresek?

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#99) Viszlát válasza mibog (#98) üzenetére


Viszlát
addikt

Mivel a legtöbb ezzel foglalkozó zenész egyszerre csak egy sávot játszik fel, sokan midi billentyűzetet használnak erre a célra. Hiszen ha a számítógépet is bevonod, akkor értelmetlen egy párszázezres szintetizátort megvenni, amin a legjobb esetben is közepes minőségű hangminták vannak, mert ugye a PC-n ott vannak a profibbnál profibb mintavételezésű hangszerek (pl vsti-k), amiket felhasználva "hardverügyileg" semmi másra nincs szükséged, csak egy szimpla klaviatúrára.

Szerintem nézz körül először ebben a topikban, kérdezősködj, ismerkedj meg a PC-s zeneszerzés világával és utána vásárolj. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Kérnék egy kis segítséget, szeretnék venni egy szintit, 50k-ig, hogy megtanuljak kicsit billentyűs hangszeren játszani, szóval kezdő vagyok a hangszerek terén, és a szinti típusokhoz, márkákhoz se értek nagyon.
Ami fontos lenne hogy gépre lehessen köti, fl studió progihoz, amit leütök billt-t megjelenjen a progiba.
Ezen kívül nem tudom mennyit befolyásol az árban hogy jó volna ha a szintinek lenne "belső memóriája" arra gondolok, belehessen táplálni más hangokat, pl úgymond le lehessen adni egy rendes zenét úgy hogy valamelyik gomb-al elindítom a vonósokat, stb. és a zongorát pedig élőben adni.
Főleg melodikus dallamokra lenne, nem elektro zenét játszani.
Remélem egész érthetően írtam le az elképzeléseimet :)
Üdv.

Minden jó, ha a vége jó!

(#101) KrAt


KrAt
veterán

Na egy próba, hátha valaki hallja, amit írok ( :) )

Szóval régóta gondolkozom, hogy jó lenne zongorázni. Klasszikus darabokat, nem mindenféle effekteset :)

Ehhez gondolom első sorban jó lenne egy zongora. Igen ám, de az nagy és nehéz (nekem meg perpill nagyon fáj a derekam..), meg amúgy se tudnám hova tenni. Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy meg kéne keresni ezt a topicot, és olvasni :) Eljutottam oda, hogy elektromos zongora vs szintetizátor. Árban ahogy néztem, legalább 5-10x a szorzó a kettő között, szóval.. Szóval kezdő vagyok, és nincs ennyire sok pénzem a témára :) Viszont a kettő közötti különbséget is értem.

Tehát ha veszek egy (használt) szintetizátort, amit talán lehet már kapni 20-30 körül értelmesebbet, akkor az első lépésnek jó lenne nekem? :)

(#102) Viszlát válasza De4d (#100) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

A kívánalmak alapján például ez jó választásnak tűnik:

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Elado_Yamaha_Dgx_305_megkimelt_allapotban_7102600.htm.

Van benne ROM, USB midi, miegymás. Lehet azóta már rég megvetted a hangszert, de ha esetleg nem, akkor egyébként azt gondolom, hogy teljesen mindegy milyet veszel a kereteden belül, nagy különbség ezek között nincsen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103) Viszlát válasza KrAt (#101) üzenetére


Viszlát
addikt

Természetesen meg lehet tanulni szintetizátoron is az alapokat, de személy szerint nem javasolnám, hogy súlytalan, dinamikátlan, az általad megjelölt árkategóriára jellemző kisebb mérettű billentyűkkel ellátott, zongora billentyűzetnek még csúfolva sem nevezhető valamin akard elsajátítani ezt a tudást.

Abban egyetértünk, hogy még jó darabig elég számodra egy alap hangszer, viszont a tanácsom az, hogy a kalapácsmechanikus billentyűzethez mindenképpen ragaszkodj. Gyorsan körbenéztem, nem olyan vészes az áruk (persze nem 30ezer, de nem is 5x-10x annyi). Néhány példa:

Roland FP-8 - 70.000
Yamaha Clavinova CLP-350 - 75.000, de ha megvan még, akkor tuti alkudhatsz belőle. Ez egyébként egy nagyon jó billentyűzet, volt szerencsém játszani ilyenen.

Szóval én azt mondom, gyűjts még egy kicsit a mostani zsozsóhoz és inkább add meg a módját a tanulásnak. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#104) Peethy válasza Viszlát (#103) üzenetére


Peethy
őstag

Szia!

Barátnőmnek keresnék zongorát, használtan olyan 70-80 körül. Elég nagy zenei tehetség, hegedülni, énekelni tud már (nem is akárhogy), és szeretne zongorázni is megtanulni. Előbbi zongorát ajánlanád erre a célra? Én 10éve Rolandon játszok, Casiot meg Yamahát sem tudtam neki jó szívvel ajánlani. Mindenképpen kalapácsmechanikás kellene. Köszi :)

(#105) Viszlát válasza Peethy (#104) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia! Igen, vagy valami hasonlot, a lenyeg - ahogy irtad is - a kalapacsmechanika. De ha esetleg nem fontos a mobilitas es van hely, illetve nem panelban laktok, akkor ennyiert mar egy jo kis pianinot is ki lehet fogni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106) Peethy válasza Viszlát (#105) üzenetére


Peethy
őstag

Szia!

Nem élünk együtt, csak segítek a választásban :D Panelban laknak, szóval az elektromos zongora szvsz jobb választás. Akkor mondom neki azt a Rolandot, reméljük jó lesz :)
Köszi!

(#107) Viszlát válasza Peethy (#106) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor mindenkeppen az elektromos, jol jon a panelban a fejhallgato. Pestiek vagytok?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#108) Peethy válasza Viszlát (#107) üzenetére


Peethy
őstag

Én kiskőrösi-budapesti (Pesten tanulok), ő egri. De nem gond ilyen szempontból a távolság.

(#109) Viszlát válasza Peethy (#108) üzenetére


Viszlát
addikt

Azert kerdem, mert erdemes beugrani korulnezni a Tajti Music-ba a Deak terre, naluk is szoktak hasznalt hangszerek lenni es jo arakkal operalnak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#110) nap


nap
addikt

Van-e kalapácsmechanikás 100 eFt körül, amit meg szabad venni?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#111) Viszlát válasza nap (#110) üzenetére


Viszlát
addikt

Pont az előtted lévő hozzászólásban linkeltem párat. Van egyébként, használtak között, jó alaposan meg kell őket nézni, ha nem verték szét, akkor szuper kis hangszerek ezek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#112) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy Casio CTK-700-as, szeretnék megtanulni rajta zenélni, mivel ajánljátok a kezdést, illetve mit ajánlotok kezdésnek?

[ Szerkesztve ]

(#113) Viszlát válasza Bobrooney (#112) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Ez így elég nehéz, első körben nyilván meg kell tanulnod az alapvető dolgokat, mint hangok, billentési technikák, ezekről kismillió anyagot találni a neten.

A hogyan tovább aztán azon múlik, hogy milyen zenét akarsz művelni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#114) Bobrooney válasza Viszlát (#113) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Na ilyenek érdekelnek, de nem tudom melyik "hiteles".
Zenét meg mindig ami tettszik nincs konkrét stílus.

(#115) Viszlát válasza Bobrooney (#114) üzenetére


Viszlát
addikt

Személyes véleményem következik. Az alapokat mindenképpen jó a klasszikus vonalon elsajátítani: [link]. Mivel semmit nem írtál a zeneelméleti tudásodról, ha abszolút kezdő vagy, akkor első körben érdemes azzal kezdeni: [link].

Ha már magabiztosan tudod a hangnemeket, az egyes hangok helyét és a hármashangzatokat, akkor jön a nagy döntés, hogy klasszikus, vagy könnyűzenei vonalon akarod továbbfejleszteni magad (és igazából innentől válik szubjektívvé a javaslatom). Ugyanis a könnyűzenével az a helyzet, hogy nagyon kevésről találsz kottát, tehát hiába tanulod ki a kottaolvasás tudományát, nagyon kevés zenéről adnak ki rendes zongorakottát. Emiatt az ember arra kényszerül, hogy a gitár akkordokat vázként felhasználva (amik tulajdonképpen egyszerű hármashangzatok), improvizálással feltöltve alakítson ki egy saját zongorakíséretet az adott dalhoz, zenéhez. Vagy pedig hallás után megtanulja ugyanazt eljátszani amit az eredeti felvételen hall.

Miért lehet fontos eldönteni melyik irány érdekel? Azt látom, hogy akik komoly klasszikus képzésben részesültek és képesek folyamatosan kottából játszani (értsd nem kell tudniuk fejből a darabot, csak lejátsszák amit látnak), hihetetlen nehéz, virtuóz komolyzenei műveket is könnyedén elpötyögnek, ám ha arra kerül a sor, hogy na akkor tessék eljátszani egy akármilyen könnyűzenei számot, amiről nincs kotta, akkor meg vannak lőve. A klasszikus képzés egy az egyben a technikáról szól, megtanulnak nagyon gyorsan és brutálisan komplex dolgokat lejátszani, de nem fejlesztik az improvizatív képességüket, vagy a hallás utáni játszást, ami pedig inkább az összhangzattannal egybefűzött rögtönzésen alapul.

Nem tudom mennyire érthető számodra amit leírtam, de igyekszem bármilyen felmerülő kérdésre válaszolni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#116) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!

Én is bele szeretnék vágni a zongorázásba. Elöljáróban annyit, hogy gitározom egy ideje (klasszikus vonalon is, sőt, leginkább úgy), a kottaolvasással nincs gond - legalábbis azzal a részével, ami egy gitárhoz kell. Magyarán csak violinkulcs megy, a basszuskulcs egyáltalán nincs meg, ezen kívül kicsit máshogy is olvassuk a gitárkottát, ugyanis az írott hangmagassághoz képest egy oktávval mélyebben szólaltatjuk meg a hangokat. Teszem azt a második alsó pótvonalon lévő "a" hangot látva a nagy "A"-t szólaltatjuk meg, nem a kis "a"-t. Ez mondjuk aligha probléma, viszont csak a G-kulcsnál vannak meg a hangok a fejemben... (Az érdekelne az itt jelenlévő zongoristáktól, hogy hogyan lehet megszokni, hogy egyszerre nézünk egy G-kulcsot meg egy F-kulcsot. Nem összezavaró eleinte?)

Ami a dilemmám: digitális zongora, vagy pianínó. A pénz, amit rászánnék, felső határon egy 350 ezer forint, bár ha kissé kevesebből megvan az ideális választás, akkor sem sírom el magam. :DDD
Ami megnehezíti a dolgot, hogy soha életemben nem zongoráztam, de még csak egy hangot sem nyomtam le egyen sem. És igen fontos lenne, ha digitálisat választok, hogy a billentyűk nehézsége, reakciója autentikus legyen, olyan, mint egy igazi zongorán. Amit eddig kinéztem leírások alapján az a Yamaha YDP-161 és a Roland RP-301. Külföldi fórumokon nagyon dícsérik a Kawai digitálisok billentyűit, de nem találtam olyan boltot idehaza, ahol lehetne kapni őket. :(
Amiket még néztem - egyelőre csak neten -, ezek a pianínók: [link] (Vigyázat, baromi hangosan zenélő oldal!)

Viszonylag okés hangszigeteltségű lakásba kellene - de attól még lakás. Helyet lehet szorítani mindkét verziónak.... ami a megcélzott irányvonal lenne az a klasszikus zene, illetve a kortárs - bár ez elriasztóan hangozhat, de kortárs alatt olyasmire gondolok, mint mondjuk Ludovico Einaudi, vagy Dax Johnson, vagy Ernesto Cortazar művei.

Ami érdekelne - mennyire zongoraszerűek a fent említett digitálisok (illetve milyen más digitálist ajánlanátok még az árkategóriában), milyen pro-kontrákat lehetne írni a pianínóhoz képest, és ha már pianínó - mennyire esélyes, hogy ha azon gyakorolnék renszeresen, akkor kiköltöznének a szomszédok, vagy inkább botokkal és cséphadarókkal támadnának rám a folyosón, amint kilépek a lakásból? Valamint ugye ezeket behangolva árulják, de mire kihozzák hozzám, valamint a hórukkemberek feltornázzák a lakásba és elhelyezik, mennyire hangolódhat el? Azt olvastam, hogy kb. félévente érdemes hangoltatni ezeket - ezzel kapcsolatban van tapasztalat? Húrcserét milyen időközönként érdemes megejteni, ha kb egy heti, hát 10 óra játékkal számolunk? A digitálisok terén pedig: Yamaha 2X20W, Roland 2X12W hangszóróteljesítmény, van-e ennek jelentősége, illetve úgy általánosságban, mi az, amire jó figyelni?

Most néztem meg ezt a videót a pianínó és a kistestű nagyzongorák közötti összehasonlításról. Ami megfogott az a "soft pedal"-al kapcsolatos rész, kb 4:25-től. Egy digitálison ez a pedál hogyan működik? A hanghatás, amit elérhetünk vele, az a nagyzongorákhoz (pl a videón hallhatóhoz) hasonlatos? Valamint úgy látom, hogy csomó pianínón csak két pedál van, azokról melyik hiányzik?

Tudom, sok kérdés egyszerre, elnézést. :B Nem holnap rohanok venni, valószínűleg nyár lesz belőle, de úgy gondolom, hogy jó igencsak előre készülni, nem akarok melléfogni. :N És persze nagyon köszönök minden választ! :K

[ Szerkesztve ]

(#117) Szten Márs válasza Szten Márs (#116) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Senki? :)

(#118) Viszlát válasza Szten Márs (#117) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak most lattam meg a hsz-ed, de jelenleg uton vagyok, este irok reszletes valaszt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119) Szten Márs válasza Viszlát (#118) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:R
Annyit még hozzátennék, hogy végül találtam helyet, ahol lehet Kawai-t kapni, bár ilyen 380 körültől indulnak... nagyon indokolt esetben esetleg megfontolnám még ezt az árat, de azért már igencsak végső határ...

[ Szerkesztve ]

(#120) Viszlát válasza Szten Márs (#116) üzenetére


Viszlát
addikt

Na akkor, kicsit megcsúszva, de csak idejutottam. :)

Menjünk sorban végig a kérdéseken:

1. Az érdekelne az itt jelenlévő zongoristáktól, hogy hogyan lehet megszokni, hogy egyszerre nézünk egy G-kulcsot meg egy F-kulcsot. Nem összezavaró eleinte?

Dehogynem, ezért szentelnek külön tanulási technikákat a kétkulcsos kottaolvasásnak a klasszikus zeneoktatásban. Összetett dologról van szó, önmagában az olvasás gyakorlása nem elég, hanem a bal kéz használatával együtt kell megtanuld. Fokozatosan nehezül a tananyag szerint, közben az ember fejlődik és egyre függetlenebbül tud játszani a két kézzel (a kiválogatott darabok eleinte nagyon egyszerű feladatokat adnak a bal kéznek, leolvasni és eljátszani is könnyű). Az ujjgyakorlatok is nehezednek idővel, ellentétes irányú mozgások, váltakozó játék, stb. Érdemes beszerezni a Zongoraiskola sorozatot. :)

2. Pianínó vagy digitális zongora és mennyire zongoraszerűek a fent említett digitálisok

Mivel abban az árkategóriában amiben te keresel, már bőven kapni profi digitálist, egyértelműen azt javaslom a pianínóval szemben. Billentése ugyanolyan vagy jobb (inkább hajaznak a grand zongorák billentésére a digitálisok, ezért lehet jobb a digitális billentése), a hangjuk pedig sokkal de sokkal szebb egy normális hangfalon megszólaltatva, köszönhetően az überállat hangmintáknak amiket a világ legszebb koncertzongoráiról vesznek.

3. Mennyire esélyes, hogy ha azon gyakorolnék renszeresen, akkor kiköltöznének a szomszédok, vagy inkább botokkal és cséphadarókkal támadnának rám a folyosón, amint kilépek a lakásból?

Lakásba semmiképpen nem javasolnám akusztikus hangszer vásárlását, még ha nem is panelről van szó hanem tégláról. Egészen másképp terjed a hang egy ilyen hangforrásból, mint egy hangfalpárból vagy beépített hangszórókból. Vagy ki fognak nyírni a szomszédok rövid időn belül, vagy egész életedben tompító pedállal és pianissimoban kell játszanod, aminek meg semmi értelme. A digitális nagy előnye, hogy veszel 15-20 ezerért egy elfogadható minőségű fejhallgatót és bármikor leülhetsz gyakorolni, akkor is ha tőled 3 méterre éppen szundikál a család.

4. Valamint ugye ezeket behangolva árulják, de mire kihozzák hozzám, valamint a hórukkemberek feltornázzák a lakásba és elhelyezik, mennyire hangolódhat el? Azt olvastam, hogy kb. félévente érdemes hangoltatni ezeket - ezzel kapcsolatban van tapasztalat?

Zongorát ott hangolunk, ahol a fix helye van, teljesen értelmetlen mozgatás előtt felhangolni, mire odazötykölődnek hozzád, lépcsőfordulók, hórukkozás és máris kárba vészett a hangolás. Az, hogy milyen sűrűn kell hangolni, az a legkevésbé függ attól, hogy milyen gyakran játszol rajta. Ugyanúgy ahogy a gitárnál is tapasztaltabb, sokkal nagyobb befolyással bír az, hogy például mekkora a hőingadozás a lakásban. Radiátor mellé eleve nem tesszük, lehetőleg külső fal mellé sem, illik megkeresni a legstabilabb hőmérsékletű pontot a lakásban. Nekem amíg volt zongorám, körülbelül 4-5 évente kellett hangoltatni egyébként, de jó helye is volt (családi házban). A fél évenkénti hangolás is elképzelhető, ha a hangszer szempontjából egyáltalán nem ideális környezet veszi körül. Húrcseréről pedig még nem is hallottam soha az életben, szerintem a gitárból indultál ki, de az is lehet, hogy én vagyok tájékozatlan. :) Mindenesetre 17 évig volt meg a zongorám és nem volt szükség húrcserére.

5. Ami megfogott az a "soft pedal"-al kapcsolatos rész, kb 4:25-től. Egy digitálison ez a pedál hogyan működik? A hanghatás, amit elérhetünk vele, az a nagyzongorákhoz (pl a videón hallhatóhoz) hasonlatos? Valamint úgy látom, hogy csomó pianínón csak két pedál van, azokról melyik hiányzik?

A digitálishoz csak a sustain pedál csatlakoztatható, a másik kettőre nincs szükség, azok a tompításra, halkításra illetve eltolásra (az eltolás ugyanazt csinálja mint a sustain, de csak azokkal a hangokkal amik aktuálisan le voltak nyomva a pedálra lépéskor, nagyon-nagyon ritkán kell használni klasszikus darabokban) szolgálnak, amit a digitálison a hangerőszabályzóval tudsz megoldani. Egyébként például a tompítás a pianínókon komoly hangszínváltozással is jár, amit én sosem szerettem, csak a nagyon drága hangszereken oldják ezt meg igazán profin (milliós kategória). Míg a digitálison ugyanolyan hangszínnel fog szólni, csak halkabban.

Hogy én mit ajánlanék ennyi pénzből?

Használt digitális zongorát, például ezt: Roland RD-300GX. Kifogástalan billentyűzet, a magas hangok könnyebbek, a mélyek nehezebbek, tapintásra is rendben van. Azért merem a használtat ajánlani belőle, mert fél milla körül volt az új ára, aki egy ilyet megvett, az nem gyártott rajta melegszendvicset, meg nem a 4 éves kiskölyök játszott rajta kalapáccsal. De egyébként is nagyon nehéz ezeket elrontani, egy sima kipróbálás alkalmával könnyedén kiderül ha mégis sérült volna (akár az is megoldható, hogy segítek benne, ha nem sürgős a vásárlás, akkor biztosan meg tudjuk oldani). Több fantasztikus koncertzongora hangja is fellelhető benne, rengeteg beállítási lehetőséget biztosítva, amivel garantáltan megtalálod a neked tetsző hangszínt.

Nem javaslom a faállványos, beépített hangszórós változatokat egyébként, egyrészt nehezebb mozgatni, kevésbé praktikus, másrészt jobban jársz egy önmagában megszólalni nem képes hangszerrel, ha te magad veszel hozzá valami normális hangeszközt. Mivel maradt még egy kis pénzed a keretből, én vásárolnék hozzá egy 2.1-es hangrendszert, ha igazán jóra vágysz, akkor a Roland CM-110-et tudom javasolni, nemrég próbáltam ki, brutális. De én például majdnem egy évig egy Creative P380-nal használtam az RD700SX-emet, asszem 12ezerbe került anno újonnan és messze jobb hangzást produkált mint a beépített hangszórók.

Asszem így elsőre ennyi, ha van még kérdés, igyekszem majd gyorsabban reagálni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#121) Szten Márs válasza Viszlát (#120) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem sietek sehova, és sokat segített ez a hozzászólás, köszönöm! :R

Azt hiszem akkor leteszek a pianínóról. Sejtettem, hogy a digitális lesz a nyerőbb választás jelen körülmények között, meg amit olvastam az alapján az "igazi" érzetét nem is a pianínó adná, hanem egy nagyzongora, de az teljességgel esélytelen.
Az újrahúrozásnál nem a gitárból indultam ki, valahol olvastam, bár az a megfontolás is, hogy a gépház alatt csak-csak húrok dolgoznak, nekem azt mondja, hogy kellhet ilyesmi, hiszen nem tűnik reálisnak, hogy létezne olyan húr, ami az idők végezetéig megőrizné a hangjának fényét. Egyébként a "piano restring" keresőszavakra kijönnek oldalak szép számmal, de ahogy most olvasom, tényleg finoman szólva sem egy gyakori művelet, sőt a legtöbb esetben soha nem történik húrcsere egy-egy hangszeren. Ma is tanultam valamit. :)
A hangolási tapasztalatokat köszönöm. A gitárok miatt igyekszem a hőmérséklet és páratartalom lehető legjobb fixálására, néha talán túlzottan is, ilyen-olyan kényelmetlenségek árán is, szóval azzal nem lenne baj, de tényleg, azt hiszem, akkor maradok a digitális vonalon. Nem nagyon szeretném, ha a szomszédok uruk-hai harcost küldenének fel...

Ami nekem viszont igen fontos, az nem csak a hangzás, hanem a kinézet is. A pianínó nem csak a hang, meg a billentyűzet miatt - talán nem is elsősorban azért - volt alternatívaként a fejemben, hanem azért, mert elképesztően szépek. Váááh, elképesztően szép. Igazából, ahogy ránézek, megint az az érzésem van, hoyg a fene, nem érdekel még az uruk-hai harcos sem. :DDD
A lakás éke is, nem csak hangszer, valamint egyszerűen ha ránézek egy ilyenre, kedvet kapok játszani - pedig nem tudok semmit megszólaltatni rajta, de vonz, pokolian.
A faszekrényes digitális zongorák lehet nem ennyire szépek, de azért nem is csúnyák, abszolút jó érzés lehet egy ilyen látvánnyal szembesülni a lakásban. Nehéz ezt körülírni, mert finnyaként hathat, vagy fene tudja hogyan... de nekem nagyon hozzátartozik az érzéshez a zongora látványa, a fa érzete stb stb. Éppen ezért eddig nem is gondolkodtam csak faszekrényesben, a műanyagkeretes billentyűzeteket meg sem néztem. De a fene, egy próbát megér, maximum mégsem tetszik. Az Eldorádó nyitva van hétvégén is (hétköznap esélytelen, hogy nyitvatartási időben betaláljak egy hangszerboltba), szóval szerintem majd megyek és tapogatok, meg nézegetek párat. Kíváncsi leszek, őszintén.

Hülye kérdés, de ugye lehet kötni a faszekrényesekre is külső hangrendszert?

[ Szerkesztve ]

(#122) Viszlát válasza Szten Márs (#121) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, a sztereó Jack kimenet, USB és midi abszolút alap mindegyik modellen. Én elkötelezett Rolandos vagyok, szimplán azért, mert számomra az ő termékeik állnak a legközelebb mind hangzásban, mind billentésben és érzetre a hagyományos zongorákhoz. A Westenddel átellenben a Radnóti és a Kresz Géza utca sarkán van a Roland hivatalos bemutatóterme, a Zenegaléria, a mai napig emlegetem a bánásmódot amiben ott részesültem. Anno amikor a 700SX-et vásároltam, még nagyon új típus volt és csak a koncerttermükben volt egy példány belőle, de simán beengedtek, hogy próbálgassam csak, aztán páran be is jöttek és vagy fél órát jammeltünk, tényleg nagyon barátságos banda, pedig profi zenészek, járják a kontinenst és koncertek keretében bemutatják a legújabb termékeket. Szombaton is nyitva van, ha meg tudod oldani, mindenképpen érdemes elnézni arrafelé is. :)

Ja igen, már az én digitálisomban is ilyen mechanika volt, azóta ez csak komolyodott (meg is szenvedtem a cipelésével, 25 kg tok nélkül, pedig nem is faszekrényes):

[link]

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#123) Szten Márs válasza Viszlát (#122) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx, ezt a boltot mindenképp megnézem Hétvégén simán be tudok menni. Meg is kérem őket szerintem, hogy játszanak valamit, ha már segítőkészek. :)

(#124) Bobrooney válasza Viszlát (#115) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszönöm szépen! :))
Kottaolvasást nem régen kezdtem el (a kereszteken rágtam át magam eddig), gitározok jópár éve, de nem kottáztam sosem, csak tabulatúra. De érdekelnek az elméleti részek is, szeretném tudni mit miért játszok és miért úgy.

(#125) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

Második osztályos gyerkőcnek milyen tanuló szintetizátort ajánlotok? A zongoratanár annyit mondott, hogy min. 4 oktávos legyen. Vaterán nézegetek használtakat 20-25ezer Ft körül, 5 oktávos Yamahák, Rolandok, Casiok vannak. De abszolút nem értek hozzá, örülnék, ha adnátok valami útmutatást márka, típus ügyben.

(#126) Khelben válasza Khelben (#125) üzenetére


Khelben
nagyúr

Közben nézem, hogy 30 körül kapok újonnan Casio CTK 1200-ast vagy Yamaha YPT 220-at. Használtan Roland XP 10 van ennyiért. Ezek nekem nem mondanak semmit, úgyhogy valaki mondjon valamit :)

(#127) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Régi vágyam hogy egy szintin próbálkozzak, most úgy gondoltam beteljesítem. Sokat gondolkoztam vajon egy MIDI kimenetes szintit szerezzek be, vagy egy MIDI billentyűzetett. Mivel abszolút kezdő vagyok nem szeretnék sok pénzt beleölni. Gondolkoztam pl Kawai K1-ben, E-MU Xboard 49-ben. Jól tudom hogy ezek nyomásérzékeny billentyűzetüek? Melyik lenne a jobb választás, egy szinti vagy MIDI billentyűzet? És melyik típusok? Mivel laptopom van ezért a régi szintikhez mindenképpen kell majd USB-MIDI átalakító, emiatt gondolkoztam az Xboard 49-ben, viszont egy szinti bármikor laptop nélkül is használható. A segítő válaszokat előre is köszönöm.

(#128) Imi91 válasza Taoharcos (#127) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem ismerem egyik típust sem, de szerintem azt válaszd amelyik nyomás érzékeny, ha mind a kettő tudja akkor a szinti lehet jobb választás, bár attól függ mire szeretnéd használni, mert akkor ahoz még venned kellene + midi kábelt is a másik meg gondolom én Usb-s.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#129) ndave92


ndave92
tag

Hali!

Több, mint fél éve kezdtem el zongorázni tanulni és most már úgy érzem, hogy van annyi tudásom, hogy otthon is tudjak tanulgatni a zongoraórák mellett.
Két "konfigot" néztem ki:

Yamaha P-35B + X álvány + 88-as tok (~150-155k)

vagy

Yamaha YDP-142 Arius + zongorapad (~255-260k)

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri azt a +100k-t a második zongora? Mi a lényegesebb különbség az állványon kívül? Azt látom, hogy több hangszínnel rendelkezik, de ez annyira nem fontos számomra. :) Zengetőpedál az állvány nélkülihez is jár, szóval emiatt nem aggódok. Azért kérdezem, mert vidéki vagyok és nem nagyon tudom kipróbálni élőben őket, ezért hagyatkoznék olyasvalaki véleményére, aki jobban konyít a témához, mint én. :K

Egyébként az elsőre szavaznék, mert a fix állványos zongorát nem igazán tudnám hova rakni, de ha hangzásban sokkal jobb, mint a másik, akkor megoldanám az elhelyezését. Habár kezdőként nem hiszem, hogy több kellene az elsőnél.
Úgy hallottam, hogy a Yamaha és a Roland elég jó márka. Rolandot kicsit drágának találtam, a Casio, Korg meg hasonló márkákról nincs infóm. Zongoratanárnőm is a Yamahát preferálta, ezért hezitálok a fent említett két zongora között.

Válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#130) Bobrooney válasza ndave92 (#129) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

A hangzáshoz nem értek, mindenképen lesd meg youtuben, meg ha teheted majd azért ilyen értékű zongorát próbálj azért ki. Am kérdezd meg mailban őket nekem mindig korrekt választ adtak, hogy lehet-e esetleg állvány nélkül kérni, vagy valami alternatíva ami nem fix állványos. :))

Írj majd meg mit sikerült kitalálni.

(#131) ndave92 válasza Bobrooney (#130) üzenetére


ndave92
tag

Ez eszembe se jutott. FAIL. :U Írok nekik. Köszi!

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#132) ndave92


ndave92
tag

Jókor jut nekem is eszembe. :U Péntek este van, tuti csak jövő héten válaszolnak. :D
Egyébként a Muzikernek írtam. Többször vásároltam tőlük és mindig meg voltam elégedve. :K

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#133) Bobrooney válasza ndave92 (#132) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem feltétlen :)

(#134) Viszlát válasza ndave92 (#129) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha nem fontosak az extrak (beepitett metronom, beepitett midi rogzites), akkor felesleges a dragabbikat venni, tokugyanaz a mechanika van az olcsobbikban is, tehat a legfontosabb alkotoelemben nincs kulonbseg. Hangzasban biztosan jobb a dragabb, fa vs muanyag + 128 vs 32 polifonia, de nem 100e forinttal jobb.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#135) ndave92 válasza Viszlát (#134) üzenetére


ndave92
tag

Értem, köszi!
Egyébként még mindig nem kaptam választ a muziker.hu-tól. :(
Végül úgy döntöttem, hogy a Yamaha P-105B-t veszem, X állvánnyal meg tokkal. :)
Nekem elég lesz ez is jó sokáig. :K

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#136) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Na, hali!
Digitális zongora vásárláson töröm a fejemet elég erősen. A kitartásomat nem tudom hogyan jellemezni, tekintve, hogy heti 2 órára van lehetőségem egy Petrof pianínónál gyakorolni. De tetszik, nagyon alap kétkezeseket már le tudok játszani, nem kell nagy dologra gondolni, olyan szinten vagyok, hogy küzdelmes, ha egyik kéz szün ti-ti, a másik tá-tá. :)
Így nézegettem most, hogy mi a helyzet a piacon. Alapvetően mivel elég nehézkes egy ilyet szállítani, autóval pedig nincs ilyenre lehetőségem, ezért főleg Pestre irányozódik a keresésem, főként a Tajti Musicot néztem, hogy ott mik vannak.
Azt néztem, hogy 150k körül (144k) van a Korg SP-170s, ami fantasztikus, szép, és jó, a hangjáról ódákat zengenek, csak azért ahhoz még egy állvány már elég húzós, így az a kérdésem, hogy nem lehetne olcsóbban megúszni?
Még amit néztem, az a Casio CDP-120, viszont itt ezen weboldal szerint a jack minősége, és a pedál minősége elég sok kívánnivalót hagy maga után.
Billentyűk számát tekintve 88-on vagy 76-on gondolkodtam, extra dolog egy sem kell, csak a klaviatúra. 61 már nagyon kevésnek tűnik.
Van még a Yamaha NP-31, ami szintén szép és jó, ez már csak 76 billentyűs, viszont csak 100k (103k) körül van. A linkelt teszt itt egy kisebb kattogásról beszél, illetve a beépített hangszórók bágyadtságáról. A billentyűi sem tűnnek eget rengetőnek.

Hékás, most látom, van még egy, Yamaha P35. Erről sem írnak rosszakat, egyedül az, hogy kicsit műanyag tapintású, és azt, hogy nem adnak hozzá pedált. Viszont csak 132k.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#137) Viszlát válasza Cucuska2 (#136) üzenetére


Viszlát
addikt

Voltál már a Tajtiban személyesen? Rendesek a srácok, többször vásároltam náluk (magamnak és másnak is), segíteni fognak a választásban is ha kéred. Ráadásul szokott náluk lenni használt hangszer kínálat, amitől egyáltalán nem kell félni, beszarás milyen állapotú hangszereket lehet kifogni, ezeknek ugye nem árt az állás, sok a kihasználatlan hangszer. Szóval ha olcsóbban akarod megúszni, akkor menj el és nézz körül.

Mindenképpen azt javaslom, hogy ha egy mód van rá, akkor kalapácsmechanikás hangszert vásárolj, ne súlyozott billentyűzetest. Jól sejtem amúgy, hogy 150k a felső határ? Körülnézek itt is, szeptemberben megyek haza, hátha találok neked valami jót.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#138) Cucuska2 válasza Viszlát (#137) üzenetére


Cucuska2
őstag

A Tajtiba max két hét múlva tudok felmenni, amikor beköltözök az albiba. A súlyozott billentyűzetes és a kalapácsmechanikás között gondolom az a különbség, hogy a kalapácsmechanikás az olyan, mint amilyennek lennie kell, a súlyozott pedig sokkal "mesterségesebb". Igen, 150k a felső határ, csak ugye az sem kevés.
Amiket írtam, azok közül melyek a súlyozottak, és melyek a kalapácsmechanikásak?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#139) Viszlát válasza Cucuska2 (#138) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, a billentése, dinamikája egészen más a mechanikus "visszacsatolás" miatt. A linkeltek mindegyike súlyozott sajnos, de ennyiért újat nem is fogsz kapni csak ilyet, ezért is ajánlottam a használtat. Sürgős egyébként a vásárlás?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#140) Cucuska2 válasza Viszlát (#139) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ahaaaaaaaaaaa!
Hát, nem tudom neked mi számít sürgősnek, de egy hónap, másfél hónap belefér. Akár több is.

Amúgy mennyire zavaró a különbség? Ínyence válogatja? Vagy attól függetlenül a súlyozottak között is vannak egész jók, vagy nagyon lerí róla, hogy nem mechanikus?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#141) Viszlát válasza Cucuska2 (#140) üzenetére


Viszlát
addikt

Kezdőként sok különbséget nem érez általában az ember, csak ha külön felhívják a figyelmét, hogy mire figyeljen, viszont ahogy fejlődsz, annál inkább fogod érezni a hátrányait. Például nehezebb ritmusú daraboknál rendkívül idegesítő tud lenni, hogy nincs meg a billentyűzet természetes ütése, "lomhasága", hanem a billenés végén keményen koppan, majd azonnal ismét "0" állásban van. Sokan mondják, hogy ez csak azoknak probléma, akik rendes zongorán kezdték a tanulást, de én már jó pár profival beszélgettem és velem értettek egyet. Igazából amúgy már a digitális kalapácsmechanikás is visszalépés a hagyományossal szemben, magam is úgy vagyok, hogy ha nem kerülne milliókba normálisan kihangosítani egy rendes zongorát, akkor sose ülnék le digitális elé. :)

Körülnézek, hogy mi a helyzet a piacon, errefelé ki lehet fogni olcsón jókat. Stabil állványost szeretnél mindenképpen?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#142) Cucuska2 válasza Viszlát (#141) üzenetére


Cucuska2
őstag

És a pedál, az az a pedál, amivel ki lehet tartani a hangot? (Mármint amit ezekhez adnak.)
Egyébként most hol vagy, mennyire távol MO-tól?

De attól függetlenül itt is van különbség eredetiségben az árkategóriák között, nem?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#143) Viszlát válasza Cucuska2 (#142) üzenetére


Viszlát
addikt

A pedál a digitálisaknál egy kapcsoló tulajdonképpen, nyilván meg sem közelíti a hagyományosat. A komolyabb digitális hangszerekhez már fokozatos pedált adnak, ami szimulálja az "eredeti" működését. Ugyanis ha rendes zongorán rálépsz a pedálra, akkor az ugye fizikailag elemeli a kalapácsokat a húroktól és nagyon nem mindegy hangzás szempontjából, hogy teljesen betaposod a pedált, vagy csak éppen rálépsz.

Persze, hogy van, hangprocesszor, gyártási minőség, stb. Én azért szoktam a kalapácsosat ajánlani, mert ha valaki komolyan veszi, akkor viszonylag hamar kinövi a súlyozottat, mivel tényleg valós korlátai vannak.

Anglia egyébként.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#144) Cucuska2 válasza Viszlát (#143) üzenetére


Cucuska2
őstag

Huhh, hát ez így kemény. Attól függetlenül kérdéses, hogy mennyi idő után fogom ezt érzékelni, és hogy mennyi időm marad gyakorolni BME mellett. Mindenesetre nagyon megtetszett magának a zongorának a gondolata. :)
Attól függetlenül majd két hét múlva benézek a Tajtihoz, hogy mi várható, mire számítsak.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#145) Viszlát válasza Cucuska2 (#144) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, egyetem mellett azért valószínűleg erre kevesebb időd jut majd. Nem feltétlenül rossz egyébként beugrónak egy ilyen alapmodell, egyrészt tanulni végülis lehet rajta, másrészt ha az egyetem után is (4-5 év múlva ugye) érdekel még a dolog, akkor majd veszel magadnak rendes hangszert ha már dolgozol. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#146) Cucuska2 válasza Viszlát (#145) üzenetére


Cucuska2
őstag

Na, voltam a Tajti Musicban, közelebb volt, mint gondoltam. Meghallgattam élőben őket, anyum is, ő már profibb, meg tényleg segítőkész volt az eladó, elég sok dolgot elmondott és meg is mutogatta őket.
Ott helyben volt egy Yamaha P-35, az sokkal jobban bejött, mint a Korg 170s, értelmesebb hangja van (mármint klasszikus zongoraként). Illetve sok más is volt helyben, de ez volt a fő cél, tekintve, hogy semmi keverő nem kell rá. Engem az a P-35 nagyon meggyőzött, viszont a jack képessége az még mindig furkálja az oldalam, 6,3mm-es van rajta, az nem baj, de hogy jó minőségű-e, az kérdés. De a billentyűi sokkal kellemesebbek, és nem olyan lomhák sem, bár még mindig más érzés, az ott lévő srác is mondta, hogy jobban oda kell neki ütni, hogy 'jobb' hang jöjjön ki belőle, és valóban!
Nekem még továbbá nagy előny, hogy van két év gari, és oda kell vissza vinni, nem kell használtat venni, és azzal vesződni.
Nagyon erősen gondolkodom rajta, de ezt úgy jónak érzem.
Ja, a 32-es polifónia, az kérdés, de nem nagyon hiszem, hogy az elkövetkezendő 6 évben elérem azt a szintet, hogy ez probléma legyen.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#147) Viszlát válasza Cucuska2 (#146) üzenetére


Viszlát
addikt

Végsősoron az a lényeg, hogy elégedett legyél a választásoddal és ha az igényeidnek megfelel, akkor semmi gond nincs vele. Pontosan ez a súlyozott dinamika ami teljesen "elrontja" az ember ujjait, de természetesen vissza is lehet szoktatni aztán majd őket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#148) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Drága kisöcsém most ért abba a korba (8éves) hogy elkezdjen tanulni valami hangszeren játszani. Zongorát választotta, így szeptembertől belevetnénk magunkat, de még az elején nem hoznánk át az ország másik feléből a pianinonkat, hanem valami szintetizátorra gondoltunk. Teljesen nem tudom honnan megfogni a témát..
Milyet érdemes venni egy teljesen kezdő gyermeknek?
Annyit tudok hogy én első körben valami jó képességű használtra gondoltam, olyan ~20, max 30k magasságában.

Előre is köszi!

Üdv! :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#149) Cucuska2 válasza Zewa (#148) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem akarlak eltántorítani, de pont itt van a topikban talán, hogy egy olcsó szinti a legrosszabb, amit tenni lehet, ugyanis pont ez fogja elvenni a gyerek kedvét.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#150) Viszlát válasza Zewa (#148) üzenetére


Viszlát
addikt

Tudom, hogy nem véleményt kértél, de talán nem haragszol meg, ha megpróbállak lebeszélni a szintis kezdésről. Nem tudom, hogy iskolába is fogjátok-e járatni, de akár igen, akár csak otthoni tanítás lesz, nagyon kár lenne elrontani rögtön az elején egy műanyag hangszerutánzattal. Főleg ha van egy pianino, annyiból valószínűleg a szállítás is megoldható és legalább normális hangszeren ismerkedik meg a zenével a kölyök, no meg nem mellesleg technikai szempontból is összehasonlíthatatlanul jobb. Ha idővel úgyis át akarjátok majd állítani, akkor szegény kiscsákó tanulhatja újra a billentése technikát, dinamikát, a ritmusérzéke azt se fogja tudni jó ideig, hogy most mi a fene van. Én anno 5 évesen is már egy hatalmas koncertzongorán kezdtem tanulni és nem egy zenész ismerősöm elmesélte, hogy a szintis kezdés után a normális hangszerre áttérés nagyon nehéz volt.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, ebben az árkategóriában teljesen mindegy mit veszel neki, alap szempontok legyenek meg (ép legyen, nem leharcolt, működő funkciókkal).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#151) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv. Ma tettem rendbe egy ősrégi Korg Wavestation-t. Úgy kaptam jópár éve, hogy elázott egy tó kiöntésekor. A billentyűzete épnek tűnt, de a gombok nagy része nem működött. Ma kicseréltem az összeset és végre lehetőségem nyílt picit beleásni magam a programozásába.

Az érdekelne, hogy merre találnék tananyagot esetleg az alapfogalmakhoz. Teljesen kezdő vagyok a zenélésben és ez illetve egy Roland synth az első hangszerem. Nem játék technikája érdekelne elsősorban, mivel kizárólag a magam szórakoztatására haználom, hanem a technikai részletek inkább.

Eddig úgy emlékszem a ROM és RAM1-RAM2 különböző mintákat tárolt. Viszont most ugyanazok vannak a ROM-RAM1-RAM2-ben. Lemerült benne egy elem, amit már kicseréltem. Lehet ez okozta, hogy elfelejtett mindent?

Van 2db memória kártya slot is. Ezekbe miféle kártyák mennek illetve mire használhatóak?

Létezik valami lehetőség, h PC-n programozzam a Korg-ot midi segítségével? Csak kényelmesebb volna gondolom.

(#152) Zewa válasza Viszlát (#150) üzenetére


Zewa
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Éppen ezért kérdeztem mert én a zongora témakörhöz hozzászólni sem tudok.
Ez esetben autózunk azért a pianínóért 700km-t, behangoltatjuk és megadjuk a lehetőséget hogy a gyermek megszeresse a zenét, esetleg kibontakozhasson a tehetsége.

Köszi mégegyszer!
:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#153) Viszlát válasza Zewa (#152) üzenetére


Viszlát
addikt

Szállításhoz egy tipp, mindenképpen tömjétek ki a belsejét (a tetején lévő nyíláson hozzáférhető részt) pokrócokkal, ami nem sért meg semmit, viszont meggátolja, hogy a rázkódástól szabadon mozoghassanak belül a dolgok. Ha tudsz szerezni gumiszőnyeget, akkor érdemes arra tenni, az is sokat csillapít és ha egy mód van rá, akkor állítva szállítani, semmiképpen sem fektetve.

Szívesen egyébként, jól döntöttetek. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#154) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok Melyik Yamaha melyik PSr verziótól van USB támogatás?

(#155) TriX2010


TriX2010
tag

Kedves Fórumtársak!

Barátnőmnek van egy Casio Wk 1200 típusú szintetizátora. 2004-es gyártású.
Kb 10 éves távlatban 180 ezer körüli összegért lett véve.
Én totál süsü vagyok ezekhez, és a neten se nagyon találtam számomra használható infót...

Megköszönném, ha valaki jártas a témában, megmondaná, hogy kb mi lehet a piaci értéke egy ilyennek használtan. Hibátlan, és van hozzá állvány, kotta tartó, tápegység.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#156) Viszlát válasza TriX2010 (#155) üzenetére


Viszlát
addikt

Most vettem csak észre a hozzászólásod, nem tudom aktuális-e még a dolog. Kicsit körülnéztem illetve megnéztem miket tud és ez alapján olyan 35-40e forint közé tenném az értékét.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#157) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Látom nem nagyon él már ez a topik, de azért megkérdezem. Tudnék szerezni használtan egy Yamaha CLP 330 digi zongorát 280k forintért. Ugyan ennyiért már kapni Casio PX-850-et is. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? :F

(#158) Viszlát válasza rappit4 (#157) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia! Sosem pörgött túlságosan, de néha azért betéved egy érdeklődő. :)

Megnéztem mind a két zongorát, tudásban nem sok különbség van közöttük, látatlanban meg 10-ből 10x a Yamahát választanám egy Casioval szemben. De! Ha meg tudnám nézni a Yamahát, akkor meglesném a pedálok állapotát, a fehér billentyűk sarkait, a feketék éleit, na meg kipróbálnám a hangzását és ez alapján döntenék. Ha nincs lehetőség kipróbálni, akkor az úgy elég nehéz döntés, de valószínűleg racionális alapon Casiot venném (mivel az új), ha nem szörnyen borzasztó a hangja és a billentése.

Próbáltad már egyébként valamelyiket a kettő közül?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#159) rappit4 válasza Viszlát (#158) üzenetére


rappit4
őstag

Még egyiket sem próbaltam, de tervezem mind a kettőt, szerintem először a Casiot fogom valamelyik üzletben már ha van rá valahol lehetőség, de ha az egyiket nem tudom kipróbalni akkor nem fogok lecsapni egyből a másikra. Köszi a segítségrt! :R

(#160) vizimento


vizimento
senior tag

Üdv!

Ketten is vannak a családban, akik hobby szinten szintiznek.
Egyiküknek egy Roland GW-8, másikuknak Yamaha PSR-E343 van
Mindketten megkerestek már vele, hogy + dallamokat/hangzásokat/nem tudom miket lehet-e letölteni a netről és feltölteni a gépükre.
Ők azért kerestek meg engem ezzel, mert a számítógéphez szinte semmit nem értenek... Csakhogy én meg a zenéhez, így a szintihez nem értek... :) Ezért fordulok most hozzátok!
Ez a két típus bővíthető ilyesmivel? Milyen módon? Honnan tölthetők le hozzá ilyen hangok?

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#161) rappit4 válasza vizimento (#160) üzenetére


rappit4
őstag

Esetleg ez a rolandhoz? Yamahahoz nem találtam.

(#162) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Van egy Yamaha szintetizátorom és van hozzá egy töltő aminek a kábele elég jól megtörött és nem működik.
A töltő az egy Yamaha PA-130A típusú töltő.
A szintetizátoromat próbáltam használni univerzális töltőkkel is, működni működik csak néha lekapcsol a szintetizátor mert nem tud elég áramot leadni neki a töltő.

Az lenne a kérdésem hogy valaki foglalkozik itt ilyennek a javításával vagy esetleg tud valaki ajánlani valami jó fajta utángyártott töltőt?
Ennek az ára olyan 7-8 ezer forint, sajnos. Igazából én nem használom annyira a szintetizátort csak szükséges a mindennapokhoz, de nagyjából naponta csak 20 percet használom.

Valaki tudna ebben segíteni nekem?

(#163) adamas81 válasza tothjozsi96 (#162) üzenetére


adamas81
újonc

Nem töltő az, hanem hálózati adapter :) Bocs, nem cikizésből írom, csak azért, mert ha rákeresel, pl. neten, vagy boltokban, akkor inkább így keresd! A Yamaha PA130A adapter tulajdonságai: 12 Volt, 0,75 Amper (azaz 750 milliamper), illetve, belső a plusz (ez a polaritás). Vagy ugyanilyen adaptert kellene nézned valahol, vagy univerzálisat, ami tudja ezeket a tulajdonságokat.(a Te univerzális adaptered valószínű a 0,75 Ampert nem tudja). A fenti adatokon kívül fontos még, hogy a csatlakozó dugasza pont akkora legyen, mint amekkora aljzat a szintiben van. Én a helyedben bármilyen műszaki boltban vagy hangszerboltban nézném meg, ha lehet, akkor úgy, hogy vinném a szintit. Elektronikai szervizes egyébként javítani is tud hibás adaptert, én a XIII. kerületben valahol a Pannónia utcában tudtam ilyet, de biztosan van a környezetedben is ilyen "mindenes" szervizes.

(#164) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Múlt évben június elején vettem egy Yamaha Np-31 szintetizátort pár kiegészítővel, ilyet:

Illetve van hozzá még egy jackdugós kábel is, így pc-n fel lehet venni a játékot.

Úgy döntöttem, hogy eladom. Az a kérdésem, hogy szerintetek mennyiért tudnám eladni így, hogy keveset volt használva és újszerű állapotában van? Esetleg egy jó netes helyet, ahol hamarabb elkelne?

Előre is köszönöm.

Üdv,
Tibor

We are only Stardust...

(#165) tboj


tboj
tag

Sziasztok!

Látom eléggé kihalt ez a topic, de azért teszek egy próbát. :)

Hetedik osztályos húgom zenei pályára készül, és bár főhangszere fúvós, a gimnáziumi felvételihez meg kell tanulnia zongorázni, amit tanárral már el is kezdett, viszont kellene neki itthonra is egy digitális zongora vagy szintetizátor, amin tud gyakorolni. Karácsonyra szeretnénk meglepni egy ilyennel, azonban teljesen tanácstalanok vagyunk ezen a területen, hogy melyiket kellene megvásárolni (ami biztos, hogy 88 billentyűsnek, és billentésérzékenynek kell lennie). Ahogy néztem ezeknek elég húzós áraik vannak újonnan, legalábbis a pénztárcánkhoz mérve (100k felett). Lehetőleg minél olcsóbban szeretnénk megúszni, szóval még használtan is beleférhet, ha jó állapotban van, illetve újonnan véve, akár részletfizetéssel is megfelelne, ha van ilyen opció. Tudnátok nekem ajánlani a célnak megfelelő szerkezetet a leírt feltételek mellett?

Előre is köszi a segítséget.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#166) csibor


csibor
őstag

9 éves lánynak mit ajánlotok? Olyan kéne ami barátja a pénztárcámnak, de ha elkezdi érdekelni, mégis jó az alapokhoz.

(#167) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok
Páromnak szeretnék karácsonyra beszerezni egy kezdő masinát.
Zongorázni szeretne mindig megtanulni, gondoltam adok neki egy kezdő löketet.
Ár/értékben jót szeretnék. Mit tudtok ajánlani, merre induljak?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#168) #81999360 válasza L4mie (#167) üzenetére


#81999360
törölt tag

Szia,

Engem is érdekelne. Esetleg leírhatnád, hogy mire esett a választás, ha választottál. :)

(#169) L4mie válasza #81999360 (#168) üzenetére


L4mie
veterán

Yamaha NP31 lett végül, muzikernél akcióban más boltokhoz képest +2k ért kaptunk hozzá pedált és állványt.
Szép nagy :3
így elsőre talán az NP11 is elég lett volna méretben, de nem bánom :3 Nagy volt az öröm.
Persze lehetett volna mindenféle finomság kalapácsmehanikával de ha jól emlékszem 150k körül volt a belépő kalapácsos digit zongora, annyit meg nem szántam próbára....bár ha jól látom alacsony az értékvesztése a használtaknak. :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#170) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Olcsóbb árkategóriában,használtan milyen szintetizátort ajánlanátok?
Yamaha psr 630 vagy Roland gw 7 vagy teljesen más esetleg?

(#174) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
A lányom jelenleg egy Yamaha psr 225 szintije van neki. Sajnos ezt kinőtte és tovább kell lépni.
Én ezt néztem ki neki, csak a 230k-s ár megfogott: Yamaha ARIUS YDP-143
Mindenféleképp 88 bill. kell neki és őt leginkább a zongora rész érdekli kevésbé az egyéb hangszerek. Viszont ahogy olvastam a szinti után ez elég nagy váltás lenne. Mit javasoltok mit kellene nézegetni? Én igazából max 150-et szántam rá, de a fent említett hangkeltőről túl jókat írnak, és annak se látom értelmét, hogy 4-5 év múlva megint vegyek-vegyen valamit.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#175) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Egy új jelölt is van: kurzweil ka110
Ezt egy zenész ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#176) Viszlát válasza 7Heads Drago (#174) üzenetére


Viszlát
addikt

Milyen zenét és milyen szinten tervez(tek) tanul(tat)ni a hangszeren?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#177) 7Heads Drago válasza Viszlát (#176) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Klasszikus zenét tanult. Mióta középiskolába jár nem jár külön, csak önállóan gyakorol és tanul amikor van ideje. De eléggé szorgalmas. Én már egyszer javasoltam hogy keresni kellene egy tanárt. De akkor nem akarta, mert sok volt a suliban a tanulni való. Én viszont nem értek a zenéhez, csak hallgatni szeretem. És mivel meglepinek szánom elég nehéz ezekre a kérdésekre válaszolni. Heti 4-8 órát gyakorol kb. Önállóan keres kottákat és gyakorol.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#178) Viszlát válasza 7Heads Drago (#177) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha klasszikus vonalon mozog tovább akkor mindenképpen érdemes a Yamaha GHS rendszeréért kifizetni a a többletet, hátha egyszer akusztikus zongora közelébe keveredik majd. :)

De ugyanez a rendszer van a P-45B-ben is, szóval ha tényleg a zongora a lényeg, akkor ez is bőven megteszi és az ára jóval közelebb van az eredeti elképzelésedhez.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#179) 7Heads Drago válasza Viszlát (#178) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem is az jön be jobban.
Köszike

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#180) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Sziasztok! Látom jó régi az utolsó hozzászólás, de azért írok....hátha (vagy ajánlhattok olyan fórumot bárhol a neten, ahol jobban pörög a téma). Egy témát dobnék fel keyboard/szintetizátor kategóriában. Yamaha PSR-EW410 vs. Casio WK-7600. 76 billentyűs keyboardokat nézegetek. Kb egy árkategória a kettő. Szerintetek melyik a jobb választás, főleg grand piano és drawbar hangszínek tekintetében? Azt tudom hogy a casio egy jó pár éves modell, a yamaha pedig 2018-as (ha számít).

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#181) Viszlát válasza Ricco_hun (#180) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincsenek nagy különbségek a kettő között, képességek és tulajdonságok alapján is nagyjából azonos, az általad kiemelt dolgokban is hasonló a tudásuk. Általános minőségben a Yamaha felé billen a mérleg, így ha azonos áron futnak akkor én azt venném

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#182) Ricco_hun válasza Viszlát (#181) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Köszönöm, nem hittem volna hogy kapok választ, ráadásul ilyen hamar. :)

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#183) Viszlát válasza Ricco_hun (#182) üzenetére


Viszlát
addikt

Régebben lemaradtam egy-két hozzászólásról, mert kipörgött az itt szóltam hozzá szekcióból, de egy ideje már bent van kedvenceknél a topic, úgyhogy egyből látom ha valaki írt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#184) Ricco_hun válasza Ricco_hun (#180) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Bár a Casio-n az tetszik, hogy van külön dedikált drawbar szekció. Plusz találtam egy youtube videót, ahol egy néger fickó gyönyörű zongora hangot hoz ki belőle. A yamaháról nem találtam olyan videót (még friss modell), ahol rendesen hallanám hogy milyen piano sound-ja van, pedig az az egyik feature ebben a yamahában hogy a 001-es hangszín a "zongora specifikus" Live!GrandPiano. Szóval nem tudom. :D Igazából az lenne a legjobb ha egy hangszerboltban kipróbálnám mindkettőt. És nem a saját hangszóróikon hanem ugyanazon a kombón. :)

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#185) Viszlát válasza Ricco_hun (#184) üzenetére


Viszlát
addikt

Yamahával nem lesz panaszod a zongora hangra, ha jól tudom akkor a Live! széria sztereó mintavételezéssel készült.

Persze mindenkinek más hangszín tetszik, szóval a tényleges megoldás valóban az ha felkerekedsz és kipróbálod mindegyiket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#186) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Tegnap hozzájutottam egy Wersi Grand Piano-hoz (CPF1) és lenne néhány kérdésem. Igazi matuzsálem a 90-es évek legelejéről, imádom az olyan darabokat, amik már kiállták az idő próbáját :B Ezen kívül mindenhol dicsérték a hangját, meg az akkori ára sem volt túl olcsó (4000-5000$, az akkori hasonló Roland majdnem duplája). Az ember, akitől vettem tesztelni nem tudta. Hazavittem, áram alá helyeztem, szegénykém össze-vissza játszott mindent kínjában magától. Levettem a fedelét, szét volt csúszva 1-2 csati, meg az egyik csokiból félig kilógott az egyik kábel. Helyére tettem mindent és mint a svájci óra úgy működik.

Családba lesz hasznosítva gyakorlásra, tanulgatásra. Viszont kéne nekem hozzá egy állvány (case modell), meg egy pedál(sor). Fa állványról már lemondtam, lehetetlen lesz hozzá beszerezni. Ezek a fém ruhaszárító típusú állványok nagyon nem tetszenek, búcsús, lagzis feeling-je van. Mit tudnátok megoldásként javasolni? Esetleg univerzális fa állvány valahol kapható (gondolom nem), vagy esetleg asztalossal lehetne hozzá gyártatni bútorlapokból?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#187) Viszlát válasza hito (#186) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy más márka állványát fel tudd használni, a Roland mondjuk nagyon típus-specifikusan árulja az állványait, de léteznek olyanok amiknek egyszerű a kialakítása. Mint például ez a Kurzweil állvány, két fém idom van mindkét lábán a rögzítéshez, ebből bármit ki lehet hozni.

Szerk: értelemszerűen a méreteknek stimmelni kell, de mivel standard 88 billentyűs darabról van szó, szerintem ezzel nagy gond nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#188) hito válasza Viszlát (#187) üzenetére


hito
nagyúr

Ejj, ez nagyon jó, pont valami ilyesmit kerestem! :R A terhelhetőség mondjuk kérdéses, mert a Wersi van vagy 40kg.

A zongorát ismered egyébként? Mit róla tudni valamit? Nem sok infót találtam, valószínűleg azért, mert régi darab. Nem egy tucat kacatnak tűnik, német gyártmány, ez is biztató volt számomra :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#189) Viszlát válasza hito (#188) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem hiszem, hogy gond lenne a terheléssel, egy kalapácsmechanikás mostani zongora is 25-30 kg. Én az összes ilyen jellegű álványnál azt szoktam javasolni, hogy ha intenzívebb játék várható rajta, avagy gyerekek vannak a háznál, akkor érdemes rögzíteni a falhoz is valami gusztusos megoldással, így az oldalirányú erőhatásokkal is meg fog tudni birkózni. :)

Ezt az angol nyelvű összehasonlító cikket találtam róla 1992-ből, akkoriban valószínűleg nem lehetett rossz darab, erről tanúskodik az is, hogy az FP-8 volt a vetélytárs. Szerintem felesleges mai modellekhez hasonlítani, eltelt közben majdnem 30 év, nyilván nem nyomtalanul.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#190) hito válasza Viszlát (#189) üzenetére


hito
nagyúr

Megrendeltem, lesz ami lesz :) 20kg, szemben a 36kg-mal - előre félek -, remélem bírni fogja :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#191) kbalint


kbalint
csendes tag

Sziasztok!

Az alabbi ketto zongora kozul, szerintetek melyik a jobb?
Kurzweil KA130

Kurzweil M90

Koszi

(#192) Viszlát válasza kbalint (#191) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Hasonló szintet képvisel mindkettő, egy-két funkcióban van csak eltérés, mint például a 2 sávos midi felvevő és a különböző csatlakozási lehetőségek az M90 esetében, amik által könnyebben beilleszthető egy otthoni amatőr stúdió rendszerébe. Cserébe a KA130 hangzásvilága összetettebb (32 hang polifónia) és tanuláshoz nyújt egy-két extra szolgáltatást.

Szóval leginkább az a kérdés, hogy mire szeretnéd használni a hangszert és az alapján választani.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#193) kbalint válasza Viszlát (#192) üzenetére


kbalint
csendes tag

Az M90 64 hang polifonias, az hangzasban jobb akkor?
Baratnom tanul zongorazni.
Ar/ertek aranyban szerinted realisak?

(#194) Viszlát válasza kbalint (#193) üzenetére


Viszlát
addikt

Látod ez elkerülte a figyelmemet. Így mindent összevetve az M90-re tenném a voksom.

Szerintem tudásukat tekintve reálisak az árak, tanulás szempontjából mindkettő kielégítő.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#195) kbalint válasza Viszlát (#194) üzenetére


kbalint
csendes tag

Koszi, akkor az M90 lesz :)

(#196) viktor0911


viktor0911
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, barátom szeretne a 8éves kislányanak elektromos zongorát vásárolni. Kèt hirdetès keltette fel a figyelmèt Orla CDP10 (110ezer, a hirdetés alapján 3x használt) a másik Hamingway DP501 (157ezer).
A választásban kérnénk a segítséget.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#197) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Felnőtt fejjel szeretnék elkezdeni zongorát tanulni. 8-10 évvel ezelőtt nézegettem utoljára a digitális zongorákat. Ki is próbáltam többet. A félmilliós kategória alatt nem találtam jó billentésű és hangú zongorát. Yamsha, Roland, Korg, Kawai, és Kurzweil amiket próbáltam. Az ösdzes közül akkor a Roland FP7 volt aminek a billentése legjobban tetszett (ugyanaz mint az RD300-ban). Most 200-300 ezer forintot szánnék rá. Nyilván inkább a 200 ezer ha nincs nagy különbség. A kérdésem az miután olvasgattam külföldi fórumokat is és természetesen most sem fog elmaradni a próba, hogy jó ötlet egy használt Roland FP7 egy FP30-al szemben. Azt írják hogy a régi PHA II mechanika jobb volt mint a PHA IV Standard. A Korg LP380-at is ajánlják, de a hangja biztos elmarad a Roland mögött. Mechanikát egyenlőre a két újabbikon még nem próbáltam. Esetleg a Yamaha DGX660 amin még rágódom.

[ Szerkesztve ]

(#198) SATO98


SATO98
csendes tag

Szerintem, vagyis ha magamból indulok ki akkor egy Midi billentyűzet a legjobb megoldás. Abból is van profibb. Persze csak pc-vel működik együtt, de szerintem árban lehet spórolni, vagy ugyan azért az árért jobb minőséget venni, mert ezeknek nincs hang kártya stb csak a billentyűk.

(#199) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Keresek egy Yamaha MX 61 vagy egy Korg KROSS2 61 billentyűs szintetizátort. Akinek van ilyen vagy esetleg a környezetében valaki megszabadulna egy ilyentől az ne tartsa magában és írjon :K

(#200) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali. Van egy Yamaha psr 210es szintetizátor. alig használt szinte új. Érdekelne szerintetek mennyit érhet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.