Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) viera válasza Hestia (#17650) üzenetére


viera
őstag

Nálam is az UHD5000 a kiszemelt ami egy Dune Max Vision 4K-t fog váltani.Kíváncsi vagyok milyen lesz ahhoz képest.Elsősorban a képminőség érdekel mennyit változott. :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17652) Beni2360 válasza Hestia (#17650) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Örülök, hogy össze jött. Már 8 évvel ezelőtti X8-somnál sem támogatta az AVI kiterjesztésü fájlokat ez valahol írva vagyon. De már szinte meg sem említik. Én át konvertáltam a régi AVI családi videókat.
Van KODI fork ZDMC letölthető a fő oldalról, de nem 100%-s és onnan is a ZIDOO player indul alapból ha nem kapcsolod ki. Mivel nem kadanciahelyesen működik. Én már rég óta nem is telepítés. Ameddig a HT nem volt igazából jó addig a média tár miatt volt fent.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17653) Hestia válasza Beni2360 (#17652) üzenetére


Hestia
csendes tag

Köszönöm, akkor maradok a gyári programnál. - szokható

Néhány gondolat: a 3000-hez képest sokkal jobb a távirányító, és döbbenetesen megmutatja a minőségi videók értékét. pl.: a Minimum-Maximum (Kraftwerk) iszonyatosan dinamikus, vagy a Világok harca (musical) elképesztő. És ehhez nem is kelll a hangerő. Mindezt úgy állítom, hogy a hangrendszerem a régi cucc maradt.

(#17654) Beni2360 válasza Hestia (#17653) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

:C:C:C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17655) Hestia


Hestia
csendes tag

A wifi kapcsolat működik, az átmásolás sebessége viszont nem éri el a Shield-ét (~30MB/s helyett 5-7MB/s). Érdekes, hogy a lejátszóról PC-re 15MB/s, ami viszont jobb.
A Shield távirányítójával is lehet vezérelni.
Tettem bele HDD-t, de a zúgása miatt (amit a lejátszó belső tere szerintem felerősít) maradok a külső tárolónál. A jelenlegi WD18TB-ost egy particióban kezeli.

(#17656) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Van pár éve egy Zidoo Z9S médialejátszóm de napi rendszerességgel probléma van az otthoni hálózateléréssel.
Állandóan kódot kér [link] Nem lehet ezt valahogy megkerülni? :R
Már beállítottam minden tudomásomra jutott beállítást, [link] [link] [link]
mégsem jön össze :O
Van mikor beenged, van mikor nagy nehezen...
Pontosítok: a mai nappal végleg kizárhatott a rendszerből mert sehogy nem tudok a Zidooba lépni, mindent megpróbáltam a fentebb írtam leírtak szerint, ha nincs a Zidoo beállításában olyan amivel ezt a kódos hülyeséget ki lehet kapcsolni, kénytelen leszek USB-n keresztül filmet nézni :(((
Szerintem egész biztos a Zidooban kell valahol keresni a hibát mert tök mindegy mit állítok a windowsban a mobilom VLC-m látja a hálózatom csípőből!
Ha tud valaki, légyszi segítsen! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17657) Beni2360 válasza makoss (#17656) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ne a zidooban keresd a hibát hanem a Windowsban. Olvass vissza pár napja éppen erről volt szó. Ha frissül a win akkor pl törli a SAMBA v1 elerhetőseget stb. De a lényeg, hogy kell egy vendég fiok a gépen és azt a jelszó párost kell megadni. És a megosztott tartalmát engedélyezni kell a gépen a vendégnek, mert a zidoo lesz a virtuális vendéged. Kicsit olvassál utána itt a topikba. De ezt már priviben megbeszéltünk. Ezt e lépést nem tudod kihagyni, azt hittem már túl vagy rajta.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17658) makoss válasza Beni2360 (#17657) üzenetére


makoss
addikt

Most melóban vagyok, utánanézek valamikor, csak nemigazán értem minek kell ez, mobilt tegnap is néztem, MINDENT lát, a NUC-ot is, a nagy gépet is, mindent.
Átmenetileg vinyóról fogok filmet nézni mert mostanában marhára nem érek rá, tegnap is akartam 1 részt nézni egy sorozatból, de sehogy nem engedett be :(
Ezt, hogy ha valaki tűzközelben van a Windows fejlesztőkkel azok jelezhetnék, hogy otthoni hálózatra fölösleges bekódólni, ez pontosan olyan, mint ha itthon pluszban még lezárnám a wc-t a fűrdőszobát a nappalit....minek??? :F Olyan ami nem megy a netre, hülyeség!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17659) makoss válasza Beni2360 (#17657) üzenetére


makoss
addikt

Ezt mondod? [link] :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17660) Beni2360 válasza makoss (#17659) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem, mivel te a zidooval szeretnéd elérni a winen lévő videoidat. Már priviben is leirtam csinálj egy Keresés: vendég fiok - ZIDOO médialejátszók - Fototrend Hozzászólások és azt írd be a zidoo kis ablakába.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17661) makoss válasza makoss (#17659) üzenetére


makoss
addikt

Az a helyzet, hogy pont ezzel van a gond, hogy épp ezzel nem enged be és ezt szeretném megkerülni.
NUC-on van vendég fiók, ha csinálok egy másikat azzal meddig fog jó lenni? :F
Az már a 2. vendégfiók lenne :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17662) makoss válasza Beni2360 (#17660) üzenetére


makoss
addikt

Amúgy ez a Samba megfelelője mi a Z9S-en?
Mert ott sehol nincs :F [kép]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17663) Beni2360 válasza makoss (#17661) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha van két lakásod és egy bejáronőd akkor két kulcsot kell neki adnod.
2: Keresés: openwrt. Ebben már sajnos nem tudok segíteni. Keress rá a neten. Valahol a egyéb beállításoknál lehet beallitani és ha jól emlékszem még távolról böngészőbol is állítható.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17664) Beni2360 válasza makoss (#17662) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Keresés z9s openwrt

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17665) makoss válasza Beni2360 (#17664) üzenetére


makoss
addikt

Hallod ebbe a zidoo hálózatos beállításba kezdünk olyan irányban - negatív irányba - kanyarodni amihez én marhára nem értek, fogggggalmam sincs mi ez az openwrt, rákerestem de veszettül nem értem, nem értelmezem mi ez, de nem is érdekel. Addig míg ki nem derül mi baja a win-Zidoo kapcsolatnak, átáltam külső HDD-re addig... :((( :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17666) Beni2360 válasza makoss (#17665) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Be írtad itt a keresőbe az openwrt? Keresés: openwrt - ZIDOO médialejátszók én is küzdöttem vele anno még mások is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17667) makoss válasza Beni2360 (#17666) üzenetére


makoss
addikt

Figyu.
Hiába keresek rá, NEM értem, NEM tudom mi ez. vágod?
Nem találtam sem a Zidoo beállításában, meg magyarázat sem világos [link]
A Linuxot emlegeti, holott nekem winre kell, meg veszettül nem értem minek ide a Linux???? :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17668) Beni2360 válasza makoss (#17667) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha a zidooval el érted a NUC tartalmát akkor a zidoon működik az openwrt. Nem a win gépedre kell. Mint írtam kell a 2. Vendég fiok és aztán menni fog.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17669) makoss válasza Beni2360 (#17668) üzenetére


makoss
addikt

Na most találtam egy olyan részt a Zidooban, hogy Other--Recovery and Reset--Reset Openwrt
De továbbra sem tudom mi ez vagy mit állít.
Valahol azt írták operciós rendszer, érdekes lenne mert ma hallottam először róla :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17670) makoss válasza Beni2360 (#17668) üzenetére


makoss
addikt

Na most találtam egy ilyet, mélyen az app beállításokban Zidoo-n: [kép] [kép]
Nem ide kell beírni azt a kódot amit beállítottam NUC-on de a Zidoo nem engedett? :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17671) Beni2360 válasza makoss (#17670) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Már bocs de mit nem értettél azon amit utoljára írtam? El ne állítsd az openwrt-t ha már a másik géppel működött.
Ott router jelszóról van szó. NE PISZKÁLD.
KELL EGY MÁSIK VENDÉG FIOK A MÁSIK GÉPEDEN IS.
Mint irtam "Ha van két lakásod és egy bejáronőd akkor két kulcsot kell neki adnod. " ha ezt érted akkor én nem értem, hogy miért nem csinálsz már egy vendég fiókot?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17672) makoss válasza Beni2360 (#17671) üzenetére


makoss
addikt

Na csináltam vendégfiókot de rossz emlékeim vannak róla mert annó valami hiba folytán bekódolta a rendszergazda gépem. Be tudtam lépni, de mindig kóddal :F
Szóval a lényeg:
Mivel új a felhasználói név és a jelszó, megnéztem, beengedett.
Az öröm nem tartott sokáig mert 5 mappából csak kettőbe engedett be. :(
Pedig:
1. töröltem a régi beállítást zidoon (a gépnek a nevét az a DESKTOP-EGQ...t)
2. csináltam egy szkennelést,
3. újraindítottam a gépet, a zidoot
4. beléptem az új vendégfiókba winen, végigmentem a win kérdésein, végigokéztam, az működik.
Ez volt a nagy gépen..

Viszont!
Ami számomra érdekes, hogy benyomtam a NUC-ot, a NUC-ba az összes mappába + a nagy gép összes mappájába is beengedett, még utána is, hogy a NUC-ot elzártam :F :P
Most viszont ami jön 2 érdekes kérdés:
1. Legközelebb is be kell nyomjam a NUC-ot ehhez? :F :B ...báár ez majd kiderül csak nem akarom ma sűrűn ki-be kapcsolgatni a gépeket...
2. Ez az öröm a legközelebbi win frissítésig fog jó lenni? :F :B
Na mindegy, remélem sokáig fog tartani ;) De szerintem ez sem tart sokáig mert a NUC-ra az utóbbi 1-2 hónapban volt vagy 6-7 frissítés (nem számoltam)

Mindenesetre köszi a türelmed, segítséged az többet van mint jó gép nálam :B :R :R

Más.
Nem tudom mondtam-e, ezt a zöld hibás valamire jobban rákerestem és úgy tűnik a Zidooban -- Display -- HDMI Mode -- Lock resolution (ki) a felbontás meg 1080p 60 Hz-ról átállítottam Auto-ra így jó.
Mondjuk a Lock resolution mindig ki volt nyomva.
Szóval így nincs zöld villogó háttér viszont biztos emlékszel, hogy a frame ráta be volt nyomva, azt az "Auto" beállítás blokkolhatja mert nem volt folyamatos a film, mint ha 25-30 FPS-el menne. Nem nagyon szeretném ezt berhelni, de ezt a részt hova kell állítani ha "Auto"-n van? [kép] :R

Nem tudom az újabb Zidoo modelleknél hogyan van, de ennél a Z9S-nek nagy erőssége, előnye, hogy frame rátát lehet állítani! :K
Mint ha minden 25-30 FPS-es mozifilm 60 FPS-sel menne! :K :C

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17673) Hestia


Hestia
csendes tag

UHD-re felraktam a Kodi-t. Működik, de a hang jobb a gyári programmal. :)

(#17674) Beni2360 válasza makoss (#17672) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A vendég fiókban se mit nem kellett volna csinálnod. Én 1x beleptem, hogy be enged e és azóta sem. A rendszergazda vagyis te engedélyezed a mappákhoz az elérést. A mappáknál ajánlott a mindenki engedése.
A Windowsban van a bugyorban egy regiszter ami jegyzi a belépési kérelmeket a rosszat is és onnan magunknak kellene kitorolni minden zidoo (IP cim) alapján és utána reboot majd zidoo belépés. Na ezt kb 3 éve megcsináltam amikor nálam is gubancok voltak. De erre rá kell keresnem. Anno elmentettem a Mega felhőben de nem tudok oda már belepni. Valaki itt írta le az elérését. :U Ezen már frissítés nem fog változtatni. Most már csak a megosztás okát ellenőrizd le. Lehet D, E, stb meghajtót is meg osztani de az nem igazából frankó.
Na keresgéltem és a Windows topikban meg találtam. Hitelesítő adatok kezelésére A Fagyi hsz végén van amit a bugyort emlegettem. Olvasd figyelmesen és keresd meg hátha ott megoldást nyersz. Windows 10 - Fototrend Hozzászólások

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17675) Beni2360 válasza Hestia (#17673) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Sosem volt jó a KODI a zidoon. ZDMC sem az igazi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17676) makoss válasza Beni2360 (#17674) üzenetére


makoss
addikt

Na ez a Hitelesítő adatok kezelése is új nekem :B
De ahogy néztem, ide pontosan tudni kellene mit írok! :U

#17675 Beni2360 A KODI volt fent nálam számítógépen de semmi hasznosat nem találtam benne így töröltem :F
Jól nézett ki, de ennyi :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17677) Beni2360 válasza makoss (#17676) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na előbányásztam a gépemet és beírtam a nagyitóhoz, hogy hitelesítő adatok kezelése Megnyitottam a vezérlő pultban és rögtön ott volta amit írtam. Ott törőld a Zidoo bejegyzést elötte kapcsold ki majd bekapcs és kezd előlről. Ha több bejegyzés van mindet törőld. NÁLAM IS VAN MÉG A RÉGI NAS ADATAI MINDJÁRT TÖRLÖM.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17678) makoss válasza Beni2360 (#17677) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes.
De nálam csak ennyi van, nem változtattam még semmin: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17679) Beni2360 válasza makoss (#17678) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Passz.
Ha a zidoo már elfogadta a gépedet és be tudtál lépni akkor ott már csak a megosztási mappáknál kell kutakodni. Töröld az engedélyeket és add meg újból. Lehet, hogy a vendég fiok után tudod engedélyezni már. De ez már a Windows topikba való téma.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17680) makoss válasza Beni2360 (#17679) üzenetére


makoss
addikt

Én sejtem mi lesz a gond, szerintem a routerrel lesz a probléma, pár napja van ez: [link]
Ezt ma néztem meg, nem tudok a router beállítási felületére jutni, nem adja be: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17681) Beni2360 válasza makoss (#17680) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Így semmi hozzá szólásom ide mennyél Otthoni hálózat és internet megosztás - Fototrend Hozzászólások
De ott mindent írjál le a hálózatos felepiteset.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17682) makoss válasza Beni2360 (#17681) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes, hogy NUC-on jó az ASUS routerem beállítása: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17683) makoss válasza Beni2360 (#17681) üzenetére


makoss
addikt

Megnéztem a nagy gépen is, itt is helyrejött hála az égnek! :R
Ezek szerint érdemes áramtalanítani a routert néha. :K
Lehet elzárom egyszer 1-2 hetente :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17684) Beni2360 válasza makoss (#17683) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Akkor remélem minden rendbe lesz. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17685) makoss válasza Beni2360 (#17684) üzenetére


makoss
addikt

Megint nem enged be ez a sz@r hálózat :W
Szerhetem elő megint a külső vinyót, fáradt vagyok megint mindent átnézni :O
Eggyetlen 1 appot raktam fel arra a nyikhaj zsebrevágható mobilra, és mindent lát, kódok nélkül, mókolások milliói nélkül azon a sz@ron megy, semmit nem értek :O :O :O pffffffffff
Hihetetlen :W

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17686) makoss válasza Beni2360 (#17684) üzenetére


makoss
addikt

Lehet a hitelesítő adatokat vagy mi a bánatot kellene megnézni, de marhára nem tudom mit kell oda beírni, hogy menyjen a lejátszás a Zidoon :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17687) Beni2360 válasza makoss (#17686) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szvsz az openwrt-ben nincs jól beállítva valami, hogy nem jegyzi meg a belépési procedúrát.
Keress itt a topikba z9s tulajt én már sajnos nem tudok segíteni. Meg talán egy teljes gyári vissza állítás és hátha alapra áll ott is minden. Volt aki törölte a gyári openwrt-t és telepített másikat fel. Én anno nem használtam mivel csak laptopom van és nas-ra töltök le. Amikor megvettem a szokásos beállításokat megcsináltam és ment minden. Sorry
Ui: már el is felejtettem, hogy böngészőbol is lehet beallitani az opw. Idezet;
böngészőben látom a zidoo openwrt felületét ahol elég sok beállítási lehetőség van.
Írd be itt a keresőbe, hogy openwrt 5 oldalt ad ki, kutakodj.
Keresés: openwrt - ZIDOO médialejátszók - Fototrend Hozzászólások
Olvasd el a 4369, hsz

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17688) makoss válasza Beni2360 (#17687) üzenetére


makoss
addikt

Én ezt már kérdeztem tőled és azt mondtad ne nyúljak hozzá :B [kép]
Amúgy mielőtt jöttél töröltem mindent, lefuttattam egy RESCAN SMB-t, mert noha a NUC-on be volt ez állítva, a nagy gépen nem, pedig azt hittem igen :F [link]
Most megy megint minden + Openwrt is van, báár nem tudom ez honnan a bánatból került elő, abba is beenged de azon belül kódot kér :B
Amúgy olyan mint egy rossz anyós, MINDENRŐL tudatni kell, minden változtatás kizárólag egy RESCAN SMB-vel, csak úgy engedélyez ;]
Szóval a 2 alsóba enged most kód nélkül, lehet megint holnapig, de akkor intézek rá egy töréstesztet a legnagyobb kalapáccsal a Samuval! ;] :D
A hitelesítőadat-kezelőben meg semmi nincs, nem tudom oda mit kell beírni :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17689) Beni2360 válasza makoss (#17688) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az az első képen le van írva, hogy mire kell. SSH belépéshez. Ott meg adod a root feh név és adsz egy tetszőleges jelszavát pl: Maki.
És minden ilyen beavatkozás mint win gépen mint a Zidoo reboot-ot igényel.
A zidoo beállításaban http engedélyezed, hogy a zidoo IP cím és a port beirasa után evvel a root & Maki beirasa aztán be engedjen és maris todod kényelmesen a gepedrol az openwrt beallitani.
A gépekhez meg azért enged be mert már 1x megadtad a belépési adatokat. A hitelesítő oldalon talán, ost már megjelenik a zidoo-d miután megcsináltam a root/Maki bejelentkezest. Mivel gondolom sehol nem adtál meg felh&jelszó párost nincs mit rögzítsen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17690) Turbo73


Turbo73
tag

Helló! 2 kérdés a HT 4.0-val kapcsolatban, hátha valaki tudja a megoldást.
1: Hogyan lehet kikapcsolni a password protection-t? (Unalmas, hogy bármilyen műveletet csinálok, be kell gépelnem)
2: Véletlenül kitöröltem egy sorozat 2 részét (remove app-ot nyomtam remove match helyett) Most sehogyan sem látja a kitörölt részeket, hiába szkenneltem újra a könyvtárat. Hogyan lehet visszahozni?
Előre is köszi! :)

(#17691) Beni2360 válasza Turbo73 (#17690) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A MC-ben szkeneltetted a megosztás? És ott beleptél? Ott fogja kérni az adatokat és menti is. Ezután a HT-ben nem kér semmit. Nálam 8 év alatt 1x sem kérte.
2: ha engedélyezted a szemetest >Recyvle akkor ott van és onnan vissza lehet másolni.
Kéretik a box típusát beirni, hogy ne keljen keresgélni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17692) Turbo73


Turbo73
tag

1: Találtam egy leírást a HT-ről, de nem lettem sokkal okosabb. A első megnyitásnál feldob 'initial settings' oldalt és ott lehet beállítani, hogy kérjen-e password-öt.

A probléma csak az, hogy ezt már nyilván valaki ellőtte és beállította (használtan vettem az X10-est) és én sehogyan sem tudom ezt vissza varázsolni. :(
2: Hol kell engedélyezni a szemetest?

[ Szerkesztve ]

(#17693) Turbo73


Turbo73
tag

1: Megtaláltam a megoldást. A 'Child Lock' menüben ki tudtam kapcsolni. :)
2: Akármit csinálok, nem jön vissza. Töröltem a 'Source'-ot, majd újra hozzáadtam és szkenneltem, de ugyanúgy nem látszik a HT 4.0-ban (Pontosabban úgy írja, hogy 'Scanned 122/124' De hiába megyek bele a könyvtár szerkezetbe, ott már nem is látszik) . A MC-ben simán látszik és le is játsza onnan. Talán csinálnom kéne egy cache ürítést?

[ Szerkesztve ]

(#17694) makoss válasza Beni2360 (#17689) üzenetére


makoss
addikt

Háát ez nem tudom mennyire kapcsolódik a gépem + zidoo kapcsolatához, gondolom, hogy ide betudjak lépni zidoo + win: [link] [kép]
De ha ez kapcsolódik ahhoz amit kb 3 éve tettél fel videót az SSH telepítés és belépés.-ről akkor inkább passzolom, portos kapcsolatok, port forwarding meg "barátai" még a szolgáltató sem tudta beállítani :F :B
De lényeg, hogy kop kop most jó a kapcsolat a gépem a zidooval! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17695) Beni2360 válasza makoss (#17694) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ne variáljál, az SSH a CE rendszerhez van. Androidot el sem lehet érni vele mivel nem tudjuk az adatokat.
Az Openwrt-vel se foglalkozzál. Mint írtam az előző tulaj már azt beállította. Most már menni fog szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17696) makoss válasza Beni2360 (#17695) üzenetére


makoss
addikt

Nem szoktam már variálni ha valami jó, de idegesítően sokáig tartott ezt beállítani, nem is nyúlok már semmihez, örülök, hogy megy, max itt a win variálhat, de az remélem nem fog bekavarni! örülök, hogy most megy!
Köszi a segítséged, türelmed! :R :R
Remélem már nem csak 1-2 napig lesz ez jó :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17697) Beni2360 válasza Turbo73 (#17693) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

KI mondta neked, hogy az X10-hez jó a HT 4.0 ? Tudtommal a 2.0-s jó hozzá. Most keresem kutatom a boxodhoz a 4.0 HT-t de nem lelem csak egy kósza feltevést.
Vissza olvasva én írtam de gondoltam csak a SOC-hoz valót töltöd le. Elkerülte a figyelmem ez a régi RTD 1295 SOC. Itt van valami mokolási procedúra.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17698) powerup2


powerup2
addikt

Valakinek volt már olyan hogy a zidoo z9x nem kapcsolt be ? ha a hátsó billenő kapcsolót felnyomom a rá kötött ventilátorok elindulnak de maga a zidoo semmit nem reagál .... kicsit felbaszott most hogy filmet szeretnék nézni.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#17700) Beni2360 válasza powerup2 (#17698) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Légyszíves mellőzd a káromkodást és a trágár szavakat. A második hsz-t már töröltem úgy se tartozik a témához.
Az hogy nem kapcsol be a boxod lehet akár súlyosabb hiba is. Áramtalanitsd és feküdj le aludni, lehet, hogy holnap vagyis már ma délelött magához tér.
Én is ma egy kicsit meg ijedtem nem indult a Z1000 pro. Okos konnektorba van dugva és egy pillanatnyi áram szünet lekapcsolta a konnektort.
Reméljük rendeződik a gubanc.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.