Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Beni2360 válasza limpi (#16298) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Olvasd el a szabályzatot amit elfogadottál és megtudod. Pont azért, hogy ne lehessen fogást találni az üzemeltetőkön. Az, hogy sok helyen nincs topik gazda es nem figyelnek minden hova a moderatorok az egy dolog. De akar a topik gazda is túl léphet rajta nem veszi észre. Én meg nem szeretnék figyelmeztetést kapni. Ennyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16302) KisPocok31 válasza limpi (#16300) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

.m3u Ez egy playlist fájl. Akár több mappában lévő zeneszámok lejátszási listáját tartalmazó szöveges fájl.

.cue Egy darab nagyméretű zenefájlon belül levő számok leiratát tartalmazó szöveges fájl. Információ a számok kezdetéről végéről, előadóról, számcímről.

Remélem segítettem

(#16303) limpi válasza KisPocok31 (#16302) üzenetére


limpi
aktív tag

Igen, így vágom, köszi! :)

<:v)

(#16304) limpi válasza Beni2360 (#16301) üzenetére


limpi
aktív tag

Hát, most megfogtál, mert azt tényleg nem olvastam el, hanem csak elfogadtam! :)
De ha ez az: ÁSZF (SZABÁLYZAT)
Akkor szerintem abba nem ütközött, bár van benne ez a pont:
"[...]
Tilos a következő termékek, szolgáltatások hirdetése:
[...]
9. Jogvédett szellemi termékek (szoftver, hangfelvétel stb.) jogellenes másolatai, vagy szoftverhez tartozó, de az eredeti terméktől különválasztott, illetve nem jogtiszta kódok, kulcsok, szelvények, adathordozók, tartozékok.
[...]
11. Személyes adatokat tartalmazó adatbázis; meghívó / account (hozzáférés, regisztráció, felhasználói fiók) FTP, torrent, web vagy közösségi oldalakra.
[...]"
Amit írtam, az szerintem nem volt hirdetés, csak megemlítettem egy fájlnevet.

De ezen nem fogunk összeveszni. :)

Ha nem erre a szabályzatra gondoltál, akkor légyszi linkeld be, hogy melyikre!

Azt tökre megértem, hogy nem akarsz figyelmeztetést kapni.

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16305) KisPocok31 válasza limpi (#16303) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Na. Köszönöm a segítséget, megvettem. Kíváncsi vagyok mikor jön meg.

(#16306) kokokka válasza limpi (#16304) üzenetére


kokokka
őstag

Atya ég!

(#16307) limpi válasza KisPocok31 (#16305) üzenetére


limpi
aktív tag

Bocs, ha későn írom meg, de remélem az OctogonAudio-tól vetted, mert ott pont a ma még tartó black friday akció keretében 119 990 Ft helyett 104 990 Ft az ára.

(Én eredetileg az AudioCentrum nevű helyről rendeltem szintén 104 990 Ft-ért vasárnap du.
De azóta hozzá sem nyúltak, szóval mostanáig nem került visszaigazolt státuszba...
De velem nem tudtak kitolni :), mert akkor rendeltem az OctogonAudio-tól is ma délben, akik nagyon hamar visszaigazolták, szállítás alatt státuszba került és az ÁFÁ-s számlát is kiállították (külön kérés nélkül). Igaz, a futár cégnek még nem adták át, gondolom az holnapra csúszott.
Szóval inkább őket ajánlanám. (Nem tudom a másik boltnál mitől akadt el.) Eredetileg egyébként 11.30-ig reklámozták a black friday akciójukat, ma reggel vették vissza 11.28-igra...
Remélem a garancia náluk is 2 év rá, mert azt viszont ők elfelejtették feltüntetni...)

Azt hiszem boltok említése nem ütközik az ÁSZF-be, de ha mégis, nyugodtan törölhető ez a post-om. :))

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16308) KisPocok31 válasza limpi (#16307) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Köszönöm tanácsaidat, igen az Oktogonnál rendeltem. Ma estig ennyi. Kíváncsi leszek 13 év DUNE után milyen felhasználói élményt nyújt majd. A DUNE-t nagyon vágtam. Saját felület saját ikonok, saját Yadis, áááá imádtam. Na mmindegy.

(#16309) kisandroid


kisandroid
csendes tag

Sziasztok! Z10pro tulaj lettem,és egy olyan problémám lenne hogy film indításnál elég sűrűn zöld fátyol szerű dolog van a filmen! Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#16310) Beni2360 válasza kisandroid (#16309) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szia, üdv a csapatban. Pontosisd milyen videónal van a hiba, és mik a beallitasok.
HDMI beállítás , és a freki váltás és ha DV akkor mi van beallitva feldolgozásra ? Milyen TV-d van? Es nem minden DV formatumot tud lejatszani.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16311) achilleuss válasza kisandroid (#16309) üzenetére


achilleuss
tag

na nekem ez lehet, hogy elég ahhoz, hogy ne Z10 Pro-t vegyek, hanem Z1000-et :DDD

(#16312) kisandroid válasza Beni2360 (#16310) üzenetére


kisandroid
csendes tag

Helló! Az összefoglalóban található szerint állítottam be! Mkv fájlok vannak fent. A tv elég régi vagy 10 éves Sharp

(#16313) Beni2360 válasza achilleuss (#16311) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szinte semmi különbség nincs a két box között csak a külső es a beépitett trafo. Ugyan az a rendszer fut ezeken a boxokon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16314) kisandroid válasza achilleuss (#16311) üzenetére


kisandroid
csendes tag

Hát ha megteheted :-) Nekem az a 2 kiló feletti ár már egy kicsit sok érte!

(#16315) Beni2360 válasza kisandroid (#16312) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ez meg kevés info többet kérdeztem.
MKV az egy csomag mint egy zipp.
A TV-d a gyenge lánc szem. Szerintem meg HDR-t sem 4K-t nem tud. Vagyis ehhez a TV-hez egy 20 e ft amlogic box CE-vel kellene. Nezzel egy OLED TV-t
Egy sima 4K video meg elmegy a TV-n de mar ritkaság.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16316) achilleuss válasza kisandroid (#16314) üzenetére


achilleuss
tag

hogy hibás volt a kisandroid-nál a Z10 pro, azért volt az a terv, hogy Z1000-et veszek, de Beni2360 kiokosított, hogy csak a trafó a különbség...a zöld fátyolt , feltételezem nem a gyengébb trafó okozta, így úgy néz ki, mégiscsak a Z10 pro vásárlási terv mellett maradok :)

(#16317) limpi válasza achilleuss (#16316) üzenetére


limpi
aktív tag

Miképpen volt hibás kisandroidnál a Z10 Pro?
Próbáltam visszakeresni, de nem sikerült.

Én is néztem, hogy a Z10 Pro mennyivel lenne jobb nekem a Z9X-nél és ezeket találtam:
1.) +1 SATA csatlakozás
2.) coaxial S/PDIF kimenet (eredetileg fontos volt nekem)
3.) leszerelhető antennák (de csak ha nem kell Bluetooth vezérlés)
4.) komolyabb megjelenés :)

Ellenben találtam (számomra) hátrányokat is:
1.) A belső rack oldalról elérhető (nekem elölről lenne kényelmes)
2.) Az USB 2.0 portok meg elől vannak (azok meg hátul kellenek :W )
3.) Van benne venti (ami tudom kikapcsolható, de boot során gondolom felpörgeti)
4.) A 2x nagyobb belső tárhely számomra felesleges

Továbbá a RAM is 2 GB mindkettőben és amennyire tudom, a távirányító is ugyanaz! (Szemben a Dune-nal, ahol a nagyobb modellben már 4GB RAM van, kkülön HDMI audio kimenete és a távirányítója is már Bluetooth-os. Csak az extrém bugos szoftvere miatt számos célra alkalmatlan…)

Szóval nekem még jobb is a Z9X.

Szerintem csak annak érdemes Z10 Pro-t vennie, aki valamiért HDD-t akar beletenni. (Az nálam nem pálya, mert én a teljesen hangmentes működésre játszom, ha tápegységnek magas frekvenciás ciripelése van, engem már az is zavar…)

Ha valaki nem ismerné, itt számos hasznos infó van a Zidoo lejátszókhoz: https://www.mcbluna.net/

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16318) limpi válasza limpi (#16317) üzenetére


limpi
aktív tag

jav.:
"kkülön HDMI audio kimenete"
helyett
"van külön HDMI Audio Only kimenete"

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16319) limpi


limpi
aktív tag

Most nézem, mégis van (vagy pont nemrég tették be) V12 remote a hivatalos Zidoo shop-ban:
itt (15 500 Ft körülre jön ki (39 USD) ingyenes szállítással, ami viszont 12-15 munkanapig tart)

Egyébként a Z9X is kapható itt, 78 000 Ft körüli áron (199 USD), a kettő együtt rendelve meg csak kb. 87 500 Ft (222.40 USD).

Szóval aki biztosan tudja, hogy ez kell neki, az elvileg veheti itt is (PayPal-lal lehet fizetni).
(Én amúgy a hazai 14 napos elállási lehetőség és garanciális ügyintézés hiánya miatt nem merném...)

(Csak V12 rendelés esetén kérhető expressz szállítás is, ami 3-8 munkanapra rövidíti a szállítási időt, cserébe 30 USD... A lejátszót fura mód így nem szállítják. Biztos, hogy nehogy baja legyen az extrém sebességtől! :)) )

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16320) devil-k válasza limpi (#16319) üzenetére


devil-k
nagyúr

A VÁM-ról és az ÁFA-ról se feledkezz meg, ha az EU-n kívül jön. Pedig egy ilyen BT távirányító nekem is kellene.

- mozi bolondéria -

(#16321) limpi válasza devil-k (#16320) üzenetére


limpi
aktív tag

Ja... azt már tuti felszámolják? :O

Én régebben rendeltem csak külföldről, de nekem akkor még szinte soha nem számoltak fel sem ÁFÁ-t, sem vámot...

Ha ezeket már tuti felszámolják EU-n kívülről, akkor már tényleg nem éri meg.
(Bár a V12-t szerintem idehaza még nem kapni, szóval jelenleg más opció nem is nagyon van.)

Itt amúgy van olyan ár is, amiben már van ÁFA (VAT), bár a vámot nem látom, hogy említenék.
Szóval úgy már 20,513.53 Ft. És csak december 20-ra ígérik a szállítását. De legalább még Karácsony előttre! :DD

A vám mennyi ilyesmikre?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16322) Beni2360 válasza limpi (#16321) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A linkelt oldalon nettó arak vannak, lasd szallitasi infoknal. Ők nincsnek benne az uj rendszerbe es ezert ÁFÁT nem szamolnak fel. Azt itthon rendezik VÁM meg az új rendeletek szerint 150€ felett szamolnak rá de ez minimális %-k. Es még hozzá jön a kezelesi költség. Na meg akik benne is vannak, azok sem szamolhatnak mar SEMMIT 150€ felett.
Itt van at Alis Zidoo store. És ott van a V12 adózott allapotban. Dec 19-re igert atvetellel.
50 dodo.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16323) B.F.G. válasza Beni2360 (#16205) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Megint előjött ez a probléma, de most azután, hogy váltottam bemenetet az erősítőn, hogy melyik eszköz képét továbbítsa a TV-nek, HDM –kábelen csatlakoztattam a laptpot és játszottam úgy, hogy a TV –re kitettem a képet tökéletesen működött nagyon frankó volt, viszont amikor az erősítőn visszaállítottam a bemenetet, hogy a Zido Z10 pro képét továbbítsa a TV-re megint nem ment át a Zido által küldött kép a TV-re, többszöri ujraidítás után oldódott cska meg a probléma: Zidot TV-ét erősítőt mindent is újraindítottam.
Mi lehet a gond? Lehet, hogy a sorrend a baj?

A laptopból kihúztam a HDMI kábelt mielőtt átálítottam a bemenetet az erősítőn.
Per pillanat most megint működik, csak most attól félek, hogy ha megint átváltom az erősítőn a bemenetet, hogy mit továbbítson a TV-re megint nem jön át a Zido képe.

Van ötlete, hogy ez mitől lehet?

(#16324) B.F.G. válasza BÜDÖSLÁB (#16256) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Nem láttam, de nekem a BT -vétel volt nagyon rossz, sokkal rövidebb lett a vételi távolság kb 1,5 m -nél távolabbról már nem működött a BT-s egér és bill, már 3x elemet cseréltem és majdnem földhöz vágtam a perifériákat mire rájöttem..., hogy az antenna hiánya miatt nem jó a vétel. Egyébként én mindig antennák nélkül használom, mert UTP kábelen csatlakozik a hálózathoz, csak akkor kellett BT-és egér és billentyűzet mikor elromlottak az USB portok egy ideig.

(#16325) Beni2360 válasza B.F.G. (#16323) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem tudom miket állítottál el, de pl HDMI kabel ki-be csatlakozás csak kikapcsolt eszközöknél szabad. Drága bibi lesz az AVR sinyli meg de akar melyik gép mivel aram alatt vannak meg szikrazni is tud.
Nem tudni milyen az AVR es a beállitasok mit engednek meg. Nalam is volt, hogy nem adott kepet a zidoo bemenetről, simán váltottam masik bemenetre és vissza. Nem kell a lapit kihuzni semmit sem befolyásol. EDID gond lehet amiert nem ismeri fel.
A sorrend Tv, avr, zidoo.
Ha az AVR-ben a zidoo bemenet átmenő opcioval van, vagyis kikapcsolt allapotban is tovabbitja a kepet a TV-nek akkor az AVR sorrend mindegy.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16326) Beni2360 válasza BÜDÖSLÁB (#16256) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na erre a videóra megneztem az 1000 pro-nal mi van hatul. Nincs semmi antenna de meg helye sincs. Beépitett antennák vannak. A box felett 2 cm-re egy üveg lapon a center van es tökéletesen mukodik a wifi es a bt is. Ezek szerint ebben is eltér a z10 pro-tol.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16327) kimi02 válasza Beni2360 (#16251) üzenetére


kimi02
őstag

Azt hol kell ?
Nem akar csatlakozni a PC a zidoo-hoz.

(#16328) limpi válasza kimi02 (#16327) üzenetére


limpi
aktív tag

Itt van a csatlakozáshoz egy leírás (bár német képernyőmentésekkel):
https://www.mcbluna.net/wp/zidoo/guide-access-your-zidoo-player-from-windows-10/

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16329) Beni2360 válasza kimi02 (#16327) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na most latom neked meg a z9s van es ott openwrt a rendszer. Annak a konfigurálása : Beállítás - leg vegen alul egyebek - atlepdz az Android dslra es ott talalod az Openwrt-t ott kell beallitani és engedelyezni. De, hogy mikepen mar sajnos nem tudom. Olyan regen golt a kezem alatt ilyen box. Talan ha meg fent van az X10 beállítása es ez benne van-e. Van egy letőlthető z9s az Öszben nézd át. Eleg rovid ideig e honapig volt z9s-m. Azert vettem, hogy segiteni tudjak de jott a z9x es csereltem. Elvileg ha tudtad engedelyezni az Openwrt-ben akkor mar fogod tudni elerni. Most is ott van a hálózatoknal de nincs engedélye.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16331) limpi válasza Beni2360 (#16322) üzenetére


limpi
aktív tag

Köszi, közben válaszoltak a Zidoo sales-től kicsit furán fogalmazva:
"
Hello. Sir
You can purchase V12 remote control in this Aliexpress online store. It is zidoo aliexpress offcial store.
https://zidoo.aliexpress.com/store/1930287
" (Kicsit úgy érzem magam, mintha lovaggá ütöttek volna. :C )
Szóval akkor onnan nyugodtan lehet rendelni.
Én mondjuk csak max. jövőre fogok, addig viszont meg szerintem már majd idehaza is kapható lesz.

Nekem 2 dolog hiányzik a V12-ben:
1.) Nem a nagy hangerő gombjai taníthatóak (azok fixen a Zidoo hangerejét állítják, ami viszont nekem nem igazán kell), hanem a tanítható részen van két kisebb hangerő állításra (is) beprogramozható gomb...
2.) Nem tud légegér funkciót. Miközben a nálam lévő új Dune BT távirányítója (aminek egyébként a kivitelezése elég gagyi hatású) ezt simán tudja. Nem mintha erre valaha is szükségem lett volna, de gondolom bizonyos Android-os appoknál jól jönne.
Szóval ennyi pénzért (kb. 20 eFt) azért beletehették volna.

Viszont a képek alapján jó az anyaghasználata, minőséginek tűnik.
(Leszámítva, hogy az összes marketing anyagon ugyanaz a példány látható, aminél a [7], [8] és [ :Y ] (ez a világítás vezérlését próbálja most stilizálni :) ) gombok valamiért kicsit sötétebbek, mint a többi. De gondolom az vmi prototípus lehet és a kész terméknél már minden gomb azonos színű.)

Egyébként még mindig nem adták át futárnak a Z9X-em, de már nagyon-nagyon előkészítették! :)) (Biztos a black friday miatt lehetnek megcsúszva...)

<:v)

(#16332) limpi válasza Beni2360 (#16329) üzenetére


limpi
aktív tag

De a fenti leírás is pont Z9S-hez van.
(Bár nekem kicsit nyakatekertnek tűnik, de biztos jó.)

A tárhely előkészítését is részletesen leírják Z9S-en:
https://www.mcbluna.net/wp/guide-how-to-update-openwrt-and-setup-network-shares/
Szóval az után kell ezt:
https://www.mcbluna.net/wp/zidoo/guide-access-your-zidoo-player-from-windows-10/

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16333) Beni2360 válasza limpi (#16331) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

En mar linkeltem a zidoo storet es ott 50$ Dec 19-i szallitassal.
Az en eredeti bt tavom sem rendelkezik legerrel és csak a kis gombok tanithatoak. De lehet a TV és az AVR-t is választani. Legegeres tavot 8 $ vettem háttér fénnyel. Most 10$
Lattam es toroltem a válaszom.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16334) B.F.G. válasza gulyasa (#16208) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Bocsi, erre elfelejtettem válaszolni, de most pótolom:
Nem csak egy több hasonló filmet is így játszik le, hogy csak hang van és kép nincs, lejátszás közben sikerült a formátumról képet csinálni a remot appból íme a kép:
[kép]

Mi lehet a baj? Valamilyen beállítással lehet orvosolni szerintetek?
16209 hsz-re is ez a válasz.

(#16335) limpi válasza Beni2360 (#16333) üzenetére


limpi
aktív tag

A légegered be tudod linkelni máshol vagy csak leírni a pontos nevét?

Amit előbb linkeltél, annál nekem csak egy kínai hibaüzenet jön be.

Amúgy a Dune is gyárt ilyet, aminek elvileg Z9X-el is kéne működnie:
https://www.rufusz.hu/Multimedia-lejatszo/Dune-HD-BT-AirMouse-Remote-DUNE-REMBT-p112369.html?ak=0
Ez 6 400 Ft.

De amúgy én pont egyetlen távirányítóval akarnék mindent csinálni.
Szóval igaziból nekem egy brutál sok gombos tanítható BT+IR univerzális távirányító kéne
beépített légegér funkcióval és infra jelismétlővel (mert a TV-n kívüli eszközökre nem tudom könnyen irányítani az infra jelet, pedig egy részük csak infrán irányítható).
De nem tudok róla, hogy gyártanának ilyesmit. (Kifejezetten nem kell, hogy kijelzője és/vagy világítása legyen, viszont jó, ha könnyen kitapinthatóak a fontosabb gombok rajta.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16336) Beni2360 válasza B.F.G. (#16334) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ezt a kis felbontasu videokat régebben csak a ZDMC tudta lejatszani. KODI beállítások kellenek neki. Egy próbát meg ér.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16337) Beni2360 válasza limpi (#16335) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

US $9.11 59%OFF | VONTAR G21 PRO Voice Remote Control 2.4G Wireless Keyboard Air Mouse with IR Learning Gyros for Android TV Box H96 MAX X3 Pro
https://a.aliexpress.com/_mMexXiG

Ez egy mindenes kezre álló szuper kis táv.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16338) limpi válasza Beni2360 (#16337) üzenetére


limpi
aktív tag

Nahát, köszi, ez tényleg igazán jó ár/érték arányú!

<:v)

(#16339) B.F.G. válasza Beni2360 (#16325) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Tv cserén kívül minden ugyanaz, ugyanazt eljátszottam az XBOX one konzollal is, de azt le sem húztam áramtalanítás után az azóta is rá van kötve.
Ezért sem értem, hogy mi lehet a baj?
Azért húzom ki, mert csak ideiglenesen van rákötve a laptop, amíg játszok.

(#16340) B.F.G. válasza Beni2360 (#16336) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Köszi! Bár nem tudom, hogy megér-e vele vacakolni, illetve épp most nézem, hogy épp most egy másik rajzfilmet néz a lányom aminek még kisebb a felbontása: 624*352 :D
Elképzelhető, hogy nem a felbontás a baj?

Vagy próbálkozzak másik lejátszókkal vagy amit javasoltál?

(#16341) Beni2360 válasza B.F.G. (#16340) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igazából nem dzoktak mást telepiteni mivel nincs kadenciahelyes lejátszás meg a ZDMCA-nel sem mindig. Ráadásul ez a 25-s fps regen is gond volt a zidoonal. Volt jó pár évvel ezelőtt a Grimm mesék sorozat avval is kinlódott anno. Aztán lehet relase hiba is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16342) achilleuss válasza limpi (#16317) üzenetére


achilleuss
tag

A Z9X helyett azért veszem inkább a Z10Pro-t, mert az utóbbiban van coaxial csati és egyes vélemények szerint a coaxial-on jobb a hang mint az optikain

(#16343) limpi válasza achilleuss (#16342) üzenetére


limpi
aktív tag

Na, csak azért szerintem ne vedd!

Eredetileg én is coax kimenetes lejátszót kerestem, de csak mert abból volt szabad bemenet az erősítőmön. De aztán átvariáltam és lett szabad optikai is, szóval nekem az bőven elég (ha jól működik szoftveresen).

A coax tényleg elméletben picit jobb tud lenni, cserébe esetleg zajt vezethetsz vele az erősítőbe, ami az optikainál meg kizárt.

Itt egy leírás: link
Ha a legjobb minőséget akarod, akkor úgyis HDMI csatlakozás kell, mert csak azon keresztül megy át az összes újabb HD formátum...

Nagy kár (legalábbis nekem), hogy sem a Z9X-en, sem a Z10 Pro-n nincs külön HDMI Audio Only kimenet, mert én a régi erősítőmön nem tudom rendben átvezetni a HDMI jelet, így csak HDMI splitterrel tudok HDMI-vel rácsatlakozni.

Ami amúgy nem túl vészes, pl. összerakható ezekkel:
https://www.pcx.hu/gembird-2-portos-hdmi-splitter-dsp-2ph4-03-00553628
https://www.pcx.hu/gembird-hdmi-kabel-1m-aranyozott-v2-0-ccb-hdmil-1m--00867308
https://www.pcx.hu/gembird-cc-hdmi4l-0-5m-high-speed-hdmi-cable-with-ethernet-select-series-0-5m-black-00566663
Splitter-nek kell az USB-s táp, de adnak hozzá kábelt és azon keresztül pont ellátja a lejátszó valamelyik USB 2.0 portja.
A gagyibb 0,5m-es kábel megy az erősítőbe (az összes HD audio formátumot viszi).
A kicsit minőségibb 1m-es meg a TV-be.
Én így fogom megoldani Z9X-nél, de csak akkor, ha az optikai kimeneten keresztül nem tudja DD 5.1-re lebutítva kiadni az újabb HD formátumokat. Mert egyébként bőven elég az optikai kimenet nekem.

Az erősítőm amúgy 7.1-es és kezel csomó formátumot (a legújabb HD audiókat mondjuk nem), de a gyakorlatban én csak 5.1-el használom és nem high-end hangfalakkal, szóval a DD 5.1 nekem bőven elég.
Gondolom azt sem kell mondanom, hogy az optikai és coax kimenetek között sem hallok semmiféle különbséget sem. (De elhiszem, hogy nagyon drága rendszeren hallható.)
Nekem a HDMI annyiból lehetne jobb csak, hogy PCM 5.1-et is át tud küldeni, míg az optikai/coax nem. De még nem tudom, hogy a Zidoo-k ezt tudják-e...
Viszont nagyjából mindegy is, mert a tartalmak, amiket játszom úgysem PCM 5.1 minőségűek. :)

Persze, ha neked nagyon jó hangfalaid vannak, akkor lehet jobb a coax.
De akkor már miért nem HDMI?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16344) Abassc1982


Abassc1982
kezdő

Sziasztok.
Z9X- nél hogy lehet az hogy a külső winchesterről letöröltem a filmet de a nemrég hozzáadott listában benne marad és le is játssza?
Már újra olvastattam de ugyanúgy visszarakja.
Ki lehet szedni a listából valahogy?
Köszönöm : Csaba.

(#16345) achilleuss válasza limpi (#16343) üzenetére


achilleuss
tag

Pedig én a coax miatt a Z10Pro-t választom. :) A HM erősítőmön nincs HDMI, Denon-3802, csak coax van rajta

az én erősítőm is tudja a 7.1-et, de az enyém is 5.1-re van beállítva

[ Szerkesztve ]

(#16346) Beni2360 válasza Abassc1982 (#16344) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Biztos van szemétkosár (recycle) a videó mappaban es oda teszi először onnan tudod veglegesen torolni a M. C. - ből. Vagy hálózaton stb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16347) Abassc1982 válasza Beni2360 (#16346) üzenetére


Abassc1982
kezdő

Megvan köszönöm!
Eddig nem foglalkoztam a recycle. bin mappával de így hogy kitöröltem eltűnt amit már amúgy is letöröltem :).

(#16348) Beni2360 válasza Abassc1982 (#16347) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Minfen törlésnél ismet ott lesz. Eleg bent torolni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16349) limpi


limpi
aktív tag

Na, meg is érkezett! :)

Itt egy kis unboxing:

Az nekem meglepi volt, hogy fém a készülékház, tökre örülök neki! :D
A tápegysége nem tűnik egy komoly darabnak (12V 2A), de a célnak megfelel.
Nagyon remélem, hogy nem kezd majd el idegesítő ciripelő magasfrekvenciás hangot kiadni...

A mellékelt HDMI kábel elég jó minőségűnek tűnik (jobbnak, mint amit az új Dune-hoz adtak).

A távirányító anyaghasználata sajnos elég gagyi és bizonyos gombok (például az elég fontos balra navigáló gomb) csak erősebb lenyomást regisztrálnak (de ugyanez volt az új Dune-hoz adott Back gombjával is, aztán gyorsan "bekopott" és onnantól jó lett, remélem ezzel is csak ez van). (Bár én véglegesen úgyis univerzális távirányítóval használom majd és/vagy a V12-vel.)

Az is meglepi volt nekem, hogy mellékelnek hozzá SATA kábelt, mert a gyártó ugyan felsorolta a termék adatainál (a HDMI kábelt viszont nem), a hazai forgalmazók viszont nem (azok viszont HDMI kábelt igen). Szóval én túlbuzgóan már előre rendeltem hozzá SATA kábelt, amit így majd vihetek vissza. :U
(Az amúgy nem igaz, hogy az SSD-t kábel nélkül lehetne csatlakoztatni a SATA portra (pedig elméletileg lehetne úgy, de a gyakorlatban beleütközik a készülékházba...), szóval ez a kábel nagyon hasznos hozzá!)

A szoftver beállítása eddig teljesen okés volt, sőt nagyon jó!
Össz-vissz annyi hibát találtam eddig, hogy az időjárás widget a Törökbálintot csak ékezetek nélkül vágja. Ha ez lesz az összes gondom, akkor nagyon örülni fogok! :))

Egyébként v6.4.27 FW-vel szállították (pont ezt a verziót sehol sem találom letölthető formában (.20 és .28 van csak)) és OTA a v6.4.42-t csak bétaként találja meg.
Szóval egyelőre még nem frissítem erre a legújabbra, hanem tesztelem a gyárilag szállított verzióval.

Lejátszani még nem mertem vele semmit :DD , szóval majd folyt. köv...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16350) limpi


limpi
aktív tag

Hát, szomorúan jelentem, hogy mindkét hiba, amit a Dune HD Pro Vision 4K Solo kapcsán találtam, a Zidoo Z9X-nél is fennáll! (Ugyanazokkal Avatar és WALL-E filmekkel próbáltam. Amiket tehát a 12 éves HDI Dune HD Base 3.0 tökéletesen játszik le).

Szóval sajnos tényleg a külföldi fórumban volt igazuk és ezek a hibák már az Androidban és/vagy a Realtek driverekben vannak. (Ami annyiból jó, hogy ha egyszer ott javítják, akkor nagyon sok erre épülő lejátszóban jó lesz, csak nagy kérdés, hogy ez megtörténik-e valaha és ha igen, akkor mennyi idő múlva...)

Tehát az optikai kimeneten Pause / Resume során előbb halk búgás, majd hangos kattanás hallható.

Valamint csak Avatar és csak a DTS hangsáv esetén lejátszás esetén (és pause utáni resumee során) ez is ugyanúgy küzd kb. 7 mp-ig, amíg rendben szinkronba nem kerül a kép és hang (addig pedig akadozik és/vagy kihagy egyik-másik).

Továbbá a videólejátszást kicsit még csúnyábban indítja, mint az új Dune, ugyanis a megfelelő képfrissítést csak a lejátszás indítását követően állítja be, amitől a már elindul kép kimarad egy rövid időre. A Dune-nál dicsekedtek, hogy ők ezt még a lejátszás elindítása előtt meg tudják csinálni (és tényleg), csak ennek korábban nem éreztem a jelentőségét (tekintve, hogy a 12 éves Dune észrevehetetlenül teszi ugyanezt)... (Egyébként nagyon fura, hogy csak a képernyő módnál 23Hz-nek nevezi a 23,976Hz-et, de ez persze csak apró szépséghiba.)

Szóval mindebből én arra következtetek, hogy sajnos (jelenleg még) valóban az összes Android alapú lejátszó hasonlóan bugos lehet, de legalábbis a Realtek RTD1619D alapúak biztosan! :(

Ettől még tesztelem tovább (pl. a Samba részét, amiről már első ránézésre látszik, hogy kicsit komolyabb, mint a Dune-oké (vagy legalábbis több beállítása van)).
Csak nem tudom akkor melyiket tartsam majd meg (ha egyáltalán megtartom valamelyiket).

Mert akkor nekem főleg csak NAS-nak jók ezek. (Annak viszont jó ár/értékű megoldás, ha valóban stabilnak bizonyul.)

Van még nekem befoglalva (szintén black friday-es 70 eFt áron) egy
Dune HD Real Vision 4K médialejátszó is. Lehet, hogy végül az lesz, mint legkevésbé rossz (illetve legjobb ár/érték arányú) megoldás (számomra).
Vagy hagyom az egészet.

Igazából a két lejátszóból tudnék összesakkozni egy jót (ha az Androidon belüli hibákat is kijavítanák.) Mert mondjuk a Z9X felirat megjelenítésben jobb, de film indításban meg rosszabb, stb. ...

A gondom az, hogy jelenleg csak tökéletlen megoldásaim vannak:

1.) HDI Dune HD Base 3.0
Ez a valaha nálam járt legjobb lejátszó, 12 év óta tökéletesen megy, sokkal jobban (!), mint a mostani Android alapúak. Csak már az újabb formátumokat nem ismeri, az ethernet-je csak 10/100 Mbit-es, az USB portjai meg csak 2.0-sak és azért a felirat megjelenítése lehetne testreszabhatóbb...
2.) Apple TV 4K (+Infuse lejátszó app)
Ez nekem tökéletes volt több, mint egy évig (Infuse v6-al), de sajna kb. 9 hónapja (v7.3.7-től) elcs*szték az appot a fejlesztői, így néha – látszólag véletlenszerűen – elvetődnek frame-ek (micro stutter). Egy 45 perces sorozat epizód alatt "csak" kb. 3-4x, de akkor is rém igénytelen így. Nem hálózati gond és nem csak a 4K 1st gen HW-vel van, hanem a legújabb 3st gennel is! Kész vicc. Nem csak nekem van, de sajnos csak kevés felhasználó panaszkodik miatt, így kb. lesz*rják...
3.) Android 9.0 + Realtek RTD1619D alapú lejátszók
Ezekkel meg a fent leírt hibák vannak. SMB-re viszont jónak tűnnek (persze arra bármelyik PC-m is jó).

Na, erre kössetek csomót! :)

Van valakinek valami tippje, hogy mi lenne az a boltban kapható lejátszó, ami tényleg mindenre jó lenne nekem?
(A külföldi fórumok szerint jelenleg nincs gyártásban ilyen, semmilyen áron sem.)
Vagy szerintetek is reménytelen.)

(Nem szeretnék magam építeni multimédia PC-t, szóval pont azt akarnám elkerülni, mert rém macerás lenne (nekem legalábbis)...)

[ Szerkesztve ]

<:v)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.