Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) WhiteWalker válasza tonyrulez (#16198) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megnéztem ezt a gugli fotó alkalmazást sokadjára. De továbbra is hulladék.
Az eszközmappan belül 1 db mappát ( Kamera néven) mutat azon belül is össze az összes képet ami a telefonon van , miközben van kb 10db mappa a telefonon képekkel.
Itt már töröltem is le az egészet .

[ Szerkesztve ]

(#16202) Gwent1


Gwent1
tag

Szép Napot! eltünt a wifi beállítások közül a 2.4G 5G vagy automata mód kiválasztásának lehetősége. Áttették másik menübe vagy simán én vagyok balfék és nem találom?

Xiaomi redmi note 5 global

(#16203) emge


emge
csendes tag

Sziasztok ! Most a global stabil 10.0.3.0 rom van fenn a redmi Note 5-s telefonomon .Kérdezni szeretném,hogy a saját frissitőjével fel tudom-e tenni a miui_HMNote5HMNote5ProGlobal_8.11.8_52a4a24795_8.1 developer romot,illetve ha nem jön be vissza tudom-e tenni a stabil romot? ( Milyen szinten töröl közben adatokat,és csak a belső tárolóról vagy a memo kártyáról is ? kell-e telepítés elött gyári visszaállítás? ) Előre is köszönöm a segítséget !

(#16204) juve600 válasza emge (#16203) üzenetére


juve600
nagyúr

10.0.3.0 stabil nálam jobb mint a dev

(#16205) pulguinha válasza juve600 (#16204) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Sziasztok, hogy lehet letölteni a 0.3.0-t? Ota nem jött azóta sem és nem tudom hogyan lehet másként :) :(

[ Szerkesztve ]

(#16206) Pityu. válasza Goose-T (#16185) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem lehet,hogy ha netről be lépsz a Mi cloudba a kódoddal le lehet onnan szedni a mentéseket akkor is ha másik márkájú telefonod van?

#Mercutio_

Nmekem szinkronizál a telefonom Mi fiókkal annyi volt egyszer a gondom,hogy két üzenetet nem mentett le de isten igazából jelentéktelen sms ek voltak egyébként minden rendesen működik.Én a telefonkönyvet,jegyzeteket,sms eket,meg az appokat szinkronizálom.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16207) Pityu. válasza Goose-T (#16194) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én úgy állítottam be,hogy eredeti minőségben mentse a telóról a képeket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16208) gabikiraly2 válasza pulguinha (#16205) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#16209) emge válasza juve600 (#16204) üzenetére


emge
csendes tag

Akkor marad a stabil. köszi!

(#16210) okmaci válasza WhiteWalker (#16201) üzenetére


okmaci
csendes tag

Nem tudom, nekem teljesen jól működik, ha valamit másolok a telefonra és abban a könyvtárban van kép is, akkor rákérdez, hogy azt a mappát is szinkronizálja a jövőben. Illetve utólag belépve is látom a telefonon levő összes mappámat, amiben kép van. Sőt, az is be van állítva, hogy az asszony fényképeit én is lássam, illetve ő is az enyémeket.

(#16211) Balzak83 válasza okmaci (#16210) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ugyanígy használjuk mi is. Amit ő fényképez, azt én is látom. Nincs az, hogy de jó kép, küldd már át légyszi.

(#16212) firewolf


firewolf
tag

Üdv!

Új vagyok MIUI körökben. Redmi Note 5-öt vettem és prábltam csatlakoztatni a laptophoz (Win 7 Ultimate), de nem ismeri fel a telefont USB debugging módban, így pedig nem működik a MI pcsuite. 15 seconds ADB Installer v1.4.3-t lefuttattam, de semmi változás. Vagy azt írja a pcsuite, hogy hiányzik valamilyen driverem, vagy, hogy frissítsem a telefont, de nincs mire frissíteni. Tudtok valami megoldást?
Ezt már próbáltam: [link]

Szeretném a telefon képernyőjét a gépemen megjeleníteni, hogy pár dolgot így tudjak elvégezni rajta. Van erre valamilyen más mód, vagy csak a pcsuite?

[ Szerkesztve ]

(#16213) WhiteWalker válasza okmaci (#16210) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én se tudom.... Egyetlen egy mappán (gyári DCIM) belül van az összes többi mappa , még csak az sincs hogy szét szórva lennének. Nem értem , hogy csak egy mappát lát... :(((

(#16214) batai15


batai15
félisten

Hi! Oxygen os portot próbálta valaki?

(#16215) robi64 válasza firewolf (#16212) üzenetére


robi64
aktív tag

A Mi PC Suite (utolsó 3.2.1.3111) még nem kompatibilis a Redmi Note 5/Pro-val. :(

(#16216) firewolf válasza robi64 (#16215) üzenetére


firewolf
tag

Egyéb program, amivel tudom használni a telefont laptopról, vagy megoldás a driverhibára? Airdoidnak van screen mirror funkciója, de azzal se tudok csatakozni a driverhiány miatt...

Ezen az oldalon [link] felsorolja a Note5-öt a kompatibilis eszközöknél.

[ Szerkesztve ]

(#16217) Balzak83 válasza firewolf (#16216) üzenetére


Balzak83
senior tag

Esetleg PC Remote (Monect) bár annak van fizetős verziója, és nem tudom a kivetítés funkció ingyenes-e. Egyébként ajánlom mindenkinek, aki htpc-zik, nagy ügyes kis app.

[ Szerkesztve ]

(#16218) Ciccuka


Ciccuka
veterán

5 Plus-ra ma jött ki a a 10.0.4.0 MIUI

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16219) monoxify


monoxify
újonc

Kedves mindenki..... kérdésem lenne hozzátok.
Redmi Note 5, 1 hónapos vadi új 4/64-es készülék, MIUI 9.5.19.0, nem tudtam még kitalálni, frissítsem, vagy , noha a készülék nagyon szeretné. Le is töltöttem gépre a 10.0.3-at, az itteni link alapján, de....
Újabban egyre gyakrabban (most már naponta) visszatérő probléma a GSM jel eldobása, ami minden előzetes nélkül egyszercsak eltűnik és kizárólag újra indítással hajlandó ismét feljelentkezni, természetesen PIN után.
Tapasztalt valaki ilyet, hasonlót? A frissítés esetleg jelenthet erre is megoldást?

(#16220) KamuMazsola válasza monoxify (#16219) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Sim kártya mennyi idős? Ha két évnél régebbi, akkor ingyen szokták cserélni ilyen hiba esetén. (eldobálja a hálózatot)

Üdv.: KamuMazsola

(#16221) monoxify válasza KamuMazsola (#16220) üzenetére


monoxify
újonc

A készülékkel egyidős nano SIM, konkrétan miatta cseréltem ki.

(#16222) KamuMazsola válasza monoxify (#16221) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Akkor esetleg a simet egy másik telóban próbáld ki! Ha abban sem jó, akkor rossz a sim, ha abban jó, akkor a teló lehet a ludas.

Üdv.: KamuMazsola

(#16223) monoxify válasza KamuMazsola (#16222) üzenetére


monoxify
újonc

Sajnos nincs elérhető másik nano SIM-es készülék a közelemben, de arra gondoltam még, hogy megpróbálom a másik slotban, a MicroSD helyén....

(#16224) Viktor0610 válasza monoxify (#16219) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Frissítsd a MIUI-t, az is segíthet az ilyen gondokon.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#16225) Niarn


Niarn
tag

ha elgondolkodnék, hogy eladom a telefont, hogyan álljak neki? :)
mármint
global stable visszatesz (azzal úgyis tiszta rendszer lesz) és a miui fiókból weben kiveszem a telefont?
BL-t érdemes visszazárni?
vagy hogy megy az ilyesmi?
vagy global stabilon állítsam be, aztán töröljem a fiókot és gyári visszaállítás?

(#16226) Viktor0610 válasza Niarn (#16225) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a vevőtől függ.
Én eddig minden miui-s Xiaomimat nyitott BL-lel és EU dev. ROM-mal adtam el. :DDD
Persze, Mi és Google fiókból kiléptem, gyári visszaállítás után.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#16227) Niarn válasza Viktor0610 (#16226) üzenetére


Niarn
tag

én most arra gondoltam, hogy:
jelenleg LOS van fent, gapps nélkül.
tehát eleve egy miui rom kell hogy menjen rá (global vagy eu stabil vagy dev of course).
indításkor szokta kérni a miui fiókom jelszavát aktiváláshoz.
miután belépett leválasztható a fiókról és visszaállítás? :)

(#16228) Viktor0610 válasza Niarn (#16227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Értelek, de ha a vevődnek mindegy, akkor maradhat akár a LOS is. ;)
"miután belépett leválasztható a fiókról és visszaállítás?"
Igen. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#16229) Niarn válasza Viktor0610 (#16228) üzenetére


Niarn
tag

köszönöm.
és nem hiszem google mentes LoS-ra vágyik, aki ilyet vesz :D hacsak nem olyan elvetemült, mint én.

(#16230) Joe1 válasza firewolf (#16216) üzenetére


Joe1
tag

Én Totalcommanderrel szoktam csatlakoztatni a telót a PC-hez USB-vel. A legördülő menü legyen látható, itt a Számítógép (áttekintés) -t válaszd, ott lesz a Belső memória és az SD kártya (ha van benne) és már lehet is pakolgatni.
Előtte a Tcom-ban: Beállítások - Általános beállítások - Képernyő lapon jelöld be a Szülő mappa megjelenítését.
Előfordul, hogy csatlakozáskor a telót lenyitva át kell állítani töltésről fájl átvitelre.

[ Szerkesztve ]

(#16231) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Kijelzővédő üveget tudnátok ajánlani?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#16232) Joe1 válasza Moonwolf (#16231) üzenetére


Joe1
tag

Ezt az üveget rendeltem. 6D várhatóan a széle még jobban odasimul, így a tok nem tolja fel. Van-e valakinek tapasztalata erről?

(#16233) Balzak83


Balzak83
senior tag

Ennél nem kell jobb.

(#16234) Pityu. válasza Balzak83 (#16233) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is ez van és fasza,csak felrakásnál kell precíznek lenni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16235) DroiDMester válasza Balzak83 (#16233) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pedig el kell hogy szomorítsalak ez a Nillkin EGY HULLADÉK!

Ettől még az 1.dolláros 5D is jobb!

(#16236) Balzak83 válasza DroiDMester (#16235) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ha írtál volna akárcsak egy sort is, hogy miért gondolod igy, akkor jogos lenne a kritika. Én redmi 1s óta nem használok mást, erre a telefonra is csak kipróbálni vettem egy hidrogél fóliát, mert nem ismertem. Nekem eddig bevált, a mostani is május óta fent van, de kiváncsian figyelek.

(#16237) octopus75 válasza Balzak83 (#16236) üzenetére


octopus75
tag

Mert az 5D felfekszik teljesen és sokkal szebb a telefon... Én most cseréltem 5D-re...

(#16238) Balzak83 válasza octopus75 (#16237) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ízlésen, szépségen kár vitatkozni, nekem elsősorban a funkció számít, meg hogy a peremes tok nem éri el körben.

(#16239) DroiDMester válasza Balzak83 (#16236) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kolléga írta már! Ronda mert körben levegős a kijelző lekerekítése végett, és ezt még tetőzi az is hogy méretileg sem oké, mert még annyira sem ér ki a széleknél mint maga a látható taralom a kijelzőn, magyarán egy semmit sem érő vacak!

És minőségben sem jobb SEMMIVEL, tehát az ára sem jó mert kapsz rajta 5-6.db noném TG.t amik ugyan olyan jók!

[ Szerkesztve ]

(#16240) Balzak83 válasza DroiDMester (#16239) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát, ezzel most MELLÉFOGTÁL, mert se levegősödéssel, se a mérettel nincs semmi baj. A látható tartalmon kívül van a perem mindenhol, ha nagyon akarom, akkor oldalról nézve tudok tizedmiliméterre belekötni, de onnan nézve nem használom sűrűn a telefont. levegősödés meg egyáltalán nem tapasztalható, pedig már 6 hónapja van fent. Az érintés minősége pedig 10 noname tg-t is megver, ujjlenyomat szinte egyáltalán nem látszik rajta meg. Szóval azt a minimális felárat simán megéri ez az üveg, 5-6 db tg-t pedig nem szeretnék venni, mert nem hobbim a cserélgetés. Javaslom hogy legközelebb NE ÍTÉLKEZZ nulla információ birtokában, és kérdezni is SZABAD ha valamiben nem vagy biztos. Részemről ennyi, de szívesen töltök fel ide képet, ha nem hihető amit leírtam.

(#16241) DroiDMester válasza Balzak83 (#16240) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemkell kérdeznem mert kollégámnak 2.hónapja tettem fel ilyet! Nem látatlanba mondam azt amit!
Mielőtt lehurrognád igen EREDETI hologramos TG volt nem hamisítvány!

De részemről is zárom a témát, és továbbra is azt mondom hogy EGY TÚLÁRAZOTT SZAR, pont úgy ahogy a tokok is ebből a márkából, ráadásul SEMMIT NEM VÉDNEK mert az egész alja szabadon van a telónak benne, azzal megfejelve hogy 2-3 hónap használat után szarrá repedezik a sarkainál

[ Szerkesztve ]

(#16242) dReFiX válasza octopus75 (#16237) üzenetére


dReFiX
senior tag

Neked melyik vált be ?

(#16243) Pityu. válasza DroiDMester (#16239) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem tökéletesen bevált a nillkin,még pótlásnak van egy a szekrénybe majd ha egyszer kéne :) Ha az itthoni árát meg nézed már nem is olyan drága kint.A lényeg a szépség relatív,meg nekem bevált.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16244) Takuun


Takuun
aktív tag

Ugye én vagyok az egyik delikvens, aki 10-ről visszament 9.6.4.0-ra, és eszem ágában sincs frissíteni.

Beállítások - A telefonról - Rendszerfrissítés - Automatikus frissítések

Fenti elérési útvonalon minden le van állítva, vagyis elméletileg nem szabadna a készüléknek magát frissítenie. Mégis random módon visszakapcsolja magát a készülék, és leszedi az új frissítést, amit aztán manuálisan törölhetek a telefonról, nehogy arra eszméljek, hogy automatikusan újraindul és telepíti az új ROM-ot.

Mi a megoldás, hogy egyrészt ne lássam a statusbar-ban az állandó értesítést, hogy új frissítés áll rendelkezésre, másrészt, hogy tudom megértetni a telefonnal, hogy nem akarok frissíteni, és ne töltse le random az új frissítést, ha egyszer beállítottam, hogy nem töltheti le. Fenti útvonalon minden jogosultságot elvettem, esetleg máshol is be kellene állítani valamit?

(#16245) South Velen válasza Takuun (#16244) üzenetére


South Velen
addikt

Látom, nem csak én érzem úgy, hogy kb. tönkretette a telefont a MIUI10.

(#16246) South Velen válasza Takuun (#16244) üzenetére


South Velen
addikt

szerkesztés helyett dupla lett :(((

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#16247) mayday00 válasza Takuun (#16244) üzenetére


mayday00
őstag

Visszafelé hogyan lehet frissíteni?🙄

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16248) Pityu. válasza South Velen (#16245) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mit érzel,hogy tette tönkre?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16249) octopus75 válasza dReFiX (#16242) üzenetére


octopus75
tag

https://www.google.hu/amp/s/m.aliexpress.com/item/32900633166.html#ampf=undefined

(#16250) South Velen válasza Pityu. (#16248) üzenetére


South Velen
addikt

Legfőképp reszponzivitásban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.