Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Fire/SOUL/CD válasza Kiskokó (#21050) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Víruskergetőt mit használsz? Átmenetileg kapcsold ki a kergetőt, akkor mi a helyzet(restart után)?
A szolgáltatásoknál manuálisan sem tudod bekapcsolni?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21052) Csongeee10 válasza Sub-ZeRo (#21046) üzenetére


Csongeee10
tag

Ha feltelepítem az angol rendszert és leszedek netről hozzá külön egy magyar nyelvű frissítést és manuálisan feltelepítem,akkor fel is telepítődik?

(#21053) swatti válasza Csongeee10 (#21052) üzenetére


swatti
tag

Fel is megy windows updaten, de a nyelvi csomagot is eléred külön és felteheted. Majd át kell állítani a magyar nyelvre ha véletlen frissítés után még angol lenne.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#21054) swatti válasza Kiskokó (#21050) üzenetére


swatti
tag

Domainben vagy, vagy ez egy otthoni gép?

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#21055) Csongeee10 válasza swatti (#21053) üzenetére


Csongeee10
tag

Köszönöm a segítséget.

(#21056) swatti válasza Csongeee10 (#21055) üzenetére


swatti
tag

Szívesen.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#21057) Kiskokó válasza Fire/SOUL/CD (#21051) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello

Microsoft essential van fent és egy MBAM nevezetű program, az előző winemen is ugyan ez a kettő volt és nem volt probléma.

Swatti : otthoni gépem

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#21058) biker


biker
nagyúr

Marha érdekes dologba futottam bele, ugyanazon gépen másodszor, és nem értem
Win7, Asus H67 alaplap, i7 3,6GHz proci, 8GB ram hasít ezerrel, ember elviszi
2-4 hét, hozza vissza, lassú

Gyakorlatilag megy 20-30mp-ig, aztán megáll, 0% proci (8mag x 0%) 1GB ram foglalt, és áll, percekig, aztán dobálja az ablakokat ezerrel, majd megint megáll, miközben írsz, egy file explorer ablak 2 perc mire nyíilik

AVG, Spybot semmit nem talál, win szerint nem is csinál semmit, csak pihen.

Mi a rák lehet ez? láttatok már ilyet?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21059) ravensky13


ravensky13
tag

Helló!
Lenne egy viszonylag noob kérdésem :) Szóval vásároltam egy Lenovo notit amivel jár Win7 Home Premium OA! Mindenki arról papol, hogy van egy rejtett partíció ahonnan bármikor újra tudom telepíteni a win-t, ami igaz is, DE: Mi van akkor ha én teljesen új tiszta win-t szeretnék installálni? Mondjuk beszerzek egy eredeti OEM DVD-t. Meg tudom ezt tenni? Bedobom a gépbe, beírom a CD kulcsot, és mondjuk aktiválom? Engedni fogja az aktivációt attól, hogy a régi win (gyárilag) aktiválva volt? Előre is köszi a válaszokat!

(#21060) sfdrakex válasza swatti (#21053) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Home premiumnál ez nem megy, csak ultimate esetében.

(#21052) Csongeee10

Homera simán telepíteni nem tudsz más nyelvet. Lehet egyszerűbb lenne, valahonnan letölteni egy magyar az angol verzióddal megegyező msdnaa-s isot és azt telepíteni.

#21058) biker

Biztonsági programokat kapcsold ki vagy távolítsd el. Nézd meg msconfigban mik indulnak a Windowsal együtt. Indexelési beállításokat nézd át. A W7 eredeti vagy valamilyen buherált változat?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21061) swatti válasza sfdrakex (#21060) üzenetére


swatti
tag

Jahm, Akkor bocsánat. :(

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#21062) fatal` válasza sfdrakex (#21060) üzenetére


fatal`
titán

MSDNAA-n nincs Home Premium, csak Prof.

(#21063) sfdrakex válasza fatal` (#21062) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor úgy mondom, hogy rendes érintetlen változatot talál neten, nem is onnan gondoltam letölteni, keveseknek van accja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21064) DeFranco válasza sfdrakex (#21063) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És hol lehet ilyet találni? (Nem torrentre gondolok, hanem lehetőleg valid helyre, ahol nem nyúlnak bele)

szerk: magon csak érintetlen ISO van? o_O

[ Szerkesztve ]

(#21065) sfdrakex válasza DeFranco (#21064) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vannak torrent oldalak, pl mag, ahova csak érintetlen OS isokat engednek feltölteni. Weboldalt nem tudom van-e ahol fent vannak.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21066) sfdrakex válasza DeFranco (#21064) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Magon csak az van, buheráltat ha valaki feltölt dobják egyből kukába. Szabályzat tiltja már régóta.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21067) DeFranco válasza sfdrakex (#21066) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó tudni, akkor nem vesződök az eredeti lemez biztonsági másolatával, ha kell, ott meglesz. Licensz, számla van, csak arra kellene ha megsérül a DVD.

(#21068) brd válasza DeFranco (#21025) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, jól érted, annyi a különbség, hogy a VGA számára lefoglalt RAM, ha nincs a VGA-nak fizikai RAM-ja, mindenképpen a központi memóriából kerül lefoglalásra, az egyéb eszközök számára szükséges cím pedig csak akkor jön le a központi memóriából, ha a desktop x86 rendszer 4GB-os korlátja miatt HW-cím, és központi memória is lenne ugyanazon a címen (pl. 4GB RAM esetén), ekkor a HW cím nyer.

A koncepció valószínűleg azért jött létre, mert olcsóbban lehet így készíteni eszközöket, hogy nem kell külön speciális RAM a VGA-nak, hanem a központiból foglalja le, a dinamikus volta pedig azért, hogy takarékoskodjon a RAM-mal a gép (VGA), és csak akkor foglalja le, amikor tényleg szükség van rá.

The only real valuable thing is intuition.

(#21069) biker válasza sfdrakex (#21060) üzenetére


biker
nagyúr

W7 original, extreme loaderrel.
konkrétan semmi új nem ft, ami 2 hete installkor nem volt fenn, a rahedli ASUS utility.
és teljesítméyfigyelőben minden 0%-on áll, akkor is, amikor épp nem reagál semmire, ez a "gyanús"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21070) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Tudna valaki egy legfrissebb DirectX telepítőt linkelni Win7 x64 Ultimate-re? (nem webupdater, hanem a full csomag kellene)
köszi!

(#21071) Sub-ZeRo válasza Poplacsek (#21070) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem jó a web installer? http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21072) DeFranco válasza brd (#21068) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm az infókat! Nagyon megnyugtattál :)

Innentől kezdve általános a kérdésem (persze neked is szól, csak jelzem, hogy nem chatelek tovább :) )

Befejeztem a telepítést, most egy helyreállító lemezt hozok létre egy üres partícióra (persze ezek után ki akarom majd írni). Mivel ilyet még nem csináltam, megkérdezném, hogy ez hogyan működik? Hogyan kell kiírni (ha nem sima copy-paste) és hogyan kell vele visszaállítást csinálni? Ez egy bootolható lemez lesz? Vagy a telepítővel bootolok és később beadom ezt?

[ Szerkesztve ]

(#21073) fatal` válasza Poplacsek (#21070) üzenetére


fatal`
titán

(#21074) rétisün válasza DeFranco (#21072) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, a telepítőlemez is felajánlja a rendszervisszaállítást.

ezt a helyreállító lemezt a win 'írja' meg, neked csak annyi dolgod lesz vele, hogy amikor kéri, beteszed a lemezt az íróba. igen, ez is egy bootolható lemez, ami csak rendszervisszaállításra alkalmas.

ha csinálsz rendszermentést másik partícióra, az nem érdemes kiírni dvd-re (egyre nem is nagyon fér rá) ezzel a lemezzel onnan vissza lehet állítani a rendszert szükség esetén.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21075) Zolii44


Zolii44
tag

Nekem olyan problémám van hogy pl. felrakok egy dvd5-ös játékot és a telepités alatt a fizikai memória felmegy 6gb-ra, majd amikor vége a telepítésnek akkor is úgy marad.
Akkor áll vissza ha újra indítom a gépet.
Ötlet?

(#21076) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Alábbi gondom van:Windows 7 Home Premium van telepítve egyik ismerősöm gépére. A gép bekapcsolása után elindul az op. rendszer, de amikor eljut ahhoz a kezdőképernyőhöz, hogy a "Window elindítása" és futna a vonal, ekkor a gép újraindul és a következő bootoláskor arra a képernyőre jut, ahol "Normál módú" vagy "Hibajavításos" indítást kínál fel.
Próbáltam hibajavítást, de semmire sem reagál, pontosabban nem sikerül neki semmilyen javítási kísérlettel sem rendbe rakni.. A normál indításnál szintén újraindul.
Ötlet?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21077) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehet kikapcsolni azt, hogy a tálcán ne jelenjenek meg ilyen értesítések? Pl a hálózati meghajtókat nem sikerül... vagy a norton is szokott valami kiírni, és ezeket valahogy lelehet tiltani?

(#21078) Biriboyka válasza cekkk (#21077) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Óra mellett a rejtett ikonoknál a "Testreszabás"-nál.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21079) cekkk válasza Biriboyka (#21078) üzenetére


cekkk
veterán

És tényleg pedig néztem ott de az figyelmetlen voltam :B :R

(#21080) rétisün válasza Biriboyka (#21076) üzenetére


rétisün
veterán

telepítőlemezről bootolva próbáltad a rendszer javítása (vagy hasonló) opciót? lehet, hogy többször is végig kell játszani, de talán az segít.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21081) kiskornel válasza Biriboyka (#21076) üzenetére


kiskornel
addikt

Ugye nem most telepítette először ezt a Winfost a gépre, hanem úgy romlott el?

DVD; "indítás" "javítás" kulcsszavakat válaszd a menüben.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21082) Biriboyka válasza rétisün (#21080) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Próbáltam az eredeti telepítőlemezről is, de onnan sem tudta javítani. Félek, hogy holnap újra kell telepítenem. :O

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21083) Aarpok válasza Biriboyka (#21082) üzenetére


Aarpok
őstag

Csökkentett módba se indul?

Аарпок

(#21084) KAMELOT válasza brd (#21030) üzenetére


KAMELOT
titán

Rendben akkor felteszek mindent! Köszi szépen a tájékoztatást! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21085) Biriboyka válasza Aarpok (#21083) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Megpróbálom, hátha.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21086) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Új hiba jelenség:
- Nem tudtam megoldani az előző gondot, így újratelepítettem. Most elcsesztem valamit, mert rendszergazdaként a meghajtók tukajdonságainál le akartam tiltani a file hozzáférését a másik felhasználónak és ez annyira jól sikerült, hogy én sem látom. Mindig kiírja, hogy hozzáférés megtagadva.
Hogyan lehetne visszacsinálni?
A "Biztonságnál" csak a ....PC-Rendszergazda van.
Még az is érdekelne, hogy felhasználónak, hogyan tudom letiltani azt, hogy ne mászkáljon csak a neten?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21087) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Totál comanndernél, ha átakarok nevezni egy mappát, állandóan az UAC jelez nekem ezért az UAC jelzését a beállításban a csúszkát lehúztam teljesen. Ez jó lesz így? Ha kikapcsolom az UAC-t akkor számít az, hogy egy programot simán telepítek vagy jobb egér futtatás rendszergazdaként? Előre is köszönöm a segítséget.

(#21088) Lenry válasza kisferi (#21087) üzenetére


Lenry
félisten

igen, úgy kell kikapcsolni, ahogy írtad.
ha már ki van kapcsolva, akkor automatikusan minden program rendszergazdai jogosultsággal indul, így a sima duplaklikk és a jobb egér futtatás rendszergazdaként közt nincs különbség

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21089) kisferi válasza Lenry (#21088) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet Lenry.

(#21090) zsotesz81 válasza Biriboyka (#21086) üzenetére


zsotesz81
senior tag

add meg magad tulajdonosnak a meghajtón, meg adj magadnak full access-t

(#21091) Biriboyka válasza zsotesz81 (#21090) üzenetére


Biriboyka
senior tag

És azt is a Biztonságnál? Mert ott már próbáltam, de nem jött össze.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21092) zsotesz81 válasza Biriboyka (#21091) üzenetére


zsotesz81
senior tag

igen, de magadat hozzá kell tudnod adni, full access-t is kellene tudnod adni magadnak, feltételezem, hogy administratorként vagy bejelentkezve

[ Szerkesztve ]

(#21093) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!
Lenovo y570 laptoprol lenne szo melyen, egy windows 7 home premium fut. Problemam az, hogy ha lehajtom a laptop fedelet, elmegy aludni/megfagyni miutan felkeltem vagy kiolvasztom.
Tortenik ez, és baromi idegesito hogy 12-15-20-25% hajtja a CPU-t, ugy hogy szinte semmi nem fut... Ez a fajta "hiba" tiszta inditasnal nem jelentkezik, csak alvasnal/fagyasnal. Segitsegeteket elore is koszonom.
Ujra telepites sem segit...

(#21094) Biriboyka válasza zsotesz81 (#21092) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Igen, rendszergazdaként. Melyikkel kell magamat hozzáadni? Gondolom a "szerkesztés"-sel.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#21095) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Ha a .NET 3.5-ös keretrendszert szeretném letölteni, akkor mit érdemes mert itt az oldalon van 2 lehetőség:
[link] van a sima setup-exe de ha az oldal aljára megyünk van egy ilyen rész: Teljes újraterjeszthető csomag
Amennyiben a rendszerindító telepítő helyett a teljes újraterjeszthető csomagot kívánja letölteni, kattintson az alábbi hivatkozásra a letöltés megkezdéséhez:
és alatta egy letöltési link, ez a teljes csomag lenne az össze frissítéssel?

Matthew 24:42

(#21096) Fire/SOUL/CD válasza @matthew@ (#21095) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

amelyik szimpatikusabb. Az első a webes installer(elindítod és majd "ő" letölti a szükséges összetevőket és telepíti), utóbbi meg az önálló(offline vagy standalone, ahogy tetszik) telepítő, ezt neked kell futtatnod, nem tölt le már semmit.

Amúgy a W7 alapból tartalmazza illetve WU-ról frissül is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21097) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#21096) üzenetére


@matthew@
őstag

Melyik verziót tartalmazza? Azt szeretném kikerülni mindenképpen h a 4-eset feltegye mert most ghost-ból visszaállítom az SP1-es Win7-et mert a 4-es .NET nem tetszett a gépnek és fagy tőle rendesen :(

Matthew 24:42

(#21098) Fire/SOUL/CD válasza @matthew@ (#21097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint írtam, a 3.5-t. Ezt frissíti, legutoljára 3.5 SP1-re frissült. [link] (De én nem SP1-es W7-t használok, nincs telepítve SP1 csomag, csak naprakész update van)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21099) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#21098) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, akkor elméletileg fent is lesz az a verzió, akkor mind1 :DDD mondjuk az nagyon "fura" h a 4-es verziót nem szerette a gép :(

Matthew 24:42

(#21100) zsotesz81 válasza Biriboyka (#21094) üzenetére


zsotesz81
senior tag

igen, szerkesztés-hozzáadás-itt beírod a felhasználónevedet, majd nyomsz egy névellenőrzést, és amit kiad azt leokézod, utána már tudsz adni magadnak teljes hozzáférést.
Tulajdonosnak meg úgy tudod magad megadni, hogy biztonság-speciális- tulajdonos fül- szerkesztés, ott kiválasztod magad és bepipálod a tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon (ez mondjuk nem tudom mennyire fontos, de én be szoktam pipálni)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.