Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester hűtés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hacked_3892


Hacked_3892
csendes tag

Kérlek, ne röhögjetek ki lámerségemértT

Szóval: hol fontosabb, hogy levegőzni tudjon a vinyó, a, ott ahol
az elektronika van, vagy ahol a fém borítás. Konkrétan egy 2 napos Maxtor vinyóról van szó, és szeretném ha nem 2 napot élne.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) deepwell


deepwell
aktív tag

Alltalaban nem ott ahol az elektronika van, tehat a HDD felso reszen kell huteni. Nemelyeknel van a tetejen egy szellozo nyilas is, azt semmi fele keppen nem kellene letakarni, sot azt ajanlanam, hogy ha lehetseges egy- ket ujjnyi hely legyen a HDD felett.

Framerate is LIFE !

(#3) Hacked_3892 válasza deepwell (#2) üzenetére


Hacked_3892
csendes tag

Köszi.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#4) Hacked_3891 válasza Hacked_3892 (#1) üzenetére


Hacked_3891
tag

Kell hűteni az elektronikát is, mert nem egészséges, ha szénné ég egy IC (az égéstermék szennyezi a levegőt, üvegházhatás stb.). Egyes típusok, pl. régebbi Kvantumok IC-i nagyon tudnak melegedni. A felső fémborítás hűtése kevesebbet ér, mert az csak egy fedőlap, melyet még gumitömítés is elszigetel a vincseszter vázától. Sokat segít, ha 3.5 collos helyre csavarozod be, a lemez sok hőt elvezet. Szal szerintem alul is, felül is hűtsed és hosszú életű lesz.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#5) esteban


esteban
senior tag

Most szedtem szet egy regebbi Compaq-ot, abban egy Quantum winyo volt es ott biza volt egy extra (made by compaq) hutolemez raaplikalva a csipre!

:)

iBook + RedBull :)

(#6) cadaver


cadaver
tag

nekem is lenne egy kerdesem: mobilerackben szabad huzamosabb ideig vinyot tarolni? konkretan egy 1 ventis rack es egy 5400rpm-s maxtor. most rackben eleg meleg. kivegyem, vagy hagyhatom benne szerintetek?

(#7) twollah válasza cadaver (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem el kell, hogy bírja a vinyó a mobilkeretet egy ventivel.
Régebben egy 3.1es Quantum Fireball vinyó kerregett hasonló felépítésű keretben, és a gép kikapcsolásakor a HD kéz meleg volt.

(#8) Jym válasza cadaver (#6) üzenetére


Jym
tag

Attól függ, hol van az a hűtö. A rack hátuljában lévő sokat nem ér, ellenben ha az elején van egy, az csodákra képes. Nekem egy 80gb-s Maxtor figyel fiókban már mintegy 2 hónapja, sem az otthoni, sem az irodai gépben nincs hátsó hűtő, mert kiszedtem. Egy elég a rack elejére, azt kiszedni is könnyebb, ha zsírozni köll, mert azt ugye köll! Ja, 5400-as, gyorsabbakhoz már szerintem nem elég egy venti, bár ki tudja...

Jym

(#9) Hacked_3891 válasza cadaver (#6) üzenetére


Hacked_3891
tag

A rekk kivitelétől is függ. Ha a szokásos, sok rést tartalmazó rekked van, akkor az elöl lévő egy venti sem segít sokat, mert a befújt levegő nagy része az elöl lévő réseken ki is megy. Alapszabály, hogy ha ventivel hűtesz, akkor a levegő elöl menjen be és csak hátul mehessen ki, mert így végig hűti a vincsesztert. Ekkor viszont nagyon ügyelni kell, nehogy leálljon a venti, különben megfő (vagy megsül?, ki tuggya) a vincseszter.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#10) CsendPenge válasza Jym (#8) üzenetére


CsendPenge
őstag

''azt kiszedni is könnyebb, ha zsírozni köll''
Mit? A ventit? Tudod, ilyenről még nem hallottam... (por jól bele tud tapadni, és akkrr lesz nemulass :) )

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) CsendPenge válasza Hacked_3892 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem nem feltétlenül fontos, hogy hűtsd a hdd-t. Láttam már maxtor vinyót, ami több, mint egy évig volt használatban, rack-ben, hűtés nélkül, olyan forrón, hogy nem tudtam kézben tartani pár óra használat után, és nem volt semmi baja. Ha meg tuti tippet szeretnél ez ügyben, szerintem írj Andorpapának egy mailt. Szvsz nekem alul van rajta (vagyis az elektronika oldalán), és 5.25-ös helyen.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) Hacked_3891 válasza CsendPenge (#11) üzenetére


Hacked_3891
tag

Persze, hogy nem feltétlenül fontos. De:
Elektronikus alkatrészeknél minden 10 fokos hőmérséklet-emelkedés átlagosan duplájára növeli a meghibásodási arányt, ezen alapul a burn-in alkalmazása (pl. egyes tápokon látni erre utaló címkét, ez nem azonos a processzor túlhúzhatóságát egyesek szerint javító eljárással) és ezért végzik az MTBF mérését is megemelt hőmérsékleten. Az már aztán szerencse dolga, a te vincsesztered meddig bírja az extrém magas üzemi hőmérsékletet.

Én így hűtöm a vincsesztereimet:

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#13) badbrother válasza Hacked_3891 (#12) üzenetére


badbrother
aktív tag

Itt a torony!
Az ötös kifutón tartózkodó JH-12 helikopter felszállási engedélye rendben.
Jó repülést Mr. Holmes! :DD:DD:DD

(#14) Hacked_3891 válasza badbrother (#13) üzenetére


Hacked_3891
tag

JH-12 a toronynak!
A propellereket csak 5 V hajcsa, nem tudok felszállni. Kérek küldeni pár sasmadarat segítségül.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#15) rog válasza Hacked_3891 (#12) üzenetére


rog
addikt

azert gondolom, annel a megoldasnal, már kell koncentralni mint allat, amikor resetelni akarsz.
vagy jar hozza egy elsosegely-doboz is? :)

(#16) [amne]


[amne]
senior tag

Nekem is így van megoldva a dolog mint Holmes kollégának csak nekem be van építve 2 kivágott előlapba és vanrajta venti rács, így az újjam is megmarad ill, így 12V-on se ezt hallom a wbk 38 mellett.

(#17) Hacked_3891 válasza rog (#15) üzenetére


Hacked_3891
tag

A ventilátorok 5 V-ról is elég légáramot biztosítanak a vincseszterek hűtéséhez még a nyári kánikulában is. Nincs semmi hangjuk és akkor se lenne baj, ha véletlenül a lapátok közé nyúlnék. De nem is emlékszem, mikor használtam utoljára a reset gombot (ECS P6S5AT, TuaCel 1100@1540 (140 MHZ FSB), 512 MB a létező legolcsóbb konfig, de elég gyors és betonstabil).

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#18) rog válasza Hacked_3891 (#17) üzenetére


rog
addikt

igazabol azert irtam, hogy nevess...

(#19) marcee válasza Hacked_3891 (#17) üzenetére


marcee
addikt

és a windows ikpé hány floppy-n van meg?

(a kedvencem az office 97 floppy-s változata volt a negyven akárhányból a 41. volt hibás)

\m/

(#20) Hacked_3891 válasza rog (#18) üzenetére


Hacked_3891
tag

Értettem én, nevettem is.
Kötszer meg tényleg mindig van itthon, amióta pár éve ügyesen belefúrtam az ujjamba jól. Volt is rá szükség nemegyszer.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester hűtés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.