Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30251) WiZARD válasza WiZARD (#30249) üzenetére


WiZARD
addikt

1 ép, szűkítő nozzle, meg az olvadt quad nozzle...

(hülye szó ez a nozzle, de nincs rá jó magyar, legalábbis nem jut eszembe)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30252) Tikakukac válasza helkis (#30250) üzenetére


Tikakukac
titán

A user szeretett volna belülre felrakni 2 14-es ventit de rájött hogy ha már lúd akkor dobjon bele még egy radit is a dologba. Innen jött az ötlet hogy felülre felmegy egy tripla és a ház felső traktusát ( nekem el van zárva az alaplaptól) kiszívja és áttolja a radin ezáltal már majdnem 4-5 ször túlméreteztem a rendszert. További részek: DDC Plus pumpa, 2 darab tody blokk, k.mamut proci blokk, 1 átalakított thermaltake tartály, egy hengertartály, egy UAZ böhöm nagy fűtőradi reményeim szerint még tody memó blokk is a későbbiekben. Tehát a dizájn az alacsony fordulatos esetleg passzív üzem, később pedig a nagy hő eltüntetése lesz a főszerepben :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30253) nebancsa válasza helkis (#30250) üzenetére


nebancsa
senior tag

"szerk: ehhez mit szóltok? :)"

Nem rossz, csak meg van kötve a felhasználó keze , csak állítva használhatja, de lehet hogy tévedek :F

(#30254) gyurczy válasza WiZARD (#30249) üzenetére


gyurczy
őstag

A nozzle számított valamit? Hőfokban milyen változást hozott?

(#30255) Nippon válasza helkis (#30250) üzenetére


Nippon
őstag

Azt, hogy kurva jó ötlet! Nekem nagyon tetszik, az ilyen cuccok segíthetik a vízhűtés terjedését, mert bárki össze tudja rakni. Kompakt, egyszerű feltöltés, jó teljesítmény, bővíthető és Swiftech minőség. Engem talán a szivattyú hangja zavarna de ez legyen az én elmebajom. Jó cucc!

(#30256) Nippon


Nippon
őstag

Ígértem képeket az Apogee XT-ről, hát sajnos csak telefonnal tudtam csinálni, mert nincs itthon a fényképezőm :U

és ezt tudja:

A D5 kettes fokozaton van járatva, a Black Ice GTS-en 1db 800-as S-Flex figyel. Most átkábeleztem és lezártam a gép oldalát és a lap felé forgatva kábelkötegelővel rögzítettem egy ultrahalk Cooler Master ventit, amíg nem lesz chipset blokkom. Még egy további venti van a ház elejében a gyári ledes szar a HDD keret elején, azt is ki kellene cserélni valami rendesre és akkor minden király lesz. :C

(#30257) WiZARD válasza gyurczy (#30254) üzenetére


WiZARD
addikt

1-2 fokot számított.
de ez a látvány nagyon felbosszantott...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30258) Nippon válasza WiZARD (#30257) üzenetére


Nippon
őstag

Nem is értem, hogyan történhetett, a 30-40 fokos vízhő kevés, hogy megolvadjon :F

(#30259) WiZARD válasza Nippon (#30258) üzenetére


WiZARD
addikt

de amikor megállt a pumpa, akkor gondolom nem 30-40 fok volt a procin lévő blokkban :p

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30260) helkis válasza WiZARD (#30251) üzenetére


helkis
addikt

talán még kenstfield topicból rémlik, hogy kb egyidőben vizeztük fel a q6600-ot, meg a nozzle kit is majdnem egyszerre jött, nekem sajna nem volt időm már beletenni, mert az akkori gép eladásra került (anélkül is meg voltam elégedve a rendszerrel)
a nozzle-t nem szószerint fordítva (mert úgy nem lehet :D) talán "megvezetőnek" vagy "központostónak" lehetne nevezni szvsz. esetleg "poziciónáló"

a képek alapján, lehetett szegény 70-80fokos, de kétlem, hogy ilyen hőre tervezték volna..
ha nincs víz a blokkban (levegőbuborék egy nem jól légtelenített rendszerben) egy q6600, azért szépen fel tudja forrósítani..
mindenesetre dúrva..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30261) syC válasza WiZARD (#30257) üzenetére


syC
addikt

Nekem is volt ilyen quad core középrészem, de én ilyet nem tapasztaltam :N

(#30262) helkis válasza Tikakukac (#30252) üzenetére


helkis
addikt

én a HFT-t venném, nagyobb a hőleadóképsége, illetve több a lehetőség a beállításra, árban is jóval drágább volt mint a nexos, mert több anyag van benne, tiszta réz, míg a nexos-ok bronz ötvözetek..
ha passzívítás felé húz a szíved, inkább ezt ajánlom.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30263) Nippon válasza WiZARD (#30259) üzenetére


Nippon
őstag

Már látom, hogy írtad, csak előzőleg elkerülte a figyelmemet... :B

(#30264) WiZARD válasza helkis (#30260) üzenetére


WiZARD
addikt

szerintem simán kellene 70-80 fokra tervezni, legalábbis szerintem aránylag könnyen előfordulhat hogy pumpa akármiért leáll. semmiből nem állt volna picit másfajta műanyagból gyártani ezt a kis műanyag darabot.
csúnya lett volna, ha a blokk is leolvad, és kifolyik a víz...

ha lesz erőm, akkor meghirdetem a cuccokat, ha valakit érdekel nézzen majd szét az aprón. (eheim 12v pumpa, mora radi, d-tek fuzion, stb)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30265) Tikakukac válasza helkis (#30262) üzenetére


Tikakukac
titán

Maradtam a Nexxosnál, mérlegeltem a dolgokat kicsit. Ha ventiket le is állítom a gépből felfele áramló levegő így is mozgatni fogja a hőt a radiban és könyebben szellőzik a ház felső traktusa, közelről pedig a htf majdnem olyan sűrű mint az UAZ radi, igaz méretben szanaszét alázza az összes fűtőradit amit eddig láttam beépítve. Majd elválik, remélem azért ez sem lesz rossz vásár :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30266) sinya85


sinya85
senior tag

Na dobok fel én is pár képet a gépemről





ஜ۩۞۩ஜ

(#30267) jones965 válasza sinya85 (#30266) üzenetére


jones965
Modder

A tápegységet beraktad az 5,25" bővítőhelyekre ?
Gondolom a radi elhelyezése miatt a gépben.
Érdekes elgondolás.

(#30268) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

sziasztok
vkinek van esetleg ilyen proci hűtője?
corsair H50
olvasgattam teszteket hogy megbirkózik egy i7 el 4ghz-en
nekem egy q9550 4ghzen - erre szeretném felrakni

esetleg akinek van tapasztalat?
megéri az árát?
thx :R

(#30269) Cobrusz válasza sinya85 (#30266) üzenetére


Cobrusz
senior tag

megfigyeltem az az intel gyári hűtőt:)
azt hogy sikerült oda felrakni? :F

(#30270) sinya85 válasza jones965 (#30267) üzenetére


sinya85
senior tag

igen az 5.25ös helyén van ugy ahogy mondod

cobrusz: csak ott ál hűti a ramokat hogy ne olvadjanak ki a deszkábol :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#30271) shteer válasza Cobrusz (#30269) üzenetére


shteer
titán

azt hogy sikerült oda felrakni?

érdekesen :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#30272) Cobrusz válasza shteer (#30271) üzenetére


Cobrusz
senior tag

de az nagyon durván nézz ki ott ;]
rögtön kiszúrta a szemem:)
odavan rögzitve? vagy csak 1-2kábel tartja?

Corsair H50 vki erről? ezzel szeretném hűteni a q9550-et 4ghz-en
sztetek?

(#30273) sinya85 válasza Cobrusz (#30272) üzenetére


sinya85
senior tag

Most kinek szol a kérdés valahol lemaradtam :D
Ha nálam az intel hűtőre gondolsz az csak rávan rakva a videokártyára, és odavan kötve az 1ik szára a cpu blokk lefogatáshoz, hogy ne guruljon el ..

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#30274) Fel válasza WiZARD (#30251) üzenetére


Fel
addikt

...ismerős kép. Nekem is van egy FuZion v1. Használtan vettem, és az előző tulajnál is volt ilyen pumpa megállás. A víz ott is felfőtt és a quad core nozzle ugyanígy járt. Mondjuk ezek csak később derültek ki számomra, a vásárláskor nem tájékoztatott :U .. de nem számított, mert nem használtam őket.

[ Szerkesztve ]

(#30275) Tikakukac


Tikakukac
titán

Itthon van a tripla radim végre, be is faragtam már a ház tetejébe szépen. A radi elejére és végére van valamiféle takaró lemez, vagy gumi? Az elején lévő dupla kis kiszögelést akarnám vele eltüntetni mert így kicsit furin néz ki :K Rácsot a tetejébe meg cnc-vel csináltatok majd :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30276) Nippon válasza Cobrusz (#30272) üzenetére


Nippon
őstag

Nem rossz kis kompakt a Corsair H50 a 16+fás ára is elfogadható, teljesítményben pár fokkal van a top léghűtők előtt, igaz néha ennyi is elég a stabilitáshoz. Én is megnéznék egyet élőben, a pumpa hangjára lennék kíváncsi igazán. A másik dolog, hogy az elhelyezése akár problémás is lehet, főleg, ha mindkét oldalára teszel ventilátort.

(#30277) Cobrusz válasza Nippon (#30276) üzenetére


Cobrusz
senior tag

nézegetem mert, most iylet akarok venni
néztem 1-2tesztet róla ahol egy i7 4ghzen 100% alatt 55fokos volt
nekem a q9550-re kéne sztem jobban lehűtené mint a mostani!
nem?
most így megy- [link]
picit kivolt nyitva az ablak
víz jobban lehűtené?
helyem az van bőven
[link]

(#30278) Nippon válasza Cobrusz (#30277) üzenetére


Nippon
őstag

Azt erősen kétlem, hogy 55 fokosra hűt egy 4Ghz-re húzott i7-est. Nekem most az van, és egy Apogee Xt blokk van a procin, rövid csövezéssel, egy Laing D5 keringeti a vizet és 1 db 800rpm-es S-flex van a Black Ice GTS Dual radimon és így is elérte a 77 fokot 3 óra Prime után.
Igazából persze ennyire nem terheli meg egyetlen alkalmazás sem a procit, szóval kicsit fals értékek. Gondolom nem fogsz egész nap prime-ot futtatni...

A Swiftech új megoldása szerintem sokkal jobb, mert benne rejlik a fejlesztés lehetősége, viszont drágább és itthon még nem beszerezhető. Azoknak jó akik a kompakt egyszerűbb megoldásokat szeretik.

A te esetedben nem is értem, hogy minek a víz? A hőfokok jók, amiatt felesleges, ha viszont halkítani szeretnél, akkor meg nem biztos, hogy a Corsair H50 a megoldás :)

(#30279) Cobrusz válasza Nippon (#30278) üzenetére


Cobrusz
senior tag

de pont ezért gondoltam
mert a zalmannak van azért hangja ha felpörög
ennek meg gondolom nincs ,csak az az 1 venti hang

ha a zalmannal jobb 1-2fokkal már az is jó
sztetek?
16-17ezer forint, sztem nem vészes érte ha jól teszi a dolgát

[ Szerkesztve ]

(#30280) Tomi_Sci válasza Cobrusz (#30277) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

"A Windows ezen példánya nem eredeti" xD
Törűted vóna ki.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#30281) Cobrusz válasza Tomi_Sci (#30280) üzenetére


Cobrusz
senior tag

az a kutyát se érdekli :D
filozgatok nagyon rajta hogy megvegyem e mostanság
még arra vok kiváncsi mennyire lehet hangos?
ventin kívül pumpa csinál zajt?

(#30282) Nippon válasza Cobrusz (#30281) üzenetére


Nippon
őstag

Persze, hogy van hangja a pumpának, ez a baj az egészben. Azért is mondtam, hogy kíváncsi lennék rá. Valamelyik tesztben olvastam, hogy kb a ventivel azonos. Én mondjuk ezért vettem anno a D5-öt, de már rájöttem, hogy felesleges görcsölni, szar ez mindenhogy. Ha más nem akkor cicereg valamilyen kondi, zúg a monitor, sosem lesz igazán csend. :W
Persze a léghűtéshez képest így is áldásos... :)
Azt mondom, hogy a Corsair az árához képest nem hordoz magában túl sok kockázatot. Egy fullos lég, akár az új Zalman is majdnem annyiba kerül, szóval ha nagyon izgat, akkor próbáld meg, ha nem jön be, akkor sem buksz rajta sokat.

(#30283) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv

megvettem és összeraktam a Gigabyte Galaxy 3D vízhűtőt ! de olyan kegyetlen hangos a motorja hogy egyszerűen kibírhatatlan ... legalább 40 dB(A) ... a gyártó oldalán 20 volt feltüntetve ... de ez közel se annyi :O mit tudok ezzel csinálni? :F

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#30284) Nippon válasza Quan-Chi (#30283) üzenetére


Nippon
őstag

Semmit nem tudsz vele csinálni! Nem értelek, megmondták neked, hogy nem jó cucc, minek vetted meg? :(

(#30285) Cobrusz válasza Nippon (#30284) üzenetére


Cobrusz
senior tag

kárhogy senkinek sincs tapasztalata róla
szeretnék egy picit csendet:) és a procihűtő a leghangosabb ha pörög
ha nem lenne a zalmi akkor full csend lenne a gépben, ezért gondolkodom ezen a corsair h50en
mennyire lehet hangos ilyesmi, mert tetszik és megvenném

(#30286) Silex válasza Cobrusz (#30285) üzenetére


Silex
aktív tag

Többnyire azt szoktuk mondani kezdő vizeseknek, hogy inkább dobják össze az apróból vagy
innen: [subcooling (OC)] ill innen: [pc vízhűtés (Tody56)].

Több oka van. A kompakt hűtés nem bővíthető később, egy idő után le kell cserélned mindent. Használtan meg már nem sokat ér. Fontosabb hogy legfeljebb néhány fokkal jobb, mint egy csúcs léghűtő. Egy tuningolt quadhoz ráadásul jobban dukál egy duplaradi, azon kicsi fordulatszámmal is jól hűtenek a ventik. Egy szimpla kevés lehet. A minőség is kérdéses, többnyire a külcsínhez képest a "belcsín" gyenge a kompaktoknál. (fél év után elfárad a szivattyú, anyagminőség stb.)

Ráadásul képességeiben ugyanezt a vh konfigot, olcsóbban ki lehet hozni alkatrészekből (még jobbat apróból), csak szerelni kell vele egy kicsit. Persze lehet azt mondani, mint Nippon, ha érdekel próbáld ki nem olyan vészes az ára, de ezeket jobb ha tudod.

[ Szerkesztve ]

(#30287) Quan-Chi válasza Nippon (#30284) üzenetére


Quan-Chi
őstag

nem, senki nem mondta hogy nem jó! csak annyiba maradtunk hogy nem lehet bővíteni de még így is jobb mint egy csúcs léghűtő ! a hangjára nem tértünk ki! ez előtt egy Asus Silent Square Evo hűtpm volt, az is elég hangos darab volt ... na de nem ennyire ! ráadásul a radi miatt még a ház oldalát se tudom rárakni :DD és valami pokal zaja van :O

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#30288) Nippon válasza Quan-Chi (#30287) üzenetére


Nippon
őstag

Pedig 1000x le lett írva, hogy az ilyen gyári szettek kerülendőek. Vehetsz egy új pumpát kezdésnek, ha olcsót és jót akarsz, akkor mondjuk egy XSPC-t, így a tartály is meg van oldva, ha erősebbet akarsz, akkor ott van a Laing DDC valamelyik fajtája, mondjuk a P12, kicsit drágább, kicsit hangosabb (de vehetsz hozzá hangszigetelt dobozt) vagy végállomásként ott a Laing D5 ami erős és hangtalan. Megjegyzem, hogy ha valaki elkezd vizezni, akkor jobban jár, ha egyből megveszi a D5-öt, mert előbb-utóbb úgyis ott köt ki, és így olcsóbb... :)

(#30289) ADAM1337 válasza Nippon (#30288) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gyári set-ekből is van jó de utána kell járni, hogy mi merre.
Én mai napig azt mondom hogy ha valaki vizezik akkor inkább szánjon rá, nekem volt TT bigwater-em az egész jó volt, single radival csak procira, ott is volt pumpának hangja az tény.
De egy jó rendszer 60-70tájt kezdődik és az csak proci még.
Én is agyalok vizezésen, de valami olyasmit kéne összeraknom ami haf932-be befér.
Proci meg ram hűtés egyelőre aztán ha lesz korrekt vga-m akkor arra is.

(#30290) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

PH teszt szerint is elég halknak kéne lennie ... de szerintem ez hangos :K , viszont nagyon hatékony mert a 3600-ra húzott E6600 atom stabil és hosszú órás játék után is max 40-45 fokos ... szóval a teljesítménye bőven elég ! ráadásul a radiátor ventije közepes fordulaton van (1200körül) szóval lehetne még fokozni ah atékonyságot .... lehet még a 9800GT-t is elbírná ha rákötném ... de nem szórakozok most vele :N

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#30291) Ottoka


Ottoka
őstag

Boldog karácsonyt mindenkinek! :K

[Sutty] :B

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#30292) Cobrusz válasza Silex (#30286) üzenetére


Cobrusz
senior tag

én nem akarok később se bővíteni

nekem csak a procira kell, semmi másra :U

(#30293) imikee


imikee
tag

Békés Boldog Karácsonyt Minden PH!-snak !!!

...

(#30294) OC


OC
őstag

Kellemes Karácsonyt Minden Vízhűtős Usernek!

[ Szerkesztve ]

(#30295) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Boldog karit mindenkinek!

(#30296) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

érdekes, kezd halkulni a vízhűtőm! létezne hogy bejáratódik? vagy csak süketülök a jobb fülemre :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#30297) danati válasza Quan-Chi (#30296) üzenetére


danati
senior tag

vagy csak kezded megszokni, nem észrevenni a hangját

(#30298) fsb1000 válasza Cobrusz (#30268) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Perszehogy megbírkozik vele!
De mindig az a legfontosabb vizes kérdés (szerintem), hogy adott környezeti hőmérsékleten, a procimagok mennyivel lesznek hűvösebbek, mint a mostani hütéseddel.

A szűk keresztmetszet ennél a cuccnál is a radiátor.
Akár 200W-ot is le tudna adni kellően nagy (és hangos ventillátorral), de alacsony zaj mellett inkább csak 80-100W-ot.

Neked valahol a kettő között kéne, tehát lesz egy átlagosan hűtött procid az átlagnál nagyobb zajjal. (vizes viszonylatban)
A blokk tulajdonsága már kisebb probléma, mert valószinűsíthető hogy a TOP blokkoktól csak pár fokkal marad el a dT-je.

Mindent összevetve, sacc/kb ezzel a cuccal legalább 5 fokkal hüvösebb lesz a cpu maghőmérséklet, mint egy jó léghűtóvel terhelés alatt.
Megéri?
Egy jobb vizescuccal talán 10-15°C-vel is.
Megéri?

Ezt neked kell eldönteni.
Volt itt múltkor egy link.... duplaradiba szerelt szivattyúval és tartállyal.
Az szimpib volt, egy jó Todys blokkal messze többet( és halkabban!!) tudna hűteni a procidon mint ez a H50.
Szerelni se nehezebb...

(#30299) fsb1000 válasza Quan-Chi (#30283) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha garanciába nem veszik vissza, akkor a szivattyút és tartályt kompletten lecseréled valami használt cuccra ami halk.
A csatlakozóknál lesz egy kis gond, de megoldható átalakítóval, vagy a vékonycső tágításával.

(#30300) Nippon válasza fsb1000 (#30298) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, szerintem is jobb az a Swiftech cucc, lelkesedtem is érte csak....

MSRP

Part # Description MSRP

MCR220-DRIVE-B Dual 120mm heat exchanger (bare, without pump), Black, including
1/2" & 3/8" fittings, and mounting screws $134.95

MCR220-DRIVE Dual 120mm heat exchanger with integrated pump, Black, including 1/2" & 3/8" fittings, and mounting screws $196.95

MCR320-DRIVE-B Triple 120mm heat exchanger (bare, without pump), Black, including 1/2" & 3/8" fittings, and mounting screws $147.95

MCR320-DRIVE Triple 120mm heat exchanger with integrated pump, Black, including 1/2" & 3/8" fittings, and mounting screws $209.95

Szóval így ez relatív drága és ehhez ugye még kell a csövezés, a CPU blokk meg csati.
Biztos, hogy jó de a Corsair 16-ért csak procira szerintem verhetetlen, legalábbis árban. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.