Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18901) shteer válasza dtss (#18900) üzenetére


shteer
titán

szvsz nincs benne kivetnivaló

..szerintem jónak tűnik

(#18902) whitehand válasza shteer (#18899) üzenetére


whitehand
senior tag

tehát ha radi van jobb ha szivja át rajta a levegöt mintha fujja?

(#18903) fsb1000 válasza #72042496 (#18897) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Biztos neked van igazad..... én meg tévedek.
.
(#18897) A Te eredményed: ~1,001*d(1)
(#18817) Az én eredményem: 10-es cső --> 10,01mm
.
Miben is különbözik ez??? ejhhh..
.
Nem tartalak etikátlanak, de ha már leírod, hogy Macikától olyat idéztem, amit Ő le sem írt, akkor legalább elnézést kérnél, vagy korrigálnál, ha rájössz hogy nem úgy volt.
Inkább törlöd a hsz-ed... mintha misem történt volna.
.
Aztán próbálsz fogást találni ezzel a csőtágulással, és a végén kiderül, hogy ugyanezt az eredményt hozod ki, mint amit nálam hibásnak tartasz, amit hibás adatokból kiindulva, logikátlanul számoltam szerinted.
Hogyvanez? És miért teszed? Hőcső probléma megvan még?

[ Szerkesztve ]

(#18904) shteer válasza whitehand (#18902) üzenetére


shteer
titán

jobb

..szerintem jónak tűnik

(#18905) syC


syC
addikt

Kibeleztem a házat :)

valószínüleg allulra fog kerülni a radi, így nem fogja fűteni a táp, mivel kb 1cm hely lenne a táp és radi között :) Mennyire melegítené fel a táp a radit amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#18906) whitehand válasza syC (#18905) üzenetére


whitehand
senior tag

táptol függ h a táp mennyire melegszik
corsair hx620 szerintem az olyan 45°C max

(#18907) shteer válasza syC (#18905) üzenetére


shteer
titán

mennyire melegszik a tápod? ;] de valszeg nem túl szerencsés megoldás a szűk hely miatt

..szerintem jónak tűnik

(#18908) jones965 válasza syC (#18905) üzenetére


jones965
Modder

Alulra hogyan gondoltad elhelyezni a radit? Csak azért kérdem, mert ebben a formában nem valószínű hogy el fog férni az alaplap miatt, másodsorban a légármlat nem lesz szerencsés a VGA miatt.
Tapasztalatból mondom, nekem is meg kellett emelnem az alaplapot 8 cm-el, hogy a levegő áramlása hatékonyabb legyen. Amennyiben a radit ha házon belülre akarod elhelyezni, törekedj arra hogy a gép tetejébe kerüljön. Fokokban mérhető lesz a különbség , mintha alulra tennéd. A táp pedig jobban érzi magát, minél hidegebb levegőt használ a hűtésére, ami ugye értelemszerűen azt kívánja, hogy menjen le a gép aljára és alulról szívja a levegőt.

(#18909) whitehand válasza shteer (#18904) üzenetére


whitehand
senior tag

miért jobb? tehát ha a felülre akarok radit szerelni akkor fentröl szivja a radin át levegöt vagy inkább kifele szivja a házból a radin át
a frisslevegö utánpotlásrol 2x23centis venti gondoskodna plusz egy 12centis a videokártyának külön alulrol fujna be frisslevegöt
táp alul lenne
ez a ház lenne amúgy

(#18910) whitehand válasza jones965 (#18908) üzenetére


whitehand
senior tag

ahhoz neki új házat kell vennie :D nekem is detto uez a házam van csak feketében de rossz a hütése gyenge az a pár 8centis venti ami belemegy én ezért is cserélem le a linkeltre az szinte tökéletes vizhütéshez

(#18911) syC válasza jones965 (#18908) üzenetére


syC
addikt

Úgy képzeltem, hogy az alsó vinyótartót és ami alata van szerkezetet kiszedem és úgy a gép alját kivágom, és allulról ventikkel leszivatom a luftot a radiról :U

whitehand: nincs ezzel a házzal semmi probléma, csak egy kicsit alakítani kell rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#18912) #72042496 válasza fsb1000 (#18903) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem szerintem van úgy, hogy hibás a számolás, ez tény. De le is vezettem, hogyan lenne helyes, az az elv biztosan jó. Viszont gyakorlati értelme továbbra sincs a dolognak.
Az eredményed 1,0065x volt, amit kerekítettél.

Nem írtam, hogy olyat idéztél, azt írtam, hogy nem láttam, hogy olyat írt volna. Emiatt nem érzem úgy, hogy elnézést kell kérnem, főleg, hogy utána meg is jegyeztem, hogy odáig nem olvastam vissza.
Csak hamar le szerettem volna zárni a dolgot, rágalmazni semmi esetre sem akartam, de ha emiatt maradt benned tüske, akkor ne haragudj, ez nem volt célom!

A hőcső probléma alatt mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#18913) whitehand válasza syC (#18911) üzenetére


whitehand
senior tag

és a vinyókat hova rakod majd? akkor már inkább alulrol szivja a hideglevegöt át a radin

[ Szerkesztve ]

(#18914) syC válasza whitehand (#18913) üzenetére


syC
addikt

Nem, sokkal hatékonyabb ha leszivatom a radiról alevegőt, ahogyan itt kérdezgettem - ovlasgattam. 2 vinyóm van, szóval 1 db 3 mas rekeszbe beférnek bőven. :) Jólesz, majd meglátod :C

(#18915) fsb1000 válasza #72042496 (#18912) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK... harmadszor írom, neked van igazad.

(#18916) shteer válasza whitehand (#18909) üzenetére


shteer
titán

vagy inkább kifele szivja a házból a radin át

ebben az esetben a venti már fújja a radin keresztül nem szívja :)

ha nem fogadod el hogy jobb, keress rá itt a topikban. ki lett tárgyalva, le lett modellezve

nálam nincs befelé fújó, csak a kifelé szívják a ventik a radikon keresztül

..szerintem jónak tűnik

(#18917) shteer válasza whitehand (#18913) üzenetére


shteer
titán

perseze, így majd jól megtelik a ház a radiról leszivattyúzott meleg levegővel.
hibás. beeeeeeep :)

..szerintem jónak tűnik

(#18918) whitehand válasza shteer (#18917) üzenetére


whitehand
senior tag

ha már barkácsol akkor felülre aplikálhat 12es ventit ami kiszivja a házbol a meleglevegöt

(#18919) whitehand válasza shteer (#18916) üzenetére


whitehand
senior tag

nana....ha ugy rögzitem hogy a házhoz a venti van kizelebb és az irány bentröl kifele akkor szivja a házbol kifele a levegöt a radin át

(#18920) whitehand válasza shteer (#18916) üzenetére


whitehand
senior tag

milyen kulcsszót irjak be? :D

(#18921) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Üdv érdekelne van-e valakinek tapasztalata az Aquagate Max-al kapcsolatban ?
+ ajánlja-e valaki ?

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#18922) Lucif-R válasza ADAM1337 (#18921) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ebben a totyikban nem szokás ajánlani ilyen komplett rendszereket. Mivel általában ezek minőségileg gyengék és igen csak orssz az ár érték mutatójuk, nem bővíthetőek ( kicsi radi, vékony csövek, gyász pumpa ). Ha csak a CPU-t akarod hűteni akkor talán megéri, de ha időtálló jó ár érték cuccot akarsz, és esetleg bővíteni is akarod a jövőben VGA, HDD, NB, SB... stb akkor ez a NEM ajánlott kategória.

whitehand: Ha lehet akkor ennyi gondolatodat máskor 1 postba sűríjed má pls :U van (mod) gomb.

(#18923) whitehand válasza Lucif-R (#18922) üzenetére


whitehand
senior tag

lucifer barátom, egyetlen okoska... 5 mp-ig lehet modositani utána nyomkodhatom én a mod gombot

(#18924) Lucif-R válasza whitehand (#18923) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nos:

1,) Lucif-R a nickem, a tiedsem wájthend... :((( ( tisztelet )
2,) Nem vagyunk barátok... sőt haverok sem... sőt még futólag sem ismerlek... :((( ( nem a segedből rántottál ki )
3,) Nem hiszem hogy egy szakmai fórumnak része kell hogy legyen az előző, erősen személyeskedő postod :((( ( lekezelő )
4,) 5 percig lehet módosítani a saját kommentedet... nem 5 mp ig... :U ( okoskodás ) --> "Lejárt az időlimit (00:05), a hozzászólás már nem módosítható!"
5,) Ha már ilyen pengeokos és értelmes vagy akkor ha már egy szakmai topicba totálisan NEM oda illőt irtál akkor tedd OFF-ba... :U ( alapelvek nem betartása )

A jövőben kérlek tartózkodj az ilyentén megnyilvánulásoktól. Köszi.

(#18925) jones965 válasza syC (#18914) üzenetére


jones965
Modder

Megint csak a saját példámat hozom fel: amennyiben a lent lévő radiról lefelé szívatod a levegőt, azt fogod tapasztalni hogy romlik a radi hatásfoka, mivel a meleg levegő megreked a gép alatt.
Ha minden áron alulra szereled a radit, akkor emeld meg a gépet a padlótól min. 5 cm-re, és a ventikkel alulról felfelé szívasd a levegőt.

(#18909) whitehand : Na ez a ház már sokkal jobban megfelel a fentebb leírt feltételeknek.

[ Szerkesztve ]

(#18926) fsb1000 válasza Lucif-R (#18924) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe.. Te valami házmester féle vagy itt?

(#18927) fsb1000 válasza whitehand (#18909) üzenetére


fsb1000
nagyúr

whitehand: Ez a ház tetszik nekem..
Sajnos a problémádhoz nem tudok hozzászolni, hogy merről kell fújatni, de az érdekelne hogy ebbe a házba elfér 2db dupla radi belülre? A fenti helyet látom, de mást nem.

Egyébként mennyibe kerül egy ilyen házikó? Ha jól látom, akkor 2 táp is elhelyezhető benne, de akkor ugrot a felső radi hely..

(#18928) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18926) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Te is jobban szereted ezek szerint...

Persze, szerintem is, csináljon mindenki amit akar :D Igy működik minden a világban :) Gondolom,ha éppen feltörnek egy autót a szemed láttára, akkor sem teszel semmit, mert nehogymá' majd még azt gondoljk rólad, hogy te valami házmester vagy. Mit szólsz bele a más dolgába :D Törvények, szabályok, nem kő az :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18929) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

kezdő vagyok vízhűtés terén, ezért szeretném a tanácsotok kérni. :B
az aláírásomba szereplő konfigra szeretnék vízhűtést,(csak proci + vga-ra kéne)
és az alábbi követelményeknek kéne megfelelnie: jól hűtsön, halk legyen (a ventilátoros zavar) és olcsó :)
1-2 tippem lenne, ezek a következők:
- radiátor: [link]
- vga blokk : [link]
segítségetek ellőre is köszönöm :R

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#18930) Brumi˘ válasza pokol ura (#18929) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ezekhez hozzá dobsz még egy XSPC Delta proci blokkot, egy Laing ddc pumpát 10/13-as csöveket meg highflow csatikat és egy elég jó rendszered lesz. Viszont a radira 3 leszabályzott veni nem fog ártani.

(#18931) stevee251 válasza pokol ura (#18929) üzenetére


stevee251
tag

Én csak annyit javasolnék, hogy a Zalmi blokk helyett inkább egy EK-t válassz, szerintem árban is hasonló szinten van. [link]

(#18932) whitehand válasza fsb1000 (#18927) üzenetére


whitehand
senior tag

felülre egy tripla elfér
oldalra ha nem zavar az esztétikában akkor felfogathato akár 2 darab tripla is kintre
itt megveheted hétfötöl

(#18933) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#18928) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem túlzol és szándékosan félremagyarázol valamit, amit én nem mondtam.
Ez itt nem a világ. Ez csak egy fórum.
Tisztázzuk miről van szó:
Nem a szabályokkal van a gondom, azokra szükség van (mint a ZÖLD-ekre).
Nekem az nem tetszik, hogy egy fiatal gyerek Lucifer nicken, ha kell ha nem rendezkedik, minősíti a többieket és megmondja, hogy és miként kell viselkedni.
Öreg vagyok én már ehhez...
.
Ha neked megfelel luciferkó önjelölt házmesterkedése, akkor fogadd el a magad részéről.
Én nem tartok igényt ilyesféle megmondó emberekékre. Se itt, se máshol.
Semmi oka nem volt, hogy whiteland-nak beszóljon. És nem ez az első esete.
.
Ha nem tetszik, amit most leírtam, járd végig a szolgálati utat és tiltasd le a nickem.
Nem fogok érte megharagudni.

(#18934) fsb1000 válasza whitehand (#18932) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kössz!
Azt hiszem megvárom, mig lesznek közvetlen tapasztalataid.

Kezdetben nem nagyon hittem el Nyugdíjasnak hogy a radi nem ideális belül...
Szenvedtem a beszerelgetéssel pár hétig, hogy kivülről semmi se látszodjon.
De akárhogy raktam a ventiket, a ház mindig melegedett. (csak egy egyszerű ház)
Nem nagyon, csak épp annyira hogy a táp ventije halható szintre felpörögjön.

Ha neked sikerül megoldani ezt a problémát, akkor lehet beruházok egy ilyen spéci házra.

(#18935) syC válasza jones965 (#18925) üzenetére


syC
addikt

"alulról felfelé szívasd a levegőt" - rá a vgára? :Y na neee

én felülről lefelé - a kivágott gépház alján kersztül - szándékozom megszabadulni a hőtöl :)

Ellenvetés - javaslat? :)

[ Szerkesztve ]

(#18936) Shkiz0 válasza fsb1000 (#18927) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

33760

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#18937) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18933) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha nem tetszik, amit most leírtam, járd végig a szolgálati utat és tiltasd le a nickem.
Nem fogok érte megharagudni.

Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám szives örömest, és kár, hogy ennek ellenére nem tudom megtenni. (Nem is tudom honnan gondoltad, hogy tudok ilyet csinálni.:F) De nem vagyok gonosz szerencsére ;]

BTW ha ennyire benne vagyunk már ebben a személyeskedésben, inkbb gyere át, hozz egy sört nekem (magadnak nem muszáj:D), aztán élőben csak jobb ez a móka ;)

Végezetül eszembe jutott egyik kedvencem fuzik-mamától: "A kor nem érdem, hanem állapot...".

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18938) pokol ura válasza Brumi˘ (#18930) üzenetére


pokol ura
senior tag

pl ilyen venti jó? [link]

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#18939) Brumi˘ válasza pokol ura (#18938) üzenetére


Brumi˘
addikt

Megteszi. Nemek pl ilyen van, Nyugdíjas kollégánál 1000-es darabja.

Ha highflow rendszert építesz akkor a vga-ra érdemesebb lenne ek blokkot rakni, hogy ne fogja vissza az áramlást.

(#18940) pokol ura válasza Brumi˘ (#18939) üzenetére


pokol ura
senior tag

köszi az infókat :R
és vmelyikötök lenne olyan rendes és segytene nekem majd ezt összeépíteni? :F :o

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#18941) szacsee válasza Nyugdíjas (#18937) üzenetére


szacsee
nagyúr

Off-ból hoztad a hangulatot? :B
Igen odavág! :DDD

(#18942) Lucif-R válasza syC (#18935) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát... mindenképpen a gépben akarod hagyni azt a radit? Mert ha befelé huzatod a levegőt a radin akkor a gépet melegíted belül pl a VGA-t, ha meg kifelé huzatod akkor a gép saját belső hőjét fogod ráhúzni a radira... sztem egyik sem jó megoldás. Gépen kívülre ajánlanám mint mindenkinek aki eddig ezt itt megkérdezte. Nekem is kint van a radim... monnyuk egy 9ventis ( 40x40es) radit eléggé nehéz beépíteni a házon belülre... :U

fsb1000: Lucif-R még mindíg :((( :DDD mint már mondtam te sem efesbé vagy... hát annyira már nem vagyok gyerek ha nem haraxol... nem tudom hogy sikerült eféle végeredményre jutni... csak nem kiszámoltad a karakterek és a posztok négyzetgyökének a sinusának átlagéréke köbéből? :P ( amúgy nem beszóltam csak szóltam... egy beszólás nem ilyen... sztem egy teljesen kultúrált kérés volt... ha mégse akkor én kérek elnézést :U ) amúgy ha már ilyen ivet vettünk szólj modkerben hogy asziszem mod vagyok és majd szólank... vagy letiltenek... wuh :Y

szerk.: Offba ami off..

[ Szerkesztve ]

(#18943) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#18937) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nyugdíjas:
Veled semmi gondom, sőt tisztellek azért a tudásért és segítőkészségért, amit nálad tapasztaltam.
De ettől még lehetnek véleménykülönbségeink, akármilyen témában. Vitapertnerek lehetünk, ellenségek nem, legalábbis amig elfogadjuk hogy másoknak lehet a sajátunktól eltérő véleménye.
("szolgálati utat" bármely user végigjárhatja, Te is: jelezni kell a moderátornak, ha olyat tapasztalsz, ami jelen fórumra vonatkozó szabályokat megsérti.)

(#18944) Bulitt válasza pokol ura (#18940) üzenetére


Bulitt
őstag

Ha pesti vagy akkor lehet róla szó, de garancia nélkül :DDD

(#18945) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Gondolkodok egy vízhűtésen de elöbb érdekelne,hogy mennyire hűti a dolgokat a gépbe.
Mennyi ideig jó egy vízhűtés értem ezalatt,hogy kell benne cserélni dolgokat több féle procira is jó?
Intel E8400-as procim van.
Ati 4850-em van azt nem tudjátok,hogyha hűtést cserélek a garancia megmarad?

Köszi.

(#18946) stevee251 válasza Bulitt (#18944) üzenetére


stevee251
tag

Szobaszökőkút lesz? ;]

(#18947) Bulitt válasza swoody (#18945) üzenetére


Bulitt
őstag

Garancia vesztéssel jár ha leveszed róla a hűtést. Persze amiről nem tudnak az nem fáj. Nem kell eldobni a régi hűtést, gebasz esetén vissza rakni rá lehetőleg mindent ahogy volt és mehet gariba. Persze ez abban az esetben igaz ha nincs rajta garancia matrica valamelyik csavaron.

A főbb elemeket általában gyártók szerint készítik: Asus, Gigabyte stb Ezen belül több modellre jók. A cpu blokkok is így készülnek: Intel, Amd vagy univerzális amihez mind a két féle lefogatást adják.

Chipset blokkok felszerelése is gari vesztést okoz alaplapnál, ha észre veszik hogy leszedted ;)

stevee: Alap hogy igen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18948) #72042496 válasza stevee251 (#18946) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elmész ám Te a... ;]

(#18949) syC válasza Lucif-R (#18942) üzenetére


syC
addikt

Mindenképpen bennt lesz a radi, ez nem kérdés :) Valószínüleg allul lesz, és majd valahogy összeszkábálok valami széljáratot neki. Egyébként sztem eléggé hűvös lesz a vga a fullcover blokk miatt, nem hiszem, hogy nagyon felmelegedne :U

(#18950) pisti88+


pisti88+
senior tag

Megkérdezném hogy egy kicsit vízköves blokkot mivel érdemes vízkötleníteni, olyan cucc kéne ami nem lép reakcioba a rézzel... Gondoltam az ecetre mint olyan vagy van az a Cif cucc ami a csapokrol is faszán leszedi a ganét... Esetleg más 5let: :U :R

Pisti -(*_*)-™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.