Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18301) syC válasza Macka (#18300) üzenetére


syC
addikt

Értem.

vgára ezt néztem ki , viszont cpu blokkal bajban vagyok, nem tudok választani. radiból ezt , szivattyúból,csövek mit érdemes :(

(#18302) Macka válasza syC (#18301) üzenetére


Macka
veterán

SC-ről nem linkelni,mert nem műxik. Inkább írd ki a nevét.

(#18303) syC válasza Macka (#18302) üzenetére


syC
addikt

EK Water Blocks EK-FC4850 CF Acetal VGA vízhűtőblokk
Nexxxos Extreme III

nekem működik a link :U

(#18304) Samanbacsii válasza Laraxior (#18298) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#18305) stevee251 válasza Macka (#18302) üzenetére


stevee251
tag

Működik a link, csak kétszer nyisd meg ;)

(#18306) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Srácok mi a véleményetek arról hogy megtörés ellen veszek fekete gégecsövet?

(#18307) Macka válasza Oibacsi (#18306) üzenetére


Macka
veterán

13/10-es Tygon, és nem kell gégecső...

(#18308) fsb1000 válasza Samanbacsii (#18290) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem egyszerű a dolog... mérd meg a bordát. Attól csak melegeb lehet az NB
Nálam terhelés alatt forró a borda (megérinteni alig lehet) - biztos 50°C felett van, Miközban az alaplapi szenzor 35-42°C-t jelez.
Szerintem nem nagy gond, még 24/7-ben sem ez a magas hőfok, de én is szeretném hűvösebben tudni.
Ha van már vized miért ne hűtenéd vele?

(#18309) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18308) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Félreérted. Már azzal hűti, csak nem értette a magas hőfokokat. Ezért kérdezte.
De mivel a szenzorokat következetesen hülye helyekre zsuppolják az alaplapgyártók,így az NB szempontjából a szoftveresen monitorozott alaplap-hőfok tökéletesen irreleváns.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18310) Oibacsi válasza Macka (#18307) üzenetére


Oibacsi
őstag

a 14/10-es nem törik meg amit tudok venni, de a 16/12-es igen és a tygon drága...lehet elég lenne a 10-es belsejű is?

(#18311) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#18309) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Megelőztél... :)
EZt a mondatot külön köszönöm: :C
... így az NB szempontjából a szoftveresen monitorozott alaplap-hőfok tökéletesen irreleváns... Ilyen szépet! :R :D :C

Egyébként azért (is) merült fel a téma, mert kissé rabszódikusak a memok és anno azt a megfigyelést tette vki, hogy NB jobb 50 fok alatt... Na, persze itt akkor nem az NBről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#18312) easy...rider válasza Oibacsi (#18310) üzenetére


easy...rider
őstag

sztem 10es belső már jó. én is 14/10es csövet vettem. persze a 12-es belső jobb, de high flow csatik belseje is 10-es. szóval ha jól gondolom akkor annyi áramlást veszítesz csak amennyivel nagyobb lesz a 10-es cső ellenállása a 12-eshez képest. vannak rá képletek de körülményes kiszámolni.

MartinsFlowRateEstimator-ral próbáltam neked kalkulálni, és erre jutottam vele:
1/2" csőnél 6%-al nagyobb a ellenállása a 7/16" csőnek,
1/2" csőnél 40%-al nagyobb a ellenállása a 3/8" csőnek,
7/16" csőnél 30%-al nagyobb a ellenállása a 3/8" csőnek,

(nem vagyok szaki, remélem nem írtam hülyeséget)

[ Szerkesztve ]

(#18313) easy...rider válasza easy...rider (#18312) üzenetére


easy...rider
őstag

MartinsFlowRateEstimator szerint 3méter-es csővel számolva az én komplett rendseremnél 1%-al kisebb csak az áramlás 7/16"-nál 1/2"-hoz képest.
12-10 között is sztem kb 3% lehet komplett rendszerre nézve.

(#18314) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi!

Van vkinél 4870x2-re vizesblokk??

Csak az aljáról szeretnék méreteket venni... :K :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18315) Macka válasza TESCO-Zsömle (#18314) üzenetére


Macka
veterán

Mindenkinél van legalább 2 db.... :DDD

(#18316) Nyugdíjas válasza Macka (#18315) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne tégy elhamarkodott kijelentéseket;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18317) Bulitt válasza TESCO-Zsömle (#18314) üzenetére


Bulitt
őstag

9600Gt-re nincs egy darab se, csak bótba. Akkor szerinted a tiedre van?

én nem kísérleteznék a házi blokk készítésel, ha ez a szándékod :F Kérj helpet shteer kollégától

(#18318) Bulitt válasza Bulitt (#18317) üzenetére


Bulitt
őstag

Első mondat végéről hiányzik: " :DDD " <-ez

(#18319) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#18309) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs! Tényleg nem értetem.
Ha már van rajta vizesblokk, akkor tényleg körülményes megmérni hőfokot.

Olyan kérés még nem jött hozzád, hogy a teljes alaplapot hogy lehetne alulról meghűteni?
(márha van egyáltalán értelme... )

(#18320) szacsee válasza fsb1000 (#18319) üzenetére


szacsee
nagyúr

Van arra is megoldás, nem újkeletü a dolog. :D

(#18321) xXxPongi válasza fsb1000 (#18319) üzenetére


xXxPongi
tag

gap-pad az alaplap és az alaplapi tálca közé és/vagy egy venti a ház túlsó oldalára. Pár fokot hoz a dolog. Bár nálam chipset jó pár fokkal hűvösebb lett, mert a ház azon oldalán ven egy 12-s venti ami szív az alaplap felől.
radi hűtés
(a kép csak illusztráció, mert már pl nincs az a tartály) :DDD

Most érlelődik bennem egy ideje egy házikó elkészítése, de nem sok időm van rá, viszont abban gondoltam arra, hogy alaplapi tálcát nélkülözve, lesz helyem pár sor rézcsövet az alaplap alá tolni (perxe közötte gap-pad-dal, esetleg további lemezzel)

Hasonlóképpen gondolom (tudom, hogy ez egy kissé ortopéd, de már régi cucc és tökéletes)
nyák hűtése
nyák hűtése 2

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#18322) TESCO-Zsömle válasza Bulitt (#18317) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van itthon egy 1.5x10x70cm-es réztömb, meg egy 1x6x60-as, és nem akarom a hajamra kenni! :U Se leadni a méhbe, ahol pont egy ezressel veszik olcsóbban az alu kilóját, mint amennyibe a boltban kerül + rajtam egy kokeró se gazdagodjon meg! :W

Segítséget kértem, nem egy cipőt a seggembe... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18323) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a csöveknél pl. 14/10es értékek a kölső illetve belső átmérőket jelentik mm-ben? Milyen csöveket érdemes venni, illetve milyen vízpumpát? :R

(#18324) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18319) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem volt még ilyen elvetemült,de azért van gyártó aki gondolt az őrültekre is;)

syC: A nagyobbik szám a külső átmérő mm-ben, a kisebb meg a belső. A belső átmérő az a csatlakozóid külső átmérőjének megfelelő kell, hogy legyen. Lehet pár mm-el kisebb (pl. sokan, köztük én is 13mm-es külsős csatihoz 10mm-es belsős csövet hazsnálnak). A külső átmérő ezek után pedig a lehető legnagyobb legyen, ami elfér a blokkjaidon (erre érdemes figyelni, mert lehet kellemetlen meglepetés egy kisebb méretű chipset-blokkon mondjuk), mert a nagy falvastagság azt eredményezi, hogy nehezen törik meg a cső, tehát könnyebb vele dolgoznod. Természetesen ha un. hollanderes a csatlakozód, akkor a külső átmérő, és a belső átmérő is adott a csőválasztásnál.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18325) syC válasza Nyugdíjas (#18324) üzenetére


syC
addikt

Értem, és vízpumpánál mire kell figyelni, ha jól tudom legfontosabb értékük hogy óránként mennyi Liter folyadékot képesek pumpálni. Minnél gyorsabb, annál hatékonyabb a vízhűtés, vagy jó ha lassan keringeti a rendszerben a stájszot, hogy legyen ideje lehűlni a víznek? Mégis, milyen márkát, típust ajánlotok?

(#18326) Nyugdíjas válasza syC (#18325) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kérdés, hogy mi az az összeg amit rászánnál,mert ha meg tudod venni, akkor vegyél egy Laing D5-öt, és meg van oldva a szivattyú-problémád kb. mindörökre :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18327) Str8 sk8r válasza Nyugdíjas (#18326) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nincs hasonló,csak 220-voltosba(akarom mondani 230 vagyis itt csak214,de mindegy)...nekem van egy csak folyik orrán száján...most ragasztgatom...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18328) Nyugdíjas válasza Str8 sk8r (#18327) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van, Ecocirc E4-neki a neve.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18329) syC válasza Nyugdíjas (#18326) üzenetére


syC
addikt

Hát igen, a világ összes pénzét el lehetne költeni hw-re, vízhűtésre, de valahol meg kell húzni a határt a pénz és a hatékonyság között. 50k-t szánok vízre, mint az már korábban mondtam, cpu blokk, vga blokk, radi, csövek, pumpa , tartály - kb ennyi alkatrészre gondoltam. Igaz, írtátok , hogy 60k alatt ne is álmodjak vízről, szomorúan vettem tudomásul. A másik (lehet hogy harmadik) dolog az, hogy abban is igazatok van, hogy ha már egyszer rászánja magét arra, hogy 'levizeli' a gépét, akkor nem érdemes pár ezresen surmóskodni

(#18330) Oibacsi válasza syC (#18329) üzenetére


Oibacsi
őstag

tartályt kihagyhatod ha spórolni akarsz, t-line megoldásban segíthetek, itt a vizes topikban kb csak én használom ;]

(#18331) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#18330) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy ha nem nagyon tervezi bőviteni a rendszert, és szépen összeválogat kis ellenállású dolgokat, akkor lehet valami egyszerűbb tartályos szivattyú is. De ha meg mondjuk valami combosabbat szeretne, mondjuk egy DDC-t, akkor T-line-al szépen meg lehet oldani, és megspórolható a tartály ára.
VGA blokk eléggé bekavar itt sajnos, mert azok nem olcsó mulatságok...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18332) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#18331) üzenetére


Oibacsi
őstag

Egyszerűbb tartályos szivattyú? Mire gondolsz? Pl magicool? Elég megbízhatóak azok egyáltalán?
mod: jövőhéten kézhez kapom végre az eheim-et, kíváncsi leszek:)

[ Szerkesztve ]

(#18333) syC válasza Oibacsi (#18330) üzenetére


syC
addikt

Nézegettem ezt a rendszert, le a kalappal :) Olyan kis tartályra gondoltam, vagypedíg nemtudom, mennyire kivitelezhető, de egy finlandiás üveg is megtenné vagy valami söröshordó , csak át kéne alakítani :) Az imént említett tartályról tudja valaki, hogy mi a leánykori neve? :U

(#18334) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#18332) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én személy szerint az XSPC X2O-ra gondoltam. Meglepően nagyon csendes, és eddig nem volt rá panasz. Én magam is egy ilyennel kezdtem anno. Persze csak 400l//h (erősebb változata már nem éri meg azt a pénzt),de ahova elég ott jó szolgálatot tud tenni...

Magicool-t nem ajánlom, épp' van pár futó garis ügyem ilyen szivattyúkkal, tehát eléggé leszerepeltek.

syC: Ezek EK Multioption tartályok. Külfődön elég felkapott cucc. Mondjuk jó minőség is, szó se róla,de neked igencsak megdobná a költségvetésedet. Olyan 10k körül van a legkisebb belőlük.
Amugy tényleg szép ez a mod, bár nekem zsúfolt is,meg kusza a csövezése.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18335) Oibacsi válasza syC (#18333) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha jól látom, ek multioptionvagy valami hasonló...de ez a rendszer nem 50k:D

(#18336) syC válasza Oibacsi (#18335) üzenetére


syC
addikt

Igen! EK-DDC X-RES 140 így kicsit könnyebb volt megtalálni. 55 € :D Tartály nélkül nem gázos egy rendszer?

(#18337) Nyugdíjas válasza syC (#18336) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amit te megtaláltál az DDC-re való tartály. Nem ez, ami a képeken van,mert itt eleve egy Swiftech MCP655, alias Laing D5 Vario a szivattyú, tehát egy DDC-res. szóba sem jöhet. De a kinézetük valóban hasonló,mert egy cég termékei.
Amit keresünk az ez.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18338) Oibacsi válasza syC (#18336) üzenetére


Oibacsi
őstag

t-line módszernél a csőben lévő levegő miatt tud tágulni a t felső részébe, épp ezért érdemes hosszúra hagyni

(#18339) syC válasza Oibacsi (#18338) üzenetére


syC
addikt

Jól van, hát most rájöttem, hogy hülyébb vagyok a vízhűtéshez, mint valaha (vagy 4 éve). Kellene nekem egy lista, hogy miket kell beszereznem , mert saját kutfőből 100% , hogy elcseszném a listát. :U

(#18340) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
Első vízhűtésem megvásárlására, készülök, és ehhez kérném a segítségeteket.
Conf.:
Gigabyte P35 DS3R rev2.
C2DE6700 2.66Ghz@3.5Ghz polírozottan vettem egy PH-s kollégától.
GEIL Ultra 2GHz kit.5-5-5-15 800Mhz@1000Mhz (1,4V)
MSI 8800GT
2x160Gb Samsung Raid0
FSP Bluestorm 500
és az egész egy nagy CM Stacker 810-es házban(aminek alján a táp).

Vizet szeretnék mert: a C2DE7600 3.5Ghz-en alapon 34fok, terhelve 50. Orthosra megáll. A jelenleg rajta lévő HyperTX2-t a deszka nem tudja szabályozni, így kissé hangos. Már régóta kacérkodok a vizes gondolattal, és lassan elérkezettnek látom az időt.

Elképzelésem:
A Stacker ház jó nagy, és a hátulján van két 120-as venti, amik nyomják kifelé a levegőt szép halkan. Ezelé tenném be a Nexxxos Extreme 2 dual hőcserélőjét. A pumpa valószínűleg Laing DDC Pro ABG (tartállyal egybekötött) változat lenne, a prociblokk Nexxxos XP High-Flow, a NB blokk pedig Heatkiller NB.

Sok lehetőség van a házban, itt egy kép róla, bár ez nem az én cuccom benne, de elrendezésileg korrekt.

Várom az észrevételeiteket, javaslataitokat, kritikáitokat.

(#18341) whitehand


whitehand
senior tag

Ilyen [link] szivattyuja van valakinek? mennyire jó szivattyu ez?

[ Szerkesztve ]

(#18342) Oibacsi válasza kolakola (#18340) üzenetére


Oibacsi
őstag

a dual nexxxos nem fog bemenni, mert ha jól látom akkor van a 2 venti között rés és így a csavarok helye nem stimmel

(#18343) kolakola válasza Oibacsi (#18342) üzenetére


kolakola
tag

A felsőhöz rögzítem akkor 4 csavarral, az sztem megtartja.
Legrosszabb esetben kibővítem a Stacker furatait, hogy passzoljon a radihoz.
Egyébként igazad van: kép

[ Szerkesztve ]

(#18344) Nyugdíjas válasza whitehand (#18341) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Annyira, mint bármelyik Laing D5. Tehát nagyon :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18345) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...szivárog a folyadék a csőcsonknál,de félek ha jobban meghuzom a bilincset elnyírja a PVC csövet...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18346) Nyugdíjas válasza Str8 sk8r (#18345) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pontosan hol szivárog? Nem hiszem, hogy egy bilincset meg lehet ugy huzni, hogy elvágjon egy értelmes csövet...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18347) Str8 sk8r válasza Nyugdíjas (#18346) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...csőcsonkra csövecske rátolva és a rajtalevő bilincsen vízcseppecskék keletkeznek...a cső a barkácsbolti 10-es átlátszó "benzincső"...és nem tünik nagyon értelmesnek...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18348) Oibacsi válasza Str8 sk8r (#18347) üzenetére


Oibacsi
őstag

a praktikerest nem vágja el...azt se hinném h jobb

(#18349) Nyugdíjas válasza Str8 sk8r (#18347) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha a csatlakozó jól tömit, akkor ne legyél rest meghúzni azt a bilincset rendesen...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18350) Str8 sk8r válasza Nyugdíjas (#18349) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...köszönöm a segítséget... :R ...ha reggel hazamegyek meghúzgálom emberesen... :K ...legfeljebb én leszek az elsö akinek megreccsen... :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.