Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18701) syC válasza jenei92 (#18700) üzenetére


syC
addikt

próbálkozunk, próbálkozunk :)

közben kinéztem ezt a tartályt: [link] Megéri, jó ez?

(#18702) Ghandi válasza shteer (#18680) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na én is ettöl féltem hogy maga a fagyálló :(( Én annakidejány gyógyszertári desztilláltvizel töltöttem fel a redszert,és kék szinü fagyállókoncentrátummal.Már nem emlékszem a márkára.
Ha az én blokkom is begeyásodott akkor szép munka lesz takaritani,ugyanis nem szédszethetö.Ugy tudom a tetejét le lehet szedni de attól még nem látszik az egyész belsö hütőfelület.Vagy igen? Majd kidreül lehet süritett levegövel ugrok neki :D

Köszi nem kellenek a rajzok ugyanis nekem csak 2.5-ös rézlemezem van itthon,abból kell gazdálkodnim.Azt nem tudom hosszában megfurni.Szerintem egy "U" profilt fogok hajtani ami átéri a két memó külsö felét és a tetejére ráfér a blokk.Utána meg egy rézlemezcsikot teszek a memok belsö felére és azt dacsavarozom ami megfogja a memókat.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18703) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Még egy kérdésem lenne.
Szerintetek a winyókat érdemes vizzel hüteni? Nem ilyen hangcsillapítós dobozos hütöre gondolok hanem csak arra amelyiket a winyó két oldalára lehet csavarozni.A gyakorlatban van valami haszna?
Egy winchestert nem lehet huzni,azt akárhogy hütöm akkor is ugyan azt a teljesitményt adja és igy a levegös hütéssel sem vészes a höfoka(max 35fok)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18704) shteer válasza Ghandi (#18702) üzenetére


shteer
titán

milyen cpu blokk?

a glyoshell elvileg nem taknyosodik, persze a kék szín nem egyértelműen azonosítja :))

nehéz beszerezni feléd vagy nem akarsz venni egy darab 5mm-es alut, igazán nem drága
de a te elgondolásod is jónak tűnik :K

..szerintem jónak tűnik

(#18705) shteer válasza Ghandi (#18703) üzenetére


shteer
titán

ha ki akarod iktatni azt a plusz zajforrást is, akkor érdemes - vízhőnél pár fokkal lesznek melegebbek

..szerintem jónak tűnik

(#18706) Ghandi válasza syC (#18701) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Szerintem rohadtul nem éri meg.Ha jól számolom 7500FT kb.Na meg honan szerzel ilyen tartályt? Ez egy külföldi oldal.Behozatod onnan? Az sincs ingyen.
Szerintem inkább nézd meg EZT Nagyobbak is,olcsobbak is magyar termék is :)
Én elöször mindig itt az aprók közt szoktam szétnézni,aztán ha itt nincs akkor subcoolingon

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18707) syC válasza Ghandi (#18706) üzenetére


syC
addikt

Értem. És akkor a ddc pumpa meg egy ilyen tartály megfeleleő lesz a rendszerben?

(#18708) Ghandi válasza shteer (#18704) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ugy vagyok vele hogy amig van vörösréz lemezem itthon addig nem veszek semmit,ebböl oldom meg :)
Nemsokára felrakok egy nagyobb hütöt(66*44cm) amivel kb dupla annyi viz lesz a rendszerbe mint eddig,de passziv lesz.Ugyis vizcsere lesz akkor utánajárok ennek a glykoshellnek.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18709) shteer válasza Ghandi (#18706) üzenetére


shteer
titán

ezek elég pici tartályok, persze a funkcióját betölti és első osztályú munka. tegnap volt szerencsém szerelni egy rendszert ilyennel

..szerintem jónak tűnik

(#18710) Ghandi válasza syC (#18707) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Tutira jók lesznek,igaz nem ezektöl függ a hütés.
Ami jobban lényeg szerintem a blokkok meg a hütö

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18711) syC válasza Ghandi (#18710) üzenetére


syC
addikt

nexxxos tripla radi lesz 3 ventivel, valamint eddg úgy néz ki, hogy xspc delta blokk, vélemény?

(#18712) Ghandi válasza shteer (#18709) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Melyik kicsi? Az aqua tuningos az 100*50-es Coolermasteré meg 190*45 szóval egyik sem nagy :D
Az aqua tunigossalmeg az a bajom hogy honnan szerez az ember? Van magyarországi forgalamzója?

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18713) Ghandi válasza syC (#18711) üzenetére


Ghandi
aktív tag

sajnos én igy márkailag nem értek ezekhez :((
De ahogy látom ezeket már kitárgyaltad itt a nálam jobban értökkel :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18714) syC válasza Ghandi (#18713) üzenetére


syC
addikt

Az a 'baj',hogy én meg abszolúte hülye vagyok a dolgokhoz :)

(#18715) shteer válasza Ghandi (#18712) üzenetére


shteer
titán

vastagságra gondoltam, akkor az at-s is kicsi :) nem azt mondom túl kicsi, mert jól működik. csak nekem volt fura - mindig nagyobb tartályom volt

van forgalmazó :K

..szerintem jónak tűnik

(#18716) Ghandi válasza shteer (#18715) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Most hogy igy egy centivel lemodelleztem : :DDD nekem is kicsinek tünnek.
Igaz az enyém sem nagy igaz nekem a pumpához han rögzitve.Egy 1046-os és egy réz tartály.Ugyan ez a márka a blokk is.Nem valami sztár,még kb 5éve vettem akkor még Socet A-s amdn volt aztán jött tövább a következö rendszerig.Most egy 4200 X2-es AMDt hüt ennél is jó még teljesen :)

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18717) syC


syC
addikt

Mennyivel tud többet egy d-tek 20K-s cpu blokk mint egy 9-10K-s blokk?Átfogalmazom: érd 10ezer magyar forinttal többet a drágább blokk? Jóval hűvösebben tartja a procit?

[ Szerkesztve ]

(#18718) shteer válasza syC (#18717) üzenetére


shteer
titán

quadnál előjöhet jópár fok különbség - de nincs az szvsz 20k

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18719) Brumi˘ válasza syC (#18711) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nálam a quadot lehűti az a kombo amit leírtál. Ennél meg nincs melegebb proci úgyh elég lesz az mindenre.

(#18720) syC válasza shteer (#18718) üzenetére


syC
addikt

Egy "sima" wolfdale -hez kellene, szóval elég lesz egy xspc delta?

Brumi: :R

[ Szerkesztve ]

(#18721) Jaymesterke


Jaymesterke
csendes tag

Előre is bocsi az offért, csak hátha valakit érdekel 1 full gép amit víz hűt :)
Mert mint tudjuk a víz az úr :)
***

[ Módosította: Thrawn ]

(#18722) shteer válasza syC (#18720) üzenetére


shteer
titán

jóhogy :K

..szerintem jónak tűnik

(#18723) Thrawn válasza Jaymesterke (#18721) üzenetére


Thrawn
félisten

- amit tiltunk fórumunkban:
- szakmai topikokban való hirdetést, saját apróhirdetés, vagy bolt linkelését, vagy bármilyen termék eladásra kínálását.

[link] :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18724) Jaymesterke


Jaymesterke
csendes tag

Bocsánat :B :W

(#18725) syC válasza shteer (#18722) üzenetére


syC
addikt

Na ennek örülök :)
akkor xspc delta, nexxxos, "valami" laing pumpa, átlátszó clearfelx 3m, tartály egyenlőre kérdéses akkor.. :R

(#18726) Yso


Yso
tag

Végre megépítettem első saját vízhűtéses gépemet, jelnleg csak desztilált vízzel :U Jöv héten jön hozzá (remélem) egy kis Valvoline Super Coolant. ;] .. Ez most nagy előrelépésnek számít nekem, TT Bigwater után. :B

Gép 4.11Ghz-re felhúzva (efölött nem sikerült stabillá tennem, de nem akartam 1.4V fölé nyomni a CPU-t, bár ha valakinek lenne hozzá jó beállítása, szívesen venném :B ),
3óra 20perc prime stabil. :DD Idle 38-40C, Load 58-60C

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#18727) jenei92 válasza Yso (#18726) üzenetére


jenei92
senior tag

Üdv a klubban! :B
Leírod a rendszer összetevőit? :R

(#18728) Reset Elek válasza jenei92 (#18694) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Valaki magyarázza már meg nekem, hogy miért mondjátok, hogy nem jo, ha túl gyorsan áramlik a blokkban a víz!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#18729) Yso válasza jenei92 (#18727) üzenetére


Yso
tag

A gép: ASUS Formula Rampage, 2GB OCZ Reaper DDR2 1066, E8500, 2db ATI HD4870, Chifi CFT 600 14CS, CM Cosmos 1100 S

A vízhűtő: SysCooling SYSRAD3, SYSRES300, SYSPUMP (Itt Ph-ról rendeltem egy tagtól :B ), HF Csatik, Clearflex cső, Tody féle CPU blokk (Kicsit reklám szagú ez is.. bocs mindenkitől :B ) Ha megjönnek, akkor pumpa és a CPU blokk csere tervezve. :D (D-Tek Fuzion V2, és Laing D5 Vario lesz)

:R

Tényleg: Valaki elmondja nekem, hogy "mennyi" hővezető paszta kell/jó a procira? Valahogy úgy érzem ennél lehetnék jobb is. :) (Léghűtésem sem volt olyan "király" mint a topikokban leírtak.. :F Pedig S Ninja volt rajta... )

[ Szerkesztve ]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#18730) shteer válasza Reset Elek (#18728) üzenetére


shteer
titán

ezt észre sem vettem :) pedig kapott volna tőlem is :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#18731) jenei92 válasza Reset Elek (#18728) üzenetére


jenei92
senior tag

:W :W :W Bocsesz :DDD

(#18732) Tinky


Tinky
tag

Sziasztok

Van egy levicom watercube cuccom.
Nincs hozzá meg a 3 hőellenállás. És igy a kijelzője csak 25 fokot ír ;)
Akinek van ilyen az megmérné nekem az ellenállását.

Ezzel szeretném a ventilátoroknak a sebességét vezérelni a házi barkácsos viz hütésemben.

Ha valaki tud segiteni dobjon rám 1 PÜ-t

Elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

A helyes írási hibákért felelőséget nem válalok.

(#18733) rankesz


rankesz
veterán

4870 x2 vízzel hűtve

THX Tata :C

(#18734) Ghandi válasza Reset Elek (#18728) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Mert hamar elszédül :DDD

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18735) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Szerintetek mennyit javít a légáramláson ha a radira 6ventit teszek úgy hogy a mostani 3 venti tetejére tennék még 3-at. És ez hangerőbe mennyit dobna?

(#18736) shteer válasza Brumi˘ (#18735) üzenetére


shteer
titán

vmiért nem ajánlott a ventik egymásra rakása, olvastam korábban. egy távtartóval jobban járnál légáramlás szempontjából - venti és radi közé, légcsatornénak. tömör szivacs (mint a TC-hez kapható gyári) vagy szilikon rezgéscsillapító(k)

..szerintem jónak tűnik

(#18737) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Shteer:
Mhmm... ez a táp! :))
Most, hogy vízzel hül bekapcsol rajta a venti?
Széép, nagyon széép... :C

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#18738) shteer válasza Samanbacsii (#18737) üzenetére


shteer
titán

:R nem és stevee-nél sem. a hátuljánál lévő tekercs sem ontja a hőt a rácson keresztül mint korábban, csak az alja kellemesen langyos.
ezt erre gyártották, csak antecék nem jöttek rá :D

..szerintem jónak tűnik

(#18739) Nyugdíjas válasza Ghandi (#18712) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van nekik magyarországon forgalmazójuk. Nem is egy;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18740) syC válasza Yso (#18726) üzenetére


syC
addikt

Ez széép! :C

(#18741) Yso válasza syC (#18740) üzenetére


Yso
tag

Köszi. :R

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#18742) Yso


Yso
tag

Ja, és Nyugdíjas-nak köszi a csöveket. :D Múltkor DeadMen rabolta ki a készletéből, most Én.. ;] Nem sok maradt belőle. :DDD

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#18743) Armando_19


Armando_19
őstag

Na lassan én is már kész vagyok a motyóval. Ma lesznek az utolsó simítások, aztán jön a nagy teszt.
Képek

Először eléggé beparáztam mikor összeraktam, és első indítás volt. Elkezdett ciripelni a lapom a proci foglalat körül. Aztán jobban megvizsgálva láttam, hogy a backplate csavarjai hozzáérnek az alaplap tálcához, és valszeg rövidre zártam az egészet:D nem is indult elsőre. Aztán a tálcát kicsit megkínáltam egy csípőfogóval, és máris jó lett. tegnap amúgy fölöslegesen töltöttem fel a rendszert, szét kell kapjam, mivel a pumpán a beömlő csonknál nem raktam rá kendert, és nagyon minimálisan szivárog. Reggel pattantam is a boltba, vettem egy csík teflont. Mostmár csak azzal vagyok sz*póba, hogy elfogyott az algásodás elleni folyadékom...
Másik számomra hihetetlen adat: 1l viz ment a rendszerbe :Y

(#18744) shteer válasza Armando_19 (#18743) üzenetére


shteer
titán

:C:C ismerős blokk. stabil? :D

látom jók lettek az átalakítók is. rulz.

ha esetleg ilyet tennél bele, addig tudok adni az enyémből 1l-hez valót amíg megjön a tiéd ;) nem olyan drága cucc és 3l-hez kb 3x elég :)
legalább megleshetnéd az én masinámat

..szerintem jónak tűnik

(#18745) Armando_19 válasza shteer (#18744) üzenetére


Armando_19
őstag

:D meglássuk, lehet pajtimnak van még otthon elfekvőben egy tubussal, aztán átdobja este. Mostmár kíváncsi lennék live-ban a tiedre:D Fú de nagyon durva a blokk.... iszonyat iszonyat nehéz lett a gép. Jöhet az übertuning végre. :Y

(#18746) Lucif-R válasza shteer (#18736) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Azért nrm ajánlott mert akármennyire egy gyártmány meg precíz tekercselés meg ilyenek, nem fogja a két venti pontosan ugyan azt a teljesítményt és fordulatot hozni, és emiatt egymás légáramlatába fognak csak belezavarni tehát légáramlatban nem sokkal többet fox kapni... zajban meg sokkal többet mert rengeteg felesleges szélzajod lesz. Én legalábbis ezt tapasztalatam 2db 8cm-s venti össze paszzintásánál annó.

(#18747) Brumi˘ válasza shteer (#18736) üzenetére


Brumi˘
addikt

Pedig azt hittem. Még jó hogy nem vettem meg a ventiket. XS-en pedig rémlik hogy 12 venti volt egy-két ember radiján. Nah de majd mindjárt kipróbálom és közzé teszem tapasztalataim.

(#18748) Brumi˘ válasza Brumi˘ (#18747) üzenetére


Brumi˘
addikt

Csekkoltam a dolgot. 2db 12cm-es ac pwm-es ventit egymásra dobtam. 7V-ról járnak, és sajna nem hozták azt az eredményt amit szerettem volna. Légáramba kb 20-30% (ez csak ilyen kézrátétes tipp) hangba viszont dupláztak. Úgyh a 6 venti egy oldalra ötlet elvetve.

(#18749) P00By válasza Armando_19 (#18743) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon félelmetes vagy azokkal a radikkal! :( ;] :P

(#18750) shteer válasza Brumi˘ (#18748) üzenetére


shteer
titán

sztem az nem 2 venti volt hanem 1 ventiváz (külső rész) a radin + 1 venti

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.