Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Clay válasza mgy (#3000) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem meg se találta.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#3002) Zoleee83 válasza Clay (#3001) üzenetére


Zoleee83
addikt

Akkor ez kapufa, nem rizikózom meg, pedig pont most váltott 21$-ra a spanyol raktár :(.
Haylou GT1 Plus, Soundpeats TrueFree2 ami még fennmaradt a listán.
Fontos a win kapcsolat, cégesen egész nap ezt hallgatnám + a bármelyik oldal single-ben is.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3003) Attipatti


Attipatti
tag

Sziasztok,
vásárlás előtt állok. Spunky beat vagy edifier x3?
Én is használnám win10 hez is konferenciázni és zenét hallgatni. Enyhén v hangzást szeretnék.
Egymáshoz képest mik az előnyök hátrányok? Ha jól látom az edifiernek tovább birja az akksija.

(#3004) blueye


blueye
veterán

EDIFIER TWSNB2
Hogy tetszik nektek?

(#3005) patomi válasza blueye (#3004) üzenetére


patomi
őstag

Kafa :B

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3006) patomi válasza Clay (#3001) üzenetére


patomi
őstag

Lapossal lehet, hogy megy az X3 is asztalival a truedot sem ment. Viszont laptoppal igen. Otthon megnézem majd délután.

blueye, részletek kicsit később még járatom

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3007) blueye válasza patomi (#3006) üzenetére


blueye
veterán

Köszi, holnapig akcios, vegyem? 😊

(#3008) patomi válasza blueye (#3007) üzenetére


patomi
őstag

Veheted, de kell rá jobb tipp. Gyárival sziszegős a magas. Meg kevés is. Bár nekem a legnagyobb kell. Szivaccsal, brutál lett a mély az sem jó. Most x3 illesztéke van rajta, na ezzel ok minden tartomány.

Szerk, otthon megnézem a mifo tippekkel is.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3009) Keem1 válasza patomi (#3008) üzenetére


Keem1
addikt

Minden füleshez jók ezek a foam eartipek?
Gondolkodom hogy kipróbáljam-e a Buds+-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#3010) patomi válasza Zoleee83 (#3002) üzenetére


patomi
őstag

Laptoppal megy az x3.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3011) patomi válasza Keem1 (#3009) üzenetére


patomi
őstag

Igen a furat és magasság a fontos. Különben nem megy be a tokba vele. Nyilván a méret is fontos, de ha hosszú lehet szedegetni le. (Ahogy most én is leszedegettem róla ha megy vissza tölteni)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3012) Zoleee83 válasza patomi (#3010) üzenetére


Zoleee83
addikt

Hálás köszönet! :R
Akkor megy a rendelés, a többivel együtt tudok élni!

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3013) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Na meg is rendeltem Spanyol raktárból 20.99 + 5.26 4PXES_GLSEU-val.
Ugye nem kell tennem semmit, pl. postára menni, stb, hanem majd a GLS hozza pár napon belül?

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3014) blueye válasza patomi (#3008) üzenetére


blueye
veterán

X3 illesztekem van :)
A mifo erdekes lehet.

(#3015) patomi válasza blueye (#3014) üzenetére


patomi
őstag

Rámegy de x3 tip hangja jobb

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3016) mikusz87


mikusz87
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok olyan bluetooth fülhallgatót javasolni, amit telefonálásra és zenehallgatásra egyaránt jól lehet használni? Úgy 30 ezer Ft-ot szánnánk rá. Feleségem nagyon szeretne egyet, de eddig azt olvastam, hogy telefonáláshoz egyik sem túl jó. :(

Köszönöm előre is a segítséget!

(#3017) vond válasza Zoleee83 (#3013) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Így van, hozza a futár. Legalábbis nekem hozta az ötödik munkanapon. :) Jó választás az X3. Nagyon szép hangja van. Árához képest meg főleg. :K

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#3018) Zoleee83 válasza vond (#3017) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi!
Sok jót olvastam róla, és mindenképp kellett valami a Truedot mellé, mert ahogy észre vettem, nem nagyon szeretik az eszközök ha több helyen is fel van ismertetve a füles, nehezebben csatlakozik. Ma pl. 30 percet játszottam a Dot-tal mire a céges elkezdte stereoban hajtani, előtte telóról, meg másik laptopról ment.. Ugyan ez volt a Blitzwolffal is, ha 1-2 eszköznél többhöz volt hozzárendelve (úgy is hogy nyilván csak egy helyen volt aktív a BT) nehezebben csatlakozott. Így lesz 1 ehhez, 1 meg ahhoz.
Bízom benne hogy nem lesz brutális mélye , mert akkor hamar hirdetésre kerül. :B

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3019) patomi válasza mikusz87 (#3016) üzenetére


patomi
őstag

Vannak korlátok nyilván,,, de Anker Soundcore Liberty Air (talán Air 2) jó lehet. Keres pár tesztet. Telcsizésre is dicsérik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3020) blueye válasza Zoleee83 (#3018) üzenetére


blueye
veterán

"ahogy észre vettem, nem nagyon szeretik az eszközök ha több helyen is fel van ismertetve a füles" - pedig ennek nem kene befolyasolni a masik eszkozhoz valo kapcsolodasat, mivel o mindig ugyanugy kapcsolodik, akarhany eszkoz fele ugyanazt a csatlakozashoz szukseges kodot sugarozza.
Nem is tudja hogy hany eszkozzel talalkozott mar :)

[ Szerkesztve ]

(#3021) tucsok.


tucsok.
senior tag

Edifier x3 hoz tudtok védő tokot? Aliról jó lenne, én nem találok. Linket megköszönném.

"So say we all"

(#3022) blueye válasza tucsok. (#3021) üzenetére


blueye
veterán

(#3023) vicze válasza blueye (#3020) üzenetére


vicze
félisten

De tudja, és fix mennyiséget tud tárolni.
Általánosan 4-10 párosított eszközt jegyeznek meg utána rotálás legrégebbi kiesik. BT egy AES titkosított adatfolyam alapból, több kulcs cserével, semmilyen kód sugárzás nincs hanem csak MAC és publikus kulcsok.
Ha nincs egy eszköz a párosított eszközök listájában akkor újra kell párosítani.

(#3024) mikusz87 válasza patomi (#3019) üzenetére


mikusz87
csendes tag

Köszönöm, megnézem. :K

(#3025) blueye válasza vicze (#3023) üzenetére


blueye
veterán

Megint tanultam vmit es pongyolan fogalmaztam.
Tudsz adni egy linket h errol olvassak tobbet?
Ha tobb eszkozhoz csatlakoztattam mar az lassithatja a kapcsolodast?

(#3026) Skynet258


Skynet258
veterán

Kipróbáltam már ezt az Edifier X3 vs PC dolgot, simán megy PC-vel (asztalival néztem , bár egyébként tök mindegy laptop-e vagy asztali, Bluetooth kell és ennyi). :K Értelemszerűen párosító módba kell tenni és rákeresni.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#3027) vicze válasza blueye (#3025) üzenetére


vicze
félisten

Link.

Elméletben lassíthatja mivel osztoznak az adott kapcsolat sávszélességén, de gyakorlatban elég ritka hogy két nagy sávszélességű eszközt használj.

(#3028) tucsok. válasza blueye (#3022) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi :R

"So say we all"

(#3029) patomi


patomi
őstag

Edifier TWS NB2 leírás, teszt a linken. Head-Fi oldalon szép átfogó teszt olvasható. Nem is fárasztok senkit a irományommal, csak beteszek pár képet, mert nekem fehér (tojáshéj) szinben van.
Illetve, végen pár saját gondolatot hozzá fűzők.


Mint látható nagyon igényes csomagolásban érkezik. Kicsit túlzás is szerintem. Amúgy a bölcső és a füles full műanyag.
Youtube videókban eddig ennek van a legkissebb késleltetése, azok közül amikkel eddig találkoztam. Szinte észrevehetetlen android alatt. IOS-on egy lehelettel több de bőven jó.
Rettentő bejáratás igényes, 30+ óra van benne és még szerintem változni fog a hangja. Eddig sok illesztékkel probaltam, de végül tegnap este újra a gyárit tettem vissza. (Sajna amim van mind nagyobb picit és nem megy vissza velük a tokba) Ezzel is szépen szól mostmár.
Zajos műhelyben telefonálás is ment vele, hallottak a másik végén jól. Bár a zaj is át megy kicsit.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3030) mgy


mgy
senior tag

Srácok, hogyan működik a zajszűrés?
Eddig valahogy abban éltem, hogy az az én oldalamon "segít", tehát a körülöttem lévő környezeti zajokat "nem engedi" a fülembe.
Azt vettem észre, ha itthonról telefonálok, akkor minden ok. Ha a saját kocsimmal megyek (eléggé fúj benne a szél), akkor alig hallanak, pontosabban alig értik, amit mondok. Ma reggel próbáltam egy halkabb autót is, ott sem volt tökéletes.
Tehát ez a szűrés megy kifelé irányban is? Alakít valamit a hangomon a füles?

(#3031) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)

Szeretnék egy egyszerűbb fülest melóba. Xiaomiban gondolkodom van már vezetékes fülesem tőlük meg vagyok elégedve.
Erről az "új" GT1 XR-ől valami vélemény? Vagy másik GT1 vagy inkább GT2?
Egyszerű 320-as MP3 zenéket hallgatok egy Xiaomi Mi Note 10-hez lenne csatlakozva :)
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3032) gamegod


gamegod
senior tag

egy darabig követtem a csopit most kicsit lemaradt.
Még mindig az Edifire X3 a bestbuy? alin szalitással 6900ra jön ki jelenleg :)
Mert akkor zsákolom is , köszi a választ

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#3033) blueye válasza gamegod (#3032) üzenetére


blueye
veterán

Mostanaban is ajanlottuk, ennyiert BB.
(eppen X3 van a fulemben :) )

(#3034) patomi válasza gamegod (#3032) üzenetére


patomi
őstag

Ár/értékben igen szvsz.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3035) Zoleee83 válasza gamegod (#3032) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én is tegnap este rendeltem Edifier X3-at spanyo raktárból, már a GLS-nél van. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3036) gamegod válasza blueye (#3033) üzenetére


gamegod
senior tag

köszi mindenkinek, zsákolom is :R

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#3037) atthany válasza Zoleee83 (#3035) üzenetére


atthany
aktív tag

a store követéséért volt 3$off kód, most sehol sem találom, nem tudjátok véletlenül? :F

[ Szerkesztve ]

(#3038) vicze válasza mgy (#3030) üzenetére


vicze
félisten

"itthonról telefonálok, akkor minden ok"
Tehát ha nincs zaj akkor OK.

"kocsimmal megyek (eléggé fúj benne a szél), akkor alig hallanak"
Ha van zaj nem OK.

Ebből vonjuk le a megfelelő következtetést és logikázd ki, hogy nincs semmilyen zajszűrésed a mikrofonon.

(#3039) Zoleee83 válasza atthany (#3037) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nekem tegnap este már nem mutatta. :(
Mindössze 1db 1$-os kupont tudtam felhasználni, de még így is jónak mondható az ár.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3040) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Tyűűűha, asszem eljött az én időm is, hogy TWS-t vegyek...

Fiil T1XS

Mit szóltok, valaki esetleg behúzott már belőle? :)

• Honor Magic5 Pro •

(#3041) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy BT fülhallgatót venni, amelyet főleg Zoom, Skype, Messenger és Skype hívásokhoz szeretnék használni mobiltelefonnal és laptoppal is egyaránt. Szeretném, ha kompatibilis lenne és tökéletes hangzást adna Windows, Android, MacOS és ios alatt is. Mit tudtok ajánlani a részemre? Én a Huawei Freebuds 3 eszközt néztem ki, de olvastam, hogy Windows alatt nem tökéletes a hangzás, ha a mikrofon is be van kapcsolva. A keret kb. 50eFt lenne. Segítségeteket előre is köszönöm szépen. :R

Ádám

[ Szerkesztve ]

(#3042) -NoVa- válasza csanyiadam (#3041) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Szeretném, ha kompatibilis lenne és tökéletes hangzást adna Windows, Android, MacOS és ios alatt is. Mit tudtok ajánlani a részemre?"

Kompromisszumok elfogadását.

(#3043) csanyiadam válasza -NoVa- (#3042) üzenetére


csanyiadam
tag

Akkor maradjunk Android Huawei P20pro és Windows (Lenovo Legion Y540 és Asus Zenbook 14) kompatibilitásnál. :) :R Így esetleg tudtok ajánlani valamit?

(#3044) patomi válasza csanyiadam (#3043) üzenetére


patomi
őstag

A tökéletes hangzásnál már elveszett minden. TWS vonalon.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3045) csanyiadam válasza patomi (#3044) üzenetére


csanyiadam
tag

Ebben az esetben engedek a tökéletességből is. Köszönöm a felvetést. :R Számomra az lenne a fontos, hogy tudjam párosítani az összes eszközömhöz és megbeszéléseket és tárgyalásokat tudjak folytatni lehetőleg elfogadható és normális körülmények között. :R

(#3046) -NoVa- válasza csanyiadam (#3043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az iOS/macOS miatt, úgy általában a tökéletes hangminőség, és a mindenfelé keresztbe párosítgatási nehézségek miatt.

A feleségem Plantronics Blackwire 720-at használ, Windowson USB-vel, mobillal BT-n, az meetingekre eléggé ideális bigyóm zenére nem ajánlom. Próbáltam macen BT-vel is, ment, tette a dolgát. Na ezzel viszont a keretet kicsit felfelé kifeszítettem.

Ha feljebb akarsz lőni hangminőségben, akkor egy vezetékes füles vagy fejhallgató, és egy FiiO BTR3k jó út. Én BTR5-öt használok meetingre, kicsit drágább, de ugyanazt a funkciót látja el. Képes felismerni a mikrofonos vezetékes füleseket is, vagy van benne saját, elég jó mikrofon.

Viszont nagy különbség, hogy a Plantronics mikrofonja a szádnál van, erre optomalizált, és ennek megfelelően nem vesz fel minden háttérzajt, csak a beszédet. A BTR meg úgy általában a kábelmikrofonos fülesek pedig minden zörejből juttatnak bele bőven. Lehet mérlegelni. Pl a Bose QC35 mikrofonja simán bevonja a beszélgetésbe a szomszéd szobában játszó gyerekek hangját is érthetően.

(#3047) mgy válasza vicze (#3038) üzenetére


mgy
senior tag

Lehet nem volt egyértelmű, nem azzal van gond, h nem hallanak, hanem h nem értik, amit mondok. Nem artikulálok, érthetetlenül beszélek, ilyesmiket mondanak.
Amúgy edifier X3, azt nem tom, van-e benne ilyesmi egyáltalán.

(#3048) patomi válasza mgy (#3047) üzenetére


patomi
őstag

Dehogy van. Telefonálásra korlátozottan alkalmas. Ennyiért örülni kell a mikrofonnak.
( :D )
Egyébként nyitott ablaknál?

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3049) vicze válasza mgy (#3047) üzenetére


vicze
félisten

"nem értik, amit mondok"
Ez csak szimplán gyenge zajszűrés = kiszűri a te hangodat is.

Ezért van, értelmes fülesben 4 mikrofon, hogy meg tudja határozni(saccolni), hogy mi az ami a te beszéded és mi a zaj. Amit te írsz, az azt jelenti, hogy kiszűr mindent, és még a frekvencia szűrők sincsenek jól beállítva valószínűleg. Minél több a zaj annál többet és annál érthetetlenebb lesz a te beszéded, mert csak tolja felfelé a szűrést.

QC3020, szóval cVc 8.0 van benne, de ezt be is kell állítani, önmagában nem ér sokat, illetve HW se árt hozzá lásd 4db mic.

(#3050) mgy


mgy
senior tag

Itthonról simán eltelkózgatok vele (most is épp, nem nyafogtak még), akkor kocsiba keresek más megoldást.

patomi, rosszabb, ablak még csak-csak lenne, de teteje nem annyira... :D MX5 <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.