Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) wolfman válasza fericske (#2944) üzenetére


wolfman
veterán

Hát mert ezt az átalakítást már maga a telefon is elvégzi, nem? A telefonon belül is van egy hangprocesszor, az alakítja át a hangot analóggá. Telefontól függ, hogy ez milyen minőségű. Egy kábelben annyi elektronikát tudok elképzelni, hogy a telefon felfogja, hogy amit most rádugtak annak most már analóg jelet kell adjon a megfelelő lábakon, hisz a másik vége jack. Ez nem csak egy magas minőségű jeltovábbító?

Egy nyers, baromi jó DAC chip mennyibe kerül vajon egy DAP gyártónak? Egy DAC egy DAP árának hanyad részét teszi ki?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2952) -NoVa- válasza wolfman (#2951) üzenetére


-NoVa-
addikt

"A telefonon belül is van egy hangprocesszor"
Volt.

(#2953) vicze válasza -NoVa- (#2952) üzenetére


vicze
félisten

Most is van, hangszóróknak és minden másnak továbbra is kell, csak jack kimenet nincs ennyi változott. Kb. annak az erősítése van megspórolva.

(#2951) wolfman:
"Hát mert ezt az átalakítást már maga a telefon is elvégzi, nem?"
És milyen analóg kimenetre végzi el?

"Telefontól függ, hogy ez milyen minőségű."
USB-n pár kivételtől eltekintve(Létezik USB-C analóg audio) 90%-ban digitális jel USB-Audion keresztül megy, a telefonnak itt semmilyen beleszólása nincs a hangba.

"amit most rádugtak annak most már analóg jelet kell adjon a megfelelő lábakon"
Az átalakítók túlnyomó többsége digitális, pont azért mert USB-Audio-t mindegyik készülék támogat, analógot pedig viszonylag kevés.

"DAC chip mennyibe kerül vajon egy DAP gyártónak?"
Mobilok max. 8$ és alatt, 30centig(ez kiskerár), nyilván mennyiségtől függően. Asztali lehet akár 100$ is, de az elég sokat fogyaszt főleg. Egy USB kábel átalakító anyag ára fixen 1-2$ között van mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#2954) Greg204538 válasza vicze (#2950) üzenetére


Greg204538
tag

Libratone track+:
130 Font [link] amazon uk. Ebay szintén. 70e felett? Valami nem kerek. Mondjuk, ha aposta megfogja, akkor *1, 27.
Apollot honnan vennéd úgy, hogy garancia is legyen rá?

[ Szerkesztve ]

(#2955) f4lcon válasza Greg204538 (#2954) üzenetére


f4lcon
őstag

angol Amazonról nincs *1,27 áfa egyelőre.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2956) Greg204538 válasza f4lcon (#2955) üzenetére


Greg204538
tag

:C ezek az angolok csak nem tudnak kilépni :C

(#2957) vicze válasza Greg204538 (#2954) üzenetére


vicze
félisten

Én a TWS verziót néztem. :)

A jogi kilépés az dec 31., addig minden változatlan, hacsak valami csoda folytán nem hosszabbítanak, az átmeneti időszakon.

(#2958) mefistofeles

Sziasztok. Egy olyan ügyben kérnék segítséget amire nem találok magyarázatot. Történt, hogy rendeltem egy webshopból egy vezeték nélküli fülhallgatót. A kipróbáláskor vettem észre, hogy a jobb füles egyáltalán nem kapcsolódik, és nem szól. Vissza küldtem nekik, amit minden kötözködés nélkül elfogadtak és küldtek egy új -de más típusú- fülest grátisz. Ma nagy örömmel csomagoltam ki a cuccot, és rögtön az autóban ki is próbáltam. Minden fasza volt, szólt szépen. Beraktam a tartójába, hogy töltsön fel és elmentem vásárolni. Mikor haza értem, kipróbáltam és ismét csak a bal füles működik! Lehetséges ez? Vagy én vagyok ennyire balfék? Másik telefonnal is kipróbáltam, ugyanaz az eredmény. Lehetséges, hogy két különböző (és különböző típusú) készülék ugyanolyan hibával szar?
Ez a második cucc
A töltés jelző és a led sem világít az oldalán. Ha megcserélem a füleseket akkor viszi magával a problémát és akkor a jobb oldalon nem jeleznek a ledek és a jobb oldal tuti.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2959) wolfman válasza vicze (#2953) üzenetére


wolfman
veterán

'És milyen analóg kimenetre végzi el?'
Nem analóg kimenetre, hanem USB Type-C kimenetre konvertál analóg jelet, hogy a kábel a Jack kimenetre már azt tudjon tovább adni. Ha nincs a kábel bedugva, nem kovertálgat. Én így gondolom, vagy gondoltam eddig.

'a telefonnak itt semmilyen beleszólása nincs a hangba.'
Akkor miért beszélnek olyanról, hogy olcsóbb telefonokon nincs olyan jó zene hangminőség mint drágábbakon? Vagy ez csak a jack csatis telefonokra igaz, kábelátalakítósra nem?

'Egy USB kábel átalakító anyag ára fixen 1-2$ között van mindennel.'
Egy 1-2$-os átalakító tudja a Hi-Res hangminőséget? Mert nekem ez itt a vicces, hogy Hi-Res áramkör és belefér egy kábel fejébe.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2960) Keem1 válasza mefistofeles (#2958) üzenetére


Keem1
addikt

Nem lehet, hogy az adott oldalon nem megy a töltés, és amelyiket azon az oldalon (nem) töltötted, az lemerült emiatt?
Csak óvatos tipp a részemről, de ha jól értettem a problémádat, még ez se kizárt.

(#2961) mefistofeles válasza Keem1 (#2960) üzenetére

Nem, mert mint írtam, ha kicserélem a füleseket akkor a másik oldalra "vándorol" a hiba és a jobb oldalon vesz fel töltést. tehát egyértelmű, hogy a jobb füles maga a rossz.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2962) Keem1 válasza mefistofeles (#2961) üzenetére


Keem1
addikt

Jogos, ezt benéztem, sorry :R

(#2963) vicze válasza wolfman (#2959) üzenetére


vicze
félisten

"USB Type-C kimenetre konvertál analóg jelet."
Még egyszer viszonylag kevés készülék támogatja, és inkább alsóbb kategóriában.

"Vagy ez csak a jack csatis telefonokra igaz, kábelátalakítósra nem?"
Igen csak jack esetén.

"jó zene hangminőség mint drágábbakon"
Soha nem volt igaz...

"Egy 1-2$-os átalakító tudja a Hi-Res hangminőséget"
A Hi-Res nem minőség hanem egy technikai paraméternek való megfelelés, amit 30cen-ért is megkapod nem egy nagy szám. Semmit nem jelent.

(#2964) BT86


BT86
tag

Sziasztok!
Úgy látom többen is keresünk hasonló fülest, de sajna még nem jött válasz. De hiába keresek a régi hozzászólások és tesztek között, ami megfelelőnek tűnik az már vagy nincs forgalomban, vagy alig lehet beszerezni és csak jóval magasabb áron. Pl Meizu EP52 is szimpatikusnak tűnt, de már csak 20000 felett találtam 1-2 helyen. Első ilyen fülesem lenne, ennél valamivel olcsóbban szeretném megúszni.
Olyan keresek ami megbízható (nem csatlakozik le, akadozik stb), futásnál is viszonylag stabil, hangzása se rossz (azért van mély is) és nem túl elszállt áron van.
Tudnátok ilyet ajánlani?

(#2965) norby_42 válasza BT86 (#2964) üzenetére


norby_42
aktív tag

Olvass vissza, QCY T5 tudja ezeket. Nekem.

Eat pasta, run fasta

(#2966) Clay válasza BT86 (#2964) üzenetére


Clay
senior tag

Az ep52 jó füles, de nálam kettő is tönkrement, 1 év alatt, nem túl intenzív használat mellett, ezért nem ajánlanám.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#2967) BT86 válasza norby_42 (#2965) üzenetére


BT86
tag

Köszi! Jónak tűnik. Kicsit a mélytől tartok teszt alapján, bár konkrétan azt se gyengének írták, csak kb szépen körülírták, hogy kicsit moderáltabb.
A bontatlannak lett már gazdája? :DDD

(#2968) BT86 válasza Clay (#2966) üzenetére


BT86
tag

Köszi! Akkor nem is sajnálom annyira, hogy nem találtam reális áron :DDD

(#2969) Clay válasza BT86 (#2967) üzenetére


Clay
senior tag

Igen, lett gazdája :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#2970) TheProb


TheProb
veterán

Nemrég írtam, hogy a Xiaomi Air2-m alig bírt pár hónapot. GB-től már "kisírtam" a pénzem, de itt a megoldás. Remélem nem csak ideig-óráig:

Sikerült visszaleheli belé a lelket!

Másolnám az angol nyelvű leírást:
I have managed to fix them. It seems that it is a known problem. What you need to do is to: 1/disassemble them using this link: https://www.youtube.com/watch?v=T4RaUW1Vxfs It is quite easy.
2/ use a hairdryer (that warms up to 50-70C) and warm the inside part with the board during 15-20 seconds.

Nem értem, hogy a hajszárítózás mi az isten tud vele csinálni, elég szkeptikus voltam. De valóban használható azóta újra.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2971) mgy válasza mgy (#2917) üzenetére


mgy
senior tag

Látszik, hogy a montizást jobban szeretem, mint a futást, várni kellett egy hetet a próbára. :DAzt írtam lent, hogy tekerés közben tök okés az Edifier X3, én is kíváncsi voltam már, hogyan bírja a futást.
Gyári gumi illesztékkel használom, illetve nem nagyon volt még más (rendes) TWS fülesem, így máshoz hasonlítani nem tudom. Arra emlékszem, hogy mikor vezetékest próbáltam futáshoz korábban, az nagyon nem ment, használhatatlan, élvezhetetlen volt a dörömbölés miatt. Itt se voltak nagy elvárásaim, de tök pozitívan csalódtam. Lehet, hogy a vezetékesnél maga a vezeték okozza/viszi el a fülesig a dübörgést? Itt a futás nem, vagy alig hallatszik be, a pulzus a szoros illeszték miatt nyilván igen, de nem volt az se para.
Nyílt persze újabb gond egyből, a kézben szorongatott telefon eléggé gyász, venni kéne másik órát, ami adja a mókát közben. :-D

(#2972) norby_42 válasza mgy (#2971) üzenetére


norby_42
aktív tag

Öv a megoldás link

Eat pasta, run fasta

(#2973) Clay válasza mgy (#2971) üzenetére


Clay
senior tag

Vagy a Decathlonban lehet kapni, karra rakható telefontartót is.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#2974) patomi válasza mgy (#2971) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Edifier elég jó illesztékeket tesz a fülesei mellé. Eddig nem is volt olyan aminél ne lett volna jó a méret/kényelem, sőt Edifier mellől tettem másikra, azzal lett kényelmes.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2975) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Lypertek tevi vagy itech prostereo h2? Melyiket ajánljátok? Metál, rock zenéhez?

Előre is köszi.

(#2976) patomi


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Jade Audio EW1-gyel van valakinek tapasztalata? Szimpi kis cuccnak tűnik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2977) bl80


bl80
csendes újonc

Sziasztok,
Az alábbiak közül melyik lehet a legjobb választás?
Xiaomi airdots pro 2
JBL Tune 220
Huawei freebuds 3

(#2978) mgy válasza Clay (#2973) üzenetére


mgy
senior tag

Köszi, ez a karra rakhatós nekem nem szimpi. Viszont a Norbi által linkelt jó lehet, annyi csak vele a baj, h mikorra ideér, már nem csak sima pólóban megyek ki, azon a felsőn meg már van zseb. :D
Azért szétnézek közelebb is vhol.

(#2979) Kobe


Kobe
veterán

Hi

TWS el kozul mi a manapsag vallalhato tipus?
Letezik mar olyan ami egy VSD1S szintjet meguti hangzasban?

Kb 20K ig?
Ha nimcs akkor lehet visszaterek inkabb a fiio btr3 vonalra, de jobb lenne ha akadna ilyen tious :)

(#2980) syler123


syler123
veterán

A Tronsmart Spunky Beathez milyen gumiharangot ajánlotok? Egész picit szeretnék venni, kb azt ami gyárilag rajta volt. Ugyanilyet vennék a Blitzwolfhoz is. Ebből vettem S-est, de az is jóval nagyobb, mint amit a Blitzwolf-al vagy a Spunky-val kaptam. Hozzáteszem semmilyen jelölés nem volt a zacsin, szóval lehet nem is a legkisebbet küldte az eladó.

(#2981) patomi válasza syler123 (#2980) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Sony EPEX10AB-t merem javasolni, van benne SS méret is. Itthon kapható.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2982) szetcsuszott válasza mgy (#2971) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

"Nyílt persze újabb gond egyből, a kézben szorongatott telefon eléggé gyász, venni kéne másik órát, ami adja a mókát közben. :-D"

[Ez is egy megoldás] :)

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2983) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
10e alatt milyen vezeték nélküli fülhallgatót érdemes venni?
Én a Xiaomi Mi Airdots Basic True néztem ki.Nincs semmi különösebb igényem,általános célra kéne! Ez amúgy van olyan jó mint a samsung gyári akg fülese? :B (e helyett szeretném)

(#2984) patomi válasza ToBeY (#2983) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Azt ne, itthon 10k alatt QCY, de inkább ali, és edifier x3. Spanyol raktárból 1 héten belül érkezik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2985) ToBeY válasza patomi (#2984) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem, de én olyat szeretnék amit egyből meg tudok venni, nem kell rá heteket várni. Ilyet esetleg tudsz ajánlani?

(#2986) lorcsi válasza ToBeY (#2985) üzenetére


lorcsi
veterán

5 nap alatt megerkezik,es jobb minoseguek mint a xiaomi
Spanyolbol..nem hetek alatt erkezik meg ;)

(#2987) ToBeY válasza lorcsi (#2986) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor jó,végül is egy akármilyen boltól is három nap alatt van meg :K

(#2988) patomi válasza ToBeY (#2987) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, írtam is. Gari macerásabb, ha arra kerülne a sor.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2989) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Haylou gt1 plusz nem hajlandó párban megszólalni,csak a jobb vagy a bal szólal meg :F mi történt tudna nekem segíteni valaki?

(#2990) ToBeY válasza patomi (#2988) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És melyik ez az oldal,ahonnan 5 nap alatt meg is jön a füles? :B

[ Szerkesztve ]

(#2991) syler123 válasza patomi (#2981) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

(#2992) vigyorgó


vigyorgó
tag

Néztem videókat, meg a használati utasítás alapján is próbáltam aktiválni de sehogy se tudom elérni hogy egyszerre szólaljon meg a két füles. :O Lehetséges hogy tönkrement?

[ Szerkesztve ]

(#2993) vigyorgó válasza vigyorgó (#2992) üzenetére


vigyorgó
tag

Hosszas próbálkozás után csak meggyógyult :C

(#2994) mgy válasza szetcsuszott (#2982) üzenetére


mgy
senior tag

Volt Amazfit órám, nem szerettem sem az órát, se az appot hozzá, kiforratlan, kezdetleges volt, cserébe olcsó. Vettem utána egy előző szériás fenixet, ez k. jó, csak iszonyat drága újonnan megvenni. Megvárom szépen, míg a 6-os lecsúszik értelmes szintre, addig meg kibírom valahogy. XX évig futás nélkül bírtam ki szóval majd csak megy vhogy. :D

(#2995) patomi válasza ToBeY (#2990) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Én itt vettem: [link] Gyorsan megérkezett.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2996) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban? huawei earbuds x1

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2997) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Edifier X3 tulajokat kérdezném, hogy a füles megy-e laptopról, windows alól?
Fontos lenne számomra , mert 90% -ban így lenne használva. :)

+ez is kédés számomra, mert kolléga megnézte, de csak a balos szól külön, másnál is így van?
""The Edifier X3 lets you swap instantly between listening to one or both earpieces. By putting one bud in the case to recharge it, you can continue listening to the other earpiece, and control it the same way.""

Mi a helyzet a white noise-zal , van-e, pause esetén pl.?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2998) mgy válasza Zoleee83 (#2997) üzenetére


mgy
senior tag

megy win alól

(#2999) Clay válasza mgy (#2998) üzenetére


Clay
senior tag

Hogy? Mert nekem nem sikerült összehozni, és patomi kolléga is azt mondta, hogy nem megy.

A QCY T5 megy, de váltogatni kell kézzel, hogy csak fülesként használod vagy headset-ként.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#3000) mgy válasza Clay (#2999) üzenetére


mgy
senior tag

Nem tom, nem volt semmi varázslat, csak felvettem BT eszközként. Igaz, azóta csak ezen, vagy USB-s külső hangkártyán hajlandó szólni a gépem, a normál szpíker nem játszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.