Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kraptor


Kraptor
őstag

Itt van egy érdekes táblázat:

http://www.usastar.com/i95/tolls.htm

Maine-től Floridáig a díjak. Aszem Floridába csak ott van díj, mikor kijössz a reptérről és rátérsz a I-4re. Tényleg megvannak még a ''Car Pool Lane''-ok a pályákon?

(#252) faster válasza tiv83us (#250) üzenetére


faster
nagyúr

A 2 hét egész jó, mi legalább 1 hónappal számoltunk, persze meg akarjuk nézni a nevezetesebb helyeket menet közben is (Grand Canyon, Yellowstone , esetleg egy Vegasi kerülő...), meg néhány napot New Yorkban, L.A.-ban, aztán Washingtonban is jó lenne megállni.

[Szerkesztve]

(#253) Kraptor válasza tiv83us (#249) üzenetére


Kraptor
őstag

Ő a turbánokra gondolt és igaza is volt, mert akik repültek, meg volt az a cipő robbantos gyerek is, akinek a cipőjében volt valami bomba az mind majdnem Britt vagy Német útlevéllel ment és azoknak meg nem kell VISA.

(#254) Kraptor válasza faster (#252) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát ha ekkora útra gondolsz, akkor kell az egy hónap szerintem. Repcsivel szerintem olcsóbban járnál és ott helyben bérelni autót. Sok autobérlő nem engedi, hogy kividd egy bizonyos államból az autót, ha meg kiviszed, akkor sokkal drágábban tudod bérelni.

[Szerkesztve]

(#255) tiv83us válasza Kraptor (#253) üzenetére


tiv83us
veterán

Tudom ,hogy mire gondolt azert van ott a szmajli ;)
Csak a nagyobb biztonsag erdekeit szerettem volna kifejteni.
Tovabbra is azt tudom mondani, hogy a vizum az egy razos tema, mert azon mulik hogy epp milyen napot fog ki a konzul...:(

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#256) Dilikutya válasza tiv83us (#222) üzenetére


Dilikutya
félisten

akkor hadd segítsek. amikor az amcsik a bombát ledobták, németország már régen megadta magát, Hitler fél éve halott ekkor. Japán pedig teljesen felhasználta tartalékait, a kimerülés szélén volt. a háború így is, úgy is véget ért volna pár hónapon belül, hadművelet már csak a Japán környéki szigetvilágban volt, aminek semmi jelentősége. a háborúnak gyakorlatilag már vége volt. az atombomba már az oroszoknak szólt, és egy új korszakot vetitett előre (hidegháború, atomkorszak). az üzenete pedig nyilvánvaló volt, megmutatni, hogy van ilyenjük, és hogy nem félnek használni. én nem kimondottan jótettként értékelem ezt... igazából amit elkövettek, az háborús, és mellesleg emberiség elleni bűntett. Japán területén hadművelet nem folyt, az áldozatok kizárólag polgári, vétlen személyek, és ezt au USA is tudta. ezért nem elismerés járna...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#257) tiv83us válasza Kraptor (#254) üzenetére


tiv83us
veterán

En szinte mindig berelt autoval megyek nagyobb tavra es sosincs ilyen gond, hogy nem vihetem ki allamon belulre. Egyebkent nem veszes a kocsiberles /egy hetre 400 dollarert mar olyan kocsit kapsz, hogy...nem irok hasonlatot mer csunya lenne :D/
Mikor N.Y.-ba mentem meg New Yorki rendszamot is adtak hozza /elore-hatra, mert ott elolre is kotelezo/ hogy a rendor se b@sszon meg.
Ilyen utakra azert jobb szvsz autoval menni, mert ott allsz meg ahol akarsz es annyiszor amikor akarsz na meg igy tudod vegigjarni a latvanyossagokat.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#258) tiv83us válasza Dilikutya (#256) üzenetére


tiv83us
veterán

Aztihttem ezt a temat lezartuk, de ha nem, akkor legyen igazad.
/Ha hallani akarod az ellenvelemenyemet akkor nyiss ra egy masik tocsikot :D/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#259) Dilikutya válasza tiv83us (#249) üzenetére


Dilikutya
félisten

OK hülyeséget mondtam, nem felesleges a szigoritás (mondjuk ezt maguknak köszönhetik, no flame) de hogy kifizettetik vele, aztán meg mehet a p****ba az azér erős... na igen jó hogy mondod, a vízumkiadás mikéntje is elég érdekes. lesaux sztem nem sok veszélyt jelent az országra nézve:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#260) beeboy válasza lesaux (#7) üzenetére


beeboy
addikt

mi kerül 84k forintba?
csak nem 2x2 vízum, amit meg se adnak? :(

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#261) Dilikutya válasza tiv83us (#258) üzenetére


Dilikutya
félisten

bocsi csak gyorsan halad a topik és mire irok már van +30 hsz :D amugy mindent elmondtam, nincs mit hozzátenni ehhez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#262) faster válasza Kraptor (#254) üzenetére


faster
nagyúr

Na ilyenektől tartottam... :(

(#263) Kraptor válasza tiv83us (#257) üzenetére


Kraptor
őstag

Ha megnézed következő alkalommal a szerződést, akkor benne van, hogy melyik államokba vihetet az autót, stb, de ez változó. 25 év alatt én csak a Thrifty-nél tudtam bérelni, mert a többi nem volt hajlandó a biztosítás miatt, de már MO-n is hasonló a helyzet.

[Szerkesztve]

(#264) tiv83us válasza Dilikutya (#259) üzenetére


tiv83us
veterán

Na alljunk meg egy picit. Mit koszonhetnek maguknak? Hogy 4000 artatlan ember meghalt egy terrorista merenyletben? Mit tettek azok a szerencsetlen emberek az epuletekben es a repulokon, hogy ilyen ganely modon megoljek oket? :(((
A vizum dologgal egyetertek, nemtudom milyen elven mukodik a (nem) osztogatasa...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#265) tiv83us válasza Kraptor (#263) üzenetére


tiv83us
veterán

Magyar, nemz.kozi, vagy amerikai jogsival bereltel?
Mivel mindig kozoltem a tarsasaggal /en altalaban Budgetnal, vagy Enterprise/ hogy hova kivanok utazni meg egyszer sem mondtak hogy oda nem mehetek...De lehet valahol igy van.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#266) faster válasza tiv83us (#265) üzenetére


faster
nagyúr

Ez érdekelne, mert jó lenne, ha nem kéne emiatt venni valami olcsó tragacsot, bár ez lesz a vége... :(

(#267) Dilikutya válasza tiv83us (#264) üzenetére


Dilikutya
félisten

azt köszönhetik maguknak, hogy odáig fajult a helyzet. tudod hogy az arabok kicsit túlreagálják a dolgokat. az a repülős affér nem véletlen hogy New York-ban történt, és nem mondjuk Budapesten. természetesen az akciót elitélem, és úgy általában az arabok módszereit is. de el kell gondolkodni azon is, hogy mi miért történik.
amúgy Izrael miért lőheti halomra büntetlenül a palesztin gyerekeket? elég sok vétlen, civil áldozatról van szó a hírekben. nekik szabad:F
vagy az USA megalapozatlan iraki akciója. nekik mindent lehet? najó tudom, Szaddamnak mennie kellett, több okból is, de ennek akkor sem ez a módja... mert ha ugye emberi jogokért kiállnak, akkor a palesztinokért is ki kéne (meg értünk 56-ban). érdekes dolgok ezek

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#268) Kraptor válasza faster (#262) üzenetére


Kraptor
őstag

Nézz szét az interneten, én megnéztem az AVIS.com-on. NCYbe Szep 8-án felvétel, LA Okt 8 leadás...a legolcsobb az 2798 dolcsi volt mindennel együtt, összes biztosítás, stb.

Ja és ebbe csak 3000 mérföld van benne, ha túlléped, akkor .35cent per mérföld. Meg 25 évesnek kell lenned és hitelkártya is kell. Miért nem fizetsz be egy útra. Ma már szinte az összes USAbeli út MOról úgy megy, hogy a bérelt kocsi az benne van az árban.

[Szerkesztve]

(#269) tiv83us válasza faster (#266) üzenetére


tiv83us
veterán

Olcso tragaccsal ne nagyon induljatok el, mert a vontatasa tobb lesz mint maga a kocsi, ha lerobban feluton...:D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#270) faster válasza Kraptor (#268) üzenetére


faster
nagyúr

Az nagyon sok... :O

(#271) faster válasza tiv83us (#269) üzenetére


faster
nagyúr

Pláne amennyire én értek a kocsikhoz.... :D

[Szerkesztve]

(#272) tiv83us válasza faster (#270) üzenetére


tiv83us
veterán

Itt nezz szet: Bővebben: link :D
Ez speciel az en kornyekem, de nezhetsz barhol. Nagyjabol mindenfele ua.
Ezt viheted mindenhova :D



[Szerkesztve]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#273) DaSilva válasza tiv83us (#269) üzenetére


DaSilva
senior tag

otthagyják és vesznek egy másikat

huss, fohászom száll feléd

(#274) Avicularia válasza tiv83us (#222) üzenetére


Avicularia
veterán

akkor már rég vége volt a háborúnak,csak a köcsög amcsik nem akartak nagy emberáldozatot a sziget elfoglalásakor szenvedni ,ez volt az egyszerübb megoldás:(
érdekes ,ezért senkit nem vontak felelősségre,pedig néhány százezer ártatlan civil elpusztult
ja igen,mindig a gyöztesnek van igaza

(#275) faster válasza Avicularia (#274) üzenetére


faster
nagyúr

:O

(#276) Kraptor válasza tiv83us (#265) üzenetére


Kraptor
őstag

Én amcsival béreltem és mindig a Thriftinél, mondjuk 25 és alatt voltam és biztosítást is kötöttem mindig, ami jó drága is volt.

(#277) Kraptor válasza faster (#270) üzenetére


Kraptor
őstag

Ja és ebbe csak 3000 mérföld van benne, ha túlléped, akkor .35cent per mérföld. Meg 25 évesnek kell lenned és hitelkártya is kell. Miért nem fizetsz be egy útra? Ma már szinte az összes USAbeli út MOról úgy megy, hogy a bérelt kocsi az benne van az árban.

[Szerkesztve]

(#278) faster válasza tiv83us (#272) üzenetére


faster
nagyúr

Kösz a linket, majd akkor kalkulálok egyet. Nem mostanra terveztük ezt az utat, inkább jövőre, vagy ha Japán lesz jövőre, akkor két év múlva... :D

(#279) tiv83us válasza Kraptor (#277) üzenetére


tiv83us
veterán

'' Miért nem fizetsz be egy útra? Ma már szinte az összes USAbeli út MOról úgy megy, hogy a bérelt kocsi az benne van az árban.''
Ez jol hangzik.
Bar nemtom az utazasi iroda mennyivel huzna le...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#280) faster válasza Kraptor (#277) üzenetére


faster
nagyúr

Minden lehetőséget végig akarok zongorázni, mi mennyibe kerül. Az utak nagy részét mi saját magunk szerveztük meg Egyiptomot leszámítva.

(#281) tiv83us válasza faster (#278) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha Japan lesz belole, akkor Tokyoba meghivlak egy sorre! /En is leszek ott egy ideig :D/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#282) tiv83us


tiv83us
veterán

Ezuton szeretnem kijelenteni, hogy MINDENKIVEL egyetertek a haboruval/politikaval/terroral kapcsoltaban, de ez a topik nem errol szeretne szolni. Akire vonatkozik legyen szives egy masik topikot nyitni ennek a temanak. Koszonom...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#283) faster válasza tiv83us (#281) üzenetére


faster
nagyúr

Te mikor leszel ott?

(#284) DaSilva válasza Avicularia (#274) üzenetére


DaSilva
senior tag

{csak úgy halkan a Hiroshimázóknak: Tókió lefoszforozásába sokkal többen haltak bele, mint Hiro+Naga együtt.}

huss, fohászom száll feléd

(#285) Kraptor válasza faster (#278) üzenetére


Kraptor
őstag

Azon a linken is rajta van, hogy

''One way rental information
Generally, Enterprise does not specialize in one-way rentals. Please consult with the Enterprise office to determine if a one-way rental is possible.''

Avis is megchargolt 775 dolcsival, hogy nem ugyanott akartam ledobni az autót, hanem LAben.


Én a texten láttam egy-pár Floridás utat, az aszem 120-200k között volt és 2 hetesek voltak bérelt autóval.

Én is szerettem volna Tokióba menni, de túl drága volt.

[Szerkesztve]

(#286) Avicularia válasza DaSilva (#284) üzenetére


Avicularia
veterán

igen és lett valaki érte felelősségre vonva?
ugye hogy nem :(

(#287) tiv83us válasza faster (#283) üzenetére


tiv83us
veterán

Jovo marcius kozepe...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#288) faster válasza Kraptor (#285) üzenetére


faster
nagyúr

Lehet, hogy mégicsak olcsó tragacs lesz a vége. Vagy szervezett körút...Mindegy, időm van bőven szervezésre, de úgy gondoltam, már most elkezdek kérdezősködni. Ez az autóbérlés dolog bonyolultabb, mint hittem.

(#289) Dilikutya válasza Avicularia (#274) üzenetére


Dilikutya
félisten

így van. részemről zárom a témát, valahogy nem veszik észre egyesek, hogy miről is van szó. fórumtársunk nem reagált az atombombáról elmondottakra, pedig épp ő volt az, aki szóba hozta... bár én azt hiszem, mindent elmondtam róla. mint mondtam, befejeztem. a lényeget elmondtam. új topikot nem nyitok ennek mert még a PH bezárásától félve kibannolnak :D úgyhogy I love USA, I love Bush :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#290) faster válasza tiv83us (#287) üzenetére


faster
nagyúr

Én inkább nyáron valamikor, bár az ottani időjárást nem ismerem.

(#291) tiv83us válasza Kraptor (#285) üzenetére


tiv83us
veterán

Az teny es valo, hogy One-way utra meg en sem mentem beretl kocsival.
De nemhinnem hogy problemat jelentene ha mashol teszed le /ugyertem penzben/
Na jovan skacok elmentem fexeni, mert mar nagyon monitorfejem van...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#292) faster válasza Dilikutya (#289) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig kértük, hogy ne vigyétek el politikai irányba a topikot, de nektek aztán beszélhetünk...

(#293) faster válasza tiv83us (#291) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig one-way-re van csak idő, meg pénz, ez már biztos.Jójcakát

[Szerkesztve]

(#294) tiv83us válasza Dilikutya (#289) üzenetére


tiv83us
veterán

Azert nem reagaltam ra, mert mituan szobahoztam rajottem hogy hibat kovettem el, mert nem akarom a topikot ilyen iranyba elvinni, szoval meg csirajabol probaltam elfojtani, hogy nem szoltam hozza.
De ha nyitsz neki egy kulon topikot, nagyon szivesen vitazgatok Veled /holnap, mer ma mar kesz vagyok :D/ errol a temarol.
Na peace, out! :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#295) tiv83us válasza faster (#290) üzenetére


tiv83us
veterán

'' bár az ottani időjárást nem ismerem'' ==> en se :U De kit erdekel az ido, mikor ott vannak a japan nok /Grhhhh!!! :DDD/
ui: baratnoket meg hotelben hagyni! :D
Cakat!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#296) Frigo


Frigo
őstag

Miért nem nyittok egy általános USA topikot amibe minden belefér ami azzal kapcsolatos?:F

(#297) Dilikutya válasza faster (#292) üzenetére


Dilikutya
félisten

USA-ról van szó, nem? amugy igazából csak a vizumot akartam lereagálni :D de mond azt, hogy nincs igazam. és felmerült 1-2 dolog amit jobbnak láttam ha tisztába teszek. ezért hasznos történelem órán odafigyelni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#298) Kraptor válasza faster (#288) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát az volt e legolcsóbb amit én adtam és még az is nagyon drága:) Bérlés az nagyon drága, repcsivel olcsóbban jössz ki, szerintem.

Nézd meg a Mercator lapját, ott vannak jó árakban üdülések.

Florida, Nevada 170k/fő 7 éjszaka 3csillag + ingyen bérautó.

http://www.mercator.hu/mercator.html

(#299) tiv83us válasza Frigo (#296) üzenetére


tiv83us
veterán

Ez egy jo otlet latod.
Ez a topik az altalanos elet dolgait feszegetne az USA-ban, termesztesen szamitastechnikai kerdesekkel egyutt /mivel ez egy olyasmi honlap lenne :D/
Na DURR /<<== most lottem le magam, csao/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#300) faster válasza Kraptor (#298) üzenetére


faster
nagyúr

Persze, sok ilyet megnéztem, de ennek az útnak az lenne a lényege, hogy keresztül az Államokon... egyébként nem ragaszkodok a keleti part -> nyugati part úthoz, csinálhatom fordítva is. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.