Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  UMI TOUCH

Hozzászólások

(#1) kovike


kovike
tag

Mi a véleményetek erről a készülékről?
Mi a véleményetek a gyártóról?
Hivatalos oldal


[ Szerkesztve ]

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#2) kovike


kovike
tag

SPECIFIKÁCIÓ


[ Szerkesztve ]

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#3) Potrien válasza kovike (#1) üzenetére


Potrien
senior tag

Nekem nagyon tetszik, csak a súlya elég nagy.

(#4) Roli5 válasza Potrien (#3) üzenetére


Roli5
tag

Én beneveztem egyre, hát kíváncsi vagyok nagyon...

(#5) PanUser válasza Roli5 (#4) üzenetére


PanUser
tag

Én is. :)
Most 2 hónap várakozás...

(#6) Roli5 válasza PanUser (#5) üzenetére


Roli5
tag

Szia!

Ha nem titok, hol s mennyiért? :)

(#7) PanUser válasza Roli5 (#6) üzenetére


PanUser
tag

Tomtop. Emailben nem kaptam kódot (pedig vártam), de neten írtak valahol (gizchina talán), így sikerült $110-ért. Sajnos nem volt EU express szállítási lehetőség a rendelésnél (Tomtop-nál úgy látom nincs is), ezért még szinte biztos lesz "meglepetés" is. 40-43ezer Ft körül számolom.
Te?

[ Szerkesztve ]

(#8) Roli5 válasza PanUser (#7) üzenetére


Roli5
tag

Szia.
Én nem mertem megrendelni Tomtop - tól, nem sokat találtam róluk itt a fórumon, a Trustpilot szerint meg hhát...
Nem mertem bevállalni onnan, pedig én kaptam kupont.
A Spemall - rá szavaztam, ott vanEU Express szállítás is 18.60 dodóért, egy bő hónapja ez szépen működött is.
Hát bízom benne, hogy most is így lesz.
Azért majd írd meg légyszíves, Te mikor s hogy kaptad meg, és hogy tetszik.
Nekem most egy Iron Pro volt, azt váltja.
Szerinted lesz benne magyar nyelv? Illetve rootolt lesz ez is, mint a többi Umi?

(#9) PanUser válasza Roli5 (#8) üzenetére


PanUser
tag

Én is Spemall EU express-szel rendeltem volna, ha...
Tomtop-ról én is olvastam negatívumokat, de úgy gondoltam (paypal-lal fizettem) kicsi a kockázat.
Úgy tűnik 1-2 (akár 3) héttel előbb megkaphatod, mint én...
Örülök, hogy nálad UMi-t vált, ez azt jelenti nem csalódtál a márkában. Szerintem magyar nyelv lesz (bár, ha a mandarin mellett van angol, az is elég lenne), root is biztos szerintem.
Rootjoy-t próbáltad? MIUI-t, LEWA-t stb?

(#10) Roli5 válasza PanUser (#9) üzenetére


Roli5
tag

Rootjoy szépen ment, a baj az, hogy Iron Pro - rá csak a 3.01 official van, amivel kaptam is, flyme a másik, amit feltettem, de nem tudtam elővarázsolni a gombokat a képernyőn, és a harmadik a 3.02 official, amivel el is adtam. Umi Zerohoz van tobboldalnyi rom fent Rootjoy - on. Amúgy nagyon tetszett, páromnak Rome van, Anyumnak is Rome, tetszik nekik nagyon.
Remélem mi is így leszünk a Touch - val.

(#11) PanUser válasza Roli5 (#10) üzenetére


PanUser
tag

Én is remélem. :)

(#12) krisztian07 válasza PanUser (#7) üzenetére


krisztian07
tag

Ennyiért én is beneveztem volna egyre, csak sajnos lemaradtam az akcióról :O . Ha valaki tud vmi akciós helyet, ami nem kamu ne tartsa magában.

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#13) PanUser válasza krisztian07 (#12) üzenetére


PanUser
tag

Spemall.com-ról EU Express-szel 169 USD azaz 47ezer Ft. Nekem szinte biztos rájön még a "meglepetés", akkor már pár ezer Ft csak a különbség (és spemall-ról várhatóan előbb megérkezik). Roli5 is így rendelhette, esetleg gondold meg ezt a lehetőséget is...
Idővel biztosan lemegy az ára, de szerintem egy ideig 150 USD körül marad.

szerk: persze, ha esetleg látok vmit, linkelni fogom.

[ Szerkesztve ]

(#14) krisztian07 válasza PanUser (#13) üzenetére


krisztian07
tag

Megvárom a márciust, amikor már lesz készleten. Most halomra mutatják be a jobbnál jobb telókat nagyon jó áron de még egyik sincs készleten.
Pl. ZTE A1

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#15) PanUser válasza krisztian07 (#14) üzenetére


PanUser
tag

Egyetértek azzal amit mondtál, a héten szinte minden nap olvastam 1-1 új jónak tűnő telefonról (azért a Touch-ot még nem bántam meg :) )
A ZTE A1 épp más kategória szerintem, mint a Touch. Kimondottan tetszik a design - bár pár képen túl csillogósnak tűnik a hátlap. Az 5" sem lenne baj szerintem, de a proc, RAM gyengébb és az ujjlenyomat-olvasó is szerencsésebb szerintem, ha elől van. Leírásban nem írják, hogy tudna 3G-t!? B20 nekem kellene...
összehasonlítás (jó, tudom, csak példa volt)

(#16) PanUser


PanUser
tag

Van pár újabb info, kép, gondoltam belinkelem:
# pár igazinak tűnő fotó link
# lesz egy 3. színben is link
# LTPS kijelző link
# 2.5D kijelző link
# ujjlenyomat-olvasóról, és pár fotó link1 link2

(#17) Roli5 válasza PanUser (#16) üzenetére


Roli5
tag

:R köszönöm, már nézem is,milyen lesz az új telefonunk :)
Ez akkor most jó nekünk?

[ Szerkesztve ]

(#18) PanUser válasza Roli5 (#17) üzenetére


PanUser
tag

Nem tudom jó-e, de rosszat még nem láttam. :)
Nem sok új info van, nekem tetszik, amit látni lehet. UMI facebook-os oldalára időnként ránézek, onnan vannak a linkek. Ma ezt tették ki. Úgy látszik 1-3 naponta kiraknak valamit a hátralévő 2 hétben.

Szerk: a most linkelt egyik képen a proc. 1,5 GHz-es. Specifikációban 1,3 GHz van, nem hiszem, hogy ez számít, csak megjegyzem...

[ Szerkesztve ]

(#19) Roli5 válasza PanUser (#18) üzenetére


Roli5
tag

És van benne magyar nyelv :)

(#20) Roli5


Roli5
tag

Úgy látszik, megkapták az első példányokat. Bár a képen látható Android 5.1, remélem ez a végleges verziót nem érinti...

(#21) PanUser válasza Roli5 (#20) üzenetére


PanUser
tag

Nem írtál linket. :) Rákerestem, először csak ezt a cikket találtam. Utána jöttem rá, ha nem linkeltél, akkor azért nem, mert a Spemall-ra gondoltál.
A képek (alkalmazások), az 5.1 miatt és mivel a 03.20-at sem módosították a lefényképezett telefon tényleg csak "teszt" példány lehet. A fenti cikkben is fekete dobozos fotó van...
De ez mindenképpen jó hír. :DD

(#22) PanUser


PanUser
tag

Gizchina-n van egy összehasonlítás, de lehet ők is innen vették.
Az összehasonlítás nekem elég kamunak tűnik, de legalább a képek (mindkét telefonnál) elég rosszra sikeredtek... :)
De legalább tényleg úgy tűnik elkészültek az első példányok! :D

Szerk: megnéztem a "high quality images"t, azokról írtam amit...
Meta adatokat persze "kiszedték", de miért?

[ Szerkesztve ]

(#23) Roli5 válasza PanUser (#22) üzenetére


Roli5
tag

Hááát, így legyen :)
Ma néztem rá a rendelésemre, még mindig március 20.-at írnak, ha minden jól megy.

(#24) PanUser válasza Roli5 (#23) üzenetére


PanUser
tag

Tomtop-nál is maradt a 03.20., most már csak 1 hét :) +a kézbesítés ideje :(
persze lehet majd 20-án átírják pl. 25-re :)
Remélem a héten kijön végre vmi videó is!

(#25) PanUser


PanUser
tag

Elég érdekes: link1, link2
PS, launcher vagy mi a csoda? :)

(#26) PanUser válasza PanUser (#24) üzenetére


PanUser
tag

link ->Valami hasonlót vártam, sajnos nem sok minden látszik, de azért: :))
A Win10-ről elég sok helyen írnak, még a végén tényleg lesz/lehet a Touch-ra is (én maradok az Androidnál, de érdekességnek jó, lehet ki is próbálnám...).

(#27) Roli5 válasza PanUser (#26) üzenetére


Roli5
tag

Úgy látszik, hogy nem lesz telefonunk mostanában... :(

(#28) PanUser válasza Roli5 (#27) üzenetére


PanUser
tag

Miért mondod, olvastál valamit?

Spemall-on látom 22-re átírták a "kezdési" dátumot, Tomtop-on "in stock" van; a kettő kb. ugyanazt jelenti. :)
Az én telefonom sem postázták még.
Pár nap csúszás várható volt, remélem több nem lesz. Ráadásul enyém lassú postával és 99%, hogy 27%-kal jön (az is még pár nap plusszba).

Amire számítottam, hogy utolsó hétre, komolyabb, tartalmasabb cikkeket, videókat tesz ki az Umi az újabbb vevők meggyőzésére, az elmaradt...

(#29) Roli5 válasza PanUser (#28) üzenetére


Roli5
tag

Igen, máshol március 25.-re van írva a szállítás. Asszem Antelife. Haaat nem jó hír...
Az sem tetszik, hogy még mindig az 5.1 rendszerrel van kirakva a képen...

(#30) PanUser válasza Roli5 (#29) üzenetére


PanUser
tag

Én fogadni mertem volna, hogy a szállítás kezdete el fog tolódni. Remélem max. 5 napot...

Az 5.1 nem érdekes szerintem, mindenhol 6.0-t írnak. Az viszont tényleg furcsa, miért szedték le a "dobozos" képeket (nem tűnt akkor photoshoposnak) és hagyták kint ezeket (amik gondolom valami teszt készülékről valóak).
Még a végén Win10-zel kapjuk. :) Umi Facebook-ján azt írták, hogy tényleg tervezik, majd lesz.

(#31) PanUser


PanUser
tag

Itt van 2 új videó... ööööö csak 1 van. :)

(#32) vamisten


vamisten
csendes tag

Urak, esetleg valami hír a készülék szállításáról? Én is szemezek már egy ideje vele... :))

(#33) PanUser válasza vamisten (#32) üzenetére


PanUser
tag

Háááát van.... két napja kb. állítólag elkezdték a postázást, valaki(k) már TN-t is kaptak, nekem még adták fel. Úgy gondolom keddig postázni fogják nekem is, de majd meglátjuk, nem idegeskedem miatta (nincs értelme).

Umi Facebook-ján írták, hogy valami "minőségi" probléma volt, ezért csúsztak a gyárban.
Addig is: Umi Youtube

Szerk: Most nézem csak, ilyen nevet választani! :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Roli5


Roli5
tag

:C :C :C :C :C

CHINA 2016-03-31 01:49:40 The item has been departure the transport center of SF.
CHINA 2016-03-31 01:24:14 The item has been arrival the transport center of SF.
CHINA 2016-03-30 15:59:06 Electronic information has been received

Ez már valami... :K :B

(#35) PanUser válasza Roli5 (#34) üzenetére


PanUser
tag

Ez már jól hangzik! :)

Úgy tűnik 1-2 héttel előbb lesz telefonod, mint nekem. :(

(#36) PanUser


PanUser
tag

Oooops, egy "pár perces" videó. :)
link

(#37) vamisten válasza PanUser (#33) üzenetére


vamisten
csendes tag

Öröm és boldogság, várom a véleményeket, ha megjött :R

(Névválasztás poénnak indult, aztán végül úgy maradt :)) )

(#38) sniper112


sniper112
aktív tag

láttam a videókat van már amiben rendesen beszél a csávó is meg összehasonlító is van a youtubon hát annyira nem győzött meg a kamera sem meg maga a szoftver lassúcskának tűnt meg az érzékelés nem volt a legjobb szerintem legalábbis a videót megnézve de várom én is a véleményeket hogy kinek hogy jön be mennyire magyar mik a felesleges dolgok mennyit eszik memóriából vannak e benne bugok hibák.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) PanUser válasza sniper112 (#38) üzenetére


PanUser
tag

Nekem is egyből feltűnt mennyire nyomkodja a kijelzőt, de csak ezen a videón látszik ez, szerintem (és nagyon remélem) ez csak a fickó "rossz" szokása.
Valószínű az efox-os az eredeti, a többi shop csak átvette (és mivel németül beszél, ezért inkább zenét tettek alá).
A kamerát megítélni pedig pár ilyen videóból nem lehet (könnyen "csalhatnának" is akár).
Nekem nem tűnt lassúnak a telefon. Lehet, csak azért láttad lassúnak, mert 21 perces videóban mutatja be azt, amit 3 percesben is be lehetett volna. :)

(#40) sniper112 válasza PanUser (#39) üzenetére


sniper112
aktív tag

lehet csak nekem nagyon de nagyon hasonlít szoftver készítésben a doogee telefonokéra és az sajnos a magyar verziónál voltak hibák bugok és nem is igazán javították és félős hogy itt is csak megcsinálták rá az android 6.0 és kész de ne legyen igazam bár egyébként mm szoftba ez a legolcsóbb kínai telefon amibe sony kamerát raknak amik eddig középkategóriások voltak. de várom hogy nektek milyen lesz hogy egyáltalán megéri -e.

(#41) VTS_Tibi


VTS_Tibi
csendes tag

Mar nagyon varom en is. Megrendeltem mar majdnem egy honapja es elvileg 2-3 nap mulva fogjak kuldeni. A kepek es a specifikacio eddig nagyon meggyozo de majd ha a kezemben lesz akkor derul ki milyen is igazan :D

(#42) PanUser válasza VTS_Tibi (#41) üzenetére


PanUser
tag

Szia, örülök, hogy még egy "tulaj" csatlakozott a témához. :)
A shop ígérte neked 1-2 napon belülre a szállítást? Honnan rendelted?

Az Umi honlapjára tették most ki ezt.
Hááát, április 12. azért még odébb van! :(

(#43) alpy79


alpy79
csendes tag

Azt meg tudjátok mondani, hogy a Touch miért olcsóbb az Iron Pro-nál? Én is erősen szemezek ezekkel a telókkal, csak még nem tudom melyiket válasszam. A Touch-ot láttam 42 ezerért az ebay-en is. Ezt az április 12-őt nem értem, csak azután postáznak bárkinek is?

[ Szerkesztve ]

(#44) PanUser válasza alpy79 (#43) üzenetére


PanUser
tag

Iron Pro vs Touch: a két telefon sok mindenben megegyezik. A Touch mellett szól a nagyobb aksi, a B20, hogy elől van az ujjlenyomat-olvasó. Persze nagyobb aksi, nagyobb súly. B20 nekem kell, első ujjlenyomat-olvasó nekem szimpatikusabb, lehet másnak más a véleménye.
Az ára gondolom azért kedvezőbb, mert újabb telefon.

Április 12.: azt írja aki "pre-order" rendelt azoknak legkésőbb április 12-ig postázzák. Új vásárlókról nem beszél, gondolom, hogy amelyik boltban lesz/marad a telefonból, azokból rögtön küldik az új vásárlóknak is. (azt persze nem tudhatjuk biztosan, hogy az "in stock" az tényleg "in stock"-ot jelent :) )
Nemrég, valahol az "in stock" helyett azt írták: "real stock"... :))

Közben az első OTA frissítés már meg is jelent a Touch-ra.

[ Szerkesztve ]

(#45) Roli5


Roli5
tag

:C Hongkong HONGKONG 2016-04-02 07:52:00 Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch :C

(#46) PanUser válasza Roli5 (#45) üzenetére


PanUser
tag

Lassan előkészítheted az ollót/kést!
Addig nézd meg itt, hogyan is kell csinálni...:)

(#47) Roli5 válasza PanUser (#46) üzenetére


Roli5
tag

:)
King Kong ott fogta Hong Kongban, mert már 3 napja nem mozdul. :(

(#48) alpy79


alpy79
csendes tag

Ehhez a csodamasinához milyen fizikai védelmet (tok, fólia) ajánlotok?

(#49) Roli5 válasza alpy79 (#48) üzenetére


Roli5
tag

Csak a gyári van még hozzá, ahogy én néztem majdnem egy tízes darabja a tempered glass, szilikon tok vagy flip tok. Én az első kettőt rendeltem hozzá.

(#50) PanUser válasza Roli5 (#49) üzenetére


PanUser
tag

Én is a szilikon tokra gondoltam (t. glasson gondolkodom). Ismerősnek rendelt Rome flip tokja nagyon jó minőségűnek tűnt. Itt-ott nézegettem, Tomtop-nál volt legolcsóbb a t.glass, flip tok, de szilikon tokot pont nem árulnak (még?).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  UMI TOUCH
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.