Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A címre reagálva: némi körültekintéssel könnyen el lehet kerülni, nincs nagy vész szerencsére. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Sz.L. válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Azért, ha egy bizonyos weboldalról téved ide egy cikkolvasó, akkor még ettől (címtől) is képes félelmet érezni. :)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#3) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Én kicsit kezdő vagyok. Pár kérdés felmerült bennem. Ebbe bármilyen SFP+ adapter beilleszthető vagy csak gyártó által jóváhagyott? Ez csak optikai vagy RJ45 féle csatlakozó is csatlakoztatható rá az adapterrel?

Megértem ha valakinek ez hülye kérdés de nekem ez a fajta hálózati kártya adapterrel még új!

(#5) ricsip


ricsip
addikt

ez az SR-IOV is legalább már 10 éves technológia, és windows server 2012-ben már megvolt. Akkor miért csak win11 és szerver 2022 alatt működik, még w10 alatt sem?

-

(#6) tibaimp válasza ricsip (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem nem írtak hozzá drivert.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Victorio válasza Mexildos (#3) üzenetére


Victorio
aktív tag

A különböző gyártójú SFP-k közti inkompatibilitások a legtöbb esetben szoftveres korlátozás miatt vannak. Sok cég úgy próbálja a saját márkás SFP eladásait felpörgetni, hogy a más gyártó ID-jű darabokat egyszerűen figyelmen kívül hagyja. Van olyan switch ahol ezt saját felelősségre egy flag átbillentésével ki lehet kapcsolni, meg van olyan SFP is amiben át lehet sütni tetszőlegesre a gyártói ID-t. De pl HP gyártmányú hálókártyához olvastam már firmware hekkelési leírást is amivel a korlátozás feloldható.

Az, hogy optikai vagy rezes SFP-t teszel be az nincs korlátozva. Viszont mivel a rezes sokkal jobban melegszik, ezért néha olyan szokott lenni, hogy egy switchen belül korlátozzák a rezes SFP-k maximális számát. Amúgy is ajánlott a rezes SFP-ket nem közvetlenül az egymás mellett lévő slotokba tenni - ha a topológia ad erre lehetőséget.

Persze ezek a dolgok gyártó és gyártmányspecifikusak, érdemes átnézni a tech spec-t vagy a users manualt vásárlás előtt.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#8) Reggie0


Reggie0
félisten

2x25 gigabites mikrotik kartyat 200 dollarert adnak es azon meg egy router is van :) Jo nagy lehuzas egy a kartya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.