Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fricó válasza gregorik (#44) üzenetére


Fricó
aktív tag

én is kiakarok menni a nyáron ide gyümit szedni!
csak kéne még pár info!
megtudnád adni a haverjaid email cimeit? kérdeznék tölük pár dolgot.

(#52) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy kis vérfrissítés a témának :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Konkretizálódnak közben a dolgok, az október végi indulás már 99%-os :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54) Intelligencs

Én mindenképpen érdeklődéssel olvasom majd az élményeidet. Ugyanis én is épp most tervezem, hogy a termékmenedzserből átnyergelek hálózati szakembernek, mit ad isten, CISCO-s CCNP-s tanfolyam elvégzésével, illetve a vizsgák lerakásával. (Bár nekem már van két diplomám, de azok inkább közgazdasági irányultságúak.)

Ráadásul nekem is Új-Zéland az egyik favoritom. (Írország/Hollandia mellett csak az szól, hogy gyakrabban lehetne hazajönni látogatni a családot.)

The Amiga, Born a Champion

(#55) kraftxld


kraftxld
nagyúr

T-78 nap...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56) lorcsi válasza Intelligencs (#54) üzenetére


lorcsi
veterán

csodálom a motiváltságodat

(#57) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jelentem, itt vagyunk már majdnem 2 hete.
Eddig minden simán ment (utazás, kocsivásárlás, albi, adószám stb), most melókeresés van ezerrel. :)

Itt van pár kép: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58) tomd


tomd
újonc

WANGANUI
http://magyar.wanganui.info
informaciok magyarul UJ-Zeland egyik legregebbi europaiak altal alapitott telepuleserol

WANGANUI KAYAK HIRE
www.kayakhire.co.nz
Legolcsobb kajakberlesi lehetoseg Wanganuiban. Magyaroknak kulon arkedvezmeny.

Wanganui Kayak Hire www.kayakhire.co.nz

(#59) kraftxld válasza tomd (#58) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Majd egyszer elugrunk hozzátok kajakozni, csak most költözés van ezerrel, meg berendezkedés, munkakezdés stb :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60) tomd válasza kraftxld (#59) üzenetére


tomd
újonc

oke. szoljatok ha jottok. elerhetoseget talaltok a kajak weblapon.

Wanganui Kayak Hire www.kayakhire.co.nz

(#61) ***HG*** válasza kraftxld (#59) üzenetére


***HG***
tag

Mennyibe került nektek a kiutazás? Úgy értem mennyi pénz legyen a zsebemben ha az asszonypajtival ki szeretnénk menni oda dolgozni?

Ha hadilábon állunk az angollal az mennyire gáz? Tudtok-e bármiben is segíteni nekünk esetleg?

Üdv.:***HG***

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#62) kraftxld válasza ***HG*** (#61) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2M/fő alatt nem igazán érdemes belevágni, ennyi kell a starthoz. Bár kicsit olcsóbban is ki lehet hozni, de nem érdemes.
Egy erős középszintű angol alatt (legalább az egyikőtöknek) szintén nem érdemes kijönni, mert még a legalapabb melókhoz is kérik.
Bármilyen tanácsot szívesen adok, de mivel már nem Auckland-ben lakunk, itteni segítséget nem igazán tudok adni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63) ***HG*** válasza kraftxld (#62) üzenetére


***HG***
tag

Uhh, ez durva én úgy gondoltam hogy 4-500ezerből kellene kettőnknek megoldani.. Akkor ezt most egy kicsit benéztem :B Mi kerül olyan sokba amúgy?

(Egyébként nem muszáj nekünk Auckland-ben laknunk, jó ott is ahol sikerül meg ahol találunk egyszerű melót pár hónapra amíg rendbehozzuk a nyelvtudásunkat..)

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#64) kraftxld válasza ***HG*** (#63) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A repjegy kb 300e/fő
Kocsivásárlás, vízumhoz a papírok, kaja, lakásbérlés amíg nincs meló, egyéb apróságok (telefonkártya, apróbb cuccok a lakásba, ha sikerül bútorozottatt találni ami azért elég ritka Auckland-ben).
Egyszerű melót meg nem fogsz találni könnyen, mert arra meg nem adnak work permitet :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#65) ***HG*** válasza kraftxld (#64) üzenetére


***HG***
tag

Akkor ott nem tudok autómosóba, valamilyen szalagmunkára, vagy ilyesmi helyre "elszegődni" míg nem tudok rendesen angolul? Esetleg valami étteremben vagy szállodában felszolgáló, szobalány, mosogatás vagy bármi... Olyan kellene amiből meg lehet élni addig míg alakul a nyelvtudásunk és tudunk szakmában keresgélni :K

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#66) kraftxld válasza ***HG*** (#65) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezzel egy gond van... ilyen munkára nem kapsz megfelelő munkaajánlatot amire megadják a work permitet/visa-t.
A lakásbérlés meg elég húzós, épp most a déli szigeten Blenheim-ben kerestünk házat, simán benne van a költözés már 2500NZD-ben (komp az északi szigetről, motel amíg nincs ház, meg az ügynökségnek le kell pöngetni 4 hét kauciót, 1 hetet előre, plusz a díját ami szintén egy hét + áfa), ez majd 300 ezer forint.
Érdemes nézegetni az immigration honlapját [link], ezen megvan minden infó, ha a szakmád a hiányszakmák listáján van akkor érdemes elindulni. Létezik még olyan lehetőség is, hogy befizetsz itt egy tanfolyásra, ami lejárása után elvileg kapsz work visa-t, de erről nem tudok sokat, a kínaiak csinálják tán így.
De mindenképp bőven kell pénz...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#67) aszkeeta


aszkeeta
tag

Én unokabáttyámmal tervezem a kiutazást 19 éves vagyok és nemakarok itt Pesten meg"rohadni" nemszeretem ezt az országot csupa fejetlenség meg minden a vezetés is rossz és szar hogy nem merek kimozdulni 10 után az utcára mert félek hogy lekéselnek jolenne ha írnál kicsit az ottlétről vagy esetleg valamit a fórumba jolenne ha legalbb 2en csinalnank ezt a totyikot mert engem nagoyn érdekel az ország már gyüjtök rá ezerrel :D :R

ASUS A636N PDA Eladó Érd. Priviben<>Gamertag : Szkubi<>Tdunick: RohamDroid

(#68) ***HG*** válasza aszkeeta (#67) üzenetére


***HG***
tag

És hogy állsz a gyüjtögetéssel? (mert én is gyűjtök de nem sok sikerrel :DDD )

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#69) kraftxld válasza ***HG*** (#68) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, költözés megvan, netet is bemazzagolta a szaki az utcán ma délelőtt, úgyhogy már csak a work permit-re várok, hogy elkezdjem húzni az igát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#70) ***HG*** válasza kraftxld (#69) üzenetére


***HG***
tag

Miért kellett költöznötök? Mennyi idő amíg megvan az engedély? Mit fogsz dolgozni? Az asszonypajtid is dolgozik?

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#71) kraftxld válasza ***HG*** (#70) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért kellett költözni, mert nem Auckland-ben kaptam melót, és 800km-ről (közben ott van még a Cook szoros) elég nehéz bejárni :) Van olyan eset amikor megcsinálják a work permitet még aznap, de általában eltart pár hétig. (most a Chch-i hivatal honlapján up to 70 days van :( ) Nekem sikerült informatikai rendszermérnök melót találni, a párom első pár hónapban nyelvsulit fog koptatni, aztán meglátjuk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72) ***HG*** válasza kraftxld (#71) üzenetére


***HG***
tag

800km :DDD Nem kicsik a távolságok :Y

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#73) kraftxld válasza ***HG*** (#72) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja.. a északi sziget északi csücske meg a déli sziget déli csücske között kb 2000km van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74) Intelligencs válasza kraftxld (#73) üzenetére

Végül is hálózatosként dolgozol? Mit tudtál felmutatni, Cisco vizsgát, felsőfokú végzettséget, gyakorlatot? Vajon az, hogy IT szektorban dolgozom termékmenedzserként már vagy 6 éve, meg van két diplomám (Külker + Műegyetem), elég ahhoz, hogy munkavállalásit vagy letelepedésit kapjak? Annyira beizgultam a képeid láttán, hogy rájöttem, én már nem akarok bajlódni semmiféle Cisco tanfolyamokkal, hanem ki akarok menni minél hamarabb.

Mit javasolsz egyébként, hogyan győzzem meg a barátnőmet, hogy jöjjön ki velem? Ő nagyon nem akar Új-Zélandba menni, azt mondja túl messze van... :(

The Amiga, Born a Champion

(#75) ***HG*** válasza Intelligencs (#74) üzenetére


***HG***
tag

Kimegyek én veled :DDD Igaz én valószínűleg nem vagyok olyan szép mint a barátnőd, viszont engem nem kell győzködnöd :DD

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#76) kraftxld válasza Intelligencs (#74) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jópár MS vizsga, 6 év gyakorlat, meg a tényleges próbamunkán is helytálltam.
Még nem dolgozom, mert a vízumra várok...
A letelepedésihez szerintem elég, az immigration honlapján van sok-sok infó, ez alapján el lehet indítani a folyamatot. Csak ez sok idő meg mégtöbb pénz.
Ha jól megy az angol akkor én várnék egy kicsit a helyedben, mert a levegőben lóg egy új vízumtípus (Silver Fern) amit ha bevezetnek akkor lehet jönni direkt munkakeresés céljából.
Ha meg Magyarországról akarod elindítani a letelepedésit akkor érdemes mindenképp egy hozzáértő segítségét kérni, mert nem olyan egyszerű, de nem lehetetlen :)
A barátnőnek meg el kell magyarázni, hogy miért lesz jobb és valószínűleg megérti. ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#77) hnilcsi


hnilcsi
újonc

Sziasztok Kedves Mindenki!

Három gyerekkel (16, 10 és 6 évesek) szeretnénk nekivágni egy új életnek, többek között Új-Zéland is a listánkon van, sőt, legkedvezőbbnek tűnő bevándorlási feltételei miatt élre került.
Nem Eldorádót keressük, hanem egy helyet, ahol normálisan élhetünk: stabilan van mit enni, van hol lakni, stb. Ezt itt hosszú távon nem látjuk biztosítva.
A férjem biztonságtechnikai mérnök, én titkárnő vagyok (+ érettségi, gondolom, ezzel ott pont nem megyek semmire, de annyi baj legyen).
Szóval, Kedves Te, aki már ott vagy. Kérdeznék egy csomó dolgot. Azt olvastam, hogy kb. 2M Ft célszerű koponyánként.
Az érdekelne, hogy mennyi ott egy átlagkereset pl. egy mérnöknek, mennyi a minimálbér, mennyi szükségeltetik mondjuk egy havi élethez (lakás+rezsi+kaja). Ti nem háromgyerekes család vagytok, ezt értem, de viszonyítási alapnak mindenképp jól jönne néhány ilyen adat.
Az elején vagyunk mindennek, igazság szerint mindössze abban a stádiumban, hogy eldöntöttük, menni akarunk. Minden infó jól jön.
Válaszodat előre is köszi: Ilcsi

(#78) kraftxld válasza hnilcsi (#77) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szia!

Par blog kezdesnek a gyerekek miatt:
[link]
[link]

Melo:
[link]

Cuccok, albi:
[link]

De a topikban mar irtam par linket, erdemes oket atfutni.
Az angollal hogy alltok?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#79) hnilcsi válasza kraftxld (#78) üzenetére


hnilcsi
újonc

Szia!
Nagyon köszönöm a linkeket, épp erre volt szükségem: infóra sokgyerekesektől.
A férjem és a nagylányom jól beszélnek angolul, én csak az "éhen azért nem halnék" szinten, de persze most nekifekszem rendesen, hogy mire valami kivitelezési szakaszba érünk, ne csak értsem, mi zajlik körülöttem, hanem bele is tudjak szólni (elvégre milyen nő az, aki nem kotyog bele mindenbe?!). :-)
A topikot már kiolvastam korábban, hasznos volt. Mint ahogy ezek a linkek is.
Ezer köszi, ezekkel most elmolyolok kicsit, ha kérdésem van még, majd kérdezek, ha nem bánod.

(#80) tomd válasza hnilcsi (#79) üzenetére


tomd
újonc

ezeket is erdemes tanulmanyoznod

www.bevandorlas.co.nz

www.immigration.govt.nz

[ Szerkesztve ]

Wanganui Kayak Hire www.kayakhire.co.nz

(#81) KilgoreTrout válasza hnilcsi (#79) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ez is érdekes lehet. Blog egy kiköltözött családról, tök jó gyakorlati tanácsok vannak a bevándorlással/munkavállalással kapcsolatban.

(#82) pappito válasza ***HG*** (#65) üzenetére


pappito
újonc

sziasztok

ilyen bézik melóra nem fogsz tudni elhelyezkedni, legalábbis legálisan nem. Illegálisan viszont nagyonnem éri meg, egyrészt könnyű lebukni, másrészt olyan keveset fizetnek érte, hogy nem éri meg.

Ha itt akarsz nyelvtudást szerezni, akkor szerintem nem jól csinálod. Mire ideérsz, már tudnod kell angolul, vagy fedezned kell tudni a megélhetésed.

Egyébként a beutazáskor turista vizummal jössz be, ami alapból 3 hónapra érvényes. Ez hosszabbitható még 6 hónappal és különleges esetben még hárommal, ami összesen egy év. Amig turistavizumod van, addig nem dolgozhatsz és nem adhatnak neked munkát. a turistavizum azért van, hogy költsd a pénzed 3 hónapig, aztán húzzál.

http://pappito.com

(#83) pappito válasza kraftxld (#66) üzenetére


pappito
újonc

a tanfolyamos kalandokról:

Csak olyan tanfolyamra/suliba szabad elmenni, amely a végén legalább NZQA level 4 képesitést ad - hiányszakmában. Azzal ugyanis lehet kezdeni valamit, a többi túrót se ér, csak legálisan tartózkodhatsz itt. A tanfolyam alatt 20 órát dolgozhatsz hetente (student visa) a párod viszont kap open work permitet, amivel azt dolgozik amit akar.

Azért jó tudni, hogy a sok ázsiai, aki például chef-nek tanul, kifizet 18-22ezer dollárt egy ilyen tanfolyamért/év és emellett még lakni,enni és közlekedni is kell.

WP-et alapból akkor kapsz, ha turistaként jössz az országba, ha van a kezedben egy job offer egy munkáltatótól aki alkalmazni akar. ennek a feltételeiről a bevándorlás, korábban más által már belinkelt oldalán kaphat bárki friss infót.

a munkakeresés/munkavállalás ügyben több izben irtam a blogomban, mert mi is ezen estünk át és gyűlt bőven tapasztalat. Vannak linkek bennük, nem véletlenül, olvassátok el, ha itt akartok munkát vállalni.

http://pappito.com

(#84) pappito válasza KilgoreTrout (#81) üzenetére


pappito
újonc

ja, kösz, most látom, hogy az én blogozómat linkelted, kösz :)

http://pappito.com

(#85) kraftxld válasza pappito (#83) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hála az égnek a WP már megvan, meg ezerrel dolgozok már :)
Amúgy olvasom a blogod, bent van rss-ben, sok infót szedtünk onnan, köszi.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#86) bejavou


bejavou
újonc

Sziasztok!

En most talaltam ra erre a topikra, mert kb 2 honapja derult egbol a villamcsapas jott az otlet megyek uj zelandra. Eleg sokat bongesztem az uj zelandi oldalakat es ugy gondolom kivitelezheto hogy oda menjek. Persze a fo problema az a penz. Bar azt latom, hogy te is kb 2 evvel ezelott nyitottad meg blogodat es csak tavaly ev vegen kerultel ki. En jelenleg Londonban elek, mint au pair nyelvtanulas miatt. A szakmam Pr manager amivel nem konnyu elhelyezkedni foleg ugy hogy bankban dolgoztam utana mint hiteles tehat nulla munkatapasztalat. Szoval most 24 eves vagyok,es senki es semmi nem kot egy orszaghoz sem, es ugy dontottem tanulni kene vmi uj szakmat, persze nem akarok tovabbi eveket tolteni az iskolapadban. Atbongesztem a hianyszakmat es feltunt hogy esetleg turizmusban talan el lehetne helyezkedni, mert ez mindig is erdekelt. Szoval kerdesem az lenne, hogy mit tudnal mondani az ottani turizmusrol. Vagy egyaltalan munkatapasztalat nelkul erdemes e probalkozni oda menni. Meg ugy gondolom eleg fiatal vagyok hogy barmit is kezdjek az eletemmel de az ido azert telik. Szoval erdemes uj szakmaba fogni uj zeland miatt?
Valszod elore is koszi
Tovabbi sok sikert

(#87) kraftxld válasza bejavou (#86) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az immigration honlapján van egy LTSSL és egy ISSL lista, ezeket érdemes nézegetni.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#88) triplattt


triplattt
csendes tag

Hello nem rossz kis oldal .Eddigi legjobb infok gratula

(#89) tarcsi


tarcsi
újonc

Sziasztok !

Tudtok valakit akit érdekel magyarországi cég Új-Zélandi képviselete egészségügyi vonalon ?
Akár új kitelepülők munkához segítésére.

[ Szerkesztve ]

(#90) m_pierre válasza tarcsi (#89) üzenetére


m_pierre
újonc

Szia,

Engem érdekelne, de nagyon. Egy ideje fontolgatom az Új Zélandra települést.
Felsőfokú ápoló végzettséggel rendelkezem. Hamarosan meglesz a középfokú nyelvvizsgám angolból... magántanárom szerint :)

mail: m_pierre@citromail.hu
skype: m_pierre77

(#91) m_pierre


m_pierre
újonc

:(
Asszem ide fölöslegesen írtam...
:(

(#92) kraftxld válasza m_pierre (#91) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért írtál volna fölöslegesen? Nem nézi minden percben az ember a topikot, főleg helyi idő szerint hajnal 2-kor :D
A közép angol kevés lesz, ha jól tudom ápolónak legalább IELTS 6.5 szint kell, de nézd meg az immigration.govt.nz -t, ott le vannak írva a feltételek.
Amúgy nem nagyon javasolnám a mostani indulást, mert az immigration eléggé bekeményített, szinte minden esetben helyi erőt akarnak alkalmazni. Volt is ebből gond, hogy hivatalból elküldtek egy kb mekibe segédnek való helyi gyereket főséf-nek egy shushi bárba, és fingja se volt a dolgokról. De a tulaj által kiválasztott japán fickó meg nem kapott work permitet.
Mikor szeretnél indulni, és mennyi pénz van a projectre?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#93) tomd válasza kraftxld (#92) üzenetére


tomd
újonc

Ha valaki weblapot szeretne, es magyarul intezne NZ-n az forduljon bizalommal hozzam.
http://www.webwiz.co.nz

A weblapon minden info fent van (angolul)

udv

Wanganui Kayak Hire www.kayakhire.co.nz

(#94) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Hmmm.... Új- Zéland....
Nem jó élmények... :(
Apukám dolgozott kint pár barátjával vagy fél évig, pénzkeresés céljából és iszonyúan átvágták...
Pénzt ment keresni, és adósággal jött haza....
Szörnyű, hogy milyen emberek vannak, és hogy mennyire semmibe veszik a magyarokat... :(( :(
Volt úgy, hogy hetekig nem volt munka, és olyankor ugyanúgy maguknak kellett fizetniük minden kiadást, és fizetés nélkül ott álltak egy idegen országban magatehetetlenül.
Sajnos nem tudtak hazajönni, mert még tartott a szerződésük....
Ráadásul a szállásuk is szörnyű volt, nagyon rossz körülmények között éltek összezsúfolva 1 rossz lakókocsiban! Úgy, hogy mindenféle rovar bemászott hozzájuk és minden este hatalmas pókokkal meg ilyenekkel éjszakáztak...
A kajáról már nem is beszélve...
Pedig ígértek nekik fűt-fát, hogy ilyen jó lesz meg olyan jó lesz....

Gyerekek, ez csak 1 tapasztalat, de úgy vélem, nagyon meg kell válogatni, hogy milyen emberekben bízol meg, főleg ha külföldről van szó....

Nos, mi tanultunk az esetből, és a családomnál Új Zéland örökre elásta magát... :(

(#95) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Jah....és (#51) Fricó !
Apum szintén gyümölcsöt ment szedni.... :(

(#96) kraftxld válasza művésznő4 (#94) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért nem kell leírni az országot, mert felelőtlenül, számolás nélkül jött ki apukád.
Fél év alatt még a repjegy árát se nagyon lehet megkeresni pluszban gyümölcsszedéssel.
Kicsit körül kellett volna járni a témát, és nem munkaközvetítőre hallgatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#97) InHell


InHell
senior tag

Hi.
Látom eléggé kihalt ez a topic.
Gondoltam felrakok egy képet amit még 2006-ban mikor kint voltam fél évig (2006.09 - 2007.02-ig) csináltam Grönholmról,(amint épp könnyített magán:) ) mikor NZ Rallyn voltam. :)


majd rakok fel több képet,egyelőre nincs több tárhelyem. :(

Életem legboldogabb fél éve volt. :B
Én Mount Manganuiban laktam,szerintem az egyik legszebb hely Új-Zélandon.
Na meg ott a Ninety miles beach,Cape Reinga,és még folytathatnám. :)
Üdv.

< béna duma helye >

(#98) #47053824 válasza kraftxld (#96) üzenetére


#47053824
törölt tag

azt meg tudnad mondani, hogy hol lehet/erdemes dollart valtani? elvileg mo-n nem lehet kapni, csak ha valaki elad. videk meg felejtos.

(#99) kraftxld válasza #47053824 (#98) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sehol, ha kp kell akkor vigyel EUR-t vagy USD-t es valtsd at a repteren vagy barmelyik bankban. Az automatabol valo kp kivet sem veszelyes aron van, ugy plusz 1-2e ft rakodik ra ha magyar VISA/Mastercard-rol veszel le penzt az atvaltasok mellett.
Plusz ha magyar HUF szamlarol EUR-t vagy USD-t utalsz az NZ szamlara, ugy hogy a fogado fel allja a koltsegeket akkor neked a magyar oldalrol ingyen van, csak a valtast kell fizetni, a fogado oldalon pedig 10NZD koruli osszeget vonnak le pluszban a valtas mellet.
A legjobb ha van egy ismerosod akinek forint kell, es megdumaljatok a kozeparfolyamot aztan mindenki csak orszagon belol utal. Tehat az o NZD szamlajarol a te NZD szamladra, te pedig a te HUF szamladrol az o HUF szamlajara. Persze ehhez megbizhato emberke kell, de mindket oldalrol igen komoly osszegeket meg lehet sporolni.
Roviden ennyi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#100) #47053824 válasza kraftxld (#99) üzenetére


#47053824
törölt tag

:DDD

Nincs Nz szamla, tehat utalas kilove. Egy projekt melo lesz csak 2-3 honapra es kb 300k forintnyi osszeg kellene azt elso utalasig, hogy ne ehezzenek. A repteri atvaltos dolog azert ijeszto, mert ha ott is olyan arfolyamon valtjak, mint pl az angol repteren a valutat, akkor az is felejtos.
Itt angliaba elvileg kihozzak postan is, de nem en megyek...
Amugy koszonom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.