Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Elég sokat gondolkoztam, hogy megnyissam-e a témát, de úgy döntöttem végül, hogy érdemes.

Mivel az itthoni állapotok nem igazán tetszenek, a suli elvégzése után mindenképp meg akarok pattanni innen, és a lehetséges célpontok között van Új-Zéland is.
Elsősorban azért mert a vízumkövetelmények nem vészesek, elég nagy a hiány abban a szakmában ami a kezem között lesz jó sok papirostól, 6 év gyakorlattal 3 év mulva (legalábbis remélem).
Más ország (Írország) is célként szerepel, de NZ jobban tetszik valamiért :DDD

Ha esetleg lenne ott élő fórumtag (amit kétlek, de optimista vagyok :D) jöhetne pár tapasztalat.

Már utánaolvastam én is jópár dolognak a témában (kivándorlás, vízum, lakás, meló, stb) majd szépen leírogatom ha lesz időm.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) sekli válasza kraftxld (#1) üzenetére


sekli
addikt

Biztos nagyon jó hely, egy csomóan vitorláznak...:D

(#3) DM-Fan válasza sekli (#2) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ja, meg van jó sok kiwi. Na az még egy fura állat! Olyat se sűrűn látunk. Mondjuk kb. pont úgy néz ki, mint az azonos nevű gyümölcs. :)

Meg jó sok gejzír is van arrafelé. Érdekes világ az, no!

Csak nem kiwiológusnak tanult a topicindító-kollega? Vagy netán gejzíreket fürkész, hogy annyira odavág a szakmája?

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#4) kraftxld válasza DM-Fan (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, ha az isten és a párt is úgy akajra, hálózatépítő mérnök leszek (CCNA, CCNP stb stb). Meg kábeltv-s hálozatokkal is már több éve foglalkozom.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) DM-Fan válasza kraftxld (#4) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

És ott annyira nagy az igény az ilyen szakképzettségre?

Get Moded!

(#6) kraftxld válasza DM-Fan (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A világon szinte mindenhol nagy rá az igény, de itt emberiek a vízumkövetelméngyek, + pluszpontot kapok jó sokat ha hiányszakmás képzettségbem van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) aXXon válasza kraftxld (#6) üzenetére


aXXon
senior tag

azt honnan lehet megtudni, hogy ott mi a hianyszakma?? 19 eves korkomban en is kiakartam menni, rohadt jo egy orszag

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#8) kraftxld válasza aXXon (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Immediate Skill Shortage List:
[link]

Long Term Skill Shortage List
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) aXXon válasza kraftxld (#8) üzenetére


aXXon
senior tag

na majd hetvegen otthonrol atbongeszem :) 3ev mulva tervezed a kimenetelt?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#10) kraftxld válasza aXXon (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ha addig befejezem ezt a szar sulit akkor igen :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) knajf


knajf
senior tag

uh a másik hogy ott is azzal fogsz biznicelni mint itt? mert ott nagyobb lenne a kereslet! tudod, ott tud ám hideg lenni:) jól esik egy kis melengető alkohol :R :DDD :DDD mellesleg tényleg egy érdekes ország, szart se tudok róla :(

gl&hf

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#12) Ganger


Ganger
aktív tag

Jo topic en is oda akarok pattanni, minel elobb.Megy is kedvencek koze!

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#13) Ganger válasza Ganger (#12) üzenetére


Ganger
aktív tag

na igen. hegyek alfoldek, folyok erdok. Ket fobb sziget jopar vulkan, 90% lakatlansag, az erintetlen vadon. gyonyoru tajak, aki emberek elol akar menekulni annak elegge idealis hely, vagy az orosz tajga. De akkor mar Uj-zeland.Leginkabb ez vonz. Keves ember, hatalmas lakatlan teruletek. lehet barangolni, felfedezni. Na meg persze a vilag egyik extrem sportparadicsoma az orszag, szal amit ki akarsz probalni es extremsport na azt ott megkapod.

Amit egy kitelepult magyar srac oldalan olvastam nem szo szerinte de a lenyeg eez volt: itt sem konnyu az elet, de meg lehet elni ugyis hogy egy munkad van, nem kell masodallasba gurizned hogy megelj minimum szinten.

naja...

persze joggal lehet kerdezi miert olyan mesze?

A leheto legtavolabb akarok kerulni ettol az orszagtol, ha tavolabb akarnek menni akkor mar a holdat celoznam meg.

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#14) nRu3


nRu3
addikt

csak jó tudni aki oda utazik tilos bármely élelmiszer bevitele az országba, különben kemény birság várható a reptéren,
Sok tv müsorokban volt rola szó hogy a beérkező turisták de még a saját álampolgáraik sincsenek tistában a szigoral és törvényel,pl:kapnak a gépen gyümölcsöt pl:alma azt nem eszik meg hanem elrakják máskor, majd a vámosok keresgélnek és büntetnek szépen, féltik az országukat bármilyen fertözéstöl ,de enyire :F sok turista reakcioja az volt hogy ezekuán nem is akarja megnézni az országukat és ha lenne mod azonal vissza utazni az ilyen fura felfogásu országbol nem kérnek. :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15) Ganger válasza nRu3 (#14) üzenetére


Ganger
aktív tag

fura felfogas?

Eleg sok bajt ki lehet kuszobolni ilyennel. majd minden orszagban van bizonyos karantenidoszak behozott allatokra nezve. Szerintem termeszetes, hogy bomlo anyagot nem furikazunk a vilag masik felere.
Nagyon sok oshonos faj halt ki ausztraliaban es uj-zelandod azert mert a sok hulye mindenfele elolenyt behurcolt. Csak a sajat orszaguk egyedi elovilagat igyekeznek megvedeni.


Fura=a másik nem fogja fel hogy miről van szó, es miert kell ez.
Ez a baj a sok birka turistaval is, elmennek valahova aztan ugy viselkednek mint vmi karámbol szabadult allatok, szemetelnek, kozombosek az orszag irant. Vegigszaguldanak rajta tatjak a szajukat, vakarjak a tokuket aztan par szaz keppel meg némi csecse cumoval hazajonnek. nem szeretem a tomegturistakat, az egy kulon allatfaj, minimalis emberi ertekekkel. Azt meg hogy nem tartajak be az orszag egeszsegugyi eloirasait es odaerkezesuk elott nem tajekozodnak a szabalyokrol, torvenyekrol magukra vessenek.
Az ilyet nem sajnalom, es pont az ilyen hulyek miatt van sok orszagban ilyen rendszer, mert sajnos ezek nincsennek tekintettel arra a helyre ahova mennek. ''nem akarja megnezni orszagukat'': ha nem tiszteli a helyi torvenyeket szabalyokat akkor takarodjon a f@szba, barmoknak a belepes tilos. Sajna nalunk nincs ilyen rendszer pedig nem artana...

uj zeland eleg figyelemre melto hely, infrastrukturaban vigan elottunk jarnak es sok mas nyugati orszag elott is. Egyik elsodleges celuk a kornyezet megovasa, nem pedig szejjelbarmolasa.

[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#16) nRu3 válasza Ganger (#15) üzenetére


nRu3
addikt

érdekes meglátás :F

tegyük fel a repülön kapsz egy almát és nem akarod megeni mert már fáradt vagy a kb 20óra repüléstöl és elrakod hogy majd másnap az jó lesz, és a reptéren téged pont emiatt (és még talán a félgépet is )az alma miatt fognak megbüntetni mondjuk kb 100dolcsira, pedig te tiszteled a törvényt, csak senki sem gondol az ilyen apro dologra, mert nem féldisznot és influenzás csirkét akar az ember magával vinni :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#17) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) kraftxld válasza nRu3 (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem annak a kajának bőven elégnek kell lennie amit a repcsin kapsz. Biztos mondják, hogy nem lehet bevinni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) nRu3 válasza kraftxld (#18) üzenetére


nRu3
addikt

A Reality tv volt valami müsor és ott mutaták a Új zélandi határ őrök és vámosok munkáját, a vámos maga mondta ezeknél az eseteknél a légitársaság a ludas és a védtelen utas pedig a szenvedő alanya aki megbizik légitársaságban ha azt a gépen kapja azzal nem lehet gond. :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#20) faster válasza kraftxld (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Szép a táj, vannak érdekes állatok, de úgy különösebb értelmét nem látom annak, hogy pont ott telepedjek le. Mondjuk egyszer mindenképp megnézném. Annak biztos jó, aki menekül a világ elől.

(#21) kraftxld válasza nRu3 (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És te mindent elhiszel ami a TV-ben megy? :DDD
Az meg magára vessen, aki nem olvassa el legalább a vámszabályokat ha EU-n kívül megy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) kraftxld válasza faster (#20) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó fizetés, nyugis hely, normálisabb emberek. Mi kell még? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23) tildy válasza kraftxld (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Fontos oldal: [link]
Minden álmom , hogy emmigráljak oda. Már cirka 7 éve ezen filozóm, csak még nem léptem a tettek emzejére.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) faster válasza kraftxld (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Nyugis hely nekem nem kell, max. 3 napig bírom a nyugalmat. Normálisabb emberek? Hát, erről addig nem tudok nyilatkozni, amíg nem mentem el oda. A fizetésekről sem tudok sokat, de gondolom, Nyugat-Európai viszonylatban nem extrémek.

(#25) kraftxld válasza tildy (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha olyan szakmád van ami hiánycikk arrafele és jól megy az angol akkor szerintem tárt karokkal várnak :) Próbaképp csinálj egy pontszámítást :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) kraftxld válasza faster (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én se úgy értettem a nyugit, hogy teljes csönd van, hanem nem az az őrültek háza van mint BP-n.
Ahogy néztem az álláskereső oldalakat, a bérek nem sokkal, de magasabbak mint NY-EU-ban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) tildy válasza kraftxld (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Már csináltam. Azt hiszem pár ponttal vagyok a ponthatár felett, de az angolomat még nem áratana csiszolni.(alapfokúm van csak)
Mindjárt meg is nézem, hogy az informatikusi, villmérnöki dolgokkal hogy állnak:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) faster válasza kraftxld (#26) üzenetére


faster
nagyúr

Miben különbözik, mondjuk, Izlandtól? Miért pont Új-Zéland? Nekem az az érzésem, sokan nem tudják, mi van ott, de mivel távol van, valamiféle érintetlen földi paradicsomnak képzelik el. Azt megértem, ha valaki már jópárszor megforult ott is, meg más országokban is, és levonja a következtetést, hogy ez az ország ebben és ebben a tekintetben jobb,de így, hogy csak tremészetfilmekből meg homályos árbándokból levonni azt a következtetést, hogy ez egy álom hely, szerintem kicsit gyerekes.

(#29) kraftxld válasza faster (#28) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Izlandtól pl a klímája különbözteti meg :)
Én egyáltalán nem paradicsomnak képzelem el, hanem csak egy jól fejlett országnak, ahol megbecsülik az ember munkáját, nem úgy mint itthon :U
Semmiféle álom hely, vagy gyerekes képzelgéseim nincsenek róla.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) #51736960


#51736960
törölt tag

úgy érzem járatos vagyok az (ausztráliai) és új-zélandi ügyekkel kapcsolatban, hiszen több éve foglalkozom a gondolattal, hogy egyszer kimegyek/kivándorlok. egyébként nem ez lenne az első kísérletem, hiszen dél-afrikát és amerikát már megjártam, de hazahúzott a szívem :)

sok embert ismerek személyesen, akik ausztráliában és új-zélandon élnek, így sok információm van első kézből. sajnos a helyzet az, hogy ott sem várják tárt karokkal a bevándorlókat, még akkor sem, ha a szakmád a hiányszakmák listáján van. a magyarok kb. 80%-a kétkezi munkát végez au-ban és nz-on. (vendéglátás, takarítás, farm work, stb...). egyébként ha informatikai területen akarsz elhelyezkedni, készülj fel a legrosszabbra, hiába jelölik hiányszakmaként. kurva sok az informatikus.

sajnos nagyon kiemelkedőt kell alakítani ahhoz, hogy valaki magasabb pozícióban el tudjon helyezkedni (és nagyon jó angol kell hozzá természetesen. még felsőfokúval sem könnyű, helyenként olyan tájszólás van hogy kettéáll az ember agya).

egyébként én most ősszel megyek (kb 60-70% eséllyel) sydney-be, fél éves nyelvsuliba. emellett hivatalosan napi 4 órát lehet dolgozni, ami bőven elég a megélhetéshez. itt az ügynökség linkje ha valakit érdekel: [link]

(#31) faster válasza kraftxld (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Jó, akkor mondjuk, miért nem Ausztráliába akarsz menni? Vagy miért nem a Tűzföldre? :)

Én vagyok eddig az egyetlen a topikban, aki csak mint turista gondolkodik Új-Zélandi utazáson? :)

(#32) kraftxld válasza faster (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tűzföldön nem angolul beszélnek :DDD
Egyébként nem tudom, miért épp NZ, talán az ''emberibb'' vízumkövetelmények miatt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) faster válasza kraftxld (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Mondjuk kezd összeállni a kép Új-Zéland vonzerejét illetően, kicsit elgondolokodtam a dolgon:

- Mérsékeltövi éghajlat, gondolom, eső azért többször van, mint nálunk.
- Sok hegy, sok szép táj, ehhez képest fejlett infrastruktúra (remélem) + egzotikus állatfajok
- Viszonylag nagy terület, ehhez mérten kis népsűrűség, kicsi az urbanizáció foka
- Stabil politikai rendszer (nincs terrorveszély, nem egy diktátor kezében az ország stb ...)
- Angol nyelvű
- Vízumhoz viszonylag könnyű hozzájutni, talán munkához is
- Távol esik mindentől, kilométerre is, és a nemzetközi politika fősodrait illetően is
- A kiwi pedig olyan aranyos jószág :DDD

Én azért addig nem merném kijelenteni, hogy szívesen letelepednék ott, mielőtt nem tapasztalom a saját bőrömön pl. az ottaniak mentalitását a külföldiekkel szemben... de változatlanul szívesen megnézném.

(#34) kraftxld válasza faster (#33) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A számból vetted ki a szót :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35) faster válasza #51736960 (#30) üzenetére


faster
nagyúr

egyébként ha informatikai területen akarsz elhelyezkedni, készülj fel a legrosszabbra, hiába jelölik hiányszakmaként. kurva sok az informatikus.

Hát akkor valószínűleg nem Aucklandban próbálok állást keresni. Egyébként ha kétkezi, nem-túl-jól-megfizetett munkát hajlandó valaki végezni, annak általában nem gond pl. Angliában sem munkát találni, a képzettséget igénylő jobb állásokat viszont nehéz megcsípni ott is. Ismerettség nélkül szinte lehetetlen.

(#36) neduddki válasza kraftxld (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A kozgaz tszcse-ben az egyik doktorandusz epp most gyutt haza ket hetes konferencialatogatasrul... nagyon elvezte, meg mi is abeszamolot... amugy szolog volt a dolog 550rugo /nem tul porogve:- )))/ abbol 200 vot a ta,ogatas tobbi sajat zsebre.
A,gy ha biologiai statisztikaval foglakzol akkor rogton tudok egy 3 eves oszton dijat orokvalcsaggal:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) faster válasza neduddki (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Nagy nehezen sikerült kisilabizálni, mit is írtál, ezt a mondatrészt leszámítva: amugy szolog volt a dolog

(#38) #51736960 válasza neduddki (#36) üzenetére


#51736960
törölt tag

nekem ez a szó nem világos: ''orokvalcsaggal''

szerk: ha belegondolok hogy már több mint 10.000 ehhez hasonló hsz szárad a lelkeden.... félelmetes.

[Szerkesztve]

(#39) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Új-Zéland rulez, szépótók széptájak jóutak és csinos jányok vannak arrafele. :D

(#40) faster válasza neduddki (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként két hét az két hét, Párizsban két hét nyaralás is szumma 220-240 ezerben benne volt, persze látogattunk sokmindent, de nagyon nem költekeztünk, ha nem volt muszáj, Új-Zélandra pedig már a repjegy is sokkal több, mint Párizsba.

(#41) neduddki válasza faster (#37) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak a kedvetekert: szolid:- ))) /maggyarul inkabb masznlat de mitn dozsolesre hasznalt a apizt/
Loveless: hejjbol letelepitenke alad tesznek egy kutatocsoprotot honositanka bejarod a vilagot kondferencikara es hasonlok:- ))) /persze foleg mapi 28 orat ulsz a gep elott:- )))/

udv

neduddki

mod: #40 ja meg poneket 1 napja volt hong kong-ban is aszt is sosszegyalogolta:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) nRu3 válasza kraftxld (#21) üzenetére


nRu3
addikt

pedig hihetön mutaták :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#43) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44) gregorik


gregorik
senior tag

3 jó ismerősöm volt kint külön-külön, mind almát szedni (pénzt keresni) és világot látni... egyikük nem volt igazán elragadtatva az egésztől, azt kifogásolta, hogy nincs igazi éjszakai élet, korán zárnak a csehók. a másik szerint olyan Új-Zéland, mint Kalifornia, amit szintén jól ismer: nagyon amerikaias a mentalitás.


én valszeg decemberben megyek, majd ha túléltem Perut =-]..

(#45) Azazello- válasza gregorik (#44) üzenetére


Azazello-
senior tag

ezt a ''nincs ejszakai elet'' dumat mar en is hallottam az egyik cimboramtol, aki kint volt almat szedni... es meg azt is hozzatette, hogy nem engednek normalis munkat szerezni. csak olyan munkakat vegezhetsz, amiket ok mar nem szivesen csinalnak meg.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#46) #51736960 válasza gregorik (#44) üzenetére


#51736960
törölt tag

kicsit off, de írhatnál néhány szót erről a peru-projektről. dolgozni mész, vagy csak nyaralni?

(#47) gregorik válasza #51736960 (#46) üzenetére


gregorik
senior tag

Peruban legfeljebb önkéntes munkát lehetne vállalni tök ingyen. ugyanazért megyek, amiért Kubába nemrég, túrázni a dzsungelbe.

(#48) #51736960 válasza gregorik (#47) üzenetére


#51736960
törölt tag

Utazási irodán keresztül mész Peruba, vagy saját szervezés? Ha iroda akkor adnál egy linket? (kuba milyen volt, mennyi időre voltál és kábé mennyibe került?)
Remélem nem vagyok túl tapintatlan :)

(#49) Nimrod válasza gregorik (#44) üzenetére


Nimrod
addikt

Na ne már! Nincs egy koszos pub ahol el lehet sörözgetni hajnalig?!? :Y

(#50) Nimrod válasza #51736960 (#30) üzenetére


Nimrod
addikt

Hmmm... vagy felcsapnék farmernak, vagy addig rágnám melóhelyen a vezetőség fülét, amíg ki nem küldenek, de örökre. :))


Nekem Kanada jobban bejön, bár keveset tudok róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.