Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#383) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Olyan megoldásra lenne szükségem, amivel közösíthetném a DVB-T jelet az analóg kábeltv-vel. Azt olvastam, hogy ez így nem igazán lehetséges, mert zavarhatják egymást, ezért csak átkapcsolással oldható meg. Ezt viszont az én esetemben nem tartom kivitelezhetőnek, ráadásul fentebb írta valaki, hogy nála nem működik így. A probléma azért összetett, mert a kábelen az internetnek is le kell jönnie, aminek természetesen visszairányban is működnie kell, ráadásul olyankor is, ha épp a digitális adásokat nézem.

A padlásról egy koaxkábel jön le, ezen jelenleg a kábeltv (analóg), és a net. Szobai megoldással semmilyen digitális adást nem bírok befogni (Veszprém), és amúgy is jobb helyen lenne az antenna a padláson. Ehhez viszont rá kéne keverni a jelét az analóg jelre.

Ezen a közösítőn gondolkodtam, bár nem egyértelmű, hogy visszairányban átengedi-e a jelet. Azt írják fordított bekötés esetén osztóként is működik, ebből gondolom, hogy talán igen. Emellett a digitális jelre raknék egy szűrőt, ami csak a szükséges frekvenciatartományt (794 MHz, 818 MHz) engedi át. Ennek a frekvenciának még a közelében sincs analóg adás UPC-nél (a legmagasabb frekvencia 559,25 MHz), így szerintem nem zavarnák egymást.

Valaki, aki nálam többet ért hozzá megírhatná a véleményét, javaslatát ezzel kapcsolatban.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.