Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13851) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy meddig lehet (érdemes) gyári hűtővel húzni egy E8200 procit?

Előre is köszi!

Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#13852) Fundey válasza darál0w (#13846) üzenetére


Fundey
tag

Épp most akartam irni hogy belekezdjünk e,de jóval megelőztél...sebaj talán holnap... :U

*Referenciám->http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=Fundey||Sony Vivaz eladó/cserélhető->PS3,Xbox,Laptop,PC!!!*

(#13853) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!
Mennyi hővezető pasztát kell tenni a procira? Gondoltam megkérdezem itt, mert a túl sok se jó és a túl kevés se, van aki rizsszemnyit, fél borsónyit ír. Akkor végül mennyi a pont jó? :)

(#13854) ZBO


ZBO
tag

Üdv mindenkinek!
Hozzáértő segítségét kérném az adatlapomnál látható gép tuningolásához. Sok minden homályos még előttem. Cél a 2GHz proci max. 2,8 v. 3GHz-ra felhúzni.
Mi az a FSB Strap to NB 200,266,333,400 v. auto?
Mennyi fesz adjak a CPU-nak és a NB-nek. Ezek még mind auton vannak.
Most 10x266-on megy, a RAM 1066. Everest 33% túlhajtást jelez, normál höfokok.
A BIOS-ba (legújabb) 200-800-ig írja az FSB-t, de már 266-nál 33% túlhajtás van így.
Köszi elöre is.

(#13855) laccc85 válasza cvn69 (#13851) üzenetére


laccc85
csendes tag

Szia!!

Ezt legegyszerűbben a Core Temp segítségével döntheted el.
Ne nagyon menjen 70 fok fölé, és függ a hőmérséklet a proci vid-jétől is, ha kicsi, akkor jobban tudod húzni (bár vannak kivételek), és kevesebb fesszel kevésbé melegszik.
De általában egy 20% os tuningot elbírnaka gyári hűtők, amit alapfeszen ki tudsz szedni a prociból.

(#13856) laccc85 válasza Zoli83 (#13853) üzenetére


laccc85
csendes tag

Szia!!

Attól függ milyen pasztát használsz.
HA a gyárit akkor tök mindegy mennyit teszel, mert az sz@rt sem ér:)
Megszárad, és nem vezeti a hőt sem úgy.
Nekem átlátszó szilikonpasztám van, majdnem olyan mint egy ragasztó, de az nem szárad meg, ha keveset teszek rá ami kb egy gombostűfejnyi, az is elég ha elég sik a pco IHS (kupak)-ja és a hűtő alja.
De ha többet teszek sem baj, mert oldalt "kifolyik".
Tehát elég rá egy jó gombostűfejnyi egy ilyen fajtából.

(#13857) Zoli83 válasza Zoli83 (#13853) üzenetére


Zoli83
tag

Nos újrapasztáztam a procit, Artic Cooling MX2-vel és terhelés alatt 10 fokkal hűvösebb lett a proci, ami nem baj, viszont az az, hogy még mindig nem tudom stabilizálni a 4000MHz-et. :O

(#13858) Zoli83


Zoli83
tag

Hát egyre "izgalmasabb" ez a tuning nekem... 445 FSB-n nem volt stabil, 2 kört nem futott az IBT, hagytam mindent ugyanazon a beállításon, csak lejjebb vettem az FSB-t 400-ra, így meg be se bootolt a gép! Most ilyenkor mi van? :N A VTT-t 1.3V-ról visszavettem alapra, 1.2V-ra, az MCH-t 1.3V-ról 1.1-re, és 400-as fsb-n simán elindult a Windows.

(#13859) ZBO válasza M4123057 (#13849) üzenetére


ZBO
tag

Privát ment.

(#13860) triklin válasza triklin (#13850) üzenetére


triklin
tag

valaki kéremszépen, segítsen!
(pár hszel fejlebb)

[ Szerkesztve ]

(#13861) M4123057 válasza ZBO (#13859) üzenetére


M4123057
csendes tag

Szia!
El tudnád küldeni mégegyszer, mert sajnos nem kaptam meg. Köszi

(#13862) M4123057


M4123057
csendes tag

Sziasztok! Le tudná valaki írni nagyon szájbarágosan, hogy hogyan tudnán az ASUSp5k alaplapon lévő E6550 2,33 GHz procim órajelét megemelni 3 Ghz-re. Ez a művelet nagyon bonyolult, vagy könnyen megcsinálható. 4 GB RAM van az alaplapon. Elnézést, hogy tegnap is megkérdeztem, csak nem kaptam rá választ.

(#13863) NFree válasza ZBO (#13854) üzenetére


NFree
addikt

Szerencséd van , mert elvileg nállad alig kell piszkálni valamit.
Nos az összes feszt állísd normal-ra, csak a cpu feszt emeld intel bácsi szerint mehet 1.5v-ig [link]
nos csináld úgy hogy beállítod az fsb-t 200.ra a szorzót 10 re a feszt normalra.
.
elindítod a gépet , nézel core tempel egy vid-et , utánna kézzel beállítod neki biosban azt az értéket.
Ha ezzel meg vagy, akkor elkezded emelni az fsb-t szépen finoman, ha elfogy a cucc nem stabil vagy ilyesmi, akkor emelsz egy kicsit a cpu feszen, s ennyi,
a céll 300x10 nos ez olyan érték hogy a lapnak semmilyen + fesz elvileg nem kelhet csak a proci feszt kell emelni.

ramokat hozzálőni , nehogy sok legyen végig

vga

(#13864) NFree válasza M4123057 (#13862) üzenetére


NFree
addikt

neked ezt találtam szerintem ennél szájbarágósabban nem lehet [Intel Core 2 Duo E6550 tuning+P5K]

Hopsz amint látom azért a bios beállításokra nem nagyon tért ki a kolléga, de megoldjuk

Nos asszem a te procid fsb-je 333 a szorzó pedig 7-es . ami azt jelenti egy kicsit komplikálódik a dolog. de nem kell megijedni a fesz ennek is mehet 1.5v ig de ennyi biztos nem kell.
Te is tégy úgy ahogy fenttebb leírtam minden fesz normal-ra fsb 333-ra vides feszt beállítani a prockónak , s kezd el emelni az fsb-t ha nem megy a cucc s nem stabil írd meg , hol akadtál el s akkor megpiszkáljuk egy kicsit.

Fontos ne azt írjátok nem megy , hanem részletesen leírni a bios beállításokat mert egyébként én sem tudom kitalálni mit lehet csinálni s onnan majd kitalálunk valamit

Na akkor nézzük meddig jutunk alapfeszen ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#13865) M4123057 válasza NFree (#13864) üzenetére


M4123057
csendes tag

Szia! Nagyon szépen köszönöm a pontos leírást, de ez még így is nagyon magas nekem, mert egy abszolút műszaki antitalentum vagyok, úgy hogy bele sem merek vágni. Úgyhogy inkább megkérek valakit, aki ilyennekkel foglalkozik, hogy csinálja meg nekem. Üdv

(#13866) ZBO válasza NFree (#13863) üzenetére


ZBO
tag

Hi!
Ilyen léptékben 2,690 Ghz-nél lesz a RAM 1066-on, (gyári értéken) onnan meddig húzható? A lap engedi?

(#13867) Fundey


Fundey
tag

Hy!
Vkivel tudnám folytatni a befejezetlen tuningbeálítást RE&Q9650 téren... :F
Egyébként ha növelem az FSB-t,akkor csak a CPU Volton növeljek apránként vagy a CPU PLL Voltagen is + az FSB Terminationon is?
Az minek az oka lehet hogy vmikor a gép csak a második indulásra ad képet...
Elősször beindul,de nem ad képet,majd újraindítom és általában akkor már igen...
Jah meg ha pl van egy tuningbeálításom,majd bemegyek Win-be és pl gamelok egy órát avagy többet,majd kimegyek a biosba és beállítok egy másik tuningot,akkor ugye újraindul,majd mégegyszer,ami olyas féle lehet szerintem mint egy bios reset,főleg a hangjából,a világításból és a megjelenésböl ítélve,mert ilyenkor ugye bejön a Win,majd CPU-Z és eredti órajelen van...
Ilyenkor ha melegen visszamegyek a biosba sokszor még azt a tuningot sem sikerül visszaálítani,ami nagyon alacsony+amivel nemrég órákat ment game&prime alatt stabilan...
Vagyis sikerült beállítani,le is okolom,de újraindul,majd mintha csinálna saját magának egy Cmost és ugy jön be a Win,akkor meg ugyedebár megint szembesülök a gyári órajelekkel... :U
Talán vmit nem jól álítottam be(prime mindig stabil)?
Vagy mikor elsőre nem ad képet,akkor azlenne a baja h vminek kevés a Volt? :F
:F :Y :F

*Referenciám->http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=Fundey||Sony Vivaz eladó/cserélhető->PS3,Xbox,Laptop,PC!!!*

(#13868) NFree válasza M4123057 (#13865) üzenetére


NFree
addikt

Probáld úgy ahogy fentebb leírtam , mindent normalra s csak az fsb-t emeled ezzel nem megy tönkre semmi , csináld nézzük

(#13866) ZBO
Nos emeld tovább de a ram semmi estre se menjen 1066 fölé dram frequency- nél tudod állítani s adj neki 2.1v-ot hajrá tovább

(#13867) Fundey
gépeld be légyszia a bios beállításokat .
Nos cpu pll nem piszkáljuk 1.5v fix mindíg
a terminationt meg a cpu feszt emlheted de csak nagyon finoman.
de ez az ujraindulgatásos mizéria szerintem a memcsik beállításánál nem jó valami akkor szokott ujraindulgatni.

[ Szerkesztve ]

vga

(#13869) M4123057 válasza NFree (#13868) üzenetére


M4123057
csendes tag

Szia! Köszi szépen az ismételt segítséget, de műszaki antitalentumként így sem merek belevágni. Üdv

(#13870) NFree válasza M4123057 (#13869) üzenetére


NFree
addikt

mennyire vagy antitalentum , ha netán nem indul akkor egy elemet ki tudsz venni nem? mondom ha ugy csinálod ahogy írtam nem lessz gond vagy , ha nem tudod mi az az fsb akkor azt kérdezd s mondom hogy tudod állítani. én nem ehetem meg hellyetted a főzeléket , egyébként ha a közelbe lennél sziveseb megcsinálnám neked , mert nekem is csak tapasztalat lenne ;)

vga

(#13871) Fundey válasza NFree (#13868) üzenetére


Fundey
tag

Hát a leguccsó tutti beállítás,amit még darál0w kolegával ügyködtünk, az ez lenne.:->
Al Overlock Tuner=Manual
FSB Frequency=400
CPU Ratio Setting=09.0
PCI-E Frequency=100
CPU Voltage=1.25000
Load-Line Calibration=Enabled
CPU PLL Voltage=1.5V
FSB Termination Voltage=1.29891
MCA/NB Overvoltage/1.3V=???(nemtaláltam ilyet)
NB DDRVref=???

De délelőtt ezt sikerült magamtól összehozni,hogy sok avagy kevés Voltot biztosítottam e neki azt nem tudom,mindenesetre stabil volt...
Egyedül a ramnál a MHZ-vel nemvagyok Qvára megelégedve(2x2gb G.Skill 2133MHZ CL9 Low Voltage 1.65V van benne)...
Asszem elősször fejezzük be a CPU tuningot,majd ha eljutunk odáig,akkor mehetünk a ram tuningra...
Jah és még annyit...
Hogy lehet/hol lehet azt beállítani hogy nekeljen a CPU-nak 520-as FSB hogy menjenek 2133mhz-et a bios szerint a ramok(ahogy állítom fentebb-fentebb az FSB-t ugy apránként kúszik felfele a ram órajele is,de hát 520-as FSB-t szerintem bőven nemlehet elérni,akkor hogy fognak működni a ramok 2133-ba? :F
Thanx előre is! :R

*Referenciám->http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=Fundey||Sony Vivaz eladó/cserélhető->PS3,Xbox,Laptop,PC!!!*

(#13872) krammerka


krammerka
őstag

Üdv Mindenkinek!

Megpróbálok egy másfajta segítséget nyújtani Nektek..............
Néhány éve,amikor elkezdtünk tuninggal foglalkozni,egy táblázatba gyüjtöttük minden elért eredményt.
Majd ezt kibővítettük annyira,hogy előre megszabott feszekkel készültek a tesztek.
Sok beállítás látható a teszteken ami fontos lehet egy "kezdő" számára is,illetve "mi" tapasztalat szerzésre,eszmecserére használjuk ezeket az adatokat,és nem utolsó sorban az eredmények megőrzésére is.

Láthattok nagyon sok féle alaplap+proci+ram beállítást,a hozzá tartozó hűtéssel együtt.

És akkor a táblázat:

A "Lista" fülre kattintva megtekinthető...........

[ Szerkesztve ]

(#13873) NFree válasza Fundey (#13871) üzenetére


NFree
addikt

ujujuj ddr3-as lappal még nem volt dolgom. Nos igen ez így nem rossz de nagyon kevés min450 fsb kellene alapfeszek közelébe , ehez viszont biztos piszkálni kell a ref feszeket gondolom vannak?
a ramot meg valószinűm lehet feljebb tornászni csak mivel nem ismerem a lapod nem tudom merre kell piszkálni, kellene az össz beállítás lehetőség , de megmondom őszintén ezt inkább látnom kéne mert ez meghaladja a jelenlegi tudás szintemet, ami nem azt jelenti , hogy nem nyúlnék hozzá ;]

Alaplapos totyikba voltál- ott biztos mondanának egy két feszt hova kéne lőni nagyjából

vga

(#13874) Silentfrog válasza ZBO (#13866) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nemrég adtam el az E4400 amat. Nálam nagyon szépen muzsikált tuningban pedig egy régi 945ös lapba volt. Gyári hütésel nyáron 25 fokos szobában nem lehetett tartosan használni 20% tuningnál jobban, nagyon melegedett.
Vettem rá később egy tx 2 hütést azzal már jobban lehetett huzni alapfeszen 3ghzen stabilan ment, 3.4-3-6 volt az utolja amit birt,1,4voltnál sosem adtam többet neki.
Figyelnem kellett mert ha AUTOn volt a biosba a cpu volt akkor képes volt 1.5 voltot is adni neki,ami már nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#13875) Fundey válasza NFree (#13873) üzenetére


Fundey
tag

Csináljak képeket a bios-ról?(21:45 után tudok),azt belevágjunk :F

*Referenciám->http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=Fundey||Sony Vivaz eladó/cserélhető->PS3,Xbox,Laptop,PC!!!*

(#13876) cvn69 válasza laccc85 (#13855) üzenetére


cvn69
tag

Köszi!
3GHz köré gondoltam felhúzni FSB emeléssel, remélem tényleg bírni fogja.

Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#13877) ZBO válasza NFree (#13868) üzenetére


ZBO
tag

A RAM-ok kezdettől fogva 2,2V-on van, mert gyárilag ennyit írnak elő. A proci még mindig 1,275V-ot kap 2,5Ghz-nél járok.

Silentfrog! Én sem tervezek 1,4V-ot sem adni, de autóra már nem teszem vissza. Ha hangosodik, akkor csak egy próba erejéig veszem feljebb, majd vissza.

(#13878) w580


w580
tag

helló milyen hütö zsirt ajálotok a q6600@3ghz+zalman cnps9700 hez mert a gyári 3 honapután kiszárad :(((

[ Szerkesztve ]

(#13879) Pulsar válasza w580 (#13878) üzenetére


Pulsar
veterán

pl egy ilyen MX-2 jó lenne :K

(#13880) darál0w válasza laccc85 (#13855) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez nem így működik :P

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13881) darál0w


darál0w
Jómunkásember

vagyok most, de visszaolvasni nemfogok :B
fáradt vagyok hozzá. akinek még nem segített senki, itt az alkalom. jöhet a probléma :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13882) Dapro


Dapro
senior tag

Sziasztok. Mivel ez egy ilyen "szájbarágósan" típusú fórum, úgyérzem ez a legjobb hely a kérdésemnek :)
"Tuningban" iszonyat kezdő vagyok, nem is akarok profi lenni, de azért jó lenne ha értenék hozzá egy picit :)
Szóval, a kérdés az, hogy a következő konfigomat meddig lehetne tuningolni? Minden alapon van most.
Először is a konfigom:

-Alaplap MSI 945PL Neo (MS-7236 v2.2)
-PCI Express 1.0 x16: nVIDIA GeForce 9600 GT 512MB (p545)
-SAMSUNG SP2014N (200 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
-Oaztor"6N160R0" (152 GB, IDE)
-ST380013AS (80 GB, 7200 RPM, SATA)
-Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2220 @ 2.40GHz
-Kingmax KLDE88F-B8KU5 2 GB DDR2-800 DDR2
-LC Power Silent Giant 550W táp
(A vinyókat nemtudom miért írom le, hátha kell valamihez.)

Először is processzor tuningon gondolkozom. Meddig lehetne húzni szerintetek? (biztonságosan azért)
Vagy pl. olyan van, hogy ram tuning?
Vagy videókártya tuning?

A célom: Dirt2, AVP (új) full high-ban dx11-ben (amit állítólag nem is támogat a vidi karim) vagy dx9-en menjen tökéletesen.

Ha esetleg valaki ad leírást, hogy hogyan is kell felhúzni ezeket. (El sem tudnám kezdeni, annyira nem értek hozzá). Az nagyon nagyon megköszönném és emailben menne is egy pizza :DD

Köszönöm.

u.i.
op rendszerem egy win7 ulti 64x.
itt meg a pontozásaim:

-Windows 7 Ultimate x64 rating: 5.2
-Pc minimark 2008 eredmény : 10968 pont.

[ Szerkesztve ]

(#13883) darál0w válasza Dapro (#13882) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

dx 10es kártyával a a dx11 nem fog menni :DDD

MSIvel nincs még tapasztalatom, nem ismerem a BIOSát így a BIOSrol csinálj nekem képet, aztán mondom.

és létezik ram és vga tuning is. de a procival kezdünk ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13884) Pulsar válasza darál0w (#13881) üzenetére


Pulsar
veterán

kéne egy millió :DDD

(#13885) Dapro válasza darál0w (#13883) üzenetére


Dapro
senior tag

Najó, akkor nincs dx11 :) biosról hogyan csinálok képet :P

(#13886) daruu válasza Dapro (#13885) üzenetére


daruu
tag

fényképezővel xDDDDDDDDDDDDDDD

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#13887) Fundey válasza darál0w (#13881) üzenetére


Fundey
tag

Nah akkor végre folytathatnánk a tuningot :U :F
3.6-nál jártunk,de magamtól délelőtt elmerészkedtem eddig,hogy kevés feszt avagy túl sokat adtam volna neki azt nemtudom,lényeg hogy stabil a rendszer és egyik tesztprogi sem jelzett hibát,lefutott 3dmark,prime,memtest...minden :U
Hogyan tovább?

*Referenciám->http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=Fundey||Sony Vivaz eladó/cserélhető->PS3,Xbox,Laptop,PC!!!*

(#13888) Dapro válasza daruu (#13886) üzenetére


Dapro
senior tag

Én is erre gondoltam először, tul akartam bonyolitani csak :D

(#13889) darál0w válasza Pulsar (#13884) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kérek egy bankszámlaszámot. de 1et nem tudok utalni. 2 jo lesz helyette? :DDD

#13885) Dapro fényképező, mint tanult forumtársunk daruuu is utalt rá :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13890) darál0w válasza Fundey (#13887) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez eddig jo.

VTT, MCH hogy áll?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13891) ZBO válasza NFree (#13868) üzenetére


ZBO
tag

Akkor most hogyan tovább? 2661 Mhz Everest stabilitás teszt ment 5-10 percig, a RAM 1064. ( Nem mondtam, de idlében visszavesz 6x-ra amit nembánok)
CPU 1,275V. Ez után a RAM 1066 fölé menne...
Még fél órát leszek ma. Köszönöm eddigi segítséged.

(#13892) Dapro válasza darál0w (#13890) üzenetére


Dapro
senior tag

link a biosomról. SE w995 :R a képminosegert. :)

(#13893) Dapro válasza Dapro (#13892) üzenetére


Dapro
senior tag

Miért ír 76 fokot a bios ha a lavalys everest ulti edition meg

alaplap 39
cpu 48
1. mag 56
2. mag 56
gpu dióda 63 fok...

(#13894) Silentfrog válasza Dapro (#13893) üzenetére


Silentfrog
veterán

nekem mindig sügérséget is az everest.
probálj ujabbat /5.30/ letölteni hátha az pontos adatokat ir ki.
Bár semmi sem biztos nekem még a biosba is hülyeségek vannak kiirva 18 fokos szobában létezhetelen,hogy 20 fokos legyen a négymagos processzor.
Én azért a bios h/w monitorjának hinnék hamarabb,nem az everestnek

[ Szerkesztve ]

(#13895) darál0w válasza Dapro (#13893) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen cooler van a procin?

BIOSod alapján nem sok jot josolok, mivel nemigen látok benne procifesz állítási lehetőséget...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13896) triklin


triklin
tag

Sziasztok
Eléggé kezdő vagyok tuningolás témában, ezért lenne jópár kérdésem hozzátok.
Előszöris az alanyom egy newcastle magos amd athlon 64 3200+ s754 (sajnos szorzó lockos, 11*200) 2200 mHz. Ehhez van 1*1gb samsung ddr 400 és 2*256mb samsung ddr 400 as memórám és egy msi k8n neo alaplap. (hűtőm egy CoolerMaster hyper 212+ vagy egy thermaltake big typhoon (12 cmes ) lesz . Szeretnék a procin húzni, minnél többet, de nemigazán értem hogy hogyan lehet a megfelelő memóriabeállításokat kiszámolni (pl időzítések stb) nos ha jól kivettem a szövegből akkor 11*200/400 = 5,5 felkerekítve 6 szóval 11*200/6=366.666667 (ezlenne a jelenlegi memória mhz? ) és a procit pedig maximum 2400 mhz re tudnám húzni? mert 11*218/6 =399,6666 egyszóval csak részleteiben értem ezeket a számításokat, ezekre szeretnék választ kapni ! Illetve, hogy mekkora feszt szabad adni a procinak ?!
köszönöm előre is !

(#13897) Dapro válasza darál0w (#13895) üzenetére


Dapro
senior tag

Az e2220 as proci gyárija. kb 3 hónapja van meg vagy kevesebb és a cooler az kibontatlan volt. a proci hasznalt volt persze.

Esetleg, hol kell keresnem a proci fesz állítási lehetőséget? Vagy milyen név alatt( angolul ugyertem)

Vagy kapható valami olcsóbb cooler ami jó is? ÉS akkor már lehetne húzni ? (ha meglesz a fesz dolog)

[ Szerkesztve ]

(#13898) darál0w válasza Dapro (#13897) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

BIOSképedi alapján, az utolson kellene lenni, alul CPU voltage vagy Vcore néven, de nemigazán van. vannak ilyen lapok, amik nemtudják...olcsobb kategoria.

így annyit tudunk tenni, h emeljük az FSBt ramokat pedig "visszaosztjuk" és közben nézzük a hőt és a feszt.

(#13896) triklin

ha holnapig nem jelentkezik senki nálad, akkor majd segítek :)

de most mennem kell.

sziasztok.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13899) Fundey válasza darál0w (#13890) üzenetére


Fundey
tag

A rampage biosában szerintem egyik sincs,legalábbis ilyen MCH nincs,hacsaknem valami rövidítése,VTT?
Teljesneve esetleg?
Azért mond hogy azt mennyire állítsam...
Megpróbáljuk a 4.25-öt,mert ha minden nap csak arra jut idő hogy egy feszt mondj,majd beállítom és mire letesztelem meg irok,már nem vagy fent,majd másiknap ugyanigy...
Mond a 4.25 beállításait hogy mit mennyire állítsak,azt majd még te alszol,iszol,eszel,mulatsz én majd beállítom,letesztelem hogy stabil e,megnézem mennyire melegszik,mennyi poöntot ad markban stb,majd irok... :U

*Referenciám->http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=Fundey||Sony Vivaz eladó/cserélhető->PS3,Xbox,Laptop,PC!!!*

(#13900) Dapro válasza darál0w (#13898) üzenetére


Dapro
senior tag

Hűtő

ez a hűtőt néztem ki. szép és jó :) állítólag. :) Szerinted?
Ezzel biztos hűvösebb lenne.
Pill közben akkor megkeresem hátha megtalálom a cuccot.
Esetleg ha van kedved és akarsz akkor vegyél fel msn-en.
unn4m3d@freemail.hu
Bár így a többiek nem tudnak okulni az esetemből, hogy hogyan is kell ezt csinálni. (Ez az ami a fórumok lényege szerintem)

"így annyit tudunk tenni, h emeljük az FSBt ramokat pedig "visszaosztjuk" és közben nézzük a hőt és a feszt."

Ez jól hangzik és én benne vagyok :) Közben milyen programmal kell figyelni a hőt és a feszt meg, hogy mennyivel lett jobb?

És köszönöm a segítségedet, akkor majd holnap.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.