Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WDR3500 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) batt


batt
aktív tag

WiFi Sebesség 600 Mbps
LAN portok sebessége 10/100 Mb/s
LAN portok száma (RJ-45) 4 db
WiFi Szabványok támogatása 802.11 a , 802.11 b, 802.11 g, 802.11 n

CPU Atheros AR9344 2x2 802.11abgn SoC
Switch In AR9344
RAM 128 MB
Flash 8 MB
2.4 GHz Radio In AR9344
5 GHz radio - Atheros AR9582
- SiGE 5005L 5 GHz power amp (x2)

Hivatalos oldal!

Információ és teszt!

suste firmware

[ Módosította: radi8tor ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#2) batt


batt
aktív tag

Open wrt-t próbálok meg rárakni azon belül is vargalex-et!

128MB ram miatt előnyös lesz a torrent futtatás!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#3) batt


batt
aktív tag

Ma vettem meg a routert- de sajnos nincs pozitív tapasztalatom!

Vagy kifogtam egy rossz példányt vagy valamit elszúrok!(bár nem tudom mit lehet)

Belövöm a netet van is net de amint elindítok egy letöltést (böngészőből vagy torrent-et)
nem tölt szinte semmit 5-6kbit sec és felmegy a pingem és a pacet lost-om és ha leállítom a letöltést nem normalizálódik ugyan olyan rossz marad a kapcsolat! Ha router nincs tökéletes a net!

A legfrissebb firmware-t is fel tettem de semmi!

Valakinek 5 let vagy hasonló tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#4) batt válasza batt (#3) üzenetére


batt
aktív tag

Probléma megoldva! Tényleg rossz volt a router! Kifogtam egy rosszat! A Kicserélt új tökéletesen működik!

Olyan jó elbeszélgetek magammal,legalább mindig nekem van igazam! :DDD :)) :DDD

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#5) batt válasza batt (#4) üzenetére


batt
aktív tag

Egy kis kedv csináló!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#6) Youme


Youme
csendes tag

Sziasztok! Rátöltöttem a routerre ezt az openwrt imege-t:

http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr3500-v1-squashfs-factory.bin

Innentől csak a power led világít és bármilyen IP címet pingelek etherneten keresztül, nincs válasz. Azt olvastam hogy mivel a 3500 az ethernet vezérlőben tér el a 3600-tól, így a dolog a router belsejében működik csak ethernet nincs (+ ledek) wifi, usb elvileg megy.

http://www.mail-archive.com/openwrt-devel@lists.openwrt.org/msg16395.html

Viszont én most semmit sem tudok csinálni (kezdeni) ezzel. Egyedüli dolog amibe kapaszkodni merek az a nyák lapon található soros port 4 forrasztási helye. Erre forrasztok 4 tüskét, szerzek áramkört soros porthoz és utána megpróbálom azon keresztül visszatölteni az eredteti fw-t.

Ebben kérném valaki (segítőkész) segítségét majd.

A router halott, így nagyon ráérünk a dologgal. Ha csak morzsányit jutunk elöbbre az is valami! ;)

Köszi előre is.

(#7) vargalex válasza Youme (#6) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A soros port gyaníthatóan ugyan ott és ugyan olyan lábkiosztással található, mint a TL-WDR4300-on, illetve a TL-WDR3600-on. Valószínűleg az élesztés menete is azonos.

Alex

(#8) Youme válasza vargalex (#7) üzenetére


Youme
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

Beforrasztottam a 4 tüskét. a GND-t látom a nyák alapján, az ugyanott van mint a másikokon. A tápot kimérem (valószínűleg az is ott lesz) holnap multiméterrel. Az Rx, Tx marad remélhetőleg azok is úgy lesznek. Kínából lesz 3-4 hét míg ideér a MAX IC-vel szerelt áramköröcske. Úgyhogy addig várakozok. Nézegetem a leírást, letöltöm a programokat.

Ezt rendeltem:

Egy kérdés (bár biztos le van írva ez is)

Mikor a soros porton összekötöm áram alá kell helyezni a routert? A 4 tüske közül mind a 4-et be kell kötni, vagy a Vcc nem kell és elég a két adat + GND? Vagy kell a táp is, mert a MAX IC a routertől kapja a tápot és nem a soros porttól?

[ Szerkesztve ]

(#9) vlevi válasza batt (#5) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi az unboxing videót!
Én is nézegetek valami router féleséget, a régi 54Mbiteset kezdik kinőni az újabb eszközök. Táblagép, laptop, okosteló, satöbbi, mind menne sokkal gyorsabban, de a g-s routerem miatt csak tötyögnek.
Mennyire mered ajánlani ezt a típust?
Nyomtatómegosztást sikerült vele csinálni? Mert ha nem, akkor inkább veszek valami jóval olcsóbbat, de ha tudja, akkor talán megéri a felárat.

(#10) batt válasza vlevi (#9) üzenetére


batt
aktív tag

Nagyon új még úgyhogy még ismerkedem vele de a fentebb leírt incidenst leszámítva nagyon meg vagyok vele elégedve! Egyszerűen tökéletesen működik nincs semmi bug nem úgy mint az elődjével! (wr842ND)

Openwrt-t még nem raktam rá de ha Alex megcsinálja már megy is rá!

Nincs nyomtatóm így ezt nem tudom de szerintem gond nélkül lehet,támogatja de élesbe nem tudom!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#11) vargalex válasza Youme (#8) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Természetesen a routert áram alá kell helyezni. A 3.3V-os pin bekötése a kábeltől függ. Pl. van olyan DKU-5 (nekem olyan volt), ami a Nokia Pop-portról vette a feszültséget. Ennél be kellett kötni. A MAX232, stb. szerintem nem ilyenek. Azok a soros portról táplálkoznak általában.

Alex

(#12) okucsa


okucsa
csendes tag

Hát én szenvedek vele. Első wifi-s router beüzemelésem. Kábelal egyből megy asztalin és notebookon is. mindent beállítok, beállító varzsálón végigmentem vagy 7szer, tplinklogin.net-re rámentem, belőttem ott is mindent szerintem de semmi. Villognak a ledek aminek kell, ki-be kapcsoltam, megnyomtam wps-t nem egyszer de semmi. Notebook (win7) nem látja a wlant. Így láthatatlanba mit javasoltok?

(#13) okucsa


okucsa
csendes tag

Elnézést a helyesírásért. Megvan a probléma. Notebook driver volt a hiba. A saját oldalán 3 driver is volt. Először broadcomost tettem fel, majd intelest mivel intel proci van benne gondoltam majd az lesz. Ezután már meg se fordult a fejembe hogy ez lehet a baj. Hát de! Haver súgta hogy aksi alatt leírja milyen wlan van benne. Hát atheros. Felraktam és egyből stimmelt minden. Úgy hogy így útólag azt mondom hogy a router beállítási része az gyerekjáték! :)

(#14) vlevi válasza okucsa (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én tegnap cseréltem le az Asus WL520GU-t egy WDR3500-ra. Azon lepődtem meg, hogy a router configban beírtam ugyanazt az SSID-t és jelszót mint ami volt régen, és az összes eszköz azonnal csatlakozott az új routerre. Azthittem lesz valami átállítási dolog, nem gondoltam volna, hogy tényleg csak az SSID neve, és nem valami bonyolultabb azonosító alapján jegyzi meg a routert, amire csatlakozik.
Viszont, mintha gyengébb lenne a jel, mint volt a régivel. Hiába van ennek kettő, látszólag nagyobb antennája, valahogy mégse. Emlékeim szerint a régi routerben a Tomato fw-el lett volna lehetőség a jelszint tuningra, de nem éltem a lehetőséggel. Meglátjuk, az új gyári firmware hoz-e ebben változást.
Csak tegnap este "jáccottam" vele kb 10 percet, míg beledugdostam a drótokat, és megnéztem, a telefon tud-e kapcsolódni, ennyi volt. Most látom, hogy "3.13.22 Build 120807 Rel.36604n " firmware-el kaptam, a holnapon pedig van már TL-WDR3500_V1_130129 is. Majd felrakom, és meglátjuk.
A nyomtatásra leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#15) batt válasza vlevi (#14) üzenetére


batt
aktív tag

Hogy szórod a wifit? Duálba vagy 2.4ghz-n vagy csak 5ghz-n de az utóbbit gondolom nem!

Mert ha duálba szórod akkor gyengébb a jel! only 2.4ghz-re teszed és jobb lesz!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#16) vitar100 válasza batt (#10) üzenetére


vitar100
tag

Én is a wr842ND-met szeretném lecserélni erre, mert naponta 2szer-3szor megadja magát... Egyszerűen, minden előjel nélkül megszakad minden netes kapcsolat. Neked mi volt gond?

(#17) batt válasza vitar100 (#16) üzenetére


batt
aktív tag

Szia!

Konkrétan engem is többször le dobott a router! (WR842ND) Természetesen a napi 1 még elmenne ugye mert net szolgáltató függő is! ) PL: Több multiplayer játékban gondom volt a csatlakozással ,(BF3,Arma2 DAYz STB) nem mindig kart felcsatlakozni! Open wrt -vel meg kevés volt a ram,3500-al nincs ilyen gond! :DDD Ha nem kell a gigabites port akkor hosszú-hosszú ideig hű és megbízható társad lesz!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#18) vitar100 válasza batt (#17) üzenetére


vitar100
tag

Köszi, meg is rendeltem! :)

(#19) fabiandaniel


fabiandaniel
aktív tag

Sziasztok

OpenWRT jelenlegi elérhető verziója nem öli meg? Vagy ti melyiket használjátok, nem akarom kinyírni már első nap

Fabi

(#20) batt válasza fabiandaniel (#19) üzenetére


batt
aktív tag

A Sima Openwrt támogatja de ahhoz érteni kell a beállításnál! Openwrt-re épülő kész romot érdemes feltenni PL: vargalex de sajnos még nincs a támogatási listában!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#21) fabiandaniel válasza batt (#20) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Tehát akkor a sima Open wrt -be nincs webif? És csak parancsokkal állítható be konzolból?

Fabi

(#22) batt válasza fabiandaniel (#21) üzenetére


batt
aktív tag

webif az van ha rendesen telepíted és nem marad le semmi! [link]

De én még erre a routerre nem tettem fel semmilyen openwrt-t így csak okosan nehogy elszúrd!

Valaki okosabb vagy akinek fent van már az segíthetne!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#23) fabiandaniel válasza batt (#22) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Ezt néztem én is de Youme fórumtárs is írta hogy neki téglásította. De nézem elvileg 2 napja került fel gy új verzió. De akkor majd utána olvasok külföldi fórumokon hogy mi a helyzet vele.

Ja és kösz az infót :)

Fabi

(#24) fabiandaniel


fabiandaniel
aktív tag

Sziasztok

A routerre kötött meghajtó -t ha nem használom egy ideig akkor az elektronka leállítja a motort és beáll készenlétbe de ha elakarom érni a meghajtót nem bír felébredni. Másnál is ez a helyzet?

Fabi

(#25) batt válasza fabiandaniel (#24) üzenetére


batt
aktív tag

Én csak pendrivel használom azzal nincs ilyen gond!

Milyen firmware van a routeren?
Frissítetted?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#26) fabiandaniel válasza batt (#25) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

frissítettem egyből amikor megérkezett.
Az a bajom vele még hogy ha egy beltéri egységen akarok lejátszani egy videót amit a routeren lévő hdd-ről osztok meg akkor akadozik a lejátszás. És két beltérivel is, amiko -val és dreamboxal is.

Fabi

(#27) fabiandaniel


fabiandaniel
aktív tag

Az akadozás csak úgy oldódik meg ha nyomok egy reboot -ot a menüből. Csak áramtalanítás után van ilyen gond de akkor kb. minden alkalommal internet sincs és azért is újra kell indítani.
Lehet hibás lenne a router?

Fabi

(#28) batt válasza fabiandaniel (#27) üzenetére


batt
aktív tag

Szia! Megnéztem de nekem nincsenek ilyen hibák! Neked a TL-WDR3500_V1_130320 frimware van fen?

Mrt nekem az egyel régebbi! TL-WDR3500_V1_130129

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#29) fabiandaniel válasza batt (#28) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Igen az új van rajta. Kiderült rossz a router de cserélték és már minden okés.
FTP szerver beállításához értesz? Helyi hálón megy az ftp de netről nem sikerült elérnem.

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/tp1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Forwarding -nál mit kellene beállítanom?

[ Szerkesztve ]

Fabi

(#30) batt válasza fabiandaniel (#29) üzenetére


batt
aktív tag

Ez így nem biztonságos gyorsan változtass router pass-T!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#31) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Néhány hónapja van meg. Mostanáig azt lehet mondani probléma nélkül működött. Mostanában azonban elkezdett sz@rozni. Gépek nem látják egymást, pedig mindegyik ott van a device listában. Némelyiknek nincs internet sem. Újra indítás után egy darabig minden rendben. Most történt (mivel nem vagyok a helyszínen), azt javasoltam az alkalmazottnak, aki semmilyen szinten nem hozzáértő, hogy húzza ki a tápot és egy perc múlva dugja vissza. Elmondása szerint miután visszadugta, semmilyen led nem világít a routeren. Szokott ez a típus táphibát produkálni ilyen rövid idő után? Most erre gyanakszom, du. megyek be és majd meglátom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#32) suste


suste
veterán

Ha valakit érdekel, akkor építettem magamnak a 3600-ashoz fw-t, és mivel a 3500 ua alaplap, így ehhez is elkészült az fw.Blogomban megtaláljátok az infókat róla.

(#33) lacika1990


lacika1990
csendes tag

sziasztok

Az lenne a kérdésem ha a usb portra egy hubot kötnék akkor lehetne rá tenni pl. több eszközt (pl nyomtató és még 1 vagy 2 pendrive-t ) ha valaki ki tudná próbálni hogy kezeli a több usb akkor azt nagyon meg köszönném

Köszi

Asus Z590-Plus--i7 11700K--Samsung PM961 256GB--2x(8+4) G Skill RipjawsV F4-3200C16--860 EVO 500GB--RTX 2070--Corsair TX650v2--Asus Xonar DSX--CM HAF912P--Xiaomi Mi12--TrueNAS-i5 8500-Asrock H370M-ITX/ac-16GB-Raid1 2X2TB WD RED

(#34) suste válasza lacika1990 (#33) üzenetére


suste
veterán

kezeli

(#35) Sounder


Sounder
csendes tag

Sziasztok,
vásároltam egy ilyen routert, legfrissebb firm-t raktam fel, és ADSL-el csatlakozok. Nektek (nem tudom ki adsl-es) nem dobálja el a netet? Kb. napi újraindítás megoldja, de ezzel nem tudok megbékélni ennyi pénzért, és nincs extra igénybe vétel. Vagy írjak a tp-link supportnak, hátha lassan jön újabb firm? Szerintetek?

Amúgy egy Pendrive-t csatlakoztattam hozzá, az írási sebesség 1,7 M, de az USB-m ennél többre képes 5M, ezt tudnám valahogy növelni moddolás nélkül? (Bár ezzel megbarátkozok, ha nem, mivel csak egy egyszerű hálózati helyet szeretnék, amit mindenki elér, semmi extrával.)
Köszönöm válaszotokat!:)

(#36) csixy válasza Sounder (#35) üzenetére


csixy
addikt

Lehet, hogy a modem és a LAN IP ütkòzik.Tedd át a LAN-t másik alhálòzatba!
Ugye nincs aktív miniwan port a PC_n a hálózati kapcsolatoknál, ha lenne azt törölni kell.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Van egy Tp-link WDR3500 v1 00000000 routerem és mint fentebb is írták a sebessége nem az igazi....
ha egy mobil winchestert csatlakoztatok hozzá ( vagy pendrivét teljesen mindegy) akkor a hálózati sebesség 2.5 MB/s (20Mbit/sec videó másolásánál) ha a hálózatba kötött (otthoni csoport) számítógépek (egyik gépről a másik gépre másolásnál) között mérem akkor 5.5 MB/s (44Mbit/sec ua. a videónak a másolása)
A hálózatban lévő Tv (hálózati kábellel összekötve nem wifi ) látja a Tp-linket a mappát is ahol a videónak kellene lennie (ott is van) de a videófájlt már nem. :(

Lehet ezt gyorsítani valahogy? Abszolút kezdő vagyok hálózatépítésben beállításban. :(

Előre is köszönöm! :R

(#38) suste


suste
veterán

Kedves 3500 tulajok!

Ha tudnátok segíteni az itteni táblázatnak megfelelő adatokkal, akkor kijavítanám/frissíteném az openwrt oldalán a wikit.

Köszi!

suste

(#39) Nidan


Nidan
csendes tag

Hali!

Lecseréltem a routert 3500-ra. A NAS-om egy darabig akadozva működött, de most már nem látszódik, csak a Thecus Setup Wisard-al.
Fix ip-je van: 192.168.0.14
Tippeket kérek szépen, mert nem igazán értem a dolgot. :W
Üdv: Nidan

Nidan

(#40) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Mi a különbség a WDR3600-hoz képest?
Üdv!

(#41) suste válasza tothjozsi96 (#40) üzenetére


suste
veterán

100mbit/gigabit
1usb/2usb

(#42) tothjozsi96 válasza suste (#41) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Heló!

Köszi!!!

Az interface-t tudtam! :)

Köszi még1x!

Üdv!

(#43) Yamakawa


Yamakawa
csendes tag

Sziasztok!
Amikor megvettem a routerem azzal a céllal tettem, hogy rákapcsolva a külső vinyómat, a DNLA képes eszközeimen lejátszom a videó és audió fájlokat. Egy Asus O'Play BR lejátszón tettem próbára, de sajnos az audió esetében a könyvtárak nagy részét nem tudja elérni a lejátszó. Két dolgot gyanítok : az ékezetes karakterek meglétére, vagy arra, hogy a frimware-ben korlátozva vannak az elérhető fájlok száma. Nektek mi a véleményetek. Tudtok valamilyen tanácsot adni? Köszönöm.

(#44) suste válasza Yamakawa (#43) üzenetére


suste
veterán

gyári FW-ben lévő DLNA (uShare) nem igazán működik mindennel együtt, lehet akár ez is a baj
a legtöbben ezért váltunk openwrt FW-re, amiben a miniDLNA szervert használjuk.....
saját tapasztalat, hogy Samu tv-vel sem ment és WDTV Play-jel sem ment a gyári:(

(#45) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Nemreg lecsereltem, a 1043 -am egy wdr3500 -ra. Az a gondom, ami volt mar a 1043 -al is gyari firm -el. T avoli elereskor azt mondja nekem a login utan, hogy "You have no authority to access this router!". Ezt a regi routerben megoldottam egy ddwrt -vel, de sajna ezzel nem kompatibilis. Akarhogy keresek a neten nem talalok megoldast erre a remote managementre. Esetleg valakinek van vmi otlete?

(#46) Bélák válasza HIJ (#45) üzenetére


Bélák
csendes tag

Hello,
Ha jol emlexem, akkor WEBui
Security->Remote Management
Port: 80 (vagy amin szeretnéd elérni)
Remote Management IP Address:
0.0.0.0 ha nem akarod, hogy elerjek
vagy
255.255.255.255 ha barhonnan szeretned elerni
vagy
Irj be egy IP-t, ahonnan el akarod erni

Nekem IP cim van megadva es menne a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#47) HIJ válasza Bélák (#46) üzenetére


HIJ
őstag

Hali!

Ezzel nem is volt gond. Közben megoldódott, úgy néz ki hogy csak itthonról nem engedte. Távoli IP ről előjön a menü, de ha itthonról szeretnék DDNS -en keresztül belépni, akkor login után nem jelenít meg semmit csak a márt leírt szöveget...

(#48) explorer68


explorer68
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a WDR3500 routerrel kapcsolatban, hogy egy YTONG építésű ház mennyire fogja le a WIFI jelet? Aza gondom, hogy maxra van állítva a jel továbbítás a kertben mégsincs már WIFI. Csak a 2,4 Ghz van használva az 5 nincs, de ez nem is oldaná meg a problémát, mert utóbbinak még kisebb a hatósugara. A routertől a kertnek az a pontja, ahol nincs már egyáltalán jel légvonalban kb. 20-25 m. Szerintem ez nem normális. Javasoltak nekem 15 dB vagy annál nagyobb antennára cserélni, de a specifikációban én úgy olvasom, hogy ezen gyárilag nagyobb van!?

Vélemény, előre is köszi,
Tibor

(#49) Claude Leon válasza explorer68 (#48) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A rádiójelek ritkán szeretnek kanyargós úton terjedni, abban lehet a hiba.
Melyik specifikációban olvastál 15dB-nél nagyobb antennájáról? (2 dB/2.4Ghz, 3 dB/5Ghz dB)

Antennacserénél persze még kérdés, hogy a sajátja mindkét frekvencián megy, vagy az egyik frekvenciához valót belülre integrálták.

(#50) explorer68 válasza Claude Leon (#49) üzenetére


explorer68
tag

Köszönöm a választ!
Tudja valaki estleg, hogy a WDR3500 és egy 841N routereket össze lehet-e kötni WIFI-n, mintha
a 841N egy átjátszó adó lenne és így az ablakba kirakva lenne jel a kertben? Vagy ez csak kábelen
megoldható a WDR LAN portjának és a 841N WAN portjának összekötésével? Vagy így sem?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK WDR3500 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.