Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) anjani182 válasza zolikaDB (#750) üzenetére


anjani182
őstag

én már vagyok :C persze h indul :U csak ram kellene neki még, akkor elfutogat egész jól :Y

Forever and ever, let's make this last forever.

(#752) kveszt válasza zolikaDB (#750) üzenetére


kveszt
csendes tag

Zolika,

Sikerült venni? A honlapjukon 170-ért szerepel akcióban...

(#753) zolikaDB válasza kveszt (#752) üzenetére


zolikaDB
veterán

nah, az ajálott ár 170 ezer, de akció van, s 139990-et kell fizetni :DD amikor fizeti akartam, kiderült, hogy az Erste Bank limitálta a max felvehető összegemet 100 ezerre- majd szétb.szott az ideg, amikor kiderült... :W
a korltot meg nem lehetett feloldani telefonon- úh holnap este megint mehetek... :(( :(( :((
szerencse, h a srác félretette :D

(#754) kveszt válasza zolikaDB (#753) üzenetére


kveszt
csendes tag

Az ajánlott még 170-nél is több, ez az ár a szórólapjukon van.
Én is felhívtam őket, 140, odamentem, 150...
Miért? Mert túl jól fogyott...

Te melyikben voltál?

(#755) zolikaDB válasza kveszt (#754) üzenetére


zolikaDB
veterán

Europark- Saturn Pest...
bementem, 140 volt az ára, kértem egyet, adtak róla egy papírt, amivel az infó pultnál fizetés után kiadják a gépet... A nyomtatott szlán, vagy min, 139990 ft ÁFÁval...

(#756) sári


sári
csendes tag

víííííííííííííííí!
*újdonsült, boldog notebook-tulajdonos* :C

A3-as rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném!

(#757) medve úr


medve úr
csendes tag

volt nemrég szó a Power Saver csökkentett módjairól, én megnéztem az enyémnél, egy 1.66Ghz Centrino Duo, amikor leveszem kettes vagy egyes proci szintre, akkor 980Mhz-en futtatja, ekkor nem kerreg már fel sosem a ventillátor és nem is forrósodik fel sem a gép, sem a táp és nem fúj ki meleg levegőt...

jó találmány :))

(#758) hatizsak


hatizsak
tag

Hi!

Az L100-173-as notebookkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? talán ez a sorozat, ami még normál (nem széles) képernyővel készül/készült. Az usanotebooknál láttam, egyedül az akkumulátoráról nem tudok semmit (csak azt, hogy litiumos). Tudja valaki, hogy a kicsi (2000) vagy a normál (~4000)-er adják?

Kösz. I.

(#759) anjani182 válasza zolikaDB (#753) üzenetére


anjani182
őstag

ehh, én K&H-nál vagyok, és simám fizettem kártyával :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#760) anjani182 válasza medve úr (#757) üzenetére


anjani182
őstag

és ezt tudja az L30 is? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#761) medve úr válasza anjani182 (#760) üzenetére


medve úr
csendes tag

ez a tulajdonság processzorfüggő, abban celeron van, az ha jól tudom, nem tudja, de egyszerű ellenőrizni, ha van Power Savered, lerakod hosszú élettartam (ellenőrizni, hogy egyes szinten legyen a processzor csúszka - ha van) és ha megnézed az oprendszer rendszer ablakot - vagy egyszerűbb a My computer jobb egérgomb és properties, akkor kiírja az aktuális memóriát és procisebességet...

de celeron az fix órajelen fut, abban nincs speedstep, amik tudják, azok általában drágábbak... :U

(#762) zolikaDB válasza anjani182 (#759) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondom, én Erstés vagyok... :( :( :(

(#763) battisti válasza anjani182 (#749) üzenetére


battisti
tag

Asszem szövegértési problémáid vannak, idézném magamat (#334): ''Ghost Recon 3 800x600 low (az anizotropikus szűrést nem lehet kikapcsolni, pedig ez még a GeF 6600-at is megfekteti) elindul, de minek: játszhatatlan, a hang is késik.'' Vagyis - mily meglepő - van olyan játék, ami ilyesmit követel(ne), de ezt ez a kis grafkártya nem tudja teljesíteni, csak ennyit mondtam. Nyilván nem a legújabb játékok lejátszására való.

A másik (#760-ra): inkább olvassál egy kicsit, a celeronM-et nem lehet leszabályozni.

ZolikaDB: Most wanted elfut rajta, de nem egy csúcsélmény, már az NF5-nél is kockánként rajzolta fel a tájat.

batt

(#764) kveszt válasza zolikaDB (#755) üzenetére


kveszt
csendes tag

Valszeg az utolsók közt kaptad, én később voltam.
Nagyon kapkodtátok, ezért emeltek. :D

(#765) zolikaDB válasza kveszt (#764) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jupíííííííííííííííí! Megvan aToshibaaaa!
Nah, hát tegnap a pesti Saturnban elvileg 33 darab volt még, 140 ezres áron! Nos,mint fentebb említettem, nem sikerült a vétel, így ma mentem a gépért! És felvitték az árát 150 ezerre! Majd besz.rtam! Szerencsére az eladó srác tök rendes volt, azt mondta, hogy mivel tegnap már ''megbeszéltük'', elvihetem 140 ezerért :C
A gép nagyon pöpec, és nagyon masszívnak tűnik, szép gyorsan működik, nem melegszik (néha fúj egyet, mint valami sárkány), és tetszik, hogy sok progi előre van telepítve (pl Adobe pdf :D )!
Első benyomásaim pozitívak! Kipp-kopp!
Csak annyi zavart, hogy a windowst újra kell rakni, mert nincs partícionálva!
Ja, WiFi... Életemben nem próbáltam még, és 2 perc alatt bekonfigráltam!!!! :C

(#766) zolikaDB válasza zolikaDB (#765) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ti mivel partícionálnátok a vinyót? A partitionmagic 8.0 600-as hibával leáll, ugyanis egy batch file hiányzik neki!

(#767) kveszt válasza zolikaDB (#765) üzenetére


kveszt
csendes tag

Ezt el se hiszem... Ezek szerint te is csak megbeszélted, mint én, és nekem 1 óra múlva sem adták oda már...

(#768) zolikaDB válasza kveszt (#767) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tehát, aki a Saturn Europarkban laptopot akar venni, keresse a ZSOLT NEVŰ ELADÓT!!!!
Tuti rendes gyerek!!!

(#769) battisti válasza zolikaDB (#765) üzenetére


battisti
tag

Érdekes, én nem raktam újra a windowst... simán particionáltam pmagic-kel, és a kisebb partíción ott volt szépen megőrizve, most már nem olyan hülye az a program, mint régen. Vegyél le egy másik pm változatot, hátha az a baja.

Kieg. Én először xp-n belülről próbáltam particionálni, mint a desktopomat, de azt valamiért nem hagyta, akkor nyúltam partition magichez.

[Szerkesztve]

batt

(#770) zolikaDB válasza battisti (#769) üzenetére


zolikaDB
veterán

A 8.0-val próbálkoztam, de nem ment...
Nem baj, szereztem két másik progit, amivel állítólag tutira menni fog:
Acronis Disk Director
Paragon Partition Manager 2005!
Este írok, hogy sikerült!

(#771) Retekegér válasza anjani182 (#748) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Pólusban az utolsókat vitték, mikor ott jártam... ;)

<< Heimdal >>

(#772) Retekegér válasza zolikaDB (#770) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

PMP7.0 bőven megteszi :)

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#773) gabcsi2021


gabcsi2021
csendes tag

Sziasztok,

érdeklődnék egy típussal kapcsolatban, kinek van tapasztalata, és milyen?

Toshiba Satellite A110-293

# Intel® Core™ Solo T1350 processzor
órajel : 1.86 GHz
elülsõ busz : 533 MHz
Másodszintû gyorsítótár : 2 MB
# Windows® XP Home Edition
# memória : 512 MB
bõvíthetõség felsõ határa : 4,096 MB
technológia : DDR2 RAM (533 MHz)
# HDD kapacitás : 80 GB
tanúsítványok : S.M.A.R.T.
# TFT méret : 15.4 ''
típus : Toshiba TruBrite® WXGA TFT-képernyõ
saját felbontás : 1280 x 800
maximális felbontás : 2048 x 1536
megjeleníthetõ színek száma : 4.3 milliárd
maximális frissítési gyakoriság : 100 Hz
progresszív felbontás maximális frissítési gyakoriság mellett : 1600 x 1200
# DVD-Super-Multi (+-R DL)
# Csatlakozók:
1 x Váltakozóáram-bemenet
1 x külsõ monitor
1 x RJ-11
1 x RJ-45
1 x TV-kimenet (S-Video)
1 x i.LINK® (IEEE 1394)
1 x külsõ mikrofon
1 x sztereó fejhallgató
3 (2 hátul, 1 a bal oldalon) x USB 2.0
1 x Univerzális memóriakártya-olvasó (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™ és SD™ IO-kártyák támogatása)
# WLAN vezeték nélküli helyi hálózat (802.11a/b/g)
# akku technológia : lítiumionos
maximális élettartam : legfeljebb 3:36 (Mobile Mark™) óra
# Sz x H x M : 360 x 263 x 38,5 mm
súly : 2,71 kg

Hát ez lenne. Miután 210 ezerbe kerül, érdeklődnék, hogy megéri-e kiadni rá a lóvét.

Külön érdekelne a TruBrite kijelzővel kapcsolatos tapasztalatok.

Kösz a segítséget!

gabcsi2020

(#774) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Báááááááááá, segítsen valakiiii! LÉGYSZIIIIIIIIII!!!!
Sehogysem megy ez a particionálás... A Paragonnal se... Ott van a C meghajtó, de nem megy... Hülye vagyok hozzá- valaki leírná hogy kell?

[Szerkesztve]

(#775) zolikaDB válasza zolikaDB (#774) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nah, no para! Kééész :DDD

(#776) battisti válasza zolikaDB (#774) üzenetére


battisti
tag

Én kb. ötévente egyszer particionálok, de most is csak annyira emlékszem, hogy van egy csúszka, amit arrébb kell húzni, továbbá el kell dönteni, milyen fajta partíciót szeretnél. Viszont ha már úgyis a ph!-n vagy, ajánlom, hogy itt jobbra fent írd be szépen a keresőbe, hogy particonál, válaszd ki a fórumtémáKban legördülőt, és voilá! Vagy ha úgyis újratelepítesz, az xp telepítő is megparticionálja neked a legelején (bár ezzel a toshiba recoveryvel még sosem próbáltam).

remek, időben érkeztem :D

[Szerkesztve]

batt

(#777) gabcsi2021


gabcsi2021
csendes tag

Hallo-hallo!

Toshiba A110 293-mal kapcsoltban érdekelne a benne lévő...

Intel® Centrino® mobileszköz-technológia – Intel® Core™ Solo T1350 processzor, Intel® PRO/Wireless 3945ABG hálózati csatoló és Intel® 945GM Express lapkakészlet
órajel : 1.86 GHz
elülső busz : 533 MHz
Másodszintű gyorsítótár : 2 MB

... processzor, meg a Trubrite kijelző, akinek van tapasztalata, lécci segítsen.

Köszi:

gabcsi2020

(#778) hatizsak


hatizsak
tag

az L100-173-om aksijáról nem tud vki vmit? mindenhol azt írják hogy lítiumos. ezzel nagyon nem vagyok kisegítve, engem spec az érdekelne, hogy 2000 v. 4000 mAh? ez az egyik, amit kiválasztottam a másik egy ASUS A9rp . ezeknek van normál képernyőjük, tudásban nagyjából azonosak. lassan választanom kellene, de nem tudok dönteni. asusnál a 2 év gari, toshibánál a ''toshiba'' az előny.

(#779) battisti válasza gabcsi2021 (#777) üzenetére


battisti
tag

olvastuk ám, elég egyszer beírni...

a truebrite-tal kapcsban írd be itt jobbra a keresőbe, hogy fényes - truebrite - kijelző meg hasonlókat, ott leszneka vélemények. pl. #589. hsz, neki tetszik, mások szerint tükröződik, és fényes terekben való használatra alkalmatlan.

a centrino jó (keveset fogyaszt - hosszabb akkuidő), a wifi a szokásos jó, a grafkártya új 3d-s játékokat nem tud, megfelelőek a csatlakozók, elég a memó, nem túl nehéz a gép. ez egy jó konfig, én még az árát is jónak mondanám.

batt

(#780) battisti válasza hatizsak (#778) üzenetére


battisti
tag

Üzemidőt nem írnak? ha ez alsó árkategóriás gép, akkor tuti 2000 mAh.

ja, és vehetsz ehhez is garanciakiterjesztést, csak azzal kalkulálni kell. Asus topikot nézted, hogy mit írnak róluk, hogy váltak be?

[Szerkesztve]

batt

(#781) Yellow73


Yellow73
tag

Sziasztok,

Van egy problémánk:
Egy kollégám Toshiba Satellite (pár éves modell) notebookjára most telepített XP SP2-t.
A telepítést követően a képernyő jobb oldalán kb 3 cm szélességben csak fekete csík látható, és a fennmaradt képernyőterületen (ami kb 900x768 pixelnyi lehet) a tényleges 1024x768-as kép pedig jobbra-balra görgethető. Hogyan állítható vissza az eredeti állapot?

Segítségeteket előre is köszönöm,
Yellow

(#782) hatizsak válasza battisti (#780) üzenetére


hatizsak
tag

üzemidőt nem írtak, a toshiba honlapon sem, sőt megmondani sem nagyon tudja senki (legalábbis ahol eddig kérdeztem).
mondjuk fontos lenne, mert semmi kedvem 30+ -ért egy nagy aksit venni.

Asusnál eddig csak a dvd írót fikázták. 2 év garral adják. az ár 160-180 asus-toshiba

(#783) anjani182 válasza Retekegér (#771) üzenetére


anjani182
őstag

amikor én voltam kitéve kb. olyan 20 volt... :U nemtom volt e több akkor :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#784) oviktor válasza hatizsak (#778) üzenetére


oviktor
tag

Az ASUS A9rp-vel sem jársz rosszul ha azt választod, barátnőm 2hónapja vett ilyet és nagyon jól működik neki, nincs semmi baja, meg ha azt nézzük 115k ba lesz neki ha visszaadják a 60k-t a sulinetből és annyiért sztem nem volt rossz vétel. :)
A toshiba akksijáról gyorba csak annyit találtam hogy 6cellás(hátha segít valamit)

[Szerkesztve]

A dvd-jévél sincs semmi baj, nekem rosszabb van benne mint az asus-ba mert 1 dvd 8 szorosan 15perc sztem ez már gáz 1 kicsit

[Szerkesztve]

Viktor

(#785) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Egy szőke lepedőakrobata kétségbe vonja a laptopunk létezését:

[link]

Nem juthat neki minden (pl. ész :W )

[Szerkesztve]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#786) zolikaDB válasza Donki Hóte (#785) üzenetére


zolikaDB
veterán

Eeeeez hülyeee! Ilyen Toshibáról írom a hozzászólásom! :C
Akkor mért nem megy máshova, ha nincs? Saturn, EW...
Másrészt: volt a Mediában, de egy nap alatt elkelt, nekem meg 100-as nagyságrendet mondtak az Árkádban! :DD

(#787) hatizsak válasza oviktor (#784) üzenetére


hatizsak
tag

kösz. sajnos a 6 cellás is lehet 2000-es (gondolom). mondjuk nem igazán értem a toshiba-t. a gyenge és normál akku előállítási költsége között nem lehet olyan nagy a különbség, hogy érdemes legyen a gyengével szerelni, viszont aki ezzel veszi, annak tuti bosszúság. na mindegy.

(#788) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Na, csak sikerült elbaltázni valamit a géppel :O

Partition Magiccal megpróbáltam létrehozni egy új partíciót a C meghajtó mellé. Valamit elrontottam, mert létrejött egy E meghajtó, de a HDD-n fizikailag elöl lett az E, utána volt a C.

Na, gondoltam megcserélem a két meghajtót, de ez egy lépésben nem ment, ezért csináltam egy üreset az új E felosztásával, majd a legelső partícióra rámásoltam az utolsó particióban lévő eredeti C megható adatait.

Ekkor besz.rt, az újraindítás után az alábbi hibaüzenet fogad:

A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:
<Windows root>\system32\hal.dll
Telepítse újra a fenti fájlt.

A recovery CD sajna azzal kezdi, hogy formázni akarja a meghajtókat, nem tudom rávenni, hogy a normál XP boot CD mintájára felajánlja a javítás lehetőségét.

A gépet boot CD-vel elindítva látszik, hogy C meghajtó összes adata megvan (köztük a hal.dll is), de valamiért mégsem bootol HDD -ről a gép.

Próbálkozzak még valamivel, vagy telepítsem újra az egészet :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#789) zolikaDB válasza Donki Hóte (#788) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha most vetted a gépet, csak nincs rajta sokminden... Én ebben az esetben újraraknám..
Amúgy nekem se vált be ez a progi- a Paragon progija viszont jó volt!
Ja, én hiába pipálom ki, h jelenítse meg a sajátgépben a címsort- nem teszi... Miért?

(#790) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Új vagyok a fórumban de Toshiba témában nem annyira. Ezért hadd dícsérjem egy kicsit. 2002 óta fut nálam egy Satellite 5100-503-as (P4 M, 1.8, 512, geforce go 440) napi kb. 14 órában és SEMMI gond nem volt még vele. Illetve eddig, mert most szétment a videókártyám, szerencsére ebben cserélhető de a csere nem lesz valami olcsó. Ennek ellenére nem hinném, hogy sok ilyen megbízható márka lenne. A Tt-nél alig hitték el, hogy a gyári akksival még mindig bír egy órát (eredetileg: 2) több mint 4 év után.
Valószínűleg a javítás után kibír még egy pár évet, ennek ellenére tervezem hogy veszek egy A100-906-ost, 847-est vagy egy Tecra A7-est. Már csak a döntés hiányzik. Azon nem sokat gondolkodtam milyen márkát vegyek.
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a 847-es 1gigára bővítve megéri-e azt a kb plusz 40 ezret, vagy ekkora különbség nincs a t5600-as és a t7200-as proci között (főleg a 4 mega l2 cache-re gondolok). Gyanítom hogy nem, de a megerősítés sosem árt :)

(#791) amol válasza Yellow73 (#781) üzenetére


amol
addikt

Erre a fekete csíkra van megoldás, másik driver kell hozzá, nézz körül az omegadrivers.org (ha jól emlékszem) oldalon. Ha nem sikerül szólj, megkeresem pontosan mi kell.

(#792) Satellite válasza hatizsak (#778) üzenetére


Satellite
tag

hatizsak!

Az L100-as gépek szinte biztos, hogy mind a nagyobb kapacitású akkuval (PA3506, 14,4 V, 4300 mAh) vannak szerelve.

(#793) Satellite válasza amol (#790) üzenetére


Satellite
tag

Szia amol!

Ha az 5100-as legendás megbízhatóságára vágysz, a Tecrá-t válaszd.

Az A100-906-ban lévő Radeon X1600 (256+256 HyperMemory) ugyan elég nyomós érv a 847-es GeForce 7600-asának 256 MB-jával szemben, - de a Tecra ATI-ja is elég jó, nem beszélve az alapárban lévő 3 év garanciáról, a dokkohatóságról, és az Easy-Guard összes (ütésálló káva, 3D HDD-védelem, cseppálló billentyűzet, XD-Bit puffer-túlcsordulás-védelem, stb.) szolgáltatásáról nem is beszélve...

(#794) Satellite válasza Yellow73 (#781) üzenetére


Satellite
tag

Yellow73!

Ha az Xp által telepített képernyő-drivert lecserélitek az eredeti meghajtó-programmal, elvileg megoldódik a probléma. (letölthető innen: [link]
Akkor lehet még baj, ha az adott kártyához nem létezik gyári, az Xp-hez kiadott meghajtó program. Ez elég ritka dolog, de szerintem akkor is lehet találni valami megoldást.

(#795) amol válasza Satellite (#793) üzenetére


amol
addikt

Szia Satellite!

Az A100-906-osban is GeForce 7600-as van. Nekem jobb tapasztalataim vannak az nVidiával, a memóriája nekem bőven elég és valamivel kevesebbet is fogyaszt mint az x1600-as. Tesztekben pedig -igaz nem sokkal- jobban teljesít.
Viszont - lehet hogy csak ránézésre - a két gép háza megszólalásig ugyanaz, és ha a garanciát kibővítem még mindig olcsóbb a Satellite. A Harman Kardon hangszórók pedig sokkal jobban szólnak, ezt tapasztaltam. Hasonló kiépítésben a Tecrát 420k alatt nem kapom meg (A7-248) szemben a 906-os 350k-s árával. Elsőre amúgy én is azt néztem, de a 906-os valahogy sokkal jobban tetszik mint a korábbi A100-as modellek, külsőre is más. Zöld helyett kék led-ek, ujjlenyomat-olvasó, express media player, stb. A cseppálló billentyűzet ennél is megvan.
Hát nem tudom. Jó lenne 400k alatt maradni.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#796) amol


amol
addikt

Ha már itt tartunk, nem tud valaki reletíve olcsón videókártyát a gépemhez? Satellite 5100-503, GeForce 4 Go 440 32 megás.

(#797) battisti válasza Satellite (#792) üzenetére


battisti
tag

akkor miért van az, hogy a pro L100-at 2000 mAh-val adták? :(((

batt

(#798) battisti válasza Donki Hóte (#788) üzenetére


battisti
tag

ha bootképernyőnél F12-t nyomsz, nincs választás?
egyébként én is simán újraraknám, ha friss a rendszer, és akkor legalább rögtön rendbetehetnéd a partíciókat is.

batt

(#799) Yellow73 válasza Satellite (#794) üzenetére


Yellow73
tag

Satellite!

Ezer köszönet!
Letöltöttük a drivert, és feltelepítettük, a display visszaállt normál állapotára.

Még1x köszi

Yellow

(#800) Niczo válasza Donki Hóte (#788) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

A particionáláshoz: van egy olyan ingyenes megoldás hogy GParted (Gnome Partition Editor) Live CD-s kivitel. Nem próbáltam, de ezzel telepítés előtt elvileg mindent meg lehet csinálni amit a fizetős társaival. Ha friss a rendszer, egy próbát megér.
[link]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.