Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) ebke1


ebke1
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném.
Szeretnék venni egy Toshiba L20-205-ös gépet. Végig hívtam jó néhány boltot, kerestem neten, de mindenhol azt mondják, hogy már nincs. Kifutóban levő széria.
Ha valaki tudna még ilyen gépet valahol, kérem szóljatok!

Más:
TOSHIBA SATELLITE S5200-903 gépről tud valaki pontos paramétereket?
Péter

(#402) battisti válasza Niczo (#400) üzenetére


battisti
tag

Igen, így kell tenned, a kézikönyv is felhívja rá a figyelmet, és az assist vagy melyik progi is azt a mappát jelöli ki drivers&utilities cd-nek, azon van a windvd meg ilyenek. Én az első nap, particionálás előtt kiírtam, aztán letöröltem, majdnem egy cédényi - de ha belenézel, abban tényleg csak telepítők vannak.

Még eszembe jutott, hogy ha beolvastatod a recovery cd-t, gyk. semmi hasznosat nem látsz rajta. A többiek írták, hogy elvileg (előbányászhatatlanul) rajta van az l386 könyvtár, mert azt használja a rendszer frissítéséhez/újratelepítéséhez, de biztos, ami biztos, az nem törlendő.



[Szerkesztve]

batt

(#403) csabika0001 válasza battisti (#402) üzenetére


csabika0001
senior tag

Hello!

Először is segítenék a TOSHIBA RECOVERY CD ügyben. A Toshiba helyreállító lemezén tényleg rajta van a tools könyvtár (elrejtve persze amit tényleg nem lehet kihalászni), de ha újra föltelepíted a toshiba recovery lemezről a rendszert, akkor ismét lesz ilyen tools cd könyvtárad.
Amúgy már több mint két hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy TECRA A8-nak.
Eddigi kirívóan rossz és jó tapasztalataimat szeretném megosztani más lelkes toshiba vásárlókkal:
-mar van egy fekete pixelhibám (pontosan nem tudom, hogy egy pixel e ez, mert igazából a windows start menu feliratnál látok egy fekete pöttyöt). Nem tudja esetleg valaki, hogy milyen progival tudom megnézni pontosan hány darab pixel nem működik, mert szabad szemmel nem látom, de az tuti hogy nem egy darab apró pixelről van szó!
-a TFT panel (mondjuk a haverom ASUSához képest) kevésbé masszív. Ha középen megnyomom akkor picit hajlik. Sok laptopnal megfigyeltem, nem kettő, hanem három helyen van rögzítve a TFT panel (pl. ASUS,ACER)
+tenyleg olyan strapás mint ahogyan a www.durabilitycenter.com videók mappájában láttam. Bár eddig még nem ejtettem el, meg nem öntöttem rá egy pohár vizet mint ott csinálják :D de sztem tenyleg kibírná ezeket a dolgokat! Sokat utazom vonaton és amit eddig műveltem vele azt a haverom ASUS-a már nem bírta volna. Kajak rázom a notit mikor mp3-at hallgatok és kutya baja a winyójának, akár egy rázkódásvédelemmel ellátott discman!!!!
+integrált GMA-950-es ''grafikus média gyorsító'' van benne, de akár hiszitek akár nem, a TOCA 3, és a Most Wanted is fut rajta egész szép képpel(no persze nem maxon!). Na ezt nem gondoltam volna!
+Ha 3 napig folyamatosan megy rajta a letöltés, talán akkor kezd el érezhetően melegedni, amugy max a ventillátornyílásnál ha meleg, de ott is csak egy picit.

Azért vettem toshiba tecrat, mert köztudott, hogy a laptopok sokkal hamarabb elromlanak mint asztali társaik a sok integrált alkatrész miatt és a tecrakra 3 év garanciát vállalnak. De igy utólag belegondolva a DELL latitude is legalább ilyen jó választás lett volna! Jelen pillanatban ez a két laptop sorozat az egyik legmegbízhatóbb a világon az APPLE mellett!

(#404) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Köszi az infot mindkettőtöknek, igaz legalább ellentétesek voltak. :D
Biztosra mentem, kiirtam a toolscd mappát egy cd-re (egy cd-t megér).
Pixeltesztprogi: [link]
Még egy kérdés: az i386 mappára szükség van a helyreállításhoz, vagy törölhető?
(bár feltételezem nem kell hozzá, valami csak rajta van a helyreállító lemezen is)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#405) battisti válasza Niczo (#404) üzenetére


battisti
tag

szerintem ne nekem higgy, mert csabika elmondása alapján úgy tűnt, hogy ő már próbálta, én meg csak begyűjtöttem az infot, egyelőre nem akarom szétbarmolni a rendszert, én is ''egy cd nem cd'' alapon nyomtam ki a tools-t.

Én b ami b alapon nem töröltem a 386-ot, 500 mega, nálam igazán elfér - bár az is igaz, mindig is l-nek olvastam, szóval én már magamban sem bízom :))

batt

(#406) Niczo válasza battisti (#405) üzenetére


Niczo
senior tag

Én se töröltem még semmit, az i386 viszont rajta van egy normál xp telepítő cd-n is (megnéztem) úgyhogy az biztos rajta van a helyreállító lemezen, tehát törölhető.
Még én se próbáltam a helyreállító lemezt, de lehet ki kéne próbálnom hogy műkszik-e egyáltalán. Apám FuSi-ján lassan másfél éve mozog az XP egyetlen újratelepítés nélkül, ha esetleg pl. hibás a lemez jobb lenne ha előbb derülne ki mint később (az övén egyébként sima telepítős verzió van, amihez utólag kell felnyomni minden drivert)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#407) 313313 válasza Niczo (#400) üzenetére


313313
addikt

én töröltem mindent ami gyárilag vinyón volt. Elkövetkezett a win telepítés és tadada minden fenn van...
Egyébként a cd az dvd, majd 2 gb...(tömörítve)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#408) battisti válasza 313313 (#407) üzenetére


battisti
tag

Ezt nagyon jó tudni! annyira sosem érdekelt az ilyesmi, hogy csak a kísérlet kedvéért szétbarmoljak egy működő rendszert, de látom, van, akit ez nem tart vissza :D

Viszont beletettem a másik 512 mega ramot (tök egyszerű, de jól meg kell nyomni), és a következőkre lettem figyelmes:
- A venti még telepkímélő üzemmódban is folyton megy, de a cpu/hdd nem melegebb az eddiginél. A két lapka igencsak kis helyre van bezsúfolva.
- A videomemóriát ha akarnám, se tudnám 128-nál lejjebb tenni! Eltűnt a 32 és 64 mb választható opció, van 128 és 256. Az összmemo kihasználtság meg százalékos értékben (!) változatlan maradt.
- a netes alkalmazások és a Heroes chronicles érezhetően felgyorsult, a bootidő nem változott. Mást még nem nagyon próbáltam.

Kérdés:
memória időzítés, eredeti lapka:
5-4-4-12
4-4-4-12
3-3-9
új:
5-4-4-11
4-4-4-11
3-3-8

Ennek van vmi hátránya? Az összes többi tulajdonságuk megegyezik, kiv. az újnál van egy self-refresh megjegyzés a frissítési gyakoriságnál. Egyébként most tűnt fel, hogy támogatná a 667 MHz-es ramot is.

Ja, a kézikönyv szt tudna ez olyat is a telepkímélő meg a max. teljesítményű hűtés között, hogy optimális, de nálam olyan nincs. Ez a gép még szolgál újdonságokkal :DDD

batt

(#409) Kbali válasza battisti (#408) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem funkcióbillentyűre lehet váltani ezeket a profilokat, ill. a tools-ban lehet állítani az egyes profilokat, valamint újat is lehet létrehozni.
A memóriás topicban biztos tudnak adni infót, de általában a rendszerek azt szeretik, ha egyformák a modulok.

(#410) Kbali válasza albgab (#399) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!
Egyéb igény?

(#411) albgab válasza Kbali (#410) üzenetére


albgab
aktív tag

Hali!

Egyéb igény?
Nincs főleg tervezésre szeretném használni: ArchiCad, AutoCad.

(#412) Kbali válasza albgab (#411) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt nem tudom, hogy ennek mennyi a video igénye, egyébként összességében szerintem nem rossz.
A hordozást csak annyiban említettem, hogy a C-M procikban nincs speed step funkció, így több energiát használnak akkus működésben=kevesebb üzenidő. Asztaliként viszont ezzel semmi probléma.
Az nem gáz, hogy nincs WLAN benne?
[link] Itt még lehet általánosságokat olvasni.

(#413) albgab válasza Kbali (#412) üzenetére


albgab
aktív tag

Igazából nem tudom mire tudnám használni!??

(#414) Kbali válasza albgab (#413) üzenetére


Kbali
nagyúr

mármint a wlan-t?

(#415) albgab válasza Kbali (#414) üzenetére


albgab
aktív tag

Igen!
Nem foglalkoztam ilyen dolgokkal. Ez lesz az első laptopom!

(#416) Kbali válasza albgab (#415) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ennek segítségével tudsz vezeték nélküli hálózathoz csatlakozni.
Lehet, hogy most még nem létszükséglet, de később jól jöhet. Általában lehet ezeket utólag is csatlakoztatni, de nem olyan erős az antennájuk, mint a monitorkeretbe épített gyári verzió.

A másik - általad is - látogatott topic első hsz-ében található hivatkozásokat javaslom én is elolvasni, hasznos, nekem is segített a közelmúltban, mikor notit kerestem.

(#417) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok!

Beálltam én is a Toshiba tulajok sorába (Satellite P100-137).
Első benyomások: gyönyörű formája van, elegendő gyorsaság rejlik benne. A harman/kardon hangszorók tényleg nagyon jól szólnak.
Ennyi pénzért az ember el is vár ennyit.

Na, de sajnos pixelhibás. :(
Éppen olvasgattam néhány posttal feljebb, hogy egy Tecra is hibás. Ezzel sajnos együtt kell élni.

Kérdésem: ha beregisztráltam magam a Toshiba-nal, azzal érvényesítettem a +1 év jótállást?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#418) Kbali válasza StoneBridge (#417) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vettél plusz egy évet (vagy eleve két évvel adták)?
Kétféle regisztráció van: az egyik az alap, a másik pedig a kiterjesztett garanciához.
A garancia regisztrációja egyébként nem szükséges, hiszen a jótálláshoz kell az eredeti számla, gar. jegy.
Annyiban jó, hogy nyomon lehet követni a notikat, ill. ha esetleg ellopnák, akkor ha bejelented hivatalosan a lopást, akkor kiszúrják a Toshiba szervízek a gépet.

A pixelhibákról a leírásban megadják, hogy milyen típusúból mennyi lehet :(

(#419) StoneBridge válasza Kbali (#418) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nem vettem.
De úgy emlékszem a leírásában úgy szól, hogy 1 év az alap garancia és regisztráció után adják a +1 évet.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#420) albgab válasza Kbali (#416) üzenetére


albgab
aktív tag

Néztem egy ilyet. Kicsit drágább!! :F

Toshiba Satellite M70-340 ???

(#421) battisti válasza Kbali (#409) üzenetére


battisti
tag

Akkor félreérthetően írtam: váltogatni tudom a profilokat meg minden, módosítani is, de konkrétan a hűtés csúszkán nincs középső (optimális) opció, csak az elejére (telepkímélő álnéven fut) meg a végére (max. telj.) tudom tenni.

batt

(#422) battisti válasza StoneBridge (#419) üzenetére


battisti
tag

Nekem is van hozzá egy füzetke, amin az áll, hogy free warranty extension if you register w/ toshi now, de ezt már úgymond elintézte a cég, és eleve két év garival adták. De marha egyszerű: mi van a garancialeveleden? az enyémen két év. Én azért regeltem, hogy ha van frissítés, szóljanak emailen, de szerintem ingyér, csak regért nem fognak plusz garit adni (meg a maoi képviselőnek kellene ezt írásba adnia, nem a toshinak, sztem). Mondjuk egy próbát megér, semmilyen extra adatot nem kell megadni a gép sorozatszámán kívül.

batt

(#423) battisti válasza albgab (#420) üzenetére


battisti
tag

mire is kell neked a gép? a notebook.hu-n ez a modell már nem rendelhető...

batt

(#424) albgab válasza battisti (#423) üzenetére


albgab
aktív tag

Főleg tervezésre szeretném használni: ArchiCad, AutoCad

Itt találtam: [link]

Ezt csak azért jelöltem meg hogy legyen bemme wlan. Ami nekem nem kell.
De egyébként ezt néztem ki: [link]

(#425) emvy válasza albgab (#424) üzenetére


emvy
nagyúr

WXGA CAD-re? Noooormalis?

while (!sleep) sheep++;

(#426) albgab válasza emvy (#425) üzenetére


albgab
aktív tag

Fogalmam sincs!!

Milyen a jó rá?

8 gépet néztem meg 5 fajta. Mindegyik WXGA! :F

(#427) kismaja válasza StoneBridge (#419) üzenetére


kismaja
csendes tag

Mennyibe került a P100-137.
Mire elég a GO7600 128Mb memóriával.
Én a P100-143 at néztem ki magamnak de sokallom érte a 600.000at.

(#428) Kbali válasza battisti (#421) üzenetére


Kbali
nagyúr

Új profil létrehozásával sem műxik?

(#429) StoneBridge válasza kismaja (#427) üzenetére


StoneBridge
senior tag

430e sulinettel.
Hogy mire lesz elég a Go7600, nem tudom. Játékok majd a napokban lesznek telepítve.
Futtatok majd benchmarkot is.

143-as azért már combosabb, Go7900 van benne + giga ram.
Itt 571e.
[link]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#430) battisti válasza Kbali (#428) üzenetére


battisti
tag

nem, egyszerűen nincs középső állás a hűtésnél. Annyira nem hiányzik, de a kézikönyv szt kéne, hogy legyen. :F

batt

(#431) Kbali válasza battisti (#430) üzenetére


Kbali
nagyúr

Toshibáékhoz beregisztráltál? Lehet, hogy a tech support tudna valami okosságot mondani (annak fényében, hogy tetél bele + RAM-ot és azóta nem lehet).

[Szerkesztve]

(#432) battisti válasza Kbali (#431) üzenetére


battisti
tag

előtte se lehetett... csak eddig nem tűnt fel. Még a végén kiderül, hogy rég vissza kellett volna küldenem :DDD de ez jó ötlet, rákérdezek náluk, hátha nyögnek vmit.

[Szerkesztve]

batt

(#433) Kbali


Kbali
nagyúr

Ide is felrakom, hátha:
Sziasztok!
Toshiba M100-164: IntelGMA950 - LOTR Battle for Middle Earth feltelepül, a nyitókép bejön, majd leáll/kilép a program.
Mi lehet a hiba? Az Intel game compatibility list-ben támogatottan szerepel a játék.
Előre is köszi, hátha ti tudtok segíteni.

ui: tudom, hogy nem játékra való, csak ezt egyáltalán ki akartam próbálni, de nem jött össze :(

(#434) lantana


lantana
csendes tag

Sziasztok.. jott egy teljesen laikus.

Segitsetek kerlek abban, hogy hogyan tudnek annyi tudast osszeszedni, hogy esszel valasszak laptopot. Adott legyen annyi, hogy az alapadatokat ertsem, es a tesztek ne legyenek kinaiul irva :) Tudnatok linkeket kuldeni, vagy konyvcimet, ahol ezeket megtanulhatnam? Mindenhol olyan profi mar mindenki :F

Hogy ne legyek off-szagu teljesen, annyit mondhatok, hogy Toshiba-ra szavaznek vasarlaskor.
Szeretnek konyitani hozza valamicsket, mert jelenlegi tudasom, es igenyem annyi, hogy legyen egy gyors, halk, wifi-s, dvd-iros gepem, alapfeladatok (net, office) mellett fenykepeimet tudjam rajta kezelni, jo lenne, ha egy photoshop elfutna rajta (azt is most akarom megtanulni :) ). 512 MB Ram, processzorhoz nem ertek.. Szeretnek DVD-t nezni vele neha, jatekban nagyon minimalis igenyem van, nagyjabol Sims 1 szintu :D

Persze ha ertenek is hozza, biztos tobb dologra odafigyelnek, talan tobb igenyem is lenne, ezert kerem a segitseget lasd fent. Nem szeretnek teljesen belepo konzumer gepet, mert nem tudok evente ujat venni. Keret most kb 280.000 forint.

Egyet kerdeznek eloljaroban: baratno Toshibaja (meg ha tudnam a tipusszamot.. ket honapos, 230.000 volt) nagyon csunya kijelzoju... kekes a ''feheregyensulya'', rossz a felbontasa a kepnezegeteshez, es az az idegesito fajta, amit csak egy szogbol latsz tisztan, de akkor sem az egeszet.. nekem kepkezeleshez alkalmatlan lenne. Tudnatok linket kuldeni, ahol a monitorokat reszletezik? Latjatok, meg azt sem tudom, milyen tipusok vannak, de szeretnem megtanulni. Koszonom!

(#435) Kbali válasza Weier (#300) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt benéztem, jó régi hsz. volt.

[Szerkesztve]

(#436) Kbali válasza lantana (#434) üzenetére


Kbali
nagyúr

[link] Itt nézd meg az 1. hsz-t nagyon hasznos.

(#437) battisti válasza lantana (#434) üzenetére


battisti
tag

Amit Kbali mondott, teljesen jó. Én viszont nem csak a legelső hozzászólást ajánlom, hanem egyáltalán, kezdj el visszafelé olvasni (a túl régi hozzászólások már lehet, hogy nem aktuálisak, de sokszor felteszik ugyanazt a kérdést, az a válasz legalább rögzülni fog). A toshi topik pedig nem hosszú, azt egy az egyben végig lehet nyálazni, és érdemes is.

Fontos még eldöntened, hogy laptopként (cipelősre, akksiról) akarod-e használni, vagy desktop helyettesítő gyanánt (ha az előbbi, akkor centrino vagy pentium M, legalább 4000 mHa akksi, minél több cellával). 280-300 körül már bőven válogathatsz, mert amiket felsoroltál, ezek minimális igények - ennyi pénzért már tök jó integrált grafkártyát kapsz. Én írtam a sajátomról, lapozz vissza, sztem nem túl jó a kijelzője ilyen célokra, de nekem rá van kötve külső monitorra, szóval az tök mindegy volt.

Egy másik link, a monitorokhoz is segítség, meg általában az alapfogalmakhoz:
[link]

Ha megvan a konkrét típus, guglizz rá, vagy itt a ph-n keress rá, nincs-e típushibája. És csak akkor vásárold meg, ha már nincsenek kétségeid, szánd rá az időt.

Ha lesznek konkrétabb kérdéseid, nyomjad nyugodtan, de sztem először olvasgass.

Még eszembe jutott, hogy ha van digifényképeződ vagy videokamerád, egy firewire (IEEE 1394, I-link művésznéven fut még) jól jöhet.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

batt

(#438) Kbali válasza battisti (#437) üzenetére


Kbali
nagyúr

A firewire kb. sebességben=az USB2.0-val, ill. sokat segíthet egy kártyaolvasó :)
Amióta van a gépeimben, nem is kötöttem a fényképezőt USB-re sem.
A Toshibákról típushibát nem nagyon találni (szerintem), a szoftverellátottság elsőrangú (talán az ex-IBM/Lenovo-hoz hasonlítható).
A 300 körüli árkategóriába belefér esetleg egy gyengébb gép több memóriával, kiterjesztett garanciával.

Most próbálgatva a gépem teljesítményét ''csúcsüzem'' módban, mint a villám...

(#439) rszombati


rszombati
csendes tag

Sziasztok! Nem akarom elkiabálni (kop-kop), de lehet, hogy sikerült megoldani az ati2dvag és ati2mtag hibákat. Már 1 napja nyúzom a gépet: internet, word, pp, mediaplayer, 1,5 óra Caesar 4. Eddig nem fagyott..... :) :)

A megoldás: letöltöd a magyar toshiba oldaláról, az L30-hoz tartozó display drivert. Kicsomagolod.

Ezután rámész a köv. címre: http://de.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/productPage.do?service=DE&PRODUCT_ID=119870&toshibaShop=false

Itt rámész a Treiber download fülre. Beállítod, hogy display driver és letöltöd a 8.283-ast. Kicsomagolod.

Most pedig a kicsomagolt anyagokban, belépsz a driver mappába, majd a 2KXP_INF nevezetű mappába és végül a B_29225 és a B_35421 nevű mappába. A B_35421 mappából a B_29225 mappába átmásolod és felülírod a köv. 2 fájlt: ati2dvag és ati2mtag. Ezután telepíted az L30-asra való csomagot, immáron a 2 új drivert teszi fel.

Sok sikert!












Majd Driver - 2KXP_INF - B_29225

(#440) battisti válasza Kbali (#438) üzenetére


battisti
tag

attól függ, melyiket szerelik rá:
[link]
meg a vinyó sebességétől stb.

Nekem nincs digigépem, szóval ahhoz nem értek, csak tipp volt. Amiket én néztem, mindben volt legalább egy kártyaslot, általában a memo volt kevés, meg wifi nem volt - de én ugye alacsonyabb árkategóriában nézelődtem. A kék képernyőt viszont típushibának tekintem, tele van vele a google (ati x200 chipset infinite loop, ati2dvag error meg hasonlók).

[Szerkesztve]

batt

(#441) battisti válasza rszombati (#439) üzenetére


battisti
tag

Gondolom, más típushoz a saját driverét? én Pro L100-ban utazom.

Állítgattad a videomemet? Volt ehhez vhol vmi leírás, vagy saját kútfőből? Érdekelne ui. az elv, hogy ez miért működhet - azon kívül, hogy esetleg frissebb a driver. a nyelvi fájl gondolom megmarad magyarnak. Én azóta csak egyszer tudtam kiakasztani a szokásos módon, igaz, nem is játszottam vele.




[Szerkesztve]

batt

(#442) battisti válasza battisti (#441) üzenetére


battisti
tag

közben megnéztem, a toshiba.de-n is ua. driver van fent az enyémhez, mint a magyaron. Viszont adtál egy remek ötletet, megnézem, más nemzetközi toshi oldalakon van-e újabb, aztán bevizsgálom az egyes fájlokat.

batt

(#443) rszombati


rszombati
csendes tag

Szóval... Nem ugyanaz a driver!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az ötlet onnan jött, hogy az ati support azt írta, hogy a 2006 április utáni catalystokban kijavították a hibát. Ha megnézed a driver kiadásának időpontját a gépen, látod, hogy 2005 decemberi ;] Na, de a németben ez a két fájl 2006 augusztusi. Az ati szerint ez a két fájl felel a hibáért. Azért azt a típust választottam, mert az ugyanaz, mint az l30: intel cpu, ati x200, 14,1 tft, ddr2, max. 256vram.

Igen, állítottam a vramon, de még egyszersem fagyott... ;) Remélem így is marad....

(#444) rszombati


rszombati
csendes tag

Ahhoz a típushoz keresd ki a drivert, amire a link mutat.

(#445) Kbali válasza Kbali (#433) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na úgy néz ki, hogy az első telepítés közben volt valami gxer, mert lenyalni sem engedte, de registry-ből törlés után, re-installt követően működik a dolog.

Persze nekem nem volt vga problémám (kopp, kopp, kopp): Intel van a gépben, a fenti game-et szépen viszi 1024*768-ban

(#446) Kbali válasza battisti (#440) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igazad van, de abból indultam ki, hogy manapság már jórészt 2.0-val jönnek ki a gépek.
A hibák miatt lehet, hogy érdemesebb Intel-es vga-val venni.

De jól elbeszélgetünk:)

[Szerkesztve]

(#447) battisti válasza rszombati (#443) üzenetére


battisti
tag

a kis fifikás :DDD Képes voltál átnyálazni az összes gép specifikációját, hogy megtaláld, ami stimmel? vagy egyszerűen csak megkerested a legújabb drivert, és azok közül kerested ki a legjobban hasonlító gépet. Mindegy is, hétvégén szerintem ráúszom én is, ha addigra végzek a mostani melóval. Ez amolyan egyszerű, de nagyszerű megoldásnak tűnik, és mégis megmarad az ati driver (nem kell omega). Azért még teszteld :U

batt

(#448) battisti válasza Kbali (#446) üzenetére


battisti
tag

:D hamarosan már annyi hozzászólást termelünk, hogy egy újabb kategóriával léphetünk feljebb . De hátha más is profitál belőle.

VGA ügyileg teljesen igazad van: a teljesítményük úgyis hasonló, szóval az intel vagy nem intel bizonyára csak preferencia kérdése, nekünk az ati volt szimpi, és annyi. Jó kis gép ez, nekem megfelel - ha alkalmazások alatt fagyna, már rég kivertem volna a balhét a szervizben.

batt

(#449) Cochise


Cochise
csendes tag

Sziasztok!


Egy hete vásároltunk páromnak egy Satellite L100-194-es notit ( hogy ne az én asztali PC-met nyüstölje :D ). Netezésre, office cuccokra, zenehallgatásra, filmezésre van szánva elsősorban.

Meddig kellene bírnia az akksinak normál üzemmódban, mert én keveslem amit nyújt. Sima netezés, bóklászás közben is lemerül 1,5 óra alatt ( normál üzemben ).
Milyen beállításokkal érdemes még próbálkozni, amivel spórolhatunk az akksival?

Egyébként vezeték nélkül kapcsolódik az otthoni hálózatomhoz. Gondolom ez is fogyaszt valamennyit.

Előre is köszi a segítő szándékú hozzászólásokat.

Üdv.

C.

(#450) Kbali válasza Cochise (#449) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

A WLAN nagyon húzza az akksit, ha folymatosan megy, elképzelhető az ilyen rövid üzemidő.
Spórolni azzal tudsz, ha ''hosszú üzemidő'' beállítást használsz: leveszi a processzor teljesítményét,a hűtést, a kijelző fényerejét.
Ha otthon használod, lehet, hogy érdemesebb 220-ról nyomni (esetleg kivett akksival).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.