Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#7729) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Itt kéne valamit máshogy?
A DNS mindenhol auto-n van (a fő routeren is). Ez kliens módban van.

(az ip-t kitöröltem a képről, azért nem látszik)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7752) Exfury válasza apszi (#7750) üzenetére


Exfury
tag

Intruder2k15 javaslatára próbáltam, közben sikerült "vissza varázsolnom" az eredeti wan portra a wan port beállítást és így működik, köszönöm a segítséget ! :R

(#7753) apszi


apszi
őstag

Akkor öröm bódulat :)
Ha már itt vagyok. Tudna valaki Transmission-hez-höz valami olyan tűzfal beállítást, vagy valami tippet adni, hogy a seed működjön? Tényleg működjön? Soha nem sikerült még életet lehelnem bele :)

(#7754) Intruder2k5 válasza Exfury (#7748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kép alapján Wireless kliens módban volt a router, vagyis a WiFi volt a WAN.

(#7755) Intruder2k5 válasza apszi (#7753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A transmission elvileg megnyitja a tűzfalon azt a portot, amit az admin felületen beállítasz neki. Ezen az oldalon tudod is tesztelni, de ügyelj rá, hogy azt a portot add meg, ami a transmission-nak is be van írva.

(#7756) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#7751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg Gateway-nek beírni a fő router IP címét, illetve DNS-nek a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 Google szervereket.

(#7757) Exfury válasza Intruder2k5 (#7754) üzenetére


Exfury
tag

ez megmagyarázza a nehézségeket :DDD köszönöm szépen még egyszer a segítségedet! :R :R :R

(#7758) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#7700) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Erről a hibáról lehet tudni valamit? :B :B

(#7759) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#7758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos passz. Milyen transmission, integrált vagy entware-be telepített? Én mindenképp megpróbálnám a másikat is.

(#7760) Tav-Csoves válasza Intruder2k5 (#7759) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Sajnos a régi, beépített, gyári 140es van már rajta. Talán emlékszel, hogy jól megcsináltad anno, de nem emlékszem már, hogyan kéne ráoperálni a másikat.

(#7761) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#7760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Röviden...

1. Ha még nem lenne, akkor aktiválod és megformázod a JFFS-t.
2. A /jffs mappa alatt hozz létre egy opt mappát.

mkdir -p /jffs/opt

3. Az Administration -> JFFS -> Execute When Mounted részbe írd be ezt:

mount -o bind /jffs/opt /opt

4. Majd PuTTY-ban futtasd le a következő parancsokat:

cd /tmp
wget http://qnapware.zyxmon.org/binaries-armv7/installer/entware_install_arm.sh
chmod +x /tmp/entware_install_arm.sh
/tmp/entware_install_arm.sh
opkg update
opkg install transmission-daemon

Ha ez megvan, akkor az admin felületen a transmission beállításainál felül, a Transmission binary path-t állítsd át Optware-re, és teszteld ezzel.

(#7762) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#7756) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Siker, és hála :R .
Egyébként milyen előnye és hátránya van, hogy az ap-nak/kliens-nek ha van internet elérése? Lehet biztonságosabb ha kiveszem az internet elérését (egyébként eddig is minden jól működött)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7763) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#7762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok jelentősége nincs, legfeljebb ilyen esetekben, tudsz letölteni témákat, be tudja állítani magának a pontos időt, stb.

(#7764) apszi válasza Intruder2k5 (#7755) üzenetére


apszi
őstag

Sajna azt írja, hogy ERROR, nem látja a szolgáltatást az adott porton. :(( Pedig a tracker jelzi a seed-et, de mégse.

[ Szerkesztve ]

(#7765) tjsz válasza tjsz (#7708) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Ahogy korábban jeleztem, a wl0.1_macmode hiányzik a 140-es verziónál és éppen ezért a 2. wifi hálózatra be fog engedni mindenkit, mac filter-től függetlenül.

Szombaton viszont olyan hibával találkoztam, amire - egyelőre - nem tudom a választ: az itthoni "fő" router-em egy Asus RT N18U, "Tomato Firmware 1.28.0000 -140 K26ARM USB AIO-64K" firmware-rel. 2 wifi hálózatom van, az 1. a belső (itthoni), a 2. pedig a vendég. Egy régi TP-Link WR1043ND routerre (nagy nehezen) telepítettem egy "OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1" firmware-t, majd megpróbáltam beállítani, hogy ez a router az 1. wifi-re csatlakozzon. Kikapcsoltam a mac filter-t az Asus-on, de a WR1043-as nem akart csatlakozni. Csak akkor, amikor felvettem a mac listára ÉS bekapcsoltam újra a mac filter-t…. Ezek után töröltem a WR1043-as ezen beállítását és a 2. (vendég) wifi-re akartam csatlakoztatni, de nem ment, csak akkor, ha a mac filter ki volt kapcsolva ill. akkor ha a mac listába felvettem. Nem értettem a helyzetet, néztem, wl0.1_macmode beállítást nem találtam az Asus-on, teljesen tanácstalan voltam. A dolog azért (is) érdekes, mert délután vendégeink voltak, az ő mobiljuk tudott csatlakozni a vendég wifi-re, mindenféle mac filter piszkálás nélkül. Este, amikor a WR1043-assal akartam csatlakozni erre a vendég wifi-re, akkor azt már nem engedte. És a további érdekesség: ezek után próbáltam egy teszt okos mobillal ugyanígy a vendég wifi-re csatlakozni és már azzal sem sikerült. Tehát: mintha a vendég wifi-n valahogy bekapcsolódott volna a mac filter, pedig ehhez egyáltalán nem nyúltam.

Mi volt a megoldás? Az, hogy felvettem egy „a wl0.1_macmode=disabled” és a wifi-t újra indítottam. Azóta minden ok.

Lehet, hogy a tomato olyan, hogy ha "wl0.1_macmode" nem létezik, akkor rendszerint "disabled"-nek veszi az értékét, néha pedig "allow"-nak?

(#7766) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok.
Tomato 1.28 van fent a gépezeten, szeretnék rádugni egy USB modemet és arról osztani a netet. Valaki tudna segíteni nekem beállítani a cuccost?
Köszönöm

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#7767) doe2


doe2
tag

Sziasztok,valaki segítene abban,hogy miként lehet torrent klienst feltette az advanced tomatora?
Köszönöm

(#7768) sztanozs válasza doe2 (#7767) üzenetére


sztanozs
veterán

Alapból benne van a transmission.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7769) doe2 válasza sztanozs (#7768) üzenetére


doe2
tag

Azt megtaláltam,de hol lehet torrentet berakni?
Köszi!

(#7770) sztanozs válasza doe2 (#7769) üzenetére


sztanozs
veterán

Tölts le a gépedre egy Transmission GUI-t és azon keresztül tudod majd konfigurálni a torrent kliens-t a routeren. [link]

De szerintem a web interface is elérhető, csak fogalmam sincs hogy (céges gépen nem mennek a torrent-es oldalak, úgyhogy kiguglizni sem tudom neked).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7771) tjsz válasza doe2 (#7769) üzenetére


tjsz
Topikgazda

IE-ben vagy FF-ban vagy Chrome-ban: Router IP:port

Pl. 192.168.1.1:9091

A portot pedig az "USB and NAS" - "BitTorrent Client" - "Remote access"-nél állítottad be

(#7772) suste


suste
veterán

Index cikkben:

Ezek ugyanis még erős adminjelszóval védetten is könnyen feltörhetők és megfertőzhetők a távolból is, egy ismert, Tomato névre keresztelt programozási hiba miatt.

Mi van :F

(#7773) tjsz válasza suste (#7772) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Meglátásom szeint ennek semmi köze ehhez a firmware-hez, hiszen abba az irányba ment/megy a fejlesztés, hogy ne lehessen "3rd party firmware"-re cserélni a gyárit, mert így - jelenleg - nehezebb dolguk van......

[ Szerkesztve ]

(#7774) tjsz válasza tjsz (#7773) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Találtam egy cikket, itt azt írják, hogy

"An exploit code-named Tomato can extract their passwords as long as a default feature known as universal plug and play remains on."

És ha rámész a link-re, akkor ott azt írják, hogy

4.1 TOMATO
Tomato is a tool that fetches the administrator password from various Broadcom-
based wireless access points and routers.

És itt a lényeg - szerintem: Tomato is a TOOL.

A comment-eknél pedig:

I found the use of Tomato interesting, considering TomatoRouter is a Linux-based router OS replacement.

Erre jött a válasz:

These names are randomly selected from a list of names generated for specific types of targets. This is why the names share a similar type, but the specific name is chosen at random from a much longer list.

Vagyis véletlenszerűen választották ezt a "Tomato" nevet ennek a cuccosnak.

[ Szerkesztve ]

(#7775) tjsz válasza tjsz (#7774) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Index.hu cikk: "A CherryBlossom nem más, mint egy Linux-alapú operációs rendszer, ami az erre alkalmas routerek belső memóriájára telepíthető"

Vagyis ez is egy 3rd party firmware........ :-) Mondjuk a távoli firmware csere kivitelezésére kíváncsi lennék.....

(#7776) #95590400 válasza suste (#7772) üzenetére


#95590400
törölt tag

látott egyébként már ezekből valaki forráskódot? működő a programot, legalább snapshot jelleggel?
időnként jönnek mennek diák, lásd snowden vonal, meg felröppennek ilyen-olyan hírek...
kicsit nekem ilyenkor mindig roswell meg area 51 érzésem van pro és kontra.

(#7777) tjsz válasza #95590400 (#7776) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Gondolod, hogy az, aki látott ilyet, az itt publikálná vagy jelezné valamilyen módon?

(#7778) tjsz válasza tjsz (#7777) üzenetére


tjsz
Topikgazda

(#7779) #95590400 válasza tjsz (#7777) üzenetére


#95590400
törölt tag

én azt gondolom, hogy ha bárki is publikált volna végre bármi konkrétumot, akkor egyből csodájára járna az egész internet. pusztán erre szerettem volna rávilágítani, hogy folyton csak titkos jelentések szivárognak, mint a talajvíz a kerti budi falába... informatikai konyhanyelven megfogalmazva, bulvár színvonalon.

(#7780) AiRLAC válasza tjsz (#7774) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elolvastam a cikket+a kiszivárgott leírást, valószínűleg az uPNP sebezhetőségét használja ki a password kiderítésére _régebbi_ D-link/Linksys/Belkin routereknél. Szóval érdemes kikapcsolni, még ha valószínűleg egy azóta már javított sebezhetőséget használ is ki.
Néhány link ezügyben:
Régebbi uPNP sebezhetőségek bizonyos routereknél - nagyjából mind javítva lett

Cherryblossom toolról cikk

Nightsade manual (Tomato nevű script leírása)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7781) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok.
Tomato torrent kliensében van valami le ill. feltöltési sebességlimit? Ha igen, hol tudom ezt kikapcsolni? Most gyárin van minden beállitás rajta.
Ugyanis bármilyen torrentet inditok el benne, nem hajlandó többel jönni mint 4MB/s sebességgel. Legyen az több ezer seddelőnél is. :F

Netsebességem: [link]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#7782) Intruder2k5 válasza csori23 (#7781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

4MB/s már nem rossz sebesség, sokszor elmondjuk, hogy ez egy router, és nem szerver. Persze vannak hardverek amik többre képesek, és vannak amik kevesebbre, de egyelőre nem írtad milyen routerről van szó. Mondjuk amikor már az erőforrás a szűk keresztmetszet, akkor sokkal jobb eredményt lehet elérni, ha inkább kevés és gyors seed-erhez csatlakozol, mint sok lassabbhoz, vagyis célszerű lenne a kapcsolatok maximális számát kis értékben meghatározni, mondjuk első körben 100. Nekem a global max limit 100 le, és 25 fel, torrentenként 20 le, és 5 fel. Ezzel RT-N18U routerrel ideális esetben elérem a 7-8MB/sec-et, de ez ritka, inkább csak 4-5MB/sec szokott lenni. Sőt, nagyban számít a használt filerendszer is, FAT32 és NTFS többnyire lassabb, és a Linux alapú ext filerendszerek hatékonyabbak.

(#7783) csori23 válasza Intruder2k5 (#7782) üzenetére


csori23
aktív tag

Szia. A router asus rt-ac56u, és egy 1TB usb3-as vinyó van hozzá kötve ext4 fájlrendszerrel. Bármilyen seedelt torrentet max 4MB/s -el tölt. Kipróbáltam PC-n is utorrentel ugyanazt a torrentet. Ott jött 33MB/s-el. Ezért nem értem...

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#7784) Intruder2k5 válasza csori23 (#7783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hw alapján akkor valóban lehetne még gyorsabb, de PC-hez semmiképp sem lehet hasonlítani. Szerintem ideális esetben ennek is valahol 7-8MB/sec körül lehetne a vége, de olyankor már eléggé terhelt a router, simán akadozhat a net elérés is, nem biztos, hogy jó úgy hajtani.

(#7785) csori23 válasza Intruder2k5 (#7784) üzenetére


csori23
aktív tag

Értem.Köszi. Akkor beletörődöm ebbe :D marad a forditott felállás:
PC-re letölt( ha sürgős), majd feltolom a routerhez kötött vinyóra és onnan mehet a seed 24/7-ben.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#7786) doe2


doe2
tag

Sziasztok!

Tomatónál vannak gondok samsung smart tv dlna kapcsolat közben?
Mert nekem a gyári asusnál fél óra után megszakad a kapcsolat.

(#7787) rento válasza doe2 (#7786) üzenetére


rento
őstag

Szia!

Nincs, nálam ugyan ez volt a gond, ezért váltottam tomato-ra. Itt megszüntek ezek a problémáim.

(#7788) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Másik topikból irányítottak ide, remélem tudtok segíteni:

Asus RT-N15U router Tomato firmware-el, UPC 120Mbit-es internet. A net sebessége a router nélkül megvan, de a routerrel lecsökken 80Mbit-re. A másik topik lakók odáig eljutottak a problémával, abból adódik a sebesség probléma, hogy a routeren port forwarding-ot használok, és ez a gond. A kérdésem az lenne, hogy megoldható valahogy a port forwarding használata úgy, hogy ne essen vissza a net sebessége ezzel a routerral és firmware-el, vagy csak másik routerral tudom ezt megoldani?

Köszönöm!

(#7789) doe2 válasza rento (#7787) üzenetére


doe2
tag

Na, király!
Nekem egyszer már volt fent advanced tomato és lassulást észleltem a hgg-hez képest.
A hgg hozta a 110 megát, a tomato viszont csak a 80-at. Ez miért lehet?

A tomatoban nincs valami integrált ingyenes dns szolgáltató, mint az asusban?
Köszönöm

(#7790) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

380 nap, és ha minden igaz nincs tovább. Holnapra ELMŰ karbantartás van bejelentve, és reggel 8-tól délután 4-ig nem lesz áram, amit a szünetmentes sajnos már nem bír ki. A tavalyi ugyanilyen karbantartás óta megy, szép eredmény volt. :)

(#7791) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#7790) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem meleg egyébként a router? Most néztem rá az ugyanilyen 140-es verziójú routeremre, és kicsit meleg (bár lehet előtte rá sütött a nap, csak mikor néztem már nem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7792) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#7791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem melegebb mint máskor volt, szerintem egyáltalán nem mondható melegnek.

Amúgy elmaradt az áramszünet, nem tudom mi történt, lehet nem volt kedvük dolgozni az ELMŰ-söknek, vagy elriasztotta őket a reggeli vihar. Szóval még megvan az uptime.

(#7793) tjsz


tjsz
Topikgazda

Mai tapasztalatom: "tomato shibby 132 mini" nem engedi virtuális wireless hozzáadását egy WRT54G v2.2-n. WRT54GL-en viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#7794) Intruder2k5 válasza tjsz (#7793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha lenyitod a Wireless Interfaces Details (Click here to hide) menüt, ott mit ír, mennyi a maximálisan beállítható virtuális interfész? Nulla?

Lehet a chip valóban nem támogatja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#7795) tjsz válasza Intruder2k5 (#7794) üzenetére


tjsz
Topikgazda

1-et mutat a piszok:

És ebben 4712-es chipset van:

A pontos firmware pedig: "Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR1-132 K26 Mini"

[ Szerkesztve ]

(#7796) tjsz válasza tjsz (#7795) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Azt hiszem a korábban emlegetett WRT54GS-ben is 4712-es van, csak az "rev 1 pkg 2", viszont 8MB flash-el. Ezek szerint arra a nagyobb flash miatt egy jobb/okosabb tomato fel tud mászni, de max 1 wifi lesz rajta.

A WRT54GL-ben viszont "Broadcom BCM5352 chip rev 0 pkg 2" van. Ez 4MB flash-el van szerelve, tehát mini tomato tud futni rajta, viszont 4x virtual wireless interface tud menni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7797) Intruder2k5 válasza tjsz (#7795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem is volt ilyen CDF7-esem régen. Úgy emlékszem próbáltam DD-WRT-vel, ott engedte felvenni a virtuális interfészt, majd amikor indítottam volna, akkor egyszerűen eltűnt.

(#7798) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Segítséget kérnék. Tudja valaki mért kotlik meg a shibby tomato kb. 50napos uptime után egy RT-N16-on futó K26RT-N-es 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO verzió, de a korábbiak is ezt csinálták.
Alap funkciók mennek de nem működik:
- a forgalom monitor ami a /jffs-re ment The rstats program is not responding or is busy. Try reloading after a few seconds.
- Megállt a log így: Jun 24 12:39:16 ASUS da Persze előtte nem üzent semmit.
- system command nem hoz eredményt (ls -ltr)
- backup configurationra nyomva unknown error és egy back gomb a jutalmam :)
- bandwith backup hasonló

A / és /tmp van 100%-on. Még nem csináltam rebootot rajta ha lenne ötlet vagy frissítem 140-re.

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#7799) csixy válasza B@ldrick (#7798) üzenetére


csixy
addikt

Nekem a Tenda N80-ason a 8 mega alatti 64K-nvramos RT-N 16U-s FW úgy ketyeg mint az óra.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7800) Intruder2k5 válasza csixy (#7799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem RT-N16-os, hanem RT-N66U-s.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.