Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Witcher 2: Assassins of Kings (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lui04


Lui04
aktív tag

Sziasztok!

Bátorkodtam megnyitni a topikot, mert lassan itt a megjelenés és még nincs neki, így az eddigi infók az első rész topikjába mentek.
Szóval a The Witcher 2: Assassins of Kings című szerepjáték május 17.-én érkezik hozzánk magyar felirattal a CD Projekt RED gondozásából csak PC-re (később lehet, hogy lesz konzolos verzió).

"A játékban Geraltot alakíthatod - egy hivatásos szörnyvadászt, aki Temeria Királyságának politikai viszályaiba keveredett azáltal, hogy segített megakadályozni a Lángoló Rózsa Rendje által szervezett felkelést és megmentette a király életét egy witcherszerű orvgyilkostól. A saga második részében ismét Geralt áll politikai események középpontjában.
A főhős megkezdi küldetését, hogy felfedje az Északi Királyságokban elharapózó királygyilkosságok mögött álló orvgyilkosok személyazonosságát, kapcsolatukat a witcherekkel és indítékaikat. Nyomozása a Pontar folyó mentén Temeria, Kaedwen és Aedrin közötti zűrzavaros határvidékre vezeti, ahol a leghatalmasabb erők közötti összetűzésbe keveredik..." - forrás: playon.hu

A játékot a CD P. Red saját fejlesztésű motorja fogja meghajtani, a látvány miatt biztos nem lesz panasz (alább pár videó és kép). A fejlesztők kb. 80 óra játékidőt ígérnek.

3 féle kiadás lesz, tartalmuk:

Prémium verzió:
- maga a játék 2 DVD-n
- a játék zenéit tartalmazó lemez
- "így készült" DVD
- kézikönyv
- útmutató, tippek és trükkök
- levél és érme ami a játékban is fellelhetőek
- térkép
- 2 papercraft figura
- 1 dlc, bolttól függően változó
- jó minőségű tok

Gyűjtői verzió:
- prémium verzió tartalma
- art book
- Geralt fejéről mintázott szobrocska
- dobókocka készlet
- játékkártyák
- 3 matrica
- temeriai érme
- egy pakli kártya

Digitális prémium verzió: [link]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minimális rendszerigény:
- Processzor: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz vagy egyenértékű AMD
- VGA: Nvidia GeForce 8800, 512 MB vagy egyenértékű ATI
- Memória: 1 GB Windows XP esetén / 2 GB Windows Vista és Windows 7 esetén
- HDD: 8 GB és 8GB a bónusz tartalmaknak

Ajánlott követelmény:
- Processszor: Intel Quad Core vagy egyenértékű AMD
- VGA: Nvidia GeForce 260, 1 GB / Radeon HD 4850 1 GB
- Memória: 3 GB Windows XP esetén / 4 GB Windows Vista és Windows 7 esetén
- HDD: 16 GB

Pár kép: [link] [link] [link]

10 perc gameplay: [link]

Szökés a börtönből videó: [link]

Fejlesztői videók magyarul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) bélanéni


bélanéni
őstag

Eszméletlen jóóóóó lesz! :DDD :DD :C

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#3) JSaN


JSaN
addikt

Jo kis game, de majd csak kesobb fogom megvenni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nagyon várós gém, különösen érdekel, hogy hogy akarja a fejlesztő cég a crackelést megállítani (ha jól emlékszem volt egy ilyen hír, hogy büntetni fogják, aki nem eredetivel játszik).
viszont attól nagyon félek, hogy a játék rányomja a bélyegét a vizsgaidőszakomra :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) Lui04 válasza FireKeeper (#4) üzenetére


Lui04
aktív tag

Én úgy tudom, hogy ez ilyen Microsoftos módon fog megnyilvánulni, tehát jelzi a játék hogy nem eredeti és felhívja a felhasználó figyelmét, hogy megveheted valahol.

"viszont attól nagyon félek, hogy a játék rányomja a bélyegét a vizsgaidőszakomra"
Ettől én is:D

----------------------------------------------

Zenei bemutató: 1 2 3 4

(#6) Lui04


Lui04
aktív tag

(#7) bigadam94


bigadam94
tag

Most néztem: a sima változat 7500 Ft, a Premium 7900 Ft lesz. Na, melyiket vegyem meg? :)

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#8) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Nagyon várom már :D

(#9) bélanéni válasza bigadam94 (#7) üzenetére


bélanéni
őstag

Igazából a Premium a "sima", a Collector's a tartalmasabb kiadás, de a Premium is gazdag körítéssel érkezik! :C :R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#10) tálusz válasza bélanéni (#9) üzenetére


tálusz
tag

Azért vicces, hogy itt a Premium kiadás olyan körítést tartalmaz mint más játéknál a Collector's! :DDD
Közel van már a megjelenés! :C

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#11) GypsFulvus2 válasza tálusz (#10) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ilyen volt az első rész is: DVD, zenei DVD, manual, térkép... sütött róla az igényesség. 8 rugó alatti premieráron. Úgy látszik ez lengyel sajátosság. Most bontottam ki a Two Worlds 2 tokját, és az is elég gazdag ahhoz képest, hogy 7900 Ft.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12) Sonja


Sonja
veterán

The Witcher 2 - Preview (cseh kommentár)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13) leviske


leviske
veterán

Volna egy kérdésem, miután a franchise-ról nem nagyon tudok sokat: Változtatható a karakter megjelenése? (Gondolom nem, de a remény hal meg utoljára. :DDD )

(#14) bigadam94 válasza leviske (#13) üzenetére


bigadam94
tag

A válasz egy életerős NEM. :)

Maximum a különböző páncélok módosítják Geralt kinézetét.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#15) tálusz


tálusz
tag

Betateszt:jónak ígérkezik!

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#16) Lui04


Lui04
aktív tag

Másik teszt a gamekapocstól, kicsit több mindent mondanak el benne.

- 150 kép max grafon :))

Valamint a CDP kiadott egy faq-t amiben az szerepel, hogy megjelenéskor csak a 16:9-es képarány lesz támogatva, így a többi monitoron alul-felül fekete csík várható, de később patch formájában javítják a dolgot, most a hibák javítására koncentrálnak.

Illetve Dev Diary 5

Most ennyi, hirtelen :)

(#17) leviske válasza bigadam94 (#14) üzenetére


leviske
veterán

A fene. Na mind1, úgyse tudtam eddig még egy épkézláb alternatív Hawke fejet összehozni, szóval talán annyira nem is baj.

És választási lehetőségek terén hogy állunk? Annyira alakítható a főhős személyisége, mint mondjuk a Fable/Mass Effect-ben, vagy a későbbi dialógokban megjelenő lehetőségekre nincsenek kihatással, hogy a jó/rossz fiú utat választottuk?

(#18) Lui04


Lui04
aktív tag

Videjó a harcról, a végén a gázbomba + igni eléggé adja neki

leviske: befolyásolja a történetet, hogy milyen vagy

(#19) dokken


dokken
tag

Witcher 2 GY.I.K

A CD Projekt RED csapata megválaszol néhányat a rajongók által leggyakrabban feltett kérdések közül a The Witcher 2 Assassins of Kings -el kapcsolatban. Regisztráció, DRM, mentett állások, hardver és teljesítmény, verziók, ezekről mind olvashattok.

MILYEN DIGITÁLIS MÁSOLÁSVÉDELEMMEL (DRM) KERÜL FORGALOMBA A WITCHER 2?

Az internetes aktiváláshoz kötött másolásvédelmi eljárások elsődleges oka, hogy megoldást találjon a kiadók és forgalmazók legnagyobb problémájára – a megjelenés előtti kalózverziók kikerülése és elterjedése. Ennek elkerülése érdekében legalább egy minimális szintű védelemmel el kellett látnunk a játékot.
A „The Witcher 2” már a megjelenési dátum előtt a dvd gyártókhoz kerül. Gyakorlatilag lehetetlen garantálni a gyártási folyamat egész ideje alatt a legmagasabb fokú biztonságot. A játék kiszivárgása pedig súlyos következményekkel jár az eladásokra nézve – márpedig biztosak akarunk abban lenni, hogy a vásárlóink és rajongók, akik megvárják a dobozos, kereskedelmi forgalomban kapható változatot lesznek az elsők akik játszhatják a játékot.
Ezért – terjesztői és forgalmazói partnereinkkel közösen – úgy döntöttünk, hogy a játékot másolásvédelemmel látjuk el.
Mint cég, és mint játékosok is ellene vagyunk minden olyan másolásvédelemnek, amely rossz hatással van a játékélményre, vagy szűkíti a legálisan megvásárolt példányok használatát. Ennél az oknál fogva, egy olyan másolásvédelmet választottunk, amely a lehető legkevésbé zavaró.
A telepítés során szükséges – egyszer – az internetre történő csatlakozás, de a játék során SOHA nincs erre szükség. Hasonlóképpen az egyedüli alkalom amikor a lemezeknek a meghajtóban kell lenniük az a telepítési folyamat. Ismerjük néhány játékos véleményét a SecuROM technológiáról, de a technológiát biztosító SONY-ban a legteljesebb mértékben megbízunk, ahogy abban is, hogy a legális másolatok regisztrálása problémamentes lesz. A regisztráció bármikor visszavonható, tehát a Witcher 2 gyakorlatilag végtelen számú gépre telepíthető. Természetesen biztonsági másolatok készítésére is lesz lehetőség.

MIÉRT REGISZTRÁLJAM A PÉLDÁNYOMAT?

A legálisan megvásárolt példányok regisztrációja egy választható opció. Hogy ez a lehető legfelhasználó-barátabb módon történjen ugyanaz a kódsor szükséges a telepítéshez, mint a regisztrációhoz. Aki regisztrál, különféle bónuszokban részesül (angol és lengyel nyelvi csomag, ingyenes jövőbeli DLC-k, stb.), és további promóciós anyagokat is kap, mint például bónuszzenéket. A regisztrált játékosok emellett automatikus értesítéseket kapnak a frissítésekről a játék indítófelületén. A játék frissítésére ez lesz az egyedüli mód, mivel a patchek/frissítések nem lesznek külön fájlként letölthetőek. Ezáltal a kalózverziók nem lesznek frissíthetőek.

HOGYAN ÉS MIÉRT HASZNÁLHATO A WITCHER-BŐL SZÁRMAZÓ MENTETT JÁTÉKÁLLÁSAIMAT?

A „The Witcher 2” egy teljes történetet és játékélményt kínál. Nem szükséges a megértéséhez az első rész ismerete. Bónuszként viszont, azok akik játszottak az első résszel beimportálhatják a mentett állásaikat a játékba. A Witcher 2 történetének kezdete ettől függetlenül mindenki számára azonos. Az előző rész döntései és eseményei később válnak befolyásoló tényezővé, de csak olyan módokon amelyek amúgy is előfordulnának a játékban. Ha a gépedre telepítve van a játék első része, a „The Witcher 2” automatikusan megtalálja az utolsó kritikus választási pont utáni mentéseket, és felajánlja az import lehetőségét, vagy választási lehetőséget biztosít a lehetőségek közül.

Figyelmeztetés: Az újságíróknak 2011 április elején kiküldott preview változat nem tartalmazza a teljes mentési rendszert. A bolti változatban – ahogy azt elvárjuk a PC-s játékoktól – bármikor lehetőség van a mentésre.

MILYEN TELJESÍTMÉNYRŐL ÉS HARDVERRŐL BESZÉLÜNK?

A „The Witcher 2” egy platformra került fejlesztésre – PC-re.
Mit jelent ez? Azt hogy a játék alatt futó REDengine kihasználja a legfejlettebb hardverek adta lehetőségeket. A játék készítésekor nem kellett kompromisszumokat kötnünk, hogy más platformokon is fusson a játék. A gyengébb gépekkel rendelkezőknek sem kell aggódniuk, ők is élvezhetik a játékot. Fontosabb, hogy az ajánlott 4 magos processzorral rendelkezők jól érzékelhető grafikai fejlődést tapasztalhatnak. 6 mag? Vagy 8? Király! The Witcher 2 ezeket is kihasználja. A játék grafikai beállításai különösen jól skálázhatóak.

A THE WITCHER 2-NEK KÜLÖNFÉLE VERZIÓ LESZNEK?

A „The Witcher 2” világszerte mindenütt ugyanazzal a tartalommal kerül forgalomba. A nyelvtől eltekintve nem lesznek különböző helyi verziók. És cenzúrázott változatok sem lesznek – szóval nem kell importálni a játékot, meztelenség patchekre vadászni, stb.

(#20) maszi99


maszi99
őstag

Az első részét számtalanszor végigjátszottam, és soha nem untam meg. remélem így lesz ezzel is, az eddigiek alapján ez szinte garantált :))
Dragon Age 2 után (nagy bukás) :O ez felüdítő változatosságot hoz majd a játékvilágomba, mert eddig csak a régi sikereket ismételgettem :(((
Idei garantált siker eddig még nem jött be nekem 1 sem sajna, ezért hihetetlen örömmel áhítozok rá :K
Megváltóként várok erre a gyöngyszemre, és ezt az első (megjelenési) napon a gépembe teszem (természetesen eredetiben), és jó árfekvésben is adják szép körítéssel, és mindezt természetesen magyarul :Y
Már csak ezért is érdemes megvenni !!!! :R :R :R (áldja meg az úr őket ezért)
Van 1 olyan sejtésem sűrű vendége leszek a topiknak, lenne még olyan kérdésem, hogy ki fogja készíteni az első hivatalos beszámolót a játékról (megköszönném) :K
Szebb jövőt uraim : :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#21) Sonja


Sonja
veterán

(#23) L3zl13 válasza dokken (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ehh. SecuROM-nak nem örülök. A CD Projectesekkel ellentétben én egyáltalán nem bízom meg a Sonyban ami a szoftvert illeti... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#24) Lui04


Lui04
aktív tag

Érkezett egy zene:
Riverside - Forgotten Land

+2 gameplay videó az IGN jóvoltából:
[link]
figyeljétek a halász nevét: János :)
[link]

Durva lesz...... :Y

(#25) maszi99


maszi99
őstag

Erős visszaszámlálás uraim, azért kíváncsi lennék mennyien vásárolják meg a megjelenés hetén kis hazánkba !!!
Már alig várom, hogy a lemezt a gépbe tegyem, és reggeltől estig toljam :))

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#26) tálusz válasza maszi99 (#25) üzenetére


tálusz
tag

Nálam tervbe volt, hogy megjelenés napján szaladok érte, de asszem várok vele egy kicsit.

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#27) medvezsolt válasza maszi99 (#25) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Nekem a megjelenés napján hozza a futár! Mindenképp megveszem , ha havazik is.:D

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#28) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, kedden lehet átvenni, plussz lehet venni az első witcher könyvet is.

I am having fun staying poor.

(#29) GypsFulvus2 válasza Drizzt (#28) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Könyv? Sapkowsi-féle magyarul? Hol kapható?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#30) Sonja válasza GypsFulvus2 (#29) üzenetére


Sonja
veterán

Itt! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#31) medvezsolt válasza GypsFulvus2 (#29) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Vagy itt is

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#32) GypsFulvus2 válasza medvezsolt (#31) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R Szóval a Last Wish-t végül csak kiadták. Azért csak kényelmesebb lesz anyanyelven olvasni. Van tervben több is?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#33) Sonja


Sonja
veterán

The Witcher 2: Collector's Edition Unboxing!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34) bigadam94 válasza GypsFulvus2 (#32) üzenetére


bigadam94
tag

A könyv címe Vaják I. - Az utolsó kívánság, szóval gondolom hamarosan jön a többi rész is.. :)

[ Szerkesztve ]

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#35) maszi99


maszi99
őstag

Rengeteget melózok, így sajnálom a kevés időmet az olvasásra, pedig szívesen el olvasnám én is a könyvet :K
A kevés időmet játékra fordítom, az olvasásnál fáradtan úgy is csak elaludnék esténként.
Már csak pár nap, és suhoghat Gerald kardja, csajozás, piálás, szörnyvadászat, meg megannyi jó, hurrá-hurrá-hurrá :))

Szebb jövőt uraim :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#36) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Vaaaa, jojjonmaaaa' , nembiiirom :DDD

(#37) Sonja


Sonja
veterán

Egy kis DA2 fricska. :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38) JSaN válasza Sonja (#33) üzenetére


JSaN
addikt

Az artbook az nagyon durva, vegre olyan amilyennek mindig is lennie kell. A4-es, es rengeteg leiras.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#39) Lui04


Lui04
aktív tag

(#40) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az első részhez mennyire kapcsolódik a játék? Csak mert nekem az kimaradt, ez meg tetszetősnek tűnik. :DDD

Live-Die-Respawn

(#41) Lui04


Lui04
aktív tag

Még kettő:

A witcher világa

Premium Edition Unboxing

[ Szerkesztve ]

(#42) Wolverine válasza oriic (#40) üzenetére


Wolverine
félisten

A gog.com-on épp megvehető az első rész 5 dollárért; és hidd el, ennyit bőven megér.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#43) FehérHolló válasza Lui04 (#39) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát a képességfa nekem nem annyira jön be, de majd meglátjuk.

Az első rész meg szerintem is megéri azt az 5 dollárt. Rongyosra játszottam.

Skynet is real. It's called Google.

(#44) maszi99


maszi99
őstag

Amint látom leszünk jócskán, akik már alig várjuk a folytatást, és velem egyetembe mennek megvenni a játékot :K :K :C :))

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#45) persil


persil
nagyúr

Azért remélem, hogy ezt nem felejtik majd el optimalizálni...

Mert ahogyan az első rész ment pl a kereskedőnegyedben - az ajánlottnál bőven erősebb gépen, látványjavítók nélkül - az valami borzalmas.

Mindezt leszámítva egy nagyon jó játék volt - ha nem is mondanám, hogy hardcore rpg - és remélem legalább ilyen hangulatos lesz a második is.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46) gainwardgs válasza persil (#45) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ezt én is remélem, bár ahogy olvastam jól skálázódik a red engine :))

[ Szerkesztve ]

(#47) maszi99


maszi99
őstag

El sem hiszem, hogy holnap ilyenkor már tolom a játékot ezerrel, már csak maga ez az érzés meg ér 1 misét :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#48) shenmuedc


shenmuedc
tag

Szerintetek játszható lesz az első rész ismerete nélkül is? Csak mert nekem kimaradt , most pedig ez érdekelne.

(#49) ollie válasza shenmuedc (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

***

(#50) shenmuedc válasza ollie (#49) üzenetére


shenmuedc
tag

Köszi, de bevallom nagyon kevés az időm játszani, és a kettő együtt nekem már sok lenne.
Egy 30 órás rpg nekem legalább egy év :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Witcher 2: Assassins of Kings (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.