Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8600) üzenetére


Stockbauer79
tag


just leave me alone

(#8602) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, az a rész érdekelne ahol a frekvenciákat írja

(#8603) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8602) üzenetére


Stockbauer79
tag

Bocs :)

just leave me alone

(#8604) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8603) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond:)
Köszi értékek rendben vannak, nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e csillapító bekötve.

(#8605) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8604) üzenetére


Stockbauer79
tag


Csillapító nincs.

just leave me alone

(#8606) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ez egy jófajta osztó, ellenőrizd, hogy nem lazák-e az F csatlakozók.

(#8607) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8606) üzenetére


Stockbauer79
tag

Csatlakozók rendben vannak,viszont találtam egy ilyet, ami a két szobára ossza el a kábelt:

Az elosztó ugyanaz.

just leave me alone

(#8608) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8607) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy visszirányszűrő. Akkor szakad meg a net amikor bevannak kapcsolva a tévék?

[ Szerkesztve ]

(#8609) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8608) üzenetére


Stockbauer79
tag

Este be volt kapcsolva, de ma még nem. Viszont szobában elosztó előtt a kábel meg van sérülve.

[ Szerkesztve ]

just leave me alone

(#8610) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól látom akkor mindkét osztón van hpf szűrő, mozgasd meg a sérülésnél a kábelt és közben nézd meg a jelszint oldalon változik-e az adási, ha elkezd emelkedni esetleg megszakad akkor az a hiba ha nem akkor más hiba lesz. Netszakadás frekiváltás miatt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8611) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8610) üzenetére


Stockbauer79
tag

Rendben,köszönöm a segítséged, és a türelmed! :)
Ha ez a probléma forrása,megcsináltatom.

just leave me alone

(#8612) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8611) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit.

(#8613) Stockbauer79 válasza kabelmania27 (#8612) üzenetére


Stockbauer79
tag

Még annyit, hogy a power level most 2.4--2.6 dBmV között mozog.
Előtte 1.6-1.9 között volt.

just leave me alone

(#8614) kabelmania27 válasza Stockbauer79 (#8613) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Változó hőmérséklet miatt légkábeles bekötésnél változhatnak az értékek.

(#8615) lorencz


lorencz
tag

tp link wr542g router_t nem tudom összehozni a cbn modemel.

(#8616) sch_a válasza lorencz (#8615) üzenetére


sch_a
addikt

Mit értesz az alatt, hogy nem tudod összehozni? Mi nem működik?

(#8617) lorencz válasza sch_a (#8616) üzenetére


lorencz
tag

A modemtől nem jön át a net

(#8618) kabelmania27 válasza lorencz (#8617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet, lehet újraindulás után csak az első csatlakoztatott eszközön van net.

[ Szerkesztve ]

(#8619) Tutu7030 válasza lorencz (#8617) üzenetére


Tutu7030
veterán

Klónozd meg a géped mac címét a routerre, vagy áramtalanítsd a modemet pár percre (órára).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8620) lorencz válasza kabelmania27 (#8618) üzenetére


lorencz
tag

router restor és a dolog meg oldódót:kössz mindenkinek

(#8621) kabelmania27 válasza lorencz (#8620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit!

(#8622) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Sziasztok. Időközönként nekem megakad egy másodpercre az adás a cool tv-n (éhezők viadala). Olyan 5-10 percenként, de akkor szétesik a kép és a hang is megakad. Más is tapasztalja vagy a tv-m rosszalkodik?

(#8623) Tutu7030 válasza ftamas0201 (#8622) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én is tapasztaltam, de egydi hibának gondoltam. (és lehet, hogy nem is csak a cool-on?)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8624) ftamas0201 válasza Tutu7030 (#8623) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Többi csatornát pont nem néztem akkor, szoval ezt nem tudom hogy csak a cool vagy sem, de akkor nem egyedi hiba volt. Kicsit furcsa volt, ezért is írtam, azt hittem a tv a hibás. :)

(#8625) szabogabor10 válasza ftamas0201 (#8624) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is néha előfordul más csatiknál is. Van olyan nap, amikor nem jön elő, van amikor viszont többször is. Egyéni hibát kizártam, mivel a jelerősség/jelminőség szint stabil, meg se mozdul kockásodáskor se. Tarrnál lesz valami gubanc.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8626) kisninja válasza ftamas0201 (#8622) üzenetére


kisninja
őstag

Hi A nat geo is állandóan.... meg van mikor beszaggat pl tv2 24fps helyett olyan 15 re visszaesik egy kicsit...

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8627) ZsuzsaBB


ZsuzsaBB
újonc

Sziasztok! Nekem is tarr tv-van. Hónapok óta nagyon gyenge az adás. Megáll, szétesik a kép kockákra.
Nagyon zavaró, többször jeleztem már a 1223-ra. eleinte megpróbálták bebeszélni nekem, hogy nálam a hiba, rossz a készülék. Aztán kicseréltem, az újon ismét rossz lett a vétel. Többször kijött két manus, méregettek, lecseréltek 1-2 dugót, de csak nem lett jó. Utoljára azt mondták nem tudnak mit tenni, nem a lakáson belül van a hiba. Majd megpróbálják megkeresni, hol, mi a hiba, aztán javítják.

Ezek szerint, és az itt hozzászólók leírásai alapján a tarr rendszerében van a hiba?

Nem értek hozzá, engem könnyen megvezettek/megvezetnek?

Nálam még megcsinálták, hogy maximálisra állítottak valami erősséget. A szomszéd bácsika villanyszerelő, Ő azt mondta nekem, hogy tönkre fog menni a tévém. Aggódom az új tévém végett! Tényleg tönkre mehet, ha maximális az antenna(vagy mi) jel?

(#8628) ZsuzsaBB válasza ftamas0201 (#8624) üzenetére


ZsuzsaBB
újonc

Nem a tv a hibás, velem már kicseréltették a tévét, az új tévén is rossz a minőség.

(#8629) ZsuzsaBB válasza psg5 (#8569) üzenetére


ZsuzsaBB
újonc

Jogilag és technikailag sincs rá szükség.

(#8630) ZsuzsaBB válasza meke11 (#8534) üzenetére


ZsuzsaBB
újonc

Megjegyezném, hogy a tarr egyfolytában fenyeget, ha kérni mersz tőlük valamit is a havi díjért cserébe!

Több hozzászólótól is olvasom, hogy rossz a net, rossz a tv, de azt még senki nem írta, hogy a következő hónapban csökkentett árat számláztak volna ki :R

(#8631) ftamas0201 válasza ZsuzsaBB (#8628) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Úgy látom akkor ez a divat tarréknál hogy cseréltetik a tv-t, nálam is ez volt a szisztéma, bár én pont akkor tv csere előtt álltam így cseréltem. Természetesen a hiba maradt, rossz volt az adás, fogtam magam és előfizettem digitálisra, azóta nincs gond szerencsére.

(#8632) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Ha az tv bekötésnél az alábbi összekötések lesznek, az mennyire ronthatja a minőséget?

1., ahol bejön a tetőnél a légkábel ott ugye a padláson lesz egy összekötés
2., splitter 3 fele osztja a kábelt
3., mindegyik tv-hez jutó koaxnál lesz egy csatlakozás a padláson onnan már egyenesen a tv-be/stb-be megy a koax.

Ennyi. Sok ez vagy beleférhet?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#8633) kabelmania27 válasza psg5 (#8632) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Belefér. Három tévé lesz+net?

[ Szerkesztve ]

(#8634) psg5 válasza kabelmania27 (#8633) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Igen 3 tv és net. Egyenlőre csak a tv, mert a T-s hűségidő erre járt le először.
Tarr-nál a net is a koaxon jön? Ezért kérdezed?
Ha pár év múlva még egy tv kellene rá az már túl sok lesz?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#8635) kabelmania27 válasza psg5 (#8634) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ezért kérdezem, úgy lenne jó hogy bejövő kettes splitter egyik kimenet modem másik kimenet hármas splitter.

(#8636) psg5 válasza kabelmania27 (#8635) üzenetére


psg5
veterán

Lesz ám ott akkor "osztódás" :)

Ha jön a szaki mit mondjak neki milyen eszközöket használjon a legjobb minőség eléréséhez? Vagy általában megfelelő minőségű anyagokkal dolgoznak?
A kábelek bár adottak, de slpitter és összekötőket tőlük kell bekötéskor kérnem.

F.K.T.

(#8637) kabelmania27 válasza psg5 (#8636) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jófajta osztót használnak. Modem adási szint minimalizálása miatt célszerű így bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#8638) psg5 válasza kabelmania27 (#8637) üzenetére


psg5
veterán

A splitterek kivételével igen. A tetőn bejövőnél ugye eleve ott az egyik elosztás, a splitterek már a bejáratnál lakáson belül egy külön erre a célra kialakított helyen,dobozban ott van minden, koax elosztás, utp/net kábel elosztás, router, telefon elosztás, aztán visszamennek az elosztottak a padlásra és ott lesz ugye az újabb csatlakozás a tv-khez.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#8639) kabelmania27 válasza psg5 (#8638) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor a bejövő koaxot el kell osztani a modem felé, másik ágra kerül egy visszirányíszűrő (hpf) utána mehet a hármas osztás a tévék felé

(#8640) psg5 válasza kabelmania27 (#8639) üzenetére


psg5
veterán

Kb "átjött" a levezetésed :) Köszi. Jelezzem a szakik felé, hogy később lesz net is ezen vagy akkor ráér majd ez a visszirányszűrő?

Még annyi, hogy itt lett volna (legalábbis régebben így volt és még így van bedugva is a dobozban (már egyszer kérdeztem rá itt a topikban) az a történet, hogy a bejövő koax az elosztás elött átmegy egy acp-n, de azt javasoltátok, hogy az ne legyen, továbbra is ez a meglátás? Igazából ez csak annyi, hogy a köztes kábelt kivesszük és nem megy át az acp-n.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#8641) kabelmania27 válasza psg5 (#8640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mond meg a szerelőnek hogy később lesz netelőfizetés, szerintem ne menjen át, ha nagyon ragaszkodsz hozzá a kettes osztó tévés ágára rákötheted, de csillapítás miatt okozhat vételi problémát.

[ Szerkesztve ]

(#8642) psg5 válasza kabelmania27 (#8641) üzenetére


psg5
veterán

Köszi szépen a tanácsaidat! :R

F.K.T.

(#8643) minimalboy válasza psg5 (#8642) üzenetére


minimalboy
csendes tag

Nem minden esetbe kettes osztó van felszerelve ez a vonali erősítőtől függ mert minél távolabb van annál kisebb csillapítású kell de ha nem TAP-es rendszer van hanem csillagponti akkor ott teljesen más. Teljesen fölösleges mondani, hogy lesz később net mert most kint az oszlopon vagy a cs.p.-be rakják a hpf-et attól függ, hogy milyen rendszer van kint. Ha később lesz net akkor kimennek kint kiveszik fent meg egy másik osztót raknak fel. Most elárulom magam a TARR nál dolgozom.

(#8644) psg5 válasza minimalboy (#8643) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm szépen!

Alig várom a szerelőket, hogy izzítsák :)

F.K.T.

(#8645) ZsuzsaBB válasza minimalboy (#8643) üzenetére


ZsuzsaBB
újonc

minimalboy olvasom, hogy a tarr-nál dolgozol.
Kérlek írd már meg nekem, hogy javítható-e a rossz képminőség?
És, ha igen, akkor hogyan.
Korábbról olvashatod mi a problémám, megáll az adás, szétesik, kockásodik a kép, többszöri javítgatás ellenére sem tudták megjavítani. (mások is hasonló panaszokkal vannak)

(#8646) kisninja


kisninja
őstag

NA most semmi digitális adás sincs nálam... analog van.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8648) minimalboy válasza ZsuzsaBB (#8645) üzenetére


minimalboy
csendes tag

Ez függ, hogy milyen kábel megy a TV-hez az osztótól és a csatlakozóktól esetleg ha minden új és a szerelők csinálták akkor még a házkábel is okozhatja. De már tapasztaltunk olyat is, hogy a kártya okozta. Esetleg amikor szétesik a kép vedd ki a kártyát és néz meg, hogy úgy is csinálja-e mert így ki lehet zárni a kártya hibáját. De találkoztunk olyannal is mikor maga a TV okozta ezt. De ha csak néha 1-2 másodpercre kockásodik akkor azzal nem lehet csinálni semmit mert ugye ez is műholdról jön és ha ott van valami azt nem lehet javítani. Ilyen hibák mindig is lesznek mert ha nem veszel kártyát és tudja a TV-d a DVB-C-t akkor ugye ami analógba van az jön digitálisba is. Behangolod és rossz minőségű kábel, osztó, csatlakozó van már is kockásodik. Még annyit, hogy a fali aljzatokat lehetőség szerint ki kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#8649) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségre, újabb felokosításra lenne szükségem:

- Egy új tv-be mely képes a digitális jel vételére, csupán koaxon jön az alap csomag ott azért jön be duplán az pl. az m1 vagy m1hd mert a mindig tv csatijait digitálisan fogja?
- Az ilyen új tv-nek is szüksége van stb-re vagy ci kártyára a digitális jelhez ugye? De a mindig tv-seket digitálisan fogja tarr-nál?
- Tarr-nál külön kell kérni ha olyan stb-t szeretne valaki ami képes a megállításra, újból indításra (interaktív)? Egyáltalán van ilyen? Ha nincs akkor mi a legjobb eszköz interaktívvá tenni a tv-t?
- Ha több tv-re jön a szolgáltatás kérhető, hogy egyikre maradhat az analóg jel, másikra ci modul, harmadikra stb? Vagy a splitter után már a régi tv-re is kell az stb, ha a többire digitálisan kérem?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#8650) minimalboy válasza psg5 (#8649) üzenetére


minimalboy
csendes tag

- Azért van 2 M1-ed mert van HD minőségbe meg sima SD-be is.
- CI modulra akkor van szükség ha a meglévő csatornáidon felül akarsz mást is nézni.
- TARR nál nincs ez a képmegállítós funkció.
- Ugyan azon a kábelen jön egyszerre a digitális jel és az analóg is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.