Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Tutu7030 válasza paavoo (#8250) üzenetére


Tutu7030
veterán

https://www.tarr.hu/hirek/ujrahangolas

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8252) Markizmark válasza ftamas0201 (#8249) üzenetére


Markizmark
addikt

Így van, a többire kódoltat ír. Szerintem veszek is egy set-top-boxot a 3. tv-nkhez ami egy analóg LCD ...

Tutu7030: Van olyan cucc amivel át is lehet nevezni a csatikat. ChanSort a neve.
Én át is írtam a Science Europe HD-t Discovery Science Europer HD-ra. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8253) ftamas0201 válasza Markizmark (#8252) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

LCD/LED tv-khez meg is éri a digitális adás, viszont CRT tv-hez szerintem továbbra is felesleges, minőségbeli különbség ott nem nagyon lesz (persze leszámítva hogy ott is jó dolog tud leni az epg meg hasonló funkciók). Valaki megerősítene ebben amúgy hogy jól gondolkodom-e? :)

(#8254) Markizmark válasza ftamas0201 (#8253) üzenetére


Markizmark
addikt

LCD stimmel, csak nincs benne digi tuner. Szóval kicsit javulna a kép és a hang + lenne EPG. Viszont nem túl gyakori a DVB-C-s box. :D Tudtok ajánlani jó áron jó boxot DVB-C-hez?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8255) ftamas0201 válasza Markizmark (#8254) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Én a Tarrtól kértem szintén egy LCD tv-hez aminek felügyeleti díjat fizetek 295 ft-ot asszem szoval nem egy egetverő összeg ha onnan kérsz :) (Platina mix + hd csomag)

(#8256) pető bá'


pető bá'
őstag

csak nálunk kritikán aluli az internet (Sárbogárd)? valamint a délután folyamán telefon sem volt, a TV az újrahangolás után jó - bár néhány csatornát nem találtam automatikus hangolással (sem Hálózati sem Teljes kereséssel), de most nagyon nem érek rá szórakozni vele..

netet délután óta mérem 0,5 Mbps-4Mbps a letöltés (legrosszabb-legjobb eset), a feltöltés most éppen 0,5 Mbps (egyébként 40/5-ös net kellene, hogy legyen, és mindig meg is szokott lenni). :F

"... and I hope you have a great day!"

(#8257) sch_a


sch_a
addikt

Nálunk továbbra is hiányolja a CI-modult azon a tv-n, amelyikben nincs.

(#8258) ftamas0201 válasza pető bá' (#8256) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

" Kezdő frekvencia: 176 MHz (176000 kHz)

Végfrekvencia: 850 MHz (850000 kHz)"

Így indíts egy keresést ezekkel a paraméterekkel. Minden meglesz, én is ez alapján csináltam. Net nálam tökéletes bonyhádtól 15 km.

(#8259) Joke21 válasza ftamas0201 (#8255) üzenetére


Joke21
aktív tag

Van hdmi azon a boxon? Mert ha igen, akkor megéri az a 295 ft, egyébként nem.

webful: azért az erős túlzás, hogy alig van dvb-c tuneres beltéri. Rengeteg van, csak pénz kérdése. Egyébként ez elég jó: Amiko 8240

ftamas0201: Melyik box az?

[ Szerkesztve ]

(#8260) ftamas0201 válasza Joke21 (#8259) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Természetesen van, azzal van összekötve a tv-vel. Intek HD-C63CX. :)

[ Szerkesztve ]

(#8261) Markizmark válasza ftamas0201 (#8255) üzenetére


Markizmark
addikt

Szóval ha kérünk akkor a 3. TV-hez kapunk boxot havi ~300Ft-ért? Nem kell kártyát meg modult venni abba is? Mert amúgy van platina + HD másik 2 TV-n amik képesek önállóan venni, azokban van CI + kártya. Azok 2500Ft-ok voltak /db. + a 2. kártya az havi szintén kb. 300 Ft felügyeletet kér.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8262) ftamas0201 válasza Markizmark (#8261) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Hát nálam is hasonlóképpen van csak itt egy tv-ben van CI modul és egynél van ez az intek STB. Elvileg a Tarrnál egy kártya felügyelet díjmentes és egyért fizetsz 295ft-ot. és Elvileg ez készülékenként ismétlődik így 295 forintonként. Szóval szerintem kapsz, bár ezt nem tudom hogy kell-e hozzá kártyát kérj avagy sem. Viszont ha van Platina és hd előfizetésed, szerintem megérné arra a tv-re is a plusz csatornák :)

[ Szerkesztve ]

(#8263) pető bá' válasza ftamas0201 (#8258) üzenetére


pető bá'
őstag

köszi a tippet, holnap lefuttatom a keresést! :)

a nettel nem tudok mit csinálni - router és modem restart megvolt, többször is.. majd holnap még próbálkozom..

[link]

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#8264) Markizmark válasza pető bá' (#8263) üzenetére


Markizmark
addikt

Este 9ig lehet zaklatni őket, vissza is hívnak hamarosan és segítenek a hibát elhárítani, vagy ők ott megcsinálják ha ott a gáz.
Velem elég felkészültek voltak pár hónapja. Net gondok voltak és folyamatos kapcsolatban voltunk telón amíg jó nem lett. Ők ott figyelték a rendszert én meg méregettem és próbálgattam a beállításokat amiket mondtak.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8265) Tutu7030 válasza Grande Ale (#8215) üzenetére


Tutu7030
veterán

Tegnapelőtt még működött (szerencsére), mert a tv hack-hez egy német ip-t kellett beállítani dns-nek a tv-n.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8266) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Az mitől lehet, hogy idáig az M1HD, M2HD, DunaHD, DunaWorldHD-t simán fogtam a PC-s DVB-C tuneremmel. Most meg a 11-i újrahangolás óta mind a 140 akárhány csatorna jön (HD-k is), csak ezeket nem találja a Technisat Cablestar HD2 (csak az SD verzióikat).. TV-n megnéztem, minden rendben van ezekkel a csatikkal. Ezután külön rákerestem a szoftverrel a 184MHz-re 256-QAM, 6875 symbol rate beállításokkal, de ezt a négyet nem találja...
Ha most húzott valami nagyot a Tarr, és mindezt fociVB előtt, akkor felrobbanok!!! :W :W :W

(#8267) pető bá' válasza Markizmark (#8264) üzenetére


pető bá'
őstag

türelmes típus vagyok, meg szerencsére nem akartam letölteni semmi komolyat - ma már 20/1,5 mpbs-ot mértem. a vicc az, hogy netezéshez kicsit lassú volt ugyan, de használható volt a 4/0,5 is :D

"... and I hope you have a great day!"

(#8268) Markizmark válasza pető bá' (#8267) üzenetére


Markizmark
addikt

Mennyinek kellene lennie?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8269) pető bá' válasza Markizmark (#8268) üzenetére


pető bá'
őstag

40/5-nek, és meg is szokott lenni :)

"... and I hope you have a great day!"

(#8270) Markizmark válasza pető bá' (#8269) üzenetére


Markizmark
addikt

Hívd fel őket szerintem, ez nem pálya. Én biztos nem hagynám annyiban. Tudjanak a hibáról.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8271) Cyber_Bird válasza pető bá' (#8269) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Szerintem is csorogj rajuk, ha nem is zavar nagyon, tudjanak rola, hogy tudjak javitani.

(#8272) Tutu7030


Tutu7030
veterán

A viasat3 lekapcsolva? :F

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8273) kisninja válasza Tutu7030 (#8272) üzenetére


kisninja
őstag

Úgy fest

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8274) szabogabor10 válasza Tutu7030 (#8272) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kivették? :F

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8275) Markizmark válasza Tutu7030 (#8272) üzenetére


Markizmark
addikt

Ott van a helyén nálam, műsor is van.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8276) pető bá' válasza Markizmark (#8270) üzenetére


pető bá'
őstag

és @Cyber_Bird

ma már stabil 40/5 megvan - a viharban. Ha nem tart napokig a dolog, akkor nem szoktam zaklatni őket, végülis nem garantált a 40/5 :)

"... and I hope you have a great day!"

(#8277) Markizmark válasza pető bá' (#8276) üzenetére


Markizmark
addikt

Ja, végül is nem garantált. De gondolom nem a 4/0,5-re fizettél elő.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8278) Tutu7030 válasza Markizmark (#8275) üzenetére


Tutu7030
veterán

Már itt is helyre állt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8279) pető bá' válasza Markizmark (#8277) üzenetére


pető bá'
őstag

nyilván, ha minden nap ilyen szar lenne, nem lennék türelmes. :D de tényleg stabil szokott lenni a hálózat, áramszünet után kell a routert és/vagy modemet újraindítani, aztán minden szép és jó. :)
Még a tv-t kéne behangolnom, azóta nem volt rá lehetőségem/időm.. :(

"... and I hope you have a great day!"

(#8280) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Tévéken is elérhető a MédiaKlikk, az MTVA HbbTV szolgáltatása

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8281) 1egaly válasza Tutu7030 (#8280) üzenetére


1egaly
aktív tag

Működik,nálunk is,én TechniStar K2 ISIO STBal nézem!

(#8282) Tutu7030 válasza 1egaly (#8281) üzenetére


Tutu7030
veterán

És tényleg! Igaz, a hackelt d6500-on nem tökéletes.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8283) Poplacsek válasza Poplacsek (#8266) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Erre valaki? ProgDVB a szoftver.

(#8284) 1egaly


1egaly
aktív tag

Máshol is lépkednek előre...

UPC

(#8285) szabogabor10 válasza 1egaly (#8284) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez semmi. Jöhetne már végre a Horizon. De ez szerintem nem ér el soha ideáig. :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8286) sumi73


sumi73
csendes tag

ID X tra HD elindulva..................

(#8287) korcsi


korcsi
veterán

Átnyálaztam az aktuális ÁFSZ-t, de nem találtam benne infót arról, hogy az analóg extra mellé jár ugyanez a tartalom digitálisan, valakinek sikerült megtalálnia?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8288) korfa válasza korcsi (#8287) üzenetére


korfa
aktív tag

miért érdekes az ÁSZF ebben a kérdésben? Megy azt kész.

(#8289) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
A Comedy Central-on nálam nem a megfelelő műsorokat írja a műsorújság (Zala megye, Lenti)!
Másnál is van ilyen hiba?

(^)(>.<)(^)

(#8290) pető bá'


pető bá'
őstag

ma megint színvonal alatti a net: [link], de a hiba nálunk van valahol; ahogy tudom, ezek nem teljesen normáis értékek:

egyszer már kérdeztem hasonlót, és az elosztókról kérdeztetek: múltkor kiderült, hogy a bejövő jel 4 felé van osztva (tv, dvd felvevő, hifi +1) amiből az egyik (+1) még kétfele (a,b), amiből az egyik megy a modembe, a másik pedig még kétfele van osztva (1,2) a másik két tv-nek. Hogy melyik milyen elosztó, abba most nem hiszem, hogy érdemes belemenni, de ha igen, akkor megkeresem, lefotózom őket.. :)

Sárbogárd

szerk: modem, router kb. 10 perce újraindítva; a böngésző pedig az Explorer, mert a Chrome be sem tölti a weboldalakat, sőt a router menüjébe sem enged be (egyébként wifi-n próbálkozom)...

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#8291) kabelmania27 válasza pető bá' (#8290) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nagyon rosszak az értékek csoda hogy van net, igen a kábelezéssel lesz a gond, a négyes osztót ki kellene cserélni egy hármasra és egy kettesre, bejövőre kellene rakni a kettest ennek egyik ágát kellene a modem felé menő kettesre kötni a másik felére mehet egy hármas osztó, így a modemnek több jelet fogsz adni, de a legjobb lenne a bejövő kettesre tenni a modemet és a másik ágat osztani tévéknek.

[ Szerkesztve ]

(#8292) pető bá' válasza kabelmania27 (#8291) üzenetére


pető bá'
őstag

tévedtem, nem néztem meg rendesen az imént: valószínűleg már a padláson is kétfele van osztva, ebből egy megy a modembe, a másik pedig kezd osztódni az imént részletezett módon. Tehát a modembe jutó jel (valószínűleg) csak kétfele van osztva. (a négyes egyik ágából van egy hármas osztó, aminek minden ágán van kábel (2 tv +1), de az egyik csak lóg, én azt hittem az a modemé :D )

viszont most, hogy rendesen megnéztem, nem volt normálisan beletekerve a modembe a kábel, megigazítottam, érthető módon javult a helyzet:

és ez a net sebességén is meglátszik, 40/5 megvan.
ezek az értékek már jók, vagy még mindig nem okés? :F

"... and I hope you have a great day!"

(#8293) kabelmania27 válasza pető bá' (#8292) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobbak az értékek de még mindig nem tökéletesek, nézd meg a padláson az osztókat hátha ott is lazák az F csatlakozók. Ha egy kettes osztó után van a modem akkor gond van a bejövő jelerősséggel. Tévé adásokkal nincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#8294) pető bá' válasza kabelmania27 (#8293) üzenetére


pető bá'
őstag

2 tv-n nézünk digitális adást, azokkal jellemzően nincs gond (néha egy-egy kockásodás, de csak pár másodpercre, és tényleg ritkán), az analóg viszont elég hangyás (főleg bizonyos csatornák); viszont az ahhoz a tv-hez vezető kábelen tulajdonképpen járunk, nem lett normálisan elvezetve (egy szőnyeg alatt fut "keresztben"), így ráfogtuk, hogy csak újra kellene kábelezni, rendesen..

átnézem majd a csatlakozókat előbb-utóbb, a padlásra feljutni nagyobb mutatvány, de ha lesz időm ott is körbenézek :)
köszönöm a segítséget :R

"... and I hope you have a great day!"

(#8295) kabelmania27 válasza pető bá' (#8294) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nincs mit, esetleg a hármas osztót célszerű lenne kettesre cserélni hogy a két tévé kicsit erősebb jelet kapjon.

(#8296) vacs válasza vacs (#8289) üzenetére


vacs
veterán

Please valaki nézze meg, hogy a Comedy Central-on nála mit ír a műsorújság. :B

(^)(>.<)(^)

(#8297) ftamas0201 válasza vacs (#8296) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Férjek Gyöngye.

(#8298) pető bá'


pető bá'
őstag

nemrég már voltam itt digitális hangolás miatt, de még mindig fennáll a probléma:
nem találok DigiSport1 és 2-t, Story4-et meg RTL2-t sem. Most lett beüzemelve egy új TV, sem azon, sem a régin nincsenek ezek a csatornák. A hangolást úgy végeztem, ahogy itt javasoltátok:
Kezdő frekvencia: 176 MHz (176000 kHz); Végfrekvencia: 850 MHz (850000 kHz), de így sincsenek meg. Próbáltam keresni egy digitális frekvencia listát, ahol megnézem, hogy adott csatornákat hol találok, de nem találtam ilyet.. :F

"... and I hope you have a great day!"

(#8299) ftamas0201 válasza pető bá' (#8298) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Digi sportok a 722-n az rtl 2 a 730 MHz-en van. Amúgy listát én sem találtam, régebben keresgéltem, de semmi eredménye.

(#8300) korfa válasza pető bá' (#8298) üzenetére


korfa
aktív tag

Milyen tv? Illetve milyen analog előfizetésed van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.