Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#1) _Petya_


_Petya_
őstag


A Viszsgaidőszak topic-ban: Bővebben: link

felmerült ötlet nyomán megnyitom at SZTE-s infósok topicját. Tapasztalatok, vélemények, kritikák hőn szeretett egyetemünkkel kapcsolatban. Itt a helyük :)

Mindenkinek sok sikert a vizsgaidőszakra és persze azt követően is!!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2) Protezis


Protezis
őstag

Király :C
Reméljük nem lesz rövid életű :)

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

lol, látom unatkoztál :)
az 5let jó, csak L ne tűnjön a topic
hajrá mindnekinek a vizsgaidőszakra :)

(#4) ALI_G válasza Protezis (#2) üzenetére


ALI_G
veterán

jaj, csak a képet néztem, és assztem Protézis írta mind2t, sebaj, ingyen UP a jó kis szegedi topicnak

(#5) _Petya_


_Petya_
őstag

Akit érint: változott a Dimat II. tanrend, jól megkeverték a gyakorlatokat, ha már összeállítottad a köv. félévi órarended, meglepetés érhet, amikor fel akarod venni a kurzusokat.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#6) ALI_G válasza _Petya_ (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

már csak ez hiájnyzott

(#7) szekreny válasza _Petya_ (#5) üzenetére


szekreny
tag

Ki tartja manapság a diszkrétet?

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#8) _Petya_ válasza szekreny (#7) üzenetére


_Petya_
őstag

Az őszi félévben az előadók: Czédli prof., Zádori és Kámán, az utóbbi kettő érdeklődés hiányában megszűnt.

Én már frankón összeállítottam az órarendemet, erre kiderül, hogy megkavarták... bravó.
De akkor miért teszik fel, ha nem biztos?
Egyébként én is csak véletlenül vettem észre.

Petya


[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9) szekreny válasza _Petya_ (#8) üzenetére


szekreny
tag

Zádorit nem csodálom, hogy érdeklődés hiányában megszűnt...:)
Egyébként hány fős az évfolyam?

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#10) _Petya_ válasza szekreny (#9) üzenetére


_Petya_
őstag

Konkrétan évfolyamlétszámot nem tudok mondani, a fantasztikus kreditrendszer miatt, DiMat I-re 635-en jártunk (Czédli honlapja szerint) de pl. Progalapra 800 körül.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#11) szekreny válasza _Petya_ (#10) üzenetére


szekreny
tag

Az nem semmi. Amikor még én voltam elsőéves(régi szép idők...), akkor kb 300an voltunk. Esetleg egy kicsivel többen.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#12) rdi válasza _Petya_ (#10) üzenetére


rdi
veterán

800 !!!!!?????

:Y

az hogy lehet ?

egyébként elég tűrhető az etr nekem tetszik. Bár nálunk (mérnöktanár) központilag vették fel a tantárgyakat, mert a mérnöktársaság ...szott +csinálni...

Fej! Tor! Potroh!

(#13) _Petya_ válasza szekreny (#11) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, egyre több embert vesznek fel, utána felveszik utánuk az állami támogatást, majd az első év végén kirúgják a felét.

Dévényi nagydíjas beszólása a Kurzusfórumon: (nem szó szerint)
Nem tudom, honnan ered az a tévhit, hogy a tanszéknek, és az oktatói gárdának érdekében áll, hogy minél kevesebb hallgató menjen át. A tanszék finanszírozásának alapja a hallgatói létszám, ezért az az érdekünk, hogy minél többen menjenek át.

Na persze, csak ha minden évben felvesznek 500 embert, akkor ez alapján kapják a támogatást is...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#14) _Petya_ válasza rdi (#12) üzenetére


_Petya_
őstag

Elsőévesek:

PTM: 120
KPM: 120
MűszInf: 100
PM: 100
Inftan: passz...

+ még aki másodszor, harmadszor veszi fel...

Simán megvan 800...

Pontos számot nem tudok.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15) rdi válasza _Petya_ (#14) üzenetére


rdi
veterán

Az szép, így már értem.
amikor én tanultam (először) egyetemen, az informatikára karonként járhattak vagy 100 -an és Algolt kellett (volna) tanulni, na de ott volt vagy 6-8 kar, én már nem emléxem, vagy 10-12 ezren lehettünk összesen. Vagyis összesen egy szemeszternyi infó volt mindenkinek.
Nálunk egy szgép volt az intézetben egy Sinclaer (?).

Fej! Tor! Potroh!

(#16) Protezis válasza rdi (#15) üzenetére


Protezis
őstag

Te mikor jártál egyetemre? Máté Eörs korabeli vagy?
(Eörs 60-as években tanult Szegeden.) Ez most nem sértés. Sőt. Respect :)

(#17) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

De jó hogy megtalatam ezt a topicot!
Van valakinek bonyelmböl nyomtatható puskája? (III. évesek!)
Nincs kedvem megtanulni :)

(#18) _Petya_ válasza Protezis (#16) üzenetére


_Petya_
őstag

Tényleg, mekkora poén lenne, ha kiderülne, hogy Máté vagy Dévényi is nagy PH!-s! :Y

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#19) Protezis válasza _Petya_ (#18) üzenetére


Protezis
őstag

Lehet te vagy az?? Vagy én? :DDD
Amúgy a progalap vizsgán a D betűhöz érve szólított egy Dévényi nevezetű srácot. Mindenki beröhögött :C

(#20) _Petya_ válasza Protezis (#19) üzenetére


_Petya_
őstag

Én is ott voltam, emlékszem :C

Nekem volt angolon egy csoporttársam, Szabó Tamás.

Nem győzte mindenkinek megmagyarázni, hogy semmi köze az analízis tanszék réméhez :DD

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21) szekreny válasza _Petya_ (#13) üzenetére


szekreny
tag

Szerintem a támogatást félévenként kapja az egyetem. Szval, ha ősszel kivágják a népek felét, akkor tavasszal kevesebb lóvé jön...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#22) rdi válasza Protezis (#16) üzenetére


rdi
veterán

79-85
de nem Szeged
oda most járok :D

Fej! Tor! Potroh!

(#23) Rommel


Rommel
csendes tag

Üdv!! Valaki nem tudna egy jó kis jegyzetet SSADM-hez (Rendszerfejlesztés I.)? Vizsgán 40 pöttyöt ér!!

Terrorism is for pussies.

(#24) Protezis válasza Rommel (#23) üzenetére


Protezis
őstag

Nekem van egy Rendszerfejlesztés mappám, benne előadásjegyzet + SSADM.doc.
Ha kell, felnyomom netre. + van egy másik, abban is van 10 doc + 1 dbf fájl, meg még 1-2 fájl.

(#25) Protezis válasza _Petya_ (#20) üzenetére


Protezis
őstag

:C
Szabóból sok van, azt el lehet hinni, de Dévényiből?!?! :F

(#26) Protezis


Protezis
őstag

Egyik: [L]szjani.tvn.hu/tar/Rendszerfejlesztes.zip[/L]
másik [L]szjani.tvn.hu/tar/Rendszerfejlesztes2.zip[/L]
Ha szerzői jogokat sértek, akkor szóljatok, és törlöm!

(#27) VladimirR válasza Protezis (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Egyik: Bővebben: link
másik Bővebben: link
Ha szerzői jogokat sértek, akkor szóljatok, és törlöm!


mas: bejelentkezek en is, masodeves programozo matematikus vagyok

[Szerkesztve]

(#28) Protezis válasza Protezis (#26) üzenetére


Protezis
őstag

Jaj. elrontottam. Bocsi.
1. Bővebben: link
2. Bővebben: link

Mod: látom már javítottak :D
Még eddig sosem rontottam el


[Szerkesztve]

(#29) rdi válasza Protezis (#28) üzenetére


rdi
veterán

Húú, hogy ezt nem én vettem észre ... :))

Fej! Tor! Potroh!

(#30) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én is nyomtam 2 évig a műszaki info-t. Teljesen tragikusnak tartom az egészet. Oktatás szinvonala konvergál a 0-hoz, követelni persze azt tudnak. Példa: Linalgból gyakorlaton 5-ös voltam vizsgán meg 3x meghúztak. Diszkrétből is 4-es gyakorlat, és csak harmadszorra lett meg a vizsgán a kettes. Teljesen megútáltatták velem a matekot :(((
A ''számtech oktatás'' meg megérne egy külön misét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31) rdi válasza Protezis (#25) üzenetére


rdi
veterán

Miért Ö ki? Mesélj...

Fej! Tor! Potroh!

(#32) szekreny válasza kraftxld (#30) üzenetére


szekreny
tag

Attól, hogy jól tudod a gyakorlati feladatokat, még nem biztos, hogy az elméletet is ugyanolyan jól vissza tudod adni. Diszkrétből meg Linalgból is fontos a vizsgán pontosság. Én is tanultam őket sokat és mondhatom, hogy megérte. A későbbi években következő matekos tárgyakkal más sokkal könnyebben boldogultam(mármint tétel és bizonyítások tekintetében).Egyszerűen ráál az agyad ezekre a dolgokra. Persze ehhez tényleg az kell, hogy leüljél, és végigrágd magad a dolgokon(kivéve egykét szerencsés embert, akik már előadáson megértik és meg is jegyzik a dolgokat...). Szerintem eleinte azért megy nehezebben, mert középiskolában teljesen más szemlélete van a matekoktatásnak. Egyébként ezeket ki tartotta neked?

Számtech oktatás: én se voltam vele megelégedve, bár nekem könnyebb dolgom volt, mint másoknak, mert én középiskolában programozóként végeztem. Igazából szerintem az találja meg itt a számítását, akit komolyan is érdekelnek a dolgok, magától is utánajár egy csomó mindennek és nem kell mindent a szájába rágni. Mondjuk most már javultak a dolgok, mert sokkal többet kell dolgozni gyakorlatokon, fullos kötprogikat kell írni meg minden, nem úgy mint régen...akkoriban még elég laza volt, nem igazán volt év közben tisztességes számonkérés, aztán aki meg nem értett hozzá, az csak kapkodta a fejét a vizsgaidőszak közeledtével. Szval most van motiváció, dolgozgatnak év közben is népek. Ez azért haladás...(volt egykét csoporttársam aki fullra nem lőtt a számítógépekhez, még egy total commanderrel se boldogult...)

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#33) Protezis


Protezis
őstag

Én arra jöttem rá, hogy részben mi is hibásak vagyunk. Mármint az, akinek nem sikerül az első félév. Mert a középsuliból kikerülve nem is tudju, mi az: tanulni. Főleg mi, reálosak. Leaglábbis én gimiben napi 10 perc átlag tanulás. És nem voltam rossz tanuló. Egyetemen meg valóban TANULNI kell, ritka az, aki könnyedén veszi az akadályokat.
Nem az a baj, ha elesel, hanem az, ha nem tudsz felállni. Hogy is van ez pontosan? :)

(#34) szekreny válasza Protezis (#33) üzenetére


szekreny
tag

Egyetértek veled. Bár kicsit idegesítő, hogy vannak olyan szakok(jópár...), ahol minimális tanulásra osztogatják az ötösöket, a népek leakasztják a max ösztöndíjat, én meg örülök, ha egyáltalán kapok:((


Más: ha már beindult a jegyzetkereskedelem, akkor megkérdem én is, hogy nem tudtok szerezni Bevezetés a csillagászatba 1. jegyzetet? Kedden megyek, nem ártana elolvasnom egyszer...:)

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#35) Protezis válasza rdi (#31) üzenetére


Protezis
őstag

Programozás alapjai tanár. Dévényi Károly.
Végülis nagyon jó fej! Haverom gyakvezér, mesélt 1-2 dolgot, láttam 1-2 körlevelet.
Jó poénokat mond így tanároknak, csakhát a legtöbbje arról szól, milyen jó is megbuktatni valakit. Tavaly pl. egyik jelenlegi gyakvezér (tavaly nem volt az, de jóban van a tanárral + én meg ismerem :) ) levelet kapott tőle. Tartalma: Most muktattam meg 150 embert :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Na ez tényleg vicces. :DDD Főleg, hogy sikerült a vizsga.
Na szóval ilyen ember. Ha nem tanítja az embert, akkor tényleg jófej.

Jaj. El is felejtettem. Bár valamelyik topicban le is írtam. Mondta a gyűlésen, hogy aki windows+linux hitvitát kezdett az etr fórumában, annak nem muszály átmenni vizsgán. Mikor ezt elmesélte a haverom, aki tartotta a gyakot, rádöbbentem. Én vagyok az :DDD

A hsz:
''Ja, és annyit szeretnék segíteni bajtársaimnak (nektek), hogy ha nem akaródzik feltelepíteni egy linuxot otthon gyakorlás céljából, akkor szerezzétek meg a Sulixot. CD-ről bootolható, KDE-vel, mindennel.

Info: http://sulix.homelinux.net/
Sulix 1.1 letöltés: ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/sulix/1.1/

Sok sikert, és bocs, hogy nem szóltam hamarabb :(''

Na ezért majdnem bannoltak :DD Nagyon paráztam. :U

(#36) rdi válasza Protezis (#35) üzenetére


rdi
veterán

hát ez eléggé kevésbé mulatságos...

Fej! Tor! Potroh!

(#37) _Petya_ válasza Protezis (#35) üzenetére


_Petya_
őstag

Ááá, te voltál az? :Y

Dévényi körleveleire én is kíváncsi lennék.. a ''150 emberes'' dologról én is hallottam. Egyébként tavaly állítólag a Turbo Pascal 7.0-ra volt ráizgulva, most már Free Pascal a menő nálam és TP suxx. Erdekes. :D

Ja, most néztem, nincs meg a kalkulusom... :O

Pedig jobbra számítottam, bár a pontszámaimat nem tudom.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#38) Protezis válasza _Petya_ (#37) üzenetére


Protezis
őstag

Ez a kalkulus a leggázosabb. Annak is az elméleti része. Még a definíciók rendben is volnának, de a tételek + bizonyítások ...:O
Pl. BW-tétel bizonyítása. Rémálom. Nem tudom, hogy tanuljak. :F

(#39) szekreny válasza Protezis (#38) üzenetére


szekreny
tag

Kinél fogsz vizsgázni?
Először próbáld megérteni a a bizonyítást. Mit miért csinál, miért jó az ahogy csinálja. Ha megértetted, akkor tanuld meg a lépéseket.(mármint nem betűről betűre, hanem csak azt, hogy pl.: most indukcióval belátjuk ezt, aztán ezt és ezt csinálunk stb.) Így aztán ha a lépéseket tudod, könnyen le tudod vezetni magadtól is(persze csak akkor, ha érted is). Én még le szoktam egyszer írni magamnak a tételeket fejből, hogy lássam, le tudom e vezetni.
Egy idő után már alig kell tanulni a lépéseket, mert szinte triviális, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy eljussál a bizonyítandó állításhoz.

[Szerkesztve]

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#40) ALI_G válasza Protezis (#28) üzenetére


ALI_G
veterán

respect te aztán tudsz mindent :DDD
szerk.: a te szavaiddal élve: f***láma
szerk.: :)


[Szerkesztve]

(#41) ALI_G válasza szekreny (#34) üzenetére


ALI_G
veterán

pontosan igazad van, tavaly volt olyan tárgyam amire nem tanultam, nem is jártam be és mégis 5-öst kaptam :DDD és nem csak 1 db volt, hanme 2

(#42) ALI_G válasza Protezis (#38) üzenetére


ALI_G
veterán

detto, no comment, én is így wok ezzel, csak Tételek ne lennének a Földön

(#43) ALI_G


ALI_G
veterán

hihí, 12-re megyek vizsgázni kalkulusból, ha jön még vki akkor sok sikert...neked is Protkó.

(#44) _Petya_ válasza ALI_G (#43) üzenetére


_Petya_
őstag

Sok sikert, én majd 20-án megyek, most kerültek fel a pontok, 10 pontot kaptam az elméleti részre...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#45) ALI_G


ALI_G
veterán

Valaki eltudja mondani hogy Máté Eörs hogy pontoz? Mert nekem Számítógép architektúrát tanít. Voltam vizsgázni, mákomra olyan kérdés volt amit jól tudtam. 3-ból 2 kérdést tudtam, az elsőre mindent leírtam, kicsi hiájnynyal (1-2 mondat). A 2. feladatot nem bírtam teljesen befejezni, de nem sok híja volt. kb 1-2 mondat onnan is. A 3. feladat azt nemtom, hogy jót írtam, de tegyük fel hogy nem. Miért kaptam 1-est??? full kivagyok akadva. Az tuti, h. bemegyek és megnézem a vizsgám mert nem értem hogy lett 1-es. Az 1. 20, 2. 3. 15 pontos feladat volt.

(#46) _Petya_ válasza ALI_G (#45) üzenetére


_Petya_
őstag

Én holnap megyek SzAr-ból...

Azt mondják, Máté Eörs tul. képpen nem is ír pontszámot a dolgozatja, csak pipálgatja a ''kulcsszavakat''. Tehát nem sokat fogsz látni a dolgozatodon, csak néhány belefirkált pipát és hiányjelet. Egyébként és is azt hittem, hogy meglesz a Kalkulusom,és mégis 1-es lett.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#47) ALI_G válasza _Petya_ (#46) üzenetére


ALI_G
veterán

sajna én is ezt hallottam, hogy M E elég furán javít, szerintem fotó olvasással csinálja, mint egy gép, pl a MIC 1 sebességéhez hasonlítanám :))
na de akkor is a pofám leszakad, hogy a mágneslemezeket tudtam a legjobban az anyagból és van pofája meghúzni. Ha nem fórum lenne, akkor leosztanám, elég durván. Remélem szereti a reklamációt, mert az tuti, hogy nem hagyom szó nélkül.

(#48) _Petya_ válasza ALI_G (#47) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem hiszem, lehet, hogy egyszerűen el se olvassa, csak random belerak pár pipát és hiányjelet.

Majd írd meg ide a fejleményeket!

mod: Hány pontod volt gyakon?

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#49) szekreny válasza _Petya_ (#48) üzenetére


szekreny
tag

Nekem assemblyt tartott. Először meghúzott, aztán másodszorra sikerült. Semmelyiket sem értettem, hogy tulajdonképpen miért is történt?

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#50) Esmein


Esmein
nagyúr

jelen
Hol mikor és hogyan lehet az uvt kifizetni ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.