Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) KMT válasza fi:zi'k (#1966) üzenetére


KMT
addikt

Épp, hogy nem "intenzívebb" jelek. Ezeknek a zajoknak kicsi a dinamikájuk. Ezért érdemes zenével is járatni. A zajok előnye viszont az, hogy a legalsóbb frekvenciák is benne vannak, amik nagy membránkitérést okoznak. Épp ezért érdemes felváltva rózsazaj + dinamikus zenével járatni.

(#2002) fi:zi'k válasza KMT (#2001) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindig tanul vmit az ember. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2003) Slownz


Slownz
senior tag

és ilyen "zajokat" honnan lehet leszedni? (bejáratással kapcsolatban írta valaki) :DD

(#2004) dudika10 válasza Slownz (#2003) üzenetére


dudika10
veterán

Hallgasd a zenét és ne foglalkozz a zajokkal. ;)
Egyébként googleba bepötyögöd, hogy burn-in és kidob egy rakat linket. De a wikipedian is efnn vannak 10mp-es minták ha rákeresel a zajokra, berakod a lejátszóba, beállítod hogy mettől meddig ismételje és a végtelenségig mehetnek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2005) KMT válasza PuMbA (#1986) üzenetére


KMT
addikt

Kipróbáltam az EQ-dat "hátha" alapon. Nálam torzít. Nagy kivezérléseknél hallani. Nem tudom, de gyanítom, hogy ez amiatt van, mert felfele is húztad a görbét. Aki nem halkít digitálisan, szinte biztos, hogy hallani fogja.

Amúgy valóban hallgathatóbb az EQ-ddal a 668B, de számomra még mindig vékony hangja van (talán azért is, mert leszedtél a mélyekből), de mintha még mindig több magas lenne a kelleténél.

(#2006) ntomka


ntomka
nagyúr

Lassan kiderül, hogy nem a 668B a legjobb hangzásképű fejes a sluxok között. :D

ツ Headphones on - World off

(#2007) hennessys válasza ntomka (#2006) üzenetére


hennessys
tag

Szerintem csak zene és nézőpont kérdése. Vannak zenék, aminek kifejezetten jól áll a 668b hangzásvilága (még igy bejáratás alatt is :C ). Pl régóta nyüglődtem a kedvenc Ramstein számaimmal és ma meglepő módon a Chesky féle négy évszak csemballója is mutatott újat, bár klasszikusra azt hiszem nálam az AKG K501 marad a nyerő.

(#2008) PuMbA válasza KMT (#2005) üzenetére


PuMbA
titán

Most néztem, hogy az eco elől a pipát kiszedve növekszik a CPU használat, úgyhogy azzal jobb minőséget lehet elérni.

"talán azért is, mert leszedtél a mélyekből"
A referencia fejeseknek ennyi mélyük van körülbelül. AKG K601-ben sincs több.

"mintha még mindig több magas lenne a kelleténél"
Ez lehetséges, de nagyon nehéz jól belőni a magasakat - én meg sem próbálkozok vele, mert nincs annyi tapasztalatom.

(#2009) bigmasterg válasza PuMbA (#2008) üzenetére


bigmasterg
addikt

""talán azért is, mert leszedtél a mélyekből"
A referencia fejeseknek ennyi mélyük van körülbelül. AKG K601-ben sincs több.
"

Mi számít referencia fejhallgatónak?
Hd650-re rákeresve is előjön a "reference headphone", annak meg igencsak több mélye van, mint a K601-nek.

Más:
Közben meg ezt találtam. (Most találtam, még rá sem kerestem, hogy milyen hangja lehet...) De gyanúsan hasonlít. :D
Ez meg a hivatalos honlap.

Szerk.: itt van szó sr850-ről, de másképpen néz ki, mint a fenti linken.

[ Szerkesztve ]

(#2010) PuMbA válasza bigmasterg (#2009) üzenetére


PuMbA
titán

"Mi számít referencia fejhallgatónak?"
Rosszul fogalmaztam, nem annyira referenciára gondoltam, hanem inkább naturálisra. Pl. AKG K701, de abban ugyanannyi van, mint a K601-ben.
Én is ennyi basszust találtam nagyjából jónak, ha feljebb tolom akkor néhány számnál előtérbe kerül a mély.

Még lejebb húztam a magast, EQ. Szerintetek ez már jó?

[ Szerkesztve ]

(#2011) KMT válasza PuMbA (#2008) üzenetére


KMT
addikt

"A referencia fejeseknek ennyi mélyük van körülbelül. AKG K601-ben sincs több."

Én nem így emlékszem.

(#2012) PuMbA válasza PuMbA (#2010) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem ez az EQ tényleg előrelépés. 6 pont, eco kivéve, magas biztos, hogy jobb. Előzőt ne is nézzétek.

KMT: Ez fejes erősítő függő, nem? Shufny-nak kevesebb mély van a K601-ben, mint a 668B-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2013) KMT válasza PuMbA (#2012) üzenetére


KMT
addikt

Nem ilyen mértékben. Inkább arról van szó, hogy a superlux-ok nem egyformák. :DD

(#2014) PuMbA válasza KMT (#2013) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem tudom, 681F-ben szerintem pont jó a mély és abban tényleg kevesebb van, mint a 668B-ben. Ahol basszus van ott kijön nálam a mély nagyon szépen még így -3dB-lel is alaplapi hangkártyával, ami azért sokkal gyengébb egy fejes erősítőnél.

A módosított EQ-m szerinted milyen lett? Torzít még?

[ Szerkesztve ]

(#2015) KMT válasza PuMbA (#2014) üzenetére


KMT
addikt

Mondom, lehet, máshogy szól két 668B. Az enyémmel kevésnek tűnik a mély az eq-ddal. Az újat nem próbáltam. Mindaddig torzítani fog, amíg 0 dB fölé húzod valahol, és nem csökkented digitálisan a hangerőt. (Ha csökkentem, nekem sem torzít. De egyszerűbb az egész eq-t lejjebb tolni.)

(#2016) PuMbA válasza KMT (#2015) üzenetére


PuMbA
titán

Ja értem, akkor itt van a lejebb tolt változat.

"Mondom, lehet, máshogy szól két 668B."

Majd a köv. fejhallgató találkozón kiderül, hogy mi a helyzet a 668B-kkel. :K

[ Szerkesztve ]

(#2017) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Végeztem a hallgatózással. Durván lezsibbadt az agyam, ez a végén már meg is látszik sajnos. Holnap délután lesz kitéve a cikk.

Itt a frissített lista. Fáradt vagyok, úgyhogy lehet vkit kihagytam.

R4 csoport

668B:
-Cathfaern
-dave93
-m@tthew
-Sir Fisher
-Xaels

662:
-trickyy

681/B/F:
-Bici 1/1/-
-Sir Fisher -/1/-

K240 párna:
-Robeek

K701 párna:
-schawo (2db)

K601 párna:
-baluka26

vmi csatlakozók: #1671
-bigmasterg

-Zanik (?)
-Bagira01 (?)
-moddingR
-ntomka (?)
-stiggy (?)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2018) baluka26 válasza fi:zi'k (#2017) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem még nem sicher a K601 párna, amint meglesz a fejesem azonnal jelzek, hogy kell-e avagy sem :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2019) ArGab válasza fi:zi'k (#2017) üzenetére


ArGab
őstag

Nekem is lesz egy K240 párna.

(#2020) ntomka válasza fi:zi'k (#2017) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha holnap jelenik meg a cikked, akkor az a javaslatom, hogy a kedd esti órákban zárd a kört, hogy a 10-én érkező szállítmányra be tudj rendelni időben. Így a cikked olvasására és a döntésre is jut idő mindenkinek. A mostani listán is vannak elegen, holnap este meg én is megmondom mi legyen. :R

ツ Headphones on - World off

(#2021) Bici válasza fi:zi'k (#2017) üzenetére


Bici
félisten

Sacc/kb. mikor várható a rendelés leadása, illetve kb. mennyi idő alatt ér ide a csomi?
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2022) KMT válasza PuMbA (#2016) üzenetére


KMT
addikt

Ez korrekt. Talán mintha ici-picit berecsegne még vele, de nem vész.

Viszont... ha nem a "frekvenciaegyensúlyra" figyelek, hanem zenét hallgatok, sajnos azt kell mondjam, hogy kiöli az életet a zenéből az eq. Ez szerintem nem a tiédnek a hibája, hanem a beavatkozásé. Ki-be kapcsolva az eq-t, én így hallom. Nélküle itt énekelnek előttem, bekapcsolva meg van köztünk egy függöny. A jelenlétérzetet teszi tönkre, hogy egyszerűen mondjam. Úgyhogy számomra ennyi volt a "digitális" eq-zás. Bár félek, hogy ha kipróbálod, neked is. (:

(#2023) Simid válasza ntomka (#2020) üzenetére


Simid
senior tag

Legutóbb úgy láttam, hogy 8-ra módosították a beérkezést (most már a 2-5nap van megadva). Remélem érkezik annyi, hogy nem fogy el megint azonnal...

PuMbA: Próbálgattam az EQ-t, de nekem annyira nem jött be. A magasak nekem egyáltalán nem voltak zavaróak EQ nélkül és a te beállításaiddal kicsit úgy éreztem, hogy kevésbé részletes a zene. Mintha eltűntek volna hangok vagy például a cintányér néha olyan mintha sokkal távolabbról szólna mint a többi hangszer. Viszont a basszus sok számnál jobb a tiéddel mert az alap nekem fárasztó ha hosszabb ideig hallgatom. Sajnos nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen a természetes hangzás egy high-end rendszerrel így csak "érzésre" tudom mondani.
Nem értek hozzá, de gondolom az sem a legjobb megoldás, hogy egy alaplapi hangkártyával próbálod belőni a hangzást, mert így olyan "hibákat" is korrigálsz ami a hangkártya hibája és lehet másnál nem is jelentkezne (elnézést ha netán hülyeségeket írok :B ).

Szerk.: Látom KMT sokkal jobban megfogalmazta amit írni akartam. :)

[ Szerkesztve ]

(#2024) fi:zi'k válasza Bici (#2021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Továbbra sem tőlem függ. :) Holnap írok mindenkinek, hogy erősítse meg, döntse el, hogy mi legyen. Aztán tőlem akár holnap is le lehet adni, ha mindenki visszajelzett.
Feladástól 4 nap. továbbra is ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2025) Bici válasza fi:zi'k (#2024) üzenetére


Bici
félisten

Ok, köszi! Eddig nem nagyon figyeltem oda ezekre. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2026) ntomka válasza fi:zi'k (#2024) üzenetére


ntomka
nagyúr

Holnap délután mikorra tűzték ki a cikked?

ツ Headphones on - World off

(#2027) PuMbA válasza KMT (#2022) üzenetére


PuMbA
titán

Én semmi ilyet nem tapasztalok. EQ-val egyrészt sokkal jobban el bírom viselni a fejhallgató hangját (ezzel a legújabbal még jobban fülkímélőbb) valamint a zenét is - EQ-val pl. az ének is jobb nálam. Cintányérnak is sokkal jobban cintányér hangja van és ugyanez vonatkozik a dobokra is, nálam emeli a "színvonalat" az EQ. Ugyanúgy sőt még jobban elhiszem, hogy előttem zenélnek és énekelnek.
Ezzel a legújabb EQ-val kapcsolatban jó lenne még több vélemény.

Simid: nem csak alaplapi hangkártyám van :)

[ Szerkesztve ]

(#2028) fi:zi'k válasza ntomka (#2026) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tűzték. Én publikálom akkor. :B Ez az első cikkem, így gondolom időbe telik mire vki "leokézza". Igyekszem nem elhúzni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2029) ntomka válasza fi:zi'k (#2028) üzenetére


ntomka
nagyúr

Huh, az lehet több nap is, attól függ hány cikk van feltorlódva ami megjelenésre vár. Akkor alszok rá egyet és holnap jelzem itt melyik fejes legyen. :)

ツ Headphones on - World off

(#2030) fi:zi'k válasza ntomka (#2029) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majd megsürgetem :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2031) ntomka válasza fi:zi'k (#2030) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az a baj, hogy azt nem tudod. :) Ha már mondjuk két napra előre be van táblázva 6 cikk, akkor a tiéd csak a 3. napon tud megjelenni, akármit csinálsz, és ez a bírálattól is függ. :)

ツ Headphones on - World off

(#2032) Simid válasza PuMbA (#2027) üzenetére


Simid
senior tag

Azt mindjárt gondoltam, csak említetted párszor az alaplapit, gondoltam annál is ezt az EQ-t használod. Amúgy biztos jobban tudod, hogy mi számít természetesnek, mert én semennyire sem tudom, de valahogy nekem EQ nélkül jobban tetszik.
A legújabb nem csak annyival tér el az előzőtől, hogy lejjebb csúsztattad? Mert én más változást nem láttam/érzékeltem.

[ Szerkesztve ]

(#2033) Sir Fisher


Sir Fisher
tag

Ha lehetne én is a cikk után véglegesíteném a rendelésem.
köszi

Öt sört mindenkinek!!!

(#2034) Zanik válasza fi:zi'k (#2024) üzenetére


Zanik
addikt

Én viszont már egy korábbi hsz.-ben jeleztem, hogy a cikkedtől függetlenül lemondok a 662-es zártságáról, és inkább egy 668B-t és egy 681B szeretnék rendelni.
Csak hát te közben annyi mindent magadra vállalsz, hogy nem csoda ha elsikkad egy-két ilyen 'kérés'! :P ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2035) PuMbA válasza Simid (#2032) üzenetére


PuMbA
titán

Még egy kicsit lejebb vettem a magasból, ezen és ezen is hallható, hogy a cin sokkal "cinebbül" szól. :DDD

KMT: ha analóg módra kapcsolod az EQ-t akkor sem jó?

Egyébként a HiFi-met analóg módon "EQ-zom" az erősítőn (a kis magaskiemelése miatt) és ugyanannyi benne az élet, úgyhogy én ezt tényleg nem tudom hova tenni. Szerintem ez még mindig jobb, mintha hallgatnám pl. az alapból sistergős és erőtlen dobot.

(#2036) cintula187


cintula187
addikt

Off kérdés. Electri q val bénázom. Valami alap tutorialt/tanácsot tudnátok adni? Akárhová állítom a pöttyöket semmit se változik a hangkép, nemhogy presetet importáljak. Hogy kell hozzá kezdeni, mit kéne beállítani?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2037) PuMbA válasza cintula187 (#2036) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt bemásolod a foobar2000/components mappába. A foobar beállításoknál a DSP Managerbe átrakod aktívvá a VST Wrappert. VST tálcaikonra jobb katt--> VST Setup --> megadod a Program Files/VST Plugins mappát. VST tálcaikonra jobb katt--> Use VST Effect --> ElectriQ.

[ Szerkesztve ]

(#2038) cintula187 válasza PuMbA (#2037) üzenetére


cintula187
addikt

Tehát akkor az electriq végülis a foobar egyik "kiegészítője"?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2039) PuMbA válasza cintula187 (#2038) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, az Electri-Q egy plugin. Winamphoz is használható pl.

Simid: "de valahogy nekem EQ nélkül jobban tetszik"

A legkönnyebben tapsolásnál lehet kihallani, hogy EQ nélkül nem jó a hangzás. Már linkeltem egyszer, ha meghallgatod akkor egyértelmű, hogy melyik a jobb. Ha elkezdesz tapsolni egymagad abban sincs szinte semmi magas.

[ Szerkesztve ]

(#2040) KMT válasza PuMbA (#2035) üzenetére


KMT
addikt

Analógon sem. (Jó minőségű) énekhangon próbáld. A tapsolós felvétel eleve rossz. Ha ez alapján lövöd be az eq-d, akkor a felvétel hibáit is próbálod javítani, nem csak a fülesét. A másik két felvételnél is túllősz a célon szerintem. De ez relatív. Az viszont biztos, hogy élettelenné teszi a zenét így az eq. Másik fülessel, és hangfalon is próbáltam. Meg ugye más is észrevette... Sajnos ez tipikusan az az eset, amikor egy hibát csak egy másik hiba bevitelével tudunk megszüntetni.

Az analóg (erősítős) hangszínszabályzás még jó, hogy nem teszi tönkre ennyire a zenét. Ne keverd ide. Esetleg próbáld ki az eq-d hangfalon. Bár félek, hogy a rendszered a szűk keresztmetszet.

(#2041) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Tudtok vmi jó képfeltöltő oldalt, ahol sokáig meg is marad a kép? Az ImageShack-es képeket nem akarja megjeleníteni, a PH-s keret meg betelt :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2042) KMT válasza fi:zi'k (#2041) üzenetére


KMT
addikt

Ezzel eddig nekem jó tapasztalatom van.

(#2043) fi:zi'k válasza KMT (#2042) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi, közben rájöttem, hogy van ám picasa is. :D
Ha az se menne, akkor meglesem amit linkeltél.

Picasat sem szereti. :(((

Nem tudod, hogy meddig tartja meg a képeket?

Mindegy mert ez sem jó. :O

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2044) cintula187 válasza PuMbA (#2039) üzenetére


cintula187
addikt

Értem. NEkem a standalone electriq van fent.Hogyan fog ez együtt működni a winamppal?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2045) benvolio válasza fi:zi'k (#2043) üzenetére


benvolio
őstag

Esetleg ez vagy ez.

(#2046) KMT válasza benvolio (#2045) üzenetére


KMT
addikt

Azért a képfeltöltés.hu-t ajánlani, mint ahol sokáig megmaradnak a képek... főleg egy senior tagtól. :Y :(

fizik:
Mi a baj velük? :F

(#2047) fi:zi'k válasza benvolio (#2045) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A képfeltöltés nem tárolja elég sokáig a képet. :(

Amúgy szerintem rendszer hiba, mert már 3-at nem fogad el.

#2046
Egyszerűen nem jeleníti meg. Az ImageShack-nél meg vhogy össze is akad a kód.

#2048
Írtam, hogy betelt a PH-s keret. 2kb van szabadon.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2048) ntomka válasza fi:zi'k (#2047) üzenetére


ntomka
nagyúr

És a simán ide feltölteni miért nem jó?

ツ Headphones on - World off

(#2049) benvolio válasza KMT (#2046) üzenetére


benvolio
őstag

Én nem ismerem ezeket egyébként, azt hittem, hogy jók. :B De akkor elárulom a tutit, az én képeimet ide szoktam feltenni. Teljes méretbe linkelheted képenként, albumként ahogy jól esik, amelyiket akarod jelszózhatód, nem lesz nyilvános, szerintem a legtutibb. :K Remélem így már jó. :D /Közösségi oldalnak van írva, de én csak a kép feltöltés miatt használom egyébként, még az Exif adatok is a képen maradnak, szóval nekem bejött/

[ Szerkesztve ]

(#2050) Cathfaern válasza KMT (#2040) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Másik fülessel, és hangfalon is próbáltam."
Minek? :F Ennek az EQ-nak pont az a lényege, hogy a 668B-s hibáin javítson. Teljesen értelmetlen bármi más eszközön kipróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.