Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Érdekes, hogy annak ellenére, hogy ezek a kis kütyük tekinthetők napjainkban az egyik leginkább keresett hordozható MP3 lejátszóknak, még sincs saját topic-juk. A továbbiakban megkísérlek egy átfogó leírást készíteni, melynek segítségével talán mindenki számára kicsit közelebb kerülnek ezek a kis eszközök.

Személy szerint én, mint MP3 lejátszókat forgalmazó márkáról (memóriakártyáival már korábban volt dolgom) 2010 nyarán találkoztam először. Épp hordozható lejátszó vásárlásán törtem a fejem, amikor is a talán népszerűbb/ismertebb lejátszók (iPod, Cowon, Sony) mellett az akkori slágert a Clip+-t is a figyelmembe ajánlották. Rögtön szimpatikusnak tűnt a rendkívül jó ár-érték aránya, és mivel szinte csak jókat hallottam róla, így belevágtam a vásárlásba. Azóta gyakorlatilag az összes népszerű (és méltánytalanul elhanyagolt) Sansa lejátszó hosszabb-rövidebb ideig megfordult a kezeim között.

A topic célja, hogy segítséget nyújtson a Sansa család termékeinek eligazodásában. Az esetleg hibák orvosolásában, a megfelelő termék kiválasztásában, vagy csak úgy általánosságban táptalajt nyújtson a leendőbeli és jelenlegi Sandisk tulajok szakmai értékezéséhez.

@ Egy kis történelem:

Ismerősen csenghet a márkanév azok számára, akik jártasak (akár csak minimális szinten), a flash memóriák világában. Az 1988-ban alapított amerikai multinacionáis cégnak, mára 9,95 milliárd dollár részesedése a világpiacon.
Az első komolyabb hordozható lejátszójukat 2007 Októberében dobták piacra, a Sansa Clip személyében. Eredetileg a második generációs iPod Suffle vetélytársaként látott napvilágot, és ez hozta meg az első komolyabb sikereket MP3 lejátszó terén.
Manapság már számos népszerű példánnyal találkozhatunk a boltok polcain. A legfrissebb dobásuk Sansa Clip Zip, mely 2011. Augusztusában látott napvilágot a tengerentúlon.

@ Magyar nyelvű tesztek:

Sandisk Sansa Clip+ Logout Teszt by Bushmann
Sandisk Sansa Clip Logout by Ndruu
Sandisk Sansa Clip teszt by Prohardver

@ Angol nyelvű tesztek:

Sandisk Sansa Clip Teszt by anythingbutipod.com
Sandisk Sansa Fuze Teszt by anythingbutipod.com
Sandisk Sansa Clip+ Teszt by anythingbutipod.com
Sandisk Sansa C250 Teszt by anythingbutipod.com
Sandisk Sansa Clip+ Teszt by Headfi.org
Sansa Clip Zip Teszt by anythingbutipod.com fórum
Sansa Fuze+ Teszt by anythingbutipod.com

Hordozható lejátszó ranglista by Headfi.org

Ezen kívül persze lehet bőségesen még mazsolázni a neten, szerencsére jó sok "hivatalos" és a felhasználók által gyártott visszajelzés fellelhető.

@ A legnépszerűbb példányokról néhány szó:

Sandisk Sansa Clip


A mára már klasszikussá vált példányt manapság nagyrészt, csak használtan lehet fellelni. Ennek ellenére töretlen a népszerűsége. Anno még 1 GB(!) memóriakapacitással dobták ki, ez később 2, illetve 4-re bővítették. Több színben is fellelhető az "alap" fekete mellett, lila, kék, szürke, piros és rózsaszínben is. Nagy előnye, hogy már kezeli a FLAC fájlokat (a hasonló árkategóriájú Sony lejátszókkal szemben), azonban nem bővíthető.Hasonlóan a későbbi Clip+ verzióhoz ez is csíptethetős.

Sandisk Sansa Clip+


Ez a lejátszó tekinthető a Sansa család talán legnépszerűbb darabjának. 2, 4 illetve 8Gb-os verzióban látott napvilágot.Meglepően kis lejátszóról van szó, könnyedén elférhet a legkisebb zsebben is. Külön pozitívuma a csíptethetőség, hangminőség terén pedig ugyanazt produkálja, mint a Fuze. Üzemideje a gyári adatok szerint körülbelül 15 óra. Sajnos a Clip Zip megjelenésével most már egyértelműen kifutó terméknek számít,így egyre nehezebb hozzájutni

Sandisk Sansa Fuze


Ez a verzió kicsit nagyobb, illetve súlyosabb, mint a Clip, vagy a Clip+. Ellenben ennek sokkal szebb kijelzője van. Ajánlott azoknak, akik képeket, vagy videókat is szeretnének nézegetni kedvenc eszközükön. Üzemideje is egy kicsivel több, mint a többi társának, körülbelül 20 óra. Ennek a hátoldalán csíptethető nincs. Triviális, hogy mivel nagyobb a kijelzője ezáltal átláthatóbb az egész menürendszer. Ennek a továbbfejlesztett verziója a Fuze+

Sandisk Sansa Fuze+


Újabb dizájn, csicsás kinézet, friss hardware, (mostmár) kedvező ár. Röviden így lehetne jellemezni az elődjével szemben. Bátran elboldogul már a 16 gigás microSD-vel is. Üzemidejét zenehallgatás mellett (mert ugye mondanom sem kell, hogy videó lejátszást is lehetővé tették számunkra), 24 óra körüli értékre lőhető be. Fontos, hogy érintőképernyős a lejátszó kezelőfelülete, szóval ha valaki ódzkodik ettől, akkor semmiképp sem ajánlott neki.

Sandisk Sansa Clip Zip


A Sansa lejátszócsalád legújabb példánya. Túl sokat még nem tudunk róla, hiszen a magyarországi boltokban csak nemrég kapható. Átlagosan 1-2 év garanciával körülbelül 14-16 ezer Forintot kérnek el érte.
Hasonló belsővel rendelkezik, mint elődje, szóval ugyanarra a hangminőségre számíthatunk. Újítás a Clip+-al szemben, hogy egy új nagyobb, modernebb kijelzőt kapott. Emellett az egész eszköznek más dizájnja van. Átalakították a menürendszert is, illetve a mini USB-t lecserélték micro USB-re.
Hasonlóan a többi "Clip" lejátszóhoz ez is 15 órát bír.
@ Egyéb hasznos kiegészítők a termékekhez:

Védőfóliák
Szilikon tokok

@ További hasznos infók

Memória kapacitás
Üzemidő
Milyen fülhallgatót vegyek hozzá?
Más hasonló árkategóriájú lejátszó?
Fülhallgató erősítő, DAC?
Pár freki görbe
Sansa Clip+ VS iPod Touch 3G

Különösen ajánlott a meglévő lejátszónk gyári szoftverét a Rockbox nevű programra cserélni.
Erről bővebb infó:

www.rockbox.org/

Így elsőre ennyi jutott az eszembe, amit fontosnak vélek. Bármilyen észrevételt, kritikát, kiegészítést szívesen fogadok.

[ Módosította: tiv83us ]

(#2) goran78


goran78
tag

Sziasztok!

A héten vettem egy Sansa clip+ 4GB-os lejátszót.
Nálam is az a gond, hogy túl halk. Tudnátok segíteni? Olvasgattam a fórumokat korábbról és az alábbi megoldások nálam nem vezettek eredményre:

- hosszú ideig (kb. 15 mp-ig) tartsam lenyomva a ki/be kapcsoló gombot: bekapcsolt, majd pár másodperc múlva ki is kapcsolt, nem volt kérdés, melyik régiót akarom választani.
- a menüben nem találok Reset Factory Settings beállítási lehetőséget csak az alábbiakat (bár ezekben nem láttam ehhez még csak hasonló beállítási lehetőséget sem)
Háttérvilágítás
Energiakímélő
Sleep
Nyelv
Dátum / idő
Fényerő
Gyártás beállítások visszaállítása
Info
USB mód
Formátum
Sajtó és ragaszkodik...

Kérném szíves segítségeteket, hol tudom átállítani EU-ról USA-ra a régiót?

Köszönettel - goran

(#3) Slownz


Slownz
senior tag

Szia!

Itt a megoldás kulcsa.

Resetting a Clip Zip, Clip+, Sansa Fuze+, c200 series, e200 series, or e200R series player:
1. Press and hold the Power/Menu button for approximately 20 seconds.
2. Release the Power/Menu button.
3. Press the Power/Menu button again to turn on the player.

Ezután megint kérdezni fogja a régiót, és bármit választhatsz csak ne EU.

----

Ezen kívül a gyári beállítások visszaállítása és gyanúsan ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4) goran78 válasza Slownz (#3) üzenetére


goran78
tag

Köszönöm, sikerült! :))

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

Javítottak a képernyő minőségén... Mert mit számít az egy mp3 lejátszónál? Legyen olvasható rajta a szöveg, értelmesen jelezze ki az információkat. Előbbiben nem volt semmi problémája a Clip+-nak sem, utóbbi meg nem a kijelző, hanem a sw kérdése.

(#6) Slownz válasza #65675776 (#5) üzenetére


Slownz
senior tag

Hát figyelj, mindenkinek más számít. Nekem is teljesen megfelelt az O-LED kijelző, ennek ellenére érhető, hogy pár évente a cégnek muszáj kirukkolnia valami újjal.

Amúgy ha az jött ki a beszámolómból, hogy csak ezért jobb, akkor rosszul lett megfogalmazva :)
Inkább az újabb hw miatt lehet érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#7) Slownz válasza Slownz (#6) üzenetére


Slownz
senior tag

Illetve mivel a Clip+ kifutó példány, a nincs ló, akkor jó a szamár elvén is jónak kell lennie :))
Ha majd a Clip+ hajdani ársávjában fog mozgolódni, nem lesz vele gond.

(#8) #65675776 válasza Slownz (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hw-rel sem volt semmi probléma a Clip+ esetén. Sw vonalon kellene gatyába rázni, mert az bizony nem a legjobb.

(#9) Slownz válasza #65675776 (#8) üzenetére


Slownz
senior tag

Alternatív sw-nek ott a rockbox, bár ez számomra a Clip+ ellenpólusa, a túlzsúfolt menüjével.

és még a doom is elfut rajta. :))

(#10) #65675776 válasza Slownz (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ismerem a RockBox-ot, szerintem rettenetesen hulladék. A felépítése minden logikát nélkülöz, tele van felesleges baromságokkal. Ahogy a kijelzőt használja, az meg szánalom.

(#11) Shufny válasza Slownz (#6) üzenetére


Shufny
őstag

Miféle újabb hw? A kijelzőn kívül megegyezik a Clip+ -szal. A Fuze+ más hardveresen, de bár ne lenne.

(#12) Slownz válasza Shufny (#11) üzenetére


Slownz
senior tag

Hmm ez esetben figyelmetlen voltam, úgy látom több sebből vérzik a Clip Zipes rész, mindenképp átírom.

Amúgy itt egy összehasonlítás a régi és az új Clipről:

LINK

Akkor ezek szerint:
-új, nagyobb kijelző
-újfajta kinézet
-átalakított menürendszer
-mini USB helyett micro USB

Ezek mondjuk mind szubjektív (lényegtelen) változások, ezek alapján mindenki döntse el, hogy megéri-e váltani.

(#13) Slownz


Slownz
senior tag

Pár freki görbe.

(#14) korcsi


korcsi
veterán

Sansa clip+ vs Ipod Touch 3G hangminőség tekintetében.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15) maláj


maláj
őstag

nekem a Clip+ 2-3x kikapcsolt ezekben a nagy hidegekben a kabát belső zsebében - az normális ???
nem a kezemmel kapcsoltam ki mert akkor épp bizonyosan havat lapátoltam :D

(#16) Slownz válasza korcsi (#14) üzenetére


Slownz
senior tag

Igen, ezt is láttam már, meggyőző :)

(#17) Slownz válasza maláj (#15) üzenetére


Slownz
senior tag

Találtam egy idevágó fórumtémát.

Az extrém hideg semmiképp se tesz jót neki, mondjuk ez nem is túl meglepő :)
Ha pont akkor voltál kint vele, amikor a nagy mínuszok voltak, valószínűleg nem köszöni meg neked :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) szeva000


szeva000
addikt

Rakta már fel valaki a Rockbox-ot a clip+ -ra_?
Én igen,de azóta nem hajlandó usb-n a tárhelyet látni a lejátszón,fw-t vissza nem tudom rakni......(kiírja a pc,hogy ismeretlen eszköz és ennyi)
Mi a sz*rt lehet ennek csinálni?
Ráadásul ez egy hulladék,a hangminőség közel nincs annyira jó.

(#19) Slownz


Slownz
senior tag

(#18) szeva000:

Elég sok opciód van:

Kipróbáltad másik PC-ről?
Rendeltetésszerűen raktad fel a Rockbox-ot?
Próbáltad szimplán resetelni?

Butaságokat meg ne írjunk a hangminőségről. Főleg, hogy nem írtad, hogy milyen fülessel/fejessel hajtottad, milyen forrással hasonlítottad össze, egyáltalán mit értesz azon, hogy "hulladék" :F

[ Szerkesztve ]

(#20) szeva000 válasza Slownz (#19) üzenetére


szeva000
addikt

természetesen,ezek már megvoltak.Érdekes módon csak az usb kapcsolat nincs meg,a player látja a tárhelyet és a zenéket is viszi.Minden működik csakis az usb kapcsolat nem.
a gyári fw-el hasonlítottam össze a hangminőséget,egy Xears TD2-es fülessel.Itt akármit állítottam,meg sem közelítette azt a minőséget.Igaz,hogy sok okos és hasznos beállítás van benne.Akinek kell basszus,annak bizta jó ez,de én nem ilyen zenéket hallgatok.
Nem a playerre értettem a hulladékot:)...félre ne értsd.a rockboxra:)
a player kiváló hangminőség terén.

(#21) Slownz


Slownz
senior tag

Akkor ezek szerint próbáltad a manuális resetet, mert ebben az esetben a gyári sw-nek kéne visszaállnia.
Rockbox-on belül nincs reset lehetőség?

(#22) szeva000 válasza Slownz (#21) üzenetére


szeva000
addikt

nem találtam,de még átnézem ma,ha lesz időm.nagy gond nincs,mert tökéletesen működik amúgy:)

(#23) Slownz


Slownz
senior tag

Na szóval:

A gond ott kezdődött, hogy amit le lehet tölteni automatikusan a rockbox oldaláról verzió (3.10), az nem támogatja az USB módot, így fel sem ismeri a gép, miután egyszer lecsatlakoztattad. ( :W )

A probléma megoldása:

Amikor bebootol a rockbox, tartsd lenyomva a power és a bal gombot. Ekkor lereseteli magát és visszaáll a gyári menü. Ezután csatlakoztasd fel a számítógépre (ekkor már fel kell ismernie), majd töltsd le a gyári fw-t (ne az auto updatert!!), ezt másold rá simán az eszköz főkönyvtárára. Ezután csatlakoztasd le, és menni fog az eredeti sw :)

(#24) Atis93 válasza szeva000 (#18) üzenetére


Atis93
csendes tag

Ha a home gombot nyomva indítod el, akkor a gyári sw indul. Innentől kezdve könnyedén le is törölheted a RockBox-ot.

(#25) Slownz válasza Atis93 (#24) üzenetére


Slownz
senior tag

Szerintem én is pont erre válaszoltam :P Amúgy nem a home gombot, hanem a bal gombot kell nyomni :)

(#26) szeva000 válasza Atis93 (#24) üzenetére


szeva000
addikt

A bal gomb lesz az.Törölni sem kell igazán a rockbox-ot,mert indításnál mindkettő választható.csak a bal gomb kéznél legyen:)..nomeg usb csak a gyári fw-el van.

(#27) Atis93 válasza Slownz (#25) üzenetére


Atis93
csendes tag

Home gombbal is működik a dolog és nincs szó semmiféle resetről csak annyi, hogy a gyári sw-t indítja és nem a RockBox-ot.

(#28) kopaszcpl


kopaszcpl
csendes tag

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám egy Sanza Fuze+ lejátszóval.
Maga a "vas" tökéletesen működik,de..letöltöttem hozzá a Sansa FW Updatert.Elídítom,és ugye a gyártó oldalán azt írják,hogy ilyenkor kellene felajánlania opcióként a Sansa Media Converter letöltését.Nem történik,csak kiírja a program,hogy jelenleg nincs elréhető frissítés,próbáljam később.
Kérdésem a következő:mit csinálok rosszul,vagy mi lehet a hiba?
Fontos lenne ez a cucc,mert direkt azért vettem ilyen készüléket,hogy videót is tudjak nézni rajta...
Előre is köszönöm a segítséget!!

WAR is the motherfucking answer!

(#29) Slownz


Slownz
senior tag

(#28) kopaszcpl:

A közvetlen megoldását nem tudom a problémának, azonban azt hallottam, hogy a Sansa Media Converter elég vacak program. Érdemes lenne egy sima mezei konvertálót beszerválni, amely után csak simán felmásolod a videókat.

Egy ismerősöm ezt írta róla, remélem nem bánja ha megosztom:

"A program maga(SMC) lassú és nehézkes,komoly erőforrás igénnyel. Az Avatar című filmet 2 óra 35 perc alatt „varázsolta” a készülékre közel 3GB méretben. Szerintem kritikán aluli! Egy külső konverter programmal 25 perc alatt wmv lett belőle és 300 mb!!"

[ Szerkesztve ]

(#30) kopaszcpl


kopaszcpl
csendes tag

Köszi a gyors választ már használatba is vettem az Any Video-t.:)
Egyenlőre összehasonlítom,hogy minőség és méret terén az mp4-el ill. a wmv-vel járok-e jobban.

WAR is the motherfucking answer!

(#31) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hi emberek!
Én is megleptem magam egy Clip+-al. Tényleg kikapcsolgat nagy hidegben, tessék melegen tartani! Nekem néha bizonyos flac zenéknél első nóta indításnáé újraindul, majd simán lejátssza. Nem tudom mitől lehet. Amúgy hangminőségben tényleg klassz, csak az EQ-kat kell elfelejteni. Az EU-s hangerőlimit meg egyenesen gec*ség. Meg a 15 óra lejátszás is :U De a hang az kárpótol.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) Atis93 válasza Plazmacucci (#31) üzenetére


Atis93
csendes tag

Szerintem 15 óra bőven elegendő.

(#33) Plazmacucci válasza Atis93 (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy értetem, hogy attól messze van. 10 max.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

sziasztok hol lehet beszerezni jó áron egy ilyen finomságot?

(#35) Atis93 válasza Pszihonaranc (#34) üzenetére


Atis93
csendes tag

(#36) Pszihonaranc válasza Atis93 (#35) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

köszi szépen a hasznos linket ! :R

(#37) kisskd


kisskd
tag

Látott már vki M.o-on (vagyis inkább Bp-n) Sansa Clip Zip-et kiállítva, olyan boltban, ahol meg lehetne tapogatni, esetleg bekapcsolt állapotban is? Google barátommal csak kifejezetten netes, bemutatóterem nélküli boltok ajánlatait leltem.

(#38) Slownz


Slownz
senior tag

(#37) kisskd

Jó kérdés!

A Sansa lejátszókról általánosan elmondható, hogy nincsenek nagyon kiállítva sehol. Egyelőre szerintem csak abban a néhány webshopban kapható.

Mediamarkt-ban is pl. nem rég jártam, ott egész biztosan nincs.

[ Szerkesztve ]

(#39) kisskd válasza Slownz (#38) üzenetére


kisskd
tag

Ettől féltem én is... Végül elszántam magam, rendeltem webshopból, max. 8 napon belül visszaviszem Pest túlsó felére. Ha megjött, és nem felejtem el (:P) majd beszámolok róla milyen. Egyébként Clip+ meg Fuze+ az ED-kben tuti szokott lenni, 2 Clip+-t ott vettünk (sőt ott találtunk rá az egész családra).

Vkinek esetleg van Clip+ javítási tapasztalata? Van itt egy kb. 2 hónapos korában kimosott, majd gondosan kiszárított darab. USB-re dugva bekapcsol, látszólag tölt, és adathordozóként működik, de amint lehúzom, Battery Low felirattal kikapcsol. Van vkinek ötlete mit lehet vele kezdeni?

(#40) korcsi válasza kisskd (#39) üzenetére


korcsi
veterán

Ha telefon töltőre dugod, és lehet vele zenét hallgatni így, akkor "csak" az aksija halott.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41) fsgl


fsgl
csendes tag

Sziasztok!

Clip+ 2gb-os lejátszóm van.
Windows 7 eddig gond nélkül felismerte MTP módban.
Most viszont már nem hajlandó. "Az eszközillesztő szoftver telepítése sikertelen volt."
hibaüzenettel, illetve "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)" az eszközkezelőben.

Próbáltam már, menüből formázni, gyári beállítások visszaállítását is de semmi.

Azért bosszant mert eddig tökéletesen működött.

Mi lehet a probléma?

(#42) Slownz válasza fsgl (#41) üzenetére


Slownz
senior tag

Sajnos az ilyen elő szokott fordulni USB kapcsolatnál.

Első körben azt javasolnám, hogy próbáld ki egy másik gépnél, hogy ugyanezt a jelenséget produkálja ott is, illetve próbáld meg a másik csatlakozási módot is (MSC).

(#43) fsgl válasza Slownz (#42) üzenetére


fsgl
csendes tag

MSC módban tökéletesen működik.
Megpróbálom majd másik gépen is, hátha.

(#44) Slownz válasza fsgl (#43) üzenetére


Slownz
senior tag

Azért érdemes, mert simán lehet, hogy a gép hibája. Ez esetben lehet elkell majd egy windows reset.

[ Szerkesztve ]

(#45) Psytech


Psytech
senior tag

Tiszteletem,

ma vettem én is egy ilyen csoda jószágot, már rég óta nézegetem.. :))
Egy Clip+ 2GB-ról van szó. Használtan innen apróról.
Hazaérve rádugtam gépre, mondom megpakoljuk zenével saját ízlés szerint.
MTP módban: 930 mega szabad az 1,8 GB-ból és nincsen rajta semmi, no ez furcsa, megnézzük MSC-ben:
MSC mód: van egy .rockbox nevű mappám, az foglal sok helyet. Olvastam, hogy ez a rockbox szoftver valami custom sw akar lenni.
A mappa megléte a lejátszón az takarja, hogy már az fut rajta, vagy csak azt akarta a tulaj rátenni, de sikertelenül? Mert a lejátszó gépre dugva Sandisk logóval fut, meg a neten fellelhető képek (amiken látszik, hogy milyen bekapcsoltan), azok is egyeznek az enyémmel.
Törölhetem csak úgy ezt a mappát?
Nem áll szándékomban a rockbox sw-t rátenni, romolok én telefonon eleget, nem akarom az mp3 lejátszót is :DDD

Köszönettel :R

(#46) Psytech válasza Psytech (#45) üzenetére


Psytech
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő

Annyival kiegészíteném, hogy mégsem az volt a tárhelyben a ludas - gondoltam, hogy egy sw-nek nem kéne annyit foglalnia - megtaláltam elásva pár dolgot.
De az sw-vel kapcsolatos kérdés még mindig érdekel, hogy akkor vajon melyik van az enyémen? :)

Köszönettel :R

(#47) Slownz válasza Psytech (#46) üzenetére


Slownz
senior tag

Amennyiben rádugod a gépre, az első lecsatlakozásnál mindenképp a gyári menünek kéne bejönnie. Azonban, ha rockbox van rajta, akkor a következő ki-bekapcsolásnál már a rockbox-nak kéne futnia.

Legegyszerűbb, ha szépen nyomsz neki egy szoftverfrissítést és azzal garantáltan helyreáll az eredeti rend.

(#48) Psytech válasza Slownz (#47) üzenetére


Psytech
senior tag

Köszönöm, megnézem majd :)
De legalább hangzásban hozza az elvártat :))

(#49) Pszihonaranc válasza Psytech (#48) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Mennyit kell normális esetben (napi kb egy-két óra használat mellett) bírnia az akksinak?

bocsi nem válasznak akartam

[ Szerkesztve ]

(#50) korcsi válasza Pszihonaranc (#49) üzenetére


korcsi
veterán

5-6 napot biztos elmegy.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.