Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sideburns


sideburns
aktív tag

Samsung NX30 teszt

(#52) kátú


kátú
őstag

Egy NX 1100 at tervezek venni ezzel minden NX obi kompatibilis?

It still works!

(#53) kribe válasza kátú (#52) üzenetére


kribe
őstag

Minden NX-es. Egyedül az NX mini használ másfélét.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#54) sideburns


sideburns
aktív tag

Hétfőn jelentik be az NX széria zászlóshajóját, az NX1-et.

Kiszivárogtak róla a képek:
http://www.mirrorlessrumors.com/first-images-of-the-new-fantastic-samsung-nx1


(#55) kribe válasza sideburns (#54) üzenetére


kribe
őstag

Vajon mennyibe kerülhetne ez az obi külön? :))

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#56) kribe válasza kribe (#55) üzenetére


kribe
őstag

400 ezer, nem szóltam semmit... :DDD
Spórolok inkább tovább a 45mm f1.8-ra...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#58) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!
Van egy NX2000-es gépem, és egy Galaxy S5 minim.
NFC-n akarom átküldeni a képeket, de az istenért se akarja. Mindig a samsung smart camera appot tölti be, és csatlakoztatni akarja a fényképezőgépet wifin.
Ha jól tudom mikor visszanézem az elkészült képet, és simán odaérintem a telefont akkor már át is kéne küldenie.
Mi lehet ennek az oka szerintetek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#59) sideburns válasza Sperafico (#58) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mivel nem olvastad el a kezelési utasítást és a google-t sem ismered, ezért nem tudtad, hogy az NFC dolga, hogy elindítsa a smart camera appot és összekapcsolja a két eszközt WiFi-vel, mivel a WiFi az erre alkalmas átviteli csatorna, nem az NFC a párszáz kbit/s sebességével.

[ Szerkesztve ]

(#60) Sperafico válasza sideburns (#59) üzenetére


Sperafico
tag

Ja! Akkor az csak egy "cimke" ha jól értem, nem tud küldeni vele...akkor a dobozán minek reklámozzák.... :(((

(#61) Vyndree


Vyndree
őstag

Ebay-en rendeltem NX1100-as gépemhez utángyártott akkut, de lecseréltem a gépem mire megérkezett így számomra feleslegessé vált. Teljesen új, bontatlan csomagolásban.
Rendelt ár alatt eladó, értelmes dologra cserélhető.

Samsung ED-BP1030 az NX sorozat számos készülékével kompatibilis: NX200, NX210, NX300, NX310, NX1000, NX1100, NX2000
1030mAh, 7,4V

(#62) desigo


desigo
senior tag

Üdv !

NX 210-est használtam eddig aminek BP1030-as aksija volt.Külső töltővel több tartalék aksival használtam.

Most vettem egy NX 3000-rest aminek vékony a készülékben tölthető aksija van.
Kérdés,hogy ezt lehet-e külső PowerBankos aksival tölteni vagy inkább érdemes pót aksit venni?

Másik kérdés : NX210-esnél lehetett emailben küldeni a képet amit át is méretezett automatikusan.
NX 3000-nél nem találom,hogy lehetne.NFCvel sikerült átküldeni de jó lenne ha emailben is lehetne.

(#63) sideburns válasza desigo (#62) üzenetére


sideburns
aktív tag

Lehet Powerbank-kel tölteni.
Nem tud emailben küldeni.

(#64) desigo válasza sideburns (#63) üzenetére


desigo
senior tag

Köszi az infót.
NFCvel mondjuk kényelmes egy kép gyors telefonra másolása.

(#65) sideburns


sideburns
aktív tag

Hivatalos az NX500.




28MP BSI APS-C
3” Super AMOLED Touch FVGA Tilt / Flip
ISO Auto, 100~25600 (Ext. 51200)
Shutter Speed 1/6000 sec
Video MP4 (Video: HEVC /H.265, Audio: AAC) 4096x2160 (24fps), 3840x2160 (30fps), 1920x1080, 1280x720, 640x480
Frame rate: 60fps, 30fps, 24fps NTSC / 50fps, 25fps, 24fps PAL
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, NFC
• Quick Transfer, Email, Auto Backup, Remote Viewfinder Pro, Mobile Link, Photo Beam,
Bluetooth GPS Tagging, Auto Time Setting, TV Link
Battery 1130mAh
119.5 x 63.6 x 42.5mm (without projection)
287g (without battery and memory card)

(#66) kribe válasza sideburns (#65) üzenetére


kribe
őstag

Nem rossz, csak azon gondolkozom hogy a 28 megapixeles képek meg a 4k videó mennyire gyorsan fogja meríteni ugyanazt a kis akkumulátort. Persze lehet hogy semmivel se gyorsabban, majd kiderül.
Meg ez a "samsung auto shot" amire felhúztam a szemöldököm hogy "akkoreztmosthogy"?

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#67) sideburns


sideburns
aktív tag

Ez pedig az NX3300.
Úgy tűnik, ez csak kisebb ráncfelvarrást kapott az NX3000-hez képest.
Hivatalosan nem jelentették még be, a firmware sem tűnik véglegesnek.

http://allaboutsamsung.de/2015/02/samsung-nx3300-veraenderungen-nur-mit-lupe-zu-finden/


(#68) atothg válasza sideburns (#65) üzenetére


atothg
tag

Csinos.
Hiányolom az EVF-et és a második vezérlőtárcsát. :-)
Ja!
Az az AEL gomb nagyon nincs jó helyen, bár kell.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#69) sideburns válasza atothg (#68) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Az az AEL gomb nagyon nincs jó helyen, bár kell."
Kipróbáltad és nem jött be? ;]

Második tárcsa:
Van a tetején egy tárcsa, hátul egy tárcsa, a fókuszgyűrűt is tudod tárcsaként használni és érintőképernyője is van, mit hiányolsz még?

EVF: ezt szokták kifogásolni, hogy miért nem lehet legalább opcionálisan vakupapucsba tenni egy külső EVF-t. Nekem mondjuk nem hiányzik.

(#70) atothg válasza sideburns (#69) üzenetére


atothg
tag

"Az az AEL gomb nagyon nincs jó helyen, bár kell."
"Kipróbáltad és nem jött be? ;]"

Még nem, de elég gáz, hogy nem tudod nyomva tartani, mert vagy azt nyomod, vagy az exponálógombot.
Egyébként tudod mire való? ;] ;)

"EVF: ezt szokták kifogásolni, hogy miért nem lehet legalább opcionálisan vakupapucsba tenni egy külső EVF-t. Nekem mondjuk nem hiányzik."

Mert még jó a szemed. Majd ha már lencse kell mindenhez, akkor majd neked is hiányozni fog. :K

"Van a tetején egy tárcsa, hátul egy tárcsa, a fókuszgyűrűt is tudod tárcsaként használni és érintőképernyője is van, mit hiányolsz még?"

A hátsó tárcsát én nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#71) sideburns válasza atothg (#70) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#72) Vyndree válasza atothg (#70) üzenetére


Vyndree
őstag

"Mert még jó a szemed. Majd ha már lencse kell mindenhez, akkor majd neked is hiányozni fog."

Szemüveggel miért nem lehet kijelzőt nézni? Általában nem ezt szokták felhozni az EVF előnyének. Mikor ilyen jól látható kijelzőket készítenek, már egyre kevesebb az előnye. A másik ok amiért talán nem került bele az a fényképező mérete.
Egyébként aki szemüveges, hogy használja a gyakorlatban az EVF-et? Szemcsin keresztül néz bele, vagy folyton fel-le veszi? Amennyiben szemüveges lennék, tuti 99% kijelzőt használnék, mondjuk így is. (főleg hogy jelenleg NX minim van :) )

"A hátsó tárcsát én nem látom."

Monitorozáshoz sincs megtíltva a szemüveg. :)

(#73) Vyndree válasza sideburns (#71) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez nem az NX3300-as, hanem NX500. Ennek valóban van hátul is tekerője, az NX3300-nak nincs.

(#74) sideburns válasza Vyndree (#73) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem mondod?! :U

Végig az NX500-ról volt szó.

(#75) Vyndree válasza sideburns (#74) üzenetére


Vyndree
őstag

Igazad van, én néztem be. :B

Viszont az "AEL gomb"-ra visszatérve, rá lehet tenni a customra, azt lehet egyidőbe nyomni az expoval, legalábbis szerintem.

(#76) atothg


atothg
tag

No. Tényleg ott van.
Akkor megnyugodtam. :-)
Mármint az 500-on a 2. tárcsa.

[ Szerkesztve ]

(#77) atothg válasza Vyndree (#72) üzenetére


atothg
tag

Tudod 40 fölött olvasó, távoli, monitorozós, etc.
Amivel nézel, azzal éppen nem látsz, vagy amivel látsz, azzal hiába nézel (messzire). ;)

(#78) Vyndree válasza atothg (#77) üzenetére


Vyndree
őstag

Az EVF-et hogy használod, milyen szemüveggel? Vagy nélküle? Nem macera föl-le venni állandóan, mondjuk egy városnézéskor, vagy csak simán a természetben? Ezért mondtam, hogy ha lenne szemüvegem, tuti nem kínlódnék az EVF-el.

(#79) atothg válasza Vyndree (#78) üzenetére


atothg
tag

Ok.

(#80) Vyndree válasza atothg (#79) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt írtad, neked hiányzik az EVF, mert nem jó a szemed.
"Mert még jó a szemed. Majd ha már lencse kell mindenhez, akkor majd neked is hiányozni fog."
Kérdem, hogy használod szemüveggel, erre az a válaszod: Ok.
:C
Akkor ezt meg is beszéltük, neked is minden jót! :)

(#81) spawn21


spawn21
veterán

Boldogna hasznlok egy n30-at, ami hamaraosan kap egy 16-50-es S obit. Kíváncsi leszek, mennyivel lesz jobb videóban mint az alap obi. Remelém kb 400 000 -szer jobb :DDD

iPhone 13p

(#82) Vyndree


Vyndree
őstag

NX minihez létezik M42-es adatper? Ebay-en kerestem, nem találtam. :(

(#83) sideburns válasza Vyndree (#82) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nagyon úgy tűnik, hogy nincs még M42-NX mini adatper adapter.
Sőt, a gyári méregdrága NX-NX minin kívül semmilyen sincs.
Reméljük, hogy lesz valamikor.

(#84) sideburns


sideburns
aktív tag

Az ilyen hirdetésektől az a kérdés merül fel bennem, hogy és ezt így hogy??
Eleve a dollár árfolyamhoz rögzítés röhejes, de már hirdeti egy ideje, csoda, hogy senki nem rabolt még rá a nagyszerű ajánlatra. :)
Itt tényleg el lehetne sütni a mennyit enged a feléből mondatot, ez az ár még egy új NX300-ért is sok lenne.

(#85) kingabo válasza sideburns (#84) üzenetére


kingabo
őstag

:DDD

(#87) kribe válasza sideburns (#86) üzenetére


kribe
őstag

:W

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#88) sideburns válasza kribe (#87) üzenetére


sideburns
aktív tag

Drágábban vetted?

(#89) kribe válasza sideburns (#88) üzenetére


kribe
őstag

Rosszabb, nincs rá pénzem. :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#90) sideburns


sideburns
aktív tag

Egy érdekes és sajnálatos problémára szeretném felhívni a figyelmet, ami az NX300, NX30 és NX2000 videójának minőségét érinti.
Videófelvételkor a tömörítéshez ezek a fényképezőgépek a H.264 (AVC) codec Baseline profilját használják.
Az AVC az egyik legelterjedtebb, jó minőséget és jó tömörítést biztosító codec, különösen HD és fullHD felbontású videók esetén. Sokféle beállítási lehetőséget nyújt, ezek közül is legmeghatározóbb a "profil", amely többek között lehet "Baseline", "Main" vagy "High". A legrosszabb minőségű a Baseline, amit alsó kategóriás készülékekben, pl. webkamerákban használnak, ahol fontos szempont az adatvesztések elleni robusztusság és a képminőség csak sokadlagos szempont. A "High" profilt leggyakrabban full HD videóknál használják, ahol fontos a minőség, pl. Blu-ray és ebből készült ripek, valamint mobiltelefonok, fényképezőgépek videójánál.
Szintén befolyásolja a minőséget az ún. entrópia kódoló algoritmus, amelyből két fajtával találkozhatunk, az egyik a kevésbé erőforrás igényes CAVLC tömörítés, a másik a fejlettebb, erőforrás-igényesebb CABAC algoritmus. A Baseline profil csak az előbbit tudja alkalmazni, míg a High profil bármelyiket a kettő közül.
A rosszabb tömörítés miatti műtermékek jelentkezését, egyfajta pulzálást és részletvesztést a videófelvételen itt demonstrálják:
https://www.youtube.com/watch?v=wpjXEA6O6JM

Érdekes módon a korábbi modelleknél (NX10, NX100, NX1000, NX20, NX200) még a High profilt használta a Samsung. Mivel az NX300-nál tértek át a Tizen operációs rendszerre, elképzelhető, hogy itt csúszott valami hiba a mérnökök munkájába. Egy fórumozó szerint a korai/bugos gstreamer 0.10 és openmax (OMX) könyvtárak alkalmazása lehet a hiba forrása.
Az újabb NX3000-ben és NX Miniben is már javítva lett a dolog, High kodek profilt és CABAC algoritmust használnak a tömörítéshez.

Egyelőre nem ismert, hogy firmware frissítéssel orvosolható-e a dolog, különösen annak fényében, hogy megjelent az utódmodell, és elképzelhető, hogy a támogatás szépen lassan elmaradozik a régebbi (2013-as) modellekhez.

Aki szeretne tenni az ügy érdekében, küldhet egy emailt a Samsung supportnak, jelezve a problémát. Ha világszinten elég sok jelentés érkezik, talán foglalkoznak a dologgal. http://www.samsung.com/hu/support/
És hát ki ne szeretné a legtöbbet kihozni a gépéből? :)

Linkek:
http://www.dpreview.com/forums/thread/3795946
http://4net4.com/samsung-NX30-Samsung-NX300-Samsung-NX2000/

http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Profiles
http://www.geeks.hu/technologiak/100914_igy_mukodik_a_h264_kodolas?page=0,2

(#91) sideburns


sideburns
aktív tag

Itt egy jó kis unboxing / első benyomás videó az NX500-ról:
https://www.youtube.com/watch?v=oPlHtuJ_DZ4

Letölthető a kézikönyv is:
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201503/20150313082358453/NX500_English.pdf

Annyi bizonyos, hogy a 4K videó egy kicsit butított az NX1-hez képest, mivel nem a teljes szenzort olvassa ki és méretezi le, csupán a közepső kb. 9 megapixelt 1:1 arányban, tehát kell számolni egy kb. 1.7-es croppal is a látószögben.
(Tehát a 16mm kitobjektív nagylátószögű állásban kb. ekv. 41mm lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#92) sideburns


sideburns
aktív tag

(#93) kribe válasza sideburns (#92) üzenetére


kribe
őstag

Ráadásul Olaszországból még vám sincs rajta... Tényleg jó üzletnek tűnik. Persze ebay, szóval mindenkinek csak saját felelősségre :D

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#94) Vyndree válasza kribe (#93) üzenetére


Vyndree
őstag

Az Olaszoknál valamiért a Samsung gépek jó árban vannak,. Elég csak a Média Markt-ba benézni és nem ez a legolcsóbb hely.
NX3000 €249 (75eFt) - itthon 90eFt
NX mini €199 - itthon megint 90eFt (9-27mm zoom obis)
Panasonic GF3 €400-ért is jó vétel, itthon olyan 150 körül volt.
Talán még valamivel olcsóbb a Panasonix LX7 €340-ért

Ráadásul ha náluk veszed az itthoni MM-ben tudod gariztatni.

[ Szerkesztve ]

(#95) Nadec válasza Vyndree (#94) üzenetére


Nadec
csendes tag

Én múlthéten NX300-at vettem 89ezerért az MM-ben (Pólus),
az NX3000 pedig 79e volt.

(#96) sideburns


sideburns
aktív tag

Ide is:
NX30 100e Ft (kitobival)
http://www.sestore.hu/?hint=samsung&go=product&product_id=20020151

Objektívek is durván olcsón mennek:
http://www.sestore.hu/?go=productlist&hint=fenykepezogepek_objektivek&group_id=3550
30mm 45e Ft

Remélem kiszórnak egy NX500 + 16-50S-t is egy százasért. :P

(#97) kribe válasza sideburns (#96) üzenetére


kribe
őstag

:Y

Jöhetne már a fizetés...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#98) Vyndree válasza kribe (#97) üzenetére


Vyndree
őstag

Már csak NX2000 és NX mini van.

(#99) kingabo válasza sideburns (#96) üzenetére


kingabo
őstag

Most se lesz 30mm-esem. :O Mondjuk nem csodálom, hogy mostanra ennyiért nem maradt...

[ Szerkesztve ]

(#100) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Lehet vásárolok egy NX2000-et, ugyanis 50%-os kedvezmény. :) A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek erről a gépről, illetve, hogy adapterrel lehet nem samsung márkájú objektívet rárakni? Csak mert van itthon egy fióknyi objektív. :DDD Jah, most nézem, hogy már nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.