Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) sideburns válasza BITBOYS (#200) üzenetére


sideburns
aktív tag

"For the NX500 we use the Samsung 16-50mm F2-2.8 because of all the Samsung lenses we have available, it is still the overall best performer, and we want to keep light levels consistent with the NX1 to evaluate noise performance."
Ami ugye más források szerint nem a legélesebb, a prémium kategória ellenére sem.

Nem való nekem ez a pixelkukkolás, én alig látok különbségeket. Ez igaz az NX1-re is.

(#202) silmatauki válasza BITBOYS (#200) üzenetére


silmatauki
őstag

Mindkettőn a 16-50S. Azt írják, hogy ez a legélesebb Samu obijuk: “For the NX500 we use the Samsung 16-50mm F2-2.8 because of all the Samsung lenses we have available, it is still the overall best performer, and we want to keep light levels consistent with the NX1 to evaluate noise performance.”.

(Ami eléggé furcsa, mert pl. a traumflieger.de nagyon lefikázta, és pl. a 45-ösük vagy a 85-ösük lényegesen élesebb és felbontásban kiegyenlítettebb. Nem nyitott blendéjű ilyen kritikus, “pixel peeper”-eknek készülő, fotózásra én semmiképp nem használnám.)

Szerk: sideburns megelőzött a DPR-idézettel :)

[ Szerkesztve ]

(#203) BITBOYS válasza sideburns (#201) üzenetére


BITBOYS
addikt

és (#202) silmatauki
ex-s30nb kellett volna a melóhoz, de igazából a mély fekete is hiányzik nekem a bsi szenzorral szerelt gépekkel készített tesztfotóról. a5100-nál ott a fekete, többinél kicsit átvilágítottnak tűnik.
2K-s monitoron keresztül nézem(ips) ha számít valamit.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#204) BITBOYS válasza BITBOYS (#203) üzenetére


BITBOYS
addikt

Iszonyat off: Canon EOS 5Ds R brutális :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#205) silmatauki válasza BITBOYS (#204) üzenetére


silmatauki
őstag

Felbontásban az. DR-ben nagyon harmatos szegény :)

(#206) kribe válasza silmatauki (#205) üzenetére


kribe
őstag

Elvégre Canon...

Ennek ellenére nem utasítanám el... :U

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#207) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Interview with the NX1’s Senior Engineers

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#208) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!
A fényképezőhöz kapott Lightroom telepítése licence szempontjából hogyan működik?
Ha egy gépre feltelepítem, utána másik gépre már nem tudom telepíteni?

(#209) kribe


kribe
őstag

NX500 teszt.

g_g_g: szerintem azért nem válaszol senki mert nem tudjuk :B Én pl. nem használtam fel azt amit kaptam, van 5-ösöm, de még nem kellett újratelepítenem. Akinek esetleg virágbolti verziója van annak meg úgyis mindegy...

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#210) kribe


kribe
őstag

Csak hogy legyen a topicban kép is...

Balkan Fanatik koncert

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#211) silmatauki válasza kribe (#209) üzenetére


silmatauki
őstag

Sajnos pont a lényeg (hogy viszonyul az állókép-minőség, pontosabban a high ISO és az árnyékok húzhatósága az NX1-hez képest) nem igazán derül ki ebből a review-ből. Elmondják, hogy a high-ISO képek zajosabbak, mint az NX1-é, ugyanakkor részletesebbek. Ebből max. az derül ki, hogy JPEG-eket néztek, és még csak meg sem próbálták normálisan, odafigyelve(!) előhívni a RAW-okat.

Egyéb hibái is vannak, ami azt mutatja, nem sokat foglalkoztak a cuccal (ésvagy nem kértek egy második példányt); pl. az, hogy azt mondják, 1/120s-nél alacsonyabb záridőknél szinte minden képük elmosódott lett. Ez a DPR fórumos csókák szerint egyáltalán nem jellemző a gépre ésvagy a 16-50PZ-re.

Szal ez alapján a review alapján nem lettünk okosabbak a dinamika / high ISO kapcsán.

Pozitívuma is van azért a review-nak: a múltkori DigitalRev TV “review” sokkal sz@rabb és semmitmondóbb volt.

(#212) kribe válasza silmatauki (#211) üzenetére


kribe
őstag

Ez nagyon igaz, az a DRTV review még igazából viccnek se volt valami jó... Szerintem csak azért csinálták hogy legyen valami kevésbé népszerű márkáról is egy videójuk. A Sony-t is gyakorlatilag csak szívatták korábban, de mióta kénytelenek elismerni hogy jó gépeket és (Zeiss-től) jó üvegeket csinálnak, kellett egy új márka amit még lehet faragni.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#213) rdanika


rdanika
tag

Sziasztok,

Egy kis segitseget szeretnek kerni. Nem tudom eldonteni, hogy ar ertek aranyban melyik eri meg jobban.

A lehetseges versenyzok:

nx300m -120ezer
nx3300 -130ezer

Ti melyiket vennetek?

Üdv,
D

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#214) sideburns válasza rdanika (#213) üzenetére


sideburns
aktív tag

Egyiket se, majdnem új NX300-ak mennek 70-ért.

(#215) silmatauki válasza rdanika (#213) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát ezek rohadt drágák, ennyit semmiképp nem érnek. Rádobsz 80-at, és megveszed 209-ért az NX500-at, ha mindenképp Samu és rangefinger kell. Bár még elég kérdéses az NX1-hez viszonyított képminősége, a felsorolt két cuccnál (amik az árukat egyáltalán nem érik meg) sokkal-sokkal jobb.

(#216) kribe válasza rdanika (#213) üzenetére


kribe
őstag

Ez egy jó kérdés, nekem utána kellett néznem hogy mi az NX300m. Állítólag ez egy NX300 a Samsung féle Tizen oprendszerrel, egyebekben nem különbözik. Ennek ellent mond a kép amit róla mutattak, 180 fokben felfelé fordított "selfie módban" álló kijelzővel. Az NX300 csak 90 fokot tud felfelé, 45-öt lefelé.

Egyébként az NX300 mellett szól a nagyobb sorozatfelvételi sebesség (8 vs 5 FPS), az érintőképernyő, a focus peaking megléte manuális fókuszáláshoz, a pdaf, a gyorsabb min, záridő (1/6000 vs 1/4000), 60p videó, nagyobb felbontású kijelző. És az hogy szerintem szebb,

A 3300-as viszont újabb, nincs benne AA filter, és tud lassított videót csinálni.

Na és persze a hozzá adott obi sem azonos, de hogy a kettő közül melyik jobb, arról nem tudok nyilatkozni, mivel nekem csak az egyik van...

Ár-érték arányban tényleg egy NX300 érné meg 80-ért vagy akörül... :P

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#217) rdanika válasza kribe (#216) üzenetére


rdanika
tag

hasznältat nem tudok venni mert most még egy darabig nemetorszagban dolgozom es meg nem notem fel a feladathoz egy ilyen üzlet lebonyolitasahoz. :) Sajnos azert az 300m van a pakliban a 300al szemben mert cask azt kapni... 200ezret meg kifejezetten sokallok mar ra. Igazabol eleg sokat utazok a munkam miatt es eleg szep helyeken jarok. Pusztan hobby celjaból fotozok . Meg ilyen itt is jartam kepek. Szoval azert 200at sajnalok ra kiadni. De azert most elgondolkoztam. :) Nehez döntes... :)

Kribe neked melyik van? Es azzal meg vagy elegedve?

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#218) kribe válasza rdanika (#217) üzenetére


kribe
őstag

NX300-am van, és meg vagyok vele elégedve... igaz most van egy nagyon jó ajánlatom Canon DSLR-re és cuccokra hozzá úgyhogy komolyan elgondolkoztam a cserén. Bár korábban inkább a Nikon érdekelt a DSLR mezőnyből...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#219) -_neo_-


-_neo_-
csendes tag

új Firmware nx500hoz: [link]

-_neo_-

(#220) sideburns


sideburns
aktív tag

Jön a Samsung NX Mini 2.
http://www.mirrorlessrumors.com/samsung-nx-mini-2-gets-leaked-in-netherland-5506
Nem ez fogja felforgatni a fotós világot, mindenesetre érdekes. Az elődje kb. egy éve jött ki.
4K @24p videó.
felugró vaku
Super AMOLED kijelző
kisebb akkukapacitás
cserélhető előlap, kicsit átdolgozott design

(#221) kribe válasza sideburns (#220) üzenetére


kribe
őstag

Első ránézésre ez ritka ronda lett... :D

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#222) BITBOYS válasza sideburns (#220) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vajon milyen procit kapott? Lehet így már odacsap a Nikon j5-nek :D

mod: most nézem, hogy 450 eur az alapobival elvileg

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#223) silmatauki válasza BITBOYS (#222) üzenetére


silmatauki
őstag

Leesik majd az ára seperc alatt. Plusz valszeg a T megint ki fogja őket szórni kvázi ingyér az ősszel a Note5 akcióval, ahogy a Note4-gyel tették.

(#224) BITBOYS válasza silmatauki (#223) üzenetére


BITBOYS
addikt

NX500 új firmware-el kapcsolatban..azt írják eddig visszafogták a tudását a gépnek. Gyanítom a proci ugyanaz mint az NX1-ben.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#225) sideburns válasza BITBOYS (#224) üzenetére


sideburns
aktív tag

Lehet gyanítani, de lehet rákeresni is. Nem ugyanaz a processzor a két gépben. Az NX1-é DRIMe V, az NX500-é DRIMe Vs.

(#226) BITBOYS válasza sideburns (#225) üzenetére


BITBOYS
addikt

Rengeteg helyen még ugyanaz a proci szerepel a specifikációnál, reklámokban [link], mint ahogy itt is. Később módosította drime vs-re. Nem hiszem, hogy gyártott egy új, gyengébb cpu-t, nem érné meg. Valószínűleg csak lebutította, szoftveresen korlátozta.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#227) Nadec


Nadec
csendes tag

50-200-as obit próbálok venni, Mo-n nem találok sehol, ahol honlapon fent van ott sem tudják, hogy mikor lesz ha lesz.

Tele van a ......

(#228) -_neo_- válasza Nadec (#227) üzenetére


-_neo_-
csendes tag

Próbáld meg valamelyik Samsung Experience Store-ban. Nincs webshopjuk, viszont vannak samsung dolgaik (pl fényképező). :)

-_neo_-

(#229) Nadec válasza -_neo_- (#228) üzenetére


Nadec
csendes tag

Ott sincs

http://sestore.hu/?go=productlist&hint=fenykepezogepek_objektivek&group_id=3550

(#230) Studi válasza Nadec (#229) üzenetére


Studi
addikt

A honlap nem feltétlenül fedi a boltok kínálatát, én azért rájuk telefonálnék.

(#231) kingabo válasza Nadec (#229) üzenetére


kingabo
őstag

Nem semmi, amit a samu megtesz azokkal akik a termékeiket megveszik...
... vagy legalábbis próbálnak venni a már megvetthez :(((

(#232) Nadec válasza kingabo (#231) üzenetére


Nadec
csendes tag

Azt nem értem miért az obival kezdték és miért árulnak még gépet, ha obit úgy sem lehet hozzá venni.

(#233) Nadec válasza Studi (#230) üzenetére


Nadec
csendes tag

Voltam bent náluk és nincs, nem is lesz.

(#234) kingabo válasza Nadec (#232) üzenetére


kingabo
őstag

Vakuval sajnos még rosszabb a helyzet. :(

(#235) thess válasza kingabo (#234) üzenetére


thess
csendes tag

Ha ebay-ban nem is bízol, amazonról nagy biztonsággal lehet rendelni. Az 50-200-as 250$-tól elérhető.

(#236) kingabo válasza thess (#235) üzenetére


kingabo
őstag

Szerintem nem nekem akartad írni. 2 éve van olyan objektívem. :)
Én inkább a postákban nem bízok, nem tudom, hogy kibírna-e egy hosszabb zötykölődést sérülés nélkül.

(#237) rulett98


rulett98
csendes tag

Sziasztok! Típusváltás miatt eladnám fehér színű tökéletes állapotban lévő Samsung nx1000 fényképezőgépem. (gyárilag:NX 20-50mm f/3.5-5.6 objektívvel)
Ár:50.000Ft
Pluszban a következő objektívek vannak még hozzá:
Samsung 50-200 mm F4 - 5,6 ED OIS objektív (fekete)
Samsung 30mm f/2 NX Pancake (EX-S30NB) (fekete)
Ezeket is eladnám (egyben). Ár:90.000ft
mail: borospeti@chello.hu

(#239) kribe válasza rulett98 (#237) üzenetére


kribe
őstag

Tedd fel a hardverapróra inkább mielőtt valami modi megharagszik.
Sajna engem csak a 30mm érdekelne ezek közül, gépem már van...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#240) rulett98 válasza sideburns (#238) üzenetére


rulett98
csendes tag

Ok. Elnézést kérek mindenkitől a hírdetésért. :(((

(#241) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok, tegnap vettem egy NX500-ast, kérdésekre szívesen válaszolok, de csak módjával, mert még kezdő fotós vagyok, és a gép kiismeréséhez is kell egy kis idő :D

(#242) sideburns válasza Victoryus94 (#241) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nekem van kérdésem, mennyiért vetted? :)

(#243) Victoryus94 válasza sideburns (#242) üzenetére


Victoryus94
őstag

150k -ért, 200-at ki nem adtam volna érte :D

------------------------------------------------------------
Eddig tetszik, de van 1-2 idegesítő hibája:
RAW-ba nem minden módba enged menteni, néhány beállítás ráadásul visszaállítja jpg-be az alapértelmezett formátumot. (aztán utólag jól meg lehet lepődni, hogy nin raw fájl).
A legtöbb program nem kezeli ezt a formátumot, amibe menti a raw fájlokat a sony, raw convertere pedig csak jpeg vagy tiff fájlba konvertál, másik raw fájlba nem.
A beépített üzemmódok (automata módok) eléggé gagyik, aki ennyit kiad egy gépért, annak nincs rá szüksége.

Úgy összességében meg vagyok a géppel elégedve, de még nem ismertem ki a gépet.
Napfényben a dinamikatartománnyal van problémám (ha sötét a kép is, és mindig kiég valahol), nem tudom, ezt lehet-e valahol normálisan beállítani, esélyes hogy csak utómunkával, vagy hdr móddal lehet kivédeni (esetleg fényszűrővel). -Gondolom, minden gépnél előfordul az ilyesmi, de a Canon 60D-nél nem ennyire feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#244) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#243) üzenetére


Victoryus94
őstag

Lemaradt 1-2 betű :D
No sebaj, érthető...
Van hozzá Sony RAW konverter, azt említettem a hsz-ban külsőt nem próbáltam még.

Szerintem 140-160k körül van a valódi értéke, amennyiért valóban érdemes lehet megvenni.
A Sony 6000-et jobbnak tartják, de annak a videója nagyon nem jött be...

(#245) Szteff2 válasza Victoryus94 (#244) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Szia! Én is NX rendszert használok, de van néhány Minolta/Sony obim. Gondolkoztam egy A6000 beszerzésén videora is, de most megütköztem azon, hogy nem tetszett a videoja. Mi az amiért nem tetszett?

(#246) sideburns válasza Victoryus94 (#243) üzenetére


sideburns
aktív tag

"A legtöbb program nem kezeli ezt a formátumot, amibe menti a raw fájlokat a sony, raw convertere pedig csak jpeg vagy tiff fájlba konvertál, másik raw fájlba nem."
Úgy érted, Samsung, nem? Konvertálj DNG formátumba, az kvázi standard, ráadásul kisebb helyet is foglal.

"Napfényben a dinamikatartománnyal van problémám (ha sötét a kép is, és mindig kiég valahol), nem tudom, ezt lehet-e valahol normálisan beállítani, esélyes hogy csak utómunkával, vagy hdr móddal lehet kivédeni (esetleg fényszűrővel). -Gondolom, minden gépnél előfordul az ilyesmi, de a Canon 60D-nél nem ennyire feltűnő."
Ez user error lesz, a Canonoknak közismerten gyengécske a dinamikatartománya, szóval annál biztosan jobb az új Samsung szenzor, ezt a Dxo is megerősíti:
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Samsung-NX1-versus-Canon-EOS-60D___976_663

[ Szerkesztve ]

(#247) Victoryus94 válasza sideburns (#246) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, Samsungra gondoltam, csak előbb írok, mint gondolkodom :D

Szteff2:
Nézd meg ezta videót:
https://www.youtube.com/watch?v=7q-lWMBHO-U
Ha neked semmi kivetnivalód vele, akkor vedd meg nyugodtan ;)
Nekem egyszerűen nem tetszik a kép
És most nézd meg ezt (min fullhd-ban, de ha FHD a monitorod, és a géped bírja, felrakhatod 4k-ra is a felbontást, sokkal élesebb, és szebb):
https://www.youtube.com/watch?v=0YQZGRHWShg

[ Szerkesztve ]

(#248) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Van aki használt már más gyártótól obit Samsunghoz? (pl. gyűrűvel)
Mondanátok róla véleményt? (zoom, fókusz, f-érték érdekelne elsősorban)

[ Szerkesztve ]

(#249) sideburns válasza Victoryus94 (#248) üzenetére


sideburns
aktív tag

A Samsungon kívül csak a Samyang gyárt NX bajonettre, lásd: https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_NX-mount#NX_lenses

Lehet még adapterezve régi manuális objektíveket használni, pl. M42-es Helios 58mm f2 objektív olcsó és jó.
Van ezeknek külön topikja: http://prohardver.hu/tema/manualis_objektivek_dslr-en/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.