Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) MrHurricane9


MrHurricane9
csendes tag

Sziasztok! Tudom hogy ez nagyon réteg igénynek számít, de ez a készülék támogatja az ASHA protokollt? Azaz használható e kiegészítő eszköz nélkül Widex, Signia, Resound márkájú hallókészülékekkel kiegészítő eszköz nélkül, közvetlenül? A hallókészülék gyártók weboldalán szokott lenni kompatibilitási lista, de azokat ritkán frissítik.

(#352) Kiss4ever válasza Atish19 (#343) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

Szia, tényleg jó részletes beszámoló lett, köszönjük, az üvegfólia pontos típusát majd írd le légyszi, mert én ahogy a dobozból kivettem egy Alza guard üvegfóliát raktam rá(mivel akkor még annyira friss volt a teló hogy nem lehetett kapni mást) és ahogy észrevettem az amúgy is fakó színekből és fényességből még jobban levett. illetve az érzékenység felerősítés bekapcsolása nélkül egyáltalán nem működött az ujjlenyomatolvasó.

Akksi nagyon jó 1-1,5 napot simán kibír pedig én nyüstölöm rendesen.

Illetve a virtuális közelségérzékelővel nekem nem volt bajom, eddig tökéletesen tette mindig a dolgát szerencsére(pedig a fólián nincs lyuk vágva a kamerának.

Köszi!

(#353) Atish19 válasza Kiss4ever (#352) üzenetére


Atish19
őstag

[link] Parancsolj ő lenne az. Nézz körbe hátha van olcsóbban máshol. 2db van benne szerelőkerettel együtt. Én minden Samsung telónkra ezt szoktam rakni. Eddig mind problémamentes volt.

[ Szerkesztve ]

(#354) Kiss4ever válasza Atish19 (#353) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

Köszi szépen, szuper, mondjuk meg is kérik az árát, de ha tényleg jó akkor megér ennyit :R

(#355) HKorn


HKorn
addikt

Ma megkaptam én is at A55-öt, egy S20 FE-t váltott. Ami szembetűnő különbség:

- jóval nehezebb, robosztusabb készülék, szélesebb is.
- kijelző valóban láthatóan fakóbb. Asszony A34-vel összehasonlítom majd.

Sebességre nincs különbség, teljesen fluid. 3x optikai zoom fog hiányozni, itt ugye csak 2x van.

Amúgy szép és jó kis készüléknek tűnik így elsőre. 2 évet elleszünk :)

Run&Ride

(#356) csubííí válasza HKorn (#355) üzenetére


csubííí
senior tag

Családban lett egy A55, note 10+ van nekem.
Nem veszek észre különbséget a kijelzőjűk között.
A fényerő csúszka persze nem azonos szintre állítva, mert akkor nem egyforma a két készülék fényereje. Két készülék egymás mellett, pl. egy oldalt mindkettőn megnyitva, majd automata módot kikapcsolni (nehogy teszt alatt változzon valamelyik fényereje), fényerő csúszka szintet nem nézni úgy beállítani egyforma fényerőre a kijelzőn látható tartalmat.
Én így nem veszek észre különbséget, sem természetes sem élénk módban.

[ Szerkesztve ]

(#357) HKorn válasza csubííí (#356) üzenetére


HKorn
addikt

Oké, megnézem majd így is, mert egyelőre csak automata módban hasonlítottam össze.

Run&Ride

(#358) csubííí válasza HKorn (#357) üzenetére


csubííí
senior tag

Az igaz, hogy elég nehéz műszer nélkül eltalálni az egyforma fényerőt.
Az is lehet, hogy a Te szemed jobb mint az enyém :) , így fogsz látni különbséget.

(#359) Lord Amper válasza HKorn (#355) üzenetére


Lord Amper
kezdő

. 3x optikai zoom fog hiányozni, itt ugye csak 2x van.

És az is digitális zoom.

S23 Fe nem jött szóba?

(#360) csubííí válasza HKorn (#357) üzenetére


csubííí
senior tag

Egyedül az ujjlenyomat olvasó az, ami nagyon rossz.
Ha pontozni kellene egy nullától-tízíg lévő skálán, arra nullát adnék.
Pocsék, pedig sima fólia sem üveg nincs a kijelzőn.

(#361) HKorn válasza Lord Amper (#359) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ez masszív visszalépés

Sajnos nem jött szóba az S23 FE, költségcsökkentés van, A35 lett volna alapból, de ki tudtam alkudni az A55-öt.

Run&Ride

(#362) HKorn válasza csubííí (#360) üzenetére


HKorn
addikt

Most nyomkodtam kicsit, nekem nincs bajom az ujjlenyomatolvasóval eddig. Rendesen működik.

Run&Ride

(#363) erahurka válasza csubííí (#360) üzenetére


erahurka
félisten

Nem értem minek erőltetik a kijelzőbe építettet ha csak ilyen szart tudnak beletenni. A72-nél sem az igazi, azt hittem tanultak belőle az elmúlt években...

(#364) Lord Amper válasza erahurka (#363) üzenetére


Lord Amper
kezdő

Meglepő különben, mert pl. a One Plus ujjlenyomat olvasói hibátlanok. De a Google se tudja megugrani, még ennyire sem mijt a Samsung.

(#365) donhellner válasza HKorn (#362) üzenetére


donhellner
tag

Nálam is teljesen jól működik, pedig fólia is van a kijelzőn.

(#366) erahurka válasza Lord Amper (#364) üzenetére


erahurka
félisten

Két technológia van ha jól tudom, az egyik ilyen megbízhatatlan, a másik állítólag jó de drágább. A72 is olyan hogy hol jó hol nem. De banki azonosításnál szerencsére nem hagyott még cserben.

(#367) csubííí válasza erahurka (#366) üzenetére


csubííí
senior tag

Igen kettő van, ami ebben van és az ultrahangos/ultraszonikus.
Nekem a note-ban ultrahangos/ultraszonikus van, megvagyok vele elégedve.
Remélem a névvel nem tévedtem nagyot és jól írtam.

Mobilarena is írja, hogy nem a legmegbízhatóbb.
Gsmarena oldalán is olvastam, hogy elég rossz az olvasó "nagyon csalódottak vagyunk az ujjlenyomat-olvasó miatt".

Ma vettem észre hogy igazából a kijelző sem teljesen fekete, pedig az amoled véget az kellene, hogy legyen.
Kikapcsolt kijelzővel nézve látszik jól, főleg szögből nézve.
Körbe a keret/káva fekete, a kijelzőnek is annak kellene lennie, ekkor lenne a fekete megjelenítése tényleg fekete.
A note 10+ mindenütt fekete, nem látni, hogy hol van körbe a kicsi kertet/káva. Tovább megyek, van egy 9 éves J5 is (még működik, igaz már jó lassú) azon is korom fekete a kijelző.
Nem is értem A55 mért nem az.

[ Szerkesztve ]

(#368) HKorn


HKorn
addikt

Súly kérdés is érdekes, elsőre kézbefogva ugye jelentősen nehezebbnek tűnik az A55 köszönhetően a kicsit nagyobb méretnek és a fémkeretnek meg az üveg hátapnak. Konyhamérlegre téve viszont csak 19g-mal több, ami meg nem tűnik soknak.

Run&Ride

(#369) erahurka válasza csubííí (#367) üzenetére


erahurka
félisten

A72-nél is látszik, engem nem különösebben zavar.

Akinek ujjlenyomat olvasó gondja van, érdemes többször regisztrálni ugyanazt az ujjat, kevesebb lesz a hiba utána.

[ Szerkesztve ]

(#370) Kiss4ever válasza csubííí (#356) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

Akkor szerintem Neked valami különleges szemed lehet :D Én egymás mellé raktam az S23FE-t és az A55-öt uolyan fényen uaazzal a képekkel, és az A55ön fakó volt, az S23fe színei viszont lemásztak a képernyőről szinte ragyogtak, élvezet volt ránézni, nagyon nem egy kategória színben a kettő, de ugyanezt megcsináltam az A52s-el is, az is százszor élénkebb sajna.
Nagyon értelmetlen és bigott hozáállás ez a samu részéről hogy még a lehetőséget sem adja meg hogy akinek tetszik az valóban vividre állíthassa a képernyőt, akinek meg színhelyesség kell az meg arra. :U

(#371) Kiss4ever válasza csubííí (#360) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

Nekem lekopogom a fingerprint reader tök jól működik, pedig rajta van az a hulladék alzás üvegfólia, annyi h bekapcsoltam az érzékelés növelését, de 10ből kb 8szor működik rendesen hálisten, A52s-en közel sem működött ilyen jól.

(#372) csubííí válasza Kiss4ever (#370) üzenetére


csubííí
senior tag

Pedig megvan az állítási lehetőség.

(#373) csubííí válasza Kiss4ever (#370) üzenetére


csubííí
senior tag

A55 és note 10+
Próbáltam eltalálni a két készülék azonos fényerejét.
Természetes módban és élénk módban a két készülék.

[ Szerkesztve ]

(#374) HKorn válasza csubííí (#373) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem a baloldali világosabbnak tűnik, az az A55?

Run&Ride

(#375) csubííí válasza HKorn (#374) üzenetére


csubííí
senior tag

Igen.

Műszer nélkül nehéz a pontos fényerőt eltalálni.
Én nem látom rosszabbnak/fakóbnak a kijelzőjét a note 10+ hoz képest. Ugyanazon a beállításon mindkettő, még talán az A55 fehér megjelenítése jobb is.
Viszont amit már visszább írtam is, az A55 kijelzője alapból nem fekete, ellentétben a note 10+, így a note-n a fekete az jobb.

[ Szerkesztve ]

(#376) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

WiFi sebesség terén mért valaki vele 800 Mbps fölött?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#377) Kiss4ever válasza csubííí (#372) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

Az a baj, hiába állítod nem ér kb semmit, ezek szerint a note 10 nem jó referencia, mondom próbáld ki egy S23fe, vagy A52s-el ezeket próbáltam, azoknál tuti és és föld a különbség, note10-em nincs a közelben.
De amúgy az a baj h mivel monitoron nézzük nyílván nem releváns a kép mert nem jön át, max a fényereje.

#375: Ez meg azért nem állja meg a helyét, mert az oled kijelzők működési elve pont teljesen eltér az lcd-ktől, nincs háttérvilágítás, a feketénél szimplán nem kap áramot az adott képpont, tehát nem lehet 0cd-nél magasabb értékű.

Én inkább javasolnék egy szemészt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#378) csubííí válasza Kiss4ever (#377) üzenetére


csubííí
senior tag

Sajna, nekem meg az ismerősök között nincs az említett két készülék, így nem tudom azokkal összevetni.

[ Szerkesztve ]

(#379) erahurka válasza Kiss4ever (#377) üzenetére


erahurka
félisten

Nem értem miért jók azok a borzasztóan túlszaturált kijelzők. Tegnap volt a kezemben egy A55, szerintem semmi baj nincs a színeivel.

(#380) djalmasi válasza erahurka (#379) üzenetére


djalmasi
tag

Sok embert gondolom nem zavar, hogy változtattak rajta, viszont olvasván a Samsung fórumot elég sokunknak hozzászoktatták a szemét :D gondolom ezért nagy téma, de azt olvastam, hogy ez csak szoftveres szóval ha szeretnék akkor megtudnák elvileg oldani.

(#381) csubííí válasza Kiss4ever (#377) üzenetére


csubííí
senior tag

Tisztában vagyok az LCD és Oled kijelzőkkel.

A fekete az Oled-nél csak annyira lessz fekete (sötét), amennyire a kijelző kikapcsolt állapotában látható.
Ha már néztél/láttál note vagy S szériát, vagy netán van kéznél nézd meg, vesd össze az A55 készülékkel őket, kikapcsolt állapotban is, más szögből is megnézve.
Látni fogod, hogy melyiknek milyen a " fekete megjelenítése ".
Vagy, mindkettőn ugyanaz a tök fekete kép, és pl. fél vagy max fényerőn is, más szögből is nézve, nem csak szemből.
Egyből látni, melyik milyen fekete vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#382) csubííí válasza Kiss4ever (#377) üzenetére


csubííí
senior tag

Viszont nem mondom, hogy rossz lenne az A55 az előbb írtammal (fekete megjelenítése) csak más a kijelző, ennyi.
Nagyon is elégedett vagyok vele.

A már említett fakóságot sem veszem észre, mindegyik készülékem kijelzőjét természetes módban használom.

[ Szerkesztve ]

(#383) Lord Amper válasza Kiss4ever (#370) üzenetére


Lord Amper
kezdő

Az S24 ugyan ilyen volt azt mondták. Csak ott bejött egy "Vividness csúszka" a beállíttásokban.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#384) Stockbauer79 válasza GoodSpeed (#376) üzenetére


Stockbauer79
tag

Routertől 10 cm, gigabit Telekom, most.

[ Szerkesztve ]

just leave me alone

(#385) GoodSpeed válasza Stockbauer79 (#384) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Köszi a mérést. Tényleg nincs benne a 160 Mhz támogatása (A54-ben sincs).

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#386) csernak75 válasza GoodSpeed (#385) üzenetére


csernak75
senior tag

Van olyan helyzet amikor ez a sebesség nem elég valamire telefonon?

(#387) Luck Dragon válasza csernak75 (#386) üzenetére

Neki nem mindegy (tudom) :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#388) GoodSpeed válasza csernak75 (#386) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Gyakorlatban nincs, de azért mégis ciki, hogy a 2021-es középkategóriás Xiaomi 11 Lite 5G NE nálam DIGINet 1000 + ASUS RT-AX86S-nél ezt tudja:

Ezzel szemben az A54 (2023) és az A55 (2024) meg ezt:

Egyébként egyből lehet ellenőrizni mérés nélkül is, ahol ugyanis ez van feltüntetve linksebességnek:

Ott tudja a telefon a 160 MHz-et is. Amúgy megnyugtató is ugyanakkor, hogy az A55 semmilyen előrelépést nem hozott WiFi téren :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#389) Kiss4ever válasza csubííí (#382) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

"mindegyik készülékem kijelzőjét természetes módban használom."
Na hát akkor itt a megfejtés, te nem szoktál hozzá(samsung nem szoktatott hozzá) a vivid túlszaturált képernyőről lemászó színekhez, ezért nyílván nem is hiányzik meg nem tűnik fel, engem(és szerintem még sokadmagunkat) pedig igen akik kezdetek óta a samsung amoledjeit a kirobbanó színekkel azonosította, én ezt megszoktam nekem tetszik, egy samu telefonnál nekem ez kell ennyi, miért olyan nehéz nekik egy opcióval többet engedélyezni, esetleg kevesebb lesz az éllettartama a kijelzőnek így a harsányabb színekkel x százalékkal? És? Úgyse hosszú évekre vesz már az ember telefont(és a gyártók érdeke is ez), viszont abban a pár évben amíg használom szeretném úgy használni ahogy nekem tetszik :)

(#390) erahurka válasza Kiss4ever (#389) üzenetére


erahurka
félisten

Használd kicsit ebben a fakóbb módban és rosszul leszel majd a vividtől. Most direkt bekapcsoltam A72-n de elviselhetetlenek ezek az éles színek. Eltűnnek az árnyalatok is. Rettenet.

(#391) Öcsielvtárs válasza Stockbauer79 (#384) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Ennyit az A54 is tud, 3 méterre a routertől. ( szintén gigabit)

Samsung A54

(#392) GoodSpeed válasza Öcsielvtárs (#391) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Persze, ugyanaz a WiFi modul van bennük.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#393) Gregorg válasza djalmasi (#380) üzenetére


Gregorg
tag

2024 májusban az A35-re, szeptemberben az A55-re jön szofveres frissités mely tartalmazza a vividness csúszkát, amivel már állítható lesz a képernyő színeinek élénksége/fakóbbsága.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#394) HKorn válasza Gregorg (#393) üzenetére


HKorn
addikt

Cool! :)

Run&Ride

(#395) galaxy55


galaxy55
lelkes újonc
LOGOUT blog (1)

Az A55 Adaptive sound hallástesztje nektek működik?
Mióta létezik ez a funkció, mindig használtam és mindig látszott, hogy nem tökéletes a hallásom, de az A55-tel tesztelve minden csipogást hallok, így szerinte nem szorul korrigálásra a hang. Szerintem valami hiba van a gépezetben.
De nem tudom eldönteni, hogy hardveres probléma, ennyivel lejjebb adta a samsung ebben is a minőséget vagy csak valami szoftveres gond.
A support csak annyit tudott javasolni, hogy reseteljem a készüléket. Sok értelmét nem látom, mivel a gyári, lefóliázott dobozból így került ki, ha ehhez kell még egy reset, akkor ott valami nagyon nagy baj van a minőségellenőrzés körül.

(#396) Kiss4ever válasza Gregorg (#393) üzenetére


Kiss4ever
csendes tag

Na ez jó hír, főleg a piroson látszik hogy az mennyire fakó és élettelen, és miért az A35re jön előbb, és csak félév múlva az A55-re? :Y Nem úgy van h a magasabb kategóriás mindig előnyt élvez frissítésben?

(#397) HKorn válasza Kiss4ever (#396) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt részét én sem értem, hogy miért kell ennyi idő míg A55-re is elérhetővé teszik.

Run&Ride

(#398) Luck Dragon válasza Kiss4ever (#396) üzenetére

Bár nem vigasztal , de legalább lesz. Legtöbb gyártó nem is foglalkozna vele. Aztán lehet itt sem lesz semmi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#399) galaxy55 válasza galaxy55 (#395) üzenetére


galaxy55
lelkes újonc
LOGOUT blog (1)

Erre senki? :(
Tegnap egy A34 volt a kezemben, azzal is működött, de nem tudok még egy A55-t szerezni, hogy kipróbáljam.

(#400) brugo


brugo
aktív tag

A Samsung teloknál van Automata újrainditási lehetőség beállítás ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.