Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) kisza25 válasza kingabo (#2549) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ez a súlyos pazarlás :Y tegyük fel csak 10 gép LCD monitor esetén kb. 30W az már 300W óránként+a gépek pl 50W az még 500W tehát min. 800W óránként, tehát 19,2KW naponta ennyit fogyasztunk egy hónapban :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2552) Badman 4ever válasza kisza25 (#2551) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ennyi árampazarlást, ahelyett, hogy a Rozi futna rajtuk. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2553) kisza25 válasza Badman 4ever (#2552) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD én is erre gondoltam

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2554) kingabo válasza lyzzard (#2550) üzenetére


kingabo
őstag

Ha Te mondod. :D Én csepeli vagyok.
Akkor én ott tanulok melletted az eltén. Nem akartam leírni, de ha már Te leírtad, hogy voda... Szal elég ritkán megyek haza a Boráros tér felöl (inkább a Lágymányosi hídon sétálok/tekerek át), de esténként be vannak kapcsolva a gépek és nem 10 hanem egy szintnyi biztosan, jó pár crt-vel :W (kb fél éve járta arra este :B )

[ Szerkesztve ]

(#2555) lyzzard válasza kingabo (#2554) üzenetére


lyzzard
aktív tag

LCD lesz az barátom :)

amúgy megesik, hogy én is a lágymányosin megyek át, csak onnan 1-essel a kettesmetró felé haladok, csak néha megyek Csepelre

[ Szerkesztve ]

(#2556) kingabo válasza lyzzard (#2555) üzenetére


kingabo
őstag

"LCD lesz az barátom :)"

Hát még nem láttam 30-40cm mély 17-19"os lcd-t, de ha Te mondod. :D De holnap ha nem felejtem el, akkor meglesem megint, annó tuti crt volt.

[ Szerkesztve ]

(#2557) lyzzard válasza kingabo (#2556) üzenetére


lyzzard
aktív tag

hmm, pedig nekem LCD rémlik azokból az irodákból. na majd holnap én is meglesem :)

(#2558) kingabo válasza lyzzard (#2557) üzenetére


kingabo
őstag

Fentebb írtam, hogy kb fél éve jártam arra, azóta bringával járok be, arra meg kerülő lenne. :B Lehet azóta áttértek lcd-re. :)

Erre a problémámra tud valaki valami megoldást: kb 2-3 óránként lelövöm/újra indítom a gépem (ez sajnos nem kerülhető ki!), ezután a rozis csomag az összes eddigi számolást eldobja és kezdi előlről. :W Jelenleg 3 órásra vannak állítva a csomagok olyan 30%ig jut el a gép a számolással. Amiket már probáltam hátha bejön alapon: kikapcs elött felfüggesztem a számolást vagy kilépek a bionc-ból és ezzel leállítom az összes futó számolást, vagy ezeket egymás után, egyik se vált be, egy csomagot ami már 4-5* újra indult mérgemben eldobtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2559) lyzzard válasza kingabo (#2558) üzenetére


lyzzard
aktív tag

szerintem nem csinál kilépéskor állapotmentést, csak 30 meg 60%nál. vagy nemtom. és mi történne, ha 1 órás csomagokra raknád?

(#2560) kingabo válasza lyzzard (#2559) üzenetére


kingabo
őstag

Régebben probáltam az 1 órás csomagokat, de időben nem volt sok változás úgy emlékszem. :( Nemrég volt 3db 7óra fölötti csomagom, pedig 3órásaknak kellett volna lenniük. :U
Mind1 teszek egy próbát, köszi az 5letet! :C

(#2561) Badman 4ever válasza kingabo (#2560) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam is szokott nagyobb csomagokat küldeni, mint a beállított. Például már 2x kapott a Compaq 100+ órás csomagot, amit nem tudott befejezni. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2562) kingabo válasza Badman 4ever (#2561) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor nekem éppen szerencsém volt mert mindet be tudta fejezni. :)

(#2556) kingabo : na kerültem egyet arra, de az összes reluxa le volt engedve, így semmit sem láttam. :(

(#2558) kingabo : sztem csomag függő lehet a dolog, mert most 14%-ról folytatta a számolást. :)

ui: lol 2 saját hsz-re reagálok. :DDD

(#2563) kingabo


kingabo
őstag

Azt hogy tudom beállítani, hogy a rozi 1 szálat használjon csak a maradék 3at meg egy másik projekt? Most van amikor a rozi 2-t is kap, de van amikor egyet sem. :( Amiket probáltam: a projekt oldalán a beállításoknál a használható procik számát (1 ill 3), meg az erőforrás megosztást (100 ill 300), de egyikkel sem jön össze. A 2 rozi azért gond, mert túl sok ramot eszik, a 0-t meg azt hiszem nem kell magyarázni...
Előre is köszi a segítséget!

(#2564) dutsh válasza kingabo (#2563) üzenetére


dutsh
aktív tag

Pedig ott kéne beállítani azt. Ezekszerint picit elnagyzolták.
Én megpróbálkoznék más arány beállításával: pl. 1:4 vagy 1:5, max nagynéha egyszer kimarad a rozi egy rundból, de véletlenül sem több.

(#2565) kingabo válasza dutsh (#2564) üzenetére


kingabo
őstag

Most átraktam 1:4-re az arányt, utána frissítettem a projektet, így már a bionc-ban is ez az arány jelenik meg, viszont továbbra is 2-2 csomag futott. Felfüggesztettem az egyik csomagot, így újból 1-3 fut.

(#2566) szuper-t


szuper-t
senior tag

re srácok :) sajna 1-2 rendszerváltás miadz kiszáltam egy picit de most kellene egy kis segítség nekem:)
Ubuntu alá kellene egy kis rozi ammi ugyan gy konfigolható mint a linuxos
és stabil.

(#2567) ZCoyote válasza szuper-t (#2566) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nincs benne a csomagkezelőben?

Romani ite domum.

(#2568) kingabo


kingabo
őstag

Ha így folytatja a rozi nagyon morci leszek. :W Volt egy csomagom amit legalább 1,5h-ig számolt eljutott vele majdnem 90%ig. Aztán lelöttem a gépem(, alvás, egyetem), most belöttem a gépem és megint kezdte elölről a csomagot, vagyis elveszett amit számolt. :((( Ha ez lenne az első még oké, de ez már a nagyon sokadik... Az sajnos nem oldható meg, hogy ne kapcsoljam le a gépem... :(

(#2569) lyzzard válasza kingabo (#2568) üzenetére


lyzzard
aktív tag

hibernáld? :)

(#2570) kingabo válasza lyzzard (#2569) üzenetére


kingabo
őstag

Hmm, teszek majd egy probát. :K mondjuk most találtam egy superfast shutdown nevű progit, ami 3 sec alatt lelövi a win-t :D , elötte meg kézzel kilépek a boinc-ból

(#2571) lyzzard válasza kingabo (#2570) üzenetére


lyzzard
aktív tag

tapasztaltam, hogy a hibernálás nem vágja agyon a projekteket. viszotn te mondtad, ha kilépsz, akkor is visszanullázódik. viszont ha hibernálod, akkor folytatja. én spec a notimat mindig hibernálom. gyorsabban is indul, de párnaponta azért újraindítom :)

(#2572) Badman 4ever válasza kingabo (#2568) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Készenléti állapot is megoldás, ha áram alatt hagyod a géped. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2573) lyzzard válasza Badman 4ever (#2572) üzenetére


lyzzard
aktív tag

én arra gondolnék, hogy egyetemre jár, és ott a 90 perces előadások alatt futtatja, de utána ki kell nyomnia. az akkuállapot meg kérdéses, lehet a készenlétet se nagyon bírja :)

(#2574) kingabo válasza lyzzard (#2573) üzenetére


kingabo
őstag

Nem nincs laptopom/netbookom, az atomom egy asztali d945gclf2-es lap. A gép átlagban naponta 4-6 órát van bekapcsolva. ((#2572) Badman 4ever-nek) Hosszútávon a napi 18-20 órányi készenléti állapotnak is van ára. :U

A hibenálásos proba fél sikerrel zárult a csomag nem indult újra viszont az usb-s wifimet nem sikerült életre kelteni. Még probálkozok vele, nem tudom, hogy driver hiba, vagy win... Az eszközkezelőben még látszodott az adapter, a hálozatkezelőben már nem igazán látta. :W De ez már nem ide tartozik.
Köszi az 5letet! :C

[ Szerkesztve ]

(#2575) Badman 4ever válasza kingabo (#2574) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az op.rendszerben lesz a hiba, ha nem normálisan hibernál. Gondolom XP alól tolod a rozit... :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2576) lyzzard válasza Badman 4ever (#2575) üzenetére


lyzzard
aktív tag

a netbookomon a wifi nekem is érdekesen viselkedik, ha hibernálom, hiába XP, vagy win7. bár win7 alatt elég, ha ki-bekapcsolom. xp alatt néha az se segít rajta..

(#2577) kingabo válasza lyzzard (#2576) üzenetére


kingabo
őstag

Most úgy tűnik "megjavult" a wifi, cserébe a hibernálásba belefagy. :DDD

(#2575) Badman 4ever: w7-et használok a publikus béta óta. :B

(#2578) Badman 4ever válasza kingabo (#2577) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy probléma helyett jött egy második, így jó az élet. :DDD
Igazából lényegtelen, hogy melyik Win, a megfelelő topikjában biztos tudnak segíteni. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2579) kingabo válasza Badman 4ever (#2578) üzenetére


kingabo
őstag

Jah :DDD Egyre inkább gondolkodom rajta, hogy megér-e ennyit az a pár kreditecske... Ha 100 körüli rac-om lenne nem lenne kérdés, de 12vel :U

(#2580) Geller72


Geller72
veterán

Üdv. Ma visszaraktam a notit lagalább az menjen, mert anélkül szép lenne az 50-es arc.:(. A HP Noti akkor fog menni, amikor nem dolgozom a géppel, és talán este. Nemtom, mennyire nyírja ki hamar az aksimat. Nem szeretném. Full poersavéban aksiról egész éjjel elmegy még..:D.

(#2581) dutsh válasza Geller72 (#2580) üzenetére


dutsh
aktív tag

Vezetékről nem tud menni, és addig aksi kipakol?

(#2582) kingabo válasza kingabo (#2574) üzenetére


kingabo
őstag

Úgy tűnik a wlan-t kezelő szolgáltatás döglik meg annyira, hogy nem lehet utána újraindítani sem.

[ Szerkesztve ]

(#2583) kingabo válasza kingabo (#2582) üzenetére


kingabo
őstag

Naaa egyszer véletlenül kilöttem hibernálás elött az mp3 lejátszó progit és utána semmi probléma nem volt. :) Illetve azóta is így hibernálom és minden rendben. :K Ha nem is sokat, de 1 szálon probál a rozi kreditet hozni, talán a 15-ös átlagot tudom tartani. :DDD

(#2584) dutsh válasza kingabo (#2583) üzenetére


dutsh
aktív tag

Jóaz, minden számít. :R
Bár eléggé meg kellett izzadni érte úgy látom. :DDD

(#2585) kingabo válasza dutsh (#2584) üzenetére


kingabo
őstag

:DDD Megvan, hogy hogyan nem indul újra a számítás géplekapcsolás után és még netem is marad, szóval innentől könnyű lesz. :K Mostantól izzadjon csak az atom. :D

(#2586) dutsh


dutsh
aktív tag

Úgy látom Oliverdát üdvözölhetjük köreinkben! :R
Ha beveti a az AMD-s csúcsprockóit, akkor asszem duplázzuk a csapatátlagot :DDD

(#2587) Low Noise


Low Noise
senior tag

Üdv. Oliverda.

(#2588) Geller72


Geller72
veterán

Igen jó lenne 1 db két utas (két cpu-s) quad core cpu-val "megtűzdelt" gép ..:DDD.

Üdv.

(#2589) Brae


Brae
őstag


A kis X2-őm (2400mhz-en) pár napja megdöntötte saját rekordját RAC-ben, mégpedig 723,47 kreditet teljesített :R :C

[ Szerkesztve ]

(#2590) Low Noise válasza Brae (#2589) üzenetére


Low Noise
senior tag

Hű! 24/7 ben megy ?

(#2591) Geller72 válasza Brae (#2589) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyon szép egy "régi" ixkettőtől. Brisbane? 65 nanos? Vagy még 90-es kazán? Mert a kazánok jobban teljesítenek.

(#2592) Brae válasza Low Noise (#2590) üzenetére


Brae
őstag

Jaja, 24/7-ben.

Geller_1972
65 nanos G2 Brisbane, tudom, hogy azonos órajelen hangyaf@sznyival gyorsabb a régebbi Windsor mag (lassabb a cache elérése a Brisbane-nek), sőt az F3-mas stepping tuningban is durvább, kellő fesz (1,5V+, ezt a 65 nanos Brisbane nem bírná hosszútávon)) mellett nem ritkák a 3400mhz feletti eredmények sem, de ez a minimális (<10%) sebességbeli előny nem kompenzálja a magasabb fogyasztást szerintem, nekem az egész gép 70W körül fogyaszt Rosettával :)

(#2593) Geller72 válasza Brae (#2592) üzenetére


Geller72
veterán

Szép ez a cca. 3400-as RAC..:D...nem ciki, hogy az X2 nagyobb RAC-ot csinál, mint a 940?.:DDD. Tudom, hogy nem megy annyin(t). De akkor is..:D.

Már nem vagyunk messze a 9 millához.. :C .
Hajrááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#2594) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amióta beraktam még egy routert egyfolytában errorokat kapok :( mit kell átállítani, hogy jó legyen?
egymásután vannak kötve egy sima meg egy Wifis

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2595) Oliverda válasza dutsh (#2586) üzenetére


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Az ATI 4850-emet be tudom valahogy fogni hogy az is számolgasson? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2596) Geller72 válasza Oliverda (#2595) üzenetére


Geller72
veterán

Szia. Sajna nem. :(.

[ Szerkesztve ]

(#2597) Geller72 válasza kisza25 (#2594) üzenetére


Geller72
veterán

Próbáld meg megváltoztatni a csomagok méretét a CPU Time átállításával, mert lehet, hogy a beállított csomagok két routerből valamelyiken hibásak lesznek. Tedd át az eddigi 2 órából 1 órásra. Ha megcseréled a routereket, változik valami?

[ Szerkesztve ]

(#2598) kisza25 válasza Geller72 (#2597) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a csomag méretet hol is tudom átállítani már nem emlékszek :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2599) kisza25 válasza kisza25 (#2598) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

már megvan

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2600) Geller72 válasza kisza25 (#2599) üzenetére


Geller72
veterán

Sry, reggel kerültem ágyba, nekem még a reggel nyolc nem voltok.:DDD. 9-kor "száradtam fel" :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.