Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17951) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

CEMETERY SKYLINE - In Darkness (OFFICIAL VIDEO)

Kvaen - The Formless Fires (Official Video)

FORGOTTEN TOMB - Nightfloating (Official Music Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17952) Peterhappy válasza btraven (#17950) üzenetére


Peterhappy
őstag

Eddig en is ezt vallottam. De az elmult bo fel evben folyamatosan azariat, magyar gengszter rapet, es (ma is pl. :W ) roma rapet kell(ett) hallgatnom a kollegaim jovoltabol, hat... nem, ezek nem zenek. :N

(#17953) Dilikutya


Dilikutya
félisten

IGOR – My Plague (feat. Csihar Attila)
Családcentrikus sludgecore Budapestről. Jövő héten jön az első teljes lemez, május 15-én be is mutatják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17954) Xaels


Xaels
félisten

Spotify

Nyktophobia - Millennium

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17955) TripleB válasza Dilikutya (#17953) üzenetére


TripleB
senior tag

Makó Dávid által láttam reggel, nekem nagyon bejövős.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17956) Soulfly842 válasza Peterhappy (#17952) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mondd meg nekik, hogy holnap te viszel nekik roma zenét. Majd előbb nyomj le nekik egy ektomorfot a korai korszakból, majd valami frissebb albumot :)

Én most ilyen klasszikus kedvemben vagyok... Spotify-ról megy, de a koncertfelvétel se rossz :)

[Manowar - Kings of Metal]

[ Szerkesztve ]

(#17957) Peterhappy válasza Soulfly842 (#17956) üzenetére


Peterhappy
őstag

:)
par honapja nekem is megvolt a szokasos Manowar kattanasom, ilyenkor kronologiai sorrendben bedaralom a sorlemezeiket (az ujakat leszamitva :B ) - lemegy parszor, majd ugrok a kovetkezore - es egy jo idore beragadnak a koncertjeik is.

Sot, lehet hogy csinalok egy gyerekbarat valogatast (DeMaio szolok es szexhangok nelkul) a Lanyaimnak, mert meg mindig csak a Thy Catafalque megy naluk, es felek, hogy raunnak (vagy en) :D

(#17958) Xaels


Xaels
félisten

Spotify

Crownshift - Crownshift

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17959) Dilikutya válasza TripleB (#17955) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jaja, Dávid zenélt már velük, Póval meg Marcival a HAW-ban nyomták. Meg ő és Pó voltak a Stereochrist-ban is, bár nem tudom, egyszerre-e. :) A dobos Ördi kicsit topik idegen, ő a jászberényi dallamos HC Redline Offside-ban zenélt.
Hiányzik a HAW, kétszer hívtuk le őket vidékre, bitang bulikat nyomtak. Igor is játszott nálunk, Pó egy másfél perces szám alatt lehúzott egy Kőbányait miközben basszusgitározott, haverom tartotta a sörösüveget. :)
Mondjuk az első HAW marad az itteni legendás koncert, hozták a Corrodal-t meg a Vostok Room-ot, helyi részről meg a Heavyweight nyomta a sludge-t. Másfél évtizede. :O Még megvannak a pólók a buliról. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17960) btraven


btraven
őstag

Status Quo-t ismeri valaki? Én most ismerkedem, eddig csak annyira ismertem őket hogy a Pajtás újságban volt róluk anno egy egész oldalas kép.

(#17961) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

(#17962) Dilikutya válasza btraven (#17960) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó kis banda, elég régiek, de még pár éve is adtak ki fasza lemezeket.
Az In the Army Now kb olyan, mint a Black Sabbath Paranoid-ja, sláger, de annál csak jobb dalaik vannak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17963) btraven válasza Dilikutya (#17962) üzenetére


btraven
őstag

Hát igen, az Army Now-t valóban sokat hallottam a rádióban. :)

(#17964) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jövőre sem maradunk UDO nélkül. :)
2025. március 2
Miután leszögezte, hogy nem játszik mos már tényleg Accept dalokat, a turné neve Balls to the Wall 40th Anniversary Tour lesz. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17965) Voy15 válasza Dilikutya (#17964) üzenetére


Voy15
tag

Nagy mágus az öreg.

Ő mindig menne csak az UDO nótákkal, aztán a rossz-gonosz promoterek belekényszerítik őket néhány Accept nóta lejátszásába is.
Pedig hát az UDO-nak több recordja van mint az Accept-nak, meghát aki Acceptet akar az menjen és hallgassa őket Mark Tornilloval. :DDD

(#17966) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BAEST - Imp of the Perverse (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17968) btraven válasza Pro Koryak (#17967) üzenetére


btraven
őstag

Csendes Don helyesen a címe. :D

(#17969) snecy20


snecy20
veterán

Kint van a Kerry King album is. Szerintem mondhatjuk rá, hogy kaptunk egy soron kívüli Slayer lemezt. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17970) Pro Koryak válasza btraven (#17968) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Végre egy normális, igényes magyar metál együttes... :R

(#17971) TeeBee73 válasza Pro Koryak (#17970) üzenetére


TeeBee73
addikt

Majdnem írtam valamit, de benéztem. Azt hittem, snecy20-nak válaszoltál. :DDD

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17972) Xaels


Xaels
félisten

Spotify
Gatecreeper - Dark Superstition

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17973) Dottorei


Dottorei
tag

BODY COUNT - Psychopath [link]

(#17974) Dottorei


Dottorei
tag

Kerry King - Toxic [link] meg a többi

[ Szerkesztve ]

(#17975) Dilikutya válasza Pro Koryak (#17970) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van jó, igényes magyar metal bőven. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17976) Akelaus válasza Dottorei (#17974) üzenetére


Akelaus
senior tag

Meghallgattam egyszer, aztán kétszer, és ami hiányzik belőle az Araya "éneke", de úgy meg már Slayer lenne. Így viszont egy Araya nélküli Slayer lemez.

(#17977) Dottorei válasza Akelaus (#17976) üzenetére


Dottorei
tag

amolyan slayer-light

(#17978) Pro Koryak válasza Dilikutya (#17975) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kinek mi jön be, számomra elég kevés a jó magyar zene. :U

(#17979) Dilikutya válasza Pro Koryak (#17978) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak két koncertélmény az elmúlt két hétből: Angertea és Igor.
Ha a csak magyarul éneklőket nézzük, akkor valóban nagyon kevés van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17980) Pro Koryak válasza Dilikutya (#17979) üzenetére


Pro Koryak
addikt

(#17981) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Lehet, hogy ciki leszek :D

Volt esetleg tegnap valaki Anneke van Giersbergen koncerten?

Három hegedűs, egy csellista, és egy zongorista kíséretében játszott rock/metal klasszikusokat (Maiden, Sabbath, Metallica, GnR, Zeppelin stb. - teljes setlist).

Kb. full libabőr volt az egész. Frenetikus élmény volt, életem egyik legjobb (de legalábbis legkülönlegesebb) koncertje.

(#17982) Xaels válasza Peterhappy (#17981) üzenetére


Xaels
félisten

Akartam menni, de sajnos anyagi okok miatt lehet kimaradnak idén még jövőre is a koncertek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17983) gbors válasza Peterhappy (#17981) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, az #5 az tényleg ciki ;] , de amúgy cool. Anno sokat hallgattam Gatheringet, jó a csaj énekstílusa, be is pattintottam egy Strange Machines-t :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17984) Xaels válasza gbors (#17983) üzenetére


Xaels
félisten

VUUR (YT) én ezt hallgattam nem túl régen tőle, meg a legutóbbi solo anyagát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17985) Peterhappy válasza Xaels (#17982) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ugyanígy voltam vele én is, a koncert délutánján találtam harmadáron egy jegyet Ticketswapon, hát annyért ráugrottam :B
De most azt mondom, a teljes árat is megérte volna. Parádés volt.
A legutolsó szólólemezét én is sokat hallgattam. Nyomokban sem metal, de nagyszerű muzsika.

@GBors: :D Fantasztikus énekesnő, fantasztikus stílussal. Én nem nagyon láttam még hozzá foghatót. Nemrég az Analógban lépett fel egy szál gitárral, voltunk kb. kétszázan, nagyon családias volt, kokettált a közönséggel, az sokkal közvetlenebb, spontánabb volt, annak is meg volt a maga varázsa. Fülig érő szájjal mentünk akkor is haza.

(#17986) gbors válasza Xaels (#17984) üzenetére


gbors
nagyúr

Ráfülelek majd, meg a szólóra is. A Nighttime Birds után a Gatheringet sem követtem, szóval teljesen ismeretlen terep :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17987) ígyvanferi válasza Peterhappy (#17981) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szívesen elmentem volna, kár, hogy nem tudtam róla, hogy lesz. :(
Nagyon bírom, bármit is vagy bárkivel, bármilyen bandában is énekel. Devin Townsend utolsó néhány lemezén is állandó vokálos, aztán Ayreonhoz is néha beugrik vagy együtt csinálták a The Gentle Stormot. Az utolsó előtti Amorphis lemezen is van egy szám, amiben énekel, egy korábbi Anathema lemezen talán több számban is. Gatheringet mondjuk nem hallgatok, de már ezek a vendégéneklések is a szóló lemezeivel együtt tetemes mennyiségű hallgatnivaló.
Ayreonnak a The Human Equation lemezén nem ő énekel, viszont a koncertlemezen igen és az ő hangjával szinte még ütősebb is (ami meglepő lehet elsőre, mert Mikael Akerfeld szerepét vette át, de akkor is :K ). [link]

(#17989) Dottorei válasza Voy15 (#17988) üzenetére


Dottorei
tag

fasza

(#17990) Xaels válasza Voy15 (#17988) üzenetére


Xaels
félisten

Nagyon sok a manír, de szépen fel van építve de Floor itt sem engedi ki igazán a hangját. Hosszú, már már fárasztó a bevezető szakasza és le van a vége csúnyán vágva. Remélhetőleg az albumon nem ez lesz a legemlékezetesebb szám.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17991) Pro Koryak válasza Voy15 (#17988) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Viszik tovább a dögunalom vonalat, ismételten egy unalmas, középszerű f.sh. :O

Ezzel a felállással jobb, maradandóbb zenét már nem fognak készíteni.

(#17992) Vikthor válasza Pro Koryak (#17991) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy a Ghost Love Score-nál jobbat nem fognak tudni, annak oly magasan van a léce...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17993) gbors


gbors
nagyúr

Metál momentumok a klasszikus zenében. Van benne pár nagyon ütős :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17994) Pro Koryak válasza Vikthor (#17992) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nálam az Oceanborn album viszi a prímet meg a Nymphomaniac Fantasia c. szám, Ghost Love Score elmegy, nem alélok el tőle. Floorral egyedül a Showtime, storytime koncertanyag ami valóban jó, sőt k.vva jó :R de ott meg a Song of Myself jobban bejött, mint a Ghost L. S.
Floor éra studióalbumai nálam = nagy 0. :O

#17993
Főleg ez: Bartók - The Miraculous Mandarin :R :R :R , de pl. Stravinsky - The Rite of Spring tényleg k. jók, régebben sokat mentek a cd pörgettyűben. Egy jó rendszeren durvát szólnak nagyon, zseniálisak, de k. jó még Tchaikovsky - 1812 Overture is a végén igazi harangokkal + ágyúlövéssel :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#17995) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Lehet el vagyok szokva a Six Feet Under-től, de ez az új lemez elég jó. Is lehetne. Zeneileg kimondottan erősnek érzem, de amit Chris Barnes művel, az vállalhatatlan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17996) snecy20 válasza Dilikutya (#17995) üzenetére


snecy20
veterán

Lassan a Deicide-nél is hasonló probléma kezd körvonalazódni. ;]
30-35 évnyi aktív használat után borzasztóan megkopnak a hangszálak ennél a műfajnál. Az At the Gates-es Tomas Lindberget is már kellemetlen hallgatni, lemezen is rossz már a hangja, de élőben egyenesen tragédia.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17997) Akelaus válasza Dilikutya (#17995) üzenetére


Akelaus
senior tag

Így gondolom én is. Az előző album is jó volt zeneileg, de az ének katasztrófa.
Viszont furamód mikor a régi Dürerben láttam őket, ott mintha rendbe lett volna. Vagy én ittam túl sokat..(ami igaz mert a ligetben kijött a foxi) :D :D

snecy20: Deicide nekem rendben van, ott a borító ami nagyon félrement.

[ Szerkesztve ]

(#17998) Dilikutya válasza Akelaus (#17997) üzenetére


Dilikutya
félisten

A régi düreres buli 5 éve volt, akkor még lemezen se volt annyira botrány az öreg. :)
Benton papa azért jobb formában nyomja, mondjuk ott a lemezek minőségében sincs olyan szórás, egy szint alá nem megy, idén meg kimondottan jó lemezt hozott össze ő is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17999) btraven válasza Dilikutya (#17998) üzenetére


btraven
őstag

Akkor meghallgatom. :R

(#18000) btraven válasza Akelaus (#17997) üzenetére


btraven
őstag

Érdekes nekem se tetszik a borító. Állítólag A.I. csinálta Benton papának. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.