Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Newcomer 77 válasza Dominó85 (#48) üzenetére


Newcomer 77
újonc

A Redmi Note - nak ez a lényege, eddig is ez volt. Nagy számok, hogy az átlag ember megvegye. [link] "8 magos processzor"

(#52) lolal


lolal
senior tag

Őszintén szólva nekem tetszik, de egy Poco F5 Pro jobb választás. Avagy másfelől mi indikálja az embert egy ilyen vásárlására és pl ne egy már olcsóbb tudásban sokkal sokkal többet nyújtó igaz már koros, de mérföldekkel prémiumabb Galaxy S20 vagy 21 Ultra választása ? Vagy házon belül a Xiaomi 12 Pro, esetleg a Transsion fronton nézelődve Zero 30 Pro 5G erősebb procival ? Némileg potensebb kamerás képességekkel hivatalos forrásból 70K val olcsóbban ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#53) csonkadavid válasza Dominó85 (#48) üzenetére


csonkadavid
tag

S21 fe telefonomban, a maximum hátlapi kamerafelbontás 12 Mpx, mégis megeszi ezt a cuccot reggelire.

(#54) Newcomer 77 válasza lolal (#52) üzenetére


Newcomer 77
újonc

Átlag ember a Poco - t se ismeri, a Transsion márkái meg végképp noname kategória. Amúgy meg új=jobb. Miért vesznek pl. S24 - et S23 helyett?

(#55) janeszgol válasza lolal (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

Poco: nincs/bizonytalan update.
S20/S21: hasznalt. Sok ember elbol nem vesz hasznaltat.
12 Pro: gyengebb
Ismeretlen marka, lasd ismeretlen marka (update?).

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#56) Newcomer 77 válasza janeszgol (#55) üzenetére


Newcomer 77
újonc

"Poco: nincs/bizonytalan update."
??? Poco = Redmi

"12 Pro: gyengebb"
??? [link]

(#57) janeszgol válasza Newcomer 77 (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

A Poco != Redmi.

Ja a Xiaomi 12 Pro-ról volt szó! Az más! Az anno csúcsteló volt, még szép, hogy kurva jó mindenben.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) Newcomer 77 válasza janeszgol (#57) üzenetére


Newcomer 77
újonc

Poco F5 Pro = Redmi K60
F5 = Note 12 Turbo
X6 Pro = K70E
Soroljam? Mitől más?

(#59) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mi a fene? A 200Mpx-es képek nem néznek ki úgy, mint valami festmény :Y
A 4x-es zoomos képek viszont hozzák azt a festmény kinézetet, amire gondolok :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60) lolal válasza janeszgol (#55) üzenetére


lolal
senior tag

1: Poco ugyanaz az update Line mint a Redmi.
2: S21 Ultra simán, de még az S20 Ultra is beszerezhető újonnan...nekem utóbbiból tavaly októberben sikerült vennem 2db-ot is.
3: 12 Pro az a Xiaomi lenne, de ott kolléga már válaszolt
4: Transsion csak itthon ismeretlen, a világon már a no.4# legnagyobb gyártó, baromi jó ár érték arányú készülékekkel. ( Pl nekem is van egy Infinix Zero X Pro, ennyiért le a kalappal előtte)

Tehát attól függetlenül, hogy nekem is tetszett a telefon de mindig látok nála jobb alternatívákat. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#61) Gynt


Gynt
junior tag

Nem bántásból vagy kötekedésből kérdezem, de a jack csatlakozó hiánya tényleg ennyire probléma? Fülhallgató vagy fejhallgató használata miatt kellene gondolom, de egy mobileszközhöz nem egyszerűbb és kényelmesebb egy vezeték nélküli fül- vagy fejhallgató?
Ugyanígy nem értem az sd-kártya hiányát? Miért kell még ennél is több tárhely? Valaki írta a zenéket és a filmeket; pár filmet, néhány zenét még megértek, de miért kellene száz gigabájtnyi filmet, zenét tárolni egy telefonon?

Egyszerűen ezek a dolgok (jack, sd kártyahely) kezdenek kihalni a telefonokból, ez egy tendencia szerintem.

(#62) Victoryus94 válasza Gynt (#61) üzenetére


Victoryus94
őstag

A jack csati nekem is hiányzik néha.
A BT kütyük drágábbak, sokszor vackabbak is, és mindig akkor vannak lemerülve, amikor kellenének.
Én használom BT-t a TV-vel is, de kellemetlen hogy a film közepén lemerül, ahogy az is, hogy ha felcsatlakoztatom a mobilra, legközelebb a TV nem találja meg automatikusan.
A headset nem alkalmas zenehallgatásra, filmnézésre, de legalább 2 vezetékes kijött volna az árából.
Viszont egy type-c adapter filléres tétel. Egyedül tötlés közben nem lehet használni, de a gyorstöltővel ez minimális előkészületet igényel.

(#63) Donki Hóte válasza Gynt (#61) üzenetére


Donki Hóte
veterán

egy mobileszközhöz nem egyszerűbb és kényelmesebb egy vezeték nélküli fül- vagy fejhallgató?

Egy jó minőségű vezetékes fülhallgató ára kb. az egyötöde egy ugyanolyan minőségű vezetéknélküli fülhallgató árának :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#64) ROBOTER válasza Gynt (#61) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mondok példákat:

Nekem van egy zeneszerkesztéshez, szintetizátorhoz használt fejhallgatóm, amit szeretnék otthon használni. Ebben a felhasználásban vezetéknélküli eszköz szóba sem jöhet (bár láttam a neten egy nem szabványos, analóg bemenetű megoldást). Ha már vettem egy iyen fejhallgatót és elfogadom referenciának, jó lenne használni néha mobil eszközökön is, emiatt nem vennék egy vezetéknélkülit, amik általában drágábbak is és szinte soha nem a "naturál" hangzásukról híresek. Megjegyzés: van egy iBasso külső interfészem (USB-C->Jack, Hi-Res, DSD és egyebek) , kiváló, de hát az sem 10 fillér volt és azért okoz némi kellemetlenséget, csökkenti az üzemidőt, beleakad mindenbe stb.

SD kártya: van egy CD gyűjteményem amit már egyszer kifizettem, miért fizetnék egy zeneszolgáltatásért és miért legyek függő az internetkapcsolattól, ha utazom stb? Rengeteget fényképezek, miért tartsam kötelezően felhőben a képeket, videókat és ugyanúgy miért függjek attól, van-e internet? Ráadásul több felhős szolgáltatás nem az eredeti képminőséget őrzi meg.

[ Szerkesztve ]

(#65) Gynt válasza ROBOTER (#64) üzenetére


Gynt
junior tag

Köszi mindenkinek a reakciókat. Nyilvánvalóan különbözőek vagyunk, más szokásokkal, ezért is kérdeztem, hogy miért fontosak ezek a dolgok.

Én magam itthon vezetékes fejhallgatót használok, de semmilyen más helyen fel nem merül bennem, hogy mondjuk zenét hallgassak vagy valami videót nézzek, így igazából csak kocsiban szoktam nagyon ritkán egy nagyon egyszerű bluetooth headsetet használni.
Ugyanakkor sportolás vagy utazás közben is kényelmesebbnek gondolnám a vezeték nélküli fül- vagy fejhallgatót, de érthető, hogy nem szeretne valaki erre is külön áldozni, pláne, ha ezek szerint még jóval drágább is egy vezetékesnél.
Mivel az otthonomon kívül nem hallgatok zenét, ezért semmilyen zenefájlra vagy zenemegosztó dologra nincs szükségem a telefonon. Sokat fotózom, de alapvetően a tárhely eddig mindig elég volt, amit a telefon maga nyújt. Biztonsági mentésként még olyan régimódian külső merevlemezre mentem a képeket, így tárhelyet is tudok felszabadítani, és felhőszolgáltatásokat sem kell igénybe vennem ilyen célra.

Köszi még egyszer.

(#66) ROBOTER válasza Gynt (#65) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én is ezt csinálom, időnként lementem. Viszont mivel nem vagyok hajlandó két telefont hordani, hanem kétkártyás készüléket használok, rengeteg munkahelyi, dokumentáció célú fotót készítek. Ha őszinte akarok lenni, a privát fotók + zenék szerintem elférnének egy 128 GByte-os telefonban. Kivéve ha koncertre megyek, mert ott néha videózok egy sort. :) Ami viszont nem szimpi: volt főnököm távolkeleti útján készített pár számára értékes, megismételhetetlen képet, de azóta márkán belül váltott telefont. A képeket nem mentette le, bízott abban, hogy a felhőben úgyis megvan. Meg is van, csak nem az eredeti felbontással. És ebből akart posztert a falra.

[ Szerkesztve ]

(#67) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Vajon melyikben van jobb kamera?

Ebben a Redmi Note 13Pro+ telefonban, vagy a Poco X6Pro telefonban :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#68) Newcomer 77 válasza Donki Hóte (#67) üzenetére


Newcomer 77
újonc

A Xiaomi 13T - ben. :)

(#69) Donki Hóte válasza Newcomer 77 (#68) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, köszönöm, tudom, hogy a Honor Magic5 Pro telefonban nagyon jó kamera van, de én most azt kérdezem, hogy a Redmi Note 13Pro+ telefonban, vagy a Poco X6Pro telefonban van-e jobb kamera :K

A DXOMark tesztje szerint a Xiaomi 13T telefonban ráadásul csak nüansznyival jobb a kamera, mint a Redmi Note 13Pro+ telefonban :P

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#70) Newcomer 77 válasza Donki Hóte (#69) üzenetére


Newcomer 77
újonc

Teszt ide, megapixel oda, szerintem mindkettőben csak egy átlagos Redmi kamera van. Én mindenképp a 13T - t venném ebben a kategóriában.

(#71) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Na egy jó Bog cikk végre :R kedvencem:

'az ultraszéles modul csak egy szottyos 8 megapixeles'

tetszik ez a szókimondó kultúráltan nyers stílus :D

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#72) IQfályter


IQfályter
tag

Azért lehetett volna a tároló UFS 4.0 mint a Poco X6 Pro- ban nem csak UFS 3.1.

(#73) horist2


horist2
tag

Sziasztok!
Én egy hete használom és elégedett vagyok teljesen a telefonnal mégis lehetséges, hogy megválok tőle.
Android autóval egyszerűen nem működik a Suzukimmal.
Kapcsolódik villámgyorsan problémamentesen. De utána olyan szinten akad és nem működik, hogy a waze térképen 3 percenként rak odébb.
Tud valaki esetleg segíteni ebben, hogy mitől lehet vagy mit lehetne tenni?
Több kábelt és android auto verziót próbáltam sikertelenül.

(#74) ROBOTER válasza horist2 (#73) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem a 11 Lite 5G csinálta ugyanezt, valamiért ha rádugtam az S-Maxra, blokkolódott a GPS (minden alkalmazással), pörgött körbe-körbe és más helyre rakott, késve. Ha lehúztam, és a telefonon használtam (fizikailag ugyanabban a pozícióban), akkor működött. Ez valami alapszintű szoftverhiba.

(#75) khasuf


khasuf
újonc

Én tényleg nem értem ezt a kamera hisztit. Emlékeket megörökíteni teljesen jó. Pár éve még ennyi se volt. Tökéletes kamerát telefonba még 400-ért se kell keresni. Ha valaki itt a kommentekbe profi fotósnak állítja be magát a hozzásuólásaival, az vegyen profi kamerát 800-ért. A megapixel meg ugyan olyan reklám mint az autók gyári fogyasztása. Sose fogod azt kisajtolni. Jó lenne végre a nép tudomásul venné hogy ne hasonlítson egy fordot egy paganihoz főleg mert árba se ugyan az. Szerintem ennyi pénzért teljesen korrekt. Egyedül a 3,5 csati hiányzik nekem is.

(#76) Donki Hóte válasza khasuf (#75) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mindenkinek mások a preferenciái :K

Nekem pl. a gyors és nem túlhevülő proci egyáltalán nem szempont, a te példád analógiájára azt mondom, hogy nem értem az ANTUTU hisztit, aki játszani akar, az vegyen játékkonzolt, ne a telefonjától várja a játékélményt.

A helyén tudom kezelni a mobilok kameráját, van egy Canon 80D DSLR gépem, pontosan tudom, hogy mi a különbség a félprofi DSLR géppel készített fénykép és a mobillal készített fénykép között (elég sok, de ma már jóval kisebb a különbség, mint az 5 évvel ezelőtti mobilok esetében).

Ettől függetlenül nézem a jó kamerával felszerelt mobilokat, keresem a mostani telefonom még jobb kamerával ellátott utódját. A mostani egy elég jó kamerával ellátott S21Ultra, tehát ha a Xiaomi telefonok között keresgélnék, akkor nagy valószínűséggel nem a Redmi vonalon találom meg, hanem a Mi nonT vonalon találnám meg a keresett telefont, ettől függetlenül érdekel, hogy a középkategóriában mit tudnak a kamerák.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#77) juuzer


juuzer
addikt

8 megapixel... kár érte :) Pedig a hátlap nagyon menő :D

Vamos a la playa.

(#78) ROBOTER válasza khasuf (#75) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért ez kissé nagyvonalú.

Sok évig emelkedett az órajel. Ha nem is volt közvetlen összefüggés, 2 lépés előre, egy lépés vissza, de azért hosszú távon látható volt egy korreláció a teljesítménnyel.
Aztán emelkedett a magok száma. A helyzet hasonló.
Csökkent a csíkszélesség. A helyzet hasonló.
Nőtt a RAM mérete stb.
Nőtt a kijelző felbontása, fénysűrűsége. Elég jól tettenérhető az összefüggés.
Ezek mind olyanok, hogy ma már természetesnek vesszük, de bejárt egy utat a fejlődés.

Most viszont arról van szó, hogy van egy nagyobb felületű érzékelő, nagyobb felbontással mint a 3 évvel korábbi családtagokban, és konkrétan semmi előrelépés nincs a végeredményben. Ideális körülmények között a szenzorzoom ad előnyt, de általánosságban olyan semmilyen az egész, néha mintha szarabbnak tűnne. És hidd el, van "némi" fotós tapasztalatom.

Azért nem tudom mit szólnál hozzá, hogy ha pl. aktív játékos lennél a középkategóriás hardver kategóriában, és hirtelen lecserélnék a legújabb játékok alatt a hardvert egy 3 évvel ezelőtti teljesítményűre. Aztán ha panaszkodsz, odaszúrnák neked, hogy: "de hát ha három évvel ezelőtt tök jól elvoltál az akkori játékokkal, akkor játsszál most is azokkal!"

A telefon kiirtotta és kiváltotta a kompakt fényképezőgépeket, ne csodálkozz rajta, ha sokan erre gerjednek, mert erre van szükségük, erre használják.

(#79) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem nagyon tetszik a telefon és a sima prot rendeltem, + ajándék sütő :) , sok gyártó már töltőt se ad, itt meg van minden hozzá, még tok is, úgy tudom fólia is van a kijelzőn.
Mikor lesz sima pro teszt ?

Van a családban Note 10 pro, a reklámokat ki lehet kapcsolni, felesleges vackokat meg törölni.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#80) OSERANSKY válasza Luck Dragon (#35) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Szerintem most egészen egyedi lett, a 4 féle hátlapi színnel.

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#81) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lemaradtam valamiről?

"Headsetek esetén a Dolby Atmos hangzásjavító emelhet a felhasználói élményen."

Az eddigi ismereteim szerint az Atmos térhangzás rendszer, ami az erre kialakított hangobjektumokat térhelyesen szólaltatja meg.

Hangzást nem javít.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#82) SzeFe89


SzeFe89
újonc

A 13-as szériánál a YouTube-nál már nem lehet előhívni a kis ablakos böngészést?

(#83) jatszo


jatszo
aktív tag

Sziasztok! A promóciós forró levegős fritőzt rajtam kívűl megkapta már mindenki? :U :)

(#84) Joe.36 válasza jatszo (#83) üzenetére


Joe.36
addikt

Én se kaptam meg még...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#85) horist2 válasza jatszo (#83) üzenetére


horist2
tag

Szia
15.-én kaptam emailt a Gls-től, hogy elektronikusan felvették a csomagot és azóta nem történt semmi sajnos. 🫤

(#86) norobecs


norobecs
csendes tag

Én megkaptam fritőzt

(#87) Joe.36 válasza jatszo (#83) üzenetére


Joe.36
addikt

Elméletileg holnap hozza a GLS ! :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#88) jatszo válasza Joe.36 (#87) üzenetére


jatszo
aktív tag

Nekem meg hètfőn, ma kaptam emailt. :C

(#89) jatszo


jatszo
aktív tag

Januári biztonsági frissítèst kapott már valaki? Felesègemnek sima 13-as van, arra megkapta.

(#90) peestike válasza jatszo (#89) üzenetére


peestike
senior tag

Igen, már megvan

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#91) jatszo válasza peestike (#90) üzenetére


jatszo
aktív tag

Ota vagy manuális frissítés volt?

(#92) peestike válasza jatszo (#91) üzenetére


peestike
senior tag

Sima ota, semmi extra huncutság nem volt. Ha jól emlékszem, akkor ez volt a második frissítés.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#93) jatszo


jatszo
aktív tag

Üdv. Manuálisan próbált valaki feissíteni? Nálam hibát dob.🤔

(#94) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Ma vettem miui global 14.0.2 (TNOEUXM) van rajta októberi biztonsági frissítéssel. Nem talál újat. Lehet ezt valahogy orvosolni? Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#95) JohnDoe_Hun válasza Trooper82 (#94) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Teljesen felesleges ezen rugózni. Kitől félsz? A moszadtól? Nem ezen múlik, hogy az adataid kikerülnek-e. Csakis rajtad.

(#96) Trooper82 válasza JohnDoe_Hun (#95) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nem rugózni szeretnék ,csak első belakás előtt legújabb firmwaret tenném fel, és csinálnék egy hard resetet.

(#97) jatszo válasza Trooper82 (#94) üzenetére


jatszo
aktív tag

Üdv a klubban. Èn semmilyen módon nem tudtam frissíteni. Hol vetted a telót?

(#98) Trooper82 válasza jatszo (#97) üzenetére


Trooper82
senior tag

Media Markt

(#99) jatszo válasza Trooper82 (#98) üzenetére


jatszo
aktív tag

Azèrt kèrdeztem, mert èn a t-nèl, ès első telepítèskor feldobott egy t-s telepítő appot. Arra gyanakodtak, hogy belepisztáltak a rom-ba, ès ezèrt nem lehet frissíteni.

(#100) jatszo válasza Trooper82 (#94) üzenetére


jatszo
aktív tag

Manuálisan próbáltad frissíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.