Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Black Gobbo


Black Gobbo
csendes tag

Sziasztok!

Immár 2 éve használom a programot, eddig tökéletesen működött 1 dolog kivételével, ez pedig a pvr szolgáltatás. Azonban most előjött 2 probléma is. Az első, ami biztosan beállítás probláma, hogy a forrás hozzá adásánál, nem tudom kiválasztani a hálózati meghajtókat. Most eljutottam odáig, hogy magát a meghajtót látja (ip cím megadásával értem el, kitallózás helyett). Azonban a rajta lévő könyvtár struktúrát már nem látja. Samba alapon semmit nem lát. Ugyan ez fordítva működik, a szerveren frissen telepített xbmc látja, be tudom tallózni a HTPC-n levő filmeket, könyvtárokat.

A másik probléma pedig, hogy pár napja elkezd folyamatosan akadni a lejátszás. Ez máskor is előfordult, ha rossz hang forrás volt kiválasztva. Azonban most erről szó nincs. Analóg sávon küldöm ki az erősítőnek a HD és sima ac3 vagy DTS hangsávokat, egy ASUS Xonar Hdav kártyán keresztül. Eddig működött minden hónapokon keresztül. Az erősítő DTS-ig képes kezelni a jelet. Ezért van szükség az analóg kimenetekre. A kártya elvégzi a HD hangsávok kódolását. A csavar a dologban, hogy többször újratelepítettem, uninstall, majd teljes könyvtár törlés, majd regisztry törlés után az XBMC-t. Minden alkalommal első indításnál hibátlanul indul a film. Azonban, ha a film elindulása után módosítok a hangforráson, vagy hangszóró darabszámon elkezd szaggatni. Ha ezt lejátszás előtt teszem meg hibátlanul végígmegy ( ha pause-t nyomok utána szaggat) Második indításra mindenképpen szaggat a lejátszás. Ezekre kivétel, ha optikára vagy más digitális jelre állítom a hangokat. De ilyenkor amint analógra vissza teszem újra elkezd szaggatni. Gondoltam hangkártya problémára, azonban ha teszthangokat hallgatom tökéletes a hang, illetve, ha avit játszom le média player segítségével az is tökéletesen fut. (mkv-t ill bd fájlokat természetesen nem próbáltam vele, azokat a WMP nem viszi, lehet, hogy felrakok valamilyen egyébb lejátszót, hogy kipróbáljam, illetve valószínűleg újra teszem a hangkártya drivert is. ...)

XBMC Beállítások:
Video: Deinterlace: on / erőltetett DXVA legjobb / DXVA2 / post process off/

VIdeó beállítások a beállítások menüben: Megjelenítés tipusa: Teljes képernyő#1: Felbontás FULL HD, Maximált ablak használata teljes képernyős mód helyett: pipálva (igen ez egy másik problémám, hogy nem tudom Igazi teljes képernyő módban nézni a filmeket mert azonnal kettébontja és nem fűzi egymásba akár mit állítok itt vagy az Nvidia driverben. Ha valaki akár erre tud megoldást nehogy magába tartsa)

Hang: Audió output: Analóg
Audió beállítások a beállítások menüben: Hangkimenet Analóg: Hangfelépítés 5.1. Az összes többi opcióból pipa ki ( ha digit kijáraton megy ki a hang akkor is ki van véve minden pipa tehát akkor is a hangkártya kódol és úgy megy folyamatosan a film.)

Rendszer elemek:

File szerver Intel® Desktop Board D945GSEJT alaplap 2 winyó 2G ram, Win7

HTPC-Média server: Asus z77, i3 alacsony fogyasztású proci, Asus Hdav hangkártya és H6-os kieg kártya, Nvidia passzív GT 520 ((a link pdf fájlt tartalmaz))és egy Hauppauge win-tv HVR5500 ( ezt nem tudtam még érdemben használni, mert bár a szerverprogramok megtalálták a csatornákat nagy nehezen, az XBMC PVR addonjai nem látták :( a modell sajnos azért kellett mert DIGI kábel van és DVB-c tunerkártyában nincs nagy választék. Ez is használtan került hozzám.) Imon távvezérló rendszer.
Programok. Itt túl sok dolog nincs, tekintve, hogy a rendszer majdhogynem full passzív így volt fent teszteléshez néhány cpu tesztprogram, illetve monitorozó programok, Total commander, etc.. etc.. codec és más lejátszó program nem volt, ami szemetelte a gépet, az a pvr programok amiből próbáltam többet sikertelenül. Rendszer win8 illetve gyári driverek.

sajnálatos esemény a hiba előtt. Egy régebbi félpasszív táp üzemelt a rendszerben ami hangos nyekkenéssel megadta magát levágva a ház teljes áram ellátását. Ezután egy ideiglenes másik gépben üzemelő táp került a rendszerbe. Itt még tudtunk filmet nézni. Majd újabb csere következett a mostani passzív 400Wattos versenyző foglalta el véglegesen a helyét . A hiba innét datálható, azonban nem biztos, hogy ez eredményezte. Természetesen ez is lehet. Megpróbálom az összes elem kivételét és újra illesztését is. Ezt még szintén nem próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.