Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DBob válasza Honkydoo (#100) üzenetére


DBob
őstag

Hmm tényleg...zotac honlapján meg csak A és B van

(#102) Blaymoira válasza Honkydoo (#100) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

Elvileg az IONITX-A-B változatban 330-as van([link])

[ Szerkesztve ]

(#103) Honkydoo válasza Blaymoira (#102) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, de ez nem ATX alaplapi csatlakozós.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#104) lensington válasza DBob (#94) üzenetére


lensington
csendes tag

Szerintem elmegy hütö nelkül is. Ok, 7/24-ben lehet nem mernem ugy hagyni, föleg nyaron. De en mar hetek ota nezegetem ezt a cuccot
es hütes nelkül erdekelne csak. Sok helyen lattam mar, hogy opcionalis a 330 ra a hütes. Pl.:

[link]
"Cooler: Passive(Optional Low-Noise Fan)"

[link]
"optional auf den Kühlkörper schrauben kann."

Es amugy egy hömerseklet teszt, szenzoros itt van:

[link]

(#105) sirdond


sirdond
őstag

nem zotac, de itthon is kapható már ion
http://www.ipon.hu/webshop/akcios/asrock_nettop_ion_330_feher/114367

kicsit drágállom az árát
egy húszassal olcsóbban viszont már best buy lenne

(#106) Chaser


Chaser
titán

A IONITX-A-B/C/E/U változat különösen tetszik :K Végre nem kell azon filózni miből oldjuk meg lehetőleg olcsón egy kicsi psu beszerzését ami halk is legyen persze, vagy passzív AC-DC+DC-DC ami tényleg passzol egy ilyenhez, ami ehhez a laphoz alapból jár, külön legalább 10-12k. Szóval nem rossz ez:) Ha jól tudom ráadásul a zotac 5 év gart ad ezekre a lapokra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) szabi__memo válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet rosszul látom de ebben a tesztben nem az jött ki amit leirtál (780g-re):

[link]

(#108) koma106


koma106
senior tag

B-E típus már kapható itthon, 35k. Gondolom nem kell már sokat várni az A-B/C/E/U típusra sem, ami a B-E árából kiindulva kb. 50k lesz.

[ Szerkesztve ]

-

(#109) dabadab válasza Chaser (#106) üzenetére


dabadab
titán

A B-hez pont nincs tap :(
Igazabol a C lenne a kiraly (passziv + tap), de azt nemeteknel sem lattam.

DRM is theft

(#110) lensington válasza dabadab (#109) üzenetére


lensington
csendes tag

De, nemeteknel van:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#111) dabadab válasza lensington (#110) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nincs: a guenstiger.de (az olyasmi, mint a depo.hu) adatbazisaban ugyan ott van, de nem arulja senki se.

DRM is theft

(#112) stevve válasza koma106 (#108) üzenetére


stevve
nagyúr

Bizony, itt megvásárolható: [link]

Reméljük, jön a saját tápos verziókból is majd. :K

(#113) szabi__memo válasza stevve (#112) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez mintha nem az lenne, hanem a B-s.

(#114) stevve válasza szabi__memo (#113) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezért írtam, hogy talán saját tápos is jöhet majd. :) Még a végén lesz egy HTPC-m. :DD

(#115) zso79


zso79
őstag

Ha valaki megtudja hol és mennyiért lehet ezt itthon beszerezni legyen szíves ossza meg velünk! Konkrétan ez a típus érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#116) zso79


zso79
őstag

Szerintetek befér ez a lap a modecom feel 202-es házába egy slim dvd-vel és egy 3.5-es vinyóval?

(#117) koma106 válasza zso79 (#116) üzenetére


koma106
senior tag

Szerintem gond nélkül belefér.

-

(#118) koma106


koma106
senior tag

A nagykerben már feltűnt a kétmagos, de sajnos a táp nélküli változat:

IONITX-D-E

-

(#119) dabadab válasza koma106 (#118) üzenetére


dabadab
titán

Meg az egymagos (teljesen passziv hutesu), viszont tappal szerelt valtozat is: IONITX-C-E

DRM is theft

(#120) koma106


koma106
senior tag

Nem tudom miért nem képesek az "A" szeriából hozni. A környező országokban már rég lehet kapni. :F

-

(#121) dabadab válasza koma106 (#120) üzenetére


dabadab
titán

Melyik kornyezo orszagokban? Ausztriaban pl. sehol sincs meg (legalabbis ahol neztem, ott mind az volt, hogy "majd jon").

(En mondjuk jobban orulok a C-nek, wifire, masodik magra sok szuksegem nincs, a passziv hutest viszont tudom ertekelni.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#122) zso79 válasza koma106 (#118) üzenetére


zso79
őstag

Akinek van Ramiris loginja meg tudná írni az árakat is?

(#123) zso79 válasza zso79 (#122) üzenetére


zso79
őstag

Közben az IONITX-D-E -t megtudtam: 35k + áfa

(#124) dabadab válasza zso79 (#123) üzenetére


dabadab
titán

Kiskerekben mikorra varhatoak?

DRM is theft

(#125) dabadab válasza zso79 (#123) üzenetére


dabadab
titán

Uhh. Ez baromi sok erte, ebbol kb 50k lesz a brutto kisker, ami 177 ajro, ennyiert (meg olcsobban, a legolcsobb helyen 160-ert lattam) lehet majd az osztrakoknal A-t kapni (a tapot meg nem ussza meg az ember tizensokezer alatt).

DRM is theft

(#126) zso79 válasza dabadab (#124) üzenetére


zso79
őstag

Az a kiskereken múlik mikor lesz, nagykerben már kapható :) Eleninte én is A-ra gondoltam a táp miatt, de azt adnak ugye az általam már említett házhoz is, szóval felesleges lenne hozzá. Ráadásul annak a teljesítménye is nagyobb, biztos nem lesz gond teljes terhelésnél sem.

(#127) Ernest


Ernest
csendes tag

Hahó Mindenki!
2 változat van jelenleg a Ram_r_s-ban: az egyik 330 azaz duo, a másik 230-as, viszont táp is van hozzá.
Cél: Pana fullHD plazma mellé HTPC. A háza általam építendő lesz, 55-70 mm magas 440 mm széles "Hifi" . Feketére eloxált szálhúzott előlapúra gondoltam.
Vinyó: noti 3-500 GB körüli, később NAS.
Filmek DVD-től BlueRay-ig mindenféle. Nem film alatt, hanem attól eltérő időkben szörfölés, download,mail, egy kis office, nagy ritkán valami fotósopp v. corel 12. NoGames
Kérdés: elmegy a 230-as, v. inkább 330. ?
mert a 230-hoz hozzáadott táp azért az csábító...A 330-ashoz eléggé bonyi lenne : pl .: Pico PSU, +táp így már sokkba jönne.Viszont a 2 mag meg megnyugtatóbb teljesítményileg.

Szerintetek melyiket?

(#128) dabadab válasza Ernest (#127) üzenetére


dabadab
titán

En az egymagosra hajtok :) Ha van turelmed varni, akkor szerintem ugy masfel-ket het mulva be is tudok szamolni az eredmenyrol (marmint arrol, hogy HTPC-kent hianyzott-e barmi a teljesitmenybol, ha az egymagos Atom office/fotosopp/stb teljesitmenyere vagy kivancsi, azt kerdezd meg vmelyik netbookos topikban).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#129) zso79 válasza Ernest (#127) üzenetére


zso79
őstag

Én a 330-ason gondolkodom a modecom feel 202 házával, ahhoz jár táp is. Nekem szinte 100% letöltésre és mozizásra kellene. Viszont nagyon csábit a popcorn hour a-110 is, de az nem ebbe a topicba tartozik

(#130) szabi__memo válasza zso79 (#129) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

En is pont igy vagyok ezekkel. De azt hiszem jobban jar az ember egy ilyen 'letoltogeppel' ami viszi a fullhdt is.

(#131) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudja valaki, hol lehet kapni ezt a M350-es univerzális mini-ITX házat? Magyarországon nem látni sehol, ausztribában már lehet kapni 50€ -ért.

⭐ Stella

(#132) koma106 válasza radi8tor (#131) üzenetére


koma106
senior tag

Az M350 szerintem mindenhol hiánycikk, én sem találtam itthon. M300 van.

Tápot vennék az n330-as változathoz. Olya 90W külső tápot keresek, amit az n230-hoz is adnak. Nem tudom milyen csatlakozó kell hozzá. Szerintetek ez jó lenne?

-

(#133) radi8tor válasza koma106 (#132) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez a táp jó hozzá, bár 4.5 A lehetne 5 A is.

⭐ Stella

(#134) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

ez a nagyon kemény emberek: OmniBSI

[ Szerkesztve ]

(#135) #27483136


#27483136
törölt tag

Ezt a mini-ITX lapot láttátok?
23kHUF!!!

ZOTAC GF8200-C-E típusú alaplap Socket-AM2 foglalattal, nVidia GeForce 8200 chipsettel, nVidia GeForce 8200 integrált videókártyával, 2db DDR2 memóriafoglalattal (max 8GB). LAN: 10/100/1000Mbps /Gigabit/. 10db USB port.

Egy 45W-os X2-essel, 96W-os Mode Com házban....esetleg még fsb-t, cpu feszt kicsit visszafogva sem lesz teljesítmény probléma.

(#136) zso79 válasza #27483136 (#135) üzenetére


zso79
őstag

Ez azért fogyasztásban messze van az IONITX-től...

(#137) #27483136 válasza zso79 (#136) üzenetére


#27483136
törölt tag

Az IONITX teljesítménye viszont messze van a GF8200-C-E-től.
A méret pedig ugyanaz.
Kinek a pap, kinek a papné.

(#138) zso79 válasza #27483136 (#137) üzenetére


zso79
őstag

Nincs HDMI, nincs S/PDIF, nincs optika. HTPC-nél ezek azért eléggi hiányozhatnak! A méret ugyan az, vga gyengébb, proci (értelem szerűen) erősebb -> hűtés problémásabb. És procival együtt már majdnem ott is vagy árban. De amúgy igazad van, szubjektív a dolog.

(#139) szabi__memo válasza zso79 (#138) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azert ezek nelkul ez ma mar annyira nem uti meg a htpc mercet.

(#140) #27483136 válasza szabi__memo (#139) üzenetére


#27483136
törölt tag

Lehet elnéztétek, mert a boltot nem akartam kiírni.
Szóval mi nincs ezen?
KÉP

Optikai valóban nincs....bennem is felmerült egy külső USB hangkártya....de úgy néz ki más lesz, mert kellene analóg tv-out is.

[ Szerkesztve ]

(#141) #27483136


#27483136
törölt tag

Még így utólag: van ennek inteles verziója is, azon van PCI-e16x (kb 33kHUF). Bele egy kis ATI, és teljes értékű kép-hang minden van digitálisban. Persze árban már nyűgösebb....

(#142) zso79 válasza #27483136 (#140) üzenetére


zso79
őstag

Nem néztük el:nincs HDMI és digitális hang semmilyen formában! Szerintem az eSata is (ritkán, de) kényelmesen használható megoldás, amit szintén nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#143) #27483136 válasza zso79 (#142) üzenetére


#27483136
törölt tag

Dehát nem látod a képen a DVI csatlakozót? És a DVI-HDMI átalakítót?
Digit hang valóban nincs (mindig van egy egy légy a levesben), azt egy USB-s hangkarival kell megoldani.

(#144) #27483136 válasza #27483136 (#143) üzenetére


#27483136
törölt tag

U.i.: ill van a lapon PCIe-1x, abba is tehető hangkari, és lesz digit hang.

(#145) zso79 válasza #27483136 (#143) üzenetére


zso79
őstag

De látom, de az marhára nem ugyan az! Hangot ugyanis sehogy nem fogsz rávarázsolni a HDMI-re! Köszönjük, hogy megemlítetted alternatívaként, de szerintem ebben a topicban ennyinek elégnek kellene lennie! Nem igazán értem miért kardoskodsz még mindig amellett a lap mellett... :F Gyakorlatilag az üres alaplap árán kívül nem tudsz pozitívumot felmutatni a ION-oshoz képest. Ha mindennel felszereled, már messze lemarad árban! Amint beleraksz egy kártyát, a kisméretű házak fele kiesik a használhatók köréből. Egy valamiben lesz csak előnyben, CPU teljesítményben, de arra meg ezen a területen a jelek szerint nincs szükség. Ez már itt off...

(#146) #27483136 válasza zso79 (#145) üzenetére


#27483136
törölt tag

Valóban csak az volt a szándékom, hogy alternatívaként olyanoknak, akik tartanak az Atom kisebb teljesítményétől, és/vagy esetleg kicsit másra is használnák a gépet, mint filmnézésre. Mivel 1 héten belül én is hasonló gépet veszek, ezért kezdtem el nézegetni. Kifejezetten házimozi, net, de olykor-olykor transzkódolás is. Tehát, ha már a film fenn van a házimozi gépemen, ne kelljen már áttenni egy másikra a transzkódolás miatt. De úgy néz ki, a Zotac micro-ATX-es lapja lesz beszerezve. Mivel, csak abba tudok VGA karit betenni, ami most kell az analóg TV-kimenet miatt. Az inteles miniITX verzió pedig már túl drága lenne.

(#147) Cyrin


Cyrin
addikt

úgy néz ki, hogy a nyerő kombináció egy MODE COM Feel 302 ház, amihez van táp is, és egy IONITX-D-E 330-as atommal.

(#148) zso79 válasza Cyrin (#147) üzenetére


zso79
őstag

Bizony, én is pont ezt néztem ki

(#149) Cyrin válasza zso79 (#148) üzenetére


Cyrin
addikt

nos ebben a konfigban kb 90 ezerből rakható össze a gép sztem.
(2 gb ram, WD greenpower 500Gb, slim dvd)

(#150) szabi__memo válasza Cyrin (#149) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én is igy gondolom és ennyit is számoltam. :D

(#151) szabi__memo válasza szabi__memo (#150) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A ION fórumba már beirtam, de ide is illik.. Meglep a teszt eredménye.

(#152) Davzone


Davzone
senior tag

Hello mindenki.

Egy HTPC stzerü gépet készülök összerakni.
Egy 40" FullHD LCD-re lenne kötve HDMI-n,hang 5.1 de sima jack-dugós creative hangcuccra.
Ezt néztem ki:
ZOTAC IONITX-A-U Atom N330 1.6GHz Dual-Core Mini ITX Intel
http://www.zotacusa.com/zotac-ionitx-a-u-atom-n330-1-6ghz-dual-core-mini-itx-intel-motherboard.html
vista 64bit menne rajta majd pedig win7,elméletileg elbírja a rendszer.
Menne bele min 2*1gb 800mhz ram vagy 2*2gb 800mhz.
Mindenképpen ilyen külső táposat akarok nem akarok azzal vacakolni.
egy 32gb-os ssd lenne az opredszernek és egy 500as az adatoknak.
Nem házba kerülne a gép hanem egy szerkrénybe lenne beépitve a kialakitott helyre egyedi hűtéssel hogy mehessen 24/7-ben.Letöltésre is használnám,ezért jó lenne minél halkabban megoldani hogy ne zavarjon alvásnál.
DVD-t meg avi filmeket nézbék rajta de egykét HD-t is akár,ahogy néztem a tesztven elbirkozik pár 1080assal is de akkor a 720asok simán futnának igaz?
Neten böngészni,photoshop, office,msn azért elfutna rajta normálisan igaz?
Mikortól lesz kapható ez a lap kb?Nem nagyon találom sehol.
Ilyen feltételek mellé esetleg elég lenne az egymagos atom is ,ez? [L:ZOTAC%20IONITX-C-U%20Atom%20N230%201.6GHz%20Mini%20ITX%20Intel%20Motherboard]ZOTAC IONITX-C-U Atom N230 1.6GHz Mini ITX Intel Motherboard[/L]
Ha nincs nagy különbség az n230 és n330között akkor nekem elég lenne az n230 is.
Valaki világositson fel mert nem vagyon nagyon képbe se az atommal se az ion-nal:)

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#153) szabi__memo válasza Davzone (#152) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg kell hogy birkozzon az 1080p-sekkel is. A tesztben x86-os Vistat használtak. Én a helyedben vagy XPvel, vagy már egyből Win7-tel próbálkoznék és biztos, hogy a két magosat venném meg.
Hogy mikortól kapható nálunk arról nem tudok semmit. :(

[ Szerkesztve ]

(#154) HenrikH


HenrikH
csendes tag

A saját tapasztalatomat írom:

Tökéletesen megfelel HTPC-nek a Compaq Evo P1.5GHz
- kb. 6 éve selejtezte le egy cég, akkor 20eFt-ért vettem... ma kb. 17eFt-ért láttam egy kicsit gyorsabb, 2.0GHz-es gépet az Expresszben...
- halkan működik, stabil, nem szaggat a kép, általában Divx megy rajta
- nincs HDMI kimenete, de a hangot amúgy is az erősítőre megy
- külön 3D kártya van rajta, ezért a legtöbb régebbi játék is fut rajta (mi SWINE-t játszunk, úgy hogy ez a servergép)

Ami mégis gond:

elsősorban a fogyasztás: kb. 150-200W-ot fogyaszthat...

Egész nap szinte be van kapcsolva, mivel a zenét is innen hallgatják a gyerekek, a letöltés is ezen megy (filmnézés közben is). Ha egész nap megy a gép, talán elfogyaszt 2,5kW/h-ot, ez 45Ft/kWh árnál kb. 112,5 Ft, havonta 3375 Ft, évente kb. 40.500 Ft. Zotac Ion alaplappal kb. ennek az 1/3-a lenne a fogyasztás, azaz megspórolható lenne évi 27.000 Ft.

nincs távirányító, nincs kijelző
igen kellemetlen a falra szerelt tv alá bekúszni, amikor számot váltanánk zenehallgatás közben... és emiatt mennie kell a tv-nek is

Tehát összefoglalva, amiért mégis vennék új HTPC-t:
- zenehallgatásra,
- divx-filmek nézésére,
- központi háttértárolónak (+archiváló szerver)
- távoli fájlelérés
- tv-sorozatok felvételére

Amin gondolkodom:
Zotac Ion (Ramirisban 38.5eFt+ÁFA)
modecom feel 202 ház
(Amúgy a M350 a legjobb szerintem (a legjobban átszellőztetett ház) de nem fér bele 3.5" HDD, és nem tudom, hogy hova lehetne beleszerelni még LCD kijelzőt)

amit még be kellene szerelni, de nem tudom, hogy megoldható-e:

LCD kijelző, pl. picoLCD 256x64 Sideshow (CD ROM helyére, hogy TV bekapcsolása nélkül is lehessen zenét hallgatni, lássam, ha hibaüzenetet küld a letöltés). Van olyan is, ami tudja kezelni a távirányító jelét: picoLCD-20

TV-kártya, hogy
- a TV-sorozatokat fel tudjam venni
- távirányítóval tudjam kezelni
Van-e olyan TV-kártya-program, amivel időzítetten fel tudok venni programokat.
Van HTPC program, ami használható?

Az otthoni gépparkunk elöregedett. Arra is gondoltam, hogy ilyen gépet vennék, és a monitor hátoldalára csavaroznám fel.
Ha nem szempont a 3.5" HDD, akkor a M350 elég lenne, az biztosan felszerelhető monitor hátoldalára is. Klassz lenne, ha végre nem lenne a láb alatt és nem zúgna a gép...

Tehát a kérdések:
LCD
TV-kártya
3.5" HDD
HTPC program, időzített felvételek

Ha valaki már épített ilyet, kérem válaszoljon! Köszi

(#155) Davzone


Davzone
senior tag

Elképzelhető hogy megérkezett?
http://www.ramiris.hu/termekek/31031/Zotac_ION_ITX_nVidia_ION_Intel_Atom_N330_CPU_90W_tap_Mini_ITX_alaplap.html

Valaki egy árat nem tud?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#156) Honkydoo válasza Davzone (#155) üzenetére


Honkydoo
őstag

[link]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#157) stevve válasza HenrikH (#154) üzenetére


stevve
nagyúr

"Van-e olyan TV-kártya-program, amivel időzítetten fel tudok venni programokat.
Van HTPC program, ami használható?"

Igen, van. Attól függően, melyik gyártó kártyáját választod, lehet az akár a Windows Media Center is, de pl.: Leadtek kártyákhoz létezik egy WinPVR 2 nevű program, ami teljes körű szolgáltatást nyújt. Tud időzíteni, wake-up, kikapcsolás, timeshift és midnent, kezel, amit a kártya tud, akár távirányítóval is. (én legalábbis Leadtek kártyát ajánlok és ezt a szoftvert)

Az LCD-hez sokat nem tudok szólni. Pénz és igények szabják a korlátot, de amit linkeltél, jónak tűnik. :)

a 3,5" HDD kérdésére ott az USB-s külső ház megoldásként. Nekem is van "kinti" házban HDD. :K

Honkydoo:
Ezek szerint mégiscsak 50K környékén mozog... picit azért lehetne olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#158) Honkydoo válasza stevve (#157) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hát igen, én olyan 30-40nek örülnék az talán jobb ár lenne érte.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#159) Davzone válasza Honkydoo (#158) üzenetére


Davzone
senior tag

Igen kicsit drága,de egy aspire revohoz képest árban össze lehet dobni majdnem annyiért és egy mégiscsak 2magos atom + wifi
iponon 46Kért van.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#160) stevve válasza Davzone (#159) üzenetére


stevve
nagyúr

Na ez igez. :K Ha innen nézzük, máris jobb árban van.

(#161) Cyrin válasza Davzone (#159) üzenetére


Cyrin
addikt

Már csak egy jó ház kéne hozzá, a Codegen MX31 böszme nagy a táp miatt, ami nem is kell, a ModeCom 302 drága megint van hozzá táp, ami nem kell. Az M350-et meg nem lehet kapni.

Megoldás?

(#162) stevve válasza Cyrin (#161) üzenetére


stevve
nagyúr

Elvétve vannak a pixmania oldalán is házak, meg találtam, meg az asbis oldalán, de sajnos nem jönnek tömegesen ezek a házak. :( Talán itt a bazárban van 1-2 "boltban".

(#163) LakiTomi


LakiTomi
tag

Ez is alternatíva lehet 71 000 Ft-ért (ASROCK Nettop ION 330):
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#164) szabi__memo válasza LakiTomi (#163) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már láttam valahol 70 alatt is.

(#165) greg863


greg863
csendes tag

Saját tápos ION rendszerhez ModeCom Feel 202 miniITX számítógépház eladó táp nélkül. Érdeklődni a publikus mailcímen lehet!
Ára 6500 Ft.

(#166) LakiTomi


LakiTomi
tag

Nekem [Pegatron ipx7a-ion] lap is tetszik.
Valakinek tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#167) vtechun


vtechun
veterán

Ezen a képen :

a videokártya által támogatot lejátszás prociigénye látszik? Vagy csak prociból kitolva?

(#168) stevve válasza vtechun (#167) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezen elvileg az ION által gyorsított lejátszás látható, de hozzáteszem, hogy régi driver-rel készült. Inkább talán ez lehet most mérvadó: LINK, meg az, hogy a CUDA szoftveres támogatása a driver-en keresztül már képes a GPU használatára akkor is, ha a DXVA megtörik.

(#169) szabi__memo válasza vtechun (#167) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugyanilyen fogyasztási ábrád nincs véletlenül ezekről a konfigokról?? :D

(#170) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Bocsi, elöbb is gondolkodhattam volna...

(#171) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Most leltem erre a cikkre, nagyon hasznos most pont nekem mert szeretnék építeni egy Ion+Atom-os gépet és pont egy Zotac ITX-F -fel szemezgetek. :) A mostani gépemet meg valószínű eladom, úgysem játszok már, ha meg netán később, mégis egy cím miatt kellene akkor ott van rajta egy PCI-E.

(#172) Gerrryy


Gerrryy
csendes tag

http://www.hardver-teszt.hu/news.php?newsID=477

Ebben tulképpen ez az alapvan + ram és winyó meg egy szép ház ? mert akkor nagyon megéri az árát a csupasz laphoz is képest :$
Azért egy ilyen komoly alternativa Popcorn Hour vagy WD live vagy ACryannek !! Ráteszek egy ubuntut és XMBCt és biztosan visz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#173) kiskakas


kiskakas
senior tag

Uj totyikot nem akartam nyitni, remelem ezt a mostanit sikerul felporgetni :)
Nemreg tettem szert egy ilyen lapra, elsosorban nas-nak fogom hasznalni, kesobb lehet,h
medialejatszonak.

Otletek,tippek johetnek, a bios nehany menuje eleg komoly fejtores mar most is! :)

(#174) Khaal válasza HenrikH (#154) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem is volt egy hasonló gépem ( Compaq Evo D510 ), az bőven 100 watt alatt fogyasztott egy 2.4ghz-es processzorral és egy Geforce 6200-es vgaval.
Távirányító kb kétezer forintból megoldható pl ezzel, de némelyik tunerkártyához is van olyan programmal amivel annak a távirányítójával az egész gépet lehet vezérelni.
Monitornak pedig ez is megfelelne: [link], igaz ehhez lehet már kevés lenne a processzor ereje, valamint ha nem 2.0-ás az usb a gépen akkor be kell szerezni egy bővítőkártyát is.

Most látom közel egy éves hozzászólásra válaszoltam :U
Azért talán még valakinek hasznos lehet pár info.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.